Bollendrieling Hilda, Lisa en Saskia ten doop gehouden Taak van provinciaal bestuur „Onderdak Haarlemse veiling is slechtste in Nederland" Agenda voor Haarlem en de IJmond rieven aan de redactie Oude villa De Rijp in Bloemendaal verdwijnt Hagenaars duwen oude auto naar Amsterdam Interpellatie in raad over bouwstaking ihevvy V<X£_ov*<K. V elsen-IJ muiden Beverwijk Joh. de Wijs 40 jaar bij Bank Hypoth. Financiering <3 Jaarvergadering Groentenen Fruitveiling Naar aanleiding van artikel in ons blad Dubbel afscheid bij de Bloemendaalse politie Doe Open'-actie Steradent reinigt en desinfecteert School-volleybaltoernooi in de Paasvakantie Ontvangst van jubilerende UW in Singer Museum Jaarverslag Instituut voor Arbeidersontwikkeling Burgerlijke Stand van Haarlem WOENSDAG 16 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IMP. OUD HAARLEM BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „Animeermeisjes", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Mar guerite Gautier", 18 j. Frans Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamerge heimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Onstuimige driften", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Op grond van overspel", 18 j. Donderdag 14 en 20 uur: „De glimlach van een zomer nacht", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „The nun's story", 14 jaar. Donderdag 20.15 uur: „De jonggehuwden", 14 jaar (Bijz. Kerkewerk Herv. Gemeente Heemstede). Rembrandt Theater: Vandaag en don derdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „De rest is zwijgen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Moordenaar aan boord", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „M een stad zoekt zijn moordenaar", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „De verkeerde man", 14 jaar. Don derdag 20 uur: „Als Parijs ontwaakt", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal). Tot 4 april dagelijks van 10—17 uur, zondags van 1417 uur: expositie tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 20 maart op werkdagen van 1317 uur: expositie van werken van Alechinsky, Appel, Corneille, Jorn en Nanninga. H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede): Tot 21 maart dagelijks van 1116 uur: expo sitie van aquarellen van Bernine Stuart. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 10—22 uur: expo sitie van grafieken van Henk Huig. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rood) Tot 24 maart dagelijks van 917 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. Kunstzaal „Vomitif' (H. Roozenlaan 53, Overveen): Tot 21 maart dagelijks van 20— 22.30 uur en zondags van 1017 uur: ex positie van werken van Arnold van Doorn, Nelly Angevare en Louis Ferron. Remonstrantenhuis (Wilhelminastr. 22): Tot 17 maart op zondag, maandag, dins dag en woensdag van 1316 uur: expositie van werken van Freek Souwer. DIVERSEN Vleeshal Donderdag 12.35 uur: pauze bijeenkomst. Vishal: Vandaag 20—22 uur: beroepen- tentoonstelling. (Verder raadplege men de rubriek ..Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 11 maart) WOENSDAG 16 MAART Thalia, 20 uur: „Het geheime comman do". Rex, 20 uur: „Geen liefde duurt eeuwig". DONDERDAG 17 MAART Thalia, 20 uur: „Anna Karenina". Rex, 20 uur: „Geen iiefde duurt eeuwig". WOENSDAG 16 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „So me like it hot". Luxor Theater, 19.30 uur: „Het dagboek van Anne Frank". Kennemer Theater, 20 uur: Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest. DONDERDAG 17 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „So me like it hot". Naar aanleiding van het artikel in ons blad van gisteren, waarin wij de mening over de bouwstaking hebben weergegeven van de directeur van de Haarlemse ge meentelijke dienst van Volkshuisvesting, heeft het Haarlemse gemeenteraadslid de heer P. W. Voskuilen (Arb.) gevraagd van middag in dc gemeenteraad een interpel latie te mogen houden. De heer Voskuilen stelt in zijn toelich ting, dat de in ons blad genoemde uitspra ken en suggesties ten aanzien van het bouwconflict hem ten zeerste verontrus ten. Ofschoon reglementair de tijd te kort was om voor vanmiddag een interpellatie aan te vragen, verzoekt de heer Voskuilen hem deze, gezien de urgentie van de zaak, in afwijking van de gebruikelijke gang van zaken toch toe te staan. De heer Voskuilen is van plan het col lege de volgende vragen te stellen: Is het verslag in Haarlems Dagblad juist en was het college op de hoogte van de daarin gedane uitspraken? Kan het college zich met deze uitspraken verenigen, zo niet, acht het college het dan niet onjuist dat de directeur van één zijner belangrijkste gemeentelijke diensten zich op deze wijze in het openbaar uitlaat? Welke maatrege len denkt uw college te dezer zake te ne men? Advertentie De bollendrieling Hilda, Lisa en Saskia heeft zich dinsdag in het openbaar getoond. In de „Treslong"-tuin te Hillegom poseerden de meisjes in hun zomer toiletten, alsof het al volop lente was. Het traditionele bloemencorso in de bollenstreek zal dit jaar onder de naam „Lenteparade" op zaterdag 23 april van Sassenheim naar Iiillegom trekken. De stoet van dertig praalwagens wordt kleurrijker en levendiger dan ooit en zal de vorderingen van techniek en verkeer sinds de komst van de bloembol in West-Europa, vierhonderd jaar geleden, in beeld brengen. De bloemenkaravaan zal worden geopend door zeven ama zones. Zestig ruiters zullen voor het eerst de praalwagens flankeren. Het corso is levendiger gemaakt doordat veel meer figuranten dan voorheen de praal wagens "zulten bevolken. Niet minder dan honderd bloemerikoninginnen en andere lieftallige meisjes zullen met de bloemstukken wedijveren om de gunst van het publiek. Zorgen de bloemen en meisjes voor de kleur en fleur, 21 muziekkorpsen voegen hier hun klanken aan toe. De enkele kilo meters lange bloemenkaravaan zal op 23 april om elf uur 's morgens uit Sassen heim vertrekken en om één uur in Hille gom aankomen, om drie uur weer uit Bennebroek van start gaan en om zes uur weer op het punt van vertrek arriveren. Een van de omvangrijke en kostbare praalwagens zal dit jaar worden bevolkt door een charmante bollendrieling: Hilda, Lisa en Saskia. Deze nu nog negentien jarige meisjes zullen de bollendorpen Hillegom, Lisse en Sassenheim bij officiële gelegenheden vertegenwoordigen. De bur gemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, tevens voorzitter van de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur, heeft de meisjes dinsdagmiddag in het Hillegomse .Treslong" ten doop ge houden. Na de doop heeft de bollendrie ling de diverse toiletten getoond, waarin zij bij officiële gelegenheden de bollen streek zullen vertegenwoordigen. Natuurlijk zullen Hilda, Lisa en Saskia de eerste twee zijn gymnasiasten, de der de is secretaresse bij die gelegenheden de produkten van de streek in de vorrn van fleurige ruikers aanbieden. Ingrïd van der Schoot uit Hillegom, Gonnie de Mulder uit Lisse en Geetje Bergman uit Sassen heim, die samen deze bollendrieling vor men, hebben gistermiddag niet alleen ruikers aangeboden. Zij kregen ook ge schenken. Jhr. Van Nispen bood hun name lijk postpapier en visitekaartjes aan, als mede armbanden met het gemeentewapen. De meisjes van hun kant overhandigden jhr. Van Nispen een grote zoete maquette van de praalwagen. Hilda, Lisa en Saskia zijn beslist niet bang dat zij op vragen van buitenlandse gasten over de bloembollen geen antwoord zullen weten. Want alle drie zijn zij doch ters of naaste familie van bollenhandelaren. De meisjes hebben trouwens al diverse keren in het bloemencorso meegereden en zijn zeker niet bang voor plankenkoorts. Advertentie Nu sfudio-geluid voor huiskamer-prijs PE Geluidsband POLYESTER VOORGEREKT Géén vervorming bij overmodulatie. Altijd schone, feil loos werkende mag neet koppen. Voorgerekt, dus volledig rekvrij. Nooit vouwen of knikken in de band. „Waar zetelt en wat doet het provinciaal bestuur van Noordholland" is de titel van een uitgave van Gedeputeerde Staten, be vattende een historische beschouwing over het provinciehuis en een beschouwing over de taak van de provincie. Het geheel is een interessant boekje ge worden en de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, die een „ten geleide" schreef, merkt op er van overtuigd te zijn, dat het boekje voor velen interessante lectuur zal vormen over een gebouw, dat in de his torie van ons land een zo belangrijke rol vervulde doordat het koning Lodewijk Na poleon tot paleis diende. Voor de ambte naren, die er nu een taak verrichten, is het van belang te weten, in welk uit oud heidkundig oogpunt waardevol gebouw zij een zo belangrijk deel van hun leven door brengen, aldus de commissaris, die voorts schrijft, dat het gedeelte van het boekje over de taak van de provincie niet alleen zal strekken tot introductie van hen, die in de provinciedienst hun intrede doen, maar ook daarnaast ook voor vele ande ren een nuttige voorlichting zal inhouden. Meegedeeld wordt dat het aan een ge lukkig initiatief van de griffier der Staten, mr. G. W. van Dokkum, te danken is, dat Gedeputeerde Staten besloten een boek werkje te doen samenstellen. Dank zij ve ler medewerking kwam het geschrift tot stand. De heer K. Blauw nam de histori sche beschouwing voor zijn rekening en mr. H. H. Knopper had de leiding bij de samenvattende beschouwing over de taak van de provincie. In de beschouwing worden mededelin gen gedaan over de drie bestuursorganen de Provinciale Staten, de Gedeputeerde Staten en de commissaris der Koningin, waardoor de lezer een goede indruk krijgt van de taak en de wijze van werken van deze organen. Afzonderlijke hoofdstukken zijn in de uit gave gewijd aan de Provinciale Griffie, waar ongeveer 180 ambtenaren werken (in 1900 was het aantal slechts zevenentwin tig), aan de Provinciale Waterstaat, aan de provinciale accountantsdienst, aan de economisch-technologische dienst, aan het P.W.N., aan het P.E.N. en de drie pro vinciale ziekenhuizen. De uitgave zier er goed verzorgd uit en bevat een aantal foto's van de griffie en de bedrijven. Zoals de commissaris dei- Koningin in zijn voorwoord schrijft, schijnt de verwachting, dat het boekje aan zijn bestemming zal beantwoorden, alleszins gerechtvaardigd. Ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband bij de Haarlemse Bank voor Hypothecaire Financiering heeft de heer Joh. de Wijs dinsdagmiddag in res taurant Brinkmann in Haarlem een druk bezochte receptie gehouden. Des morgens was de jubilaris op het kantoor van de bank op hartelijke wijze door zijn directie en het personeel gehuldigd. De directeur van de bank, mr. Tj. de Cock Buning en mr. F. v.d. Goot, een der commissarissen, spraken de heer De Wijs in waarderende bewoording toe. De heer H. Stapel bracht de gelukwensen van het personeel over. (Verkort weergegeven) Honkbalveld. Naar aanleiding van uw artikel van zaterdag over het ontbre ken van een honkbalveld voor de hoofd klasser Schoten voor het aanstaande sei zoen, moge ik opmerken dat dat terreinen probleem toch niet een zaak van vandaag of gisteren is. Had men het probleem niet veel eerder kunnen oplossen? Ik krijg sterk de indruk dat men wacht tot het seizoen voor de deur staat en dan zou het wel eens kunnen gebeuren dat de Haar lemse hoofdklassers buiten de gemeente zullen gaan spelen, wat voor de vele lief hebbers van honkbal een grote teleurstel ling zou betekenen. Namens die in honk bal belangstellenden hoop ik dan ook van harte dat de gemeente voor deze mooie tak van sport tijdig in de bres springt. EEN HONKBALLIEFHEBBER (Het terreintekort ook voor de honk ballers heeft alle aandacht van de of ficiële instanties, maar men kan nu een maal geen ijzer met handen breken. Wij hopen dat de pogingen om tijdig tot een oplossing van het terreinenprobleem te komen wij wezen daar in de krant reeds eerder op vrucht zullen afwerpen. Sportred.) Advertentie ALFAMIN tegen pijnen en griep Capsule bevat^geen Acetylsalicylzuur „De huisvesting van de Haarlemse groenten- en fruitveiling is thans zo slecht cn onvoldoende dat men gerust van een noodtoestand kan spreken. Ons veilingbe drijf is wat dat betreft het slechtste van ons land. Helaas konden de plannen voor een nieuw veilinggebouw in 1959 nog niet worden gerealiseerd. We zijn er niet zeker van dat het dit jaar zal komen, maar de gemeente Haarlem deelt onze mineurstemming niet. Laten we er het beste van hopen. Met onze jaarlijkse om zet van bijna l'/s miljoen gulden verdie nen we zeker een beter onderdak dan thans het geval is". Aldus sprak de voorzitter van de Haar lemse Groenten- en Fruitveilingsvereni ging, de heer J. J. H. Torna, in zijn rede waarmee hij de algemene ledenvergade ring van deze vereniging opende die dins dagmiddag in restaurant Brinkmann in Haarlem is gehouden. In zijn beschouwing over 1959 stelde de heer Torna vast dat de vereniging, in het bijzonder wat de opengrondcultures be treft, een zeer goed jaar achter de rug heeft. De geldomzet is ten opzichte van die in 1958 met 39 percent gestegen en er werden 52.000 kisten meer aangevoerd. „We zullen er echter goed aan doen ons niet blind te staren op deze omzetverho- ging, die voornamelijk door klimatologi sche omstandigheden in binnen- en bui tenland is veroorzaakt". Spreker vroeg Advertentie zich af of de tijd niet rijp is voor een herziening van het teeltplan en over te schakelen op nieuwe teeltmethoden en pro dukten. Sprekend over de toekomstige po sitie van de tuinbouw in de Europese Economische Gemeenschap zei de heer Torna dat men ernstig rekening zal moe ten houden met de mogelijkheid van een tuinbouwteelt zonder erkenningseisen en zonder teeltregelingen. „De beschermende muur rond de tuinbouw gaat dreigende scheuren vertonen". Ten aanzien van de veilingexploitatie in 1959 merkte spreker op dat de inkomsten ten opzichte van 1958 met rond 23.000 zijn gestegen, waartegenover een stijging van de lasten staat van 3500. De voor zitter richtte een woord van dank tot de directeur van de veiling, de heer A. G. Tervoort, voor diens leiding en toewij ding. De vergadering hechtte vervolgens haar goedkeuring aan het jaarverslag en aan de rekening en verantwoording. Met al gemene stemmen werd besloten het netto batig saldo van rond 25.000 te gebrui ken als afschrijving op het komende nieu we veilinggebouw. De aftredende secreta ris, de heer J. Th. Nelis werd bij accla matie herkozen. De lof die de voorzitter de heer Nelis zowel voor zijn werk als secretaris als in zijn hoedanigheid van keurmeester toezwaaide werd door de vergadering met applaus onderstreept. De overige bestuursvoorstellen, t.w. die met betrekking tot de handhaving van het en treegeld, het veilingpercentage, de kisten- huur en de contributie verkregen even eens de goedkeuring van de vergadering. Advertentie Donderdag 31 maart, 's middags om vier uur, zal op het bureau in Overveen afscheid worden genomen van de briga diers van gemeente politie L. S. Harms- ma en H. A. Stadlancler, die het Bloemen- daals korps wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaan verla ten. De heer Harmsma, die thans chef van de afdeling recherche is, kwam in 1948 als hoofdagent van Groningen naar Bloemen daal. Per 1 april 1950 werd hij bevorderd tot brigadier. Brigadier Stadlander is se dert 1929 aan het Bloemendaalse korps ver bonden. Tevoren was hij agent van poli tie in Leiden. Hij is vele jaren penning meester geweest van de Politie Sportclub Bloemendaal. Binnenkort zal worden overgegaan tot de afbraak van de oude villa „De Rijp", gelegen op de hoek van de Bloemendaalse- weg en de Mollaan in Bloemendaal. Zoals bekend is verkeert het huis reeds geruime tijd in vérgaande staat van ver val en levert het zodoende gevaar op voor kinderen die het gebouw tot hun speelter rein hebben gekozen. Vroeger was de vil la eigendom van de familie Stoop. De ijskelder in de tuin, die indertijd door architect H. W. van Kempen werd ge restaureerd, is al weer nodig aan herstel toe. De stichting „De Rijp" overweegt de ze kelder aan de gemeente Bloemendaal over te dragen. Voorts bestaat de moge lijkheid dat de theekoepel aan de Bloe- mendaalseweg, tegenover de Korte Kle verlaan, in exploitatie wordt gegeven aan bestuur van het rusthuis van de Hervorm de diaconieën uit Haarlem en omgeving, welk rusthuis op de grond van „De Rijp" gevestigd zal worden. De theekoepel is thans eigendom van de gemeente Bloe mendaal. De bouwvallige villa „De Rijp" aan de Bloemendaalseweg in Bloemendaal. Haarlems jeugd comité vraagt tips van burgerij De sluiting van de jeugdactie „Doe Open" ten bate van de vluchtelingen in Duitsland krijgt voor wat het westen van ons land betreft een spectaculair tintje. Vier Haagse studenten vertrekken zater dag uit de residentie om een voettocht te houden naar Amsterdam. Het opmerke lijke van deze tocht is, dat zij de gehele weg een oude uit 1910 stammende automo biel zullen duwen, waarin een charmant meisje zal zijn gezeten. De tocht gaat -via Leiden, Sassenheim, Lisse, Hillegom en Haarlem. Zondag omstreeks twaalf uur 's mid dags hopen zij in Haarlem aan te komen. Het ligt in de bedoeling van het Haar lemse jeugdcomité „Doe Open" de komst in de Spaarnestad op te luisteren door een feestelijke en bloemrijke ontvangst. Vast staat dat hierbij wielerclubs, drum bands en twee harmoniekorpsen zullen worden betrokken. Maar het jeugdcomité wil meer. Vanavond vergadert 't van zeven tot tien uur het in het gebouw van de gemeentelijke dienst van Lichamelijke Op voeding, Sport en Jeugdzaken, Kleine Houtweg 47 om te bespreken welke „stunts" in Haarlem zullen kunnen worden uitgehaald om zoveel mogelijk geld bij een te brengen. Het comité zou in deze graag sugges ties van de burgerij ontvangen. Ieder een, die een idee heeft om de komst van de Hagenaars aan te grijpen om geld in het „Doe Open"-laatje te brengen, kan vanavond van zeven tot tien opbellen on der nummer 10101 teneinde het comité tips te geven. nu ook in handige tabletten gemakkelijk altijd de juiste dosis f 1,25 De paasvakantie voor de scholieren wordt cp woensdag 13 april voor de acht ste keer ingezet met het populaire school- volleybaltoernooi, dat weer in de grote zaal van het Krelagehuis zal plaatsvinden. De Rijks-hbs uit Velsen was als bekerhouder de eerste inschrijf ster. Ter gelegenheid van het vierde lustrum van de afdeling Haarlem van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers hebben 150 da mes dinsdagmiddag een bezoek gebracht aan het Singer Museum in Laren, waar zij werden ontvangen door de directeur van het museum, de heer P. Leffelaar. Deze heette de dames van de jubilerende U.V.V. hartelijk welkom en overhandig de aan de presidente, mevrouw J. van Nis pen-Van Wely, een gravure van het Haar lemse stadhuis, daterend uit 1680 en ver vaardigd door de kunstenaar Van Noorde. De Haarlemse gasten konden vervolgens een grammofoonplatenconcert beluisteren waarbij onder meer gedeelten uit de sui te „Watermusic" van G. F. Handel ten gehore werden gebracht. Na de thee maak ten de dames een rondgang door het mu seum. Uit het jaarverslag van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, waarin opgenomen „De Natuurvrienden", afdeling Haarlem blijkt, dat in totaal 777 leden de acht lezin gen in 1959 hebben bijgewoond. Aan de 69 activiteiten van het „Natuurvriendenwerk" namen 1522 personen deel tegen 1330 in 1958 bij 89 bijeenkomsten. De diverse on derafdelingen maakten vrijwel alle een uitstekend jaar door. Uit het financieel verslag blijkt tenslotte, dat het Instituut het jaar 1959 afsloot met een nadelig saldo van 359,88. Havenverkeer Amsterdam. In de week van 6 tot en met 12 maart zijn in de hoofd stedelijke haven aangekomen 157 schepen (397831 brt.) en vertrokken 149 schepen (319499 brt.). in prachtige pasteltinten, vanaf maat 35 Kleine stijging per maat. prijs 11.25 Onze unieke voorjaars collectie is gereed. BEVALLEN van een zoon: 11 maart: A. E. van Rijn—Derks; 12 maart: M. Silvis— van Beem; 14 maart: M. C. WaageBout, M. J. C. Venneker—Dings, T. ZwierTie- singa, J. E. M. van der Hulst—Vreden- burg; 15 maart: A. C. Bakkervan den Heuvel. BEVALLEN van een dochter: 14 maart: B. SmitWiedijk; 15 maart: W. J. van de Scheurvan Ewijk. OVERLEDEN: 11 maart: G. W. Gordijn, 77 j., Spruitenboschstraat. 13 maart: M. J. Dijkmans—Henstra, 82 j., Ged. Oudegracht. A. T. Bonarius, 2 d., Floresstraat. 14 maart: G. C. A. Junge, 86 j., Wagenweg. ONDERTROUWD: 15 maart: D. Lisi en L. M. J. van Hamburg. M. Bossen en T. Berkhout. J. P. van de Laarschot en E. J. H. Pulles. G. J. C. Berk en A. Wagenaar. H. W. H. van Andel en K. van Halsema. B. H. Kraal en H. Hensen. GEHUWD: 15 maart: K. Poot en W. J. Hartendorp. A. C. van Baekel en A. M. G. Kuijper. EEN LEUK PRIJSJE voor een gezellig artikel, een TERLENKA ROKJE Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5