Een wilskrachtig Sparta bevocht zege van 1-0 op Rangers in Glasgow Enige goal kwam negen minuten voor tijd van de voet van Van Ede „Jong Oranje" verloor geflatteerd van Engelse voetbaljeugd (5-2) Haarlem krijgt honkbalveld Ray Impanis won Parijs-Nice Nerveus voetbal voor 80.000 Schotten Eintracht Frankfurt in halve finales Engelse pers roemt Nederlandse jeugd Frankrijk versloeg Chili met 6-0 Hein Cujé militair cross-kampioen Tien Haarlemmers in Ronde van Noordholland 21 BESLISSINGSWEDSTRIJD NOODZAKELIJK GEWORDEN Misser Conditie van Engelsen gaf doorslag op modderig veld in Sheffield Hoofdklassers Schoten en EHS kandidaten voor bespelen ervan Blackburn Rovers in de halve finale FA-cup Fortuna-Saarbrücken Olympisch Comité vraagt 50.000 pond sterling Vier duizendste zege DONDERDAG 17 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Nederlandse supporters konden na afloop nauwelijks spreken door de emotie... Het „onmogelijke" was geschied: in een keihard, maar fair voetbalgevecht bevocht Sparta woensdagavond in het immense Ibrox- stadion in Glasgow, waar de 80.000, merendeel Schotse toeschouwers an derhalf uur lang als begeesterend de boeiende duels volgden, een schit terende revanche voor de 3-2 nederlaag, die het vorige week in Rotterdam leed tegen de befaamde Schotse kampioensploeg, de Glasgow Rangers. Het werd, dank zij een doelpunt van Van Ede, dat negen minuten voor tijd als een anti-climax volgde op een voortdurend Schots overwicht, een minieme triomf voor de Rotterdammers (1-0), maar de marge was juist voldoende om een derde duel tegen de Rangers om een plaats in de halve finales van het Europese toptoernooi af te dwingen. Het is geen briljante wedstrijd geworden, daarvoor stond er voor beide ploegen teveel op het spel. Vooral in de eerste fase werd vaak zeer nerveus gespeeld, maar voor de tekortkomingen hadden de toeschouwers nauwelijks aandacht, want die werden afdoende gecompenseerd door de nauwelijks voorstelbare spanning tijdens dit prachtige duel. Sparta is met de 10 zege beslist niet onfortuinlijk geweest. Vrijwel voortdurend namelijk hadden de Rangers een overwicht, vaak zelfs een groot overwicht. Maar de Rotterdamse ploeg vocht met een bewonderenswaardige wilskracht, speelde defensief enorm sterk vooral spil Villcrius onderscheidde zich en verraste voorts de Schotse achterhoede meermalen met knappe combi naties, die geleid werden door Fitzgerald en Tinus Bosselaar. Het begin van de strijd was nerveus, met slordige passes van beide teams en stevig, destructief spel van de achterhoe de. Sparta vooral vreesde een overrom peling en daarom had trainer Neville de ler Urossan opdracht gegeven om de de fensie waarin Villerius de reus Jany Schilder als spil verving en Ad Verhoe ven als rechtshalf speelde in de eerste fase te assisteren. Het gevaar voor de Rotterdammers kwam ook nu weer van de snelle en geraffineerde rechtsbuiten Scott, maar linksachter Van der Lee soms met de steun van Crossan loste de problemen nu beter op dan vorige week in Rotterdam. Toch was de eerste aanval voor Spar ta, een aanval, die besloten werd met een boogbal van Tinus Bosselaar, die de aanvankelijk nogal onzeker spelende in valler-doelman Ritchie goed verwerkte. Kort daarop moest Little de Rotterdam mers een hoekschop toestaan, maar ook die bleef zonder effect. Er was in deze eerste periode weinig krachtsverschil. En na de openingsfase ontwikkelde zich een bijzonder boeiend Voetbal duel, met vaak zeer goede spelmomenten, die resulteerden in scoringskansen voor beide ploegen. Vooral middenvoor Fitzge rald onderscheidde zich. Halverwege de eerste helft bracht hij, in een ogenschijn lijk ongevaarlijke situatie, doelman Rit chie voor de eerste keer in moeilijkheden en na ongeveer een half uur loste hij een hard schot, dat deed herinneren aan zijn miraculeuze inzet in de wedstrijd in Rot terdam. Nu echter vloog de bal niet tegen de paal, maar tegen de vertwijfeld rei kende vuist van de Schotse doelman en daarna buiten het veld. De Rotterdamse verdediging kwam uiteraard ook enkele keren in moeilijkhe den. De aanval van de Rangers, met Millar als een gevaarlijke middenvoor, zette verscheidene keren stevig door, maar de Sparta-verdedigers vingen de stromlo- pen goed op. In de 25ste minuut ontkwam Sparta aan een gevaarlijke situatie, toen linksbinnen Brand vervanger van McMillan al leen voor doelman Van Dijk verscheen. Maar de Schot miste. Een tiental minu ten daarna schoot Baird in vrije positie naast het Rotterdamse doel. Veel goede kansen kregen de Rangers, ondanks hun licht overwicht, daarna niet meer, want de dekking der Rotterdam mers was voortreffelijk. Alleen linkshalf Stevenson kon vlak voor de rust nog een hard schot lossen, maar de bal vloog over de lat. Na de rust zette de Schotse formatie een fel offensief in, dat echter vast liep op de hechte Rotterdamse achterhoede, die de Rangers met felle tackles steeds weer tot wanhoop bracht. Doelman Van Dijk kwarn dan ook nooit in werkelijk penibele situaties. Alleen Scott en Baird zagen kans om een schot te lossen, maar beide keren belandde de bal ver naast het doel. De beste kans voor de Schotten werd kort daarop een vrije schop, die ge raffineerd door Stevenson werd genomen en waaruit middenvoor Millar de bal met het hoofd hard op het doel richtte. Maai bij mikte te hoog en daarmee ontkwam Sparta aan een achterstand. De strijd werd inmiddels steeds harder. Millar werd eenmaal met een forse tackle in het strafschopgebied ten val gebracht, maar de Engelse scheidsrechter zag er geen overtreding in, ondanks het gejoel van.de 80.000 toeschouwers. Halverwege de tweede helft kreeg Verhoeven ten slot te een officiële waarschuwing voor een on geoorloofde charge tegen Brand. Na 25 minuten opnieuw een fortuinlijk moment voor Sparta: een verschrikkelijk hard schot van Baird sloeg Van Dijk kansloos, de lat voorkwam echter een treffer. Het leek vrijwel onmogelijk dat gparla nog een overwinning zou behalen. Daar voor was het overwicht der Schotten te groot. Maar met een enorme wilskracht vochten de Rotterdammers zich door de moeilijkheden heen en langzamerhand kwamen er ook voor Sparta meer moge lijkheden. De eerste aanwijzing was een schot van Verhoeven, dat Ritchie nauwelijks over de lat kon slompen. Kort daarop drong De Vries fel door, maar scheidsrechter How- ley floot door buitenspel. En tenslotte, negen minuten voor tijd, kwam hét grote moment: Verhoeven schoof de bal naar Van Ede. Crossan werd vervolgens in het spel betrokken en on middellijk joeg de Ier een knappe cross pass door de Schotse defensie, die Tonnie van Ede met een prachtig schot urt een moeilijke positie afrondde: 0-1. Het Nederlandse legioen leek dol van vreugde en in het immense Ibrox-sta- dion was op de tribunes en in het veld de spanning nauwelijks meer te verdra gen. Vertwijfeld joeg aanvoerder Caldow zijn spelers naar voren, vertwijfeld ook klonk het geschreeuw van de tribunes, één lange kreet om een Schots doelpunt. De opwinding bereikte een hoogtepunt, toen Verhoeven zoals alle Rotterdamse spe lers met de rug tegen de muur vechtend de bal laag wegkopte en de 78.000 Schotten als één man in een vlaag van ge zichtsbedrog om een strafschop loeiden. Maar ook nu reageerde scheidsrechter Howley laconiek. Nog éénmaal werd het uiterste gevergd van doelman Van Dijk. bij een hard schot van Caldow. Maar toen kwam toch het einde, het verlossende einde voor Sparta, dat nu op 30 maart opnieuw tegen de Ran gers moet aantreden. In de beslissings wedstrijd op Highbury! De opstellingen waren: Glasgow Ran gers: doel: Ritchie, achter: Caldow en Lit tle., midden: Davis, Paterson en Steven- Va?! Ede heeft zijn rechterwreef tegen de bal gedrukt en zijn inzet zal doel man Ritchie kansloos verslaan. son., voor: Scott, Baird, Millar, Brand en Wilson. Sparta: doel: Van Dijk., achter: Visser en Van der Lee., midden: Verhoeven, Vil lerius en De Koning., voor: Van Ede, Crossan, Fitzgerald, De Vries en Bosse laar. Eric Caldow, de aanvoerder van de Ran gers, zei na afloop: „Hét was een zwaar gevecht. Geen enkele keer hebben we ons kunnen ontplooien. Sparta heeft hard ge streden". In de Sparta-kleedkamer heerste grote vreugde. Aanvoerder Villerius zei: „Het is een grootse overwinning voor ons. Ik wist dat we het konden en we zullen het nog eens doen bij de beslissingswedstrijd". De Duitse kampioen Eintracht Frank furt heeft zich woensdagavond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker. De Duitsers be reikten namelijk in Wenen een 11 score tegen Wiener SK, waarvan zij in de thuis wedstrijd met 21 hadden gewonnen. De landelijke ochtendbladen in Enge land hebben weinig aandacht besteed aan de voetbalwedstrijd tussen Glagsow Ran gers en Sparta. Meer aandacht en ruimte werd besteed aan de wedstrijd van Enge land en Nederland voor spelers „onder de 23". In vele gevallen werd wat de wedstrijd tussen de Rangers en Sparta betreft, al leen de uitslag gemeld. De Daily Express, een van de weinige kranten die commentaar gaf, zei dat Sparta voor de Schotten een moeilijk te bespelen tegenstander bleek. Dit blad con stateerde tevens dat Sparta de verre pass toepaste, doch met weinig succes te gen de goed gecoördineerde verdediging der Rangers. De News Chronicle schreef: „de Ran gers hebben het alleen zichzelf te verwij ten dat zij gedwongen zijn een extra-wed strijd te spelen.Ze traden veel te aar zelend op en hebben meer dan één kans laten glippen voor Van Ede het doelpunt maakte dat de partijen negen minuten voor het eind in totaal op gelijke voet bracht". De Daily Herald had het over „het kleine Sparta, de dappere kampioen van Holland". Het Nederlandse elftal „onder 23" kreeg een goede pers. De Britse kranten schre ven dat niet verwacht was dat de Neder landers tegenstand van betekenis zouden bieden, maar dat de praktijk was dat ze het Engeland moeilijk hebben gemaakt, vooral in de eerste helft. „Voor de rust hadden we een les gekre gen in snel, penetrerend voetbal van een pittige ploeg", schreef Sam Leitch in de Daily Herald. Leitch verweet de Engelse halfspelers dat zij de Nederlanders niet beter bedwongen, waardoor de Nederlan ders met bijna groot gemak aanvallen konden opzetten voor de rust en hun hard lopende linksbinnen Prins kon doen wat hij wilde. De Daily Mail zei: „het knappe spel van de in oranje geklede Hollandse ploeg was een schok voor jong Engeland". Donald Saunders van de Daily Tele graph verklaarde dat de Nederlandse ach terhoede goed dekte en een snelle tackle had en hij noemde het fortuinlijk voor Engeland dat doelman Macedo in zijn bes te vorm stak. „Vaak was alleen hij het die de ijverige Hollanders het scoren be lette". John Camkin schreef in de News Chro nicle: „de jonge Nederlanders, die enke le van hun beste spelers moesten afstaan aan de Spartaploeg die zo dapper in Glas gow streed, toonden dat meesterschap over fundamentele techniek nog altijd een bij zonder attractieve ploeg kan opleveren". Derek Wallis schreef in de Daily Mirror dat de dekking door de Nederlandse ver dediging subliem was en dat bij uitvallen het Nederlandse binnentrio, door de bal snel en met verstand te spelen, de Engel se halfspelers vaak in de luren legde. De jeugd van Sheffield overspoelde het veld en moeizaam baanden 22 vermoeide voetballers zich een weg naar de kleedka mers. De belangstelling van die jongens gold in de eerste plaats de Engelse jeugd- plocg, die met een 5-2 overwinning de roem oogstte, die zij alleszins verdiende. Want al mocht „Jong Oranje" kranig van zich hebben afgebeten, de tegenstan der was beter. Vooral gaf bij dit resultaat de doorslag de betere conditie van de En gelse jongeren, hetgeen op dit bijzonder zware veld duidelijk tot 'uitdrukking kwam. Tot de rust slaagde Jong Oranje er nog in de stand gelijk te houden, waarbij dient te worden vermeld dat het eerste Engelse doelpunt zelfs nog uit een strafschop ont stond. Juist in de tweede helft, toen de Ne derlanders tot constructief voetbal kwa men. gingen zij echter door de knieën. Kun verdediging was enkele malen niet opgewassen tegen het geweld, dat het En gelse binnentrio (Greaves, Baker en Eas- tham) ontketende en Jongbloed kon slechts lijdelijk toezien hoe de Engelsen steeds verder uitliepen en de overwinning in palmden. Zelfs Kraay (DOS), met Muller (A.jax). voor de rust de uitblinkers in het Nederlandse vcrdcdigingsblok, stond hier tegen machteloos. Juist toen draaide onze ploeg echter goed, want voor de eerste maal in zes kwartier voetbal kwamen de Engelsen in de verdrukking, na onze landgenoten daar- Vreugde bij de Sparta-ploeg na de zo onverwachte overwinning op de Glas gow Rangers. voor vuurtdurend hun wil te hebben opge legd. In een hoog tempo trachtten zij da delijk na de eerste trap in de wedstrijd van midvoor Jo Baker de Nederlandse linie op te rollen. Zij schenen in hun opzet op he zware veld te slagen, want de druk legde de Nedei-land.se ploeg lam, als zat zij on wrikbaar vast in de modder. Slechts ternauwernood ontkwam het Ne derlandse doel in deze eerste fase aan een doorboring en iedereen greep zich dan ook in verbazing naar het hoofd toen in de acht ste minuut de eerste de beste echte aanval van de geheel in het geel gestoken Neder landers een doelpunt opleverde. Midvoor Jansen (Stormvogels) legde met een op maat gesneden pass de basis, waarop de doorgelopen Prins (Ajax) de Engelse doel man passeerde. Swart (Ajax) kreeg zelfs nog een goede kans deze otenw hvaer nog een goede kans deze onverwachte voorsprong te vergroten, maar zijn lage schot ging rakelings naast. In een hoog tempo rukten de Engelsen telkens weer op. drongen door in de Neder landse verdedigingslinie, waarin de Eind- hovenaar Renders (PSV) ditmaal een zwakke stee vormde. Maar de Britten slaagden er toch eerst na 22 minuten in de gelijkmaker te scoren. Het gebeurde uit een strafschop, die de Engelsen kregen toegewezen wegens ongeoorloofd "blokke ren" van Greaves in het strafschopgebied. Rechtsbinnen Eastham voltrok het vonnis feilloos (1-1). Naarmate de strijd vorderde, kreeg hij een grimmiger karakter. Het ging soms hard tegen hard, waarbij het vrije schop pen regende. De Engelsen hielden het spel in handen en pas in de laatste minuut voor rust moesten zij terug, in het nauw ge bracht door een combinatie van het Ajax- trio Swart-Groot-Prins. Een verrassend schot van Haak, dat doelman Macedo voor treffelijk verwerkte, besloot dit korte vuurwerk. Nauwelijks was de tweede helft begon nen, ter-wijl de geblesseerde Jansen nog in de kleedkamer verbleef, of de Engelsen leidden hun overwinning in met een twee de doelpunt, ditmaal van Greaves, die in- direkt uit een tegen Muller toegekende vrije schop scoorde (2-1). De vreugde kreten galmden nog na, toen middenvoor Baker met een kopbal het derde Engelse doelpunt op het scoringbord bracht: 3-1. Nu had Nederland echter het antwoord klaar en het was Prins, die de Engelse doelman met een keihard schot op de knieën bracht (3-2). Hinkende op de rechtervleugel hervatte Jansen het spel, welk feit de Engelsen vierden met. een vierde treffer, drie minu ten later van de voet van Baker: 4-2. De kansen wisselden daarna, met een diagonaal schot van Swart tegen de lat, een schot dat beter lot verdiend had en juist daarom was het zo jammer, dat 8 mi nuten voor het einde rechtsbuiten Holliday de eindstand op 5-2 bracht waardoor de uit slag voor de Engelsen wel wat geflatteerd werd. Het Engelse team kende geen zwakke plekken, hetgeen helaas bij de Nederlan ders wel het geval was. Zoals de bezetting van de linksachterplaats (Renders) en de linksbuitenplaats, Heynen (VVV). Om de ze spelers echter de schuld van de neder laag te geven, zou niet juist zijn. De Engelsen waren beter en daarom verdienden zij de zege dan ook volkomen; de cijfers waren uiterst geflatteerd. Haarlem krijgt een honkbalveld! Dat werd gistermiddag in de Haar lemse gemeenteraad besloten, toen een zeer verrassend voorstel van Bur gemeester en Wethouders werd aan genomen. Binnenkort zal op het ter rein achter de Kleverparkweg een volledig honkbalveld klaarliggen voor enkele uitverkoren ploegen. Het stre ven is het veld bij de aanvang van het seizoen gereed te hebben. Ir. P. J. Bouwman heeft de plannen daartoe volledig gereed. Welke ploegen op dit veld gaan spelen is nog niet be kend. De hoofdklassers EHS en Schoten zijn echter serieuze kandi daten. Bijzonder verrassend is het, dat het ge meentebestuur op zo'n korte termijn de honkballers uit de nood heeft geholpen. Door deze ontwikkeling zullen de Haar lemse successen niet meer op een grasveld worden behaald, doch op een specifiek honkbalveld. Het veld zal een der mooiste worden, die ons land bezit. Behalve de wer persheuvel binnen de honken, zullen ook buiten de lijnen, die het buitenveld marke ren, twee van deze heuvels geplaatst wor den. waarop reservewerpers zich kunnen losgooien. Ook de dugouts zijn niet verge ten. Het veld dat aan de maximum-maten voldoet, wordt geheel voorzien van een om rastering, zodat men nu geheel volgens de regels, zoals die in de boeken worden aan gegeven, kan gaan spelen. Op het veld zal tegclcgenertijd een tri bune worden geplaatst, die ongeveer 600 toeschouwers kan bevatten. Over een tweede tribune zal later nog een beslissing worden genomen. Het veld, dat zal worden aangelegd, kan zich in alle opzichten me ten met het schitterende honkbalveld, dat enige jaren geleden in Amsterdam als strijdperk voor de Europese kampioen schappen fungeerde. Het Franse nationale voetbalteam heeft woensdagavond in Parjjs met 60 ge wonnen van de ploeg van Chili, die op het ogenblik een tournee maakt door Europa. B(j de rust was de stand 10. Het was de eerste wedstrijd van de Chi leense ploeg op Europese bodem. 42.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij, die in het Pare des Princes werd gespeeld. De Fransen, die voor hun onproduktieve spel bij de rust nog door hun landgenoten wer den uitgefloten, kregen na de hervatting toen het ene doelpunt na het andere viel telkenmale luid applaus. De Franse doel punten werden gemaakt door Kaelbel (11de minuut). Vincent (50ste minuut), Grillet (56ste minuut), Fontaine (77ste en 80ste minuut) en Muller (81ste minuut). In de replay voor de zesde ronde van het toernooi om de FA-cup heeft Black burn Rovers met 20 van Burnley gewon nen. De beide doelpunten werden in de verlenging gemaakt. Blackburn Rovers ontmoet in de halve finale Sheffield Wed nesday. Fortuna '54 heeft woensdagavond in de competitie om de beker voor de „Landen zonder Grenzen" met 12 verloren van FC Saarbrücken. Bij de rust leidden de Duit sers reeds met 20. De Duitse doelpunten werden beide gescoord door linksbinnen Zaegel in de 20ste minuut en 30ste van de eerste helft. Na de rust slaagde rechts buiten Angenent er in de 12de minuut in de achterstand tot 12 te verkleinen. Ruim 6.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Het bondsbestuur van de KNHB toonde zich uiteraard zeer verheugd met deze aanwinst, temeer daar het hier een perma nent veld betreft. Over de wijze waarop het veld geopend zou kunnen worden, kon echter nog geen enkele suggestie worden gedaan. Het ontbreekt de Nederlandse na tionale ploeg op het ogenblik aan spectacu laire tegenstanders, of het zou Italië moe ten zijn, maar dit land was het vorig jaar reeds op bezoek. Welke verenigingen dit veld gaan bespe len is nog niet bekend. Wel echter zijn de hoofdklassers EHS en Schoten serieuze kandidaten. In Engeland Het Engels Olympisch Comité heeft een beroep gedaan op het publiek voor een minimum-bedrag van 50.000 pond sterling (ongeveer 530.000 gulden) om een ploeg van ongeveer 300 atleten naar de Olym pische Spelen in Rome te zenden. Als toelichting werd gezegd, dat „het comité al het mogelijke wenst te doen om er zeker van te zijn dat Engeland bij de Spelen de plaats inneemt, die het land toe behoort en dat geen deelnemer behoeft te worden thuisgelaten, die de eer waardig is op de Olympische Spelen uit te komen". Paar de sport De Duitse pikeur Hans Froeming won woensdagavond met Proway de Hunsrück- rennen. Dat was niet zo belangrijk. Wel het feit, dat de 49-jarige Berlijner met deze overwinning zijn 4.000ste zege be haalde! Atletiek De 27-jarige soldaat Hein Cujé uit Mid delburg heeft woensdag in Vught voor een prachtige verrassing gezorgd. In een prach tige stijl zegevierde de atleet die in 1959 bijna niet heeft kunnen trainen in verband met een ernstige knieblessure in het Nederlands militair cross country kam pioenschap. Een vex'rassing omdat hij met niet minder dan 43.6 seconden voorsprong op de Nederlandse kampioen Frans Künen als eerste over de eindstreep ging. Het parkoers uitgezet in de vorm van een acht in de bosrijke omgeving van de Lunettenkazerne was zeer geaccidentee'erd, en had een lengte van acht kilometer. De uitslag luidt: 1. Hein Cujé (EMM. Middelburg) 26 min. 23.4 sec. 2. Frans Ku- nen (Sprint, Breda) 27 min. 07 sec. 3. Hans Christ- (OSS Volo, Den Bosch) 27.45.5, 4. Anton- Jonkers (Sprint, Breda) 28.18.-. 5. Heydens (Dynamo-Middelbux'g) 28.44.-. Sport in het kort VOETBAL. De Franse B-voetbalploeg heeft woensdag in Annecy een 5-0 over winning behaald op het B-team van Noord-Ierland. Bij de rust hadden de Fran sen x-eeds een 2-0 voorsprong. VOETBAL. De Schotse eerste divisie club Hibernian zal na het seizoen een toernee op het Europese vasteland maken en o.a. spelen tegen Sparta (Rotterdam). VOETBAL. Voor de Engelse league werden woensdag de volgende wedstrijden gespeeld: eerste divisie: Wolverhampton WanderersPreston North End 3-3; dei'de divisie: York CityNorwich City 1-2. GOLF. De golfclub van Maldon in En geland heeft de spaniel Bobby tot erelid voor het leven gemaakt. Bobby heeft ver leden jaar vijfhonderd verloren gewaande ballen opgespoord. De 35-jarige Belg Ray Impanis is voor de tweede maal in zijn loopbaan winnaar geworden van de befaamde wegwedstrijd Pary'sNice, de „koers naar de zon". Zowel zijn totale zege als de rit-over- winning in de laatste etappe FrcjusNice van zijn landgenoot Rik van Looy was het resultaat van zeer sterk rijden en een- Aan de Ronde van Nooi'dholland voor amateur's over een afstand van 225 kilo meter, waarmee zondag 14 april het wie- Ierseizoen in Noordholland wordt ingezet, zullen tien renners van „De Kampioen" uit Haarlem deelnemen. Zes van hen, t.w. Buis (Vijfhuizen), Visser (Santpoort), Jan sen, Sminia, Bogaard en L. Vaars, zijn aangewezen om ook voor de clubklassering te strijden. De vier anderen Van Dijk, Koonings, Geuzebroek (Santpoort) en Van Tintelen (Vijfhuizen) rijden enkel voor de individuele klassering of worden even tueel als gastrenner toegevoegd aan een der andere ploegen. Het lange afstandkampioenschap van de Haarlemse club, dat aanvankelijk zondag 3 april gehouden zou worden, is verscho ven naar donderdagavond 23 juni. Deze titelstrijd wordt verreden op het circuit van Zandvoort en gaat over een afstand van hondex'd kilometer. Een week eerder, donderdagavond 16 juni, wox'dt eveneens op het circuit een clubontmoeting gehou den met het Amsterdamse „Olympia" om de „01ympia"-beker. Ook voor tweede paasdag (18 april) en tweede pinksterdag (6 juni) staan er club ontmoetingen met „Olympia" op het pro gramma van „De Kampioen". Deze ont moetingen vinden echter plaats in het „Van der Aartspoi'tpark" te Haarlem- Noord. Aan het Lisser Oranjecritex-ium, dat op Koninginnedag (30 april) wordt gehouden, zal ditmaal deelgenomen worden door renners van ..De Bollenstreek" (Lisse), „De Kampioen" (Haarlem) en „De Bataaf" (Halfweg). drachtige samenwerking. Voor Van Looy was de overwinning op de Quai des Etats Unis zjjn derde in deze wcdstrjjd. Van Looy was op deze laatste dag in ongenaakbare vorm. Hij nam gedurende de gehele rit het leeuwenaandeel van het karwei op zich. Hij had voor de start in Parijs voorspeld Impanis of Sorgeloos naar de zege te zullen rijden wanneer de steun van de ploeg voldoende zou zijn. Welnu, hij hield woord en ook tussen Fréjus en Nice is Impanis geen moment in moeilijk heden geweest. Geen van de concurrenten, die nog een bedreiging vormden, slaagden erin met succes een aanval te ondei-nemen. Wielrennen De laatste etappe was een rit zonder historie. Forestier passeerde het eerst de top van de Esterel. Een groepje vluchte lingen met Rivière aan het hoofd, nam bij de beklimming van de Gourdon een kleine voorsprong, maar toen demarreerde Van Looy om in één lange jacht het peloton bij te trekken. De strijd werd in Nice beslist in een sprint van 26 man. De uitslag van de laatste etappe was: 1. Van Looy (Belg.) 115 km in 2.56.07; 2. Desmet (Belg.) z.t. 3. Rivière (Fr.) z.t. 4. Annaert (Fr.) z.t. 5. Van Meenen (Belg.) z.t. 6. Thomin (Fr.) z.t. 7. Elliott (Ierl.) z.t. De eindrangschikking werd: 1. Impanis (Belg.), totaaltijd 32 uur, 15 minuten en 47 seconden; 2. Mahé (Fr.) 32.18.13; 3. Cazala (Fr.) 32.18.19; 4. Anglade (Fr.) 32.19.00; 5. Colette (Fr.) 32.19.20; 6. Sorgeloos (Belg.) 32.19.37; 7. Anastasi (Fr.) 32.21.05; 8. Pri- vat (Fr.) 32.22.16; 9. Rolland (Fr.) 32.22.27; 10. Bonifassi (It.) 32.23.22. Michel Stolker werd in het algemeen klassement 35ste met een totaaltijd van 32 uur 53 min. 21 sec. De Fransman Roger Rivière eindigde als negentiende (32.39.49). Er waren in de laatste etappe zeer veel uitvallers: de Fransen Jean Graczyk (dins dag nog etappewinnaar), Dejouhannet, Forlini. Le Dissez, Busto en Fliffel, de Belgen Schroedei's, Derycke, Debruyne, Keteleer en Kerkhove, de Italiaan Zoppas en de Duitsers Tueller, Ommer en Jai'osc- wisz.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 21