Teegelaar leidt in het kampioenschap ereklasse bandstoten in Breda Wereldkampioenschappen legden de Wielrenunie geen windeieren De opstellingen Proefrit van Cooper Auto Union op het circuit van Zandvoort Heemstedenaar Lex Beels gaat deelnemen aan formule Ill-races Britse auto-industrie tegen nieuwe formule I Van Oosterhout bracht Nederlands record op 8.82 Kampioenschappen kunstzwemmen in Zwolle SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Alkmaar luidt het zomerseizoen in Hans Günther Winkler won Grote Prijs Bondsrepubliek Nuttige zege van ZBVS, SC Haarlem kampioen ZATERDAG 19 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 Weinig kans dat Sparta- Glasgow R. op scherm komt Oefenwedstrijden voor amateurs en jeugd Gorrie Schimmel eerste naam op Van der Mast-schild II Sympathiek gebaar van Jo de Roo Voor het tere Baby-huidje Afdeling Friesland tegen retributieverhoging Het CHI in Dortmund i Op het circuit van Zandvoort heeft de Heemsteedse coureur Lex Beels vrijdag middag zijn zelfgebouwde Cooper-Auto Union aan een uitgebreide proef onder worpen; een proef, die in alle onderdelen slaagde en na afloop waarvan de heer Beels bijzonder enthousiast was over de door deze formule Ilï-renwagen geleverde prestaties. De oranjekleurige, splinter nieuwe Cooper is uitgerust met een nor male 1000 cc Auto Union-molor, die door de specialist op dit gebied, Henk van Za- linge, is opgevoerd tot bijna 90 PK, ter wijl de standaard-uitvoering van deze mo tor amper 44 PK levert. Het gevolg hier van is, dat de Cooper een maximumsnel heid kan bereiken van om en nabij de 200 km per uur. Deze eerste Nederlandse Cooper-Auto Union vertoont overigens weinig verschil met de grote bolides", die men van de Grand Prix kent.. De wagen is een luttel aantal centimeters korter dan de formule II-renwagens, waardoor het bijvoorbeeld A utomobilisme onmogelijk is geworden er een Coventry- Climax motor in te bouwen en voorts is deze Cooper uitgerust met een startmotor. De Cooper-Auto Union voldoet hierdoor aan de bepalingen van de F.I.A. (Fede ration International de l'Automobile) ten opzichte van de formule III-wagens en het zal' de heer Beets dan ook mogelijk zijn in het komende seizoen deel te nemen aan de-races in deze klasse. Hij heeft verder het voornemen om voor de meeste eve nementen op dit gebied in Europa gedu rende het komende seizoen in te schrijven. Uiteraard kan hij over zijn eventuele kansen in dergelijke races nog geen enkel oordeel uitspreken, vooral ook niet omdat hij zijn eigen prestaties nog niet kan toetsen aan die van andere Nederlandse coureurs. Dat zal echter niet zo bar lang De Britse, vereniging van autofabrikanten en -handelaren heeft bekendgemaakt, dat de Britse constructeurs, coureurs, benzine en oliemaatschappijen, alsmede de banden fabrieken hebben besloten, geen steun te zullen verlenen aan de voorstellen voor de nieuwe formule I voor het wereldkam pioenschap der coureurs in 1961. De nieu we voorstellen van de F.I.A. (Federation International de l'Automobile) hebben be trekking op wagens met een motorver mogen van 1500 cc en een minimum-ge wicht van 500 kg. Britse belanghebbenden in de autosport beschouwen de nieuwe regels, zo zij zou den worden ingevoerd, als een rem op de technische ontwikkeling en voorts zijn zij van mening, dat de belangstelling voor de Grand Prix-races zal teruglopen. De Britse vereniging van autofabrikan ten en -handelaren heeft zich uitgespro ken voor de huidige formule I en formule II-regèls, op passende manier gewijzigd met betrekking tot de brandstof, met ingang van 1961 en geldende voor de volgende drie jaar. Aan de Royal Automobile Club, die Groot-Brittannië in de F.I.A. vertegen woordigt, is het verzoek gedaan deze zaak onder de aandacht te brengen van de internationale automobielfederatie. Voetbal De kans dat de beslissingswedstrijd tus sen het Rotterdamse Sparta en de Glas gow Rangers direct op het Nederlandse t.v.-scherm zal komen, kan niet hoog wor den aangeslagen. Dat soort wedstrijden wordt bij toerbeurt door de B.B.C. en de commerciële t.v. uitgezonden in Engeland. De beurt is ditmaal aan de commerciële t.v. en van die zijde heeft men verklaard op het ogenblik geen plannen te hebben, de beslissingswedstrijd, die op 30 maart in Londen gespeeld zal worden, uit te zen den, hetzij in Engeland of voor de Euro visie. Als laatste voorbereiding op de wed strijd tegen Groot-Brittannië in de voor ronden van het Olympisch voetbaltoer nooi op zaterdag 2 april in Zwolle, speelt het Nederlands amateurteam donderdag 23 maart in Hilversum een oefenwedstrijd tegen de club van die naam. Dit ter voor bereiding op de wedstrijd die de Neder landse jeugdploeg zondag 3 april op het AFC-terrcin in Amsterdam tegen Nieder- Rhein speelt. meer duren, want ook de bekende coureur Swaab is op het ogenblik druk bezig aan de voltooiing van een eigenbouw formule III-wagen en voorts is het niet uitgesloten, dat ook enkele andere rijders het komend seizoen over een dergelijke kleine „boli de" zullen kunnen beschikken. Daardoor zou het dus mogelijk kunnen worden ook in Zandvoort races te organiseren voor formule III-wagens waarin de Nederland se coureurs zich zouden kunnen meten met hun buitenlandse collega's, die over het algemeen bijzonder veel op hebben met deze lichte, gemakkelijk wendbare en tevens razendsnelle renwagens. Zwemmen Het vele jaren geleden door de Rotter damse zwemsport-enthousiast de heer J. van der Mast voor de jaarlijks beste pres tatie beschikbaar gestelde schild is vol. In 1959 werd het schild uitgereikt aan Cockie Gastelaars voor haar verrichtingen in 1958. Het was de laatste naam, die op de zilveren plaat kon worden gegraveerd. De heer Van der Mast heeft de KNZB echter een tweede schild aangeboden, zo dat ook dit jaar, op de algemene vergade ring van 9 april, de uitreiking zal plaats vinden. De keuze is gevallen op Corrie Schimmel, die in 1959 8 Europese en 11 Nederlandse vrijslag-records verbeterde. Het eerste Van der Mast-schild zal een plaats krijgen in het nieuwe bondsbureau van de KNZB, dat over enkele weken in Utrecht zal worden geopend. De Italiaanse wieler-enthousiasten en zeker de duizenden bewonderaars van wij len Fausto Coppi zullen de naam van onze landgenoot Jo de Roo niet licht ver geten. Als winnaar van de Ronde van Sardinië was hij in het bezit gekomen van de fraaie „trofee Fausto Coppi", een prijs beschik baar gesteld door de voorzitter van het Sardinische wieler-district Efisio Corrias. De Roo besloot het kleinood af te staan aan Angelo-Faustino, zoon van de in januari overleden campionissimo. Namens De Roo heeft de Franse renner Jean Forestier vrijdag de trofee in Mi laan aan Fausto's zoon overhandigd. Ange lo-Faustino was vergezeld van zijn oom, Giuseppe Coppi. Koersen in Alkmaar Advertentie POEDER-ZALF OLIE - ZEEP Met een voordelig saldo van 102.557,90 sluit de afrekening van de wereldkam pioenschappen wielrennen 1959, die in Am sterdam (baan) en in Zandvoort (weg) zjjn gehouden. Als ontvangsten staan te boek de bruto-recettes van Amsterdam 243.418,50) en Zandvoort 224.091), als mede een aandeel in de reclame 7.440), de televisie 5.000) en de programma verkoop 3.600). Maar uit deze afrekening blijkt ook, dat anderen hun voordeel uit deze wereld kampioenschappen hebben getrokken, zo als de gemeenten Amsterdam en Zand voort, die een totaalbedrag van 95.117,43 toucheerden aan vermakelijkheids- en om zetbelasting. De Union Cycliste Internatio nale kreeg als aandeel 94.501,90, "terwijl een bedrag van 74:530,55 naar het Olym pisch stadion in Amsterdam ging. Bij elkaar vormen deze bedragen de grote posten aan de creditzijde van de afrekeningsstaat, al komt men met het totaal van de andere onkosten nog tot een respectabel bedrag. Zo bedroegen de ver blijfkosten voor Amsterdam en Zandvoort, waarbij inbegrepen de kosten van de pei*- manence, totaal 17.791,30. Aan excursies en busvervoer werd uitgegeven 4.438,45 en aan algemene voorbereidende kosten 22.513,71. ~De kosten voor het Olympisch stadion en Zandvoort bedroegen respec tievelijk 4.015,06 en 11.673,42, maar ook treft men op dc afrekening aan 286 voor een finishdoek, 6.437,50 voor prijzen ren ners, 5.619 voor de internationale wed- strijdcommissie, 7.903,60 voor tribune- bouw en 7.795,74 voor drukwerk, welke bedragen nog wel met enkele kunnen worden aangevuld. In zijn geheel is het voordelige saldo van de wereldkampioenschappen ad 102.557,90 terug te vinden op de rekening van lasten en baten over 1959 van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, die zaterdag 26 maart in Utrecht haar alge- Wielrennen mene vergadering houdt. De opbrengst van de nationale kampioenschappen, 8.311,42, steekt hier wel schriel bijj^. De ontvangsten aan licenties, totaal f 45.559,05, vormt in grootte de tweede post bij de baten over 1959. De opbrengst van de wereldkampioen schappen is bijna in haar geheel overge bracht naar de debetzijde onder het hoofd reserveringen, waar achter het „fonds wereldkampioenschappen" een bedrag staat vermeld van f 93.401,03, waarmee dit fonds op een totaalbedrag is gekomen van 120.000. Als kosten van de wereldkam pioenschappen staat op de rekening ver meld een som van 12.535,64. welk bedrag voor de nationale kampioenschappen niet zoveel minder is: 10.660,23. Beide worden nog overtroffen door de trainings- en aan moedigingswedstrijden, waarvan de kosten bedroegen 15.627,58. De rekening over 1959 sluit met een voordelig saldo van 348,90. Bert Teegelaar heeft vrijdagmiddag in het kampioenschap ereklasse bandstoten in Breda in slechts 25 beurten definitief een einde gemaakt aan de kampioensillu sie van Henk de Kleine. Dit was einde lijk een partij van internationaal for maat. Want de resultaten van de eerste dag waren nog maar zeer schamel in ver gelijking tot bij voorbeeld de bandstoten bij de Belgen, waar partij-gemiddeldes van 6 tot 8 heel normaal zijn. Bij onze zuiderburen is de toelatings grens tot de hoogste klasse dan ook 4, een vol punt hoger dan in Nederland. Henk de Kleine, die in twee partijen slechts één punt had veroverd, streed voor zijn laatste kans, maar trof Teege laar in kampioensvorm. De serie van 23, waarmee De Kleine in het begin zijn wil toonde, maakte weinig indruk op de tech nisch en mentaal oer-sterke Rotterdam mer. Het was jammer, dat in de begin fase een paar ernstige blunders van de arbieter de partij ontsierde. Deze weinig competente scheidsrechter zag zuivere ca ramboles van Teegelaar en De Kleine over het hoofd, maar telde aan de andere kant voor Teegelaar een punt, dat niet was ge maakt. De Rotterdammer stond op dat moment ruim 20 punten achter, maar ac cepteerde dit cadeautje niet. hetgeen hem een luid applaus van de toeschouwers en een boze blik van de betrokken arbiter opleverde. In zijn 15de beurt deed Teegelaar met een prachtig gespeelde serie van 27 de kan sen keren (69-81) en toen hij daarop on middellijk een 16 produceerde, kreeg het moreel van De Kleine zo'n deuk, dat de strijd praktisch beslist was. Teegelaar liep nu snel uit en verkreeg met series van 12, 18 en 7 zijn derde achtereenvolgende zege. Hans Vultink struikelde over Jacobs, die na de 24ste beurt door een koortsachtige scoringsdrang werd gegrepen en in zeven beurten liefst 63 punten maakte. Ligthart daarentegen hield de race tegen Teegelaar vol door een sterke finish in zijn partij tegen Popeyus, die voortdurend een klei ne voorsprong had gehad. Met een slot- serie van 12 gaf de Alkmaarder, een dei- weinigen, die consequent op serie probeert te spelen, de drieband-specialist het na kijken. Cees van Oosterhout ten slotte wan delde in 36 beurten over Metz (75 punten) heen. „Het wil niet". Hoofdschuddend liep Cees van Oosterhout na de zestiende beurt in zijn partij tegen Popeyus naar zijn stoel terug. Zojuist had de Bredanaar met een serie van 23 zijn totaal op 112 ge bracht. Wat er dan niet wilde? Waar schijnlijk dacht Van Oosterhout twintig minuten later niet eens meer aan die drie zo moedeloos uitgesproken woordjes. Toen namelijk had Van Oosterhout met een slotserie van 38, qua opzet en uitvoering de mooiste van dit toernooi, de 150 vol gemaakt in de zeventiende beurt en dat betekende een nieuw Nederlands record partijgemiddelde. Van Oosterhout was reeds houder van dit record met 8.33 en bracht het nu op 8.82. Even sterk als het einde was het begin van deze partij geweest. Met een reeks van 33, gevolgd door een serie van 12 had Van Oosterhout zijn recordplannen aangekondigd. Ook Henk de Kleine speelde vrijdag avond een prachtige partij tegen Hans Vultink, die in 25 beurten kansloos op 88 werd achtergelaten. De ranglijst kreeg op de tweede dag een wat normaler aanzien door nederla gen van Vultink en Ligthart. Het hoogte punt was de recordpartij van Van Oos terhout, die zijn Nederlands record par ticulier gemiddelde op 8.82 bracht. Teege laar overwon vrijdagavond laat de Hage naar Metz met series van 15, 24,17, 21 en 12. Ligthart daarentegen leed een geheel onnodige nederlaag tegen Jacobs, die in 11 beurten 73 punten had verzameld, maar daarna een enorme inzinking kreeg. De Alkmaarder verzuimde daar van gebruik te maken, bleef uiteindelijk 11 caramboles achter en miste de aanslui ting met de leiders. BILJARTEN x De uitslagen waren: Popeyus 136 58 11 2.34 Ligthart 150 58 19 2.58 Van Oosterhout 150 36 18 4.16 Metz 75 36 14 2.08 Jacobs 150 44 17 3.40 Vultink 125 44 13 2.84 De Kleine115 25 23 4.60 Teegelaar 150 25 27 6.— Van Oosterhout150 17 38 8.82 Popeyus 50 17 10 2.94 Vultink 88 25 20 3.52 De Kleine150 25 27 6. Jacobs 150 46 16 3.26 Ligthart139 46 21 3.02 Teegelaar 150 29 24 5.17 Metz 103 29 27 3.55 De stand na twee dagen luidt: 1. Teegelaar 8 4.61 2. Van Oosterhout 6 4.17 3. Ligthart 5 3.03 4. Vultink 4 3.03 5. Jacobs4 2.75 6. De Kleine 3 3.73 7. Metz2 2.67 8. Popeyus 0 2.27 Voor de eerste keer zullen er nationale kampioenschappen kunstzwemmen in ons land worden gehouden. De primeur hier van heeft Zwolle, waar zaterdagavond en zondag vijf voor deze kampioenschappen ingeschreven damesverenigingen ZAR uit Amsterdam, De Meeuwen uit Amster dam, Wilton Feijenoord, Schiedam, Vrije Zwemmers, Den Haag, en BZZ, Zwolle elkaar in het Stilobad de eer zullen be twisten. Twee jaar geleden werden in Den Haag de eerste niet-officiële nationale wedstrij den gehouden. Het kunstzwemmen heeft een geheel eigen sfeer, het is in een groot deel van ons land nog betrekkelijk nieuw al is bij voorbeeld ZAR van wereldklasse met onder andere de bekende zwemster Het ty Balkenende die bezet wordt door Amerika en Canada. De muziek is bij het kunstzwemmen zeer belangrijk. Gestreefd wordt naar een zo zuiver mogelijke interpretatie. Een be langrijk punt bij de beoordeling is voorts de kostumering en de wijze waarop het nummer wordt gebracht. Motor sport De afdeling Friesland van de K.N.M.V. is tegen de door het hoofdbestuur inge voerde retributie-verhoging van 5 op 10 percent, In een zeer langdurige vergade ring, die in Akkrum is gehouden, heeft de afdeling Friesland zich met 22-16 stem men uitgesproken voor het handhaven van de oude toestand. Tevens werd besloten de heer D. Aarden als afgevaardigde van de afdeling Friesland in het hoofdbestuur te handhaven en de heer Goossens (St. An- thonis) kandidaat te stellen voor een der gelijke functie. VOETBAL Het lijkt alleszins waarschijnlijk dat EDO zondag het verloren gegane terrein herwint en zich morgen na vier uur weer eersteklasser kan noemen in het betaalde voetbal. Zoals gisteren reeds uitvoerig ge meld zijn de promotie en 't kampioenschap van de tweede divisie A een feit via een overwinning op Wilhelmina dat naar het Noorder Sportpark in Haarlem komt. De bezoekers hebben geen kans meer op een van de bovenste drie plaatsen, het geen enerzijds voor EDO een voordeel is, anderzijds evenwel ook weer een nadeel omdat de ploeg vrijuit en zonder druk zal kunnen spelen. Hoe dan ook, wij ver wachten dat EDO als overwinnaar uit het strijdperk komt en dus feest zal vieren zondagavond. In de eerste divisie B zetten VSV en RCH de voor hen zo belangrijke wedstrij denreeks voort. VSV zal alles in het werk stellen om de bovenste plaats bezet tc houden en dat zal in de uitwedstrijd tegen Helmondia wel lukken terwijl RCH geen moeite te veel zal zijn bij de pogingen Alkmaar iets van de winst af handig te maken. Spelen de Haarlemmers in de vorm van verleden week, dan staat hun wederom een tweetal punten als buit te wachten. De stand is op het ogenblik: Eerste divisie VSV DFC Leeuwarden ZFC Alkmaar DHC Heracles AGOVV In de eerste divisie A moet Stormvogels in de uitwedstrijd tegen Vitesse in staat worden geacht een punt rijker te worden, ook al hebben de Arnhemmers nog een kansje op de tot Eerste divisie A: GVAV Vitesse BW NOAD Wageningen Stormvogels Volewijckers Haarlem heeft in divisie 2A alleen nog een theoretisch kantje. Morgen spelen de B: SHS 25 26 24 32 HDVS 25 24 24 30 Eindhoven 24 22 25 30 Go Ahead 25 22 25 29 Graafschap 25 20 24 28 Limburgia 24 19 25 28 Helmondia 24 18 24 27 RBC 24 17 24 26 RCH 25 16 topplaats. De stand is hier: A: KFC 25 25 HVC 24 23 24 37 Helmond 24 22 24 34 SVV 24 19 24 33 Veendam 24 18 24 30 Excelsior 24 18 24 28 Fortuna (VI.) 24 17 24 27 't Gooi 24 16 25 25 Rigtersbleek 24 14 roodbroeken uit tegen Barönie, dat heel wat lager geplaatst is, maar desondanks nog een kansje maakt op een puntenver- Tweede divisie A De Valk 20 20 LONGA 20 18 EDO 20 29 NEC 20 18 Roda Sport 20 26 Baronie 20 16 EBOH 20 26 ONA 20 16 Haarlem 20 22 UVS 19 15 Wilhelmina 20 20 Xerxes 19 10 A MATEURVOETBAL Bij de amateurs zijn slechts weinig wed strijden vastgesteld voor zondag. In de eerste klasse kan HFC het seizoen be sluiten met een overwinning op SVW in Gorkum, terwijl in de tweede klasse Zand- voortmeeuwen wel een kans maakt in de uitmatch tegen HRC, dat verleden week nr>CT een punt verspeelde aan het zwakke WFC. in de derde klasse is onder andere vast gesteld Wijk aan Zee—ZAP. In de vierde klasse worden gespeeld: OFCWaterloo, Onze Gezellen—THB, Altior—DOSR en Hillegom—Graaf Willem II. Voorts speelt Geel Wit een jubileumwedstrijd tegen DIO. HANDBAL Op „Watervliet" in Velsen-Noord zullen titelkandidaat IJmond en het nogal wis pelturige Rapiditas zondag om half twaalf tegen elkaar uitkomen. Het geringe krachtsverschil garandeert een spannend duel. De Concordianen hebben weer een be roep gedaan op enkele ,,oud-gedienden" om met hun steun in Utrecht te trachten UD te kloppen. De tweedeklassers uit Haarlem en om geving ontmoeten zondag een aantal toon aangevende ploegen. Het damesteam van Concordia speelt om twee uur in het Van der Aartsportpark in Haarlem-Noord tegen leidster ADO, Zandvoortmeeuwen bezoekt de lijstaanvoerder van 2 A heren Lijnden en HOC duelleert in de hoofdstad met de leider van 2 B, Unitas. De ploegen van De Blinkert moeten in Utrecht sterke tegen stand verwachten van de goed geklasseer de teams van Attila. Voor de afdeling speelt kampioene IJ mond in Hillegom tegen Concordia (12 uur) is Concordia 2 kansloos als gaste van Full Speed f2.30 uur) en zullen HBC en TYBB een open strijd spelen. Bij de heren ach ten wij Rapiditas 2 sterker dan de IJmond- reserves (10.45 uur). HOCKEY Bij de dames eersteklassers is er zondag maar één wedstrijd. Dit is de ontmoeting van BDHCGooi. De thuisclub moet er in kunnen slagen de volle winst te behalen. Bij de heren is wél een volledig pro gramma. Als Laren op eigen terrein tegen HHIJC slechts tot een gelijk spel komt. is het team westelijk kampioen. SCHC kan daar niet meer aan toe komen en misshcien geeft dit de Bloemendaalse spelers een kans op eigen terrein een of twee punten te behalen. BMHC heeft de punten nog hard nodig. Dit klinkt aan het einde van het seizoen wat vreemd voor een elftal dat de derde plaats bezet. Het is een gevolg van het geringe puntenverschil tussen de hoog en laag op de ranglijst geplaatste elf tallen. Be Fair moet op zijn. tellen passen in de op Crailo te spelen ontmoeting tegen Amsterdam. Het elftal van de Studenten uit Delft kan het stoute stukje van zondag in Bloemendaal op Klein Zwitserland tegen TOGO herhalen. KORFBAL Voor zondag is de wedstrijd Watervliet— Aurora van zeer veel belang voor de thuis club, want het behalen van een winstpunt betekent, dat Watervliet het volgende sei zoen in de nieuw te vormen eerste klasse uitkomt. Oosterkwartier gaat op bezoek bij DDV en zal ongetwijfeld op grote tegenstand stuiten, daar de gastheren in dezelfde po sitie als Watervliet verkeren. Haarlem krijgt bezoek van de leider DED en zal trachten een zo goed mogelijk resultaat te behalen. In de reserve-klassen zijn nog vastge steld: Amsterdam-Zuid 2Haarlem 3, Wa tervliet 2—Vogel 2 en Aurora 2KZ 3; al deze wedstrijden worden van 122 uur gespeeld. WA TERPOLO De dames wedstrijd NVADWT 4 opent vanavond om acht uur het programma in het Sportfondsenbad in Haarlem. Verder worden er alleen herenwedstrijden ge speeld. De reserves van Haarlem meten de krachten met HPC 3, waarna de reserves van DWR en VZV de strijd aanbinden Vervolgens zijn de Velsenaren de gast van De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (uit tegen Alkmaar): Van der Voort; Honout en v. d. Brin; Lief hebber. Rooders en Biesbrouck sr.; Peper, Van der Lippe, Nanai, Bies brouck jr. en Brouwer. Stormvogels (uit tegen Vitesse): De Graaf; Van den Oever en Janssen sr.; Van der Lugt, Pirovano en Tol; Nat. Janssen jr., Bakker, Luppens en Van Wooning. VSV (uit tegen Helmondia): Geerlofs: Schoon en Pieterse; Brederveld. Spaans en Brom. Farenhorst. N.N., Uniken, Van Dolder en Van der Heyden. EDO (thuis tegen Wilhelmina): v. d. Berg; Petterson en Berends; Klein, Arnoldi en Leonhardt; Plaizier, Dui- venvooi-den, Spiers, Belfroid en Koek. Haarlem (uit tegen Baronie): Keesman; Maas en Oepkes; Boom, Berendregt en Dinkelberg; Vreeken. Goedhart, Dorenbos, De Graaf en Veen. Amateurs HFC (uit tegen SVW): Van der Lee; Dekker en Winter; Molenaar. Molijn en Wijkhuizen; Geerling, Bouwman, Jansen, Honneff en De Nijs. Zandvoortmeeuwen (uit tegen HRC): A. ter Wolbeek; Stokman en Ooster-' baan; Jansen, Koper en Water; Visser, Jacobs, Michels, Heyne en Halderman. de HVGB-reserves. In de laatste wedstrijd heeft HVGB een kansje om DWT de baas te blijven en dus wederom de leiding in de eerste klasse te nemen. TAFELTENNIS Zondag worden in het Krelagehuis in Haarlem de nationale kampioenschappen tafeltennis gehouden. Het toernooi begint om 10 uur, tussen vier en zes uur zullen de belangrijkste fi nales worden gespeeld. De televisie geeft dan een reportage van deze kampioen schappen. Na de lange reeks van winterkoersen in Hilversum gaan de dravers weer op tour nee en zoals gebruikelijk luidt Alkmaar de zomerkoersen in met een uitgebreid en aantrekkelijk programma. Een vijftal de butanten en een groot aantal paarden, dat de gehele winter op rust is gebleven, ma ken hun opwachting, waardoor de koersen van een ander gehalte zijn dan in de af gelopen maanden. Het beste bewijs hiervan vormt het internationale nummer, dat door de aan wezigheid van Wiebeline Wip, Sunny Wil liams, Q Bascom en Tabor Harvester van een ongekende frisse allure is. Een vol komen open nummer, waarin Typhoon een lichte voorkeur heeft boven Tabor Harvester en de snelle Q Bascom. Out sider is stal Oosting met New Spencer en Wiebeline Wip. In het nummer voor de stayers zijn er ook nieuwelingen, doch die zullen tegen de in volle koersvorm zijnde Vera Hollan- dia en Velduil S niet veel illusies kunnen meten, temeer daar ook Vrolijke Frans en William 2 over deze lange afstanden tot de uitblinkers behoren. De zich nog steeds uitbreidende Alk- maarse stal Tesselaar zal de plaatselijke aanhang enige keren reden tot plezier kunnen geven. In de eerste plaats wel met de grote belofte X Signal, die welis waar 40 m voorgift moet geven, doch vol doende snel is om dan nog Wielewaal S, Xenophon Scott en Xally te achterhalen. In de amateurskoers is het zelfs niet uitgesloten dat deze stal de beide ereplaat sen gaat bezetten met Wybo K en Violina Norton, tenzij Titus Saint voor een ver rassing zou zorgen. Ook in het zwaar bezette nummer om de Molen-prijs kan Xiphon L voor een Alkmaarse hattrick zorgen, daar Wilster S en Wanita van Barke een te groot veld voor zich hebben. Outsider is Vita Donum. Bij de 3-jarigen heeft tot nu toe Young Bonnie B de beste verrichting en indien deze wordt herhaald zullen Yellow Six en Yellow Rose een vergeefse inspanning doen. Outsider is Ylau. Stal Oosting kan de successenreeks voortzetten met X O, die in een vrij nede rig gezelschap te kiezen is boven Xi S en Xenograaf. Hetzelfde geldt min of meer voor X Hanover in de Alcmaria-prijs, waarin slechts Xitty Erebus en Xaisine de capaciteiten hebben om enige tegenstand van betekenis te bieden. Hans Günther Winkler won vrijdag met zy'n prachtige zevenjarige schimmelruin Romanus in een met 11.000 toeschouwers tot en met de laatste plaats bezette West- falenhalle in Dortmund de grote prijs van de Bondsrepubliek", het grootste springnummer van het Duitse indoorsei- zoen. Twee manches en een zware barra ge met Alwin Schockemöhle waren daar voor nodig. Het parcours was 350 meter lang en tel de 13 hindernissen met 17 sprongen tot een hoogte van 1.70 meter. Van de 24 paarden die uitkwamen bleven in de eer ste manche slechts zeven paarden fout loos en in de tweede ronde vier. Alleen Winkler met Romanus en Alwin Schockemöhle met Bachus hadden in bei de ritten geen enkele strafpunt opgelopen, zodat zij in de barrage uitkwamen. Over zes hindernissen met negen spron gen, die in een parcours van 260 meter stonden, wierp Romanus slechts een boom af. Schockemöhle en Bacchus gingen daar na prachtig rond, de bombinatie sprong alle hindernissen schoon, maarBachus bleef voor het laatste obstakel staan en sprong er toen middenin, paard en rui ter vielen, zodat Schockemöhle opgaf. En daarmee was de grote prijs, gewaardeerd met enige duizenden marken voor de Olympisch kampioen Winker. De basketbalcompetitie ZBVS heeft vrijdagavond meer moeite met ROVS gehad dan verwacht werd. In een niet al te beste wedstrijd wonnen de Santpoortenaren met 5948, waardoor ze weer een stapje dichter bjj de landelijke eerste klasse kwamen. In de overgangs klasse dames behaalde SC Haarlem zon der moeite de titel door een grote zege op ZBVS (689). De heren van de Sportclub wonnen maar ne' van de Antilopen- reserves. Ook deze avond geen hoogstaand basket bal, doch wel een nuttige overwinning van ZBVS op ROVS. Het leek er aanvan kelijk op. dat de Santpoortenaren een monsterzege zouden gaan behalen. Via 90, 140 en 268 kwam de rust met 30 —16 en een snelle tweede helft zou ZBVS zeker een grote zege hebben bezorgd, doch men bepaalde zich tot het behouden van een veilige voorsprong. Zo konden de Vlaardingers middels Spoormaker (4—8), Boekhout (56) en Kaper (210) terug komen tot 44—34, doch verder liet ZBVS het niet komen. Uitslagê 5948. Topsco rers voor ZBVS waren: Knapp (16—6), Poll (57) en Hennis (710). De dames van SC Haarlem zijn kam pioen geworden van de overgangsklasse. Door een ruime 68—9 op staartclub ZBVS kwam de titel in hun bezit. Mejuffrouw Blauw scoorde (1122). Voor de eerste klasse heren kwamen de Sportclub-heren uit tegen Antilopen 2. Via een 2111 voorsprong bij rust won nen Ausma c.s. met 4439, nadat 7 min. voor tijd de stand bijna gelijk was (3411). Voor SC Haarlem scoorden Ausma (159) en Kaart (66) de meeste punten en voor Antilopen waren De Jong (210) en God ding (68) de beste schutters. De verdere uitslagen luidden: Dames: HOC 4SC Haarlem 3 306. Heren: Typhoons 3ZBVS 2 5629, An tilopen 3—Exercitia 22—43, HOC 2—SC Haarlem 2 3428.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 21