NEIO-MEK Nederlandse leden van Europees Parlement geven standpunt MAGNEET DE „GEZONDE" FIETS Intelligentste orang-oetang na dood van baby overleden Kort en MAGNEET DE „GEZONDE" FIETS Vannacht lichte vorst Schrijven aan regering Auto met smokkelboter in brand FIETSEN HOUDT U FIT! VIETS Go. Schipperskinderen door stoom gewond E.V.O. let op „veilig verkeer" Directeur „Trekair" blijft in arrest Eerste Kamer heeft vele bezwaren tegen huur wetwijziging Oosterlandse raad (twee leden) vergaderde CAO-kerftabakindustrie goedgekeurd Bevalling in taxi Overwegwachter was naar het toilet: een dode en een zwaar gewonde SLOT DEFECT? C.A.O. zuivelindustrie goedgekeurd Vijf arrestanten thans vrijgelaten ZATERDAG 19 MAART 1960 2 EUROPESE LANDBOUWPROBLEMEN De politiesalarissert Onderhoudscontroleboek ingevoerd Grootmoeders spaarbank boekje gestolen Stadskinderen gaan „de boer op" Artis treurt om Sarina Eerste paal voor haven op werf van N.D.S.M. Schoonmoeder was prima baker Chauffeur werd onschuldig geacht aan zwaar letsel Drie maanden hechtenis geëist DE SLEUTELSPECALIST" Fiets op een PEERLESS Fiets De walletjes Aan het eind van dit jaar zal een E.E.G.-conferentie over de sociale aspec ten van het landbouwvraagstuk worden belegd, die een aanvulling zal zijn op de E.E.G.-Iandbouwconferentie welke in 1958 in Stresa is gehouden, zo is vrijdag mee gedeeld op een persconferentie in Den Haag, waarop drie Nederlandse afgevaar digden naar het Europese parlement de heren Van Campen (K.V.P.), Van Dijk (V.V.D.) en Vredeling (P.v.d.A.) mede delingen hebben gedaan over het komen de landbouwdebat in Straatsburg. In de week van 28 maart tot 2 april zal het Europese Parlement enige dagen wijden aan een bespreking van de voorstel len die de E.E.G. Executieve Commissie heeft uitgewerkt voor een gemeenschappe lijke landbouwmarkt De voorstellen ver tonen echter een zekere leemte ten aan zien van de sociale aspecten van het land- bouw-vraagstuk en men heeft daarom tot een tweede Stresa-conferentie besloten, al staat nog niet vast dat deze conferen tie in deze Italiaanse plaats zal worden gehouden. Het debat op de komende zitting zal worden gevoerd aan de hand van niet minder dan acht rapporten, die namens de landbouwcommissie van het parlement over diverse aspecten van het landbouw vraagstuk worden uitgebracht Een van de minderheidsopinies staat in het Franse verslag over de graansector. Tegenover en uitgesproken autarkische opvatting vol gens welke de Euromarkt moet streven naar zelfvoorziening en bescherming van de ontwikkeling van de eigen produktie te- Advertentie Zorg dat uw fiets in orde is! De rijkspolitievereniging, aangesloten bij het ambtenarencentrum, heeft' een brief gericht aan de ministers van Justi tie en Binnenlandse Zaken met een ver zoek om een audiëntie. In de brief maakt zij haar bezorgdheid kenbaar óver de dreigende ontwikkeling in het Nederland se politieapparaat. Naar de mening van het hoofdbestuur dient op zeer korte ter mijn desnoods bij wijze van nood maatregel verbetering te worden ge bracht in de financiële positie van het la gere en middelbaar personeel, ten einde een verdere afbraak van het gezagsappa- raat met alle ernstige gevolgen van dien te voorkomen. De vereniging heeft voor stellen ingediend tot verbetering van het salarispeil bij de politie, inzonderheid bij de rijkspolitie, en tot een meer bevredi gend rangenstelsel bij het korps rijks politie. In de St. Albertpolder onder Sas van Gent is een bestelauto, beladen met roomboter, van de dijk gereden en in brand gevlogen. De brandweer van Sas van Gent moest er aan te pas komen om deze niet alledaagse brand te blussen. Kennelijk heeft het in de bedoeling gele gen de boter naar België te smokkelen, want de bestuurder had ijlings het haze- pad gekozen, terwijl in de auto een groot aantal „kraaiepoten" -werden aangetrof fen. Hoe groot de lading geweest is kon uiteraard niet meer worden vastgesteld. De douane heeft de zwartgeblakerde auto met de boterresten en een in de nabij heid gevonden ongeschonden doos met tien kg boter in beslag genomen. Advertentie De beste merken in alle modellen. ZIJLWEG 39-41 TEL. 14308 Aan boord van het Duitse Rijnschip „Haniel Kurier 8", dat in de Koningsha ven te Rotterdam ligt, zijn twee kinderen vrijdagavond door stoom ernstig gewond. De schipper, de 37-jarige L. Cerr uit Lei- nersheim, liep lichtere brandwonden op. De vrouw van de schipper had haar bei de kinderen, de zesjarige Elizabeth en de tweejarige Rainer, in een badhokje op het achterdek in de badkuip gezet. Terwijl de kinderen in het water zaten, liep de moeder even weg om een handdoek te halen. Zeer waarschijnlijk heeft een van de kinderen aan een kraan gedraaid van het apparaat dat als boiler dienst deed. Daardoor zou zich stoom hebben opge hoopt. Er ontstond een ontploffing die de boiler ontzette. De stoom sloeg op de naakte kinderen die verbrandingen in de tweede graad opliepen. De vader kwam op het hevige gegil toesnellen en rukte het jongetje en het meisje uit het badhokje. De kinderen zijn in allerijl naar het Sofia- kinderziekenhuis te Rotterdam gebracht. gen invloeden als gevolg van invoer uit derde landen, staat een minderheidsopvat ting (onder andere door Nederlanders ge steund) dat voor een natuurlijke ontwik keling van de eigen produktie juist ook de invloed van buiten nodig is. Deze opvatting speelt ook in een afwij kende opvatting van de landbouwcommis sie ten aanzien van de door de E.E.G.- Executieve-Commissie voorgestelde richt prijs voor suiker. De E.E.G. Executieve Commissie wil de richtprijs afstemmen op de suikerprijs, doch volgens de landbouw commissie moet de richtprijs gekoppeld worden aan de Europese bietsuikerprijs. De landbouwcommissie heeft voorts een afwijkend standpunt aangenomen ten aan zien van een der grondslagen van het toekomstige Europese landbouwbeleid. Volgens de E.E.G.-Executieve dient men een redelijk inkomen te verzekeren voor moderne gezinsbedrijven van twee a drie personen. De landbouwcommissie wil ge zinsbedrijven als norm stellen die een re delijk inkomen verschaffen van een of twee bedrijfsvoerders, ongeacht het perso neel. De heer Van Dijk verklaart in zijn zui- velrapport o.a. dat men, gezien de te ver wachten sterke produktiestijging, de melkconsumptie zal moeten stimuleren en zich vooral zal moeten richten op de nevenprodukten kaas, waar voor de Euro- markt nog mogelijkheden bestaan en melk poeder en condens, waarvoor uitvoermoge- lijkheden naar onderontwikkelde landen verwacht kunnen worden. Wat de overgangsperiode betreft, die de E.E.G.-Executieve-Commissie in som mige voorstellen op zes jaar stelt, terwijl zij in andere als einde ervan 1 januari 1967 suggereert, meent de landbouwcom missie dat er een „elastische formule" nodig is. De duur van de overgangspe riode moet afgestemd worden op de over gangsperiode voor de industrieprodukten en ook rekening houden met een eventuele versnelling daarvan. Speciaal met het oog op de verkeersvei ligheid heeft de E.V.O., de Algemene Ver laders- en Eigen Vervoers Organisatie, voor haar leden een onderhoudscontrole boek samengesteld. Gezamenlijk brengen deze leden meer dan 200.000 auto's op de weg en met dit „veilig-verkeers-initiatief" bereikt de E.V.O. dus een flink percenta ge van het Nederlandse wagenpark. Bij samenstelling van het onderhouds controleboek is men uitgegaan van drie soorten onderhoudsbeurten; de normale doorsmeerbeurt, een 10.000 en een 50.000 kilometer-beurt. In 1946 stelde de E.V.O. reeds een allesomvattend onderhouds- schema voor beviel- en vrachtwagens sa-r men. Gebleken is échter, dat vooral ge bruikers van tweedehands autp's behoef te hebbem aan een 'geheel op de verkeers veiligheid gericht onderhoudsschema. Hierin krijgen dan ook speciaal de aan dacht: stuurinrichting, remmen, banden, veren en verlichting. Het is de bedoeling dat de garage de op de coupons aangege ven punten afwerkt en 'daarna het betref fende schema aftekent. Om een en ander te doen slagen heeft de E.V.O. zich tot al le ervoor in aanmerking komende garages en doorsmeerstations gericht met het,ver zoek alle medewerking te verlenen als hou ders van het controleboek zich tot hen wen den. Advertentie N.V. MIJ. „HOLSTER". OVERVEEN Tel. K 2500 - 60002, 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook Het gerechtshof in 's Hertogenbosch heeft na een uitvoerige behandeling van het appèl tegen het bevel tot gevangen- recteur van het Limburgse luchtreclame- te Maastricht uitgevaardigd tegen de di recteur van het Limburgse luchtrecleme- bedrijf „Trekair" te Maastricht, de heer M. S. de beslissing van de Maastrichtse rechtbank tot gevangenhouding bevestigd. Voor verdachte S. trad als raadsman op jhr. mr. LJ A. M. Sasse van Ysselt. De rechtbank te Maastricht had inder tijd het bevel tot gevangenhouding uitge vaardigd onder meer op grond van de overweging, dat het onderzoek in de zaak tegen de heer S. nog niet is voltooid. De heer S. werd half februari op instruc tie van de officier van Justitie te Maas tricht aangehouden door de dienst „lucht vaart" van de rijkspolitie te Schiphol-Am- sterdam, op grond van vermoedens van het doen verongelukken boven het Kanaal bij Dover van een eenmotorig sport- en sleepvliegtuig van „Trekair", bestuurd door de 23-jarige B. Kleyn. De piloot kwam om het leven toen het vliegtuig op 21 januari in zee stortte. In Rotterdam-Zuid heeft de politie de 26-jarige schilder J. C. van B. aangehou den, die in het bezit was van een spaar bankboekje dat hij van zijn grootmoeder had gestolen. Samen met zijn broer, de 23-jarige isoleerder A. van B., had hij don derdagavond het boekje en een bedrag aan geld van 400 uit de boodschappentas van de oude vrouw weggenomen. J. C. van B. had bij zijn arrestatie 224,75 op zak. Zijn broer die een uur later in een danszaal werd gearresteerd, had nog 77,10. Er ontbrak dus een kleine honderd gulden. Die was opgegaan aan cafébezoek en der gelijke. In de danszaal werd ook in zijn kraag gevat de 21-jarige losse werkman G. E. H., die van het gestolen geld had mee geprofiteerd. In het Voorlopig Verslag van de Eerste Kamer op de wijziging van de Huurwet en de opheffing van het Grootboek Wo ningverbetering wordt door een zeer groot aantal leden opnieuw bezwaar gemaakt tegen het indienen van deze wetsontwer pen op een zo laat tijdstip. Verder worden reeksen bezwaren, reeds geuit in het Eerste Kamerdebat van ver leden dinsdag van voornamelijk socialis tische zijde, herhaald. Gevraagd wordt of voor eigenaren van oude panden, die huurverhoging op basis van de te wijzigen Huurwet bij de Huur adviescommissie moeten aanvragen, aan deze aanvrage ook kosten verbonden zijn. Voorts wordt door verscheidene leden gesteld, dat het merendeel der loontrek- kenden in vooroorlogse woningen loon- compensatie zal ontvangen zonder huur verhoging te betalen. Een opgave van het aantal nog bewoonde huurwoningen van vóór 1940 en van het aantal dezer wo ningen, dat ondej; de huurverhoging valt, wordt gevraagd. In verband met de normen van oude woningen, die niet onder de huurverho ging zullen vallen merkt men op, dat het eenvoudiger zou zijn geweest de huizen, die niet onder plaatselijke bouwverorde ningen vallen, van huurverhoging uit te sluiten. Ook is een aantal leden benieuwd naar dat deel van de huurcompensatie, dat waarschijnlijk als gevolg van prijsstij gingen verloren zal gaan. Enige leden blijken van oordeel, dat de voorgenomen opheffing van het Groot boek, van bijzondere betekenis is voor het conjuncturele effect. Op het punt van bouwkosten wordt ge vraagd naar het winstaandeel van bou wers en van installatiebedrijven. Ook wordt gevraagd naar het verloop van de bouwkosten tussen 1948 en 1959. Advertentie Transparante kleurlak Tan Ceta-Bever Advertentie Vrijdag is in Oosterland opnieuw een openbare raadsvergadering gehouden. Evenals in de beide vorige vergaderingen waren slechts de twee aangebleven raads leden van de S.G.P. aanwezig. Deson danks kon de vei'gadering nu toch door gang vinden ingevolge het bepaalde in ar tikel 54 van de Gemeentewet. Bij de ingekomen stukken bevonden zich de ontslagbrieven van de vijf afgetreden raadsleden en de afschriften van de be sluiten tot benoeming van diverse kandi daats-raadsleden. Nadat deze stukken voor kennisgeving waren aangenomen, moest ingevolge het reglement van orde worden overgegaan tot benoeming van een com missie van onderzoek van de geloofs brieven. De beide S.G.P.-raadsleden' heb ben hiertoe elkander en zichzelf gekozen, terwijl zij tevens fungeerden als stemop- nemers. Na heropening van de inmiddels geschorste vergadering, in welke tussen tijds de commissie van twee de geloofs brieven had onderzocht, bracht de heer Bolle als rapporteur verslag uit. Hij ad viseerde, tot toelating van de "heren M. Stouten, van de S.G.P., J. P. van der Maas (Gemeentebelangen) en J. op 't Hof (A.R.) tot lid van de raad te besluiten. Zonder hoofdelijke stemming hebben de beide aanwezigen hiertoe besloten. Daar na sloot de voorzitter de vergadering. Naar aanleiding van de ervaringen, die de afdeling Garsthuizen van de Groninger maatschappij van Landbouw met de „adoptie" van scholieren uit Amersfoort heeft opgedaan, heeft nu de afdeling Lop- persum van dezelfde maatschappij con tact tot stand gebracht met het Libanon- lyceum te Rotterdam. Het ligt in de be doeling dat leerlingen van de vierde klas van dit lyceum in mei een week komen logeren in Loppersum. Donderdagavond zijn de rector van het lyceum en een paar leerlingen in Loppersum geweest om ken nis te maken met de aanstaande pleeg ouders en om te vertellen van Rotterdam, de school en de kinderen. Enkele weken na de dood van haar baby is Sarina, de intelligentste orang-oetan van Artis te Amsterdam, eveneens overleden, zo deelt de directie van Artis mede. Twee maanden geleden verminderde plotseling haar eetlust, maar aanvankelijk meende men dat het een heel natuurlijke oorzaak had: Sarina schonk het leven aan een baby. Maar al spoedig steeg de ongerustheid, want Sarina bleef ziekelijk en het was de vraag of het jong voldoende te drinken kreeg. Het beste was onder deze omstandigheden het kind by de moeder weg te halen en het met een fles groot te brengen, maar hoe lief en zachtaardig Sarina anders ook kon zyn, ze wilde haar spruit onder geen beding afstaan. Dan maar bijvoeding, dacht men. Sarina liet der. oppasser, die met «een-flesje de kooi 'bétrad, geVilfig begaan? tnéaT toen deze het drankje naar de mond van het jong wilde brengen, hield een grote hand hem tegen. Sarina pakte de oppasser het flesje af en nam er een paar flinke slokken uit. Het leek er veel op, of zij eerst even keur de wat men haar baby te drinken wilde geven, want daarna stond ze de verzorger toe het jong te voeden. Het heeft niet mogen baten. Acht dagen na de geboorte kreeg de kleine plotseling hoge koorts en enkele uren later blies het diertje de laatste adem uit. Waarschijnlijk was het door de moeder, die nog steeds ernstig ziek was, geïnfecteerd. Aandoenlijk was de wijze waarop Sarina met haar oveideden jong, dat ze aanvankelijk- niet wilde afstaan, omging. Ze bekeek en be tastte het aan alle kanten en verwijderde met haar grote vingers heel voorzichtig de opgedroogde melk, die zich rond het mondje van haar jong had vastgezet. Zo bleef ze nog twaalf uur met de baby bezig voor ze hem losliet en de oppasser gelegenheid bood hem weg te halen. Nadien ging het met Sarina bergaf waarts. Ze weigerde te eten. Allerlei art sen onderzochten haar, maar de juiste oor zaak van de infectie is niet vastgesteld. Slechts met de grootste moeite kon men er wat rijst sinaasappelsap, melk, bosbessensap of andere lekkernijen in krijgen. Er is van alles geprobeerd om De nieuwe C.A.O. voor de kerftabakin dustrie is thans officieel goedgekeurd. Volgens deze C.A.O. wordt met terug werkende kracht tot 1 november 1959 aan volwassen werknemers in de kerftabakin dustrie (die dus riiet de ondermeer op sigaretten en sigaren gespecialiseerde be drijven omvat) een loonsverhoging van 5,4 percent verleend, inclusief de huur compensatie 1957. Voor de lonen van jeug dige werknemers, die hieraan worden aan gepast, betekent dit een verhoging van 0,6 percent. De nieuwe C.A.O., die geldt voor een groep van ongeveer 3700 werknemers, voorziet tevens in een geleidelijke werk tijdverkorting. De arbeidstijd zal met in gang van 1 januari 1961 voorlopig jaar lijks met één uur worden ingekrompen. In het bijzijn van een aantal autoritei ten van Rijkswaterstaat en de gemeente lijke havendiensten heeft de directeur der havens en handelsinrichtingen, ir. N. Snij ders, vrijdag op de werf west van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaat schappij in Amsterdam de eerste beton nen paal geslagen voor de bouw van twee insteekhavens op de reparatiewerf. De huidige zuidwal, die als ligwal voor de vier reparatiedokken te klein is ge worden, zal plaats maken voor een negen meter diepe insteekhaven, die door een 237 meter lange kade in twee delen wordt gesplitst. In deze haven kunnen straks drie schepen meren, langs een der kaden schepen tot 45.000 ton. Op de kaden wor den kranen geplaatst. Men hoopt de ha ven over een jaar in gebruik te kunnen nemen. 'fb 10 J 'I.'.' I'Er haar'eetlust weer op gang te krijgen. Men schotelde.•••Sari-pa -gebakken, vis yoorr,-en- ontbijtkoek,- wijn en koffie met cognac. Het' hielp- niet. Een 23-jarige' vrouw Tini Bakker-Van Vliet echtgenote van de Maastrichtse schipper Bakker, zal een wel onvergete lijke herinnering behouden aan de ge boorte van haar eerste kindje: het werd namelijk tijdens een taxirit van Nijme gen naar Maasticht in de auto geboren, en het bevallingsproces had zo'n snel ver loop dat er geen tijd meer was om de vrouw in een nabij gelegen villa binnen te dragen. Moeder en dochter maken het prima. De jonge moeder verwachtte haar eers teling pas tegen het einde van deze maand. Het met cement geladen binnen- vaart-schip, Jocor, van haar man lag op de Waal onder Nijmegen met enige averij wegens een lichte aanvaring voor anker. En mede om de gevolgen van de opwin ding van een en ander te ontgaan, heeft de schoonmoeder, mevrouw Bakker uit Maastricht, wonende aan de Calvarie- straat aldaar, haar schoondochter donder dagmorgen in Nijmegen afgehaald, en met haar de taxi-reis naar Maastricht aanvaard. Even voorbij Venlo kondigden zich bij de jonge vrouw de geboortever schijnselen zo nadrukkelijk aan, dat de taxichauffeur onmiddellijk, gelukkig voor een villa langs de rijksweg onder Steyl vlak bij Tegelen stopte. Hij alarmeerde snel besloten en zeer attent, de villabe woonster die onmiddellijk ter hulp snelde met dekens en doeken. Het was echter al „te laat". De jonge Elly was reeds ge- boi-en. De kordate schoonmoeder werkte snel de bevallingsgevolgen af. Zo correct, dat dokter R. Cursters, die in een zij straat enkele tientallen meters verder op het punt stond weg te rijden, en een paar minuten na het gebeuren ter plaatse kwam voor het verlenen van hulp, schoon mama een compliment maakte over haar uitstekende baker-hulp. Op advies van dokter Custers, is de vrouw met haar jonggeborene naar het Sint Willibrordus- ziekenhuis te Tegelen gebracht. De moe der en haar 6 V2 pond wegende dochtertje verkeerden echter in blakende welstand. Er was geen bezwaar tegen dat me vrouw Bakker-Van Vliet met haar kleine, vrijdag naar Maastricht naar de woning van haar schoonmoeder werd vervoerd, waar 'ze thans een keurige verzorging geniet. De 22-jarige Dordtse chauffeur C. M. L., stond 14 dagen geleden voor de rechtbank in Dordrecht terecht omdat hij verant woordelijk werd gesteld voor een auto-on geluk, waarbij een dame 165 meter werd meegesleurd en zo ernstig gewond werd, dat men een van haar armen moest ampu teren. De rechtbank heeft hem thans niet schuldig bevonden aan het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, maar aan een verkeersovertreding. Zij veroordeelde de man, tegen wie een maand gevangenis straf werd geëist, tot een boete van 40 subsidiair 8 dagen. In de avond van de eerste kerstdag van vorig jaar gebeurde op een bewaak te spoorwegovergang in Warmond, bij Leiden, een verschrikkelijk ongeluk. Een vrijwel op volle snelheid rijdende perso nentrein naar Haarlem botste tegen een auto. De wagen werd over een twintig tal meters voortgesleurd en belandde te gen het niet meer in gebruik zijnde sta tionsgebouw van Warmond. De chauffeur en zijn echtgenote werden zwaar ge wond naar Leiden overgebracht, waar de vrouw later in het Academisch Zieken huis bezweek. Vrijdag stond voor de Haag se rechtbank de 24-jarige spoorwegem ployé H. V. uit Leiden terecht, aan wie werd verweten dat de spoorbomen niet waren gesloten. De officier van Justitie eiste drie maan den hechtenis. Ter zitting bleek, dat verdachte zich na het passeren van een trein van zijn post had verwijderd om zich naar het vijftien meter verderop gelegen toilet te begeven. Hij had acht minuten tijd voordat een volgende trein zou passeren. Toen hij de deur van het toilet weer achter zich sloot om weer naar zijn post te gaan, hoorde hij een trein al op ongeveer 200 meter afstand aankomen. Het was toen te laat om de bomen nog te sluiten. Verdachte had niet gezien dat zich op de overweg een auto bevond. In een fel requisitoir stelde de officier, jhr. mr. Van der Poll, dat verdachte be ter welk dienstvoorschrift dan ook had kunnen overtreden als dit ongeluk daar mee had kunnen worden voorkomen. Het reglement schrijft namelijk voor dat de overwegwachter de treindienstleider op het dichtstbij gelegen station van zijn af wezigheid op de hoogte dient te stellen. Deze laat dan namelijk geen trein ver trekken. De president, mr. Prins, vestigde er de aandacht op, dat verdachte een zeer ver antwoordelijke positie bekleedde, waarbij eenvoudig elk verzuim op een halsmis daad begint te gelijken. De beveiliging van onze spoorwegen is een van de allerbe langrijkste zaken, waarbij geen enkel ri sico mag worden genomen. De verdachte was op de avond van het ongeluk niet in het bezit van een horloge. Dat ver klaart wellicht zijn te lange afwezigheid, maar niettemin vond de president zijn handelwijze „een spelen met mensenle vens". Over de employé waren zeer goede ra- porten uitgebracht. De stationschef van Leiden heeft verklaard dat de verdach te bekend stond als een goede kracht, over wie nimmer klachten waren binnen gekomen en die voor zijn examen als overwegwachter met lof was geslaagd. De spoorwegfunctionaris vond het dan ook jammer dat hem dit was overkomen. De -óffici ér- wildé een .en ander wel in aanmerking nemen, maa^ -was toch van oordeel dat hierë.en vrijheidsstraf moest worden geëist: drie maanden onvoor waardelijke hechtenis. De verdediger, mr. G. Dambrink uit Utrecht begon te zeggen, dat hij graag een systeem in het leven wilde zien ge roepen, waarbij wagenvoerders van trei nen worden gewaarschuwd als overweg bomen bij nadering nog niet gesloten zijn. Inmiddels heeft men een daarop gelijken de automatische beveiliging voor de onder havige overweg ingesteld, hetgeen de raadsman het „als het kalf verdronken isontlokte. Voorts bepleitte hij uiter ste clementie voor verdachte, gezien zijn goede staat van dienst en voorts omdat zijn promotiekansen bij de spoorwegen aanzienlijk zijn gedaald. Uitspraak op 1 april. Advertentie Lange Veerstraat 10 - Haarlem - Tel. 11493 Dakota's droppen baby-pakketten. In het kader van de feestelijkheden op 5 mei aanstaande zullen in Utrecht militaire Dakota's boven een terrein op het Kana leneiland babypakketten uitwerpen. Vei-- dere programmapunten van deze 5 mei viering zijn onder andere jeugdfeesten in de wijken, optochten door de stad met medewerking van burgerlijke en militaire muziekkorpsen, originele feestverlichting en een groot vuurwerk tot besluit. Conform de eis. Een Tilburger, die enige tijd opgetreden is als leider van een jeugdbende, welk^ een reeks diefstallen in Tilburg en omgeving heeft gepleegd, is conform de eis van de officier van Jus titie donderdag veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, door te brengen in een jeugdgevangenis. Bosaankoop. Het rijk heeft in de maand februari aangekocht de „bossen van Meilink" een gedeelte ter grootte van 4.8490 ha gelegen in de gemeente Eibergen. Het gebied heeft een rijke af wisseling van droge en vochtige loofbos vegetaties. Hiswa. Tot nu toe hebben 53.000 personen een bezoek gebracht aan de Hiswa-tentoonstelling in het RAI-gebouw te Amsterdam. Dit is meer dan het totale aantal bezoekers van de vorige Hiswa. Oud-zendeling overleden. In de ouder dom van 90 jaar is te Hilversum overleden de heer L. de Vries, een van de oudste Ne derlandse zendelingen. De overledene, die te Neukirchen in Duitsland zijn opleiding ontving, werkte van 1904 tot 1928 met zijn echtgenote in Midden-Java in dienst van de Salatiga-zending. In deze periode van 24 jaar is hij slechts eenmaal met verlof geweest. Ook als ziekenverpleger heeft de heer De Vries in Indonesië gewerkt. Zijn stoffelijk overschot zal maandag middag om 1 uur te Hilversum worden ter aarde besteld. Advertentie Partijen bij de collectieve arbeidsover eenkomst voor de zuivelindustrie hebben van het College van Rijksbemiddelaars de mededeling ontvangen, dat, gelet op het nader gevoerd overleg, de aangebrachte wijziging in de C.A.O., neerkomend op 5 percent loonsverhoging, zijn goedgekeurd. Van de zes personen, die in het begin van deze week door de Amsterdamse ze denpolitie werden gearresteerd in ver band met het verhuren van kamers aan prostituées in twee huizen in de Spui straat, zijn er nu vijf in vrijheid gesteld. De 64-jarige vrouw M. B. en de 59-jarige man J. M. IJ., tegen wie de officier van Justitie, mr. J. F. Hartsuiker, gisteren bij de rechter-commissaris een bevel tot inbewaringstelling had gevorderd, zijn door de rechter-commissaris in vrijheid gesteld. Mr. Hartsuiker is van deze be slissing in appèl gegaan bij de rechtbank. Zelf had hij dé echtgenote van IJ. op vrije voeten gesteld. Gisteren zijn voor de officier van Jus titie het echtpaar P. B. en de 49-jarige vrouw M. L. M. H. geleid. De laatste heeft de officier doorgezonden naar de rechter-commissaris en een bevel tot haar inbewaringstelling gevorderd. Het echt paar heeft hij op vrije voeten gesteld. Nader vernemen wij dat de rechter- commissaris thans ook het door de officier van Justitie mr. Hartsuiker gevorderde bevel tot bewaring van de zesde arrestant de 49-jarige vrouw M. L. M. H. afgewezen heeft. De vrouw is in vrijheid gesteld. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied boven Scandinavië is verder in betekenis toegenomen en heeft nu in het centrum een luchtdruk boven 1040 mb. Het beheerst het weer in gro te delen van West-Europa. Aanvankelijk kwamen er in het hogedrukgebied uitge breide wolkenvelden voor, maar deze los sen geleidelijk op. Samenhangend daar mee zal de komende nacht in ons land de temperatuur op vele plaatsen tot bene- Ypënburg den het vriespunt dalen en behoort onge- viissingen veer 5 graden vorst in het noordoosten Eelde van het land niet tot de onmogelijkheden. oe Bjjt Morgen zal de temperatuur tengevolge van Twente zonneschijn echter tot iets hogere waarden Eindhoven kunnen oplopen dan vandaag. Het droog weer. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen J? binnen- en buitenland. c-g d Neerslag, laatste 2A uur. u Den Helder blijft Sa Zd Limburg Zondag 20 maart Zon op 6.44 uur, onder 18.53 uur. Maan op 2.16 uur, onder 11.16 uur. Maandag 21 maart Zon op 6.41 uur, onder 18.54 uur. Maan op 3.12 uur, onder 12.18 uur. 20 maart 27 maart Maanstanden 7.41 uur laatste kwartier, nieuwe maan. 8.38 uur Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Het hoog en laag water te Zandvoort is Belgrado 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Lissabon Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 19 maart Hoog water 7.46 en 20.14 uur. Laag water 3.14 en 15.42 uur. Zondag 20 maart Hoog water 8.39 en 21.13 uur. Laag water 3.57 en 16.32 uur. Maandag 21 maart Hoog water 9.47 en 22.38 uur. Laag water 4.56 en 17.42 uur. geheel bew. ozo 4 0 zwaar bew. ono 4 0 geheel bew. 0 4 0 zwaar bew. 0 5 0 geheel bew. 0 3 0 geheel bew. 0 4 0 licht bew. 0 4 0 geheel bew. one 3 0 onbewolkt n -1 0 half bew. Tl/ 9 0 onbewolkt windst. 9 0 onbewolkt no 5 0 geheel bew. z 6 0 geheel bew. •0 7 0 geheel bew. no 4 0 geheel bew. no 4 0 half bew. no 4 0 onbewolkt no 9 0 licht bew. windst. 15 0 licht bew. nw 11 0 onbewolkt nnw 15 0 sneeuw nno 1 0,1 geheel bew. no 7 0 sneeuw no 1 8 geheel bew. no 7 0 geheel bew. no 10 0 onbewolkt 0 17 0 sneeuw nw 4 0,1 8 sneeuw 0 1 licht bew. windst. 18 0 onbewolkt 0 16 0,1 onbewolkt 0 2 17 onbewolkt windst. 21 0 half bew. n 20 0 geheel bew. w 0 mist nno 17 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2