KOK RENAULT AUTOMOBIELEN 25e Boekenweek 1149.601 Bovenhuis op te Haarlem Wester gracht uitgebrand Achtste V-concert van N.Ph.O. met jonge Amerikaanse violiste Agenda voor Haarlem en de IJmond Radio Moors ADEK arsenal ZATERDAG 19 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 V elsen-IJ muiden Beverwijk Huldiging van trouwe N.V.V.-leden in Haarlem Kunstkring A polioheeft thans ook een drumband Zaadhande! Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN Kruisstraat 5 Haarlem Tel. 18908-14689 Fa. H. GRGOTEGOED Drs Johan van Dyck sprak over romantisch Zweden Wachtverboden in het Florapark te Haarlem Contactsamenkomsten van het Leger des Heils Automobielbedrijf HARDEBELT Ds. S. H. J. Voors met ingang van 1 mei met emeritaat NIEUW Drumband van BATO gaat lente verwelkomen Medische verzorging tijdens het weekeinde UIT STAD EN STREEK Vreemde grap met pakje bankbiljetten Finale damtitel van Kennemerland Veel streekfavorieten starten zondag in de „kattekoers" Volleybal programma voor maandag I geheel compleet 1 j met lamp, slot en jasbescherming Het achtste vrijdagavondconcert in het. Concertgebouw te Haarlem van het Noordhollands Philharmonisch Orkest iverd door Henri Arends geopend met een uitvoering van de ouverture „Cyrano" van Johan Wagenaar die een staaltje van ge disciplineerde virtuositeit was. De voort varende zowel als de meditatieve elemen ten kwamen in een volledig evenwicht tot hun recht. Overigens kan men zich afvra gen of, bij de toch altijd nog beperkte ruimte die een abonnementsserie biedt tot repertoire-vernieuwing, de aandacht die op twee achtereenvolgende avonden aan Wagenaar geschonken werd (ook het vo rige dins dag-concert vermeldde een werk van hem) niet wat onevenredig is. Hij was een componist die in zijn tijd voor Neder land betekenis heeft gehad, maar van wie men nu toch moeilijk anders kan beweren dan dat hij een kundig vakman was die de traditie van het symfonisch gedicht in ons land waardig vertegenwoordigde, zonder epigoon te zijn. Maar ook zonder veel dwingende oorspronkelijkheid. En dit lijkt mij te weinig om hem in lf)60 nog een zo belangrijke plaats op een seizoenprogram ma te doen innemen. Stadsschouwburg: Vandaag en zondag 20 uur: Toneelgroep Theater met „De zomer van de zeventiende pop". Maandag 20 uur: De Haagse Comedie met „Etude voor één hand". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „The horse soldiers", 14 jaar. Frans Halsthcater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „De roemrijke daden van Danny", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur en maan dag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Lilli en de gangsters", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „A song is born", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Charmante garqons", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Wen die Götter lieben", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De strijdkreet der ontembaren", 14 jaar. Van maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „The Black Swan", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag 14.15, 19 en 21.15 uur: ..From here to eternity", 18 jaar. Zondag 11 uur; „Ave Maria". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „De liefdesnachten van Lucretia", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „Liever lui dan moe", alle leeftijden. Maandag tot en met woensdag 20 uur: „De dokter van Stalingrad", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal) Tot 4 april dagelijks van 10—17 uur, zondags van 1417 uur: expositie tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie „Uittcnhout": Tot 4 april dage lijks van 11—17 uur: expositie van werken van Kini Keiler. H. W. Mesdaglaan 17 (Heemstede): Tot 21 maart dagelijks van 11—16 uur: expo sitie van aquarellen van Bernine Stuart. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 10—22 uur: expo sitie van grafieken van Henk Huig. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rood): Tot 24 maart dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. Kunstzaal „Vomotif" (H. Roozenlaan o3. Overveen): Tot 21 maart dagelijks van 20— 22.30 uur en zondags van 10—17 uur: ex positie van werken van Arnold van Doorn, Nelly Angevare en Louis Ferron. DIVERSEN Vleeshal: Maandag 12.25 uur: pauze- bijeenkbmst, ds. D. Ringnalda over „Er komt gerechtigheid". Zomerlust (Zandvoort) Vandaag 20.15 uur: Toneelgroep Sandevoerde met „Os car". Hotel Keur (Zandvoort): Vandaag 20 u.: propaganda-avond Zandvoortse reddings brigade. ZATERDAG 19 MAART Thalia, 19 en 21.15 uur: „De hel van Bir ma". Rex, 20 uur: „Het teken aan de wand". ZONDAG 20 MAART Thalia, 15 uur: „De zwarte bandiet", 20 uur: „De hel van Birma". Rex, 15 uur: „Revolverdamp in Tucson", 20 uur: „Het teken aan de wand". MAANDAG 21 MAART Thalia, 20 uur: „Het monster uit de rio len". Rex, 20 uur: „Het teken aan de wand". ZATERDAG 19 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „So me like it hot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen". W.B. Theater, 20 uur: „Song of the Scheherazade". ZONDAG 20 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „Captain kid and the slave girl"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot". Luxor Theater, 14.30 uur: „Tarzan en de verloren safari"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen". W.B. Theater, 14.30 uur: „A. en C. in stofzuigers"; 16.30 en 20 uur: „Complot met de duivel". MAANDAG 21 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rififi onder de vrouwen". W.B. Theater, 20 uur: „Complot met de duivel". In het vioolconcert in g van Max Bruch, een werk dat de laatste tijd weer meer in de aandacht gekomen is, hoorde men de twintigjarige Amerikaanse violiste Elaine Weldon, die met opmerkelijke overtui gingskracht de solo-partij over het voet licht bracht. Vooral de innige muzikaliteit waarmee het Adagio, dat trouwens het hoogtepunt van dit solo-concert is, voor droeg zal velen getroffen hebben. Maar ook haar forse toon en ritmische stuw kracht in de finale maakten veel indruk, getuige het grote succes dat de jonge vio liste verwierf. In dit succes betrok zij diri gent en orkest die voor een goed sluitende begeleiding gezorgd hadden, hetgeen bij de af en toe nogal vrije, rhapsodische be weging van dit concert wel wat zegt. De tweede helft van het programma werd geheel in beslag genomen door de vierde Symfonie van Brahms. Arends had in deze symfonie terecht veel aandacht geschonken aan het verloop van de cli maxen en de ontspanningen, alsmede aan de opbouw van de klankmassa's die over het algemeen doorzichtig bleven. Als be zwaar zou men alleen kunnen noemen een tijdelijk verslappen van de spanning in de minder „gevulde" passages van het twee de deel en de finale, hetgeen soms tot een zekere brokkeligheid leidde. Hier stond echter in het andante een fraaie verzorging van de klankkleur tegenover waarvan het beeld bepaald wordt door het typische samengaan van de gebonden hoornklank met een ritmisch geprofileerd pizzicato van de strijkers en een machtige opbouw naar het slot van de passacaille. Overigens doet zo'n uitvoering weer eens de beperkte omvang van het strijkerskorps gevoelen, hoewel de toonvorming van de violen in I en van de celli in II het gemis nog zoveel mogelijk vergoedde. Sa.s Bungc. Advertentie TELEVISIE - RADIO erkend - gediplomeerd KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Tel. 14609 Op 24 maart houdt de algemene bond „Mercurius" in „Die Raeckse" te Haar lem een cabaretavond, waarbij zeven le den gehuldigd zullen worden die veertig jaar lid zijn van het N.V.V. en 39 leden, die 25 jaar van het N.V.V. lid zijn. De cabaretavond wordt verzorgd door Tonny Huurdeman (cabaretière), Jan Oradi (conference en imitaties), Truxinin Company (illusionisten), Herman Teunis- sen (orgel en accordeon) en Gery Breed (piano). „Kunstkring Apollo" heeft naast zijn harmonie een drumband opgericht, die zestig leden telt en over nieuw materieel beschikt. Deze drumband is samengesteld uit trommen en klaroenen. De leiding er van berust bij de heer W. van der Peyl. De mannen zijn gestoken in een nieuw uniform dat afwijkt van dat van de har monie. Tijdens de aanstaande marswed strijden op de Dreef in september van dit jaar zal de drumband zich samen met de harmonie, in totaal 125 man sterk, aan het Haarlemse publiek presenteren. Advertentie SFEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 Advertentie Advertentie //l\\ Advertentie KERKPLEIN 14-15 - - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMENDAALSEWEG 18 - TELEFOON 52502 De talrijke belangstellenden, die vrij dagavond in de bovenzaal van het Miner- vatheater de causerie van de Antwerpe naar drs. Johan van Dyck over Zweden hebben aangehoord een lezing welke onder auspiciën van de Volksuniversiteit werd gehouden gaven daarbij telkens door luide uitroepen van verrassing blijk van hun bewondering voor de vele kleu rendia's, welke door spreker ter illustra tie van zijn reisverslag werden vertoond. Deze serie was dan ook in alle opzichten bijzonder fraai, doordat Johan van Dyck er op voortreffelijke wijze in is geslaagd, de uitzonderlijke lichteffecten van de mid dernachtzon op zijn kleurenfilms vast te leggen. Dit heeft de meest fantastische opnamen ten geyolge gehad, waarvan sommigen waren gefotografeerd direct na middernacht. Maar ook over Zweden kon drs. Van Dyck allerlei interessante bijzonderheden mededelen. Zweden, een land met een op pervlakte als van Frankrijk, doch slechts met zeven miljoen inwoners. De onge woon lange en donkere winters en de dus korte en lichte zomers vormen grote te genstellingen, welke bepalend zijn voor de zeden en gebruiken van zijn inwoners. De winter duurt hier van september tot dik wijls half mei, waarbij in Stockholm een temperatuur van twintig graden onder nul als volkomen normaal wordt beschouwd. Spreker had ervaren, dat men in Zwe den weinig pogingen onderneemt tot het aantrekken van toeristen. Zo is het aan tal hotels absoluut onvoldoende en niet be rekend op veel buitenlandse bezoekers. Daarentegen is Zweden voor kampeer ders beslist ideaal. Men kan overal zijn tent opzetten of een caravan plaatsen, zon der dat iemand zich met de kampeerder bemoeit of naar papieren en vergunningen vraagt .Ook zijn er vele jeugdherbergen waar iedereen welkom is, want het blijkt dat voor deze onderkomens geen ouder- domsgrens bestaat. Dit is wellicht ten ge volge van het feit, dat Zweden zo uiterst dun is bevolkt en de steden zijn gelegen op waarlijk enorme onderlinge afstanden. Het resterende gedeelte van zijn reis verslag had drs. Van Dyck bestemd voor Lapland en de flora van Zweden, waar bij het woeste natuurschoon en de fraaie klederdrachten eveneens ruimschoots aan dacht kregen. De reeds genoemde serie bijzonder mooie kleurendia's vormde hier bij een interessante aansluiting, welke bij de vele bezoekers kennelijk grote waarde ring ondervond. B. en W. van Haarlem hebben besloten een wachtverbod vast te stellen voor de westelijke helft van de rijbaan van het Florapark, gelegen langs de percelen Florapark 1 tot en met 5 en wel voor het gedeelte tussen de uitrit, behorende bij het perceel Florapark 5 en de Wagen weg en voorts voor de noordelijke helft van de rijbaan van het Florapark, welke uitmondt op de Wagenweg, tegenover de Koninginnewg en wel voor het gedeelte van de Wagenweg tot een punt, gelegen op een afstand van negentig meter van de Wagenweg. het programma van de contactsamen komsten van het korps Haarlem 1 (cen trum) van het Leger des Heils voor eind maart begin april luidt als volgt: woensdag 23 maart Elck wat wils-programma. Mede werking van het Haarlems bejaardenkoor onder leiding van mevrouw Hessen-Heek. Verscheidene filmpjes. Woensdag 30 maart; programma te verzorgen door het Haar lemcentrum-muziekkorps en zangbrigade, respectievelijk onder leiding van B. Schut en J. Bon. Woensdag 6 april vertoning van de film „Jody en het Hertenjong". De programma's worden gegeven in het gebouw van het Leger des Heils, Schagchelstraat 26 en beginnen om acht uur 's avonds. Advertentie Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Telefoon 57455 Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is met ingang van 1 mei emeritaat verleend aan ds. S. H. J. Voors, predikant van de hervormde ge meente van Buurse in de burgerlijke ge meente Haaksbergen en in de classis Hen gelo. Ds. Voors werd op 23 april 1895 in de hervormde pastorie van. Heino in Over- ijsel geboren. Hij bezocht eerst het gym nasium te Zetten en studeerde daarna verder nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer Voors in 1922 door het provinciaal kerkbestuur van Noord- Brabant en Limburg was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 22 april van het daaropvolgende jaar (1923) door zijn vader bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Opperdoes in de classis Hoorn. Op 18 maart 1928 verwis selde ds. Voors deze gemeente met die van Zierikzee, vanwaar hij op 30 oktober 1932 naar die van Enschede vertrok. Na vervol gens nog ruim negen jaar te Haarlem werkzaam te zijn geweest als predikant voor buitengewone werkzaamheden en wel speciaal als predikant-directeur van het Diaconessenhuis aldaar werd ds. Voors op 2 december 1956 door ds. J. L. de Wolf uit Enschede bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Buurse in de burgerlijke gemeente Haaksbergen en in de classis Hengelo. Omdat hij in de derti ger jaren nog al eens gebruik maakte van het vliegverkeer, werd ds. Voors in enkele schrifturen van die tijd de „eerste vliegen de predikant in Nederland" genoemd. Een korte, felle brand heeft vrijdag middag gewoed in de keuken en de zolder verdieping van het bovenhuis aan de YVestergracht 43 te Haarlem. Een fabri kant in chemische stoffen liep lichte brandwonden op en moest naar een zie kenhuis worden vervoerd. Na aldaar ver bonden te zijn kon hij huiswaarts keren. De bewoner, de negenenvijftigjarige A. B. S., had in het huis een bedrijf voor het verwerken van was. Van fabrikanten ontvangt hij hoeveelheden was en hij mengt daarin een kleurstof. Op zolder stond een kleine hoeveelheid was opge slagen en gistermiddag was de heer S. bezig een nieuwe voorraad te maken. Om halfdrie had hij in de keuken een bus met was op het gas gezet waarna hij in de huiskamer had plaats genomen tot de was heet zou zijn geworden. Omstreeks kwart voor drie rook hij een brandlucht en toen bleek hem dat de bus met was in brand stond. Vermoed wordt dat terpentijn uit de bus op het gas is gevallen, waarna vlammen ontstonden. De bewoner heeft de bus uit het raam gegooid, waarbij brandende was op de vloer is gevallen. De fabrikant liep daarbij wonden op. Vervolgens gooide hij een emmer water op het vuur, maar dit had tot gevolg dat het nog erger ging branden en de vlammen verspreidden zich via de trap naar de zolderverdieping. Aan gezien hier ook was was opgeslagen brandde het in korte tijd zeer fel en de vlammen sloegen naar buiten. De Haarlemse brandweer rukte na de melding „uitslaande brand" met volledig materiaal uit en toen zij op de Wester gracht verscheen kwamen dikke rookwol ken uit het dak. Onder leiding van de commandant, de heer G. J. Stap, trokken de brandweerlieden aan het werk. Drie hoge druk-slangen en een lage druk-slang werden uitgelegd en van verschillende kanten werd het vuur bestreden. In vrij korte tijd was de brand geblust. De keuken, het trappenhuis en de zol derverdieping brandden uit. De woonka mers op de verdieping liepen geen schade op. Om waterschade te voorkomen waren dekzeilen op de meubels gelegd. Onder de aanwezigen waren de hoofd commissaris van politie, de heer J. Fon- tijne, de commissaris van politie de heer A. L. de Boer en de directeur van Bouw en Woningtoezicht, ir. R. G. Veenenbos. Tweede brand Om zes uur moest de brandweer op nieuw in actie komen, thans door een melding in de Celebesstraat 19 in Haar lem-Noord. De bewoner was in de keuken aan het bakken en een vlam sloeg in de pan. Een poging van de bewoner het vuur te blussen mislukte. De brandweer heeft met emmers water het vuur gedoofd. De keuken en de inventaris liepen schade op. Advertentie Een nieuwe sportfiets voor een ongelooflijk lage prijs. Praat vandaag nog met uw rijwielhandelaar. Adek, een R.S. Stokvis- product Der traditiegetrouw zal de drumband van de gymnastiekvereniging BATO de komst van de lente in Haarlem weer met een opgewekte roffelmars door de stad uur verzamelt.-het korps zich op de Grote Markt. Vandaar marcheert het via Gier straat, en Grote Houtstraat naar de Grote Markt terug, waar een muzikale show wordt gegeven. Via de Koningstraat mar cheert het korps vervolgens naar de Boter markt, waar de stoet wordt ontbonden. Deze manifestatie gaat alleen bij gunstig weer door. Advertentie Openingsavond op zaterdag 26 maart om 20.00 uur in het Frans Halsmuseum ingang Groot Heiligland. Optreden van CRL'YS VOORBERGH en vertoning van folkloristische cos- tuums. - Met medewerking van de claveciniste, mej. B. NEDERKOORN. Kaarten a f 2.— v.a. maandag 21 maart verkrijgbaar bij Concertbureau Alphe- naar, Kruisweg 49, Haarlem. HAARLEM Artsen: Men raadplege bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, Heemstede, telefoon 35521. Tandartsen: D. v. d. Heijde, Planetenlaan 16, telefoon 52416. Apotheken (voor Haarlem, Heem stede en Bloemendaal): Pai-k-apotheek, Kleverparkweg 13, tel. 50444; Centraal- apotheek, Grote Houtstraat 78, tel. 10500; Bos- en Vaartapotheek, Bos- en Vaart straat 26, telefoon 13290. BLOEMENDAAL Artsen: H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, tel. 57753. Overveen: D. K. Heeringa, Militairenweg 18, Overveen, tel. 56409. Aerdenhout: J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, telefoon 42884. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, .Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129 en zuster L. A. Molenaar, Camp- huysenlaan 18, Heemstede, tel. 40038. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42. Santpoort-Noord, telefoon 025608284. Zie verder onder Haarlem. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat no. 165, Santpoort-Dorp, telefoon 8310. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. no. 8284. HEEMSTEDE Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en J. Laeiiendecker Raadhuisplein 9, telefoon 38103. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 14, telefoon 35235. Tevens in de week van zaterdag 19 tot en met vrijdag 25 maart, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. ZANDVOORT Artsen: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, telef. no. 3355. Wijkverpleging: Zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27, telefoon 2791. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenartsen: J. Hagedoorn. Heemsteed se Dreef 11, Heemstede, tel. K 250035521. Apotheken: Van zaterdag 19 tot en met vrijdag 25 maart na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zeestraat-apotheek M. J. Kerkhoven Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telef. 3073. HILLEGOM Artsen: G. D. P. Ie Cocq d' Armandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. LISSE Artsen: H. A. Holl, Veldhorststraat 50, telefoon 3155. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot. Rijksstraatweg 34, telefoon 02502 6430. HALFWEG Artsen: A. Hoekstra., Kerhoflaan no. 85, Zwanenburg, telefoon 4454. HAAR?-EMMERMEER Hoofddorp: dokter Bult, tel. 6320. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, tel - 280. Badhoevedorp: dokter Sabel, tel. 2330. Zwanenburg: dokter Hoekstra. Kerkhof laan 85, Zwanenburg, tel. 4454. Nieuws in het kort Als gevolg van een felle brand op een I aan de Westergracht te Haarlem ver zolderverdieping van een bovenhuis spreidden zich vrijdagmiddag dikke rookwolken. Baptisten Gemeente. Bij de Baptisten gemeente te Haarlem is beroepen tot pre dikant ds. F. E. Huizinga te Hengelo (O.). Boerekoolactie. Huize „Melanie", Spruitenbosstraat 17. Haarlem, heeft ten bate van de actie „Doe Open" een boere koolactie gehouden, die zoveel succes heeft gehad, dat men besloten heeft een en ander vanavond te herhalen. Ieder, die de „Doe Open"-actie wil steunen door boere- kool te eten, kan vanavond van half zes tot half zeven bij „Melanie" terecht. Puzzelrit. De motorclub „Zandvoort" organiseert zondag weer een puzzelrit voor auto's, scooters en motoren. De lengte van het parcours bedraagt ongeveer 65 km en voert over uitsluitend goed berijdbare wegen. Gemiddelde snelheid 36 km per uur. De start heeft plaats van één uur af bij het clubhuis „Paviljoen de Vijverhut" aan de Vondellaan. alwaar van twaalf uur af voor deze rit kan worden ingeschreven. De postale recherche heeft in het post kantoor te Leeuwarden een onderzoek moeten instellen naar een pakje met 191000, dat verdwenen was uit een uit voorde Nederlandsche Bank bestemde post zak. Het pakje werd teruggevonden in een bureaulade van een der ambtenaren, die met de aanwezigheid hiervan niet op de hoogte bleek te zijn. Door het nemen van vingerafdrukken kon men vaststellen, dat een der andere personeelsleden, de 34-ja- rige K. S., het pakje met geld hier moest hebben neergelegd. Hij verklaarde bij zijn verhoor, dat hij een grap had willen uit halen, en het geld daarom in een la van een collega op. een andere afdeling had neergelegd. De officier van Justitie te Leeuwarden, voor wie hij werd voorgeleid, heeft hem op vrije voeten gesteld. Het is mogelijk dat S. nog disciplinair zal worden gestraft voor zijn in verschillende opzich ten zeer gevaarlijke „grap". De uitslagen van de afgebroken partijen en de resultaten van de inmiddels uitge speelde afgebroken partijen hebben geen noemenswaardige verschuivingen op de ranglijst tot gevolg gehad. De voorwed strijden om het persoonlijk hoofdklasse damkampioenschap van Kennemerland werden afgesloten met de volgende rang schikking: Groep A: 1 A. de Jong 13, 2 H. Gerre- vink 8, 3 A. Douma 8, 4 J. Drayer 7, 5 J. v. Straten 7, 6 H. Belien 6, 7 F. Lange veld 5, 8 N. Blom 4. Groep B.: 1 F. Slot 18, 2 J. H. Meure 11, 3 P. v. d. Berg 9, 4 J. Warmerdam 9, 5 J. v. d. Kroft 8, 6 M. Krijgsman 8, 7 L. Visser 7, 8 C. Schelfaut 6, 9 J. ter Haak 5, 10 J. Poppen 5. J. Warmerdam, die met P. v. d. Berg een herkamp om de derde finaleplaats had kunnen spelen heeft zich moeten terugtrekken. De finale zal op 23 maart in het club lokaal van damclub IJmuiden aanvangen met de volgende deelnemers: J, Bus, A. Douma en J. H. Meure van de HDC, P. v. d. Berg, H. Gerrevink en Th. Tielrooy van DCIJ en F. Slot en A. de Jong van damclub 't Oosten. De strijd al vermoedelijk in hoofdzaak gaan tussen titelhouder Th. Tielrooy, J. Bus, die in het kampioenschap van Noord holland 195.9 tot de uitblinkers behoorden eh F. Slot, de speler die in de voorwed strijden het maximum aantal punten scoorde. Voor de traditionele „kattekoers" van Gent naar leper, waarmee zondag 20 maart in België het wegseizoen voor de amateurs officieel wordt geopend, bestaat onder de Nederlandse wielrenners altijd een onge kend grote belangstelling. Er starten soms meer landgenoten dan Belgen in deze 153 kilometer lange koers. Ook aanstaande zondag zullen er weer heel wat Nederland se amateurs, waaronder vele streekfavo rieten, in Gent aan de start verschijnen. Vooral het Beverwijkse „Kennemerland" is daarbij sterk vertegenwoordigd. Er gaat zelfs een bus vol supporters met de renners mee. De deelnemende amateurs van „Kenne merland" zijn: C. Lute uit Castricum; H. Niessink uit IJmuiden, de Uitgeesters W. Zonneveld en J. Freyee; de Beverwijker C- Dullemans en verder H. Kuitwaard, B. de Reus, J. Timmer, H. Winkelaar, M. Put en G. Hermans, allen uit Velsen-Noord. Van „De Kampioen" uit Haarlem, zullen de Santpoorter C. Visser; H. Buis uit Vijf huizen en de Haarlemmers A. Straver en L. Vaars tot de deelnemers behoren. Het Halfwegse „De Bataaf" wordt vertegen woordigd door de Badhoevedorpers A. Sluis en P. Zantman, de Halfweggers M. Snijder, J. Fransen en G. Wesseling en de Nieuw Vennepers A. Reekers, W. Bogers en G. Cuvelier. 'Advertentie Kleding Artistique KLEEDT U MAGNIFIQUE AmiUrdamitraat 62 - RAARLEM «i' TcL 11430 DE speciaalzaak voor verkoop en verhuur van kleding voor het bruidspaar Het volleybalprogramma voor maandag luidt: Heren, eerste klasse: HVS 2De Blin- kert (9 uur). Tweede en derde klasse: OVRA 2HVS 3, Rapiditas—CIOS 2, CIOS 3—PWN 3, FES—CIOS 3, WIK 3—OVRA 4, DSS 2— Alliance, OSS 2—Gios 4, CIOS 4—Die Raeckse 3. Dames, tweede en derde klasse: HVS 2 De Blinkert 2, JBSOG 2, OSSSet up (9 uur), Set up 3—Velox 2, Spaarnestad De Blinkert 3, Gios 3—OG 3, DSS 2—DSS 3. Gios 2OSS 2, SantpoortDie Raeckse 4 en OVRA 2Die Raeckse 3. Schooltoernooi De paasvakantie voor de scholieren van de middelbare scholen wordt woensdag 13 april voor de achtste keer ingezet met het populaire schoolvolleybaltoernooi dat weer in de grote zaal van het Krelagehuis zal plaatsvinden. De Rijks-hbs uit Velsen was als bekerhoudster de eerste inschrijver.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7