Overleg gaf geen nieuw gezichtspunt Kroesjtsjevs griep leidt tot diplomatieke zege OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Geheim militair genootschap ontdekt volgens L'Humanité Auto-duw-trekkers in Haarlem Het conflict in de bouw Aannemers zullen zich onderwerpen aan op te leggen regeling Eén deelneemster met 15 punten in KNVB-toto Uitkering aan stakers Ex SS-'er, die zichzelf meldde, vrijgelaten Radar even gevaarlijk als radio-activiteit? Fokker gaat samenwerken met Republic Aviation Twee vliegongelukken in Columbia: 31 doden Russische premier krijgt in Frankrijk volop gelegenheid voor propaganda 74e JAARGANG No 215 MAANDAG 21 MAART 1960 305e JAARGANG No 63 Directie: P. W. Peereboom en Mr. H. C. van der Mije In de krant van heden: Droog weer Oproep tot steun aan bouwvakarbeiders Tonnis van 15 jaar wordt niet ten uitvoer gebracht Tsjang Kai Tsjek president Het woord is aan Oosterlands jeugd ageert tegen burgemeester Prof. dr. Heuss naar Israel - MEVROUW u komt toch ook Directie, Redactie, Administratie Grote Hout straat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen). Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107, t n. v. Haarlems Dagblad/Opr. Haarl. Crt Zaterdag is op het ministerie van Economische Zaken een bespreking gehouden tussen de ministers van Economische Zaken, van Sociale Zaken, van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid en van Justitie ad interim en de voorzitters van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond, het Verbond van Nederlandse Werkgevers, het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers en het Katholiek Verbond van Werkgevers-Vakverenigingen en van het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. Van de zy'de van de regering werd hierbij mededeling gedaan van de ontwikkelingen die zich gedurende de afgelopen dagen rond het conflict in de bouwnijverheid hebben voltrokken, waarna een gedachtenwisseling over deze ontwikkelingen heeft plaats gevonden. Tijdens dit gesprek werd van de zijde der centrale organisaties de mo gelijkheid geopperd dat deze een voorstel tot oplossing van het conflict zouden doen, gebaseerd op de suggestie gedaan door de president van de Haagse rechtbank in het door hem in kort geding onlangs gewezen vonnis. Tijdens de bespreking bleek aan ge noemde organisaties dat de Raad van Be stuur Bouwbedrijf niet beried was mede te werken aan enigerlei oplossing zolang hieraan de voorwaarde is verbonden dat afstand wordt gedaan van de contractuele bepalingen met betrekking tot het door berekenen van de verhoogde lonen voor de lopende werken zodat de basis voor eén verder overleg was weggevallen. Van de zijde van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf wordt ons na een zaterdag middag gehouden spoedvergadering van dit lichaam nog het volgende communiqué verstrekt: „Het heden gehouden overleg tussen de minister van Economische Za ken en de voorzitters der centrale orga- Toen zondagmiddag de voetbaluitsla gen bekend waren, merkte de heer M. L. van der Klaauw uit Den Haag, dat het achtste en laatste rijtje van zijn poolf or muiier door zijn vrouvj foutloos was ingevuld en dat hij dus in aanmerking kwam voor de eerste prijs. Een kus voor mevrouw Van der Klaauw kon er dan ook best af. De inzet voor de KNVB-toto bedroeg deze week 723.975. Voor de eerste prijs van 126.695 meldde zich één deelneem ster met vijftien punten (een donatrice van de Haagse vereniging Archipel). Voor de tweede prijs van 63.350 waren acht ge gadigden met veertien punten en voor de derde prijs (eveneens 63.350) 125 deel nemers met dertien punten. Voor dc eerste prijs in de Carita.s-pool 8.344) waren vier gegadigden met elf punten. Twaalf deelnemers hadden tien punten en komen voor de tweede prijs van 4.493 in aanmerking. pag Weerrapporten 1, 2 Uit het binnenland 2 Op de Praatstoel o Buitenlands nieuws 3 Toch Is Het Zo 4 Feuilleton 4 Horen en Zien 4 Beeldverhalen 4 Kunst 4 Agenda van Haarlem en IJ mond 5 Uit stad en omgeving5 Economisch nieuws7 Beurs 7 Scheepsberichten 7 Sport 10, 11 Dit nummer bestaat uit twaalf pagina's Verwachting tot morgenavond: Bewolkt, maar ook enkele op klaringen. Droog weer. Matige oostelijke wind. Vannacht tem peraturen om het vriespunt, morgen dezelfde of iets hogere temperaturen. Volledige weerrapporten op pagina twee. nisaties van werkgevers en werknemers heeft voor de Raad van Bestuur Bouw bedrijf geen enkel nieuw gezichtspunt op geleverd. Niettegenstaande de druk, welke ook heden weer op de Raad van Bestuur Bouwbedrijf werd uitgeoefend, zonder dat hierbij nieuwe argumenten werden aan gevoerd, blijft de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, mede gesteund door een stroom van telegrammen uit de afdelin gen van de betrokken werkgeversorgani saties, op het standpunt staan dat de aannemers niet vrijwillig afstand kunnen doen van hun eenmaal verkregen contrac tuele rechten. Alleen op basis van hand having van die rechten is de Raad van Bestuur Bouwbedrijf bereid het advies van de president van de Haagse recht bank op te volgen". „Wij wachten nu rustig en gelaten af wat de regering ons oplegt en we zullen dat zonder enige complicatie nakomen", zo deelde de heer J. Dura Dzn., voorzitter van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, het A.N.P. zaterdagavond mee. De heer Dura zei te hopen dat, mocht het tot een bindende loonregeling komen, de bedragen daarvan dezelfde zullen zijn als die van de C.A.O., die onder normale omstandig heden op 1 maart zou zijn ingegaan. De aannemers zijn iedere dag bereid die be dragen te betalen als het werk hervat wordt. Gevraagd naar zijn mening over een eventuele prijzenbeschikking antwoordde de heer Dura, aan te nemen, dat zo'n be schikking op rechtvaardigheidsgronden zal berusten. „Daar hebben we. toch een re gering voor", zo zei hij. Als er aannemers zouden zijn die te veel verdienen, dan zul len deze het te veel verdiende moeten af staan, zo zei de heer Dura, die eraan toe voegde bereid te zijn te laten controleren of er inderdaad zulke aannemers zijn. Uitdrukkelijk bleef de heer Dura stellen dat de regering ten onrechte wil ingrij pen in bestaande contracten. De regering zou eigenlijk tegen ons moeten procede ren, zo zei hij. Niemand denkt volgens hem aan de duizenden kleine onderne mers, die uitsluitend in loonarbeid werk verrichten zoals bij voorbeeld het leggen van dwarsliggers voor de spoorwegen, on derhoud van de gebouwen der genie, on derhoud van de kanalen en waterwegen voor rijkswaterstaat en dergelijke, en die allen jaarcontracten hebben en afstand zullen moeten doen van de risicoregeling in die contracten. Staking breidt zich uit De centrale stakingsleiding in Utrecht heeft bekend gemaakt, dat met ingang van vandaag ook gestaakt zal worden op bouwobjecten in Gorinchem, Dordrecht, Zwijndrecht, Deventer, Alkmaar. Gouda en Roosendaal. Voorts ligt het in de be doeling om in enkele delen van het land enkele belangrijke wegenbouwob.iecten „lam te leggen". Bij de stakingsobjecten wordt ook betrokken de kanaalzone in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag zijn in verschillende steden en plaatsen van ons land de uitkeringen aan georganiseerde en niet georganiseerde stakers gedaan. De georganiseerde sta kers ontvingen tien gulden extra als ge volg van de steunacties, die deze week gevoerd zijn. Ook werd de volledige kin derbijslaguitkering gerealiseerd, in tegen stelling tot vorige week. toen slechts een gedeelte hiervan kon worden uitbetaald. Ministers versaderen De rechtstreeks bij het bouwconflict be trokken ministers zijn vanmorgen voor een bespreking bijeen geweest. Het is niet uit gesloten dat minister Dc Pous na afloop van dit overleg vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers zal uitnodigen voor een vanmiddag te houden bijeen komst. GOUDA. Het stakingsparool, dat van morgen in alle vroegte is uitgegeven aan alle bouwvakarbeiders op de nieuwbouw- objecten te Gouda, is vrijwel algemeen en spontaan opgevolgd. Bij de staking in deze stad zijn ongeveer 300 arbeiders betrokken. ALKMAAR. Bij de staking in Alk maar zijn tot dusverre circa 400 bouwvak- arbeiders betrokken. Enkele grote objec ten worden door deze staking getroffen, onder meer de bouw van een rioolwater zuiveringsinstallatie en de rioolwerken. de nieuwbouw van een warenhuis, de verbou wing van het station en de aanleg van rijksweg 9 van Oegstgeest naar Alkmaar. In ons blad van vrijdag vermeldden wij dat georganiseerde stakers 10.meer uitkering zouden ontvangen. Er werd thans van de zijde van het stakingscomité te Haarlem medegedeeld dat alleen aan geslotenen bij de erkende bonden hiervoor in aanmerking komen. (Dezen ontvangen veertig maal hun contributie). Zoals reeds gemeld, werd ook de kinderbijslag uitbe taald. Het totaal van de uitkering mag echter het maximum van 80 percent van het normale loon niet overschrijden, zo werd ons gezegd. Er is dus geen sprake van dat dit maximum niet meer zou gel den. De hieronder genoemde commissie heeft ons verzocht, de volgende oproep te publi ceren: „De commissie uit N.V.V., K.A.B. en C.N.V. te Haarlem ter inzameling van gel den voor de stakende bouwarbeiders geeft hiermee kennis, dat de inzamelingslijsten zijn uitgezet en richt een dringend ver zoek aan alle leden en voorts aan allen, die hun steun hieraan willen verlenen, deze inzameling mild te gedenken, opdat hierdoor de stakende bouwarbeiders die financiële en morele steun zullen ontvan gen, die zij in deze rechtvaardige strijd zo nodig hebben. Zij, die medewerking aan deze inzame ling willen verlenen, kunnen zich melden in het N.V.V.-gebouw, Kruisweg 74 te Haarlem (tel. 18359 en 11193), dagelijks van 9 tot 17 uur, beh. zaterdags, en donder dagsavonds van 19 tot 20.30 uur. Giften kunnen tevens gestort worden op giro 4000 van de Twentsche Bank te Haarlem, t.b.v. actie bouwarbeiders." De commissie: F. W. Murk, voorzitter; J. C. Allard, secretaris; J. Wildschut, penningmeester; G. Koot, P. W. Vos kuilen; T. Milatz, C. v. Straaten; J. de Kleuver, H. Kroezen. Zondagmiddag om vier uxir zouden dr. W. Drees en zijn echtgenote hun lang- uitgestelde reis naar Israel, waartoe zij jaren geleden door de Israëlische re gering uitgenodigd loerden, op Schiphol aanvaarden, maar opnieuw werd de ocd-premier door pech achtervolgd. Het vliegtuig van de El Al waarmee zij zouden reizen, had namelijk op weg van New York naar Londen een lichte storing gekregen, die op London Air- port verholpen moest worden, hetgeen vele uren vergde. Pas om iets na negen uur gisteravond arriveerde de Bristol Brittannia op de Amsterdamse lucht haven om het echtpaar Drees aan boord te nemen. Om halftien startte het vliegtuig weer naar Tel Aviv, waar het enkele uren later landde. Hier ziet men hoe dr. Drees zich op Schiphol het lange wachten kortte door zijn kleinkinderen in te wijden in de ge heimen der aërodynamica. Hij zelf moet zich nogal aerostatisch gevoeld hebben Advertentie BARIEUORISSTR HAARLEM TEL 13439 UjDStSTRAAf (BIJ XONINGSPlEfNJ AMSTERDAM-TEL. 223596 REGENKLEDING PARIJS (Reuter) Het Franse commu nistische partijblad „L'Humanité" is za terdag door de politie in beslag genomen, omdat het een uittreksel bevatte van een rapport over „activistische Franse officie ren in Algerije," dat opgesteld zou zijn door het lid van de Amerikaanse natio nale veiligheidsraad generaal Andrew Goodpaster. In net gepubliceerde uittreksel wordt ge zegd dat de officieren, die de leiding heb- (Van onze correspondent in Bonn) In het afgelopen weekeinde is de voor malige Nederlander Jan Mol, een 36-jari- ge schoenmaker, plotseling te Würselen bij Aken teruggekeerd. Hij had zich de vorige week vrijwillig bij de Nederlandse politie te Kerkrade aangemeld om een ge- gevangenisstraf van vijftien jaar uit te zitten Jan Mol, afkomstig uit Meppel, heeft zich in de oorlog vrijwillig bij de S.S. aangemeld. In 1945 werd hij daarom bij verstek tot vijftien jaar veroordeeld en verloor hij tevens de Nederlandse nationa liteit. Als statenloze huwde hij in 1950 in Würselen en werd in 1955 Duits staats burger. Sedert april van het vorige jaar heeft hij een verzoek om begenadiging lo pen. waarop hij tot dusver van de Neder landse autoriteiten niets zou hebben ge hoord. Vorige week meldde hij zich, zwaar be schonken, te Kerkrade bij de politie. De oud-S.S.'er wacht nu op de schrifte lijke bevestiging van zijn begenadiging. Bij zijn vrijlating is hem van Nederlandse zijde medegedeeld, dat de officier van Justitie van het Bijzondere Gerechtshof, dat hem destijds veroordeelde, heeft afge zien van voltrekking van het vonnis. Mol kan op het ogenblik weer vrij naar Neder land reizen. De schoenmaker blijft even wel in Würselen bij Aken wonen. TAIPEH (AFP) Maarschalk Tsjang Kai Tsjek is voor de derde maal tot pre sident van nationalistisch China gekozen. De uitslag van de stemming in het parle ment luidde: 1.481 stemmen vóór en 28 tegen. De ambstermijn van de president is zes jaar. (Van onze correspondent in Londen) Britse geleerden hebben vastgesteld, dat de onzichtbare stralen van militaire radar waarschuwingssystemen even grote schade kunnen toebrengen aan de gezondheid en de menselijke erfelijkheid als de „uitval" van waterstofbommen. De Britse regering heeft daarom een commissie voor de uit werking van veiligheidsmaatregelen in gesteld. ben van de Algerijnse activistische orga nisaties in Algerije of het zuiden van Frankrijk, „een soort geheim genootschap vormen". „Achtervolgd door de gedachte dat een zorgvuldig beraamde politieke moord noodzakelijk tot oorlog leidt, geven deze officieren zich over aan speculaties over alle mogelijke vormen van een definitie ve actie, waarvan het resultaat de moord op de Russische of Amerikaanse rege ringsleider zou kunnen zijn," aldus het uittreksel. Volgens „L'Humanité" menen leden van de Amerikaanse geheime dienst dat het Franse leger in Algerije „een le ger is dat langzaam terugvalt tot de sta tus van het huurleger van het oude Ro me". De Koninklijke Nederlandse Vliegtui- genfabriek Fokker heeft heden het volgen de communiqué uitgegeven: „De n.v. Koninklijke Nederlandse Vlieg- luigenfabriek Fokker deelt mede, dat tus sen haar en Republic Aviation Corporation te Farmingdale, Long Island, N.Y., een overeenkomst tot samenwerking is tot stand gekomen op het terrein van vlieg tuigontwikkeling en -produktie." BOGOTA (UPI) In de zuidameri- kaanse staat Columbia zijn zaterdag 25 Columbianen bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen. Een tweemotorig toe stel van de Columbiaanse luchtvaartmaat schappij S.A.M. stortte ten noorden van Medellin neer, waardoor van de 46 inzit tenden er 25 het leven verloren. Van de 21 mensen die het ongeluk overleefden, hebben er vijftien zware verwondingen op gelopen. Alle inzittenden waren Columbia nen. Bij een ander vliegtuigongeluk, in het oosten van Columbia, kwamen zes mensen om het leven. Tenslotte kostte een botsing tussen twee autobussen bij Las Mesitas, 55 km ten zuidwesten van de Columbiaanse hoofd stad Bogota, aan zestien mensen het leven. A s q u i t h „Jeugd" zou een ideale levenstoestand zijn, als zij wat later in het leven kwam. Een groep van ongeveer vijftig Ooster- landse jongelui heeft zaterdagavond een luiruchtige betoging gehouden voor de wo ning van de burgemeester van deze kleine Zeeuwsvlaamsche gemeente, die nu al vele maanden in een dorpse bestuurscrisis ver wikkeld is. In gescandeerde spreekkoren riepen en joelden zij steeds weer: „Wij willen Zeyler" (de oudste plaatselijke wet houder, die tijdens het onderzoek naar het beleid van burgemeester Laurense een jaar lang als loco-burgemeester fungeerde). Deze strijdleus werd ook op straten en schuttingen gekalkt. Burgemeester Lau rense heeft de politie gelast, een onder zoek naar de daders in te stellen. STUTTGART (UPI) De voormalige Westduitse president Theodor Heuss zal begin volgende maand een bezoek van twee w'eken aan Israel brengen op uitnodi ging van de Israëlische regering. (Van onze correspondent in Parijs) Na twee maanden diplomatieke voorbe reidingen, en tien dagen nogal vinnig touwtrekken tussen de beide regeringen, is nu eindelijk het programma dat de Russische premier Kroesjtsjev van woens dag aanstaande af tot zondag 3 april in Frankrijk zal af werken, definiteif uit de bus gekomen. Ofschoon vrijwel iedereen nu toch wel gelooft dat griep de reden was van het uitstel van Kroesjtsjev's eerste reis, die oorspronkelijk al op 15 maart in Parijs had zullen beginnen, is het evenmin te ontkennen dat Parijs en Moskou elkaar het vuur de laatste weken nogal na aan de schenen hebben gelegd. De vorige week moet het zelfs maar een haar hebben gescheeld of Kroesjtsjev had zijn Franse reis afgezegd. Het schijnt dat de Franse regering een ogenblik had overwogen bij wijze van heel bijzonder feestvuurwerk tijdens Kroesjt- sjevs verblijf in Frankrijk in de Sahara een tweede kernbom te doen ontploffen. Toen Kroesjtsjev deze mogelijkheid ver nam moet hij de Franse ambassadeur in Moskou hebben laten weten, dat hij liever op het Kremlin zou blijven indien die voorgenomen verrassing inderdaad op het programma zou komen. Maar nu zijn, zo lijkt het, gast en gast heer het over de feest- en reisprogram ma's dan toch wel eens geworden. Tussen het tijdstip dat d'e Russische staatsman te Orly zal aankomen en vertr.ekken lig gen twaalf dagen waarin hij zich in elk geval niét'zal hoeven te vervelen. De eer- WËÊi1 lilIJII Er trok zondagmiddag een wonderlijke stoet door Haarlem. Het ging allemaal om de ouderwetse automobiel die er in meereed. Hij reed niet op eigen kracht, maar werd getrokken en geduwd door vier jonge mannen en bestuurd door een jonge vrouw, die zo hun aandeel leverden tot het slagen van de vluchtelingen- actie „Doe Open". Het waren de journalisten Vincent Monnikendam en Frits de Blauw en de studenten Wil van Ede van der Pais en Charles Vlek met in het vehikel van het jaar 1928 Miss Trek: de Haagse lyceïste Leny van der Gevel, die op deze spectaculaire wijze een initiatief van het Haagse jongerencomité van de actie verwezenlijkten. Zaterdagmiddag om twee uur loste minister Korthals bij de hofvijver in Den Haag het startschot voor deze bizarre tocht, waarmee het vijftal tevens het ivereldrecord autoduwen wilde vestigen. Bijna een etmaal later arriveerde de trek-en-duw-auto bij geboiLw „Nieuw Berkenrode" in Heemstede. De jongelui vertelden dat in bijna elke plaats een muziekkorps hen een feestelijke ontvangst bereidde. Alleen de nachtelijke tocht door de bollenstreek ivas wel wat taai, zeiden ze. De nachtvorst was hun wel in de koude kleren gaan zitten en op één na hadden de mannelijke leden van de equipage blaren opgelopen. Toch waren ze steeds op het tijdschema vóór. Tijdens de „stop" in Heemstede zorgde het Haarlemse comité voor de ontvangst. Óm één uur vertrok de duw-en-trek- auto, voorafgegaan door de drumband van de speeltuin „Frans Hals" en gevólgd door de Haarlemse „Doe Open"-comitéleden in vreemdsoortige kledij, vijf jeug dige muzikanten op een auto en enkele xiitgedoste jongelui op akrobatenfietsen, een tandem en zowaar een velocipede in de richting van Haarlem. Via Wagenweg, Florapark, Dreef, Houtplein, Grote Houtstraat, Verwulft, Gedempte Oude Gracht, Nassaulaan, Parklaan. Jansweg, Nieuive Gracht, Koudenhorn en Papentorenvest ging het naar de Amsterdamse Poort. En van hier ging het Haagse vijftal, al duwend en trekkend, naar het einddoel: de hoofdstad, waar het om zeven uur hoopte te arriveren. ste drie dagen blijft de Russische gast in Parijs, waar hij dan ook zijn inleidende besprekingen met generaal De Gaulle zou voeren. In diezelfde beginperiode van zijn verblijf zal Kroesjtsjev in de Opéra de nieuwe Carmen-voorstelling zien, ontvang sten bijwonen, bij maaltijden onder meer met de pers aanzitten en ten toonstellingen openen. Zaterdag 26 maart trekt de Russische regeringsleider dan de boer op: naar Bordeaux, Marseille, Dijon, en verscheidene andere steden. Een on derscheid met het eerste reisprogramma is dat Kroesjtsjev nu in Verdun ook de begraafplaatsen van gesenuvelden uit de eerste wereldoorlog zal bezoeken. Meer risico Men verwacht en wat de regering betreft, met vrees dat Kroesjtsjev zijn bedevaart naar de Noordfranse slagvel den zal gebruiken om de Russisch-Franse broederschap te verheerlijken als enige garantie tegen het eeuwige Duitse gevaar. Het tweede reisplan vertoont voor de Franse autoriteiten en politie trouwens over het algemeen wel meer en grotere risico's. Kroesjtsjev zal nu in Parijs ook met zijn communistische geestverwanten mogen praten en door hen officieel ont vangen worden. Men heeft er zelfs in toe gestemd dat hij zo nu en dan een omme tje of slippertje maakt om ook eens de lagere kringen van het Franse volk wat beter te kunnen leren kennen. Tegen dit streven van de Russische staatsman had de Franse regering zich tot dusver steeds verzet omdat men vreesde dat Kroesjt sjev die kennismaking met het gewone Franse volk met zijn twee krachtige han den aan zou grijpen om nog eens - een extra nummertje propaganda weg te ge ven. Men is daar trouwens nu nog niet zo erg gerust op, maar in elk geval zal Kroesjtsjev over iets meer vrijheid mogen beschikken dan hem aanvankelijk was toegedacht. (Reuter) Kroesjtsjev zal een radio- en televisierede houden die op het eerste program niet voorkwam. Uit het nieuwe program zijn voorts ,de bezoeken aan de kastelen van de Loire, het slagveld van Normancië, bezoeken aan Lyon en Nancy (waar de gemeentebesturen niet erg inge nomen waren over zijn komst) en een vlucht in een hefschroefvliegtuig boven de „Rode" voorsteden van Parijs verdwenen. De voornaamste besprekingen tussen De Gaulle en Kroesjtsjev worden aan het einde van het bezoek verwacht, op Ram- bouillet, de officiële residentie van de Franse president nabij Parijs. De Russi sche premier zal worden vergezeld door zijn echtgenote, Nina, zijn zoon Sergei, zijn drie dochters Julia, Jelena en Rada en Rada's echtgenoot Adjoebei, hoofdre dacteur van het Russische regeringsblad Izvestia. Beheerste critiek (UPI) De rooms-katholieke kerk in Frankrijk zet haar beheerste critiek op de Russische premier voort. In een bisschoppelijke verklaring werd gezegd dat de kerk het vreedzaam karak ter van de ontmoeting Kroesjtsjev-De Gaulle kan aanvaarden, maar dat „chris tenen niet kunnen vergeten dat in zekere landen hun broeders vervolging lijden en de kerk haar geestelijk ambt niet nor maal kan uitoefenen." Advertentie MODEHUIS „LAILA" houdt op DINGDAG 22 MAART 1960, 's avonds om 8.15 uur in de tuinzaal van het Concert gebouw haar feestelijke VOORJAARSSHOW (met attracties) maten mannequins: 36 - 38 - 40 - 44 en 48 Kaarten a f 1.nu reeds verkriigbaar aan de zaak. GEN. CRONJéSTRAAT 120 - TELEF. 54378

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 1