Onenigheid bij de voetballers in Engeland over betaling Belg Gilbert Desmet won de eerste etappe Genua-Rome Kansen op titel van MHBS geslonken na gelijkspel Jan de Vries 25 jaar voorzitter KNZB mm ■mÊM Britse amateurploeg voor Zwolle Jo de Roo, zeventiende, snelste Nederlander Toptrainers van Nederland in Delft bijeen VHS degradeert naar de tweede klasse Die Rackse behaalde nuttige zege Ugoldman favoriet in Hilversum D i in S U A G 2 2 MAART 1960 13 Radioreportage van Sparta-Glasgow Rangers Langdurig 5 /-A! Centrale training voor Nederlands B-elftal Amateurs tegen DHC Franse voetbalformatie Nieuwe vergunning voor toto van KNVB Graham Moore komt niet naar Amsterdam Ook in Rijsbergen was Van Dijk de snelste Scheidsrechter zag het Onbekende bokser bracht Brown in moeilijkheden Kempen kampioen eerste klasse libre In Engeland bestaat onenigheid tussen de „Football Association" en de „League" omtrent de betaling van de spelers. De Association wenst een onbegrensde sala riëring, de League wil geen verandering van de huidige toestand, waarbij een spe ler 's winters maximaal 20 pond (ruim 200 gulden) per week mag ontvangen en 's zomers 17 pond (ruim 170 gulden). Bovendien wenst de Association, dat een speler bij een transfer meer mag ont vangen dan de 20 pond, die hij momenteel maximaal als bonus kan krijgen. De Association besloot maandagavond op een vergadering deze kwestie opnieuw met de league te bespreken, hoewel de league op del aatste bijeenkomst had ver klaard de zaak als afgedaan te beschou wen. Mocht de league op dit standpunt blijven staan, dan zal de Association aan nemen dat er een twist is ontstaan tussen deze bond en de league. In dat geval zou arbitrage de beslissing moeten brengen. Op een vraag van verslaggevers of het wapen van de staking eventueel gehan teerd zou worden, antwoordde voorzitter Jimmy Hill van de bond van beroepsvoet ballers: „Dat is iets wat mij niet aan gaat. We zullen de brug nemen als we er voor staan." Voetbal De Britse professionals voelen zich ge kwetst door de kritiek die zij in de afge lopen jax-en hebben gekregen wegens de talrijke tekortkomingen van het nationale elftal en topclubs in wedstrijden als die om de wereld- en europabekers. De Engelse voetbalsterren verdienen tweehonderd gulden per week in het speel seizoen en 170 gulden per week wanneer het voetbalseizoen gesloten is. Voorts ont vangen zij 200 gulden bij de onderteke ning van een transfercontract. Dezelfde condities gelden voor spelers in de lage klassen van de league. Op het continent verdienen sterspelers tienduizenden guldens wanneer zij zich aan een club verbinden, en wanneer er sprake is van prestigewedstrijden belopen hun bonussen duizenden guldens. De En gelse bond van beroepsvoetballers wil zijn leden op dezelfde voet behandeld zien. Hun motivering is dat eerst dan het peil van het Engels voetbal zal verbeteren omdat de spelers met de wetenschap dat zij de maximum salarisgrens hebben bereikt gestimuleerd zullen worden in hun spel. Voorzitter Hill sprak nog even over de transfer van Denis Law van Hudders- field Town naar Manchester City voor 530.000 gulden. Law kreeg er de toegesta ne tweehonderd gulden van, niet meer dan wat een speler in de laagste klasse van de league zou hebben ontvangen. De beslissingswedstrijd SpartaGlas gow Rangers voor de kwartfinale van het toernooi om de Europa-beker op 30 maart te spelen in Londen zal over de radio worden verslagen door de V.A.R.A. De reporters zijn ir. A. van Emmenis en Jan de Troye. Studenten van de universiteit van Californië beëindigden gisteren wat zij noemden „de langdurigste basketbal wedstrijd in de geschiedenis der mens heid". De einduitslag was 4.0533..96.9. De wedstrijd duurde 85 uur en 150 stu denten namen er, om beurten elkaar aflossend, aan deel door ieder twee uur te spelen. (UPI) Zwemmen Kf Donderdag 24 maart is het 25 jaar ge leden dat de heer Jan de Vries tot voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond werd gekozen. Het ligt in de bedoeling om de heer De Vries op een nog nader vast te stellen datum te huldigen en hem daarbij namens alle leden van de KNZB een geschenk aan te bieden. BOKSEN. De Europese kampioen in het middengewicht, de Duitser Gustav Scholz, heeft in Berlijn in een gevecht over tien ronden een overwinning op punten be haald op de Zuidafrikaanse halfzwaarge- wicht Mike Holt. Voor de wedstrijd in de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi op zater dag 2 april in Zwolle tegen Nederland zijn twintig Britse spelers aangewezen, waaruit het elftal zal worden samengesteld. De twintig geselecteerden zijn: doel: M. J. Pinner (Queen's Park Ran gers en Engeland), J. B. Wakefield (Co rinthian Casuals); achter: T. Thompson (Stockton en En geland), D. Holt (Queen's Park en Schot land), D. Gardiner (Crook Town en En geland), W. Neil (Airdrie en Schotland); midden: R. W. Sleap (Barnet en Enge land), L. Brown (Bishop Auckland en En geland), M. Greenwood (Bishop Auckland en Engeland), Forde (Glenavon en Noord- Ierland), T. Venables (Chelsea en Enge land), A. d'Arcy (Barnet en Engeland); voor: J. L. Lewis (Walthamstow Avenue en Engeland), R. Brown (Barnet en Enge land), H. Barr (Ballymean United en Noord-Ierland), P. Hasty (Tooting and Mitcham en Noord-Ierland), A. Cootes (Evenwood Town en Engeland), H. Devine (Queen's Park en Schotland), L. G. Brown (Dulwich Hamlet) en H. Lindsay (King- stonian). Voor de centrale training van het Nederlands B-elftal, die woensdagmiddag 23 maart in het Olympisch stadion in Am sterdam wordt gehouden als voorberei ding van de wedstrijd tegen het Belgische B-team op zondag 23 april in Venlo, zijn de volgende spelers uitgenodigd: Cor van der Gijp, Schouten, Veldhoen en Walhout (allen Feijenoord), Prins (Ajax), Bosselaar en De Koning (beiden Sparta), Jongbloed (DWS/A), Van Heeswijk (Blauw Wit), Bouwmeester (NAC) en Fransen (GVAV). De opstelling van het voorlopig Neder lands amateurelftal, dat donderdag 24 maart in Delft een oefenwedstrijd speelt tegen DHC, luidt: doel: Lagarde (Emma); achter Van Campen (UVV) en Kruit- bosch (Gouda); midden: Mul (NAC), Van Ierland (Wil lem II) en Bolhuis (Oosterparkers); Voor: Ten Hoopen (Quick, H.), Liebregts (Excelsior), Bouwman (HFC), Buhler (Sit- tardia) en De Kleermaeker (Vitesse). Het Franse voetbalelftal, dat zondag in Wenen tegen Oostenrijk speelt in een return wed strijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landenteams, is als volgt samenge steld: Doel: Lamia (Nice); achter: Chorda (Nice) en Wendling (Reims); midden: Ferrier (St. Etienne), Kaelbel (Monaco) en Marcel (Toulon); voor: Grillet (RC Paris), Muller (Reims), Kopa (Reims), Heutte (RC Paris) en Vin cent (Reims). Reserves zijn Colonna (Reims), Rodzik (Reims) en Skiba (Nimes). De eerste wedstrijd tussen beide landen, 13 december 1959 in Parijs gespeeld, ein digde in een 5—2 overwinning voor Frankrijk. De KNVB heeft van de minister van Justitie toestemming gekregen ook na 18 april de voetbalpool voort te zetten. De nieuwe termijn loopt tot 30 juni 1960. Graham Moore, de middenvoor van Cardiff City en internationaal van Wales, staat niet opgesteld in de London-combi nation, die morgen in Amsterdam speelt. Moore werd zaterdag in de wedstrijd tegen Portsmouth aan de linkerknie ge blesseerd. Zijn plaats wordt ingenomen door Ron Rindill van Chelsea. De Belg Gilbert Desmet en de Engels man Tommy Simpson hebben door hun strijdlust de eerste etappe van de weg wedstrijd GenuaRome beheerst. Simp son ging reeds 20 km. na de start in Genua op avontuur uit in gezelschap van Italianen Cariesi, Pambianco, Massignan en Galeaz. Dit vijftal bouwde in minder dan 10 kilometer een voorsprong van ruim twee minuten op, maar door een tegenaanval van de Fransen Anglade en Bonafaci en de Italiaan Favero ontstond een kopgroep van ongeveer 30 renners, waarbij ook onze landgenoot Jo de Roo. Op de Col Bracco kwam Simpson als eerste door, gevolgd door Cariesi, Favero, Pambianco en de soepel klimmende De Roo. Het peleton had toen reeds een ach terstand van 1 min. 45 sec. In de afdaling was het weer Simpson, die nu in gezel schap van Anglade demarreerde. Het Engels-Franse duo nam een voorsprong van 1 min. 20 sec., maar werd later op nieuw teruggehaald. Door de vaak felle jachten was de kopgroep inmiddels ge slonken tot 24 man. Bij de ravitaillering in Spezia demar reerde Gilbert Desmet Weldra lag de Belg 20 seconden voor op Fallarini Simpson, Casati en Mahé, die de achtervolging had den ingezet Simpson maakte een val, maar wist desondanks in de groep Fallarini terug te komen en na 120 km kwam dit viertal bij Desmet. In de laatste 30 kilometer bleef de situatie onveranderd, maar bij de aan- Na zijn overwinning in Etten, twee we ken geleden, heeft de Haarlemse wielren ner Ben van Dijk zich ook in Rijsbergen (N.Br) de snelste getoond in een wed strijd voor Nederlandse en Belgische ve teranen. Hij zegevierde ditmaal in de eind sprint van een negen man sterke kopgroep. Zijn acht concurrenten in deze kop groep hebben het Van Dijk niet gemak kelijk gemaakt, want op een moment dat de Haarlemmer voor een aflopende ket ting van de fiets moest, waren die acht man uit het peloton ontsnapt. Pas na een lange achtervolging slaagde Van Dijk er in om weer aansluiting bij deze vluchte lingen te bekomen. Maar ook in de slot- kilometers lieten zij Van Dijk niet met rust, docht deze gaf geen krimp en bleef hen in de beslissende eindsprint met een half wieltje verschil de baas. De uitslag luidde: 1. Van Dijk (Haar lem); 2. De Bruin (Roosendaal); 3. Van Gennip (Dongen); 4. Hendrikx (Antwer pen); 5. Liekens (Antwerpen). komst in Viareggio maakte Desmet zich los van zijn metgezellen om met enkele lengten voorsprong als eerste door de finish te gaan. De groep met Jo de Roo arriveerde ruim een minuut later, terwijl Wielrennen het peleton, met de Nederlanders Damen, Niesten, De Haan en Geldermans, een achterstand van 5 min. 10 sec. telde. Desmet legde de 155 km. van Genua naar Viareggio af in 4 uur 7 min. 40 sec. De uitslag was verder: 2. Frangois Mahé (Frankrijk) 4.07.43; 3. Tommy Simpson (Engeland) z.t.; 4. Giuseppe Fallarani (Italië) 4.07.47; 5. Vittorio Casati (Italië) 4.07.51; 6. Jean Bonifaci (Frankrijk) 4.08.35; 7. Alessandro Fantini (Italië) 4.08.44; 8. Dino Liviero (It.) z.t.; 9. Jacques Anquetil (Frankrijk) z.t.; 10. Guido Cariesi (It.) z.t.; 12. Gastone Nencini (It.) z.t.; 13. Vito Favero (It.) z.t.; 14. Arnaldo Pambianco (It.) z.t; 17. Jo de Roo (Nederland) z.t.; 25. André Darrigade (Frankrijk) 4.12.50; 26. Jo de Haan (Nederland) z.t.; 28. Piet Damen (Nederland) z.t.; 47. Coen Nieste (Nederland) z.t.; 53. Ab Geldermans (Nederl.) z.t.; 66. Charly Gaul (Luxemburg) z.t.; 67. Henry Anglade (Frankrijk) z.t. De voor EDO zo belangrijke wedstrijd tegen Wilhelmina, die de Haarlemse club via. een oxierwinning naar de eer ste divisie leidde, werd uitstekend ge leid door scheidsrechter Godding, die de touwtjes strak in handen hield zon der de match „dood" te fluiten. Hij zag bovendien alles wat men van een goede scheidsrechter kan verlangen. Ook het derde doelpunt van EDO in de tweede helft, dat men op boven staande foto in beeld ziet. Plaizier mocht niet ver van de hoekvlag een vrije schop nemen en plaatste de bal daaruit met een strak schot scherp voor het doel. Zo scherp dat eigenlijk niemand direct kon ingrijpen. In laat ste instantie zag spil Van Vught het gevaar en kopte de bal (men ziet hem op de foto daarmee bezig) via de verst afgelegen paal uit de doelmond. Maar scheidsrechter Godding, die men op de voorgrond ziet, had gezien wat slechts zeer weinigen in de gaten hadden ge had. Namelijk het feit dat de Bossche spil het leer van achter de doellijn had weggekopt. Hij kende EDO dan ook resoluut, een doelpunt toe. Een belang rijk doelpunt, want met de aldus ver kregen 3-1 voorsprong konden de Haarlemmers heel wat rustiger het aanvalsoffensief van Wilhelmina weer staan. Wanneer zaterdag 2 en zondag 3 april in de nieuwe sporthal van de technische hogeschool en in het conferentieoord „De Hertenhorst" in Delft tal van bekende trainers en medici elkaar zullen ontmoeten voor een studieweekend dan zal het de eerste maal in Nederland zjjn, dat de experts van verschillende sporten hun ervaringen op het gebied van conditie training zullen uitwisselen. Nadat onder het motto „Topsport Hol land" Nederlands beste atleten in Rotter dam bijeen zijn geweest om elkaar beter te leren kennen en te praten over trai- 'ngsmethoden in de diverse takken van sport, is nu door het hard werken van de Nederlandse Vereniging van Atletiek- trainers onder auspiciën van de KNAU de mogelijkheid geschapen om van verschil lende zijden te horen wat men eigenlijk onder goede conditie-training verstaat. Ongetwijfeld zullen de experts in de diverse individuele takken van sport nieuwe gezichtspunten naar voren bren gen, die anderen zij het in gewijzigde vorm in hun trainingssysteem kunnen verwerken. Uiteraard zal ook de medische kant van sporttraining worden belicht, terwijl er eveneens een praktische les zal worden gegeven. Inleidingen zullen worden gehouden door medici en roeicoaches dr. Hingst en dr. Willebrandt, en de heer A. Leeuwen hoek. docent aan de Haagse academie voor lichamelijke opvoeding en coach van de KNAU. Tevens zal een aantal vooraan staande trainers in kort bestek zijn er varingen omtrent conditietraining en de opbouw ervan weergeven. Toezeggingen kwamen tot nu toe van onder andere de heren Roos (schaatsen), Berrevoets (insp. lich. opvoeding bij O., K. en W. en official KNGV), Th. Huizenaar (boksen), Stender (zwemmen), De Ruyter (atletiek), Nauwe- laerts d'Agé (judo), dr. W. van Zyll (direc teur NSF) en ook van basketbal, handbal, hockey en voetbaltrainers. Verder ver wacht men onder andere prof. J. Jong bloed, hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Utrecht, dr. Rolink (Velsen) en dr. J. Peeters (Utrecht). Schaken Het eerste tiental van de Haarlemse schaakclub VHS degradeert naar de twee de klasse van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Met een tiental dat op papier zonder meer sterk genoemd kan worden werd ook de laatste ontmoeting tegen BSG uit Bussum verloren. Met 46 namen de gasten de voor VHS zo belangrijke punten mee naar huis. Het vleugje hoop dat men nog mocht koesteren op een gelijkspel tus sen de concurrenten LSG (Leiden) en DD 2 (Den Haag) werd definitief de bodem in geslagen toen bleek dat met 64 de winst de Leidenaren ten deel was gevallen. Daarmee was het lot van VHS bezegeld. Het is merkwaardig dat vrijwèl hét- zelfde tiental vorig seizoen ternauwernood de aansluiting met de hoogste landelijke afdeling miste en nu na een aanvankelijk veelbelovend begin plotseling afzakte. Het is moeilijk hiervoor een directe aanwij zing te geven maar men mag zonder meer vaststellen dat het de VHS-ers dit seizoen bijzonder is tegengelopen. Een frappant voorbeeld hiervan is wel de ontmoeting geweest met de Residentie schaakclub uit Den Haag. De wedstrijd werd bij de stand 4y,4V: afgebroken. VHS vroeg voor de resterende partij remise, hun tegenstanders lonkten naar de winst. De arbiter stelde VHS in het gelijk. Het eveneens in nood ver kerende Haagse team vond echter met vereende krachten een „verborgen" variant en ging in hoger beroep. Het kun stig gevonden geheel bleek correct te zijn en zo werd alsnog een 5 '/-4'A overwin ning het deel van de Haagse club. Juist deze beslissing heeft hen gered. De forse 28 nederlaag in de laatste wedstrijd tegen kampioen VAS 2 kon daaraan geen afbreuk meer doen. Met wat een uitzonderlijke en tevens boeiende variant de partij werd beslist wordt onderschreven door 't feit dat dr. M. Eu we voornemens is deze beslissende parade als onderdeel te gebruiken in het bondsorgaan voor de rubriek „Eindspel van de maand". De volledige uitslag van de gespeelde wedstrijd VHSBSG (Bussum) luidt: 1. ir. A. M. Scheiders (wit)drs. J. J. van Oosterwijk Bruyn remise; 2. F. A. Spinhovenir. H. Mondria remise; 3. G. B. v. d. Velde—M. A. S. Nolte 0—1; 4. drs. J. P. Verhoeff—dr. W. V. Baron thoe Schwartzenberg 01; 5. R. MolD. v. d. Lijn 0—1; 6. P. A. van Driel—P. H. Haver kamp 0—1; P. E. Brommer—drs. M. Ver burg i_0; 8. J. Blokker—C. L. C. Dekker 01; 9. H. DuisenbergF. A. B. Erkelens 10; 10. L. G. Mostertmandr. ir. H. J. L. Donker 1—0. Totaal 4—6. Boksen Joe Brown, de wereldkampioen lichtge wicht, heeft maandagavond in San Anto nio op verrassende wijze verloren van Ray Portilla, een volkomen onbekende bokser. Joe Brown, die zijn titel sinds 1956 reeds acht maal met succes verdedigde, vroeg na de zesde ronde de scheidsrechter het gevecht te staken, omdat hij veel last on dervond van een stoot tegen zijn linker zijde. De wereldkampioen zei, dat hij in de vierde ronde gewond was geraakt en het op 10 ronden vastgestelde gevecht, waarin de titel niet op het spel stond, niet zou kunnen beëindigen. De scheidsrechter stemde er in toe en kende de overwinning toe aan Portilla, die ten zeerste verbaasd scheen toen hij tot winnaar werd uitgeroepen. Brown heeft zich na de bewuste stoot nog twee ronden lang staande gehouden, maar kon ten slotte niet meer. Een dok ter die hem onderzocht, stelde als diagno se, dat de wereldkampioen verwondingen aan de ribben had opgelopen en tenminste zes weken niet in de ring zou kunnen ver schijnen. Advertentie Zachte, geurige baai-tabak, een uitgezochte melange van de fijnste overzeese tabakssoorten In de volleybal-overgangsklasse klopte het Alkmaarse Octopus het Hoornse TOG, waardoor de Westfriezen voor de titelstrijd werden uitgeschakeld en alleen Octopus en het Castricumse Smash nog een vinger in de pap houden. Die Raeckse won in Zaandam van SES met 15-6, 14-16, 15-7 en 15-6 en dista-ncieerden zich verder van de laatste plaats. By de dames liet MHBS in de Zaan tegen SES een steekje vallen, mogelijk met vér strekkende gevolgen. De MHBS'ers kwa men niet verder dan een puntenverdeling (15-13, 11-15, 1-15 en 16-14), maar zagen de achterstand op leidster TOG tot twee pun ten oplopen. Voor de eerste klasse won De Blinkert met veel moeite gisteravond in het Kre- lagehuis de eerste set van HVS 2 met 15-13, doch HVS had direct het antwoord klaar (15-4), zodat in de derde set de strijd om de winst in volle hevigheid ontbrandde. Beweeglijk, pittig en fanatiek werd er ge streden in deze set. Noort kreeg van zijn medespelers talrijke set ups en na enkele geslaagde harde serves van Jongbloed leidden de groen-witten met 12-2. Maar HVS kwam terug en harde serves toonden aan dat ook aan de techniek van De Blin kert nog iets viel te schaven. Tot 13-12 reduceerden de HVS'ers, toen werd de op mars gestuit en won Jordaan met zijn mannen de set met 15-13. Dit succes vorm de de basis voor de winst in de volgende set. Toen was de sterkere stootkracht van de Blinkert-ploeg voldoende voor een ruime 15-5 zege. De titelkandidaten in de tweede klasse A, OSS en Set Up, hebben een fel gevecht geleverd dat onbeslist eind'~d'\ Hierdoor behield Set Up met twee verlies- punten minder dan de Zandvoortse rivalen de beste papieren. De meisjes van de Rijkskweekschool speelden individueel beter volleybal dan hun tegenstandsters, maar speelden te De volleybalcompetitie systeemloos om met een bewuste opbouw van hun aanvallen de opportunistisch spe lende Zandvoortse dames de wind uit de zeilen te nemen. In alle sets namen de Set Up-speelsters en voorsprong, soms met een behoorlijke marge, maar alleen in de derde set hebben de kwekelingen onbedreigd de set kunnen winnen. OSS, steunend op de dames Bos, Van Luyk en v. d. Brink, won de eerste set na een schijnbaar hopeloze achterstand van 12-6 met 15-13. De tweede set won Set Up glansrijk (15-7), maar in de derde set reduceerde OSS weer een grote achterstand tot 12-12 en 13-13 en won Set Up slechts met grote moeite: 15-13. In de laatste set leidde Set Up aanvankelijk, maar via 8-8, 13-13 en 14-14 steeg de span ning weer tot het uiterste en won OSS, in strijd overigens met het vertoonde, de set met 16-14. Bij Set Up traden op de voor grond de dames Brantsma, Mensink en Van Hoogezand. De uitslagen luidden: Overgangsklasse West I, heren: HCSC— VCIJ 3-1, TOG—Octopus 1-3, SES—Die Raeckse 1-3, MadjoeSmash 1-3, Molen wiek—SES 2-2, Czaar Peter—HCSC 2-2. Dames: FlevoVCK 3-1, TOGOctopus 3-0, SES—MHBS 2-2, De Blinkert—AVC 3-1, Madjoe—Smash 3-1, Smash—VGW 2-2 en MolenwiekFlevo 2-2. Afdeling Haarlemf Heren: OVRA 2 HVS 3 3-0, Rapiditas—CIOS 2 3-0, HVS 2— De Blinkert 1-3, CIOS 3—PWN 3 3-0, FES —CIOS 3 3-1, WIK 3—OVRA 4 3-0, DSS 2—Alliance 0-3, OSS 2—Gios 4 3-0, CIOS 4 Die Raeckse 3 1-3. Dames: HVS 2—De Blinkert 2 0-3, JBS OG 2 3-1, OSS—Set Up 2-2, Set Up 3— Velox 2 1-3, SpaarnestadDe Blinkert 3 0-3, Gios 3—OG 3 1-3, DSS 2—DSS 3 3-1, PWN—MHBS 2 3-0, Gios 2—OSS ,2 3-1, SantpoortDie Raeckse 4 3-0, OVRA 2— Die Raeckse 3 3-0. Programma De herenontmoeting SantpoortOctopus en het plaatselijke duel tussen de dames- ploegen van MHBS en De Blinkert vergen woensdagavond in het Krelagehuis de meeste belangstelling. Het Alkmaarse Oc topus speelt technisch goed verzorgd vol leybal en wij achten Leijen en zijn mannen dan ook kansloos. MHBS dient van De Blinkert te winnen om nog enige aanspraak op de titel te doen gelden, maar een ge lijkspel lijkt ons het meest voor de hand liggend resultaat. In 2 A kunnen de heren reserves van HBC door een zege op OVRA 3 het kampioenschap behalen. Onze Gezel len is in de eerste klasse gebaat bij een gelijkspel tegen OVRA. Het programma voor woensdagavond luidt: Heren, overgangsklasse: SantpoortOc topus (8 uur). Eerste klasse: VeloxEclecta (9 uur). Tweede en derde klasse: OVRA 3HBC 2, Gios 2—Set Up, HVS 4—VVCL, PWN 2 —Alliance, PSVH—HVS 3, Topscore— Velox 2, EnergieDe Blinkert 3. Dames, overgangsklasse: MHBSDe Blinkert (9 uur). Eerste klasse: OVRAOnze Gezellen (7 uur). Tweede en derde klasse: AVC 2Top score, HBC 5Vesmie 3, THBDe Blin- krt FESEclecta 3, De Blinkert 4THB 2, OVRA 3—DSS, HBC 4—Set Up 2, Gios 4 —OSS 3, SSO—Eclecta 2. Koersen in Hilversum De goede vorm, waarin Ugoldman de af gelopen weken loopt, stempelt hem in het internationale nummer op de meeting van vanavond in het Hilversumse Sportpark tot één der grote kanspaarden. Herhaalt hij zijn laatste verrichting, dan zal de ster ke Tilda O hem niet kunnen verrassen. De vooruitgaande Amerikaan Curlew, die op grond van zijn in Amerika geleverde ver richtingen hier zeer gemakkelijk zou kun nen winnen, heeft een verrassing in de benen. Outsider is de wispelturige Sjakie Scott. Nu het monté-nummer weer over een lange afstand is uitgeschreven, krijgt de crack Sadok B meer gelegenheid zijn enorme handicap in te lopen. Hij zal dan ook als de favoriet starten, gevolgd door de beide vertegenwoordigers van stal Hil versum en de opkomende Renaldo. De bei de Franse vertegenwoordigers zullen slechts met een ruiter, die deze moeilijke wijz van rijden tot in de perfectie beheerst en slechts in België of in Frankrijk te vin den is, met enige kans op succes aan de start komen. Daar Wilma Dear vermoede lijk niet door Jan Kruithof gereden zal worden, gaat in de Raafprijs het meeste vertrouwen uit naar Xanthi Con Dios en stalgenote Xitty Erebus, die de 20 m han dicap tegen Wings wel kunnen inlopen. Bij de leerlingen mag opnieuw een zege worden verwacht van Upperten, die zich de laatste keer in de handen van een jeug dige leerling voorbeeldig gedroeg In de seriedraverij loopt Wilster S weer op de haar zo geliefde afstand, waardoor zij haar niet geringe sprintcapaciteit tot in de eindstrijd kan bewaren. Xerophyt, Wordly Hanover en Wento Con Dios zul len dit paard dan niet kunnen houden. Het openingsnummer wordt weer geheel be heerst door de 3jarigen, waarvan Ydéal Double, de snelste wordt geacht. Slechts Xantina Hollandia zou bij een voortreffe lijke verrichting nog een bedreiging kun nen vormen. Yvonne Heny en Yardley W zullen voor de plaatsen in aanmerking komen. Biljarten H. Kempen van de biljartvereniging Selecta is kampioen van Haarlem gewor den in de eerste klasse libre, district Haarlem KNBB. Na grote spanning ein digden drie kandidaten voor de titel met een gelijk aantal punten, maar Kempen had een beter gemiddelde en werd aldus kampioen. De wedstrijden vonden plaats in café Damiate in de Spekstraat in Haarlem onder leiding van de biljart vereniging 't Centrum. j

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13