KILO'S slanker BonKorets ZILVER KOKS Beschaafd jong meisje gevr. vrl. kracht een chauffeur vrouwelijk personeel jong mnl. personeel verkoper (ster) BROOD- en BANKETBAKKERS Lionsclub in Haarlem opgericht Geldboete voor directrice van rusthuis Agenda voor Haarlem en de IJmond Kennemer bedrijfsleven zag spoorwegfilrm Bolbloemen in Essen tentoongesteld Succesvol optreden van Haags Studentencabaret Voorjaarsacties van VVV Lisse conversatielessen verpleegsters verpleeghulpen elekiro-monteur aank. monteur Walgemoed Wingelaar ASSISTENTE 6 Filiaal r.-k. leeszaal in Haarlem-Noord Mevrouw Th. P. A. Desmet overleden Burgerlijke Stand van Haarlem UIT STAD EN STREEK Geslaagde bridgedrive voor kankerbestrijding V elsen-IJ muiden Beverwijk Modern railtransport in Haarlems theater Verlosserkerk wordt 8 april geopend Weinig belangstelling voor kredietverlening Jaarvergadering Sociaal verbond „Patrimonium" „SLAMAT MAKAN" Elke week één pond lichter met r Veilige rolschaatsen ACCURATE DINSDAG 22 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN l In Haarlem is dezer dagen een afdeling van de internationale „service"-club-orga- nisatie Lions International opgericht. In „Duin en Krüidberg" te Santpoort werd de eerste „charternight" gehouden, waar bij uit alle delen van het land reeds be staande lionsclubs waren vertegenwoor digd. De „chairman" ds. R. H. Oldeman, heette de ruim honderd gasten, alsmede de presidente van de Soroptimisten, me juffrouw Roeters van Lennep, de president van de Roundtables, de heer S. K. Wiers- ma, en de vertegenwoordiger van de Ro tarians, de heer A. Franken, van harte welkom. De „district-governor", de heer D. J. Scholtz, reikte het clubcharter uit, waarna het bestuur een receptie hield. De voorzitter van de Lionsclub Haarlem, dr. J. D. Beijers mocht verscheidene geschen ken in ontvangst nemen. Vervolgens werd een diner gehouden, dat werd opgeluisterd door een studentenzigeunerorkest uit Utrecht. De avond werd besloten met een soirée-dansante, tijdens welke een schilde rij werd verloot, waarvan de opbrengst 500,-) ten goede kwam aan de slacht offers van Agadir. De Lions International behoort tot één der internationale dienstverlenende orga nisaties, waartoe onder meer ook de Ro tarians, de Roundtable-organisatie en de Soroptimisten behoren. De eerste Lions club werd in 1917 in Dallas (Texas) opge richt. Als doelstellingen werden onder meer genoemd het bevorderen van weder zijds begrip en verdraagzaamheid en het wekken van belangstelling en het opwek ken tot het nemen van een actief aandeel in de bevordering van het maatschappe lijk en zedelijk welzijn in de samenleving. Als verschil met de Rotarians wordt ge noemd, dat de Lionsclubs meer door col lectieve inspanningen trachten haar doel stellingen te verwezenlijken, in tegenstel ling tot eerstgenoemde organisatie, die haar opdracht ziet via de verschillende vormen van dienstideaal aan haar leden individueel. In 1951 werd de eerste Lionsclub in Nederland (Amsterdam) opgericht. De Haarlemse afdeling is de achttiende in ons land. Maandagmiddag heeft het gerechtshof te Amsterdam de 46-jarige directrice van Haarlems rusthuis wegens het zich schul dig maken aan overtreding van de bepa lingen van een gemeentelijke verordening op verzorgings- en verpleeghuizen in Haar lem overeenkomstig de eis veroordeeld tot betaling van twee geldboeten elk ten be drage van één gulden subs, één dag hech tenis. Hierbij werd het vonnis van de kan tonrechter te Haarlem en van de Haar lemse rechtbank vernietigd, volgens het welk de Haarlemse van rechtsvervolging was ontslagen. Na behandeling in cassatie verwees de Hoge Raad de zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. In september en december 1958 had de directrice, destijds houdster van een verpleeghuis in Haarlem, terecht gestaan terzake dat zij niet tijdig na de inwerking treding der gemeentelijke verordening op verzorgings- en verpleeghuizen de vereiste vergunning had aangevraagd. Volgens de verdachte had zij toen geen vergunning aangevraagd omdat een bevoegde instantie haar had meegedeeld dat deze vergunning haar toch zou worden geweigerd. Later had zij op advies van haar raadsman toch een aanvrage ingediend, waarop door B. en W. van Haarlem zonder opgave van redenen afwijzend werd beschikt. De Haar lemse heeft inmiddels haar pogingen om alsnog een vergunning te krijgen gestaakt. Zaterdag 2 april des middags om half drie hoopt het bestuur van de r.k. open bare leeszaal en bibliotheek in Haarlem een filiaal te openen aan de Muiderslot- weg hoek Tesselschadestraat in het noor delijk stadsdeel. Te Utrecht, waar zij verpleegd wérd, is op tweeënvijftig jarige leeftijd overleden mevrouw Th. P. A. Desmet, vroeger ge woond hebbend te Heemstede, die een bekende figuur in de bioscoopkringen was. In 1940 werd zij opgenomen in de directie van de n.v. Utrechtse maatschappij tot exploitatie van bioscooptheaters en van de n.v. Eindhovende bioscoopmaat schappij. Ook was zij algemeen directrice van de in Haarlem gevestigde bioscopen Rembrandt Theater, Cinema Palace en Roxy-theater. Het lag in het voornemen de werkzaam heden van haar vader, die volgend jaar vijfenzeventig jaar hoopt te worden, over te nemen. Helaas heeft de dood een einde gemaakt aan haar werkzame leven. Woensdag zal het stoffelijk overschot van mevrouw Desmet te Eindhoven wor den teraardebesteld. BEVALLEN van een zoon: 18 maart: J. Strengers—Verbeek; 19 maart: M. Banning Wijshake; 20 maart: R. L. Wilshaus van der Zee, C. M. van NieuwlandLoer akker, H. M. KemperKathmann. BEVALLEN van een dochter: 19 maart: C. A. Lieuwes—van den Beitel, M. Duijn— van Norden; 20 maart: J. M. SnoeksKos ter, M. H. Rosenhart—Peschar, C. H. van Wonderenvan Deursen; 21 maart: J. M. BrakelNotterman. OVERLEDEN: 17 maart: A. W. Nolet— Zwaanswijk, 58 j., Zwaardstraat. 18 maart: M. A. Boellaard, 45 j., Gasthuisvest. A. KossenEngel, 75 j., Gasthuisvest. D. Fleu- rij, 66 j., Sterrebosstraat. 19 maart: H. M. DamJoosten, 91 j., Hagestraat. M. W. BrinkLamkamp, 82 j., Hagestraat. C. C. de HaasKrook, 70 j., Rockaertshof. H. de Graaff, 94 j., Paul Krugerkade. J. F. van de Reep, 68 j., Haarlemmerliedestraat. J. Meerman, 77 j., Schoterweg. D. H. Pieron, 59 j„ Floresstraat. ONDERTROUWD: 21 maart: N. J. Grip- peling en A. M. Verhoeven. Nieuws in het kort Jaarvergadering. De jaarvergadering van de Haarlemse reddingsbrigade voor drenkelingen wordt dinsdagavond in een der zalen van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt, in Haarlem gehouden. Pontveer. B. en W. van Haarlemmer liede en Spaarnwoude stellen de gemeen teraad voor een krediet van 8000.be schikbaar te stellen ten behoeve van het pontveer te Zuid-Schalkwijk. Wijziging spreekuur. De Haarlemse wethouder van Onderwijs en Kunstzaken de heer D. J. A. Geluk, houdt zijn spreek uur deze week niet op woensdag, maar op donderdag 24 maart, des morgens om elf uur. Opbrengst Doe Open-collecte. De op brengst van de collecte, die het Haarlemse Doe Open-jeugdcomité zondag tijdens de „auto-duw-trektocht" en op het EDO-ter rein heeft gehouden, heeft in totaal 308,94 opgebracht. Op de terreinen van de Kieviten in Was senaar zijn twee oefenwedstrijden hockey dames gespeeld. Het Nederlandse A-elftal won met 43 van de oud-internationals (rust 2—0) en het Nederlandse B-team ver loor met 1—2 van de Kieviten (rust 0—2) De organisatoren van de vijfde bridge- wedstrijd ten bate van het Koningin Wil- helminafonds, welke zaterdagavond in restaurant „Dreefzicht" in Haarlem werd gehouden, kunnen ruimschoots tevreden zijn. Het resultaat was namelijk een recordopbrengst van 1.405,50, welk be- drag ten goede komt aan de kankerbe strijding. De wedstrijd was georganiseerd door het comité „Weldadigheid door Bridge-drives", in samenwerking met de Heemsteedse af deling van het Koningin Wilhelminafonds en het district Kennemerland van de Nederlandse Bridge Bond. De leiding be rustte bij de heer II. de Vries. Er hadden zich tachtig paren voor deze wedstrijd ge meld, die aan het begin van de avond door de heer M. A. J. Daniels hartelijk werden begroet. Deze gaf uiting van zijn grote erkentelijkheid voor de talrijke fraaie prijzen, die door het bedrijfsleven en diverse particulieren beschikbaar waren gesteld. De drive had een bijzonder geani meerd verloop. Het was ver na midder nacht, toen de wedstrijdleiding de vol gende prijswinnaars bekend kon maken: A-lijn: de dames freule Van Randwijk en Van der Vlugt; B-lijn: de heren Daniëls en Kapteyn; C-lijn: de familie Melzer; D-lijn: de heren Van Iteren en Luesken; E-lijn: de heren Kloots en Zwekker en de familie Beukenkamp, die met een gelijk aantal punten eindigden: F-lijn: de familie Hoe- vens; G-lijn: de heren Baart en Clere: H-liin: de dames Heijman en Siegel. De wisselbeker werd toegekend aan de bridgeclub „Boekenroode", die mét de voorgeschreven drie paren aan deze drive had deelgenomen. Concertgebouw: Woensdag 20 uur: Con cert koninklijk mannenkoor „Caecilia". Tuinzaal Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Concert door de organist Albert de Klerk. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: concert N.Ph.O. met pianiste Varda Nishry. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 uur: „The horse soldiers", 14 jaar. 14 uur: „The horse soldiers", 14 jaar. Don derdag 19 en 21.15 uur: „Aparte tafels", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: ,Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „De roemrijke daden van Danny", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Lilly en de gang sters", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: Hamlet", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Charmants gargons", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don- 'derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „The Black Swan", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „From here to eternity", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met woensdag 20 uur: „De dokter van Stalingrad", 18 jaar. Donderdag 20 uur: De man met de wassen beelden", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemer.heuvel (Bloemendaal): Tot 4 april dagelijks van 1017 uur, zondags van 1417 uur: expositie tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie „Uittenhout" (Kleine Houtstraat): Tot 4 april dagelijks van 1117 uur: ex positie van werken van Kini Keiler. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: expo sitie van grafieken van Henk Huig. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rood): Tot 24 maart dagelijks van 917 uur: expositie van werken van Haarlemse schilders. DIVERSEN Vleeshal: Woensdag 12.25 uur: pauze bijeenkomst, Kapelaan E. Duym over „Ken uzelf". Hotel Boekenroode: Vandaag 20 uur: Lzing prof. dr. G. Brillenburg Wurth over „Is geloof suggestie?" (Verder raadplege men de rubriek: „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 18 maart.) DINSDAG 22 MAART Thalia, 20 uur: „Het monster uit dé rio len". WOENSDAG 23 MAART Rex, 20 uur: „Casino de Paris". Thalia, 20 uur: „Het monster uit de rio len". DINSDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „So me like it hot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Orfeu Negro". Een oppasser van Arlis heeft soms zijn handen vol, zoals deze dierenvriend, die de beste maatjes is met een in Arlis geboren aapje, dat hij met de fles heeft gevoed, een pas gearriveerd hangbuik- zwijntje, dat. voor de kinderboerderij is aangekocht, en een eveneens in Artis geboren leeuwtje. De dieren verblijven samen in een hok en kunnen het met elkaar nog goed vinden. In de dagelijkse strijd om het vervoer weren ook de Nederlandse Spoorwegen zich met behulp van alle moderne publi- citeitsmiddelen. Zo werd vanmorgen in het Rembrandt theater in Haarlem voor een groot aantal industriëlen en handelaren uit Haarlem, de IJmond en overig Zuid en Midden-Kennemerland de onlangs ge reedgekomen documentaire „Modern Rail transport" vertoond. Deze spoorwegfilm van Herman Wasse naar (scenario en montage) en Johan Vee- ninga (tekst) legt de nadruk op het motto: „Voor elk transport een geschikte wagen". De laatste jaren hebben de spoorwegen een groot aantal nieuwe typen aan hun wagenpark toegevoegd, zoals de silowagen voor goederen in poedervorm. de dubbel dekwagen voor het vervoer van auto's, de kuilwagen voor logge en omvangrijke pro- dukten, de luikendakwagen voor machi nerieën, walsprodukten, papierrollen en zo voort. Daarnaast heeft men bij de spoorwegen grote aandacht besteed aan de oplossing van het zwakste punt in hun mogelijkheden: de belading en het lossen van stukgoede ren. Na de laadkist, welke het van-huis-tot huis-vervoer ook voor de rail mogelijk maakt, hebben de heftruck en vooral het pallet (laadbord) tijd- en kostenbesparing mogelijk gemaakt. De jongste dochter onderneming van N.S., de n.v. Transport voorlichting, heeft tot specifieke taak de verladers op deze mogelijkheden te wijzen. Uiteraard wordt in de film ook aandacht besteed aan de rol van de spoorwegen in het internationale vervoer, dat de laatste tijd gekenmerkt wordt door een reeks spectaculaire versnellingen door middel van rechtstreekse treinen naar Frankrijk, Duitsland, Scandinavië, Oostenrijk, Zwit serland en Italië. De makers van de film zijn er inderdaad in geslaagd zowel het visuele als dynamische element dat het railvervoerbedrijf nu eenmaal eigen is uit te buiten zonder het voorlichtende element te verwaarlozen. Men kan inderdaad spre ken van een evenwichtig werkstuk dat het door de spoorwegen beoogde doel op ge distingeerde wijze dient, In opdracht van het stadsbestuur van Essen in Duitsland hebben enkele Neder landse bloembollenfirma's in de Gruga- hallcn aldaar een tentoonstelling van bolbloemen ingericht, die van vrijdag tot zaterdagavond is gehouden. Vorige week maandag zijn voor deze expositie vijf vrachtauto's met 7500 pannen en kisten bolbloemen en vier auto's met Boskoopse heesters vertrokken. Aangenomen mag worden dat tussen de twee- en driehonderdduizend mark aan de tentoonstelling ten koste is gelegd. Dit is te zien. De hoge glazen hal heeft een oppervlakte van vierduizend vierkante meter. Het ontwerp was vrij eenvoudig: een groot grasveld, enigszins vierkant; al het gras kwam uit Nederland en werd door onregelmatige perken omzoomd. In die perken stond een bonte mengeling van tulpen, hyacinten, narcissen, bijgoedge wassen, heesters en bomen. De arrangeur, de heer C. Geerlings uit Heemstede, heeft de kleuren op een geraffineerde wijze ge mengd. Een donkere den, waaronder een groot aantal blauwe hyacinten, contras teerde prachtig met de vele pannen gele trompetnarcissen, Golden Harvest, en de oranjerode darwin hybride Apeldoorn. Op een vijver met vier fonteinen ge groepeerd stonden leliebloemige tulpen, de rood-gele en rood-witte kaarsjes van de kleine Kaufmaniana, en blauwe druif jes in schoonheid te wedijveren met acht flamingo's. Bijzonder veel succes oogstte de Fosteriana tulp Albas, in zacht wit met een vleugje rood, met aan de andere zijde een enorme vaas amaryllis. De arran geur Dick Schuyt toonde zijn vaardigheid met enkele vazen freesia's. De organisa toren, de n.v. M. van Waveren en zn. in Hillegom en Guldemond en zn. in Lisse, hebben van de tentoonstelling veel werk gemaakt. De djrectie van de Gruga vond de bloemen zo mooi dat er jaarlijks een opdracht tot het verzorgen van een der gelijke tentoonstelling zal worden gege ven. „Onze arbeiders in de metaalindus trie moeten kunnen zien wat voor moois er op de wereld is". Er liggen hier nog mogelijkheden ge noeg, want het Roergebied is een opeen hoping van mensen, waar we maar een heel enkel krokusje in een van de spaar zame tuinen zagen bloeien. Deze en ande re manifestaties zijn daarom van veel waarde, want ze brengen het publiek lief de voor bloemen bij en maken de mensen tot bloemenkopers. De opening van het nieuwe kerkgebouw van de gereformeerde kerk in Haarlem- Noord, de Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan, zal plaats hebben op vrijdag 8 april. Er zullen twee bijeenkomsten worden gehouden, een om drie uur voor genodig den en om acht uur voor de gemeente. In de avondbijeenkomst zal ds. P. de Ruig de preek houden. Het gereformeerd kerk koor verleent zijn medewerking. Zandvoort De laatste avond, waarmede de stich ting „Culturele kring 't Helm" in Zand voort haar serie culturele winteravond voorstellingen maandagavond in restau rant „Zomerlust" besloot, is een koste lijke afsluiting geworden van een viertal voorstellingen, die bijzonder hebben vol daan. Het Haags Studentencabaret, onder leiding van Rinus Ferdinandusse heeft met zijn kostelijke cabaret-revue: „Bij lach en ontij" de aanwezigen een avond geschonken van grote vrolijkheid. De be langstelling voor dit optreden was zeer groot; onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester mr. H. M. van Fenema, de gemeentesecretaris, de heer W. M. B. Bosman en het raadslid de heer J. Koning met hun echtgenoten. „Bij lach en ontij" is een cabaretpro gramma van studentikoze vrolijkheid en jolijt, geestig, met puntige teksten, kluch tig en luchtig, dat het publiek reeds di rect van de aanvang af pakte. Rinus Fer dinandusse, tekstschrijver en regisseur, was een humoristisch conferencier. Het tweetal dames en het zestal heren dat het programma over het voetlicht bracht, deed dit met een kleur en verve, die be wonderenswaardig was. Hans Punt, de pianist en componist van de vele liedjes zorgde voor een vaart en variatie, die in zijn geheel eigen stijl zeer voldeed en toonde zich een bekwaam be geleider-, terwijl Koos Alsem, die de tech nische leiding bij het gezelschap had, voor dikwijls zeer smaakvolle decors had ge zorgd. Rita Beeuwkes, Els Hoog, Henry de Ruiter. Hans Gelderblom. Daan Ferdinan dusse en Frits van der Jagt, die met Ri nus Ferdinandusse de werkende groep vormden, hebben deze avond het publiek, dat opgetogen was over deze voorstelling, zeer aan zich verplicht. De voorzitter van ,,'t Helm", de heer E. R. Koerselman ver tolkte na afloop de dank van de aanwezi gen voor het gebodene door het aanbie den van fraaie bloemen aan de dames uit het gezelschap. Er schijnt bij de Zandvoortse winkeliers geen belangstelling te bestaan voor het opnemen van kredieten. Dit meende de voorzitter van de Zandvoortse Handels vereniging, de heer H. Hildering, te kun nen vaststellen in zijn welkomstwoord tij dens de vergadering die de vex-eniging maandagavond in restaurant „Zomerlust' had uitgeschreven en waar de heer C. B. Wielenga, economisch drs. en adjunct-se- cretax-is van de Stichting Bijzonder Waar borgfonds voor de Detailhandel een cau serie hield over de mogelijkheden tot kre dietverlening bij genoemde stichting. Ondanks de aanwezigheid van deze des kundige op dit gebied, bleek de belangstel ling zeer klein. Slechts twintig van de bij na tweehondex-d leden waren opgekomen, om naar de spreker te luistex-en, die op duidelijke wijze het vraagstuk van de kre dietverlening behandelde,en daarna diver se vi-agen beantwoordde. Een korte huishoudelijke vergadering ging aan deze causerie vooraf, waarin de vooi'zitter mededeelde, dat het komende seizoen op 1 april zal beginnen en dat de leden nog een circulaire zullen ontvangen betreffende de winkelsluiting op Goede Vrijdag en zaterdag voor Pasen. Tevens deelde spreker mede, dat naar aanleiding van een in de vorige vergade ring door een der leden ingediend voor stel om het Zandvoortse tamboex-korps een trommel van de vereniging te schenken, het bestuur besloten had hiertoe over te gaan. Tijdens de eerstkomende vergade ring zal het bestuur mededelen, op welke wijze deze aanbieding zal geschieden. Hillegom Maandagavond kwam de afdeling Hille gom van het landelijk sociaal verbond „Patrimonium" in „Weltevreden" in jaar vergadering bijeen. De heer Jac. van der Vinne gewaagde in zijn openingswoord van deze sociale week, die haar bekx-oning vindt zaterdag, wanneer de plaatselijke Chx\ Besturen Bond haar veertigjarig be staan viex't. De heer H. van Loo sprak deze avond over het onderwerp „Harmonieuze Ver scheidenheid". Bij velen wordt wrevel, bij anderen onverschilligheid ten aanzien van de klassestx-ijd opgemerkt. De historie laat een interessante ontwikkeling zien. Bij het begx'ip klassestrijd denkt men aan de be grippen rijk en arm. Ons richtsnoer is het woord van de Spi-eukendichter: Rijk en arm ontmoeten elkander, aldus spreker. Het evangelie eist geen opheffing van het klasseverschil, daar dit in de schepping gegrond is. In absolute zin is men geen eigenaar-, wel rentmeester. Plato be schouwde het px-ivé-eigendom als bron van alle economisch-sociale ellende, doch voor de christelijk georganiseerde geldt de heils tijd van het komend koninkrijk. De heer P. van Hove, secx-etaris, ge waagde in zijn jaarverslag van een dalend vergaderingsbezoek. De heer G. Bouman liet optimistischer geluiden hox'en. Het kas saldo over 1959 bedroeg ruim 300. De af deling besloot aan de door C.N.V., K.A.B. en N.V.V. in unieverband georganiseerde actie ten bate der bouwvakarbeiders een bijdrage te schenken. De tweede voorzitter, de heer A. van Moerkerken, en de secretaris-penning meester der woningstichting „Patrimo nium" werden herbenoemd. De heer .Jac. van der Vinne deelde mee. dat in de huizen douchecellen en aan de huizen schuren worden aangebracht. Lisse VVV Lisse heeft maandag tijdens een contactavond de acties die men dit voor-* jaar gaat ontketenen toegelicht. De heer Broxterman, de voox-zitter, gaf na een in leidend woord vex-scheidene „officiex-en" van VVV gelegenheid over de door hen te commanderen activiteiten mededelingen te doen. De heer Verkex-k mag wel de „gene- raal" in de VVV genoemd worden. Hij ver telde, dat in samenwerking met de andere bollengemeenten niet minder dan 300.000 folders in binnen- en buitenland verspreid zullen wox-den. De belangstelling in Duits land is bijzonder groot, zodat men streng moet distribueren. Een speciale folder is verschenen van alle hotels en restaurants in de bollen streek, terwijl daarnaast ook nog keurig uitgevoerde folders van Keukenhof en de gemeente Lisse in omloop worden ge- bx-acht, verlucht met plattegx-onden en situatietekeningen. Dit alles zal aan Lisse en de gehele bollenstreek grotere bekend heid geven. Ook de ingezetenen zelf en vooral de middenstand zal er echter steeds niet alleen de portefeuille van de toeristen in de gaten moeten houden, maar ook tegenover hen de beleefdheid en goede vormen in acht moeten nemen. De logiesdienst werkt op volle toeren. Er zijn nu ruim 40 adressen die na con trole voor logies in aanmerking komen en men hoopt dit seizoen duizend logies- nachten te boeken. Het logies heeft als centraal punt het VVV-kantoor aan het Vierkant. In de bloementijd zal men de Randweg versieren. Het lag ook in de bedoeling van VVV om op verscheidene punten van het dorp betonnen bloemenbakken te plaatsen doch de gemeente kan hiervoor geen geld beschikbaar stellen. Ook de poging meer banken te plaatsen, is afgestuit op finan ciële bezwaren van de gemeente. De bloemenmeisjes zijn in een keurig nieuw japonnetje gestoken en de ver schijning van de „Bloemendrieling" zal zeker cachet geven aan diverse evene menten. Een lans werd gebroken voor de mo zaïekwedstrijden. De toeristen stellen deze bijzonder op prijs. De deelneming aan deze wedstx-ijden moet beslist groter worden. Helaas kon het „Kindercorso" dit jaar niet doorgaan, aangezien men geen zater dagmiddag kan vrij maken waarop het kan rijden. Engelse Dame geeft voor beginners, gevorderden emigranten, clubs en privé Telef. 40172 De Indische afdeling van Booms Levens- middelenbedrijf Wagenweg 76, Tel. 11565 (ingang Wilhelminapark) Sambal Oelek per jampot 95 cent Ketjap A, orig. import, per fles 250 ct Talioe - Taugé - Tempé steeds vers! Sambal Goreng Tempé per ons 65 ct Nasi Goreng Schotel met kip, voor 2 pers. 300 ct Bami Goreng Schotel met kip, voor 2 pers. 300 ct Hierbij 2 flesjes Pils Bier voor 50 ct INKOOP - INRUIL iGGERSMAN GROTE HOUTSTRAAT 164 (Lid Ned. Juwelenbeurs) De Stichting tot verzorging van Chronische patiënten te Wijk aan Zee, vraagt Sal. volgens Rijksregeling bij voorkeur met enige er varing en niet beneden 19 jaar. Bruto salaris naar ge lang van ervaring ƒ217. tot 341.— per maand Vergoeding van reiskosten en aanschaffing le dienstkleding. Aanmelden schriftelijk of persoonlijk bij de Genees- heer-Dix-ecteur, Voorsti-aat 42, Wijk aan Zee. GEVRAAGD: NUMAN - SPAARNE 34 hoek Damstr. Aanm. tot 6 u. 's Maandags tot 6 u. 's Zaterdags tot 1 uur JONGEMAN, 32 jaar, emi grant Nieuw Zeeland, zoekt correspondentie met meisje van 25-30 jaar, om event, over te komen naar Nieuw Zeeland. A. Teunissen, c/o Kaaik. 20 Clax-ence Street, Brooklyn, Wellington, New Zealand. In onze Zelfbediening te Heemstede kunnen wij plaatsen een C A SSIERE JUFFROUW in de vleeswaren. ZWANENBURG ZELFBEDIENING Binnenweg 149, Heemstede Telef. 39731 Waarom de last van ongezonde (cn vaak lelijke) dikte nog langer met o meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. En zo snel, zo gemakkelijk. Na elke maaltijd een dragee en u verliest ponden per week. Opgehoopt vet 'smelt' weg. De spijsvertering wordt geregeld. Het teveel aan lichaamsvocht wordt verwijderd. Loomheid en verstopping maken plaats voor een licht, opgewekt gevoel. U straalt nis een herboren mens. Uw charme is onweerstaanbaar. Begin een nieuw leven. Begin nog vandaag met BonKorets. f 3.30. VERMAGERINGSDRAGEES GEVRAAGD: Melden dagel. in Ruteck's Cafetaria, Kruisweg 22-24, Haai-lem om opgeleid te worden tot tandartsassistente. J. Schipper, tandarts, Binnenweg 87, Heemstede. Tel. 37410. Gevraagd op ADVOCATENKANTOOR te HAARLEM met enige kantoorervaring. Kunn. typen. Dipl. Steno strekt tot aanbeveling. Vakantie in overleg. Brieven onder no. 2398 bureau van dit blad. MELKINRICHTING GEBR. SLOOTEN SCHIPHOLWEG 965 - VIJFHUIZEN vraagt voor spoedige indiensttreding Persoonlijk aanmelden: Schipholweg 965; na 3 uur: Depot Barendsestraat. VELSER RUBBERFABRIEK HOLLANDIA vraagt voor directe indiensttreding Hoog loon. Basis'.oon op 23-jarige leeftijd bedraagt ca. 52.— bruto. - Ook kan ter opleiding worden geplaatst. Reiskosten worden vei-goed. Aanm. dag. v. 7.3016.30 u. Wijkermeérwég 8-10. Velsen-N. DE R O O IJ Moderne kantoorboekhandel - Technisch tekenmateriaal vraagt met enige winkelervaring. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties: Anegang 14 te Haarlem. GEVRAAGD voor direkt of zo spoedig mogelijk enige goede benevens enige Leerling-Banketbakkers. Aanmelden: DONDERDAG tussen 5 en 6 uur. ?ESMAAT FRANKEN PAUL KRUGERKADE 31 kwaliteitsbakkerijen HAARLEM ACCOUNTANTS (LEDEN N.l.v.A.) AMSTERDAM - HAARLEM - HOORN vragen voor hun kantoor te HAARLEM een voor de eigen administratie. Uw sollicitatie wordt Ingewacht bij ons kantoor Fonteinlaan 9, Haarlem, eventueel telefonisch onder no. 02500-13926. Bespreking van uw sollicitatie kan desgewenst ook In de avonduren plaats vinden. I

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6