Kamer zwichtte voor regerings-dreigement Groen Co PeekCloppenburg REVUE Pullovers Schilders zullen doorberekening niet op de spits drijven „Floriade" in Rotterdam door Prinses Beatrix geopend NAAIMACHINES herenmode-tip Zelfde temperaturen Prof. Oud waarschuwt het kabinet: „niet op deze weg voortgaan" Vragen over prijzenwet Dieven stalen vijf mille aan lonen uit auto Over hoogte van prestatietoeslag nog verschil van mening Zilveren zandloper als herinnering aan internationale tentoonstelling Plannen voor expositie van bolgewassen in RAI ENGEL Benzinebrand langszij de „Karei Doorman" niet opgehelderd Veiling collectie Dreesmann 2 BELASTINGVOORSTELLEN AANVAARD Boerderij afgebrand, vee omgekomen Daders tot een jaar veroordeeld Spring-Style" Kerstweek 1961 TENNIS-RACKETS Sporthuis SC HOLTE Kerkelijk Nieuws is ViviJDAG 25 MAART 1960 (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer heeft donderdag een stormpje in een glas water gewoed omdat het kabinet-De Quay had gedreigd met aftreden indien het ontwerp tot verhoging van de grondbelasting niet zou worden aangenomen. Er was daarom iets meer belangstelling dan anders, maar er heerste niet de minste spanning. Zoals veertien dagen geleden, toen het debat werd geschorst, reeds kon worden verwacht, heeft de Kamer het wetsontwerp aangenomen. Alleen de commu nisten en de S.G.P. stemden tegen. Het oude tarief van voor 1956 zal nu worden hersteld. De hogere opbrengst wordt geraamd op 38 miljoen gulden per jaar. Ter verdediging van liet regeringsvoorstel legde minister Zijlstra een nauw verband met de huurverhoging, die „niet meer nodig is om de gestegen kosten van onderhoud te dekken, maar om het verschil tussen oude en nieuwe huren te verkleinen in het belang van de woningbouw". De rendementsverbetering voor de huiseigenaren begint een omvang aan te nemen, zei de minister, die verhoging van de grondbelasting redelijk maakt. Voor het eerst heeft het kabinet-De Quay verklaard de verwerping van. een regeringsvoorstel niet voor haar verant woordelijkheid te kunnen nemen. Minister Zijlstra had dit dreigement met aftreden geuit naar aanleiding van de motie van de heer Lucas (K.V.P.), die een beslissing over de verhoging van de Grondbelasting wilde uitstellen tot het najaar om de nood zaak er van beter te kunnen beoordelen in het kader van een overzicht van de behoeften van de schatkist voor 1961. In uitstel van de beslissing zou de regering node berusten, maar zij zou dan onver minderd vasthouden aan het verband met de huurverhoging, en dus niet willen mar chanderen over verhoging van de Grond belasting tegenover verlaging van de In komstenbelasting. Wat is dan de zin van uitstel?, vroeg de heer Hofstra (P.v.d.A.), als in het najaar de beslissing toch dezelfde zou moeten zijn als die welke de regering nu van de Kamer verwacht? Prof. Oud (V.V.D.) vond het beter, direct een beslissing te nemen omdat er dan een duidelijk verband is tussen de huurverhoging en de verhoging van de Grondbelasting. Ook de heren Bruins Slot (A.R.) en Van de Wetering (C.H.U.) zagen in de motie-Lucas geen op lossing meer na het dreigement van de regering. De motie-Lucas werd daarna verworpen met 50 tegen 78 stemmen. Voor stemden K.V.P., C.P.N., de heer Biewenga (A.R.) en van de V.V.D. de dames Kuiper-Struijk en Van Someren-Downer en de heren Schui temaker en Van der Veen. Tegen stemden P.v.d.A., C.H.U., P.S.P., A.R. (met uit zondering van de heer Biewenga) en V.V.D. (met uitzondering van de genoem de t er leden). Tegen de verhoging van de Grondbelas ting was uit de Kamer het bezwaar ge opperd, dat daardoor het huurpeil van nieuwe woningen zou stijgen. Met alge- De heer Nederhorst (P.v.d.A.) heeft aan de minister-president, minister van Algemene Zaken de navolgende schrifte lijke vragen gesteld: 1) Is de regering niet van mening, dat de gang van zaken met betrekking tot het conflict in de bouwvakken de behoef te aan een definitieve prijzenwet, ter ver vanging van de uit het jaar 1939 date rende prijsopdrijvings- en hamsterwet, dui delijk heeft aangetoond? 2) Indien de regering dit gevoelen deelt, wil zij dan een spoedige behandeling van wetsontwerp 5349 bevattende regelen op het gebied van de prijzen van goederen en diensten (prijzenwet) bevorderen door het spoedig indienen van een Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag van het hiervoor genoemde wetsontwerp? De grote boerderij van de landbouw M. Ittersum te Berkum (Gemeente Zwoller kerspel) is de afgelopen nacht door brand vrijwel geheel verwoest. Het vuur, dat moet zijn ontstaan in de paardenstal, greep zo snel om zich heen, dat de levende have niet meer kon worden gered. Twee paar den, vier koeien, acht vaarzen en een aan tal varkens kwamen in de vlammen om. 'Advertentie Dat het nog zo gek niet is in ons kleine Nederland, en dat wij in menig opzicht ook héél groot kunnen zijn, dat bewijst weer eens onze K.L.M., die over een dag of veertien de lucht in gaat met haar nieuwe D.C.8. Aan boord: 180 mensen, prinsheerlijk gezeten in dit vliegend hotel, dat hen in de helft van de tijd naar hun bestemming brengt! De volgende week in: Revue, Postbus ifil, Amsterdam De Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan inzake de diefstal van 5.000.-- uit een geparkeerd staande auto in de Prins Hendrikstraat te Den Haag, ge pleegd op 29 oktober van het vorige jaar. Het geld was verpakt in zeven pak jes, het vormde de salarissen van het personeel der filialen van een groot schoenenmagazijn. De tipgeéfster voor deze diefstal, het 22-jarige meisje C.R., dat destijds als kantoorbediende bij het bewuste schoe nenmagazijn in dienst was, werd veroor deeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden, met een proeftijd van drie jaar. Haar verloofde, de 26-jarige S.S., die ten tijde van de diefstal voortvluchtig was uit Groot Batelaar, een inrichting voor gees telijk gestoorde misdadigers, had de tip op zijn beurt weer doorgegeven aan twee andere Hagenaars, omdat hijzelf de dief stal niet dorst te plegen. Hij werd wegens heling veroordeeld tot een gevangenis straf van vijf maanden met aftrek. De twee mannen, die de diefstal ge pleegd zouden hebben, de 46-jarige chauf feur A. van der V. en de 39-jarige ver koper W. H. ontkenden ter zitting hard nekkig het hen tenlastegelegde feit. De rechtbank achtte het bewijs echter geleverd en veroordeelde beiden tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek. De verkoper kreeg bovendien nog een maand extra, wegens de diefstal van een auto-antenne. mene stemmen werd daarom het amende- ment-Hofstra aangenomen, om de ver hoging gedurende de jaren 1960 tot en met 1965 niet toe te passen op woningen en bedrijfspanden die na 31 december 1959 tot stand gekomen zijn. Ontstemming Het dreigen van het kabinet met af treden gaf prof. Romme (K.V.P.) nog aan leiding tot het afleggen van een verkla ring. Hij vond dat de regering dit uiterste middel om de Kamer te dwingen ten on rechte had gehanteerd omdat aan deze kwestie geen groot politiek gewicht kan worden toegekend. Het eventueel doorgaan met de methode van dreigementen zal on vermijdelijk tot moeilijkheden leiden, zei hij, omdat op die manier het gemeen schappelijk overleg tussen regering en volksvertegenwoordiging op het spel komt te staan. De K.V.P.-fractie wilde echter in het algemeen belang haar stem aan de verhoging van de Grondbelasting niet ont houden. Ook de heer Schuitemaker zei namens enkele leden van de V.V.D.-fractie, deze gang van zaken niet prettig te hebben ge vonden. Deze leden zouden zich echter niet verzetten na het dreigement en, zij het on gaarne, hun stem aan het wetsontwerp geven. De verhoging van de Grondbelasting werd hierna aangenomen met de aanteke ning dat alleen de communisten en de S.G.P. geacht wilden worden te hebben tegengestemd. Personele Belasting Met algemene stemmen is daarna het wetsontwerp tot herziening van de Perso nele Belasting aangenomen. De opbrengst zou met acht miljoen gulden per jaar stij gen indien het tarief overigens ongewijzigd zou blijven. Met algemene stemmen werd daarom een amendement-Hofstra aange nomen omdat de Kamer niet wenste dat men een hoger bedrag aan Personele Be lasting moet betalen. Staatssecretaris Van den Berge herinnerde er fijntjes aan dat minister Hofstra bij de vorige huurver hoging het tarief niet had verlaagd en wel een extra-opbrengst had geïncasseerd. Financiële verhoudingsregeling verlengd De Tweede Kamer nam voorts het wets ontwerp aan dat ten doel heeft de bestaan de regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten nog met een jaar (tot en met 1960) te verlengen in afwach ting van een nieuwe, definitieve regeling. Het amendement van de heer Venverloo (P.v.d.A.) om het aandeel van de gemeen ten in de opbrengst van de rijksbelastingen te verhogen van 10,18 tot 10,78 percent, teneinde daardoor extra middelen te ver krijgen voor de sanering van de financiële toestand van de gemeenten, werd met 49 tegen 80 stemmen verworpen. Voor stem den P.v.d.A., C.P.N, en P.S.P. De meerderheid van de Kamer overwoog dat over verhoging van het aandeel der gemeenten beter kan worden beslist bij de behandeling van het wetsontwerp voor een nieuwe, definitieve regeling. Er is nog een onvoldoende grondslag voor een uit spraak over het amendement, zei minister Zijlstra. De sanering komt ter sprake bij het nieuwe wetsontwerp, vulde minister Toxopeus aan. Er zijn thans nog geen be trouwbare cijfers bekend omtrent het be drag dat voor de sanering nodig zal zijn. Verhoging sociale uitkeringen In verband met de looncompensatie voor de huurverhoging heeft de Tweede Kamer donderdag zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp aangenomen tot verhoging van de uitkeringen bij on gevallen en van de kinderbijslagen. Een amendement van mej. Lemaire (P.vdA.) om de ongevallenrenten niet te verhogen met 6, maar met 10 percent, werd bij zitten en opstaan verworpen na dat staatssecretaris Roolvink had uiteen gezet dat de verhogingen, die minister Suurhoff had voorgesteld bij de vorige huurverhoging, veel lager waren. Voor het amendement stemden P. vd A., P.S.P. en de communisten. Bij de aanvang van de vergadering van De Tweede Kamer heeft donderdag middag de algemene beraadslaging over de wetsontwerpen tot wijziging van de grond- en personele belasting voortgezet. De heer Lucas aan het woord. de Tweede Kamer heeft de heer Burger (P.v.d.A.) gistermiddag gevraagd hoe de regering meent te moeten reageren op de gebeurtenissen in Zuid-Afrika. Voorzitter Kortenhorst antwoordde, zich met de minister-president in verbinding te zullen stellen om te informeren of er van de zijde van de regering enigerlei stap hs te verwachten. Het antwoord van de minister-president zal hij dan aan de Kamer meedelen. Advertentie Centrale Verwarming Oliestook-installaties BLOEMENDDAAL TELEFOON 54855 Advertentie der wereldmode I960 Draion licht en luchtig Bouclé wol met Mohair extra verlaagde prijzen (Van onze Haagse redacteur) In het schildersbedrijf heeft men goede hoop dat werkgevers en werknemers het op korte termijn over de nieuwe C.A.O., die met 1 april moet ingaan, eens zal wor den. De vergaderingen volgen elkaar in vlot tempo op. Vandaag komen de drie pa troonsorganisaties bij elkaar, zowel geza menlijk als afzonderlijk. De bondsraad van de Algemene Nederlandse Bouwbe- drijfsbond, de N.V.V.-organisatie, is voor aanstaande maandag geconvoceerd. Over de gelijktrekking van de schilders- lonen met die in het bouwbedrijf is men het reeds eens, dit betekent niet alleen dat het bestaande grondloon zoals gebruik zal worden verhoogd met de huurcompensatie 1957 en de premie voor de A.O.W. maar ook dat drie cent per uur meer zal worden verdiend om gelijk te komen met de ande re werkers in het bouwbedrijf. Over de som van deze bestanddelen komt dan een verhoging van vijf percent. Dit betekent dat in de hoogste gemeen teklasse het uurloon voor het onderhouds werk van 1,60 naar f 1,86 gaat, in de nieuwbouw naar 1,78 en in het construc tiewerk naar 1,72. Voor de laagste ge- meentéklasse liggen deze bedragen tien cent lager. Een van de secondaire punten waarover nog geen overeenstemming bestaat be treft de prestatiepremie. De patroons wil len deze op tien percent handhaven, de werknemers willen deze, zoals in het ove rige bouwbedrijf, op vijftien percent bren gen. In de praktijk wordt deze prestatie toeslag aan iedereen gegeven. Verder wordt de overwerkvei'goeding voor het eerste uur overwerk op vijfentwintig in plaats van op tien percent gesteld. Van veel betekenis is dat echter niet, want Prinses Beatrix heeft vanmorgen de internationale tuinbouwtentoonstelling „Floriade" in Rotterdam geopend. Zij deed dit door een handle over te halen, waardoor een bij de hoofdingang van de tentoonstelling opgestelde zandloper in beweging werd gesteld. Die zand loper staat daar tussen de ontluikende bloemen als symbool van de wenteling der tijden én om eraan te herinneren dat de tuinbouw wortelt in het verleden. De prinses heeft vervolgens de tentoon stelling en de Euromast bezichtigd. De Koninklijke Marinierskapel zette aan de opening luister bij en speelde het Wil helmus, waarna de voorzitter van de „Floriade", dr. A. J. Verhage, de kroon prinses als hex-innering een zilveren zand loper aanbood een verkleind model van de tijdmeter die prinses Beatrix zojuist in werking had gesteld. De zandloper is een werkstuk van de edelsmeden Brom uit Utrecht. Het glas is gevat tussen twee zilveren platen, waarop de naam van de tentoonstelling en de duur ervan staan aangegeven met de slagzin „Van kiem tot kracht". Op de omranding van de platen staat een tekst van Jan En gelman: de tijd gaat ijlings, pluk de dag, strooi bloemen en ontplooi uw vlag. (Van onze Amsterdamse redacteur) Er zijn plannen om in de kerstweek van 1961 een enorme tentoonstelling van bloeiende bolgewassen te houden in het nieuwe RAI-gebouw. Dit heeft de directeur van de Amsterdamse V.V.V., de heer J. N. Strijkers meegedeeld op een ledenver- gadering van zijn vereniging. De hoofd stedelijke V.V.V. is over de mogelijkheden van een dergelijke bloemententoonstelling in bespreking met het Centraal Bloembol lencomité te Haarlem. Di*. Verhage heeft in aanwezigheid van een groot aantal genodigden mede aan wezig waren de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, en sir Paul Mason, doyen van het corps diploma tique de betekenis van de tentoonstel ling uiteengezet. „Zij moet niet alleen tot uidrukking brengen wat de tuinbouw voor de voedselvooi*ziening betekent, maar ook wat zijn waarde is voor het ge luk en de welvaart van de bevolking in on ze landen". In een vriendschappelijke wedkamp zul len, aldus dr. Verhage, hier de prestaties van de tuinbouw in verschillende landen kunnen worden vergeleken. Dank zij deze sportieve strijd zal de internationale tuin bouw op een nog hoger peil worden ge bracht. De heer Vei*hage zette de redenen uit een, waarom deze expositie van maart tot en met september wordt gehouden. Zij vormt een internationale manifestatie, waarmee de betekenis van onze nationale bloembollencultuur alle eer wordt aange daan. Prinses Beatrix ontving bij haar aankomst een prachtig boeket rozen, die de naam van de „Floriade" hebben gekre gen. Na de opening werd de prinses over het veertig ha. grote tentoonstellingster rein rondgeleid. Zij wandelde door de Clusiustuin en bekeek de daar geplante oude kruiden. Geruime tijd verbleef zij in de „Koningshof", waar ook bloemen en planten van Soestdijk en 't Loo te zien zijn. Na langs de inzendingen van divei*se lan den in de „Tuin der volken" te zijn gewan deld, betrad de prinses de Euromast, waar zij als eerste haar naam in het gas tenboek plaatste. Zij begaf zich naar het hooggelegen platform, van waar zij uit keek over de tentoonstelling, de havens, de Europoort en de vele nieuwe flatgebouwen. De directeur van de Euromast, de heer J. H. Oei-lemans, overhandigde de ki-oon- prinses een presse-papier, versierd met de in glas geëtste mast. Langs de kabelbaan ging de prinses tenslotte naar de Ahoyhal, waar zij de bijzonder mooie binnenten- toonstelling „Het feest der bolbloemen" bezichtigde. Eervol ontslag. Aan mr. P. H. W. F. Tellegen is op zijn verzoek met ingang van 1 april 1960 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Terneu- zen, met dankbetuiging voor de diensten, door hem als zodanig bewezen. overwerk komt in het schildersbedrijf in het algemeen niet veel voor. Het staat nog niet vast of deze C.A.O. voor één of voor twee jaar, zoals gebrui kelijk, zal worden aangegaan. Dit hangt samen met het voornemen in juni 1961 tot werktijdverkorting te komen. Dit punt staat op de agenda van de eerstvolgende vergadering van het dagelijks bestuur van het Bedrijfschap voor het schildersbedrijf. Dit duidt er ook op, dat de nieuwe C.A.O. wel eens de laatste zou kunnen zijn welke voor het schildersbedrijf wordt afgesloten. Het ziet er naar uit dat lonen en arbeids voorwaarden de volgende keer per veror dening door het Bedrijfschap zullen wor den vastgesteld. Dan is er nog de kwestie van de doorbe- ï-ekening. Aanvankelijk hebben de schil derspatroons daarin één lijn getrokken met het hoofdbedrijf. Zij moesten dat ook wel, gezien deafhankelijkheid van hun prijsvorming ten opzichte van de beste dingssommen der aannemers. Maar het is wel duidelijk, dat de werkgeversorganisa ties beseffen dat hen na de gebeurtenissen in het bouwvak maar één conclusie over blijft. Het gesprek van de volgende week met minister De Pous zal dan ook wel een •tamelijk formeel karakter dragen. „We staan met een half uur weer buiten", zei ons een van de bestuui*sleden van een werkgeversbond. Wel rekent men erop, dat ook voor het schildersbedrijf de moge lijkheid wordt geopend tot doorberekening wanneer men kan aantonen tengevolge van de nieuwe lonen in moeilijkheden te zijn geraakt. Overigens gaat het bij de schilders toch niet over zulke grote bedra gen als bij de aannemers. Het kleinbedrijf overheerst daar, hetgeen wel blijkt uit de verhouding 9.500 bedrijven tot 33.200 werk nemers. Samenvattend kan men in het schildersbedrijf toch een aanzienlijk mil der klimaat constateren dan in het bouw bedrijf. Dat gisteren in de pers toch be- richten verschenen over de moeilijkheden bij de loononderhandelingen, moet ver klaard worden uit een tamelijk vinnig ar tikel in het orgaan van de r.k. schilders- gezellenbond „Sint Jozef". Het is echter wel begrijpelijk, dat men aan werkne- merszijde in het zicht van 1 april even aan de bel heeft willen trekken om de afwikke ling van het overleg te bespoedigen en het succes van de bouwvakstaking daartoe mede in herinnering heeft willen brengen. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTR. 181 TEL. 14444 Aan boordt van het vliegkampschip „Ka- rel Doorman" is op 24 augustus 1959 af- gewèken van de order, dat er tijdens het Iaden of lossen van benzine niet mag worden gerookt. Dit is gebleken bij het verhoor van de getuigen tijdens het don derdag begonnen onderzoek van de Ma- rineraad te Den Haag naar de oorzaken van het ontvlammen van een hoeveelheid drijvende benzine langszij het vliegkamp schip, toen de „Karei Doorman" op de Maas te Rotterdam door het tankschip „Diala" geladen werd met brandstof voor de vliegtuigen. Bij deze brand kwam één van de op varenden van de „Karei Doorman", de 23-jarige matroos A. H. uit Rotterdam, om het leven en werden twee matrozen gewond. Het is ter zitting niet duidelijk gewor den, hoe de benzinebrand nu eigenlijk pre cies is ontstaan. Dit ontstaan zal wel al tijd een raadsel blijven. Wel is echter tijdens het onderzoek van de Marineraad gebleken, dat het benzine laden maar een primitieve aangelegen heid is op de „Karei Doorman". De ge tuigen haalden gistermiddag hun schou ders op toen hen werd gevraagd, of men de benzinevoorraad in de zes tanken doel treffend kan controleren. En de voorzitter van de Marineraad, mr. L. van Lookeren Campagne schroom de niet om het benzineladen op de „Karei Doorman" een „huisbakken gedoe" te noemen. In de ochtendzitting kwam vast te staan, dat door de luitenant ter zee van de tech nische dienst A. Govers, is afgeweken van het algehele rookverbod in en op het schip tijdens benzineladen. Hij meende echter gehandeld te hebben in de geest van een order van de vorige commandant, die het rookverbod verzacht te toen de „Karei Doorman" benzine moest lossen op 27 juni van het vorige jaar. De Marineraad zal schriftelijk uitspraak doen. Advertentie DUNLOP - PINGUÏN SPALDING, Snauwaert RACKETS voor beginners vanaf 19.75 Diverse BESNARINGEN vanaf 10.50 GIERSTRAAT 59 - TELEFOON 21346 Zeer groot was de belangstelling toen op de veiling van de collectie Dreesmann bij Fx*edei*ik Muller en Co te Amsterdam donderdagmiddag een grote verzameling- Chinees porcelein en Delfts en ander Ne derlands aardewerk onder de hamer kwam. Het Stedelijk Museum te Amster dam kocht voor ƒ93.000 een fraaie Louis Quinze vitrinekast met 36 bordjes met af beeldingen van gebouwen, poorten en der gelijke in Amsterdam en zijn omgeving. Dit grote stuk was eenenveertig jaar ge leden ook al op deze veiling verkocht. Voorts kocht het Stedelijk Museum een 45-delig thee- en koffieservies, Amstel poi*celein 19.000), een garnituur van vijf vazen van Loosdrecht porcelein 15.000), een kleine Loosdrechts kop met schotel 4000), een 55-delig thee- en koffieser vies, Weesp porcelein 26.000) en acht schalen en borden met afbeeldingen van poox*ten, toi*ens in Amsterdam en dorpen in de omgeving van Amsterdam van Sak sisch pox*celein 8.600). Een 169-delig Loosdi*echt dinerservies werd voor 30.000 geveild. De gemeente Weesp kocht voor 3.800 een stel peper en zoutvaten en voor 875 een porceleinen theebusje van Weesp porcelein. Het Zui derzee Museum te Enkhuizen kwam voor 1.260 in het bezit van een schaal en twee borden van Delfts blauw met gezichten op Zaandam. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heino: dr. J. D. Pleuter, voorheen zendingspredikant, woonachtig te Katwijk aan Zee; te Poortvliet: J. van Dijk te Wezep. Aangenomen naar Auster- litz (toez.): K. Blei, vicaris te Utrecht. DE BILT, vrijdag 10 uur: Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl het grote hogedi*ukgebied boven Scandinavië en West-Rusland zich hand haafde, drong een kleine storing uit Frankrijk langzaam naar ons land dooi-, hetgeen gepaard ging met een toeneming van de bewolking en in het zuiden, midden en westen van het land ook met enige regen. Vanmorgen was nog een zeer lang zame noordwaartse verplaatsing van de smalle regenzone waarneembaar. Een storing die van Noord-Afrika naar Italië koerst, veroorzaakte daar regen en daling van de luchtdruk. Ook in Fx*ankrijk bleef de luchtdruk dalen. Dit hing samen met het opdringen van het front van een depressie ten westen van Portugal, welke sinds dondei-dag snel in betekenis is afge nomen. De doorgaande luchtdrukdalingen in het zuiden hebben tot gevolg dat de wind in ons land in de oosthoek blijft. Hier en daar zal de komende 24 uur nog wat regen vallen. In de temperaturen komt niet veel vei*andering. WEERRAPPORTEN Zaterdag 26 maart Zon op 6.30 uur, onder 19.03 uur. Maan op 6.12 uur, onder 18.15 uur. Maanstanden 27 maart 8.38 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrü'dag 25 maart Hoog water 2.26 en 14.45 uur. Laag water 10.18 en 22.49 uur. Zaterdag 26 maart Hoog water 3.09 en 15.28 uur. Laag water 11.06 en 23.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum-temperaturen 06 C, Ië binnen- en buitenland. A cl Neerslag: laatste 24 uur. Slj SB a St Den Helder licht bew. O 12 0 Ypenburg regen O 15 1 Vlissingen zwaar bew. ono 12 4 Eelde half bew. O 14 0 De Bilt geheel bew. O 16 0 Twente zwaar bew. O 15 0 Eindhoven regen O 16 4 Zd Limburg regen O 17 3 Helsinki half bew. wnw 7 0 Stockholm onbewolkt windst. 8 0 Oslo onbewolkt ono 10 0 Kopenhagen onbewolkt O 6 0 Aberdeen geheel bew. zo 9 0 Londen geheel bew. no 13 0 Amstei*dam regen ono 16 0,1 Brussel geheel bew. O 16 12 Luxemburg zwaar bew. O 13 3 Parijs regen O 12 15 Bordeaux zwaar bew. ozo 18 0 Grenoble geheel bew. windst. 16 0 Nice geheel bew. O 15 4 Berlijn onbewolkt O 10 0 Frankfort zwaar bew. no 15 0 München mist O 18 0 Zürich zwaar bew. windst. 15 0 Genève geheel bew. windst. 13 0 Locarno motregen windst. 10 0,1 Wenen zwaar bew. zo 12 0 Innsbruck zwaar bew. w 15 0 Athene geheel bew. n 15 Rome regen ono 14 3 Ajaccio geheel bew. O 16 0 Madrid motregen wzw 15 6 Mallorca geheel bew. windst. 18 0 Lissabon regenbui zw 11

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2