Duitsers kopen woningen in Noordzee-badplaatsen KWATTi AUTO FINANCIERING RIJPMA Zo'n heerlijke reep cadeau 3 voor 10 Kwatta-soldaatjes Typiste die jongetje uit het water redde, werd gehuldigd Zandvoortse raad weigert krediet voor afrastering circuit VOOR VAKANTIEVERBLIJF Flats gebouwd met rijkspremie Agenda voor Haarlem en de IJmond Vragen over aan Duitsers verkochte woningen J. J. Voogd (Arb.) stelt vragen over „De Slokop" Verbeteringen zijn te duur geacht Ook Bennebroek verlaat de Volkskredietbank WOENSDAG 30 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Velsen-IJ muiden Beverwijk IIVPFMOK-KA Faillissementen Predikant zingt negro spirituals in Schoten Kerkelijk Nieuws N.C.V.G.B. in Hillegom vierde jubileum Dierenbescherming viert veertigjarig bestaan Palmpaas-optocht Uitvoering kinderkoor Uit de gemeenteraad Benoemingen Kort nieuws Burgerlijke Stand van Haarlem "1 Deze zomer zal weer een grote stroom Duitsers in de badplaatsen aan de Noord zeekust de vakantie komen doorbrengen. Vooral in Zandvoort wordt een ongekend groot bezoek van de oosterburen ver wacht. Vele Duitsers hebben al vroeg hun kamers in hotels, pensions en op particu liere adressen besproken. Enkele van hen zullen dit niet meer behoeven doen. Want zi.j hebben zich in de badplaats een wo ning aangeschaft. Zij kunnen dit huis vele maanden in een jaar leeg laten staan, er zelf tijdens vakanties en feestdagen nu en dan in gaan wonen en in de drukste maan den het natuurlijk tegen hoge bedragen aan landgenoten verhuren. Naar schatting zijn in Zandvoort zo'n tiep woningen de laatste tijd in handen van Duitsers gekomen. Het gaat hier meestal om dure flats, bij voorbeeld aan de Boulevard De Favauge, en om huizen aan de Tjerk Hidding- en de Kuyperstraat. Te verwachten is dat in de komende tijd nog meer Duitsers zich voor dergelijke hui zen zullen gaan interesseren. Bij het ko pen worden hun weinig moeilijkheden in de weg gelegd. De animo van deze Duitsers voor het kopen van de woningen in de bad plaats is wel begrijpelijk, want de huizen vormen een uitstekende geldbelegging. Het is met deze aankopen echter een merkwaardige zaak. Want voor diverse flats zijn hele rijkspremies op de bouw be schikbaar gesteld. Voor andere huizen zijn halve premies uitgekeerd. Die bouw- premies zijn dus in het geheel niet ten goede gekomen aan de leniging van de wo ningnood. Trouwens: de flatbouw in Zand voort heeft voor de leniging van deze nood geen enkele betekenis, daar het hier gaat om koopprijzen van dertig tot veertigdui zend gulden. Men kan niet zonder meer stellen dat de Duitsers van de bouwpremies hebben geprofiteerd. Gezien onze inlichtingen mo gen we meer veronderstellen dat de aan nemers het meeste profijt van deze bouw premies hebben getrokken. De Duitsers zullen voor de woningen wel „de volle mep" hebben betaald. „Die vierduizend gulden rijkspremie is voor de aannemer een aardig sigarencentje," vertelde een ter zake kundige. De fout zit natuurlijk in Den Haag, waar men voor de dure flats geen premies had moeten toekennen. Een moeilijkheid voor de bouwers was uiteraard dat zij hun bijdrage hadden ge leverd aan de wederopbouw van Zand voort, maar in sommige gevallen niet alle huizen snel konden verkopen. Kregen zij nu een Duitser als gegadigde voor zo'n huis, dan gingen ze natuurlijk met deze gegadigde „in zee". De gemeente Zandvoort kan deze aan kopen door Duitsers niet verhinderen. Wel staat de gemeente op het standpunt dat aan Duitsers geen vestigingsvergunning zal worden afgegeven. Men zal er vrede mee moeten hebben dat er van deze flats soms maandenlang leeg zullen staan, omdat zij als vakantieverblijven dienst doen. Vor deren zou geen oplossing bieden, want de huren zouden veel te hoog komen te lig gen. Minerva Theater: Vandaag en donder dag 20.15 uur: Toon Hermans met zijn „One man show". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: „Het Rotterdams Toneel met „De meeuw". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur: „Rebecca", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Slaapkamerge heimpjes", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14 en 19.30 uur: „Analyse van een moord", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Als een losgebroken beest", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „De wrede zee", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag en don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Het mysterie van Tanger", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14 en 19.30 uur: „The nun's Story", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Bittere rijst", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „Doorbraak", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvcl (Bloemendaal): Tot 4 april dagelijks van 1017 uur, zondags van 1417 uur: expositie van tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 17 april op werkdagen van 1117 uur: expositie van schilderijen en plastiek van Igaël Tumarkin. Galerie „Uittenhout" (Kleine Hout straat). Tot 4 april dagelijks van 1117 uur: expositie van werken van Kini Kei ler. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland lrd): Tot 10 april dagelijks van 917 uur: expositie van werken van J. van der Gaag. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 april dagelijks van 1022 uur: expositie van grafieken van Henk Huig. DIVERSEN Vleeshal: Donderdag 12.25 uur pauze-bij- eenkomst; ds. G. Koch over „Ons kent ons". Vishal: Vandaag 2022 uur: beroepen- tentoonstelling. Thalia, 20 uur: „De man die verdwijnen moest". Rex, 20 uur: „Orfeo Negro". Ned. hervormde kerk, Kanaalstraat 19.30 uur: Matthaus Passion. WOENSDAG 30 MAART Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De roemrijke daden van Danny". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De cir cusheid". DONDERDAG 31 MAART Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De cir cusheid". Voor velen zal het echter een moeilijk te verwerken feit zijn dat de landgenoten van de mensen die de badplaats hebben afgebroken, thans weer in het herbouwde Zandvoort rechten op eigendommen kun nen laten gelden. Het Tweede-Kamerlid de heer Lank- horst (P.S.P.) heeft aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid de volgende schrijfteÜjke vragen gesteld: 1. Is het waar dat met rijkspremie in Zandvoort gebouwde woningen aan Duit sers zijn verkocht? 2. Indien vraag 1. bevestigend wordt be antwoord, kan de minister dan medede len, hoeveel woningen aan buitenlanders zijn verkocht? 3. Indien vraag 1. bevestigend wordt be antwoord, is de minister dan bereid maat regelen te treffen, waardoor deze verkoop van gesubsidieerde woningen aan buiten landers ongedaan wordt gemaakt? 4. Is de minister voorts bereid maatre gelen te treffen, waardoor verkoop van ge subsidieerde woningen aan buitenlanders in de toekomst wordt voorkomen? 5. Is het verder juist dat voor deze wo ningen, die 35 a 40 duizend gulden kosten, geen Nederlandse kopers waren te vinden? 6. Indien het antwoord op vraag 5. be vestigend luidt, ziet de minister daarin dan niet een aanwijzing dat in de z.g. parti culiere sector woningen worden gebouwd, die gezien de hoge prijs, die daarvoor wordt gerekend, geen bijdrage vormen ter vermindering van het woningtekort? Het Haarlemse gemeenteraadslid drs. J. J. Voogd (Arb.) heeft aan het college schriftelijke vragen gesteld naar aanlei ding van het artikel in ons blad van zater dag over de gevaren, die de molen „De Slokop" aan de Mooie Nel bedreigen. De heer Voogd vraagt of B. en W. ken nis hebben genomen van bedoeld artikel of de inhoud van dit artikel juist is en of het college mogelijkheden ziet met ande ren in overleg te treden teneinde maatre gelen te beramen om dit verval te voor komen. Ten slotte vraagt het raadslid of B. en W. in dit geval bereid zijn deze stap pen te ondernemen. Advertentie ♦Kies uit: melk, puur, hazelnoot of pinda (20 ct). Deze actie is geldig tot 31-12-60. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: C. F. Odenthal, kantoorbediende, Straat Da- vis 39, Zaandam. Rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. C. J. Doorenbos, Zaanweg 66, Wormerveer. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag opgeheven het faillissement van: J. P. de Nobel, koopman, Timorstraat 5, Haarlem. Uitgesproken d.d. 27 juni 1951. Rechter-commissaris mr. H. G. Rambon- net. Curator mr. J. D. A. Viskil, Tempe liersstraat 19, Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn geëindigd de fail lissementen van: G. J. Beerthuis, aan nemer van betonwerken, Marnixstraat 94, Haarlem, doch verblijvende te 's-Graven- hage. Roelofstraat 80. Rechter-commissaris mr. H. J. Ferwerda. Curator mr. J. Rogge veen, Nieuwe Gracht 11, Haarlem; van J. H. Berman. makelaar, Nassaustraat 13, Zandvoort. Rechter-commissaris mr. N. Smits. Curator mr. B. J. Lambers, Ged. Oude Gracht 92, Haarlem en van de n v. Organisch Chemische Industrie „Ossen- drecht", gevestigd te Haarlem. Uitge sproken bij vonnis van 15 oktober 1957. Rechter-commissaris mr. H .T. Ferwerda Curatoren mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur, Gcd. Oude Gracht 92, Haarlem en drs. P. F. T. Witmer, Olympiaplein 17, Amsterdam. Bij beschikkingen van de rechtbank is in het faillissement van: de v.o.f. Technisch Bureau en handelsonderneming Gebr. Van Hees. te Haarlem en haar vennoten: A. W. M. van Hees jr. te Haarlem en A. W. A. van Hees, te Haarlem, beiden Rijksstraat weg 235, in de plaats van mr. J. H. Ekering tot curator benoemd mr. H. Jonker, advo caat en procureur te Haarlem, Nieuwe Gracht 51; in dat van C. H. F. M. Scholte, Gcd. Oude Gracht 117. Haarlem, en aldaar zaakdoende onder de naam C S Cam ping Sport is in de plaats van mr. .1. Spreij. tot curator benoemd mr. G. J. Ver meulen. Lorentzplein 20, Haarlem en in dat van J. H. Willemse. plaatconstructie- werker. Munnikenweg 71. Beverwijk, 'S in de plaats van mr. H. Colenbrander, tot curator benoemd mr. A. A. M. Leesberg, Vondellaan 20, Beverwijk. OP 11 FEBRUARI tussen vijf en halfzes liepen twee jongetjes te stoeien langs het water van de Leidsevaart. Plotseling viel een hunner, de zesjarige Henk Stoelinga, voorover van de ruim een meter hoge kademuur in het water. De temperatuur was om het vriespunt. Henks vriendje van zeven jaar schrok zo dat hij hard naar huis liep en niets vertelde. Henk zou dan ook misschien zijn verdronken als op dat mo ment niet mejuffrouw J. Th. Thoolen uit de Rollandslaan in Haarlem was langs gekomen. Zij reed op de fiets op de Emmabrug en zag de jeugdige drenkeling. Het 'kind spartelde uit alle macht, maar ging toch „kopje onder". Mejuffrouw Thoolen bedacht zich geen moment. Zij sprong in het vieze, ijskoude water, zwom naar Henk toe en greep hem bij zijn kleren vast. Met de jongen in haar armen zwom zij naar de kant en reikte het drenkelingetje over aan mensen die daar stonden. Daarna hielpen deze mensen haar uit 't. water en van een omwonende kreeg zij droge kleren. Op het kantoor van Rijkswaterstaat aan de Wagenweg, waar mejuffrouw Thoolen als typiste werkt, is zij vanmorgen temid den van verwanten, directie en personeel gehuldigd. De voorzitter van het Dr. Me- rensfonds, dokter D. Heymans, zei dat zij een daad heeft verricht die niet genoeg te loven is. Deze daad van heldenmoed is niet materieel te belonen, aldus dokter Hey mans, die te voren had verteld dat hij het gezin Thoolen nog kende uit zijn praktijk als huisarts en dat het drenkelingetje een zoontje was van een employé van de ge neeskundige dienst, waarvan dokter Hey mans directeur is „Uw grootste beloning is de voldoening dat u een mens hebt gered" aldus de voorzitter die mejuffrouw Thoolen vervol- Donderdagavond wordt in een bijeen komst van wijk III der hervormde ge meente van Haarlem-Schoten in de kleu terschool „Lenteleven" aan de Colenso- straat. een filmstrook van een passiespel door negerstudenten in Oeganda vertoond. De strook heet „Zie, wij gaan op naar Jeruzalem". Ds. J. Koppert en zijn echt genote, die bekendheid verwierven door hun vertolking van negrospirituals, zullen dc in dit passiespel voorkomende liederen zingen en toelichten. gens het loffelijk getuigschrift en de me daille van het Dr. Merensfonds overhan digde. De heer J. M. Schmidt bood de mensen redster Thoolen een lidmaatschapskaart voor 1960 van de Haarlemse Reddingsbri gade aan. Tegen het eind van de huldiging kon me juffrouw Thoolen die op die koude februari dag pardoes in het water sprong om een kind te redden haar tranen niet meer be dwingen. Terwijl de aanwezigen haar ge luk wensten met haar onderscheiding zei ze „dat het de zenuwen waren". Aangenomen naar Zuidwolde (Dr Geersing, kand. te Groningen. J. Chr. Gcref. Kerken Beroepen te Aalsmeer R. Slofstra te Harderwijk. Vrye Evang. Gemeenten Bedankt voor Bergen D. W. Veldkamp te Hilversum. Lis se Jaarvergadering van fokkers De pluimvee en konijnenfokkersvereniging „Lisse en Omstreken" hield dinsdagavond in de „Taveerne" de jaarvergadering onder leiding van de heer N. J. Dol. De secretaris was in zijn jaarverslag over de toetreding van jongere fokkers best te spreken. Aan het einde van het jaar stonden 114 leden ingeschreven. Het overlijden van het be stuurslid de heer Van Ruiten was een ge voelig verlies. Veel heeft hij gedaan bij het organiseren van tentoonstellingen. De heer Van 't Wout kon als penning meester mededelen dat hij van de ruim 850,- aan ontvangsten ruim 40,- overge houden had. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer G. van der Drift. Na de pauze gaf de voorzitter, tevens keurmees ter, een uiteenzetting over het broeden van eieren. Hillegom De afdeling Hillegom-Lisse van de Ne derlandse Centrale Bond van Christelijke werknemers(sters) in de bedrijven van voedings- en genotmiddelen (N.C.V.G.B.) heeft dinsdagavond in het Nutsgebouw in Hillegom het veertigjarig bestaan ge staan gevierd. In zijn openingswoord wees de voorzit ter de heer B. de Vries op de noodzaak de gelederen te versterken het bondswerk uit te bouwen. De secretaris de heer C. S. Bol gaf vervolgens een historisch over zicht van de activiteiten der afdeling in de afgelopen veertig jaar. De heer P. de Nooyer, secretaris van het hoofdbestuur, herinnerde aan de weinig rooskleurige so ciale positie die met name de bakkers in het verleden innamen. Dank zij de vakor ganisatie werd daarin veel verbetering ge bracht. Hierna richtte spreker zich met woorden van dank en waardering tot de heren P. C. van der Pluym en P. Hijse- lendoorn, die resp. 47 en 43 jaar lid van de vakbond zijn. Namens het hoofdbestuur schonk de heer De Nooyer hun een zil veren asbak. De toneelgroep van de afde ling Hillegom der Ned. Christelijke Land- arbeidersbond leverde ten slotte haar aan deel tot de jubileumviering met de opvoe ring van het| toneelstuk „Haar andere man", dat met zijn komische situaties veel vrolijkheid teweegbracht. Vermelding ver dient het goede spel van mej. M. Rikkers, mevr. D. van Zuylen en de heer Th. Vled- der. Muzikale medewerking verleende mej. A. de Kwaasteniet. Bennebroek Enige leden van de Zandvoortse ge meenteraad hebben tijdens de dinsdag avond gehouden vergadering weer eens hun mening over het circuit laten horen. Daarbij werden de langzamerhand tradi tioneel geworden pessimistische geluiden gehoord. Dit gebeurde bij het voorstel om 6800,- beschikbaar te stellen voor een gedeeltelijke verbetering van de circuit- afrastering, die nu vele gaten vertoont. In totaal zou voor de vernieuwing van de af rastering 42.800,- nodig zijn. De meerder heid van de raad heeft echter geweigerd het krediet van 6800,- te verlenen. Wethouder K e r k m a n kon het voorstel van B. en W. niet onderschrijven. Hij was namelijk van oordeel dat op veel goedko pere wijze met prikkeldraad een af doende oplossing kon worden verkregen. De heer G o s e n (A.R.) meende dat de belangstelling voor het circuit vermindert. Hij noemde de uitkomsten van de wereld kampioenschappen wielrennen zeer teleur stellend. Voorzichtigheid bij het doen van grote investeringen is geboden. Beter kan men het circuit op de bedreigde punten in de afrastering met politie afzetten. De heer D i e m e r (Arb.) verklaarde zich namens de fractie van de P.v.d.A. tegen het voorstel. Zijn fractie had steeds voor een goedkopere oplossing gepleit. De heer Lindeman (K.V.P.) vond een ge deeltelijke vernieuwing van de afrastering zinloos. Niet iedereen is enthousiast over het circuit en misschien is het over een paar jaar wel verdwenen, zei hij. Zijn fractiegenoot Siegers meende echter dat de afrastering moest worden verbeterd. Dit standpunt nam ook de heer Hose (V.V.D.) in, maar de heer Van der Werff (C.H.) was daarentegen van oordeel dat er al veel te veel geld in het circuit was gestoken. Hoe minder onderhoud aan het circuit, hoe minder mensen komen er. Dan doen we de gemeente schade, zei de heer Breure (V.V.D.). En de heer Koning (Ag. Zandv. Bel.) stelde dat de voorgestel de verbeteringen nu eenmaal nodig zijn. Wethouder T a t e s zei dat de afraste ring dringend vernieuwd moet worden. Door de vele gaten in de hekken kan men gemakkelijk klanaestien het terrein betre den. Vooral bij de hoofdingang ziet het hek er haveloos uit. Zo nodig kunnen be paalde gedeelten met prikkeldraad wor den afgezet. De voorzitter, burgemeester mr. H. M. van Fenem a, voegde hier aan toe, over het algemeen een zeker de faitisme ten aanzien van het circuit op te merken. „Als de raad het circuit wil op heffen, laat hij het dan direct doen. Zo niet, laat hij dan zorgen dat het in goede staat is." De voorzitter zei dat met poli tiemannen het terrein niet voldoende te gen indringers kan worden afgeschermd. Hij bleef erbij dat Zandvoort met het cir cuit onder meer uit propagandistische overwegingen niet slecht af is. Het voorstel werd verworpen met acht tegen zes stemmen. Tegen stemden wet houder Kerkman en de vier andere leden van de P.v.d.A., de heren Gosen en Van der Werff en Lindeman. De raad besloot met algemene stemmen per 31 december uit de Volkskredietbank voor Haarlem en omliggende gemeenten te treden. Op verschillende vragen en op merkingen antwoordde wethouder Tates dat in de komende maanden zal worden bestudeerd welke regeling met ingang van volgend jaar januari moet worden getrof fen. Besloten werd vijfduizend gulden be schikbaar te stellen voor de viering van bevrijdingsdag. B. en W. hadden vierdui zend gevraagd, maar de raad was grif bereid hier duizend gulden bij te doen. De plannen voor de viering zullen, aldus deel de wethouder Tates mee, thans worden uit gewerkt. Het bedrag van vijfduizend gul den zal voornamelijk aan de kinderen ten goede komen. Gedacht is, de kinderen een blijvende herinnering te geven. Toegejuicht werd de uitgave van een mo nografie over Oud-Zandvoort, te verzor gen door de folkloristische deskundige dr. De Haan. Dit boekje, uit te geven door het Nederlands Volkskundig Genootschap, is al in cencept gereed. De raadsleden hebben hiervan kennis kunnen nemen. Dit aijudjxaapv RIO GRANDELAAN 53 - OVERVEEN - TELEFOON 52955 had de heer Gosen bevreemd. Hij vroeg zich af of B. en W. bij het vragen van een krediet van 3000,- de raad voor een voldongen feit wilde stellen en sprak in dit verband van een „doorgestoken kaart". Deze woorden riepen de ontstem ming van de voorzitter op, die de heer Gosen vroeg diens woorden terug te ne men, hetgeen deze deed. De voorzitter zei dat B. en W. ten aanzien van de subsi diëring geen enkele toezegging hadden ge daan. De overige, in ons blad gepubliceerde voorstellen werden alle aangenomen. Bij de rondvraag informeerde mevrouw Mol-Van Bellen (Arbwat de ge meente nu aanmoet met het financiële te kort van de wereldkampioenschappen wielrennen. Wethouder Kerkman ant woordde dat dit tekort „op de goedkoop ste wijze zal worden weggewerkt". De heer Van der Werff stelde dat de wereld kampioenschappen een debacle waren ge weest: voor de gemeente een tekort van ƒ46.000,- en voor het bedrijfsleven zeker wel een tekort van 50.000,-. De voorzit ter kon deze mening niet delen. WU Mevrouw Mol en de heer Lindeman vroegen inlichtingen over de aankopen van woningen door Duitsers. Meegedeeld werd dat tegen deze aankopen niet veel te doen is. De meeste van de verkochte huizen zijn inderdaad gebouwd met halve rijks premies. Maar het is niet aan te nemen dat de Duitsers van deze premies hebben geprofiteerd. Wethouder Tates zei dat de ze ontwikkeling hem wel tegen de borst stuitte. De voorzitter voegde eraan toe dat voor deze huizen geen vestigingsver gunning zal worden afgegeven. De heer Paap (Arb.) vroeg aandacht voor de puinstortplaats aan de Brederodestraat, die steeds meer een vuilnisbelt is geworden, de heer Petrovitch (Alg. Zandv. Bel.) zou graag zien dat de resten van de afgebrande manege worden opgeruimd, de heer Breure bepleitte scherp toezicht bij het baden in de badinrichtingen. Deze punten hebben de aandacht van B. en W. Zandvoort Op dinsdag 5 april zal de Zandvoortse vereniging voor het welzijn der dieren in restaurant „Zomerlust" haar veertigjarig bestaan vieren. De Zandvoortse toneelver eniging „Wim Hildering" zal dan een op voering verzorgen van het blijspel „Gie ren op het veilig nest" van Harold McPherson. De speeltuinvereniging „Kindervreugd" stelt zich voor op zondagmiddag 10 april een Palmpaas-optocht te organiseren, waaraan zowel kinderen die lid zijn van de vereniging, als niet-leden kunnen deel nemen. De kinderen moeten de Palmpaas zelf maken, het broodhaantje zal door de vereniging beschikbaar worden gesteld. Men kan zich voor deelneming opgeven bij mevrouw Halderman, J. P. Heijeplant- soen 16, mej. v.d. Moolen, Zuster D. Bron- dersstraat 28. mevrouw Vossen, Koning straat 81 of de heer Paap, Burgemeester Beeckmanstraat 5. De optocht zal alleen doorgaan, wanneer er voldoende deelne ming is. Op vrijdag 8 april zal in de muziekzaal van het Gemeenschapshuis het Zandvoorts Christelijk Kinderkoor onder leiding van Amarens Walhout, met piano-begeleiding van Rie Wijnbeek een uitvoering geven. Aan het programma wordt medewerking verleend door de pianist Rob Sauveplan- ne, die fragmenten uit Kinderscenen van R. Schumann zal spelen. Het Zandvoorts Christelijk Kinderkoor is thans nog het enig overgeblevene van de indertijd in Zandvoort bestaande kin derkoren. Het koor mag zich in een bloeiend bestaan verheugen en telt meer dan vijftig leden. Het programma ver meldt niet minder dan 28 nummers, waar onder enkele canons en voorts o.m. kin derliederen van Cath. van Rc nes, Hen- drika van Tussenbroek, en M. Belinfante- Dekker. Er komen schuren bij woningen aan Fazanten- en Patrijzen/aan Ook Bennebroek verlaat op 1 januari 1961 de Volkskredietbank voor Haarlem en omstreken. Dit besluit heeft de gemeen teraad dinsdagavond unaniem genomen. B. en W. heeft inmiddels aan de gemeente Leiden verzocht van haar afdeling krediet wezen gebruik te mogen maken om bewo ners van Bennebroek aan consumptief kre diet te helpen. Verder ging de raad ak koord met dc voorstellen 125.000 te lenen van de n.v. Bank voor Nederlandse ge meenten en het voteren van 29.850 voor de bouw van schuren bij de gemeentewo ningen aan de Fazantenlaan en de Patrij- zcnlaan. De heer Enthoven (VVD) zei principieel tegen de bouw van een garage bij een der woningen te zijn, omdat het hier woningwetwoningen betreft. De voorzitter, burgemeester D. van der Hoop van Slochteren, verwelkomde aan het begin van de vergadering in het bijzon der de heer P. J. van Lierop die geruime tijd ziek is geweest. Het voorstel van B. en W. afwijzend te beschikken op het verzoek van een inwo ner een woning aan de Binnenweg te ver nieuwen stuitte op bezwaren van de meer derheid van de raad. B.en W. willen niet aan de plannen van de inwoner meewerken omdat het grondoppervlak van de woning met een vierkante meter zou worden ver groot. Verscheidene raadsleden deden een beroep op het college het gezonde verstand te laten overheersen over de letter van de wet. Anderen bepleitten een compromis. Deze strijd op de vierkante meter eindig de in een stemming, waarbij zeven raads leden zich uitspraken tegen het voorstel van B. en W. De vier vóórstemmers waren de wethouders Van Lierop en Elgersma en de KVP-leden Breek en Versteege. Een voorstel 1500 beschikbaar te stel len voor de viering van de bevrijdingsdag werd aanvaard. Bij ae rondvraag vroeg de heer Krau- w e e 1 (PvdA) het college of het in een vol gende vergadering een overzicht wilde geven van de woningsituatie in Benne broek voor wat het aantal aanvragen en de bestaande nood betreft. De neer E v e r w ij n Lange (V.V.D.) maakte B. en W. een compliment over de aanleg van een stuk groen aan de Binnenweg. Spreker betreurde het echter dat een deel van de beplanting reeds is uitgerukt en hij achtte het wenselijk dat de jeugd die dagelijks van en naar De Glip trekt de beplanting met rust laat. Op een vraag van hetzelfde raadslid deelde de voorzitter mee dat zich nog maar één Bennebroeker heeft gemeld die gebruik wil maken van een eventueel door de NZHVM te creëren buslijn van Hille gom naar het station Heemstede-Aerden- hout. Begin juni moet dc maatschappij de lijst van namen van forensen uit Hillegom en Bennebroek hebben om over het al dan niet laten rijden van déze bus te beslis sen. De Zandvoortse gemeenteraad heeft de heren W. F. P. Berlott benoemd tot lid van de contactcommissie culturele belan gen. Mejuffrouw Z. G. Klap heeft eervol ontslag verkregen als onderwijzeres aan de Karei Doormanschool. Tot onderwijzer aan deze school werd benoemd de heer F. K. H. M. Russel uit Ede. Fries Atheneum. De Friese Staten hebben dinsdagmiddag besloten een be drag van een miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de stichting van een instel ling voor hoger onderwijs in de provincie Friesland. In dit verband wordt voorname lijk gedacht aan een Atheneum te Leeuwarden. Advertentie Vakkundig, niet te jong personeel, grote sortering, met de nieuwste snufjes uit binnen- en buitenland. Prettige sfeer, alles in onze speciaalzaak. Voor de communie een aparte collectie pakjes en jurkjes. BEVALLEN van een zoon: 26 maart: T. ter Voort—Huisman; 28 maart: M. C. An- dela—Rodewijk, C. S. van Mechelen—Oos- terveer, G. de VriesHamelink, H. C. M. van der Sluis—Scholte; 29 maart: A. M. HagenZwagei-man, C. M. T. Voctelink Baars. BEVALLEN van een dochter: 28 maart: E W. L. Duinten Hove, J. M. Roskam Moseman, M. J. BruinsGiesbergen; 29 maart: M. M. Smelter—Damhuis, M. War- léNap. OVERLEDEN: 26 maart: H. E. M. Wijk huizen—Kramer, 89 j., K. van Mander- straat. M. E. ItzWolters, 90 j„ Spruiten- bosstraat. H. v. Steen, 76 j„ Hagestraat. 27 maart: R. A. H. J. v. Thienen, 59 j., Langendijkstraat. 28 maart: L. Overweg Jonkman, 89 j., Teijlerplein. A. T. Forma- noij, 71 j., Gen. Bothastraat. J. J. Waale wijn, 65 j., Hazepaterslaan. ONDERTROUWD: 28 maart: J. T. Bo- linder en A. M. van Vliet. J. van Latum en R Severijnse; 29 maai't: J. W. Petei-s en C. J. Rietvink, P. Lindström en E. W. Heems kerk, H. van Dalen en T. J. M. Smid. GEHUWD: 29 maart: B. H. Kraal en H. Hensen, J. P. van Wijk en H. Lir.d.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7