WEG EN WIEL 't Huis weer schoon Fa. B. ENGELENBERG P.v.d.A. ongerust over bezoek „Karei Doorman" aan N-Guinea P.V.S. stelde heffing voor de bestrijding van tulpenaaltje vast Baron beschadigde moedwillig meetapparaat van de politie Kamer wil ontwikkelingsproces van Papoea-bevolking versnellen Vijf mensen bedwelmd door gas in rioolput Duizend gulden boete voor „studentikoze grap" Flatbewoners in „Nieuw-West" gaan procederen Statistici analyseerden „Orde en wanorde" STRAALAUTO IN PRODUCTIE AUTOTREIN AMSTERDAM-AVIGNON PARKEER-KNEEPJES UW RUITENSPROEIERS VERSTOPT? 15 „Karei Doorman" eind mei op vlagvertoon Extra-vluchten met DC-8 naar New York Scholieren zetten zich in voor de Vluchtelingenhulp K.P.M. laat twee schepen bouwen Symbool van honderd jaren vakmanschap: alleen om de geur al! Incident op de Rijksstrciatzveg te Wassenaar Verhuurder liet vuilnis- afvoer dichtmetselen OFFICIëlE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Verdronken man geïdentificeerd DONDERDAG 31 MAART 1960 De Karei Doorman gaat naar India en Australië voor vlagvertoon. Op deze reis zal ook Nieuw-Guinea wor den bezocht. Mevrouw Stoffels-Van Haaften (V.V.D.) noemde dat giste ren in de Tweede Kamer een goed besluit, maar de heer Burger (P.v.d.A). vroeg gealarmeerd, wat eigenlijk de bedoeling is van het be zoek aan Nieuw-Guinea. Vlagvertoon heeft daar geen zin. Dit punt behoeft opheldering, zei hij. Zoiets blijft niet zonder politieke weerslag. Heeft het kabinet zich dat gerealiseerd? Het zou passend zijn geweest over de reis van de Karei Doorman een verkla ring in de Kamer af te leggen. Volgende week dinsdag zal de regering antwoorden op de beschouwingen die de Kamerléden dinsdag en gisteren hebben gehouden over Nieuw-Guinea. Ik wil waarschuwen, zei de heer Burger, dat dan het punt van de Karei Doorman niet mag worden ver geten. Ook de heer Kieft (A.R.) vroeg een nadere verklaring over de Karei Door man nadat hij had aangedrongen op een goede verdediging van Nieuw-Guinea en daarvoor desnoods onze NAVO-vliegtuigen te gebruiken. „Termijn in het hoofd" Ook gisteren is er weer op aangedron gen het proces van het verlenen van zelfbeschikking aan de bevolking van Nieuw-Guinea te versnellen. Het mag geen kwestie meer zijn van tientallen ja ren, zei de heer Bruins Slot (A.R.). Hij zou het noemen van een termijn, zoals de P.v.d.A. wenst, niet verstandig vin den, maar men moet wel een termijn in het hoofd hebben. Op zeer korte termijn moet er voor worden gezorgd dat er een paar honderd inheemsen zijn die de cen trale posten kunnen bezetten. Voor de snelle ontwikkeling van Nieuw- Guinea moet Nederland royaal -gelden be schikbaar stellen, betoogde de heer Bruins Slot. Eeuwenlang hebben we aan de ko loniën verdiend, maar laten we onze ko loniale geschiedenis afsluiten met het ver vullen van een taak, waarbij wij de las ten dragen. Een volk als de Papoea's dat het christendom aanvaardt, is in beginsel rijp voor zelfbeschikking. Het is uitgeslo ten dat de bevolking van Nieuw-Guinea binnen een termijn van bij voorbeeld tien jaar op eigen benen kan staan, econo misch zelfstandig is en met een eigen be stuur onafhankelijk zijn plaats in de rij der volkeren kan innemen .Hulp van an deren'blijft noodzakelijk voor de verdere ontwikkeling. Maar binnen die termijn zullen de Papoea's misschien wel rijp zijn om zelf te beschikken welke verbin tenissen zij willen aangaan, hetzij met Australië of Nederland of zelfstandig in een ander verband. Het doel van ons be leid in Nieuw-Guinea moet niet gericht zijn op een blijvende band met Neder land, zei dr. Bruins Slot, maar het zou hem wel verheugen als dat ten slotte het geval zou zijn. Wordt er wel voldoen de haast gemaakt, vroeg mevrouw Stof- fels-van Haaften (V.V.D.), met het op richten van streekraden en 'n Nieuw-Gui- nea-Raad om de bevolking te betrekken bij het bestuur van het land? In tien tot vijftien jaar zal een democratisering van het leven in Nieuw-Guinea tot stand moe ten komen, aangepast aan de Aziatische omstandigheden. Te zwakke zender Voorlopig heerst er echter nog zorg of de defensie van Nieuw-Guinea voldoende is. Schakel de Papoea's in bij de verde diging, drong de heer Kieft (A.R.) aan. Ergerlijk werd het gevonden dat Radio- Djakarta en Radio-Ambon de ether boven Nieuw-Guinea beheersen omdat onze eigen zender te zwak is. Grote aandacht werd ook gisteren in het debat weer besteed aan het subsidiebeleid voor het onderwijs. Op de Katholieke Mid delbare School in Hollandia deed de heer Dis (S.G.P.) weer een aanval. Hoewel de Het vliegkampschip Karei Doorman, vergezeld van twee onderzeebootjagers, zal eind mei vertrekken voor een vlagvertoon- reis naar landen in het Verre Oosten en Nederlands Nieuw-Guinea. Het smaldeel wordt medio december in Nederland terug verwacht. heer Bruins Slot ook zeer ontevreden was over de gang van zaken, oordeelde hij toch dat de subsidiëring nu eenmaal niet meer ongedaan kan worden gemaakt. Maar de ongerustheid die hierdoor is ontstaan, zal moeten worden weggenomen door een dui delijk beeld van het in de toekomst te voeren beleid. De K.L.M. zal, naar wij vernemen, eer der dan aangekondigd was haar nieuwste aanwinst, de Douglas D.C. 8, voor het vervoer van passagiers en vracht inzetten op de dienst AmsterdamNew York. Dit zal geschieden in de vorm van extra-dien sten en wel zo dat zaterdag 2 april a.s. des avonds om half zeven de eerste van deze extra-diensten van Schiphol zal ver trekken. Dit vliegtuig komt om half negen 's avonds plaatselijke tijd in New York aan. Het zal om acht uur 's morgens op zondag 3 april uit New York vertrekken naar Schiphol en daar des avonds om streeks negen uur arriveren. De tweede extra-dienst zal een week la ter, n.l. op zaterdag 9 april, van Schiphol vertrekken en op zondag 10 april des avonds op de Nederlandse nationale lucht haven terug zijn. Op deze extra-diensten zal de kajuit-in deling bestaan uit 24 plaatsen eerste klas se en 93 plaatsen economy klasse. Dit is dezelfde indeling als voorzien is voor de geregelde dienst met de D.C. 8 die op zaterdag 16 april zal beginnen. In Soest zijn vijf mensen in een rioolput door gas bedwelmd. De arbeider C. van S. uit Baarn was bezig met rioolwerkzaam heden, die de firma Pouw uit Bilthoven in Soest verricht. Bij het afdalen in een put raakte hij bewusteloos. En tot nu toe onbekende chauffeur, die hem in de put gevolgd was, raakte ook enigszins bedwelmd, maar zag nog kans naar boven te kruipen. Hij alarmeerde de heer Pouw, die zich onmiddellijk in het gat begaf. Ook deze raakte echter bedwelmd. Dit zelfde overkwam de heer H. uit Soest, opzichter van gemeentewerken. In allerijl toegeschoten personeel van het tegenover gelegen slachthuis kwam te hulp, uitgerust met touwen en gasmaskers. Het lukte hen de arbeider Van S., de heer Pouw en de heer H., benevens nog twee werklieden van het gasbedrijf, de heren G. H. en R. R., beiden uit Soest, die ook pogingen hadden aangewend om de reeds bewusteloze men sen uit de put te trekken, er uit te halen. Alle slachtoffers werden naar „De Lich tenberg" in Amersfoort overgebracht. Honderduizend leerlingen van het voort gezet en middelbaar onderwijs zullen morgen overal in het land aanbellen met bestellijsten voor vluchtelingenpostzegels en bevrijdingskaarten. Daarmee begint de verkoop var. de bevrijdingskaart die onder de naam Nationale Bcvrijdingsmani- festatie 1960 is bedoeld om tegenover Koningin Juliana blijk te geven van vreug de over de bevrijding. De opbrengst van de kaart met de daarop geplakte postze gels wordt door de Koningin ter beschik king gesteld van de vluchtelingenhulp in het kader van het Wereld vluchtelingen- jaar. De N.V. Koninklijke Paketvaartmaat- schappij heeft opdracht verleend tot de bouw van twee motorvrachtschepen van ieder circa 14.000 ton deadweight voor op levering omstreeks september 1961. De schepen zijn bestemd voor de algemene vrachtvaart. Deze schepen, uitgerust met een B. en W.-motor met een machinevermogen van 5400 apk, zullen worden gebouwd door C. van der Giessen en Zonen's Scheepswer ven N.V. te Krimpen aan de IJssel en de N.V. Scheepswerf en Machinefabriek „De Biesbosch" te Dordrecht. De dienstsnelheid zal circa 131 .'2 mijl bedragen. Dinsdagmorgen om half tien heeft het bestuur van het Produktschap voor Sier gewassen gesproken over het voor de bloembollenkwekers ongetwijfeld be langrijke besluit om een heffing in te stel len ten einde de door het tulpestengelaal- tje gedupeerde kwekers schadeloos te stellen. De heer Faas sneed meteen maar het moeilijkste punt aan: n.l. de bepaling van de marktwaarde van rassen, die nog niet in de handel zijn. De voorzitter, dr. A. J. Verhage, sprak de hoop uit dat de aantasting nooit zo ver zou komen. Tegen die tijd zullen wel andere maatregelen ge nomen zijn. Een commissie voor de zand- bollen en een voor de kleibollen zal de waarde taxeren. De heer Sterringa meen de, dat het bloembollenvak de kosten hier van niet alleen zou moeten dragen, er lag ook een taak voor de regering, daar dit een exportbeschermende maatregeLis. Ér is volgens de voorzitter al een brief ver zonden aan het ministerie van Landbouw. Daar dit gevaarlijke tulpestengelaaltje hoogstwaarschijnlijk afkomstig is van im port-partijen vroegen enkele heren de al lerstrengste controle toe te passen. Dit ge beurt al enkele jaren! Iedere importeur is verplicht zijn importen te melden, die dan door de Plantenziektenkundige Dienst worden opgevangen. Zeer veel aandacht heeft men besteed aan het afwijzend advies van de Sociaal- Economische Raad betreffende de erken- ningseisen voor de groothandel. De S.E.R. kreeg het verwijt dat hij op wetenschappe lijke gronden een mooie theorie had op gesteld van wat hij wenselijk achtte als „de groothandel". De zeshonderd bloem bollengroothandels leveren aan niet min der dan tussen de vijftig en zestigduizend klanten. Men stelde vast dat de leveran cier van siergewassen deskundiger moet zijn dan de ontvangers. Het P.V.S. was verheugd met de andere land- en tuin bouworganisaties unaniem bij de minister van Landbouw te kunnen protesteren te gen dit S.E.R.-advies. Mr. Ncderveen ver telde echter dat spoed geboden is, want de staatssecretaris van Economische Za ken is al bezig dit vraagstuk in ongunstige zin voor de tuinbouw te behandelen. Het derde grote punt was de bespreking van het memorandum van de Internatio nale vereniging van Tuinbouwproducenten (AIPH) over de E.E.G. Deze A.I.P.H. heeft zeer bewust de vorm gekozen, waar in een marktorganisatie wordt geschapen, waarin de landelijke organisaties binden de maatregelen kunnen voorschrijven. Het leek dr. Verhage de beste methode, omdat men nu weet hoe dit zich kan ontwikke len. Gemeenschappelijke concurrentie-re- gels waren ook een mogelijkheid, maar als niemand weet wat men er eigenlijk mee bedoelt, wordt de situatie wat ge vaarlijker. De regeringen zouden dan de maatregelen in handen hebben en deze zijn niet vrij te pleiten van protectionistische gedachten. De heer Nederveen zat kennelijk propa ganda te maken voor het toepassen van de teeltbeperkingsmaatregelen op grond van een zin in het momerandum „Aanpassing van de produktie aan de ontwikkeling van de consumptie". Men moet dit echter zo zien, aldus de voorzitter, dat er door mid del van voorlichting zal worden geadvi seerd een teelt te remmen of door te zetten. Een compleet stelsel van teeltmaatre gelen. zoals wij die kennen, ligt beslist niet in de bedoeling. Wel erkenningseisen. Op de suggestie van de heer Nederveen als zouden die maatregelen in andere lan den moeilijk door te voeren zijn, antwoord de de voorzitter, dat men in Duitsland, Frankrijk en zelfs Italië bezig is de rege ringen hierover te adviseren. In Italië gel den streeksgewijze al strengere voor schriften dan wij hier hebben. Gedurende deze vergadering heeft de directeur-generaal van de Tuinbouw, ir. Franken, de scheidende secretaris, de heer J. G. A. Orbaan, de versierselen van het Officierschap van de Orde van Oranje Nassau op de revers gespeld. De heer Or baan wordt opgevolgd door mr. N. Luytse. Advertentie en dank zij HAMEA-Gelei, handen nog gaaf als bij 't begin Advertentie De Haagse politierechter behandelde de strafzaak tegen een niet ter zitting ver schenen inwoner van Wassenaar, de 50- jarige A. J. A. baron S. de L. W., direc teur van een verzekeringsmaatschappij, die volgens de tenlastelegging op 6 februa ri van dit jaar op de Rijksstraatweg te Wassenaar opzettelijk de elektronische apparatuur, waarmee de Wassenaarse po litie de snelheid stond te meten van pas serende auto's, had beschadigd. Twee politiemannen hadden een paar kabeltjes op enige meters afstand van el kaar dwars over het wegdek gelegd. Van de auto's die er overheen rijden, kan op een aan de kabeltjes bevestigd elektro nisch meetapparaat de snelheid zeer nauwkeurig worden afgelezen. De eigenaar van een in de nabijheid ge parkeerd staande auto kwam op de poli tiemannen af en vroeg wat zij aan het doen waren. Welwillend legden de agenten uit hoe het apparaat werkte. De auto-eigenaar had er echter geen goed woord voor over. „Een laffe manier van doen," vond hij. De politiemannen waren niet zo gauw op hun tenen getrapt. Nog steeds vriende lijk legden zij hem uit dat zij alleen maar hun plicht deden. „De wet moet gehand haafd worden," stelde een van hen. „Die wetgever is ook maar een.zei de auto-eigenaar, een woord gebruikend dat niet voor herhaling vatbaar is. „Dat is geen taal die ik van een heer verwacht." repliceerde de politieman. De auto-eige naar stapte daarna met zijn vrouw en kind in zijn (zeer kostbare) wagen en reed weg. Enkele minuten later zagen de agen ten de auto in de verte weer naderen. De wagen reed met een flinke snelheid, doch vlak voor de over de weg liggende draden remde de bestuurder uit alle macht, waar door de auto met stilstaande wielen over het wegdek gierde, de twee kabeltjes met zich meesleurend, tengevolge waarvan zij prompt afbraken. De auto reed met hoge snelheid door. De auto-eigenaar kon aan de hand van zijn nummer uiteraard gemakkelijk opge spoord worden. Hij verklaarde toen dat hij de kabeltjes niet had willen vernielen, doch alleen door ze te verplaatsen de snelheidsmeting in de war te hebben willen sturen. „Het was bedoeld als een studentikoze grap," zei de baron. De officier van Jus titie bij de Haagse politierechter dacht er echter heel anders over. „Men zou dit als een soort infantiele baldadigheid hebben kunnen beschouwen, ware het niet dat ver- dachtes positie en zijn ontwikkeling dit onmogelijk maken. Hier is kennelijk spra ke van een tegen de overheid gerichte agressiedaad," aldus de officier, die een boete eiste van duizend gulden, subsidiair 20 dagen hechtenis. De politierechter wees overeenkomstig deze eis vonnis. De Amsterdamse advocaat mr T.P.C. Stuyt heeft bij de president van de Am sterdamse rechtbank een kort geding aan- handig gemaakt tegen de N.V. Nederland se Maatschappij voor Volkshuisvesting te Amsterdam. Dit geding zal dienen op vrij dag 8 april. Namens 120 gezinnen is een commissie van vier gevormd, die in deze als eiseres optreedt. De aanleiding is het vuilnisafvoersy steem in de door de maatschappij geëx ploiteerde 192 flats en „maisonnettes" (be horende tot het complex Sloterhof aan de Comeniusstraat te Amsterdam). De verhuurder heeft de in de gebouwen aanwezige centrale vuilnisafvoerkokers doen dichtmetselen. Advertentie v Doclstraat 39 - Haariem - Tel. 15252 ALPHA" MUURVERVEN Negenhonderd statistici althans men sen, die nauw bij de statistiek betrokken zijn hebben zich in het Kurhaus te Sche- veningen bezig gehouden met„orde en wanorde". Dat was het onderwerp, waar aan het algemene gedeelte van de Statis tische Dag 1960 was gewijd en waarbij de analyse van deze twee fundamentele be grippen van verschillende standpunten uit het onderwerp vormde van een tweetal le zingen. gehouden door prof. dr. H. Freu- denthal uit Utrecht en prof. dr. ir. J. L. van Soest uit Delft. De voorzitter van de Vereniging voor Statistiek, de heer A. J. de Jong gebruik te als welkomstwoord Alain's „La Charpie" uit 1928, dat hij vertaald voorlas, waarbij als uitgangspunt de chaos, de wanorde wordt genomen. Hierna hield prof. dr. Freudenthal een vaak met voortreffelijke humor doorspekte inleiding, waarbij de kerntheoretische analyse van de begrip pen orde en wanorde uitgangspunt was. Na de inleiding van prof. Freudenthal reikte het bestuurslid J. H. Enter van de Vereniging voor Statistiek een aantal di- plioma's uit aan kandidaten, die het examen van de Vereniging voor Statistisch Analist met goed gevolg hadden afgelegd. Bij dit examen, zo vertelde de heer Enter, wordt de nadruk gelegd op het feit of de kandi daten statistisch kunnen denken. Na de diplomauitreiking werden orde en wanorde als taalkundige begrippen tegen over en naast elkaar gesteld door prof. dr. ir. J. L. van Soest., buitengewoon hoogle raar aan de T. H. te Delft. De twee be grippen werden door de hoogleraar betrok ken op de mens, op zijn gemeenschap, in organieke stelsels en ze werden getoetst aan het bouwwerk der wiskunde. Volgens een bericht in „de Auto" zullen de Britse Rover-fabrieken in 1962 beginnen met de serieproduktie van een kleine straalauto. Rover experimenteert al een aantal jaren met straalturbines als krachtbron voor personenauto's en de voornaamste problemen, die b\j deze experimenten naar voren kwamen, zouden thans zyn opgelost. Verscheidene berichten zeggen het volgende: 1. de wagen (die een plastic carrosserie krijgt) zal lopen op petroleum. Bij een snelheid van 100 km per uur is het petroleumverbruik ongeveer 1 op 7. 2. De wagen heeft uiteraard slechts een gas- en een rempedaal, mist de versnellingsbak en de motor loopt, doordat er geen op- en neergaande, maar slechts draaiende delen zijn, zeer soepel. 3. Het probleem van de hete uitlaatstraal is bevredigend opgelost; voetgangers en achteropkomend verkeer zullen er geen gevaren door lopen. De nieuwe Anglia wordt thans ook als speciale politie-patrouillewagen gemaakt. Het kenmerkende van deze wagen, de achteroverhellende achter ruit, is echter verdwenen, omdat de politie met een open achterstuk doel treffender bij eventuele ongeregeldheden kan optreden. Enkele maanden geleden waagden wij ons in deze rubriek aan de voorspelling dit naar aanleiding van een bezoek aan de Duitse autotreinen in Hamburg dat waarschijnlijk nog dit jaar ook in Nederland autotreinen zouden gaan rijden. Dit is thans zeker, want op 30 juni zal een dergelijke dienst worden geopend op het traject AmsterdamAvignon vv. Deze treinen zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van auto's en de inzittenden van deze wagens. Op één reis zullen ongeveer zesendertig auto's meegenomen kunnen worden in een aantal speciale dubbeidekwagons. Voor de passagiers zijn er slaaprijtuigen eerste en tweede klas en een llgrij tuig tweede klas. Op de heenreis is er geen restauratiewagen in de trein, doch de passagiers krijgen gelegenheid in Lyon een ontbijt te nuttigen in de stationsrestauratie. Op de terugreis wordt tussen Thionville en Luik een res tauratiewagen ingevoegd. De auto's mogen niet meer dan acht zitplaatsen be vatten, niet hoger zijn dan 1.63 meter en niet breder dan 1.72 meter. De bagage kan tijdens de reis in de auto worden achtergelaten. De route door ons land gaat van Amsterdam via Utrecht, Den Bosch, Eindhoven Eén van de „dubbeldek"-wagons, waarmee de auto's per trein vervoerd worden. en Maastricht naar de Belgische grens. Over Luik en Lyon bereikt men dan het zonnige zuiden. In Nederland zijn slechts twee stations waar de auto's kunnen worden ingeladen. Dat zijn het Amstel-station in Amsterdam en het station in Den Bosch. Deze dienst loopt van 30 juni tot en met 1 september. In deze periode vertrekt elke donderdagmiddag om 16.30 uur de autotrein uit Amsterdam en om 17.45 uur uit Den Bosch. Op vrijdagmiddag daaraanvolgende komt h\j om 12.10 in Avignon aan. Het vertrek uit Avignon is telkens op woensdagmiddag te 17.20 uur. Men komt dan donderdagmiddag in Den Bosch aan om 12 uur en te Amsterdam om 13.20 uur. Een echtpaar met een auto beneden de 4.42 meter lengte, dat een retour tweede klas AmsterdamAvignon neemt in een ligrijtuig betaalt hiervoor in totaal 544,20, voor een eerste klas retour in een slaaprijtuig met een wagen langer dan 4.42 meter is dat bedrag 767,30. Voor Den Bosch liggen de tarieven uiteraard iets lager. Talrijke automobilisten rijden met het achterwaarts parkeren net zolang achter uit, tot een schok tegen een bumper hen waarschuwt, dat zij niet verder kunnen gaan. Vaak rijden zij dan nog eventjes heen en weer totdat zij, na tegen de voorste en de achterste wagen te zijn gebotst, eindelijk op hun plaats staan. Talrijke andere automobilisten echter meten het altijd precies uit. Keurig draaien zij hun wagen in het gat en tot op de centimeter nauwkeurig weten zij de auto neer te zetten. Let u eens op, hoe zij dat doen. De binnen- zowel als de buitenspiegel zijn voor het nauwkeurig parkeren onvoldoende. Veel chaffeurs maken dan ook gebruik van spiegelbeelden; een etalageruit, een glimmende wieldop, een waterplas of het chroom van een bumper. Voordat u de wagen achterwaarts parkeert, kijk eens om u heen. In negen van de tien gevallen is er een spiegelbeeld in de buurt, waarop u zich voldoende kunt oriënteren om uw auto zonder ongelukjes ergens te kunnen parkeren. Ruitensproeiers zouden we gaarne onder de onontbeerlijke accessoires willen rangschikken. Naar onze mening zijn er dan ook nog veel te weinig wagens die een dergelijke installatie tot de standaard uitvoering rekenen. Een algemene klacht is vaak, dat deze sproeiers zo gauw verstopt raken. Dat komt omdat zich gemakke lijk kalk afzet in de nauwe sproeieropening. Reeds bij een geringe afzetting in de kleine opening doet zich dit euvel voor. Men kan dit ongerief voorkomen door gedestilleerd water in het reservoir voor de ruitensproeiers te doen. Uit de Oosterhaven te Groningen is, zo als gemeld, het stoffelijk overschot van een man opgehaald, dat vast zat in de schroef van het motorschip „Wiljaco", dat aan de Oosterkade gemeerd lag. De ver ongelukte man blijkt de 58-jarige J. de Jonge te zijn, die deel uitmaakte van de bemanning van het schip „Maria". Hij werd sinds 10 maart j.l. vermist. Toon Hermans. Toon Hermans zal van vrijdag af twee weken op de planken staan in het Haagse West-End, dat hij twee jaar geleden na een daverend t.v.- succes verliet om zich aan andere zaken te gaan wijden. Tot de Tweede Paasdag is de show, die ditmaal wat meer liedjes omvat, in Den Haag te zien, daarna ver trekt het gezelschap naar België. Van 1 mei af wordt drie maanden lang in het Centraal Theater in Amsterdam opge treden. In de herfst komt dan het eerste internationale optreden van Hermans in Wenen met een selectie uit zijn drie shows. 1

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 15