Sparta eervol uit bekerwedstrijden VELPO Conditie van full-profs uit Glasgow gaf de doorslag Engelse amateurs komen met sterk elftal naar Zwolle HVS versloeg US in vijf sets met uitstekend veldspel Mijnals, Muller en Henk Groot debuteren in Nederlands elftal Schotten schrokken van Rotterdams aanvalsspel Tegenslag voor de Sparta-aanhang Nederlands badminton- team verloor verdiend van Noorwegen Feijenoord verloor met 0-1 van Stade Francais Van Steenvoorden in de Ronde van Duitsland Drie fabrieksteams in de Tulpenrallye Engeland op vijfde dag dicht bij nederlaag 23 Dennis Neville: „Zo is voetbal" Eerste prijs toto in tweeën Vitesse en jeugdploeg eindigden gelijk Het basketbalprogramma W est-IndiëEngeland DONDERDAG 31 MAART 1960 Een fascinerende wedstrijd met niet al te veel goed, maar wel uitermate spannend voetbalde match waarin twee tot het uiterste geladen ploegen aan krachten heb ben gegeven wat zij hadden. Daarmee kan de beslis singswedstrijd tussen Sparta en Glasgow Rangers voor een plaats in de halve finale om de Europa-beker het best gekenschetst worden. Sparta verloor (3-2) en werd dus uitgeschakeld, maar wij haasten ons te zeggen, dat de nederlaag bijzonder eervol was. De full-profs van Glasgow braken pas na de rust met inzet van al hun krachten de hegemonie en de ijzeren wil van de semi- profs uit Rotterdam en bleven daarna met vertoon van macht de baas op het uiterst moeilijk te bespelen veld van Arsenal, waar duizenden supporters uit Schotland en Nederland en tienduizenden Londenaren zich de kelen schor hebben geschreeuwd. Highbury heeft gesidderd van emoties. En men is daar toch waarlijk wel wat gewend. De match bracht dan ook vrijwel alles wat voetbal zo aantrekkelijk kan maken: massale belegeringen, verrassende uitvallen, staaltjes individucel voor treffelijk spel, zowel als onverwachte missers, strakke schoten en ga zo maar door. En dit alles op een bijzonder slecht veld. De beste ploeg bleef overeind en dat be tekende na afloop voor de duizenden schorre en droge kelen uit Glasgow „whisky galore". (Van onze sportredacteur) Sparta's slimme coach Dennis Neville had voor deze beslissingsmatch weer een plannetje uitgedokterd. Geen taktiek van vijf kwartier „laten komen" en dan toe slaan zoals in Glasgow zo mooi lukte maar „er op of er onder" van het begin af aan. En dat met het spel dat Sparta zo goed ligt: de throughpass, afgewisseld met de snelle switch. En daar is Glasgow Rangers een groot liefhebber van het breedtespel bar van geschrokken, on danks de ervaringen uit de vorige twee wedstrijden. Want Sparta bracht voor de rust zoveel variatie in zijn aanvalsspel, dat de Ran gers af en toe zeer duidelijk niet meer wisten hoe zij het hadden. Het pleit aan de andere kant echter duidelijk in hun voordeel, dat zij na de vroege openings treffer van Sparta (rechtshalf Verhoeven kopte de bal in de zesde minuut al na een corner van Bosselaar met een enorme zweef duik in het Schotse net) als duivels terugvochten, daarbij als profs waar schijnlijk geïnspireerd door de gedachte van de vijfduizend gulden, die zij na een overwinning te verdelen zouden hebben. Hoedan ook, na een duidelijke impasse heeft Glasgow Rangers gesteund door het kennelijk pro-Schotse publiek in Lon den een langzaam aan groter wordende overmacht op alle fronten. Sparta kon aan deze vaste greep niet ontkomen. En in de voorhoede van Glasgow Rangers lukte het opeens veel beter omdat men bij de Rot terdammers duidelijk bang was voor een te sterke dekking. Of was het pure angst, dat linksback Van der Lee meters van de razendsnelle rechtsbuiten Scott afbleef en dat spil Villerius de grote held van Glasgow buiten het strafschopgebied de duels met midvoor Millar vermeed? Zo kregen de Schotten gelegenheid te over om openingen te forceren en om door die openingen gevaarlijke schoten op doel man 'Van Dijk te slossen. Enkele keren ook joelde de menigte op de tribunes om een strafschop toen Millar of MacMillan fel aangevallen werden en met een royale duik in de modder vielen. Een zo'n charge koste Sparta een goal. Visser veroorzaakte een vrije trap, Wison zond hieruit een hard diagonaal schot in dat Verhoeven tot ontzetting van alles wat Sparta was in een doelpunt omzette door in zijn ijver de bal in eigen doel te lopen. Een goal overigens waarmee de ver houdingen waren teruggekeerd. En toch., als Van Ede even later bij een uitval- schuin links voor doelman Niven gekomen beter had gerichtMaar Sparta's veteraan schoot de bal keihard tegen de helgele trui van de Schotse doelman in plaats van tegen het net! En dan die tweede periode van drie kwartierDe slogan van Neville „Beat the Rangers" was niet uitgewerkt, maar na de rust begon wel de conditie een belangrijk woordje mee te spreken. Dennis Neville Sparta-caoch Denis Neville haalde na de wedstrijd zijn schouders op en verklaarde glimlachend: ,wel, zo is voetbal. We heb ben onze kansen gehad en ze niet benut". Neville zeide dat hij trots op het góede werk van zijn ploeg was, gezien de slech te toestand van het terrein. „Naar mijn mening hadden we bij de rust een 2-1 voorsprong moeten hebben en met die voorsprong hadden we hen misschien in 'oom kunnen houden. Maar het ploegver- band van de Rangers was in de tweede :elft superieur ze hebben me wat dat "treft verrast en ze waren toen toch -> sterk voor ons". Van der Lee gaf een verklaring van zijn ■olpunt in eigen doel „Ik dacht dat Baird >u scoren en in een wanhopige poging de il op mijn doelman terug te spelen, be- -<ot ik risico te nemen, hoewel ik wist t ik dicht bij het net was. Helaas werd t een mislukking". Fitzgerald probeerde zijn teleurstelling :hter een grapje te verbergen. „Pech e? Vier van de vijf doelpunten maken en an toch nog verliezen". De conditie van een ploeg, die dagelijks niets anders te doen heeft dan trainen te genover de conditie van spelers, die welis waar trainen zeker maar des avonds na het dagelijks werk. Welke conditie het best was is duidelijk: die van de full- profs uit Glasgow. En zij buitten het uit. Toen het in de modder voortzwoegende Sparta het tempo wat verlaagde, legden de Rangers er juist een schepje bovenop. En binnen een half uur stond het 31. Nauwelijks waren de Schotten aan groot gevaar ontsnapt toen Niven de bal liet glippen en het leer via de onderkant van de lat op wonderbaarlijke manier weer in het veld was gesprongen, of Baird knalde Jan Heysteck, bijgenaamd „Jan Lek kerbek" was ook in Londen met zijn bekende „Sparta-Piet" aanwezig om Sparta, aan te moedigen. Voor de wed strijd maakte hij een rondgang over het Arsenal-terrein. De Spartaan Verhoeven maakt met een zweef duik het eerste doelpunt voor zijn ploeg tijdens de in Londen ge speelde voetbalwedstrijd tegen Glas gow Rangers in de kwartfinale om de Europa-beker. (ANP Telefoto) de bal aan de andere kant achter Van Dijk. En een ongelukkig moment in de 26-ste minuut had daarna een 3-1 stand tot ge volg toen Van der Lee bij een poging om Scott de bal af te nemen'in de uiterste hoek van zijn eigen doel schoot En wel kwam toen Sparta nog op 3-2 (Bosselaar scoorde uit een strafschop, na dat Van Ede door twee Schotten was ge vloerd), maar de krachten om nog tot voetbal van enige importantie te komen ontbraken volkomen. Sparta was „leeg", Sparta was verslagen. Een dolle groep supporters nam na het laatste signaal van de voortreffelijk lei dende scheidsrechter Leafe bezit van de moddervlakte en zij namen de spelers juichend op de schouders. Sparta verliet na een welgemeende gelukwens aan zijn tegenstander toch wel voldaan het veld. Er was al hel mogelijke gedaan, de neder laag was in ieder geval eervol. Het heeft de supporters van Sparta er waren er naar schatting tweeduizend bij de beslissingswedstrijd in Londen niet meegezeten. Althans degenen niet, die per vliegtuig waren gekomen om hun ploeg aan te moedigen. Eerst kregen zij een nederlaag te slikken en daarna moesten zij des avonds op het vliegveld Southend (60 km van Londen) horen dat er dooi de dikke mist geen vluchten mogelijk eva- ren. Niet naar Rotterdam, niet naar Schip hol en zelfs niet naar Brussel. En dus moesten 800 Rotterdammers de nacht doorbrengen in de gangen op stoelen, banken en lorries rond het vlieg veld. Zij deden dat zoals ieder mens, dat zich verveelt en zoals haast iedere Neder lander die het niet meezit: met veel ge pruttel en protesten. Pas om een uur of tien donderdagmorgen trok de mist weg en fleurden de slaperige gezichten wat op. Maar toen was het voor velen, die op tijd op werkplaats of kantoor werden ver wacht toch al te laat. Over voetbal praatte toen allang niemand meer Deze nacht was duizend keer erger geweest dan de smadelijkste nederlaag, die Sparta ooit zou kunnen lijden. Twee deelnemers aan de KNVB-toto van zondag j.l. zijn een dikke 64.000 rijker geworden. Het zijn de heren Studer uit Amsterdam en Janssen uit Vaals, die de eerste prijs van 128.374 delen. Zij be haalden 15 punten. De tweede prijs van 64.187 gaat naar 87 deelnemers met 14 punten, de derde prijs even groot als de tweede wordt verdeeld tussen 1037 deelnemers met 13 punten. Het Nederlands jeugdelftal, samenge steld uit spelers van 16-18 jaar, heeft woensdag te Arnhem in een oefenwedstrijd gelijkgespeeld tegen de eerste divisie club Vitesse. De eindstand was 2-2, bij de rust leidde de jeugd met 2-1. De doel punten voor het jeugdelftal werden ge scoord door Engelsma (Ajax) en Hainje (Heerenveen). Voor Vitesse scoorden Theunissen en Slijkhuis. Badminton In Nijmegen heeft het Nederlandse bad minton team dinsdagavond met 34 ver diend verloren van Noorwegen. De gasten waren aanzienlijk sterker en toonden voor al in het enkelspel een groot overwicht. Alleen Broedelet kon hier tot een over- winnig komen. Seth Paul en Van der Sluys zorgden er in de dubbelspelen ten minste nog voor dat de nederlaag tot 34 beperkt bleef. Goed spel hebben de onge veer 250 toeschouwers echter niet gezien. Seth Paul kon in het eerste enkelspel tegen de 24-jarige kampioen van Noor wegen Hans Sperre geen voet aan de grond krijgen en verloor kansloos met 815 715. Van der Sluys speelde tegen de voor zitter van de Noorse badmintonbond Hans Gustav Myhre. De partij gaf in het begin hetzelfde beeld als de ontmoeting Paul Sperre, namelijk een oppermachtige Noor tegen een zwakke Nederlander, maar in de tweede set slaagde Van der Sluys er toch nog in twaalf punten te scoren. Ten slotte zorgde Broedelet in het derde enkel spel voor een tegenpunt. De Nijmegenaar kwam voor eigen publiek tegen de 17- jarige Mettli in drie games tot winst. Vooral de tweede set, die bij 1414 ver lengd moest worden, was bijzonder span nend. Door een soort afmattingsspel kon onze landgenoot uiteindelijk zegevieren. In het dubbelspel liepen de Nederlanders de opgelopen achterstand niet meer in. Zowel de Noren als onze landgenoten wonnen tweemaal en dat bracht de eind stand op 34 voor Noorwegen. De uitslagen waren: Enkelspel: Seth Paul (Ned.)Hans Sperre (Noorw.) 815, 715; J. E. van der Sluys (Ned.)Hans Gustav Myhre (Noor wegen) 5—15, 12—15; C. Broedelet (Ned.) Harald Nettli (Noorw.) 1315, 1714, 15 —3. Dubbelspel: Gebroeders Rob en Rud de Wit (Ned.)Hans Sperre en Harald Nettli (Noorw.) 13—15, 15—12, 10—15. Seth Paul en Van der Sluys (Ned.) Eric Kjolberg en Hans Myhre (Noorw.) 15—9 15—10. Gebroeders De Wit (Ned.)Eric Kjolberg en Hans Myhre (Noorw.) 8—15 18—13 9—15. Seth Paul en Van der Sluys (Ned.) Hans Sperre en Harald Nettli (Noorw.) 15—12 4—15 15—13. Advertentie Geen gepruts! met de nieuwe dop Iïët amafeurselftal van Gróot-Brittannië zaterdag 2 april in Zwolle tegenstander van de Nederlandse amateurploeg in de tweede wedstrijd van het Nederlandse team voor de voorronden van het Olym pisch voetbaltoernooi beeft twee spelers in zjjn gelederen die reeds een groot aan tal keren voor Engeland zijn uitgekomen. Doelman Mike Pinner van Queens Park Rangers FC is al vijf jaar de vaste keeper van het Engelse team. Hij vergaarde 30 caps. Ook linksbuiten Jim Lewis (Wal- thamslow Avenue) is een speler met een grote internationale ervaring. Hij kwam 43 keer voor Engeland uit en speelde ook reeds als amateur uiteraard voor Chelsea. De backs Tommy Thompson (Stockton FC) en David Holt (Queens Park) daaren tegen nebben pas dit seizoen gedebuteerd. Het spel in hun eerste internationale ont moetingen was echter opvallend goed. Rechtshalf Roy Sleap (Barnet FC) is een jaar lang door de Engelse keuzecommissie gepasseerd. Dit jaar heeft hij, na bijzonder goede clubwedstrijden, opnieuw de aan dacht op zich gevestigd. In de wedstrijd IerlandGroot-Brittannië werd hij weer opgesteld en hij speelde toen een voor treffelijke partij. Stopperspil Laury Brown (Bishop Auckland FC) debuteerde op 5 maart in Londen tegen de Westduitse amateurs. Het is een lange, dominerende speler, die zowel zijn verdedigende als zijn aanvallende taak meestal voortreffelijk vervult. De aanvoerder van de ploeg is linkshalf Mike Greenwood (Bishop Auck land FC). Hij is sportleraar en kwam voor Engeland uit in de wedstrijden tegen Fin land, Zuid-Afrika en Wales. Op linksbuiten Lewis na bestaat de voor- Feijenoord heeft woensdag in Parijs met 1-0 verloren van Stade Francais in een wedstrijd voor het toernooi om de vriendschapsbeker. De eindstand was reeds bij de rust bereikt door een doel punt van de Franse linksbinnen Stako in de 34ste minuut. Stade Francais heeft in de ontmoeting, die op een matig peil stond, vooral in de eerste helft vrijwel voortdurend gedomi neerd. Het was dan ook in deze periode, dat linksbinnen Stako, na een fraaie drib bel waarbij hij vier tegenstanders pas seerde, het enige doelpunt scoorde. In de tweede helft ging de strijd meer gelijk op, waarbij de verdedigingen aan beide zijden overheersten. Doelpunten kwa men er dan ook niet meer. Na het doelpunt van Stade Francais deed zich een merkwaardig incident voor, waardoor de strijd tien minuten lang on derbroken moest worden. De oorzaak hier van was, dat de Fransen enkele spelers wilden vervangen, wat volgens het regle ment van het toernooi om de vriend schapsbeker niet is toegestaan. Feije noord protesteerde dan ook zeer terecht tegen deze gang van zaken, maar het had nog heel wat voeten in de aarde, voor dat er verder gespeeld kon worden. tf <29 iv - hoede geheel uit spelers die pas kort gele den in het Engelse team hebben gedepu teerd. Arnold Coates (Evenwood Town) speelde zijn eerste interland in maart tegen Duitsland. Ook toen bezette hij de rechtsbuitenplaats. Voor rechtsbinnen Hugh Lindsay (Kingstonian) wordt Neder landGroot Brittannië zijn tweede inter nationale ontmoeting. Op 26 maart speelde hij met Engeland tegen Schotland. Mid den voor Bobby Brown (Barnet FC) is een bijzonder snelle en beweeglijke speler met een uiterst gevaarlijk schot. Ook Hubert Barr (Balyena United) is een speler die gemakkelijk scoort. Linksbuiten Jim Lewis zoals gezegd de meest geroutineerde speler van Groot-Brittannië weet ook al wat doelpunten maken is. Het is een allround voetballer die op elke plaats in de voorhoede gevaarlijk is door zijn grote snelheid en zijn gave techniek. Na anderhalf uur opwindend volleybal heeft HVS in Amsterdam het studenten- team US verslagen en met een plaats in de middenmoot de kroon geplaatst om een zeer geslaagd seizoen. Nog een wedstrijd rest de HVS-ers en wel tegen het Rotter damse Concordia. Na vier sets hadden beide ploegen twee sets gewonnen en tweeënvijftig punten gescoord, zodat men uiteraard elkaar niets ontliep en de be slissende set met spanning tegemoet gezien werd. HVS liep door riskant serveren een 71 achterstand op. Coach Van Veen onderbrak met een time-out en gaf het consigne onderhands te serveren. Zijn in zicht was juist: HVS kon op zijn veldspel drijven en de opmars van de studenten kwam tot staan. De Haarlemse hoofd klassers wonnen met 1215, 1512, 1015, 15—10 en 9—15. MHBS heeft voor de dames-overgangs klasse tegen Madjoe nog eens bewezen tot de sterkste in de overgangsklasse te be horen. Met 15—13. 14—16, 15—4 en 15—3 toonden de Haarlemse dames hun kunnen. De volleybalcompetitie VCK, nog bijzonder belangstellend voor de punten, versloeg in het Krelagehuis AVC' met 15—5, 10—15, 15—8 en 15—2. De herenploeg van Die Raeckse had slechts 35 minuten nodig om degradant JHOC uit Alkmaar met 15—5, 15—4, 13—15 en 15—12 terug te wijzen. Voor de afdelings-eersteklasse heeft Die Raeckse 2 tegen HVS 2 geen kans tot po sitieverbetering gekregen. De HVS'ers klopten hun tegenstanders met 1513, 15— 7, 1315 en 158. Ook Gios, hekkesluitster bij de dames, heeft tegen HBC 2 geen lots verbetering kunnen bewerkstelligen: 15 13, 1510 en 156. Maar de achterstand op Onze Gezellen bleef tot twee punten beperkt, want ook de Gezellen verloren van Velox met 155. 1510, 815 en 15—13. In de tweede klasse zetten de dames teams van Set Up en Topscore de tocht naar het kampioenschap voort, door over winningen op respectievelijk JBS en Ves- mia 2. De uitslagen luidden: Heren: Die Raeckse 2HVS 2 13. Die Raeckse—JHOC 3—1. PWN—DSS 2—2. VVCLPWN 2 2—2. OSS 2—Velox 2 3—1. WIK—HVS 3 1—3. HVS 4—CIOS 4 3—0. De Blinkert 3CIOS 3 13. Energie OVRA 4 3—0. HBC 2—Gios 2 3—0. Dames: VeloxOnze Gezellen 31. MHBS—Madjoe 3—1. AVC—VCK 1—3. FES—OVRA 3 2—2. DSS 2—Vesmia 3 0—3. HBC 5—De Blinkert 3 0—3. Gios 3— Basketbal Vanavond speelt Antilopen voor haar laatste kans op promotie. De wedstrijd tegen Arrows moet echter gewonnen wor den en dat lijkt ons een bijzonder zware op gave, vooral wanneer de Rotterdam mers volledig uitkomen. De Antilopen- dames spelen tegen het sterke Blue Stars en hebben zeer weinig kans op succes. Vrijdagavond speelt Flamingo's haar laat ste wedstrijd en daar deze tegen het Hel- derse Zeemacht gaat, zal de ploeg van Meenhorst dit succesvolle seizoen met een grote overwinning gaan besluiten. Het programma luidt: Donderdag 31 maart: dames: HOC 3 Exercitia, RapiditasAurora, Antilopen Blue Stars (Land. comp. 21.15 uur). Heren: ZBVS 2—HOC 3, Typhoons 4—White Stars 2, SC Haarlem 3SC Haarlem 2, Antilo penArrows (Land. comp. 20 uur). Vrijdag 1 april: dames: SC Haarlem 3 Antilopen 3, White Stars 2—Antilopen 2, Heren: HOC 2—SC Haarlem 4, Flamingo's 2Aurora, RapiditasAntilopen 3, Exer citia—Typhoons 3, Flamingo's—Zeemacht (Land. comp. 20 uur). THB 2 3—0. Gios 4—De Blinkert 5 3—1. JBSSet Up 13. Vesmia 2Topscore 03. Eclecta 2Die Raeckse 4 22. HBC 3—Gios 2 3—0. HBC 2—Gios 3—0. De laatste competitiemaand april wordt maandag ingezet met een aantrekkelijk programma dat een gang naar het Kre lagehuis rechtvaardigt. HVS speelt om acht uur zijn laatste wedstrijd voor de hoofdklasse tegen het Rotterdamse Con cordia, een tegenstander van vrij gelijke kracht. Die Raeckse ontmoet hierna het Castricumse Smash, een tegenstander die in de overgangsklasse de tweede plaats in neemt. Het programma voor maandag luidt: Heren, hoofdklasse: HVSConcordia (8 uur). Overgangsklasse: Die RaeckseSmash (9 uur). Eerste klasse: Die Raeckse 2PSCB (7 uur). Tweede en derde klasse: CIOS 3OVRA 4, FES—De Blinkert 3, WIK 2—Alliance, De Blinkert 2—DSS, Gios 3—OVRA 3 en DSS 2—PSVH. Dames, overgangsklasse: AVCSmash (8 uur), De Blinkert—VCK (9 uur). Eerste klasse: VesmiaOVRA (7 uur), HVSDie Raeckse 2 (9.15 uur). Tweede en derde klasse: Set UpDie Raeckse 3, HBC 5—Velox 2, FES—DSS, Die Raeckse 4—HBC 3, JBS—HVS 2, OG 2—MHBS 2 en OVRA—PWN. Wielrennen Aan de Ronde van Duitsland, die van 29 april tot en met 5 mei gehouden wordt, zal een Nederlandse ploeg deelne men. Ze bestaat uit Van der Borgh, Kers ten, Van Steenvoorden, Vergoossen, Van der Steen en Van Wetten. Ploegleider is Jefke Janssen. Automobilisme De inschrijving voor de 12de internatio nale en de eerste nationale Tulpenrally, die maandag 4 april sluit, begint vormen aan te nemen. Het aantal nu reeds bin nengekomen aanmeldingen is aanzienlijk hoger dan in 1959 enkele dagen voor de sluitingsdatum het geval was. Onder meer zijn een aantal merkenteams ingeschre ven. Evenals bij de Rally de Monte Carlo wordt Mercedes Benz door een merken- team vertegenwoordigd. Ook Standard- Triumph en de Engelse Ford-fabrieken zul len teams afvaardigen. De start van de Tulpenrally is op maan dag 2 mei in Noordwijk, na een bijna 3900 km lange tocht met Monte Carlo als meest zuidelijke plaats komen de equipes donderdag 5 mei in Noordwijk aan Zee terug. Sport in het kort SCHAKEN. Het 12de Ritmeester schaaktoernooi zal op 1 april, 7 april, 8 en 9 april in Veenendaal worden gehou den. De hoofdgroep is dit jaar als volgt samengesteld: drs. C. B. van den Berg, Amsterdam. J. H. Donner, Amsterdam, H. L. Tan, Indonesië en O. Uulvestad, Ver enigde Staten. VOETBAL. De uitslagen van de wed strijden die maandagavond voor de En gelse league zijn gespeeld, luidden: derde divisie: Mansfield TownSwindon Town 1—2, Queens Park Rangers—Chesterfield 3—3, Tranmere Rovers—Halifax Town 1—1. VOETBAL. De eerste wedstrijd van de finale van het toernooi van ploegen uit jaarbeurssteden, welke gaat tussen Birmingham City en Barcelona, is geëin digd in een gelijkspel 00. De returnwed strijd zal op 4 mei te Barcelona worden gespeeld. Bondscoach Elek Schwartz heeft woens dag na de voorlaatste centrale training in Den Bosch het Nederlands elftal bekend gemaakt dat zondag 3 april in het Olym pisch stadion te Amsterdam tegenstander zal zjjn van Bulgarije. De opstelling is als volgt: Doel: De Munck (DOS); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Muller (Ajax), Mijnals (Elink- wijk) en Klaassens Feijenoord); voor: Van der Kuil (PSV), Hen Groot (Ajax), Van der Linden (DOS), Rijvers en Moulijn (beiden Feijenoord). Reserves zijn: Pieters Graafland (Feijen oord), Kraay (DOS), Kerkum (Feijenoord) en Prins (Ajax). Humphrey Mijnals, eerste Surinamer in het Nederlands elftal, verborg zijn vreugde over de uitverkiezing en zei uiterlijk kalm: „Ik had er voor 75 percent vertrouwen in, dat ik zou worden gekozen en ik ver trouw er nu ook op dat het zondag goed zal gaan." Kraay, de 23-jarige DOS-speler was ook in Den Bosch. Hij was, naast Mijals de kandidaat voor de spilplaats. Bondscoach Schwartz zei later: hij zal wel teleurgesteld zijn, maar dat zullen er wel meer zijn. Ik moet als trainer het beste elftal maken en geen favoriten hebben. Met Mijnals is het elftal geloof ik nu beter". „In het Nederlands elftal ga je beter voetballen", aldus Mijnals, „vooral als je wordt gesteund vanuit Suriname. Robin Hood zond mij de vorige week woensdag voor de wedstrijd tegen de London Com bination een telegram „Succes Humphrey, heel Suriname kijkt naar je." Er zullen zondag nog twee debutanten zijn. Bennie Muller, de kanthalf van Ajax, krijgt door de afwezigheid van de For- tuna-spelers zijn eerste „cap". Hetzelfde geldt voor Henk Groot, de topscorer van de eredivisie, die de rechtsbinnenplaats „vaste" plaats van Faas Wilkes in neemt. Verrassend kan de keuze van Schwartz, in weerwil van de drie debutanten, dan ook nauwelijks worden genoemd. In vergelij- Bondscoach Elek Schwartz feliciteert de drie debutanten in het Nederlands elftal. Van links naar rechts: Elek Schwartz, Henk Groot, Mijnals en Muller. king met 't team, dat verleden week woens dag in Amsterdam London Combination in een goede wedstrijd met 2—0 versloeg, zijn de veranderingen gering. Doordat de PSV- spelers op het laatste moment beschikbaar kwamen, moest Kerkum uiteraard zijn plaats aan Wiersma afstaan en rechtsbui ten Swart de zijne aan Van der Kuil. Dat De Munck, stellig op grond van diens gro tere routine, boven Pieters Graafland als doelman werd verkozen, lag ook al in de lijn der verwachtingen. De verschuiving in de middenlinie doordat Klaassens voor de wedstrijd tegen de London Combi nation niet fit was, speelde Muller toen op de linkshalfplaats en werd Villerius rechtshalf was ook geen verrassing. Doordat de bondscoach ditmaal wel de be schikking kreeg over een fitte Klaassens, die in Amsterdam zijn 44ste interland zal gaan spelen, kwam Muller terug op de hem vertrouwde rechtshalfplaats. Op de vijfde dag van de laatste test match tussen West-Indië en Engeland zijn de Engelsen op het nippertje ontsnapt aan een mogelijke nederlaag. Jim Parks en Mike Smith hadden bij het afbreken woensdagmiddag een wicketstand van 90 runs opgebouwd^ Het Engelse totaal was toen 238 voor zes', hetgeen met de 393 van de eerste innings tegen 338 voor West-In dië een voorsprong van 293 runs betekent. Het zag er voor Engeland hopeloos uit toen drie wickets achter elkaar vielen voor slechts 12 runs. waarmee zes batslieden voor 148 aan de kant stonden. Het sterke batten van Smith en Parks heeft de kans echter doen keren. t

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 23