COURVOISIER Scholendag van Chr. scholen in Haarlems Concertgebouw Agenda voor Haarlem en de IJmond Paar „kicks" voor jeugdige redder modieuze costuums Gevarieerd programma voor viering Koninginnedag in Heemstede Chauffeur verduisterde om vrienden te krijgen UIT STAD EN STREEK DONDERDAG 31 MAART 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Boeiend referaat over de christelijke school en de ontkerstening van ons volk V elsen-IJ muiden Beverwijk Bejaardentehuis voor buitenkerkelijken C. Schipper nam afscheid van Publieke Werken Bloemendaal k°hi 0g vatv^ Dit Is Frio-Noors van het zuiverste viswater. Maar u zegt gewoon: „Je kwam en overwon". Natuurlijk, want die overheerlijke Noorse visspecialiteiten van Frionor winnen ieders hart. Heerlijke diepvries met geen grammetje afval. Wij hebben een enorme keuze in Dressuurwedstrijden van de NHRV Familieleden katholieke geëmigreerden Jehovah's Getuigen houden congres in Hoofddorp Mr. H. van Riel besprak buitenlands beleid Nederlander Buis eerste in Oost-Berlijn Kerkelijk Nieuws Haarlemse rechtbank Uitspraken Haarlemse rechtbank In aanwezigheid van verscheidene hon derden belangstellenden uit kringen van het christelijk onderwijs heeft de Bond van Christelijke scholen in Haarlem en omgeving vandaag in het gemeentelijk Concertgebouw in Haarlem haar achtste scholendag gehouden. De bijeenkomst werd vanmorgen begon nen met het zingen van ps.118: 1 en7, waarna de bondsvoorzitter dr. A. la Fleur een begroetingswoord sprak en de gast spreker drs. J. W. van Hulst, directeur der Hervormde Kweekschool in Amster dam, bij de aanwezigen inleidde. Dr. la Fleur wees op de waarde van het protestants-christelijk onderwijs en hij juichtte de totstandkoming van het con vent van dit onderwijs toe, mede met het oog op de mammoetwet. Op 7 mei zal het groot landelijk appèl plaatshebben waarop men zich zal bezinnen op deze wet. Spre ker legde er de nadruk op dat de vrijheid van onderwijs geen gewone zaak is, maar dat een ieder zich zijn eigen verantwoor delijkheid ten aanzien daarvan dient te beseffen. Drs. J. W. van Hulst, die vervolgens achter het spreekgestoelte plaats nam voor het houden van zijn referaat over het onderwerp „De Christelijke school en de Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Toon Hermans met zijn „One man show". Stadsschouwburg: Vrijdag 20 uur: De Haagse Comedie met „De Herberg". BIOSCOPEN Cinema* Palace: Vandaag 18.45 en 21.15 uur: „Rebecca", 18 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en tevens zondag 16.15 uur: „Breng de Bismarck tot zinken", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Slaapkamergeheimpjes", 18 jaar. Vrijdag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.30 uur, zondag 14. 16.30, 19 en 21.30 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Inspecteur Hardesty F.B.I.", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19.30 uur: „Ana lyse van een moord", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Spion met twee gezichten", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De wrede zee", 14 jaar. Vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De witte duivel", 14 jaar. Minerva Theater: Vrijdag tot en met maandag 20.15 uur: „Anatomy of a mur der", 18 jaar. Zaterdag 14.30 en zondag 14 en 16.15 uur: „Rusty's verjaardag", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en tevens zondag 16.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Het mysterie van Tanger", 14 jaar. Vrij dag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Bagdad", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19.30 uur: „The nun'n story", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Huis vol herrie", 18 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Doorbraak", 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur en tevens zondag 14.30 uur: „De grote bluf", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN RIoemenheuvel (Bloemendaal): Tot 4 april dagelijks van 1017 uur, zondags van 1417 uur: expositie van tekeningen van Dirc Lindeboom. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 17 april op werkdagen van 1117 uur: expositie van schilderijen en plastiek van Igaël Tumarkin. Ga'lerie „Uittenhout" (Kleine Hout straat). Tot 4 april dagelijks van 1117 uur: expositie van werken van Kini Kei ler. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd): Tot 10 april dagelijks van 917 uur: expositie van werken van J. van der Gaag. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 9 april dagelijks van 10—22 uur: expositie van grafieken van Henk Huig. DIVERSEN Vleeshal: Vrijdag 12.25 uur pauze-bijeen komst; over „Je moet 't beloven", ds. J. P Jacobszoon. (Verder raadplege men de ï-ubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 25 maart.) DONDERDAG 31 MAART Rex, 13.30 en 15.00 uur: Opvoeringen „Carrousel". Rex, 20 uur: „Orfeu Negro". Thalia, 20 uur: „Ik wil leven" Hervormde Kerk, Kanaalstraat, 19.30: Uitvoering Matthaeus Passion. VRIJDAG 1 APRIL Rex, 20 uur: „Koningin Zenobia, de on tembare". Thalia', 20 uur: „Ik was een animeer- meis.je". Rex, 13.30: „Carrousel". DONDERDAG 31 MAART Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De circusheid". VRIJDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das drei Madelhaus". W.B. Theater, 20 uur: „De beul van Springdale". ontkerstening van ons volk" vroeg zich af of en in hoeveri-e de christelijke scho len debet zijn aan de ontkerstening. Deze ontkerstening is geen moment maar een proces dat al langer dan een eeuw, in het bijzonder in de gx-ote steden, gaande is. Spreker herinnerde aan misstanden zoals kinderarbeid en slechte sociale voorzienin gen die jarenlang door het Christendom zijn gedekt. De mens is zich zijn autono mie bewust geworden en hij heeft God niet meer nodig voor de leniging van zijn noden. Ook de voortschrijding van de techniek heeft de mens gedreven naar de secularisatie. De kerken hebben maar al te vaak ge faald in hun antwoord op Jodenvervolging en rassendiscriminatie. Zij hebben te veel getolereerd of zelfs in het geheel niet een protest laten horen. „Negentien eeuwen Christendom hebben de x-assenhaat niet kunnen vernietigen". De vraag dient ge steld te worden in hoeverre de christelijke scholen aan de secularisatie hebben mee gewerkt en hoe zij moeten handelen om de mens tex-ug te brengen tot de funda mentele waarden van het Evangelie, tot de lijdende Christus. „Wij moeten ons van dag tot dag vernieuwen aan en in het lij den van Gods Zoon. Wij moeten ervoor waken God aan de kinderen voor te stel len als de supergoochelaar". De heer Van Hulst was ervan overtuigd dat, ondanks de ontkerstening, het christelijk onderwijs elke dag kansen worden geboden die Gods geest veri-aden. Niet meedoen aan het pes simisme dat de wereld toch in chaos zal ondergaan, maar vast vertrouwen in de genade die God geeft in het christelijk onderwijs. De boeiende lezing van drs. Hulst gaf aanleiding tot een levendige gedachten- wisseling. Vanmiddag heeft de voordrachtskunste naar Otto Sterman onder de titel „Ik ben een negex-" een programmagedeelte ver zorgd. De scholendag werd besloten met het zingen van Gezang 49:1 en 4. Oriënteringsbijeenkomst van A. H. Gerhard stichting Dinsdagavond 5 april houdt de in op richting zijnde A. H. Gerhardstichting Haax-lem om acht uur in hotel „Lion d'Or" in Haarlem een oriënteringsavond in ver band met plannen om in Haarlem te ko men tot de oprichting van een tehuis voor buitenkerkelijke bejaarden. Dokter K. Kok, geriater van de gemeente Haarlem, zal een praatje houden over de bejaardenbehuizing en -verzorging. Êr wordt gelegenheid geboden vragen te stellen naar aanleiding van het behandelde. Vanmorgen heeft de heer C. Schipper, magazijnmeester bij de dienst van Publieke Werken in Bloemendaal, afscheid genomen wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De heer Schipper is zes tien jaar bij Publieke Werken werkzaam geweest, waarbij hij steeds veel contact heeft gehad met de werknemers van de binnen- en buitendienst. De directeur van P.W., de heer IJ. E. Dijkstra, zwaaide de scheidende ambte naar veel lof toe en bood hem namens het kantoorpersoneel een geschenk aan. De heer W. J. Kars, de directe chef van de heer Schipper, memoreerde vervolgens de goede samenwerking, waarna de heer J. Beliën, sprekende uit naam van het per soneel van de werkplaatsen, enige oude herinneringen ophaalde. Alle sprekers ovex-handigden de scheidende magazijn meester geschenken. Vanmiddag heeft het personeel van de buitendienst afscheid van de heer Schipper genomen. Faillissement. Naar aanleiding van een mededeling in de lijst van faillissemen ten verzoekt de firma G. van Hees en Zoon, exporteurs, Rijksstraatweg 221 te Haar lem, ons mee te delen, dat zij niet in re latie staat met de v.o.f. Technisch Bureau en Handelsonderneming gebr. Van Hees, waarvan vroeger een firmant gewoond heeft aan de Rijksstraatweg 221. Advertentie FRIOMOR 'n produkt uit de wereldmerkenserie van Interfrosta Dat de dertienjarige Anton Schouten uit de Tugelasti-aat in Haarlem voortaan op gloednieuwe voetbalschoenen kan gaan voetballen heeft hij in de eerste plaats te danken aan zijn kranige houding. Zij zijn hem namelijk geschonken door mevrouw Mentjox uit de Generaal Cronjéstraat uit dankbaarheid voor de redding van haar vierjarig dochtertje uit het één meter ze ventig diepe water bij de voormalige Hol land Nautic. Het gebeurde allemaal op afgelopen vrijdag. En het is nu pas in brede kring bekend geworden, doordat mevrouw Men tjox het aan de politie heeft verteld. Het kleine meisje speelde op het terrein van de Holland Nautic. Toen zij te dicht bij de wallekant kwam, verloor zij het even wicht en viel in het ruim een halve meter lager kabbelende water. In een minimum van tijd dreef zij ongeveer drie meter uit de kant. Gelukkig was Anton in de buurt. Hij had maar een paar seconden nodig om zijn jasje uit te doen en zijn laarzen uit te trappen, waarna hij pardoes in het bepaald niet warme water sprong. Hij wist de kleine Annie te bereiken en zwom met haar naar de kant. Daar zorg de hij ervoor dat het meisje de grote hoe veelheden water, die zij naar binnen had gekregen, kwijt kon raken, waarna hij het dx-enkelingetje in zijn droge jas wik kelde en haar naar huis bracht. Dank zij dit kordate optreden heeft het meisje geen nadelige gevolgen van haar val in het water ondervonden. Wij hebben de jeugdige redder vanmorgen even op gezocht. Tijdens het wisselen van twee lessen op de rooms-katholieke lagei-e tech nische school, waar hij op school gaat, kon hij even met zijn nieuwe voetbalschoenen gefotografeerd worden. Hij vertelde niet veel over zijn moedige daad, maar wel zei hij erg blij te zijn met de voetbalschoe nen. Vooi-taan zal hij aan de sportlessen op school kunnen meedoen op echte „voet balkicks," die hij zeker wèl verdiend heeft Advertentie Kwaliteit: kamgaren. Coupe: uitstekend Prijzen van 98.00 tot 168.00 TWEN COSTUUMS v.a79.00 SPORTCOLBERTS in leuke lichte tweedstof v.a39. Bijpassende PANTALONS in perion, terlenka. trevira en draion v.a. 24.50 DRI-SIL REGENJASSEN v.a39.00 Gen. Cronjéstraat la - lb Telef. 53334 Woensdagavond hield de Noox'dhollandse ruitervereniging (NHRV) dressurwedstrij- den voor gevox-dex-den en minder-gevorder- den. De prestaties werden door de heren H. C. de Gooyer en W. P. Jansen beoox-- deeld. Bij de minder-gevorderden veroverde mejuffrouw I. Grillis het oranje lint, ge volgd door mejuffrouw T. de Ruitex\ Advertentie 'n Goede vriend op bezoek? eer hem door het nobelste te schenken dat Frankrijk voortbrengt the brandy of Napoleon IMP. OUD-HAARLEM In een woensdagavond gehouden bijeen komst in restaurant Brinkmann in Haar lem, waarop vijfenzeventig dames en he ren aanwezig waren, is besloten tot op- richting van een Haarlemse vereniging van ouders en familieleden van katholieke ge- emigreerden. Rector P. P. M. Vester uit Leiden hield een inleiding, waarin hij het doel uiteenzette, waarna vijftig dames en heren zich als lid opgaven. Het voorlopig bestuur, bestaande uit de heren J. G. Ge ven, voorzitter, H. J. Th. Butöt, secretaris, Meeuwenstraat 26, Haaxdem-Noord en J. G. M. Jansen, penningmeester-, zal zich nader beraden over de wijze van werken en binnenkort een tweede vergadering uit- schrijven, waarin een definitief bestuur zal worden gekozen. Morgen, zaterdag en zondag houden de Jehovah's Getuigen in hotel „De Beui-s" in Hoofddorp een groot congres, dat als thema heeft: „Zoek vrede en jaag die na" en waarop ongeveer veertienhonderd mensen wox-den verwacht. Vi-ijdagavond is er theocratische bedie- ningsschool en dienstvergadering, zater dagmorgen zijn er bijeenkomsten voor de prediking in Beurshal, Hoofddorp en Wol straat, Haax-lem. De zaterdagavond is ge wijd aan het onderwerp „Wees een on derwijzer". Zondagmiddag heeft een open- bare vex-gadering plaats, waar de heer R. J. Engelkamp spreekt over „Univer sele ontwapening door het Koninkrijk der Hemelen". Van vijf tot zes uur worden door de kring—en districtopzieners slottoe spraken gehouden. Voor de afdeling Haarlem van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie heeft mr. H. van Riel, ondervoorzitter van de ze» partij en lid van de Eerste Kamer, woensdagavond in restaurant Lion d'Or in Haarlem een inleiding gehouden over het buitenlandse beleid van Nederland in ver leden en heden. De buitenlandse politiek van ons land, aldus mr. Van Riel, is sinds het zijn bete kenis als militair krachtige mogendheid verloor, gekenmerkt door een zekere con tinuïteit, een vasthoudendheid aan be paalde punten. Als typische oorzaken van deze voortzetting van hetzelfde beleid noemde hij de dichte bevolking, de klein heid van oppervlakte van ons land met daarop een gespreide welstand en de ver- keersligging ten opzichte van andere lan den. In de dagen van De Ruyter en Tromp tot omstreeks de helft van de achttiende eeuw werd de buitenlandse politiek van Nederland bepaald en geschraagd door de aanwezigheid van een machtige vloot en grote legers. Na de militaire devaluatie stelden de Nederlandse politici slechts één ideaal: zich buiten elke ooi-log te houden. Deze neutraliteitspolitiek ging gepaard met een voortdurend manoeuvreren met juridische argumenten. Naar de mening van de spreker heeft Nederland tot voor het uitbreken van de tweede wereldoox-log dit rechtstreeks op het eigen belang ge richte beleid uitstekend weten te hante ren. „De techniek van het tegen elkaar opzetten werd nex-gens zo goed beheerst als op het Plein in Den Haag." Na de twee de wereldoox-log heeft zich de machtsstrijd in West-Europa van het militaire vlak ver plaatst naar het economische vlak. De Ne derlandse politiek nu in E.E.G.-verband, is echter in wezen tot zijn oorspronkelijke vorm teruggekeerd, namelijk tot die van het zoeken naar evenwicht en steun. De factoren die daarbij gewicht in de schaal leggen zijn de specifieke belangen die ons land in de Europese gemeenschap heeft op het gebied van de handel, industrie en in voer. De lezing van mr. Van Riel werd door een gx-oot aantal aanwezigen met aan dacht gevolgd. De Nedex-landse amateur Henk Buis heeft woensdagavond in Oost Berlijn een over winning behaald in een wedstrijd over 35 km. met motorgangmaking. In de eerste manche, die ging over 15 km., werd Buis eerste. Hij legde de 15 km. af in 14 min. 53,2 sec., wat een nieuw baanrecord is. De tweede manche, over 20 km., was voor de Duitser Wustrow. Buis werd tweede op 40 meter. De commissie „Koninginnedag" in Heemstede heeft voor het vieren van de vex-jaardag van H. M. Koningin Juliana op zaterdag 30 april het volgende progx-am- ma samengesteld: De feestelijkheden beginnen des mor gens om acht uur met het traditionele jeugdappèl op het Raadhuisplein. Medewerkenden zijn de leden van alle jeugdorganisaties, diverse sportverenigin- gen en deputaties van alle Heemsteedse scholen. Het appèl wordt begonnen met het hijsen van de driekleur, het gezamen lijk zingen van het „Vlaggelied" en de clamatie. Na een toespraak door de bur gemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, worden de twee cou pletten van het „Wilhelmus" eveneens ge- met een défilé langs het raadhuis wordt zongen waarop het appèl met een défilé langs het raadhuis wordt besloten. Om tien uur volgt dan het kin derfeest op het hoofdterrein van de Heem- steedse sportparken, waarvoor het pro gramma wordt verzorgd dooi het gezel schap Joop Theunisz. Eveneens op het hoofdtex-rein van de Heemsteedse sportparken beginnen des middags om twee uur de volksspelen, be staande uit de volgende wedstrijden: 1. Gekostumeerd ringsteken op lorries voor meisjes van vijftien jaar en ouder. Voor het mooiste kostuum werd nog een extra prijs beschikbaar gesteld. 2. Levende kruiwagens voor meisjes en jongens van 11 tot 14 jaar. 3. Rolschaatswedstrijd voor meisjes en jongens van 12 tot 18 jaar-. 4. Mastklimmen voor jongens boven zes tien jaax-. 5. Boegspx-ietvechten voor jongens van vijftien jaar en ouder. Voor deze wedstrij den zijn diverse prijzen aangekocht, welke van donderdag 21 april af kunnen worden bezichtigd in de etalage van de firma Jac. Roest en Z.n, Raadhuisstx-aat 18. Voor deelnemen aan de wedstrijden kan men zich tot en met dinsdag 26 april aanmelden bij het „Cafétaria-Restaurant" Binnenweg 79c; D. Keyzer, Timorsti-aat 20; L. Kortekaas, Prinsenlaan 24; firma Jac. Roest en Zn., Raadhuisstraat 18; J. C. Weyman, J. R. Thorbeckelaan 83 en H. C. de Wit, Iepenlaan 37 Het avondpx-ogi'amma begint om half acht met een gx-ote taptoe op het Raad huisplein, uitgevoei'd door de beide plaat selijke muziekvei-enigingen Heemsteeds fanfarekorps „Eensgezind Excelsior" en de r.k. harmonie „Sint Michaël". Met de Distx-ictsgidsenband uit Amstei-dam, ver lenen deze muziekverenigingen ook hun medewerking aan het jeugdappèl. Voor het kleinkunst-concours, dat daar na om half negen begint kon de commissie reeds een programma samenstellen, dat uit acht verschillende -nummers bestaat. Men zou dit echter gaarne nog willen uit breiden. Men kan zich voor dit concours nog aanmelden bij de heer A. M. Smit, Wagnerkade 89, Heemstede, telefoon 35787. De feestelijkheden worden dan besloten met een oranjebal op het Raadhuisplein met diverse attx-acties, onder leiding van mevrouw H. van der Moolen. De dansmu ziek is van het ensemble „The Starlights", onder leiding van Bert van Poelgeest. Zoals de laatste jaren in Heemstede ge bruikelijk is geworden, zullen op het Wil- helminaplein weer een aantal kermisat tracties worden opgesteld. Deze zijn ge opend donderdag 28, vrijdag 29 en zater dag 30 april, alsmede maandag 2, dinsdag 3 en donderdag 5 mei. Geref. Kerken Beroepen te Dordrecht (vac. C. M. van der Loo) A. Broek te Gi-oningen-Noord te Lichtenvoorde F. de Jong, kand. te Dok- kum te Zwartebx-oek-Terschuur T. Kam per te Scharendijke. Bedankt voor Bolsward en voor Bowness Montgomery (Alberta, Canada) A. Corpo- x-aal te Edam voor Wex-kendam (2de 2de pred. pl.) M. Ros te Hoofddorp. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Utrecht-Centrum (voor het zendingswerk) A. Bikker te Zwolle. Het uit zes paviljoens bestaande Bio- herstellingsoord voor minder-valide kinderen, dat op een 20 ha groot ter rein even binten Arnhem is gebouwd, zal op 1 juni a.s. worden geopend. De kosten van dit nieuwe projekt zijn drie miljoen gulden, het gehele vermogen van de stichting, dat is bijeengebracht door in geheel Nederland gehouden bioscoop-collectes. Deze foto toont op de voorgrond de uitkijktoren van het therapiegebouw, verder naar achteren het centrale ketelhuis en op de achter grond het hoofdgebouw van het complex. „Ik had een minderwaardigheidscom plex. Ik heb het gedaan om vrienden te krijgen", zei vanmorgen voor de Haar lemse rechtbank een 23-jarige chauffeur uit Velsen die ten nadele van het woning- inrichtingsbedrijf waar hij werkte, onge veer 1800 zou hebben verduisterd. Hij kocht voor het geld onder meer kleding, schoeisel en grammofoonplaten en hij trakteerde zijn vrienden. De officier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman zei dat verdachte door zijn rancuneuze mentaliteit tegen over de maatschappij tengevolge van ver meende tekortkomingen tot oneerlijkhe den is gekomen. Wil hij verder op het rechte pad blijven, dan zal hij met deze houding moeten breken en proberen flin ker en eerlijker door het leven te gaan. De officier eiste een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan zes onvoor waardelijk met aftrek en de rest voor waardelijk met drie jaar toezicht van de reclassering. De raadsman, mr, J. C. Smithuijsen, noemde zijn cliënt een ongelukkige jongen die te weinig liefde en hartelijkheid heeft ondervonden. Pleiter verzocht de recht bank zich aan te sluiten bij het reclasse- ringsrapport en een clemente gecombi neerde stx-af op te leggen. Uitspraak donderdag 14 april om half tien. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan inzaken tegen twee los-ai-beiders uit Eindhoven en Amster dam, die in de nacht van 12 op 13 decem ber werden betrapt bij een poging tot in braak in een consumptiekiosk bij de Blau- webrug op de grens van Haarlem en Heemstede. De Eindhovenaar werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek van voorarrest we gens poging tot diefstal en de Amster dammer-, die verdacht werd van mede plichtigheid, werd vrijgesproken. Veertien dagen geleden eiste de officier van Justitie zes maanden gevangenisstraf tegen beiden. Een 27-jarige betonvlechter uit Velsen, die op 21 januari in een kantoor aan de Verspronckweg een brandkast forceerde (buit 82,50) werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van één jaar met aftrek van vooi-arrest. De man liep tegen de lamp doordat hij voor het plegen van de inbraak zijn colbertjasje had verwisseld voor het werkjasje van zijn broer. Op de plaats van het misdrijf viel een envelop met vei lingbriefjes uit zijn zak. De eis luidde an derhalf jaar met aftrek. De rechtbank vex-oordeelde een zestigja rige huisknecht-tuinman uit Amsterdam overeenkomstig de eis van de officier van Justitie tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. De man heeft terecht gestaan omdat hij in novem ber zou hebben ingebroken in een school in Aalsmeer, een zusterhuis in Hillegom en de gerefome'erde kerk in Lisse. Er verdwenen theedoeken, dweilen, kleden en gox-dijnen. Tijdens de behandeling van de zaak zei verdachte: „Ik ontken altijd, zelfs tegen beter weten in". De officier van Justitie had twee jaar met aftrek ge- eist. Een 33-jarige magazijnchef van een Haarlemse n.v. werd conform de eis we gens verduistering van geld en goederen, intotaal ongeveer 12.500, veroordeeld tot een jaar en drie maanden met aftrek. Advertentie VAN ZUL GEEFT U MEER KEUS IN OVERHEMDEN SANFOR en NO-IRON Effen 8.90 15.90 Ton-Sur-Ton 11.90 19.75 Streepjes 15.90 19.75 Ruitjes 15.90 19.75 WEEKENDERS effen, geruit en gestreept in mosgroen, blauwgroen en cognac 13.50 19.75 Trenco-Terlenka 24.75 Speciaal voor overhemden ANEGANG 17 Nieuws in het kort Toneelavond. Dinsdagavond wordt in het verenigingsgebouw ,,'t Verscholen nest" te Hoofddorp een filmavond gegeven, uit gaande van het C.N.V. Vertoond wordt „De echo der bergen", een kleurenfilm over Tirol. Simavi. In de eerste week van april zal in Lisse een collecte voor de Simavi worden gehouden, welke ten goede komt aan de medische hulp aan Suriname en Nieuw-Guinea. Fietsenkykdag. Zaterdag 2 april is er vveer gelegenheid door de politie gevonden fietsen te bekijken. Dit kan gebeuren van negen tot vijf uur op het politiebureau in de Smedesti-aat te Haarlem. Val in zwembad. Woensdagmiddag omstreeks kwart over vier is een twaalf jarige jongen uit Haarlem in Stoop's Bad in Ovex-veen gevallen, toen hij van de leu ning van de klimtrap naar de duikplank gleed. In bewusteloze toestand is hij naar het Marinehospitaal in Overveen gebracht. Geslaagd. De heren A. A. van der Eem te Heemstede en J. J. Joosten te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexa men van de industrieschool, uitgaande van de Stichting hogere technische school te Amsterdam. Cabaretavond. Maandag 4 april wordt in de Stadsschouwburg te Haarlem een ca baretavond gehouden, die geox-ganiseerd is door de firma G. J. Wassenaar, bedden zaak, Jansweg 17 te Haarlem. Deze caba retavond, tijdens welke onder meer Annie de Reuver zal optreden en een quiz zal worden gehouden, wordt gegeven ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van de beddenafdeling van de firma Wasse-

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7