HAG THE GLOBETROTTERS Sherlock in Haarlem lustrum VERMAGEREN WATERMETERS In uitbreidingsplan Hoofddorp-Oost zijn 800 woningen geprojecteerd Steeds meer mensen drinken KOFFIE PERRY folder van „elswout collecte n.z.h. en de bollen Verder drie kerkendrie scholeneen bejaarden centrum en een ziekenhuis Federatie opgericht van vrouwenorganisaties Ernstig auto-ongeluk bij Hoofddorp berecht Opening kampeerterrein in Vogelenzang Fa. A. EVERTS »ETtRS" Dorpsvereniging besprak plaatselijke kwesties Burgerlijke Stand van Haarlem DONDERDAG 31 MAART 1960 HAAKLEMb DAGBLAD UPREGHiE HAARLEMSGHE GOURAfsl ingen In de vergadering van donderdag 7 april zal aan de raad van Haarlemmer meer ter goedkeuring worden voorgelegd het ontwerp-uitbreidingsplan in onderdelen Hoofddorp-Oost II met bijbehorende be bouwingsvoorschriften. In 1949 werd door de gemeente in het belang van de volkshuisvesting de hoeve Eben-Haczer, gelegen aan de oostelijke Hoofdweg, aangekocht. In het uitbreidings plan zijn voor dit gebied, groot ongeveer 36 ha, circa 800 woningen geprojecteerd. Daarnaast is een aantal openbare en bij zondere gebouwen opgenomen, waaronder een bejaardencentrum, enkele kerkgebou wen en een ziekenhuis. Voorts bevat het plan de mogelijkheid voor de vestiging van een aantal buurtwinkels. de bouw van garages en de aanleg van enkele recrea tieterreinen. B. en W. zeggen in hun toelichting dat rekening is gehouden met de woonwensen van de bevolking en de sfeer van het dorp. Daartoe zal de bouw van meerge zinswoningen worden beperkt. De in het ontwerpplan geprojecteerde woningen kunnen worden onderverdeeld in 222 meer gezinswoningen (drie woonlagen), 513 een gezinswoningen en 51 woningen voor be jaarden. De meergezinsbouw is gedacht in drie woonlagen boven garages. Ten aanzien van de verdeling van de nieuw bouw in woningwetwoningen en premie woningen is gedacht aan de verhouding 2 3. Zonder rekening te houden met toekom stige vestigingen kan worden gesteld dat er op het ogenblik in Hoofddorp behoefte is aan 73 bejaardenwoningen. Deze be hoefte zal naar te verwachten is in de ko mende jaren stijgen met 27 woningen per vijf jaar. Dit houdt in dat voor 1970 in Hoofddorp nog 127 bejaardenwoningen zul len moeten worden gesticht. Bij de situe- Advertentie daarom opnieuw goedkoper De Koffie HAG-proef1959 heeft deze vanouds bekende coffeïne- vrije koffie weer in vele huisge zinnen ingang doen vinden. Het verrukkelijke aroma en da fijne pittige smaak van HAG zullen ook u bekoren. Koffie HAG spaart hart en zenuwen! Dat betekent onbeperkt genot zonder nadelige gevolgen. Importeur: HAG-Verkoopkantoor, Haarlem - Postbus 619 In Haarlemmermeer is opgericht een plaatselijke Federatie Vrouwen Vrijwil lige Hulpverlening, waarin zijn vertegen woordigd de vrouwenorganisaties van het N.V.V., de Ned. Christelijke Vrouwenbond, de Vrouwengroep van de Partjj van de Arbeid, de Ned. Vereniging voor Huis vrouwen, de Katholieke Arbeidersvrou wen, de Christelijke Plattelandsvrouwen en de Ned Bond van Plattelandsvrouwen. Het bestuur van de federatie waarin vertegenwoordigsters van alle dorpen en buurtschappen zitting hebben, is als volgt samengesteld: Mevrouw G. F. van Dam- ten Have, Badhoevedorp (Ned. Ver. van Huisvrouwen), presidente; mevrouw H. Nuis-v. d. Bos, Zwanenburg (Ned. Chr. Vrouwenbond), secretaresse; mevrouw M. E. Jongelie-Groenhof, Hoofddorp (Vrou wengroep P.v.d.A.), penningmeesteresse; mevrouw B. W. Mastenbroek-v. d. Berg, Hoofddorp (Bond van Plattelandsvrouwen), vice-presidente; mejuffrouw A. van Bei- num, Vijfhuizen (Chr. Plattelandsvrou wen), tweede secretaresse; mevrouw M. Schutte-v. d. Poel, Badhoevedorp (N.V.V.), tweede penningmeesteresse; mevrouw Van Aarle, Nieuw-Vennep (Kath. Arbeiders vrouwen), algem. adjunct. Tot ere-presi- dente werd benoemd mevrouw J. M. M. v. de Willigen-Reddingius. De federatie is bedoeld als een overkoepelend orgaan van de in Haarlemmermeer op maatschappe lijk terrein werkzame vrouwenvereni gingen. Toneel voor kerkebouw Zaterdagavond wordt in het Hervormde Jeugdgebouw in Vijfhuizen een toneel avond gegeven, waarvan de opbrengst ten bate komt van het bouwfonds voor een nieuwe hervormde kerk. De christelijke toneelvereniging „Ons Ideaal" speelt het stuk „Verbroken banden". ring van deze woningen is rekening ge houden met de wens van vele bejaarden om in kleine, tussen andere woningen ver spreide, blokken te wonen. Bejaardentehuis In Hoofddorp zal in de toekomst ook behoefte zijn aan een bejaardentehuis op niet-godsdienstige grondslag. Voor een dergelijk tehuis is in het uitbreidings plan ruimte gereserveerd in de onmiddel lijke nabijheid van de toegangsweg naar het dorpscentrum. In de westhoek van het plan is een kantoorgebouw geprojec teerd. Tevens zijn 11 buurtwinkels in het plan opgenomen. De hoofdwegen sluiten aan op de J. C. Beetslaan, de Nieuweweg en de Boslaan met een latere uitbreiding in noordoostelijke richting. Scholen Ten behoeve van het onderwijs zijn vrij veel bestemmingen voor openbare en bij zondere gebouwen in het plan opgenomen. Daarbij is er van uitgegaan dat in 1970 in Hoofddorp en omgeving 14.000 mensen zullen wonen. Hiervan zullen ongeveer 1750 kin deren de lagere school bezoeken. Voor dit aantal zijn zeven scholen nodig t.w. twee openbare, twee r.-k. en drie prot.-christe lijke scholen. In het uitbreidingsplan zijn daarom één openbare, één r.-k. en één prot.-christelijke school geprojecteerd. Verder bestaat in Hoofddorp behoefte aan een r.k. school voor U.L.O. en een nij verheidsschool voor meisjes. Deze scholen zouden eventueel in het zuidwestelijke deel van het uitbreidingsplan kunnen wor den gesticht. Ook is in Hoofddorp ten be hoeve van de gehele gemeente een prot.- christelijke school voor voorbereidend ho ger en middelbaar onderwijs nodig. Kerken en ziekenhuis In het plan is ruimte gereserveerd voor de stichting van drie kerkgebouwen, wel ke voor 1970 gerealiseerd zal worden. Het in het plan aangewezen terrein voor een ziekenhuis is zo gunstig mogelijk gesitueerd ten opzichte van het centrale busstation. De bestemde ruimte is gebaseerd op een zie kenhuis met 200 bedden. Ten behoeve van de passieve recreatie is in het plan bijna negen ha bestemd voor gemeenschappelijke tuinen en plantsoen stroken. Een oppervlakte van 0,94 ha is bestemd voor de aanleg van enkele speel- terreintjes en een sportveldje. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vanmorgen een 26-jarige bedrijfsleider uit de hoofdstad wegens het veroorzaken van een verkeersongeluk, waarbij drie van zijn familieleden ernstig gewond raakten, overeenkomstig de eis veroordeeld tot een maand hechtenis plus tw'ee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Terugkerend van een bezoek aan de bollenvelden had de man op zondag 3 mei van het vorig jaar bij de kruising van de Hoofdweg in de Haarlemmermeer waarop hij reed met de Schipholweg (een voorrangs- weg) verzuimd een andere auto voorrang te verlenen. Hij kwam daarmede met vol le vaart in botsing. Zijn, schoon oeder overleed later aan de verwondingen, zijn vrouw liep een schpdelbasisfractuur en een gebroken bekken op en zijn schoonva der eveneens een schedelbasisfractuur en een gebroken pols. Tijdens de excursie, die de Bloemen- daalse gemeenteraad en de pers donderdag 14 april gaan maken, zal burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller van Bloemendaal in Vogelenzang het kampeerterrein aan de Tweede Doodweg officieel openen. Deze opening zal des morgens om half elf plaats hebben. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showróom:: Wagenweg 104 - Tel. 12730 SANITAIRE INSTALLATIES Dinsdag is het bestuur van de Vereni ging „Dorp Vijfhuizen" in vergadering bijeengeweest. Binnenkort gaat het be stuur weer de dorpsaangelegenheden met de burgerij bespreken. Wat het ledental betreft, gaat het de vereniging niet slecht. Dank zij een ledenwerfactie, waarbij vooral aandacht werd geschonken aan de vele nieuwe inwoners, die Vijfhuizen in de loop van de laatste jaren is gaan tellen, werd het aantal leden verhoogd met 116 op 163. Dit schenkt de penningmeester wat verademing, maar hij kon niet voor komen, dat er weer een nadelig kassaldo is. De jaarcontributie per lid bedraagt na melijk slechts één gulden. Zo heeft men het onderhoud en beheer van het wacht huisje van de bus, waarvoor verleden jaar meer dan 110.moest worden uitgeteld. De uitbreiding van Vijfhuizen schept moeilijkheden voor de automobilisten, die uit de richting van de Kruisweg komend de weg in het dorp bijster zijn en op de driesprong van de d'Userinckweg en de Spieringweg niet weten hoe zij in Haarlem moeten komen. Daarom zullen op de krui sing d'Userinckweg Vijfhuizerweg Spieringweg en op de driesprong Spiering weg Vijfhuizerweg borden met „door gaand verkeer" worden geplaatst, welke leiden naar de door de vereniging ge plaatste richtingwijzer op de Vijfhuizer- dijk. Een ander verkeersprobleem is de Spieringweg tussen de Schipholweg en het dorp. Deze was vroeger vóór de Schip holweg werd aangelegd de enige toe- gansweg uit oostelijke richting naar het dorp, en staat als zodanig nog op het verkeersbord van de A.N.W.B. aangegeven. De toestand van de weg is echter zó slecht, dat het verkieselijker is het autoverkeer gebruik te doen maken van de Vijfhuizer- dijk vanaf de brug over de Schipholweg over de ringvaart. Hierover zal het advies 'van de A.N.W.B. worden gevraagd.. Het bestuur zal opnieuw met het ge meentebestuur opnemen om te trachten in Vijfhuizen een standpijp met slangenmate riaal te krijgen teneinde bij branden zo nodig te kunnen ingrijpen. Het bestuur hoopt vóór de jaarvergadering deze kwes tie te hebben geregeld. Sedert de oprichting van de Vereniging „Dorp Vijfhuizen" is de toestand van de Zwarteweg een probleem geweest, dat vijf en veertig jaar achtereen trouw op elke ledenvergadering ter sprake kwam. Thans schijnt hierin echter spoedig veran dering te komen, omdat de gemeente plan nen tot verbetering heeft ontworpen: De weg zal vijf meter breed worden; aan de zuidwestelijke zijde komt een groenstrook ter breedte van anderhalve meter, aan de andere kant een trottoir van drie meter breed. De jaarlijkse vergadering met de burge rij zal op 20 april worden gehouden in café De Die-le Clerq op de hoek van de Zwarteweg en de Spieringweg. Er zal een uiteenzetting worden gegeven van de plan nen, die de gemeente heeft gemaakt ter uitbreiding van Vijfhuizen. Hierdoor zul len in de loop van de komende tien jaar onder andere verscheidene wegen worden aangelegd, tweehonderd woningen worden gebouwd, sportterreinen worden aangelegd enz. Als speciale attractie zal een aantal kleurendia's worden vertoond van schil derachtige en historische plekjes in Vijf huizen en omgeving. Aan het begin van de vergadering her dacht de voorzitter, de heer C. A. de Ko ning, de heer O. van der Weij, die op 24 februari te Heemstede is overleden. De heer Van der Weij, destijds hoofdonder wijzer te Vijfhuizen, was de oprichter van de dorpsvereniging. Advertentie Taxtlallabrlekan Emlla Locke'aer N.V. - Hulst (Z) BEVALLEN van een zoon: 27 maart: M. P. Niesink-Knoops; 28 maart: A. C. Jansen-Boelhouwer; 29 maart: E. C. Kropff-Koelewijn; E. C. Bakker-Halsema; J. J. Wassenaar-Hulscbosch; 30 maart: M. J. A. Leeuwe-Nijhuis. BEVALLEN van een dochter: 29 mrt: F. M. Hetem-Maes; J. E. Rietveld-Ameri ka; H. M. L. Backhuijs-van Weert; C. M. H. Schilder-van Kessel; 30 maart: J. P. Hoogland-van den Hoek; H. T. de Reus- v. d. Lee. OVERLEDEN: 27 maart: J. Dijkstra, 91 j„ Vondelweg; 28 maart: J. Knipmeijer, 89 j., Raadhuisplein; 29 maart: C. Smit, 24 j., Gasthuisvest; J. W. Huiberts, 60 j., Gen. de Wetstraat. ONDERTROUWD: 30 maart: F. van der Putten en A. M. Koedooder; C. Schild en R. Attema; N. W. Hooijschuur en H. Ger- ritzen; J. C. Sparreboom en G. Kortekaas; G. P. Zoon en A. M. P. Ruwiel; J. A. Thannhauser en S. Janus; J. Brouwer en E. A. Goosens; R. Schipper en A. Ange- nent; C. H. Verkooij en A. Veen; W. J. J. van Houten en A. M. de Vries; M. H. J. Ploeger en C. Kollewijn; F. A. Furer en D. C. Voorderhaak; C. H. van Putten en W. J. Foppen; H. A. Kors en G. M. de Vries; C. A. M. Nieste en D. Keulen; G. J. Groenendijk en M. M. van der Molen; J. van Hoorn en J. Roubos; J. Geldorp en J. J. Pleiter; H. Smit en A. Ketting; J. W. van Kruisdam en A. Hogewoning; A. W. Freriks en G. Geeris. GETROUWD: 30 maart: W. A. van Dijk en M. C. de Lange; J. Grobbe en W. T. Goulooze; II. Diemei en B. dc Leeuw; A A. T. van Apeldoorn en A. J. van Uden; T. A. Kop en W. M. Dietz; J. Baas en A. P. T. Borger. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: M. E. CuijpersKoppen, zn. ONDERTROUWD: P. L. Verzeilberg en A. Lammerse. GETROUWD: J. D. Wardenburg en E. W. van Pelt. H. G. Flinterman en J. S. Goedhart. OVERLEDEN: Wed. B. A. M. Kuhle- maijerWijdom, 81 jr. Wed. M. P. Roe- kensvan Maas, 83 jr. P. J. Schreiner, 55 ji. J. Kaatee, 42 jr. Mw. W. J. van Dorp— v. d. Meent, 78 jr. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet. HMW, Solex, Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: Th. Groeneveld en F Spek. J. J. Fedder en L. G. Janssen. H. P. M. Santen en Th. H. M. Schutter. GEBOREN: Johanne Hendrika, dr van J Bank en J. II. Been. Berend, zn van L. J. A. van Peski en M. J. A. Mertens zur Borg. Franciscus Theodorus Augustinus, zn van P. J. Beliën en C. Weijers. Patricia Antoinette, dr van II H. Wesseling en G. van der Putten. OVERLEDEN: Wed. F. M. Witsenburg— Daarnhouwer, 88 jr. Mej. J. J. van dei- Harst, 79 jr. T. Liefhebber, 80 jr. Wed. H. L J. BlikslagerSeemann, 87 jr. P. J. Bos, 85 jr. Wed. Jkvr. J. M. A. Graadt van Rog genvan Geen, 80 jr. „Waar in Haarlem feest is vindt u „The Globetrotters". Dat schreef André Kaart uit de Saenredamstraat 86 rood in Haarlem (de ene helft van dit parodistisch duo) in een uitvoerige brief, waarin bovendien stond, dat „The Globetrotters" nu nog wel amateurs zijn, maar dat zij niets liever willen dan be roepsartiesten te worden. Liever vandaag nog dan morgen. In de woning van Henk van der Vis (de andere helft van het duo) hebben we het van deze beide Haar lemmers zelf nog een paar keer gehoord. Zij hebben het respectievelijk als kantoor bediende en als verkoper best naar hun zin, maar hun ideaal ligt toch ergens an ders. Op de Bühne om pre cies te zijn en drie jaar lang zijn zij al bezig zich voor te bereiden op de grote sprong. André en Henk vormen samen, zoals gezegd, een komisch-parodistisch duo. Zij maken hun liedjes en confe rences zelf, zij componeren zelf de melodietjes en zij vervaardigen zelf, al dan niet met behulp van hun charmante echtgenotes, al die attributen, die zij in hun „two-men-show" nodig heb ben. En dat zijn er heel wat, want behalve een pratende en bewegende kop van een aap hebben zij een werkende knipperbol, niet minder dan 36 hulpmiddelen bij een der vele liedjes en als kroon op het werk de uit elkaar klap pende, claxonerende, bellen de en bewegende gitaar, ge maakt door Henk van der Vis, die er een halve week vakantie in heeft zitten. Hij heeft echter eer van zijn werk, want overal waar „The Globetrotters" op treden verwekt deze „gi taar" bijzonder veel plezier. Evenals trouwens de meeste liedjes en conferen ces van het duo, dat ook buiten Haarlem al een be kende naam begint te krij gen en dat dikwijls samen in één programma staat met zeer bekende Nederlandse kleinkunstartiesten. „We zingen inhoudsvolle liedjes", aldus André, „we mikken op het visuele. Tot nu toe hebben we oris reper toire al driehonderd keer ge bracht en zonder op te scheppen kunnen we best zeggen, dat we aardig succes hebben. We werken met ple zier en dat is al heel wat....". „The Globetrotters" tijdens hun optreden. Dat vonden wij ook en na dat we een paar liedjes van het duo gehoord hadden en (via de bandrecorder) merk ten, dat „The Globetrotters" ook in de zaal over bijval niet te klagen hebben werd ons duidelijk, dat de Neder landse maatschappij binnen niet al te lange tijd een ver koper en een kantoorem ployé minder gaat tellen. Maar men zal er een goed komisch duo bijkrijgen. En dat is ook wat waard. Hij heeft geen pijp, geen hoed, die lijkt op het hoofd deksel van Sherlock Holmes en zelfs geen vergrootglas. Op zijn huis .staat „Hier is ••'t". Zijn kantoor is gevestigd- op de eerste verdieping van het woonhuis en zijn auto staat, net zoals bij alle an dere mensen, voor de deur op straat. Het detective-echtpaar Jan de Vries en mevrouw S. de Vries-Prinsen zit al tien jaar in het „vak". „Het particu liere recherchewerk is mooi. Ik zou er nooit meer uit willen", zegt mevrouw De Vries. „Ik heb het tegen woordig aardig druk", zegt mijnheer De Vries. Beiden zitten tegenover ons in de gezellig ingerichte voor kamer van het huis aan de Verspror ckweg 44 in Haar lem. Geen verborgen micro foons. geen bandrecorders, die vlug met de voet in be weging worden gebracht wanneer de gast begint te praten, geen camera's die de binnenkomenden fotogra feert. Een huiskamer, een heer in bruin kostuum in een stoel, een dame in een blauwe japon op het bank stel, waarop tevens een grote pop in een hoek leunt. „Of het detectivewerk ge vaarlijk is", willen we weten. „Zaterdag, nu vier weken geleden ben ik van Does burg teruggekomen met de wagen. Op een weg langs de Vinkeveense plassen waar langs mijn route voerde, merkte ik wel een gepar keerde auto op en ook een vent, die daar langs de kant stond, maar ik schonk er geen aandacht aan, tot er een steen door mijn voorruit vloog. Ik kon de wagen ge lukkig in bedwang houden". Meneer De Vries zakt iets terug in zijn stoel. „Hoe hard reed u, toen dit gebeurde?" „Honderd...." En dan een beetje teleurgesteld: :,,Dat was mijn derde voorruit in vier maanden fijds". Tien jaar lossen de heer en mevrouw De Vries nu al de moeilijkheden voor andere mensen op. Allerlei opdrach ten komen binnen: verzoe ken om een huwelijkspart ner te vinden; verzoeken om iemand op een reis te be geleiden. Zelfs een verzoek om voor een persoonlijk onderhoud naar Moskou te komen. Zaterdag vieren de heer en mevrouw De Vries dit tienjarig recherchewerk met een receptie in restaurant ..Bolwerk" van vijf tot zes uur. Iedere vrijdagavond van zeven tot negen uur biedt de christelijk sociale vereni ging „Patrimonium" in het lokaal Roemer Visscher- straat la in Haarlem-Noord gelegenheid tot het lenen van boeken. Zij deed dit voor het eerst op 11 maart 1955, zodat de uitleenbiblio theek deze maand haar eer ste lustrum heeft gevierd. Of gevierd is eigenlijk niet helemaal juist, want „Patri monium" wil de viering pas doen plaats hebben op vrij- In de week van 4 tot en met 9 april wordt de lang zamerhand traditioneel ge worden voorjaarscollecte van de afdeling Haarlem en om streken van de Algemene Nederlandse Invalidenbond gehouden, welke inzameling wordt afgesloten met een straat-speldjes-actie op za terdag 9 april. Een aanbe veling voor deze collecte is nauwelijks nodig er is trouwens een comité van aanbeveling, waarin vele burgemeesters en andere prominenten zitting hebben maar wel is het misschien aanbevelenswaardig te ver melden voor welke voor treffelijke activiteiten het geld zal worden gebruikt Dit zijn dan: het medisch zwemmen voor gehandicap ten, de loopschool, de ver strekking van invalide wagentjes en het vervoer van lichamelijk gehandicap ten naar de oefengelegen heden. Milde giften zijn hier voor zeker op hun plaats. Het bloembollenseizoen staat weer voor de deur. En voor wie de bloeiende bollen wil bezichtigen doet zich on vermijdelijk het vervoerpro bleem voor. De N.Z.H.V.M. heeft voor de periode van 30 maart tot een nader te bepalen datum in mei weer een aantal maatregelen ge nomen, die een vlot bezoek aan „De Keukenhof" en de bollenvelden mogelijk maken. Behalve de bussen van de gewone dienstregeling zijn er ook rechtstreekse bus diensten van Amsterdam via Haarlem naar Keukenhof. Ook van Den Haag uit zijn er rechtstreekse diensten naar de nationale bloemen tentoonstelling. Bovendien zijn er gedurende de expo sitie speciale busdiensten Lisse-Keukenhof. Voorts kan men in de bussen gecombi neerde bus-tentoonstellings biljetten krijgen. Tenslotte heeft de N.Z.H. een aantal van acht wandelingen uit gezet, waarvan de routes met behulp van wegwijzers ge volgd kunnen worden en die langs vele mooie punten voeren. dagavond 1 april, 's avonds na negen uur. Dan zal er een enigszins feestelijke her denking zijn, die met dank baarheid wil onderstrepen, dat de bibliotheek in de laat ste vijf jaar met stijgend succes heeft gewerkt. Bij het Stichtingsbestuur van „Elswout" bestaat het voornemen om ten behoeve van de bezoekers van het landgoed een folder uit te geven, waarin gegevens met betrekking tot de buiten plaats, de toegangsregeling, alsmede een wandelkaart zullen voorkomen. Het ge heel dient de bezoeker een indruk te geven van het geen een bezoek aan het landgoed hem kan bieden. Met het oog hierop zou het stichtingsbestuur graag over foto's van het landgoed be schikken. Degenen die be reid zijn voor dit doel foto materiaal af te staan, wordt verzocht dit te berichten aan de administratie Elswout- laan 14 in Overveen. De afgelopen maanden hebben vele inwoners van Haarlem op verzoek van de directeur van het gemeente lijk waterbedrijf allerlei maatregelen genomen om te voorkomen, dat de water meters zouden bevriezen. Nu er geen vorst van betekenis meer behoeft te worden ver wacht, kan men de bedek king van de watermeter weghalen en de meterput schoonrnaken. Dit om „rot ting en een vieze boel met ongedierte" te vermijden, zo als in een brochure van het waterbedrijf staat. Er staat trouwens nog meer in, en wel op enigszins imperatieve toon: „De meteropnemers zijn geenszins verplicht de bedekking van de water meter te verwijderen, in tegendeel zij kunnen vor deren dat dit terstond door of vanwege de bewoner ge schiedt". Een aangebracht houten tussendeksel kan ook wor den verwijderd en worden bewaard tot de volgende winter. Tenslotte wordt in het belang van de gebrui kers aangeraden in percelen waar de meterput buiten ligt, thans door een erkend waterfitter op een gemakke lijk toegankelijke en vorst- vrije plaats een stop- met aftapkraan binnenshuis in de leiding aan te laten brengen. Hierdoor kan tijdens de win ter de buitenshuis gelegen meterput tegen vorst wor den beveiligd, terwijl de binnenleiding binnenshuis kan worden afgesloten en geledigd. Samen wogen ze precies 440 pond. Maar dat is drie weken geleden en in die tussentijd hebben ze al weer samen ruim elf pond aan gewicht verloren. Dank zij de dokter, die pillen voor schreef en dank zij de wan delingen, die zij drie keer per week maken. Eveneens op medisch advies, want de huisarts van deze drie Haar lemse zussen vond, dat zijn „patiënten" wel wat te zwaar wei-den. Elke week drie keer een eind wandelen, zei hij, flink volhouden dan word je vanzelf weer zo slank als een den. En het heeft nu al ge holpen. Een van de zusters (de namen mochten beslist niet in de krant) die Drie Haarlemse zussen, die drie keer in de week gaan wandelen om een flink aan tal kilo's lichter te worden. 156 pond woog viel al elf pond af, een ander (eerst 144 pond) moest een pond per week missen, maar de derde bleef haar 140 pond trouw, ondanks de pillen ondanks het wandelen. „We gaan door tot we op ons goede gewicht zijn. Elke keer wandelen we iets ver der de Zeeweg af, daar heb ben we de ruimte. Over een paar maanden zijn we zo slank als een paar jonge meisjes". En ze stapten weer weg, met het heilige vuur van een groot ideaal in de ogen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9