Laat uw kind geen tatoeëerder worden Fantoom in de bar Neo- Silvikrin PANDA EN DE TROETELTROEP ROM EN MIOE AVONTUREN VAN EEN HOND GARCIA DE LE0N DINSDAG 5 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE H.AARLEMSCHE COURANT f 11 Gestroomlijnde emoties Stereofonische M utthcius-Passion De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Vuile handen 14 april nu op N.Ph.O. met Sinfonietta van Jan Mul Van Beinum-herdenking Haarlemse pianist Europese adviesraad voor hoger onderwijs DOOR WILLIAM IRISH VERLIEST U HAAR? Grijp dadelijk in met 41. Nu de notaris tegen Panda hadge zegd. dat troetel Joris zoveel mogelijk moest: worden verwend, maakte Joris hier dadelijk gebruik van om zijn zin door te drijven. „Voortaan mogen we toen, waar we zin in hebben", zei hij tegen de andere troetels. „Dus als jullie graag tegen steile muren klimmen en zware dingen optillen, mag baas Panda dat niet verbieden. Ik weet een leuk spelletje, waarbij jullie kunnen klimmen en tillen, zoveel jullie willen". Hij wenkte de troeteltweeling en de troetel-inbreker om wat dichterbij ie komen en begon toen geheimzinnig met ze te fluisteren. Wantrouwend trachtte Panda iets van het gesprek op te vangen. We gaan dus naar de Nationale Bank", hoorde hij Joris zeggen, .hoge steile muren, waar jullie tweetjes kunnen tonen wat een geweldige klimmers jullie zijn. En in de keldersheel zware brandkasten mag jij allemaal optil len Maar niet verder over pralen..." „Ja, ja," dacht Panda, „niet verder over pratenHij wil natuurlijk samen met de troetels de bank beroven. Wat moet ik doen? Ik kan toch niet zomaar toelaten, dat ze de bank beroven!" Toen nam hij een besluit. „Ik mag ze niets verbieden," dacht hij, „maar wèl mag ik de Bank waarschuwen, dat er een bankroof wordt voorbereid. Als ze daar op tijd gewaar schuwd zijn, kunnen ze die roof tenminste verhinderen!" Met. dit voornemen rende hij het huis uit. 1-Iet paard, dat er tot dus ver verveeld bij had gezeten, volgde hem nieuwsgierig. De N.T.S. vulde de maandagavond met telerecording: het begon met de gestroom lijnde emoties van een Nat „King" Cole Show, waarin men Mahalia Jackson kon horen zingen, het ging voort met een film. die beoogde propaganda te maken voor zeereizen, maar die net zo saai was als het beeld, dat velen zich ten onrechte van zeereizen maken. Daarna volgde een re lais van het Vlaamse toneelspel van Clau de Spaak „Het vonnis" over het lot van de enige overgebleven goede rechter in een of andere Zuidamerikaanse dictatuur, die een onschuldige moet veroordelen voor een politieke moord. De afgrijselijkheid van een dictatuur, waarin boeven staats raad kunnen worden kon werkelijk af en toe de gebreken doen vergeten, waaraan zowel het stuk als het spel mank gingen. Maar men ziet toch liever een stuk, waar in een dergelijk gewetensconflict niet op zulk een kunstmatige manier wordt ver tolkt. De laatste vraag van recht of on recht behoefde niet op deze wijze-te wor den aangedikt: zij zou met wat minder pathos ook al levensgroot voor ons hebben gestaan. Beeldschermer Op donderdag 14 april verzorgen de A.V.R.O. en de N.C.R.V. van 18.30 tot 22.15 uur gezamenlijk een reèhtstreekse stereofonische uitzending van de uitvoe ring van Bachs Matthaus Passion in de Grote Kerk te Naarden. Onder leiding van dr. Anton van der Horst werken aan deze uitvoering mede Erna Spoorenberg, so praan, Aafje Heynis alt, Tom Brand, Te nor (evangelist), Arjan Blanken, tenor (aria's), Laureins Bogtman, bas (Chris tus), David Hollestelle, bas (aria's en klei ne partijen), Horst Günther, bas (aria's en kleine partijen), het koor van de Neder landse Bachvereniging, het koor van de Vredesscholen te Amsterdam, Kees Otten en Joannes Collette, blokfluit, Jolle de Wit en Koos Verheul, fluit, Constant Sto- tijn en Gijs Reyns, hobo, Herman Kreb- bers en Theo Olof, viool, Carel van Leeu wen Boomkamp, viola da gamba, Albert de Klerk en Meindert Boekei, orgel, Mar tin Zagwijn, cello, Piet Swinkels bas, en het Residentie Orkest. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 3.00 Nieuws. 3.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Het bittere hart, hoorsp. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gitaarmuz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Vijftien jaar geleden, praatje. 13.20 Met PIT op pad, praatje. 13.25 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.45 Pianospeh 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Dubbelkwart. 18.15 Het Spectrum. 18.30 Leger des Heilskwartet. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Kamermuziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20 00 Passiestonde. 20.45 Vocale koren, instrumentaal koor en sol. 22.15 Boekbespr. 22.30 Nieuws 22.40 Zaalsportuitslagen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Vocale koren, instrumentaal koor en sol. (verv.). 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. en reportages. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 G.vmn. voor de vrouw 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor hei platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws en ten- toonstellingsagenda. 13.20 Latijnse klanken. 13.45 Radioportret. 14.00 Jazzmuziek. 14.45 Gram. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Lichte muz.: 17.25 Roemeense muz. 17.50 Regeringsuitz.Waarom beperking van de toelating van tandheelkundige studenten?, door prof. dr. H. M. J. Scheffer. hoogleraar in de so ciale tandheelkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Dansmuz. 19.00 Voor de kleuters 19.10 Tekorten ondanks overvloed, toespraak. 19.25 VARA-Varia VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Jazzforum. 21.20 Le Chalet, opera. 22.20 Keuren en kiezen, commentaar. 22.30 Nieuws. 22.40 Gram. 23.05 Interviews. 23.30 Jam- Session. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Kamer- ork., koor en sol. 14.45 Experimentele muz. 15.00 Le chateau de Barbe-Bleue. opera. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gevar. muz. 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Leken- moraal en filosofie. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.40 Kamerork. en sol. 20.00 Akademie der diskofielen. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Litteraire kron. 22.30 Gram. 22.30 Gram. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG EUROVISIE: NTS: 13.25—14.00 Report. Londen aankomst pres. De Gaulle. 19.3020.00 Internat agrarisch nieuws. NTS: 20.00 Jiurn. en weeroverz 20.29 Filmdocumentaire. 20.30 Film. 22 05 Franse chansons. 22.15-23.00 Rechtstr. reportage Brussel. VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journ. cn weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 Documentaire. 21.20 Omr.ork. van België en sol. 21.50—22.20 Film. De uitzending van „Vuile handen", on der regie van Kees van Iersel, die door allerlei omstandigheden tweemaal moest worden uitgesteld is nu toch definitief vastgesteld: in de televisie-uitzending van de VARA op donderdagavond 14 april komt dit toneelstuk van Jean-Paul Sartre nu voor de camera's. Zoals men weet, werd het stuk vertaald door Anna Blaman. en zullen Kees Brusse, Henk van Ulsen en Andrea Domburg de hoofdrollen spelen. Eerder op deze avond zendt de VARA „De wereld van vandaag" uit, waarin dr. L. de Jong de laatste ontwikkelingen in de internationale politiek zal toelichten, en voorts een door Jan Dassen samengesteld en geregisseerd programma: „Goud, Zil ver, Brons....?". Daarin zal men, in een rechtstreekse uitzending uit het Olym pisch stadion te Amsterdam, zien hoe de Nederlandse topathleten trainen voor de Olympische Spelen. De Sinfonietta van de hedendaagse Ne derlandse componist Jan Mul, een orkes tratie van een oorspronkelijk als pianoso nate geschreven werk, zal te beluisteren zijn in een concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, dat wordt uitge zonden op zaterdagmiddag 16 april in een gezamenlijk programma, verzorgd dooi de VARA. Het orkest, dat geleid wordt door Henri Arends, zal bovendien de van de jaren 1886 tot 1888 daterende Symfonie in d uitvoeren van van de Franse compo nist César Franck (1822-1890). 4041. Ziezo, dat avontuurtje was dus achter de rug. Rom en Mioe keken elkaar lachend aan, toen ze buiten de fabriek stonden. Wat zullen we nu gaan doen? zei Mioe. Weet je watlaten we verstoppertje gaan doen. Deze boom is de buutpaal, ik zal wel eerst gaan staan, dan mag jij je verschuilen! Da.ür had Mioe wel zin in. Terwijl Rom met z'n ogen dicht bij de boom stond en tot honderd telde, maakte Mioe, dat: ze wegkwam om 'n goed plaatsje te zoeken. „De klad zit erin", zegt George Burchett pessimistisch. „Een jaar of wat geleden was er met tatoeëren lekker geld te verdienen, maar het is jammer genoeg een snel voorbijgegane rage geweest." Hij schu.dt zijn oude hoofd, een beetje somber, en kijkt wat knorrig voor zich uit. Zijn werkvertrek is pijnlijk nauwkeurig opge ruimd „daar zorgt: mijn vrouw voor". Op een tafeltje in een hoek liggen enkele vreemde werktuigen, waarmee George zijn clientèle onder handen neemt; het konden wel doktersinstrumenten zijn. Hij vindt in mij een meevoelend luisteraar al was het alleen maar om hem daardoor gunstig te stemmen. Dat zijn vak niet zoveel mogelijkheden meer biedt voor de jonge beoefenaar is op zichzelf geen economische ramp. Voor mijn part mag men een actie voeren onder de leuze: Ouders en voogden, laat uw kind geen tatoeëerder worden! Als George maar wel willend uit zijn tuin van herinneringen wil plukken en mij straks met een lief tuiltje de deur uit zal leiden. Zijn ogen lichten op als ik hem te rugvoer naar de periode van blei in het bedrijf, zo omstreeks 1955 en 1956. „Het was hier soms een gekkenhuis", zegt hij enthousiast. „De mensen maakten gewoonweg een queue in de gang". Ik ben bereid hem op zijn woord te geloven: Engelsen verzui men immers geen gelegenheid ergens voor in de rij te gaan staan. Als ik aan tatoeëren denk, zie ik ge bruinde zeemansarmen, verlucht met ankers en al dergelijk fraais. Ik hoef maar even in het werkvertrek en het aangrenzend magazijn van de heer Burchett rond te kijken om die (pri mitieve) opvatting grondig te herzien. Hij legt mij een aantal werktekenin gen voor, waaruit de klanten een keu ze mogen doen: afschuwelijke duivels- koppen, griezelige schorpioenen en slangen, esculaaptekens (welke arts durft zich aldus ..met het embleem van zijn waardigheid "te tooien?) en zelfs de dramatische voorstelling van St. Joris te paard, op het punt de vuurspuwen de draak aan zijn lans te rijgen. Dit alles in welke kleuren van het spec trum men maar verkiest. „Je kreeg in die tijd de vreemdste opdrachten", vertelt de man, die in de schaduw van de Tower Bridge zijn ar tistieke handwerk uitoefent. „Vooral jonge meisjes kwamen om tatoeages te laten aanbrengen en soms dacht ik wel eens: kind, je weet niet wat je wilt. Maar het is per slot van rekening mijn broodwinning. De filmsterren en zangers van het moment waren ge weldig in trek. Sommigen legden me foto's voor „van mijn verloofde", zeiden ze dan, „en kunt u ervoor zor gen dat het een precies gelijkend por tret wordt?" En, letterlijk meneer, ze wilden de tatoeages zichtbaar dragen, bij voorbeeld even onder de hals of zo hoog mogelijk op de rug. Ik probeer de ze er echt wel eens van af te bren gen, maar de meesten bleven erbij. Nou ja, wat doe je dan? Ik weet ze ker dat er op 't ogenblik heel wat jonge vrouwen rondlopen die elke keer dat ze hun kuiten bekijken spijt heb ben als haar op hun hoofd. Het lijkt me ook niet zo lollig met een portretje van George rond te kuieren, als je al lang met Peter getrouwd bent". In de loop van zijn dertig jaren prak tijk heeft George Burchett zo langza merhand wel verleerd zich te verba zen over de zonderlinge kronkels waar mee de mensen behept zijn. Hij heeft zijn gouden tijd beleefd met het aan brengen van lieflijke bloemen en vlin ders op blanke maagdenboezems. Hij heeft braaf „My true love, Henry" op de arm van een meisje getatoeëerd, onderwijl filosofisch bedenkend dat de vlam morgen wel eens op John of Dick kon zijn overgeslagen. Hij heeft er zelfs niet van opgekeken, wanneer een klant na een maand of zes terug keerde met het verzoek een tatoeage onherkenbaar te maken of dusdanig te veranderen dat niemand meer zou we ten wat er aanvankelijk had gestaan. „Ik heb het nog eens beleefd met een jonge fotograaf. Hij kreeg op zijn ver langen het woord Mary en daaronder een camera op zijn borst. Een tijdje later vroeg hij me om van het foto toestel een galg te maken en van de naam het woord verraadster. Dan zit je wel even te kijken, dat verzeker ik u". „En is het gelukt?" „Nou, min of meer. Zo iets verande ren gaat natuurlijk niet gemakkelijk, maar je kunt er wat tierelantijntjes bij fantaseren, waardoor het iets anders lijkt. De camera is een huis geworden en de naam kon verdwijnen onder een blauwstenen stoep". George Burchett kan zich minstens één tragisch voor-val uit zijn loopbaan herinneren. Een navrant verzoek deed hem een jong meisje, dat hem toever trouwde moeder te zijn geworden. Ze kon niet voor haar kindje blijven zor gen en wilde het te vondeling leggen. „Wilt u dan een klein merktekentje op zijn rechterbovenarmpje aanbrengen, zodat ik het later kan herkennen?" vroeg ze. Hij glimlacht wanneer hij hieraan te rugdenkt. „Ik heb het niet gedaan", zegt hij, „maar ik ben net zo lang met haar bezig gebleven, tot ze inzag flink te moeten zijn. Ze werkte in Londen en haar ouders woonden ergens in de Mid lands. Ga met ze praten, heb ik haar aangeraden, stel toch vertrouwen in ze. Ben je bang dat ze niets meer van je willen weten? Ze ging helemaal opge lucht bij me weg en een paar weken later heeft ze me verteld dat het kind je bij haar ouders kon blijven". Dan komt de zakenman even bij hem boven. „Wilt u niet, als aanden ken, een kleinigheidje gatatoeëerd heb ben? Een naam, bij voorbeeld? Het is een kwartiertje werk". Ik verzeker u plechtig niet voor de verleiding te zijn bezweken. Naar mij verteld is hebben thans hooggeplaatste personages vroeger die standvastig heid niet kunnen opbrengen. „Is het waar," vreeg ik hem, „dat u klanten van vorstelijke huize hebt ge had?" Als hij mij namen noemt, zou ik mij gerechtigd kunnen achten ze u door te geven. Maar die vlieger gaat niet op. „Het is waar," zegt hij droogjes, „maar u zult van mij niet kunnen be weren dat ik beroepsgeheimen ver klap." (Nadruk verboden Ter herinnering aan Eduard van Bei num zendt de A.V.R.O. in de komende week drie programma's uit, bestaande uit opnamen van het Concertgebouworkest onder leiding van de op 13 april van het vorig jaar overleden dirigent. Op zondag 10 april kan men van 22.40 tot 23.10 uur het orkest beluistèren in Franz Schuberts Zesde symfonie in C gr. t. In A.V.R.O.'s „Radio Matinee" wordt op maandag 11 april van 15.05 tot 16.40 uur een programma uitgezonden, dat de Sinfo- nia in D gr. t„ opus 18. van Johann Se bastian Bach, het Eerste Concert voor piano en orkest van Ludwig van Beetho ven (solist: Robert Casadeseus), symfoni sche fragmenten uit „Psyche" van César Franck en Muziek voor strijkers, slagwerk en celesta van Béla Bartók omvat. Van 23.25 tot 23.55 uur kan men op dezelfde dag een uitvoering beluisteren van twee wer ken van Claude Debussy, „Berceuse hé- roïque" en „La mer". Op maandag 11 april speelt de Haarlem se pianist Henk van Eeuwijk van 14.00 tot 14.30 uur in het A.V.R.O.-programma composities van Claude Debussy en Mau rice Ravel. STRAATSBURG (ANP) De perma nente vertegenwoordigers van de vijftien landen van de Raad van Europa hebben in Straatsburg besloten een Europese advies raad voor hoger onderwijs en onderzoek in te stellen. In deze raad zullen twee ver tegenwoordigers per land zitting hebben, één als regeringsvertegenwoordiger en één als vertegenwoordiger van de nationale universiteiten. De permanente vertegenwoordigers heb ben voorts besloten een internationaal centrum voorlichting en onderzoek op het gebied van de beroepsopleiding te stichten. Het voorstel hiertoe was afkomstig van de Fransman Schneiter. de speciale vertegen woordiger van de Raad van Europa vooi vluchtelingenzaken en het probleem van de bevolkingsoverschotten. 32) De tweede draai in de trap. Nog één. zei Lombard. 1-Iet derde portaal. Wat is hier met het licht aan de hand?, zei Burgess. Het ritme van Lombards stappen veranderde even. Ja, dat is gek. Toen ik naar beneden ging, brand de de lamp hier nog. Ze is misschien kapot gegaan, of iemand heeft haar uitgedraaid. Je bent er zeker van, dat die lamp brandde? Ja, heel zeker. Zijn kamer was donker, maar er viel nog wat licht uit de gang naar binnen. Laat mij maar liever voorgaan. Ik heb een zak lantaarn bij me. Burgess liep hem voorbij. Hij had kennelijk weg willen gaan. Op het. portaal tussen de twee verdiepingen, waai de trap van richting verandert, lag hij plotseling op handen en voeten. Pas op, riep hij tot Lombard, Ga terug. De lichtbundel van zijn lantaarn sprong naar beneden en bescheen het vierkant tussen de muur en de onderste trede van het laatste stuk trap. In een groteske houding lag er een bewegingloze figuur. Zijn benen steunden nog op de onderste treden, zijn lichaam lag plat op het portaal, en zijn hoofd was onnatuurlijk ver naar achteren gebogen, pal tegen de muur. Aan één ooi- bengelde een bril met. donkere glazen, die wonder boven wonder niet gebroken waren. Is 'm dat?, mompelde hij. Ja, het is hem, was alles wat Lombard zei. Burgess bukte zich over het lichaam. Plij onder zocht de man even en strekte toen de rug weer. Een gebroken nek, zei hij,Hij moet op slag dood zijn geweest. Hij liet het licht van de lantaarn de trap opschij- nen. Toen liep hij naar boven, de treden beschijnend. Een ongeluk. Hij is kennelijk bovenaan de trap misgestapt en toen voorover naar beneden getuimeld. Hij moet met zijn hoofd tegen de muur terecht zijn gekomen. Hier, op de rand van de bovenste trede, zie je precies waar hij is geslipt. Lombard klom langzaam naar boven. Oók een mooi ogenblik voor een ongeluk!, zei hij. Nauwelijks heb ik hem gevonden, of.... Hij zweeg plotseling en keek de detective vragend aan. Je denkt toch niet, dat het iets anders geweest kan zijn? Is iemand voorbij gekomen, toen jij en die agent beneden stonden? Nee, niemand is uitgegaan of binnengekomen. Heb je soms iets gehoord, dat op een val leek? Nee, maar we zouden in dat geval natuurlijk di rect zijn gaan kijken. Er zijn echter tenminste twee treinen voorbijgekomen, en die maken op dat viaduct een afschuwelijk lawaai. Je kon niet eens meer horen wat je zelf dacht! Misschien is hij wel bij één van die gelegenheden naar beneden getuimeld. Burgess knikte. Daarom hebben de andere bewoners het waar schijnlijk ook niet gehoord. Maar nee, er zijn té veel toevalligheden. Het kan moeilijk een ongeluk zijn. Hij zou wel tien keer op diezelfde plaats zijn hoofd tegen de muur gestoten kunnen hebben, zonder zijn nek te breken. Hij is nu eenmaal op slag gedood, maar daar kon vooruit moeilijk op gerekend worden. En die lamp. Is dat óók niet al te toevallig? Zij brandde, toen ik naar beneden ging om op te bellen. Dat weet ik zo zeker als twee maal twee vier is. Als dat ding niet had gebrand, was ik langzaam naar be neden gelopen, maar ik ben naar beneden gerend. Burgess liet het licht van de lantaarn over de muur schijnen, totdat hij de lamp had gevonden. 1-Iet was een ouderwets geval, dat aan de zijmuur zat. Ik begrijp niet goed, wat je bedoelt, zei hij, ter wijl hij naar de lamp bleef staren. Als hij veron dersteld wordt blind te zijn, of tenminste de meeste tijd met dichte ogen rondloopt, wat op hetzelfde neer komt, wat kan die lamp dan te betekenen hebben? Hoe kan duisternis nu een nadeel voor hem zijn? Hij is waarschijnlijk in het donker altijd zekerder van zichzelf geweest dan bij een brandende lamp. Hij was het niet gewend om zijn ogen te gebruiken. Misschien is het dat juist wel, zei Lombard. Hij kan best zijn kamer uitgehold zijn om te proberen er van door te gaan, voordat ik terug zou zijn. In zijn haast heeft hij misschien zijn ogen niet dicht ge daan, maar is hij blijven kijken. En met open ogen was hij er waarschijnlijk niet beter aan toe dan jij of ik. Nee, nu verwar je alles. Als hij van zijn stuk is geraakt doordat hij zijn ogen open heeft gehouden, dan had de lamp juist moeten branden. Maar zij heeft nu eenmaal niet gebrand. Wat zou er achter ge zeten kunnen hebben? Hoe kon iemand erop rekenen, dat hij zou misstappen, en er dan bovendien ook nog op speculeren, dat hij zó ongelukkig terecht zou ko men, dat hij zijn nek zou breken? Goed, het is dus tóch een vreemd ongeluk ge weest. Lombard maakte een mismoedig gebaar met zijn arm. toen hij zich omdraaide om weer naar beneden te gaan. Maar ik vind tóch, dat het maar op een gek mo ment gebeurd is. Nauwelijks heb ik iets van hem we ten los te krijgen Ja. er kunnen nu eenmaal altijd ongelukken ge beuren en meestal op momenten, dat je er niet op rekent. Lombard liep teleurgesteld en nijdig stampend de trap af. Bij iedere stap kwam zijn volle gewicht dreu nend op de trede. Wat je ook uit hem had kunnen krijgen, we heb ben er niets meer aan. Nu moet je niet te somber zijn. Best mogelijk dat je nog iemand anders vindt, die hen gezien heeft. Wat hij me verteld heeft, kan ik nu wel in de prullemand gooien. En het was nog wel zo belangrijk! Hij was inmiddels op het portaal gekomen, waar Ret. lichaam van de bedelaar lag. Plotseling draaide hij zich om en keek naar boven. Wat was dat? Wat is er gebeurd? Burgess wees naar de muur. De lamp is weer gaan branden. Door het getril van de trap, heeft ze kennelijk weer contact gemaakt. Nu begrijp ik ook opgelost. Je kunt gerust weggaan. Ik zal het wel rapporteren. Het heeft geen zin, als jij er in betrokken raakt, indien je tenminste nog die andere kwestie wilt uitzoeken Ontmoedigd liep Lombard naar beneden. Lang zaam stierven zijn voetstappen weg. Burgess bleef al leen achter, wachtende bij het bewegingloze lichaam op het portaal. HOOFDSTUK XIV De tiende dag voor de executie. Het meisje. Het stond op een stukje papier, dat Burgess haar had gegeven. Cliff Milburn. Lid huis-orkest, Casino The atre, laatste seizoen. Tegenwoordige werkkring Re gent Theatre. Daarna volgden twee telefoonnummers. Het eerste van een politiebureau, te bereiken tot een bepaald uur, het tweede van zijn huis zo zij hem na diensttijd nog nodig mocht hebben. Hij had haar ge zegd: Ik kan je niet vertellen, hoe je het moet doen. Dat moet je zelf maar uitzoeken. Je intuïtie kan je dat beter zeggen dan ik. Je hoeft niet bang te zijn, maar houd alle vijf bij elkaar. Dan zal er niets ge beuren. Ja, zo moest het worden, dacht ze, terwijl ze voor de spiegel zat. Dit was de enige mogelijkheid. Haar frisse, natuurlijke uiterlijk was verdwenen. De brede golf van haar haar was weg. Ze had nu stijve harde krullen, die nog eens extra met een fixatief bewerkt waren. Verdwenen was ook het jeugdige ele gante en losse uit haar kleding. De kleren zaten als het ware op haar lichaam geplakt en het effect ervan stond haar gruwelijk tegen, zelfs nu ze nog alleen op haar kamer was. De rok was angstwekkend kort, zodat als ze ging zitten. In ieder geval was ze er nu zeker van, dat het zijn aandacht zou trekken op de manier, die zij wilde. Op beide wangen glansde een rode plek, even fel als een stoplicht, maar het doel ervan was juist het tegenovergestelde: ja, het was goed. (Wordt vervolgd) Advertentie Haar in de kam betekent haar uitval! Dit is het gevolg van ondervoeding der haarwortels. Indien u niet kaal wilt worden, moet uw haar onmiddellijk bio logisch. worden gevoed. Grijp dadelijk in met Neo-Silvikrin, de biologische haarvoeding, die uw haar, via de wortels, voedt met alle 18 haaropbouwstoffen vol gens de leer van Sir Fred. Hop kins (Nobelprijs-winnaar voor Chemie). Herwin uw haar, uw jeugd, uw zelfvertrouwen met Neo-Silvikrin. Kuurflacon f7,60 Kuurflacon f 7.60 Voor de dagelijkse kaarverzorging is er Silvikrin- Lolion (met of zonder vet) f 1.70 -f3.30 De astrologie is een oude „wetenschap". Een ieder heeft wel eens zijn horoscoop laten trekken om over zichzelf in de ster ren te lezen De uitgeverij G. W. Breughel te Den Haag heeft het ons nu echter ge makkelijk gemaakt door voor ieder sterre- beeld een afzonderlijk fraai verzorgd deeltje uit te geven. Het zijn door Rico Bulthuis op aangename wijze bewerkte vertalingen van de Franse reeks „Le Zo- diaque" door André Barbault. Wij ont vingen de deeltjes MAAGD, LEEUW en BOOGSCHUTTER en kunnen ze prijzen om hun onderhoudende en tegelijkertijd zakelijke tekst, om hun fraaie illustraties en mooie uitvoering. In de boekjes wor den een aantal voorbeelden aangehaald van grote figuren die onder het betref fend teken zijn geboren en ze geven de lezer het heerlijke gevoel zich met hen verwant te kunnen voelen De biografieën kloppen niet allemaal even precies met de feiten, maar onze identificatiedrang wordt bevredigd en daar gaat het om. De boek jes lijken ons bijzonder geschikt voor ge schenken op verjaardagen, bij huwelijken en verlovingen. De partners leren elkaar dan misschien nog eens van een nieuwe kant kennen!

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11