APARTE PREMIESTELSELS VOOR BOUW VAN EIGEN- EN VAN HUURWONINGEN Sport- shirts Helft van aantal ongelukken gebeurt op kruispunten Vier weken voor koopman die ondanks verbod café bezocht Kort en 7 8 Zuidenwind overheerst ,^PÜIL\ Fw J f f *PR" F F I 4 f *PR/L Jr Jf ^APRI1>;*J APRIL EL JÊ TECHNISCH^voorjaarsbeurs BOUW EN TRANSPORT UITRUSTINGEN VOOR INDUSTRIE EN OPENBARE DIENSTEN NIEUWE SUBSIDIEREGELING Meer subsidie voor de bouw van goedkope dan van dure huizen Postkoets had moeilijke start Verkeersleergang in Utrecht HAARLEMSE POLITIERECHTER PROEF WERK- DRUKTE DINSDAG 5 APRIL 1960 2 MOLENDIJK - dameskapster „Evertsen" keert morgen terug uit Nieuw-Guinea Als wij verkouden worden elke woensdag jongensmarkt Oproep van Rijkspolitie Kerkelijk Nieuws %/NSDAG —Wi WOENSDAG MR*1 DONDERDAGWÊFPÊÊÊ VRIJDAG Êm"m,W ZATERDAG ËP*m^gf%ZONDAef"Mf^liaFÊ MAANDAG 5 Mi6 fil7 M81719 lil10 f311 FTl WOENSDAG G APRIL DONDERDAG I APRIL VRIJDAG APRIL Advertentie ZATERDAG 9 APRIL Op 1 april jongstleden is de nieuwe subsidieregeling voor de particuliere bouw ingegaan. Tevens is de regeling voor de woningwetbouw gewijzigd. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft de gemeente besturen op 31 maart per circulaire een nadere toelichting daarover ver strekt. Hieronder volgt een samenvatting van de nieuwe maatregelen, ons verstrekt door het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Minister mr. J. van Aartsen wil zoveel mogelijk de bouw van volks woningen bevorderen, ook in de sector van de particuliere bouw. De mi nister brengt dit streven in de nieuwe regeling tot uitdrukking door voor huurwoningen op een ander subsidiesysteem over te gaan en voorts door voor goedkope woningen grotere subsidies te verlenen dan voor duurdere woningen. Voor een door de eigenaar te bewonen woning kan, evenals voorheen, een pre mie en een toeslag worden toegekend. Hierbij worden onderscheiden: categorie a (de goedkope woningen) en categorie b (de iets duurdere woningen). De premie voor de categorie a is de hoogste. Voor de toeslag voor „eigen bewoning" maakt het geen verschil in welke catego rie men bouwt. De toeslag kan nu ook worden toegekend aan hen, die ouder zijn dan 65 jaar Onder de subsidiecategorie a vallen wo ningen waarvan de stichtingskosten niet meer bedragen dan 26.000 in gemeente klasse 1 24.000 in de gemeenteklassen 2 en 3, 22.000 in de gemeenteklassen 4 en 5. Onder categorie b vallen woningen waarvan de stichtingskosten hoger zijn dan de voor categorie-a geldende bedra gen, maar niet hoger dan 30.000 in de eerste gemeenteklasse, 27.500 in de ge meenteklassen 2 en 3, 25.000 in de ge meenteklassen 4 en 5. De mogelijkheid dat de gemeente de te rugbetaling van hoofdsom en rente van hypothecaire geldleningen garandeert, is uitgebreid. Voorheen werd slechts een garantie gegeven voor de „top" van de le ning. Nu kan de garantie worden vexdeend voor de gehele lening tot ten hoogste 90 percent der netto-stichtingskosten van de woning. Deze garantie kan worden gege ven aan degene aan wie een toeslag voor „eigen bewoning" is toegekend, mits hij niet ouder is dan 55 jaar. Huurwoningen Voor de woningen, die zijn bestemd voor de verhuur bestaan drie subsidieca tegorieën: a, b en c. De subsidie is het hoogst in de categorie a en het laagst in de categorie c. De subsidie voor de huurwoningen be staat uit een ten opzichte van de vorige regeling lagere premie ineens, die bij het gereedkomen van de woningen wordt uitbetaald, en een jaarlijkse bijdrage. De jaarlijkse bijdrage wordt, telkenjare ver minderd met 3 percent vbor de categorie a, 5 percent voor de categorie b en 7 per cent voor de categorie c. Deze verminde ring wordt niet gecompenseerd door hoge re huur, doch is volgens het ministerie mo gelijk tengevolge van de vermindering van de rentelast door afschrijving van de stichtingskosten. Voorts wordt de jaarlijk se bijdrage bij algemene huurverhogin gen met het bedrag van die huurverho ging verlaagd. De jaarlijkse bijdrage ver valt indien zij per complex minder dan gemiddeld 50 per woning komt te bedra gen. Voor elk der categorieën a, b of c zijn huurgrenzen vastgesteld, onderscheiden in vijf gemeenteklassen. Voor de indeling in deze categorieën is bepalend de gemiddel de huurprijs per complex, waarbij wordt uitgegaan van een bruto-rendement van ten hoogste 77a percent van de nettostich- tingskosten. Voor woningen en woongebouwen voor bejaarden kan volgens de nieuwe regeling subsidie worden verleend aan rechtsper sonen die geen winst beogen. De subsidie voor bejaardenwoningen bestaat uit een premie en een jaarlijkse bijdrage als voor huurwoningen in de categorie a. Voor de huren gelden de grenzen als voor de nor male woningen, verminderd met 25 per cent. Voor woongebouwen kan een premie worden toegekend, mits de bouwkosten be neden bepaalde grenzen blijven. De subsidie voor de „eigen woningen" zowel als voor de „huurwoningen" wordt toegekend aan degene die eigenaar is bij de aanvang der eerste bewoning. Gezien de huurverhoging van 1 april 1960 zullen voor woningwetwoningen, voor de bouw waarvan op of na die datum toestem ming tot gunning wordt gegeven, lagere bijdragen worden verleend. De verlaging bedraagt 2/7 deel van de voordien geldende bijdragen. Voor woningen en woongebou wen voor bejaarden wordt de bijdrage slechts met 1/7 deel verlaagd, teneinde de overgang voor bejaarden uit normale wo ningen naar speciaal aan hun behoefte aangepaste huisvestingsvormen te bevor deren. Voorts zijn de normen voor de onder houdskosten en de algemene onkosten van woningwetwoningen verhoogd. Voor wo ningwetwoningen, waarvoor op of na 1 april 1960 toestemming tot gunning wordt gegeven, zullen per woning per jaar de volgende bedragen voor onderhoud en al gemene onkosten worden aangehouden: in gemeenten der eerste klasse 120 en f 19, tweede klasse f 110 en 18, derde klasse 100 en 17. Ér is wijziging gebx-acht in de inkomensgrenzen van de bejaai-den, voor wie een extra bijdrage in de huur kan worden verleend. Deze grenzen zijn verhoogd tot 2580 per jaar voor in ge zinsverband samenwonenden en 1680 per jaar voor niet in gezinsverband samenwo nenden. Voor efficiënte bouwplannen voor Wo ningwetwoningen kan de normale bijdrage met 40 percent worden vermeerderd. Dit zal gemiddeld een extra-bijdrage van 2 per week betekenen. Deze maatregel is genomen met het oog op het feit, dat de woningbehoefte zich steeds meer toespitst op de bevolkingsgroepen in de lagere in komensklassen. De ontwikkeling van goe de en goedkope woningbouwplannen zal daarom zoveel mogelijk moeten worden bevorderd. Met het oog hierop zal in 1960 voor een aantal van 5000 woningwetwonin gen, die volgens bij uitstek efficiënte plannen worden gebouwd en uit dien hoof de reeds een gunstige huurprijs hebben, een extra jaarlijkse bijdrage worden toe gekend. Ten gevolge hiervan kan de huur prijs nog eens verder worden verlaagd. Tegelijk met het in werking treden van de nieuwe subsidiemaatregelen zijn enige wijzigingen aangebracht in de „voor schriften en wenken voor het ontwerpen van woningen (1951)". Advertentie Iedere dame is verwend met MOLENDIJK'S PERMANENT SCHOONHEIDSSALON Santpoorterplein 1, Haarlem. Tel. 19706 Bus 2-3-4 Hr. Ms. Fregat Evertsen, commandant kapitein-luitenant ter zee J. A. van Beuse- kom, vanuit Nederlands Nieuw-Guinea op de thuisreis naar Nederland, zal morgen middag omstreeks vier uur op de rede van Den Helder arriveren. Die middag om half twee zal de bevel hebber der zeestrijdkrachten, vice-admi- raal L. Brouwer, zich te IJmuiden aan boord van Hr. Ms. Evertsen begeven om met de commandant en de bemanning de reis tot Den Helder mede te maken. De volgende morgen, op donderdag 7 april, zal Hr. Ms. Evertsen, nadat het schip ter rede van Den Helder Welkom is ge heten door de commandant zeemacht in Nederland, vice-admiraal G. B. Fortuyn, de haven van Nieuwe diep binnenvaren, alwaar het omstreeks elf uur zal afmeren aan de onderzeedienststeiger (achter Hr. Ms. wachtschip Neptunus). De postkoets, die op weg is van Istanbul naar de Floriade in Rotterdam, heeft ern stig geleden door de slechte wegen, die van de Turkse grens naar Saloniki in Grie kenland leiden. Op sommige plaatsen bots te men in wel 20 cm. diepe kuilen. Men is er echter in geslaagd de nodige repa raties aan te brengen. Toch ontveinst men zich niet, dat de tocht aanzienlijk zwaar der is dan men aanvankelijk had gedacht. Mens en dier bevinden zich overigens in voortreffelijke conditie en men hoopt woensdagmiddag omstreeks 3 uur Saloni ki binnen te rijden. Men neemt aan, dat wat de toestand van de wegen betreft het ergste nu achter de rug is. Advertentie (maar ook ais wij weer beter zijn) Advertentie kampsterke ROBSON exclusieve ruitdesslns. Speciaal verlaagde J. M. prijs, 6 Bij het ontwerpen van kruispunten moet met een belangrijke toeneming van het verkeer worden rekening gehouden. De ontwerpen zijn niet alleen voor vandaag bedoeld, maar ook voor zo lang mogelijke tijd in de toekomst. Dit zei vanochtend op de tweede dag van de vijfde verkeers technische leergang van de A.N.W.B. in het gebouw van kunsten en wetenschap pen te Utrecht, ir. M. Müller, hoofd van de verkeersafdeling bij de gemeentelijke dienst van wederopbouw en stadsontwik keling in Den Haag. De kruisingen in het stratennet zijn in de eerste plaats de pun ten waar zich opstoppingen en ongevallen voordoen. Vijftig percent van alle ver- ki^ongel^kgngebeuren PP krxjispun-. ten. Primair heeft een kruispunt een ver- keeijsfunctie,., aldus de heer Müller, daar?; om dienen' de verkeerstechnische eisen voorrang te hebben boven schoonheids- eisen. Alle zorg dient te worden besteed aan de juiste voorrangsgeving van de kruispunten. De heer Müller herinnerde aan de in vorige leergangen van de A.N.W.B. ge formuleerde eisen, waaraan kruispunten moeten voldoen: zichtbaarheid, overzich telijkheid, begrijpbaarheid, berijdbaar heid, oversteekbaarheid, capaciteit, re gelbaarheid. Toch zijn er naar zijn mening nog andere aspecten, waarmee men reke ning moet houden bij het ontwerpen en ook bij het herontwerpen of reconstrue- ren van kruispunten. Deze eisen vat ir. Müller samen in pla nologische, verkeersvisuele en civiel-tech- nische aspecten, alsmede de esthetische verzorging. In dit verband besprak hij kruispunten, verkeerspleinen en ongelijk vloerse kruisingen. De heren J. H. Klijzing, hoofdinspec- De waarnemend groepscommandant van de Rijkspolitie HaatTemmerliede in Half weg verzoekt de drie meisjes die zondag 3 april bij Spaarndam door een man wer den lastig gevallen, alsmede de bestuurder van een gele personenauto, Opel Kapi- tan die de meisjes te hulp kwam, zich bij hem te melden onder telefoonnumm?- 02907-4266 of bij de politie van haar of zijn woonplaats. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Driebergen (vac. H. J. van Druten) (toez.) J. J. Moll te Schoonhoven te Jutrijp-Hommerts A. P. Nauta te Sint Johannesga te Nisse (Zld.) (toez.) J. G. Kooren, preek v. buitengew. werkz. (koopvaardijpredikant) te Rouen (Fr.). Bedankt voor Oudshoorn (toez.) (vac. A. J. Jorissen) J. den Besten te Dirksland. Bedankt voor Driebergen (3de pred.pl.) T. Offeringa te Katwijk aan Zee. Gercf. Kerken Beroepen te Dinteloord P. N. Kruyswijk, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Amsterdam-ZuidSloter- vaart dr. D. van Swigchem te Kampen. Examens. Aan de V.U. zijn geslaagd voor doctoraal-examen theologie de heer W. P. de Boer te Grand-Rapids (U.S.A.) en voor het kandidaatsexamen theologie de heren E. P. Bouma te Amsterdam, J. W. Broersma te Groningen, H. Koekkoek te Zwijndrecht en J. Klapwijk te Hoogeveen. Geref. Gemeenten Tweetal te Dordrecht J. W. Kersten te Scheveningen en A. Verigunst te Rotter dam-Centrum te Gorinchem C. Hege man te Genemuiden en G. Zwerus te Nor wich (Canada) (voorheen te Middelharnis). Beroepen te Gorinchem en te Oostka- pelle C. Hegeman te Genemuiden. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Huizen (N.H.) N. de Jong te Katwijk aan Zee en J. C. van Ravenswaaij te 's-Gravenhage-Scheveningen te Rot terdam-Zuid D. Biesma jr. te Utrecht en dr. W. H. Velema te Eindhoven te Oud- Beijerland T. Brienen te Mussel en G. J. Buys te Papendrecht. Beroepen te Doesburg J. Tijmes te Nun- speet. Een 39-jarige Zaandamse koopman had het tijdens bezoeken aan cafés zo bont ge maakt dat hij van de politie voor onbe paalde tijd niet meer in zulke gelegenhe den mocht komen. Op een avond hoorde de politie dat de koopman het verbod had overtreden en zich in een café bevond dat tegenover het politiebureau lag. De erva ring had de politie geleerd dat de koop man, als hij had gedronken, lastig en weerspannig was. Daarom ging de politie met wat mannetjes extra naar het café en de koopman ging op de bon. Maandag stond de Zaandammer voor de Haarlemse politierechter, mr. H. J. Fer- werda terecht. De officier van Justitie mr J. van den Oever eiste mede gelet op het enorme strafblad van de koopman, zes weken gevangenisstraf. De politierechter maakte er vier weken van, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Duur spoorkaartje Een 30-jarige administrateur uit Zaan dam werd wegens verduistex-ing van een spoorkaartje vei'oordeeld tot 35 of zeven dagen. De eis was 50 of tien dagen. De Zaandammer wilde op 9 december met de trein naar Amsterdam gaan. Op het perron vond hij een retourtje Zaan dam-Den Haag. De trein kwam er aan en hij stak het gevonden kaartje in zijn zak. Op het hoofdstedelijke station ging hij naar het loket voor doorgaande reizigers. Hij vertelde dat hij de reis naar Den Haag niet zou maken en wisselde het gevonden retourtje voor ongeveer vijf gulden in. Juist toen hij het loket wilde verlaten kwam er een dame die meedeelde haar x-etourtje naar Den Haag te hebben verlo- x-en en een nieuw kaartje kocht. De politierechter vx-oeg verdachte waar om hij de dame niet had gezegd dat hij een kaartje had gevonden. „Er stonden nog meer mensen en ik schaamde me erg. Ik had het geld al ontvangen", ant woordde de jongeman. De officier van Justitie meende dat ver dachte alle mogelijkheden heeft gehad om de zaak in ox-de te maken. Mr. Ferwerda deed van de gevx-aagde boete vijftien gul den af, maar hij wees er de keurig uit ziende jongeman op dat de vei-duistex'ing nu op zijn stx-afblad zou komen te staan. Buurtroddel „Die moet je in de gaten houden, want die is van zó", zou een 31-jarige inwoon ster van Wormerveer tot enkele vrouwe lijke kennissen hebben gezegd over een dame die vijf jaar bij haar in huis had gewoond. En dat „zó", zou ze hebben ver- duidelijkt met een in zijwaartse richting gemaakt handgebaar. Het was zo'n geval van buurtroddel, waarbij vei'dachte zou hebben gesuggereerd dat de betrokken da me meermalen had gestolen. De Wormerveerse ontkende. Op een vraag van de politierechter zei ze: „Och, er is zoveel gebeux-d, maar daar zullen we maar niet over praten" „Dat is ook weer roddel", reageerde mr. Ferwerda. Drie dames legden voor het getuigen- hekje hun vex-klaringen af. Een hunner bevestigde tegenover de politie te hebben gezegd dat verdachte bekend staat als een kwaadspreekster en roddelaarster. De officier van Justitie zei het nodig te vinden dat er een stokje voor wordt ge stoken. Hij eiste 75 of vijftien dagen on voorwaardelijk en twee weken gevangenis straf voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. Nog voor de politierechter vonnis kon wijzen kondigde verdachte aan dat zij in hoger beroep zou gaan. Mr. Ferwerda veroöx-deelde haar tot 100 boete, waar van 40 voorwaardelijk met drie jaar px-oeftiid. De Wormerveerse bleef bij haar besluit. „Ik ga in hoger beroep. Onmid dellijk", luidde haar laatste woord. teur, en G. Tuin, inspecteur, beiden van de verkeerspolitie uit Den Haag, hielden in de middagvergadering een boeiende voox-- dracht over voor- en na-studies bij het treffen van vei'keex'smaatregelen. Zij acht ten deze studies van het grootste belang. Bij de voor- en na-studies, waax-bij ver gelijkingen worden gemaakt, die zich over een tijdsvexToop van enige jaren uitstrek ken, dient rekening te worden gehouden met de zich wijzigende factoren van de steeds toenemende intensiteit van het ver- keer, de verandering in de x-outes en het ongevallenbeeld. Aan de hand van lichtbeelden werden enkele Haagse, zeer duidelijk aanspreken de voorbeelden' -gegeven-.'-Vier doorgangen in het middendeel van de Laan van iMeerdervóbrt werden afgesloten in .1958. Het aantal ongevallen 'het jaar ervóór 17, waarbij enkele zeer ernstig, in het jaar erna 10. Wel nam het aantal ongelukken op aangrenzende, beter gesitueerde kruispunten, toe. Maar hiervan waren de gevolgen niet ernstig. Algeheel eenrich- ringsverkeer (in het Westeinde): Aantal ongelukken daalde aanmerkelijk, afwik keling van het verkeer werd veel betex\ Regeling door lichten of agenten: Tijdens de verkeersregeling daalt het aantal onge vallen wel niet belangrijk (door de op die uren gx-otex-e dx-ukte), maar de gevolgen zijn veel minder ernstig en het vex-keer wordt vlotter verwerkt. Bij de drukknop op de Vijvex-dam (ver keerslichten met zelfbediening) door en ten behoeve van voetgangers, liep het aan tal ongelukken terug van 11 tot 2 per jaar (de voetgangex-sdx-ukknop werd in Utrecht een mislukking. Het apparaat werd van de Voorstraat verwijderd omdat de voet gangers het niet gebruiken wilden). Gele knippex-lichten deden de ongeval- lenlijn niet verder omhoog gaan. Men bleef op hetzelfde peil of daalde aanmer kelijk. (Kruispunt GentseStraat-Stevin- straat van 8 tot 0). Sei'geant-strepen (Italiaanse aanloopstx-e- pen) voor „vluchtheuvels" (verkeersge leiders) deden het aantal ongevallen met gemiddeld 60 percent dalen. Akademle. De te Baax-n gevestigde school voor maatschappelijk werk vanwege de Geref. Kerken „De Nijenburgh", die studiemogelijkheden biedt in de richting van maatschappelijk vormingswerk en ax-beidszaken, wordt thans uitgebouwd tot een Gereformeerde Akademie voor sociale arbeid en heeft dienovereenkomstig ook haar naam gewijzigd. De opleiding duurt vier jaax-, in welke periode theorie en prac- tijk elkander afwisselen. Ambassade. De NedexTandse regering en de regering van het koninkrijk Nepal hebbben besloten diplomatieke betrekkin gen aan te knopen op ambassadeniveau. Verstekeling. Met het Duitse schip „Trans-Canada" dat gistex-en uit Rotter dam vertrok heeft de 15-jarige Cornelis Tijmens getracht weg te komen uit het land. De jongen werd juist toen het schip in volle zee was ontdekt en met de loods boot terxiggezonden naar de wal. Cornelis is afkomstig uit Ede. Hij zal in Hoek van Holland aan de kinderpolitie ovex-gegeven worden. Overbevissing. De eigenaar van een zaak in hengelsportartikelen in Winscho ten. de heer Smit, heeft in het Beerstex-diep een zeehond gevangen, waarop al sedert drie weken jacht werd gemaakt. De zee hond benadeelde namelijk door zijn aan wezigheid de visstand in het Beersterdiep. Het dier is overgebracht naar het Noorder- dierenpark in Émmen. „Circus Europa". Onafhankelijk van circus Boltini is onder directie van een der zonen van Boltini een nieuw circus opgericht, dat „Circus Europa" zal heten. Zaterdag 9 en maandag 11 April geeft het zijn eerste voorstelling in Doorn. De recet tes daarvan zullen ten goede komen aan het Comité Vluchtelingenjaax-. Verder zul len vijf procent van de recettes der tour nee door Nederland voor hetzelfde doel worden afgedragen, aldus wordt ons van van de zijde van dit comité bevestigd. Miljoenste. De 25-jarige mevrouw G. Hokke uit Aalst bij Eindhoven was de mil joenste bezoekster van de Amsterdamse Huishoudbeurs in de tien jaar van zijn bestaan. Zij bezocht de Beurs samen met haar 29-jax-ige echtgenoot. Het echtpaar werd met geschenken overladen. Directeur P. F. Blokker verraste mevr. Hokke met een vliegreis voor twee personen naar keuze naar Mallox-ca of het Engelse Ka naaleiland Yersey. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: Een randstoring van het grote lagedx-uk- gebied, dat al enkele dagen op het midden van de oceaan ligt, is snel naar het noord oosten getrokken en daai'bij belangrijk uitgediept. Als gevolg hiervan is er ten zuiden van IJsland een depressie ontstaan, die in zijn centrum een barometerstand van ongeveer 965 mb heeft. Aan de zuidoostflank van deze depressie wordt in de hogere luchtlagen met grote snelheid warme subtropische lucht in de richting van de Britse eilanden getrans porteerd. Samenhangend hiermede is in Frankrijk en onze omgeving de luchtdruk voortdurend gestegen en is er een verbin ding ontstaan tussen een gebied van hogedruk, dat boven Nooi-d-Rusland ligt en een ander maximum boven Spanje. Daarop de oceaan de luchtdruk laag blijft, zullen in onze omgeving zuidelijke winden overheersen en 't zachte weer nog enkele dagen aanhouden. De kans op regen •lijft daax-bij klein. WEERRAPPORTEN Temperaturen Duiten en binnenland heden morgen 7 uur Neerslag: laatste 24 uur Woensdag 6 april Zon op 6.04 uur, onder 19.22 uur Maan op 13.20 uur, onder 03.33 uur Maanstanden 4 april 8.05 uur eerste kwartier. 11 april 21.28 uur volle maan. 18 april 13.57 uur laatste kwartier. 25 april 22.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 5 april Hoog water 10.03 en 22.50 uur. Laag water 5.02 en 17.52 uur. woensdag 6 april Hoog water 11.33 uur Laag water 6.23 en 19.24 uur Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Den Heidei Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Mallorca Lissabon zwaar bew licht bew. zwaar bew licht bew: zwaar bew licht bew. zwaar bew half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt regen geheel bew zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt geheel bew zwaar bew geheel bew onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew CA ll temp. u Si S3 z 11 0 z 15 0 zzo 13 0 ozo 15 0 zzo 14 0 zo 14 0 zzo 13 0.3 z 14 0 windst. windst. ono o z z zo zzo z zo O windst. 16 nnw 15 no wzw wzw o 12 16 10 15 windst. 16 zzw 16 nnw wnw n o ono nno nno 16 11 15 19 17 24 19 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 2 0 0 0 0 0 0.4 0 0 0 6 0 0.2 0 0 1

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2