PLEUNTJE VAN POELGEEST IS EEN TOEVERLAAT VAN ZWERFDIEREN Uw Kunstgebit Kinderboerderij Noordersp ortpark opent zaterdag haar po orten „Astrid" Dorp Vijfhuizen krijgt weer een groen hart tl/te tvetke/ffi goed geiteed 15777 Zorgzame „moeder" van 24 poezen, tien honden en zeven marmotten Nieuw uitbreidingsplan voor Cruquius 5 N.Ph.O. geeft laatste concert in vrijdag-serie Zonder inkomen in oud, tochtig huisje Burgerlijke Stand van Haarlem Op topdagen soms tweeduizend bezoekers Haarlemse Luchtvaartclub had gunstig jubileumjaar J. DE GRAAFF MATRASSEN B. en W. ontvangen leden van congres „Clefs d'Or" DINSDAG 5 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT Op vrijdag 8 april geeft het Noordhol lands Philharmonisch Orkest het laatste concert in de vrijdag-serie onder leiding van Henri Arends. De pianiste Edith Far- nadi treedt tijdens dit concert als soliste op in het tweede pianoconcert van Bartók. De pianiste Edith Farnadi werd in Boe dapest geboren, waar zij studeerde bij Ar nold Szekely, Leo Weiner en Bartók. Op zestienjarige leeftijd behaalde zij het so listendiploma van de muziekacademie in Boedapest. Zij speelde samen met de violist Hubay en kwam door hem in aanraking met Casals en Huberman. Edith Farnadi trad in vele Europese landen op en heeft voor talloze grammo foonplaten gespeeld, meestal van werken van Bartók. Het programma vermeldt voorts Ricer- cata uit „Das musikalische Opfer" van Bach in een bewerking van Anton Webern, en de Symphonie Fantastique van Berlioz. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM Pleuntje Johanna van Poelgeest bij enkele van haar 24 poezen. MEJUFFROUW PLEUNTJE Johanna van Poelgeest is 51 jaar en woont in een onbewoonbaar verklaarde woning tussen de bollenvelden in de Zilk. Ze heeft 24 poezen, tien honden en zeven marmotjes. Om die dieren aan het eten te honden, bedelt mejuffrouw Van Poelgeest hier en daar wat bij elkaar. Want ze heeft geen inkomen en krijgt geen ondersteuning. Al haar tijd besteedt ze aan de verzorging van de dieren. Ze offert zich voor haar honden, poezen en marmotjes op. Dat hebben de dieren naar haar heilige overtuiging dan ook nodig. Want, zegt juffrouw Van Poelgeest, in de bollenstreek zijn het niet zulke grote dierenliefhebbers. Poezen en honden worden soms verstoten. Dan gaan de dieren zwerven. En wie anders dan Pleuntje Johanna van Poelgeest ontfermt er zich over? Dertig jaar lang heeft juffrouw Van Poelgeest in Amsterdam gewoond. Ook daar verzorgde ze vele dieren. Soms had ze er wel dertig in huis. Dat namen de buren soms niet; en zij klaagden de die- renliefhebster aan. En ook de huiseigenaar was het soms niet met deze verregaande toewijding eens. Twee keer is de vrouw daarom uit haar huis gezet. Haar dieren gingen dan naar een asiel. Maar als juf frouw Van Poelgeest weer een ander huis had, stapte ze naar het asiel om haar die ren terug te halen. Totdat buren en ei genaar weer., enz. „Vindt u het niet wat abnormaal?" had de rechter haar eens ge vraagd. Maar zij had een wedervraag klaar: „Vindt u het niet abnormaal als de mensen dieren onverzorgd achterlaten en de straat opsturen?" Twee jaar geleden is juffrouw Van Poel geest naar de Zilk gekomen. Zij was in dienst geweest van 'n naar Noordwijk ver huisde familie, ging hier vandaan en kreeg - met toestemming van de eigenaar - on derdak in een volkomen uitgewoond, onbe woonbaar verklaard huisje op het land bij de Zilkerduinweg. Ze had echter geen toe stemming van de gemeente Noordwijker- hout. Amper had de dierenliefhebster zich in het oude huisje geïnstalleerd, of gemeen te-arbeiders kwamen en zetten haar eruit. Door deze harde maatregel was zij beslist niet van haar stuk gebracht. Wat toen het gemeentepersoneel was vertrokken, ging zij weer het huisje in. Toen heeft de ge meente de zaak maar zo gelaten. Mejuffrouw Van Poelgeest had hier al gauw een aardig „gezinnetje" van honden en poezen. In de ene kamer nestelde ze de poezen, in huis- en slaapkamer de hon den. Dan haalde ze een zwerver van de straat, dan één uit duin. Spoedig kreeg ze een zekere faam. In de Zilk staat ze be kend als „die vreemde vrouw met die hon den en katten". Contact met de mensen heeft ze haast niet. Maar wel weet men haar te winden. Soms treft ze namelijk een poes voor haar deur aan van mensen die het dier daar hebben achtergelaten. Geen inkomen De vrouw en haar dieren kunnen niet van de wind leven. Maar een inkomen is er niet. De gemeente wil haar wel onder steuning geven, op voorwaarde dat ze haar honden en katten weg doet. Maar daar be gint juffrouw Van Poelgeest niet aan. Want zij heeft zich een grote taak gesteld: ze is de toeverlaat van zwerfdieren. Natuurlijk zijn er mensen die de vrouw helpen. Om de paar dagen gaat ze naar Noordwijk en Noordwijkerhout. Daar krijgt ze bijvoorbeeld veel vlees van een slager. Ook bij een bakker kan ze aan kloppen. In Noordwijk krijgt ze viskoppen. Met een zware tas vol brood, vlees of vis koppen keert ze naar het huisje terug, waar de beesten ongeduldig wachten. Het is koud in het oude huisje. Er is haast geen raam meer heel. Vooral 's nachts daalt de temperatuur nog sterk. Juffrouw Van Poelgeest zou een paar zak ken kolen van de gemeente krijgen. Maar tot nog toe heeft ze hiervan niets gezien. Het stoken op het fornuis is dus een groot probleem. Met een beetje afvalhout pro beert ze het fornuis weer warm te krijgen. Terwijl juffrouw Van Poelgeest bij het huisje wat voer voor haar marmotjes zoekt, vertelt ze: Twee jaar geleden ben ik in dit huisje gaan wonen.Dat mocht, van de eigenaar, uit Noordwijkerhout. Ze wil len me er natuurlijk uit hebben. Maar ik ben tegen de burgemeester gezegd: als ik er uit moet, dan kom ik met al mijn dieren voor uw deur zitten. Vooral die bol- lenkwekers hebben het niks op mijn die ren. De "poezen mógen ze nog wel, want die verdrijven de muizen. Maar de hon den, d'iiar hebben ze een hekel aan. Goed bedelen „Ik word natuurlijk geholpen, door de sla ger en de bakker. Hier en daar vraag ik om eten. Ik kan goed bedelen. Maar van die bollenkwekers krijg ik niks. Die zijn zo gierig, terwijl ze het toch best kunnen doen. Gisteren kreeg ik nog een tientje. Plet was hard nodig, want ik had niks meer. En een aardige mevrouw liet een pakje achter. Met sinaasappelen erin. Kaas, en nog veel meer. Een andere mevrouw gaf me twee de kens. Die heb je 's nachts wel nodig, 't is erg koud met die kapotte ramen. Nou ge ven de twee honden in mijn bed 's nachts ook wat warmte. Ik probeer al jarenlang invaliditeitsrente te krijgen. Want ik kan niet zo goed werken. Vroeger heb ik kin derverlamming gehad. Later heb ik ge werkt: op kantoor en in kinderhuizen. Dus heb ik rentezegels geplakt". Advertentie ztt de gehele dag stevig op zijn plaats! Thans is het niet meer nodig, dat Uw kunst gebit bij het spreken, eten, lachen of niezen losschiet o( verschuilt Een weinig DENTO- FIX-poeder op de gebitsplaat, en deze onge makken bestaan voor U niet meen DENTO- FIX geeft U een ongekend gevoel van zeker heid en welbehagen. Aangenaam en hygië nisch in het gebruik. Tevredenheid gegaran deerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. BEVALLEN van een zoon: 1 april: A. M. C. Bunning-Groen; 2 april: T. F. van der Veen-van de Boer; M. E. C. Belle- Gouwenberg; W. T. Kouters-Gezel; M. E. C. Luger-Aelen (2 zns); 3 april: J. E. Ritse- ma-Pasman; J. J. Rusman-de Mon; P. P. C. Madaij-Cool. BEVALLEN van een dochter: 1 april: M. Kalf-Cruijff; C. Hol-Vcllckoop; 2 april: A. Lagerweij-van Rotterdam; 3 april: A Bos-Klaassen; A. H. Dankelman-Schraal; E. H. Tol-Bergman; 4 april: P. Aartsen- Quist. OVERLEDEN: 1 april: G. J. Coster- Muller, 73 j., Linnaeuslaan; W. J. M. Kemps, 66 j., Maerten van Heemskerk straat; 2 april: J. W. S. Fortgens-Kenni- phaas 77 j., Kinkerstraat; D. van Dalfsen, 74 j., Junoplantsoen; J. Heij, 56 j.. Barend- sestraat; J. de Vink, 84 j., Jansstraat; 3 april: A. M. W. Klumper-Hoobroeks, 91 j., Leidsevaart, ONDERTROUWD: 30 maart: H. G. .L. Daverveld en J. P. Krooder; 2 april: P. G. de .Rooij en E. M. M. van Nuus; E. J. de Ree en C. M. van Galen; 4 april: F. H. J. Damen en G. van der Velde; J. H. Heerze en M. de Zwart; J. W. G. van der Meij en A. A. E. van der Pauw Kraan; B. J. R. van Zeist en W. J. Diesveld; F. L. Simonis en A. Landsmeer; C. tl. Cohen en J. Hamers. GETROUWD: 4 april: J. H. van Boekei en D. M. Kleinsmith. De dierenliefhebster gaat naar binnen en brengt haar marmotjes wat voer. Die springen hongerig tegen het hek: Pim en Pam en hun kinderen. Op een stoel zitten wat schuwe katten. Eén kruipt er in een hoek weg. „Als ik poerepoerepoere" roep, komen ze allemaal". Uit de andere kamer klinkt een enorm hondenlawaai. Juffrouw Van Poelgeest doet de deur open. Een paar honden springen naar buiten. Het riekt er sterk. In de hoek van de kamer staat het bed, waarop juffrouw Van Poel geest 's nachts bij haar honden slaapt. „Die marmotjes gingen naar de vivisec tie. Daar ben ik natuurlijk tegen. Ik zeg: geef ze mij maar, 't zijn lieverdjes. Mijn dieren worden goed verzorgd. Al mijn tijd besteed ik eraan. Mijn moeder had dat ook. Die had acht kinderen, maar altijd liepen er ook dieren over de vloer: witte muizen en een groot konijn. Kijk, de die ren moeten liefde hebben. Dat's net zo be langrijk als goed eten. Ze vragen er ge woon om geknuffeld te worden. Dat doe ik dan ook; de één na de ander, want voor allemaal heb ik geen tijd.' De dieren zijn erg aan me gehecht, ze doen alles. Ik heb ze door, en observeer ze dan ook, hun ka raktertjes enzo. Maar ze laten me alleen ploeteren. Met dierendag zijn er duizenden opgehaald, maar ik heb er geen cent van gezien". Toen juffrouw Van Poelgeest naar bin nen was gegaan, had ze gezegd: „kijk u niet naar de rommel. Het gaat toch om de diertjes. Tot 's avonds laat ben ik voor ze bezig, dan ben je doodmoe". Tot onze voldoening vertelde de dieren „moeder": „Drie hondjes gaan er nu weg, daar heb ik een goed tehuis voor gevonden". Mis schien zijn er weer gauw drie voor terug gekomen. Tenzij er mensen zijn die de ver zorging van een hond of een poes willen overnemen. Nóg hebben de dieren op de kinderboerderij in het Noordersportpark in Haarlem het rijk alleen. Marjan de statige lama, het aanhalige dwergezeltje Jan en zijn moeder Toby, de ganzen, eenden, de kippen, pauwen en kalkoenen, ze scharrelen wat doel loos over het erf of liggen doezelig in het warme zand te zonnen. Als achter het pas geteerde hek een kinderhandje met wat lekkers lokt verwaardigen ze zich nog wel om dat even in ontvangst te nemen. De kippen natuurlijk haantje-de-voorste. Jan, die nauwelijks één meter hoog op zijn stakerige ezelsbenen staat, duwt zijn neus oneer biedig tegen de wollige rug van de lama. Deze draait haar fijngevormde kop met de bolle ogen nijdig om en spuugt allesbehalve netjes in de richting van grauwtje die verschrikt op zij springt en luidkeels om zijn moeder balkt. Overigens is Majan de vriendelijkheid zelve zolang ze niet geplaagd wordt. Ze laat zich gewillig over de kop krauwen en besnuffelt iedere nieuwe gast van onder tot boven. Straks zal ze dat naar hartelust kunnen doen. Dat „straks" is zaterdag 9 april wanneer de kinderboerderij hanr poorten weer zal openen om de honderden dierenvriendjes en -vriendinnetjes, al of niet door ouderen vergezeld, binnen te laten. Elk jaar weer blijkt de kinderboerderij nog steeds niets van haar aantrekkings kracht te hebben verloren. Integendeel, de laatste jaren beweegt het bezoek zich in stijgende lijn. Op topdagen bedraagt het aantal bezoekers soms meer dan tweedui zend. Vooral voor de kleintjes is het al tijd weer een aparte attractie zo maar kris-kras tussen de levende have te kun nen doorlopen. De vacht van het ezeltje noodt tot aaien en ontelbare voorzichtige vingers zijn al langs de horens van de bokjes gestreken. Ook de marmotjes in hun fleurig geschilderd verblijf hebben aan belangstelling niet te klagen. Corrie, het varken, ligt nu nog prinsheerlijk uit gestrekt en eenzaam op haar strobed. Maar er is gezinsuitbreiding op komst Nog een week of wat en dan zullen de speenvarkentjes schreeuwend door het hok krioelen. Ook op een andere plaats is spoedig nieuw leven te verwachten. Dit jaar heeft de kinderboerderij voor het eerst de beschikking over een volautoma tische broedmachine. Daarin krijgen 134 krieleitjes door middel van een vernuftig systeem preceis de temperatuur en lucht- samenstelling toegediend die ze nodig heb ben om 134 donzige kuikentjes in precies 21 dagen het levenslicht te doen zien. Daarna verhuist het piepende gezelschap naar de kunstmoeder op het erf, die de verdere opvoeding van de kuikens voor haar rekening zal moeten nemen Bijzondere familie De pluimveestapel is uitgebreid met een aantal ganzen van bijzondere familie. De heer H. Does, die dagelijks verantwoor delijk is voor het welzijn van de dieren, kan ze voor de vuist opnoemen: Pom- mers, Toulouse, Magelang, zebra-ganzen, nonnen, Canadezen en allemaal puik. De eenden heten mandarijnen, Carolines en Kaapsen. Met de duiven mee een hon derd stuks pluimvee bij elkaar. We kijken naar het miniatuurezeltje dat op zijn rug in het zand ligt te rollen dat het in het rond stuift. „Ja, dat missen we hier toch wel", zegt de heer J. van den Os, de opzichter van de dienst voor Hout en Plantsoenen, „een stuk land waar de dieren lekker kunnen grazen en ravotten. We geven ze natuurlijk wel ge regeld vers gras te ten, maar er gaat toch niets boven een weiland". En de heer Does voegt daaraan toe: „Je staat er versteld van hoeveel publiek, vooral bij mooi weer, hier naar toe komt. Woens dagmiddags,--zaterdagmiddags en zondags is het meestel het drukst. Vorig jaar toen het ezelsveulen pas was geboren zijn er op twee dagen vierduizend mensen op kraamvisite geweest. Ik heb er altijd weer plezier in om te zien hoe kinderen hier binnen komen. De een is nergens bang voor en de ander durft nauwelijks in de buurt van een lammetje te komen. Ik hou ze wel scherp in de ga ten dat ze de dieren geen verkeerde din gen te eten geven. Vooral papier willen ze Het marmottenechtpaar Pim en Pam en hun kinderen krijgen wat voer, dat mejuffrouw Van Poelgeest buiten heeft geplukt. De Haarlemse Luchtvaartclub heeft in haar jubileumjaar 1959 zeer gunstig ge vlogen. Dit blijkt uit het verslag over het afgelopen jaar, waarin de HLC vijfen twintig jaar bestond. In de vrije vlucht- sector herstelde de club zich van de inzin king, die zich in 1958 heeft voorgedaan. Er waren 50 vrije vlucht-vliegdagen tegen 36 in 1958. De op deze dagen bij elkaar ge vlogen vliegtijd is hoger dan ooit tevoren en met 25 uur maar liefst 3V2 keer zoveel als in het voorafgaande aan het verslag jaar. Tevens werd een ongekend hoog aan tal brevetten gehaald: 122, hetgeen 4'/2 keer zoveel is als in 1958. De lijnbesturing was minder actief dan het jaar tevoren. In 1959 kwamen 31 officiële vliegdagen voor, alsmede 20,1 vlieguur. De bouwac tiviteit was nagenoeg gelijk aan die van 1958. Het zwaartepunt lag hier bij de vrije vluchtmodellen. De HLC heeft aan een groot aantal wedstrijden deelgenomen en vaak met opmerkelijk succes. Vooral in de selecties voor de nationale ploegen wer den grote successen behaald. In elke ploeg die naar het buitenland ging, werd een Haarlemmer gekozen. Ook de door de club zelf georganiseerde wedstrijden ter gelegenheid van het zilveren jubileum wa ren over het algemeen zeer succesrijk. nog wel eens laten slingeren. Dat is le vensgevaarlijk voor de beesten." Als om te bewijzen dat zij het niet zo somber in ziet knabbelt de st.il naderbij gekomen la ma brutaalweg aan ons notitieboekje. Maar voor dat ze goed en wel de smaak ervan te pakken heeft redden we onze aan tekeningen van een fatale verhuizing naar de lamamaag. Marjan gaat verongelijkt weg en schrijdt waardig naar de afrastering waar een kleuterklasje zich misschien guller zal tonen. De kinderboerderij is, te beginnen op za terdag as. dagelijks (ook zondags) ge opend van 10-12 uur en van 13.30-17 uur. Bijzonder populair bij de bezoekers van de kinderboerderij in het Noorder sportpark zijn het dwergezeltje Jan en zijn niet zo veel grotere m.oeder Toby. De lekkerste hapjes worden voor hen gereserveerd. B. en W. van Haarlemmermeer hebben de raad ter vaststelling voorgelegd een ge heel nieuw uitbreidingsplan voor de buurt schap Cruquius. Het van 1941 daterende plan „Cruquiusbuurt" achten B. en W. niet meer bruikbaar. De herziening heeft betrekking op een groter gebied dan dat van het oude plan. Naast de bestaande buurtschap zijn daarin opgenomen de tot de „Cruse ve-"i bquue opgenomen de tot de „Cruquiushoeve" be horende gronden, welke reeds in 1955 zijn bestemd voor de stichting van een gebou wencomplex ten behoeve van de verple ging van lijders aan vallende ziekte. In overeenstemming met' het streekplan Zuid- Kennemerland is deze bestemming ge handhaafd. Zij biedt mogelijkheden voor een belangrijke groei van de buurtschap. Het inwonertal zal zich hierdoor kunnen verdubbelen. Een strook grond langs de dijk, ten zuiden van het voormalige fort is bestemd tot industrieterrein. Met het oog op de in Cruquius aanwezige industrie en bollenteelt verdient het volgens B. en W. aanbeveling woningbouw ten behoeve van de in deze bedrijven werkzame inwo ners van Cruquius te verwezenlijken. Voorts is in het plan ruimte gereserveerd voor een nieuwe verkeersweg Heemstede- Hilversum. Rekening is gehouden met de noodzaak tot stichting van een dorpshuis. Als mogelijke daarvoor in aanmerking ko mende plaatsen is gedacht het voormalige fort en een terrein ten westen van de Spaarnetocht. Het dorp Vijfhuizen was in het verleden één van de „groenrijkste" plaatsen van de Haarlemmermeerpolder. Langs de we gen stonden rijen hoge bomen en tal van huizen waren verscholen achter het struik gewas. Er was een welige opstand van wilgen, vlierstruiken en andere boomsoor ten, die altijd wel opschieten zonder dat iemand weet waar ze vandaan komen. Eén van de plaatsen die wat de be groeiing betreft wel heel karakteristiek was voor het dorp, was de driesprong Spieringweg-Vijfhuizerweg, op de plaats waar nu de d'IJserinckweg begint. Daar kon men de huizen niet meer zien van het struikgewas en de iepen langs de sloot aan de noordoostelijke kant van de Vijf- huizerweg waren torenhoog. In de loop van de laatste halve eeuw is in deze toestand echter een grondige verandering gekomen. Naarmate de le vensomstandigheden in het „nieuwe land' van de polder verbeterden, ging men meer zorg besteden aan erf en tuin. Een stimulans hiervoor waren ongetwijfeld de wedstrijden voortuinverzorging, die des tijds werden georganiseerd door de Ver eniging „Dorp Vijfhuizen" en ten doel had den de burgerij te brengen tot verfraaiing van het dorpsaanzien. Door het aanwakke ren van een sportieve rivaliteit tussen de bewoners, heeft de dorpsvereniging er veel toe bijgedragen om dit te bereiken Geleidelijk aan verdween de vegetatie van overal opschietende wilgen en vlier struiken. Tegelijkertijd moesten echter de iepen langs de Spieringweg en de Vijf- huizerweg worden gerooid, omdat ze dooi de iepziekte waren aangetast, waarbij ge lukkig het groene accent in de zomer maanden behouden bleef door de kastanje- en lindebomen bij de huizen. In de oorlog sneuvelden echter ook deze om teza men met de enkele bomen die nog langs de wegen stonden een roemloos einde te vinden als brandstof in de noodkacheltjes. Eigenlijk was er maar één groep, die de winter van 1944 op 1945 overleefde, name lijk de fraaie populieren op het plein van de openbare lagere school aan de Spiering weg. Deze werden echter aan het eind van 1956 geveld. Na de restauratie van het dorp, die en kele jaren geleden werd voltooid, kreeg Vijfhuizen een geheel ander aanzien. De sloten werden gedempt om plaats te ma ken voor trottoirs. Voor de bewoners opende deze demping nieuwe mogelijkhe den voor tuinbeplanting, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Op de nieuwe trottoirs liet de gemeente lindebo men aanplanten, die op de duur het ge mis aan opgaand groen goed zullen ma ken. Een kale plek bleef echter het kruispunt Spieringweg - Vijfhuizerweg - d'IJserinck weg. Hier lag namelijk een groot stuk grond braak, dat bij de aanleg van de d'IJse rinckweg werd gebruikt als stortplaats voor een deel der overtollige aarde. De jeugd nam er bezit van als speelterrein en het werd een grote kweekplaats van onkruid. Thans zal hieraan echter een einde ko men. De dienst openbare werken van de gemeente Haarlemmermeer legt op deze Advertentie plaats een fraai plantsoen aan, waarvoor de eerste werkzaamheden reeds zijn ver richt. Van de Vijfhuizerweg naar de d'IJse rinckweg wordt dit plantsoen in twee de len gesplitst door een tegelpad, dat in het midden een tegeltableau heeft. Op dit ta bleau zullen op verzoek van de Vereniging „Dorp Vijfhuizen" een drietal banken wor den geplaatst. Het plantsoengedeelte tus sen het wandelpad en de huizen en tuinen langs de Vijfhuizerweg, wordt beplant met bloeiende, besdragende en groenblijvende heesters, die in hoogte variëren van een halve tot anderhalve meter. Deze heester partijen worden afgewisseld door sierbo- men op stam. Aan de zijde van de d'IJse rinckweg wordt het pad begrensd door een beplanting van rozen, welke naar de kant van het trottoir zal overgaan in een gras gazon. Nog deze maand zal het plantsoen wor den voltooid: De dienst openbare werken van Haarlemmermeer streeft er namelijk naar alles eind april gereed te hebben. Advertentie BEDDEN SPECIAALZAAK overtrekken en bijvullen Tel. Gierstraat 73 Burgemeester en Wethouders van Haar lem zullen zondagavond 10 april om negen en tien uur officieel ten stadhuize ont vangen twee groepen deelnemers aan het door de Nederlandse afdeling van de Europese Hotelportiersvereniging „Clefs d'Or" van 10 tot 14 april te Noordwijk te houden internationaal congres, waaraan leden afkomstig uit vijftien landen zullen deelnemen. De leden van deze internationale hotel portiersorganisatie maken zondag een excursie naar Haarlem, waar zij in twee groepen van elk ongeveer tweehonderd vijftig man een bezoek zullen brengen aan het Frans Halsmuseum. Elke groep wordt op het stadhuis door B. en W. ontvangen, waar de bloemenmeisjes hun bloemen zullen aanbieden. De „Gouden Sleutels" hebben een con- gresgids uitgegeven, die internationaal zal worden verspreid en waarin vier pagina's aan Haarlem zijn gewijd.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5