natuurlijke stoelgang Minister Oberlander voor de beslissende keus 50 I. KAN WERELDNIEUWS Geen „ouderwetse" laxeermiddelen maar herstel van de Interessant duel in Wisconsin tussen Kennedy en Humphrey Adenauer verwacht in 1960/1961 vier topgesprekken Herstel van de natuurlijke stoelgang met Brazilië roept gezant uit Kaapstad terug Sukarno in Joegoslavië Eerste serie kernproeven van Frankrijk afgelopen Verkeersdoden Israel acht evenwicht in Nabije Oosten verstoord Trouw- en Verlovingsringen WOENSDAG 6 APRIL I96 0- 3 Oppositie verwerpt rapport van commisie-Zwart en stelt een parlementair onderzoek voor Westduits passagiers straalvliegtuig Tegen chronische verstopping is dit het ideale middel: Défilin is een nieuw, zachtwerkend mid del dat U weer de natuurlijke stoelgang brengt. Het werkt volgens een totaal nieuw prin cipe. Let op deze voordelen onschadelijk géén prikkeling, dus géén krampen géén gasvorming géén gewenning Défilin werkt geleidelijk, zeker, pijnloos. Veilig voor iedereen, óók voor een produkt van N.V. PHILIPS-DUPHAR Wilt u er meer van weten? IVVV roept op tot boycot per 1 mei Patrick van Rensburg naar Swaziland uitgeweken Kennedy wintmaar de uitslag is niet beslissend raatótcel Britse bases op Cyprus deels in bruikleen? (Van onze correspondent in Bonn) Het Westduitse kabinet heeft gisteren opnieuw de kwestie-Oberlander besproken. Op korte termijn zal er nu een onderhoud tussen bondskanselier Adenauer en de mi nister van Vluchtelingenzaken volgen. De regeringspartij te Bonn de C.D.U. ver wacht „een spoedige beslissing". Men kan hieruit opmaken dat met Oberlanders af treden binnenkort eindelijk mag worden gerekend, maar niet voor 1 mei, zo wordt gezegd, wegens het ingaan van Oberlan ders ministerpensioen. Oberlander wordt er van beschuldigd, tijdens de nazi-periode een vooraanstaan de plaats te hebben bekleed. Van Russi sche zijde beticht men hem van het deel nemen aan massamoorden te Lemberg in Polen. Zijn aanblijven als minister wordt vooral buiten de bondsrepubliek onbegrij pelijk genoemd, ondanks de grootscheepse communistische propaganda-actie tegen Oberlander, die parallel loopt aan de po litieke actie tegen Bonn, met het oog op de topconferentie. (Van onze correspondent in Bonn) Op de Hannover-Messe zal eind april een model van het eerste Westduitse straalpassagiersvliegtuig worden vertoond. De Hamburgse vliegtuigfabriek „Ham burger Flugzeugbau G. M. B. H." heeft dit toestel ontwikkeld en neemt daar op het ogenblik proeven mee. Te Bonn worden reeds onderhandelingen gevoerd over financiering van de produktie van dit toe stel. dat H F B -314 woi'dt genoemd. De I-I F B -314 wordt een laagdekker met twee straalturbines ter weerszijde van de staart, dus niet in de vleugels. De machi ne zal 78 passagiers kunnen vervoeren en krijgt een bemanning van drie koppen. De snelheid tijdens normale reizen zal 950 km per uur zijn, de topsnelheid bedraagt 1000 km per uur. Een drukcabine zal het toe stel in staat stellen tussen tien en twaalf kilometer hoogte te vliegen. Volgens de Hamburgse fabriek is zij in staat binnen tweeëneenhalf jaar na op dracht van de regering te Bonn, het eer ste toestel voltooid te hebben. In 1965 zou zij met de serie-produktie kunnen begin nen. De kosten van dit Westduitse straal- passagierstoestel zouden aanzienlijk bene den die van de Franse, Britse en Ameri kaanse toestellen komen te liggen. Advertentie STERK, KREUKHERSTELLEND, WASBAAR, PLOOI HOU DE ND (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer heeft gister middag te Bonn op een vergadering van de C.D.U.-C.S.U.-bondsdagfractie ver klaard, te verwachten dat het niet bij twee topconferenties tussen het Westen en de Sovjet-Unie zal blijven. Zijns inziens moet men rekenen op vier topconferenties in de komende twee jaar. Op de op 16 mei te Parijs beginnende eerste conferentie van deze serie, zullen volgens de bondskanse lier nog geen beslissingen worden geno men. Er kan daar zijns inziens ten hoog ste een gunstig klimaat worden bewerkt, en hoop voor een tweede topconferentie. Hij wees er voorts op dat West-Duitsland zeer gebaat zal zijn bij een overeenkomst met de Sovjet-Unie. De bondskanselier blijft er bij, dat vóór 16 mei te West-Berlijn een volksstemming zou moeten worden gehouden. Daarbij zou men de kiezers de vraag ,..oeten voor- 'eggen, of zij voor of tegen het handha- -en.van de huidige status van Berlijn zijn. Wer dit onderwerp had Adenauer giste- m een gesprek met de Westberlijnse ïrgemeester Brandt. Bang NIEUW DELHI (UPI) Zelfs de bond- moten van West-Duitsland zijn nog bang - oor de Duitsers, aldus heeft premier Neh- oe op een persconferentie in Nieuw Del- >i gezegd. De Indische premier zei dat --1 fs de vrienden van West-Duitsland de i-overval nog niet vergeten hebben. Oberlander wees aantijgingen, die giste ren op een drie en een half uur durende persconferentie te Moskou aangaande massamoord zijn uitgesproken, van de hand. Inmiddels is de grote Westduitse oppo sitie partij de socialistische S.P.D. een ac tie begonnen, kennelijk om Oberlander uit de regering te werken en om de commu nisten de wind uit de zeilen te nemen. Oberlander heeft daarop een aanklacht wegens belediging tegen de S.P.D.-pers dienst ingediend. De S.P.D. kwam gisteren met het voor stel om een parlementaire commissie in te stellen, die de -zaak-Oberlander in zo verre het des ministers daden na 1933 be treft, diepgaand zou onderzoeken. Die commissie zal er zonder meer kunnen ko men, daar voor instelling daaxwan toe stemming van een derde van het aantal bondsdagleden nodig is, S.P.D. en de libe rale F.D.P., die voor het voorstel zijn. hebben samen meer dan het vereiste aan tal stemmen. Rapport retour Reuter De waarnemende voorzitter van de Bondsdag, de socialist Caxio Schmid, verklaarde dat hij het rapport van de heer J. Zwart, de Nederlandse se- ci-etaris van de „Internationale commissie van ex-verzetstrijders", die op verzoek van Obexdander een onderzoek naar diens gedx-ag in de laatste wereldoorlog heeft ingesteld laat terugzenden. Het vei-slag is dinsdag aan de leden van de Westduitse Bondsdag overhandigd. De heer Zwart was niet bevoegd om dit verslag uit te bx-engen, aldus Schmidt. De commissie-Staal had besloten geen verslag op te stellen en wat de heer Zwart heeft gedaan is een per soonlijk initiatief geweest. De berichten dat Oberlander heeft deel genomen aan de massale slachtpartij in Lwow (het voormalige Lemberg) missen „elke gx-ond", aldus het rapport-Zwart. Hij zegt in het rapport dat de Russische geheime politie en de Gestapo de voor naamste schuldigen zijn. „Zij zijn in hoofd zaak verantwoordelijk voor de slachtpar tij in Lemberg". Zwart zegt dat in het verslag van de Russische commissie, die het geval in 1944 heeft ondexv.ocht, geen melding wordt gemaakt van Oberlander. Op de pei'sconf ex-en tie in Moskou ver klaarde de bekende bioloog Lysenko dat de Russische commissie de beschuldigin gen aan het adres van Oberander bewe zen acht. In de commissie had ook de metropoliet Nikolai van de Russische or thodoxe kex-k zitting. Kroesjtsjev schuldig? OSLO (UPI) De Russische premier Kroesjtsjev is vei-antwoordlijk voor de slachting in Lwow, alsus beweert het Os- lose dagblad „Morgenbladet". Op 24 juni 1941 gaf partijsecretaris Kroesjtsjev de NKVD-commandanten in de Ockraine bevel alle politieke gevangenen te liqui deren, aldus het blad. Advertentie défiltn Défilin dragees (in de gele verpakking) zijn zeer gemakkelijk in te hemen! Een gratis brochure, waarin alle gegevens over Défilin zijn opgenomen, wordt gaarne toegezonden als U deze coupon invult en toezendt aan: Philips- Duphar Nederland n.v.. Mïnervalaan 63 te Am sterdam met vermelding van letter HD (een brief kaart is ook goed) Naam: Adres: Woonplaats: RIO DE JANEIRO (UPI) De Brazi liaanse regering heeft besloten haar ge zant in Zuid-Afrika, Adolfo de Canxargo Neves, terug te roepen „vobr overleg". Het ministerie van buitenlandse zaken verklaarde, dat bet besluit genomen is „met het oog op de ernstige en droeve ont wikkelingen" in de Unie van Zuid-Afrika. BRUSSEL (Reuter) Het Internatio naal Verbond van vrije Vakverenigingen (I.V.V.V.) in Brussel heeft dinsdag de „ar- beidei-s van de vrije wereld" opgeixxepcn op 1 mei een boycot van alle Zuidafri- kaanse goederen te beginnen uit protest tegen de Zuidafrikaanse rassenpolitiek. De boycot zal twee maanden moeten duren. Bij het I.V.V.V. zijn vakbonden met 56 mil joen leden aangesloten. 1-Iet internationale vakverbond heeft in december op zijn zes de wereldcongres, reeds tot deze boycot besloten. LAGOS (Reuter) De minister van handel en industrie van Nigeria heeft dins dag in het parlement meegedeeld, dat de regering de invoer van Zuidafrikaanse goederen zal verbieden en geen blanke Zuidafrikaan meer in het ambtenarenap paraat zal opnemen. Verscheidene leden van de regering en oppositie spraken van „onmenselijke be handeling van onze broeders in Zuid-Afri ka". DURBAN (UPI) De Canadese en de Australische immigratie-instanties te Dur ban hebben de vorige week 650 verzoeken ontvangen om inlichtingen over emigratie naar Canada of Australië van blanken en negers in Zuid-Afrika. Dit-is tweemaal zo veel als normaal. Er zijn enkele dagen ge weest dat in plaats van 10, wel 50 derge lijke verzoeken waren ontvangen. Volgens de te Johannesburg verschijnen de Rand Daily is Patrick van Rensburg, 'n lid van de Zuidafrikaanse Liberale par tij en een van de ox-ganisatoren van de actie tot boycot van Zuidafrikaanse goede ren in Engeland, naar het Britse protecto raat Swaziland uitgeweken, nadat de Zuid afrikaanse autoriteiten vorige week toen hij in zijn land terugkeerde, zijn paspoort in beslag hadden genomen. Eenige maanden geleden heeft Patrick van Rensburg ook Nederland bezocht, waax-bij hij onder meer een toespx-aak hield in Kx-asnapolski. BELGRADO (Tanjoeg-Reuter) Pre- sident Sukax-no is voor een bezoek van vier dagen voor besprekingen met px-esident Tito in Joegoslavië aangekomen. Hij werd in Poela verwelkomd door px-esident Ti to en.' andere Joegoslavische leiders. De Indonesische president zal, naar verwacht wordt, besprekingen voeren over investe ringskredieten en de mogelijkheden om de wedei'zijdse handel te bevorderen. Na Joe goslavië zal Sukarno Bulgarije, Hongarije en Roemenië bezoeken. (Van onze correspondent in de V.S.) Bij de voorverkiezing in de staat Wis consin blijkt de Democratische Senator Kennedy de meeste stemmen te hebben verworven. Het zijn er echter niet zoveel als menigeen had verwacht. Zijn partijge noot Humphrey kreeg daarentegen meer stemmen dan was voorspeld, terwijl de Republikein Nixon twintigduizend stem men minder verwierf dan Humphrey. Voor de vice-president is dit een vrij mager resultaat daar Wisconsin bekend staat als vrjj Republikeins. Voor Nixon's gebrek aan succes kan men twee goede redenen opgeven, die zijn bescheiden resultaat minder ernstig ma ken. In de eerste plaats blijkt de gods dienst bij deze voorverkiezing een grote rol te hebben gespeeld. Alle kandidaten hebben hun best gedaan het religieus as pect niet te onderstrepen, maar de x-eligie heeft bij velen de doorslag gegeven. Ken nedy is roomskatholiek, zijn partijgenoot Humphrey protestant, terwijl Nixon, de Republiekein, eveneens protestant is. Wat gebeurt er nu in Wisconsin, de staat die voor 32 percent i'oomskatholiek is? De mogelijkheid dat een roomskatholiek president zou worden, heeft velexx blijk baar zo opgewonden dat ook de rooms- katholieken die andere jaren Republikeins gestemd zouden hebben, thans hun stem uitbrachten op Kennedy. Elmo Roper, een bekend verkiezingsanalist, xneent dat van de vijf roomskatholieken er vier op Ken nedy hebben gestemd. Ziedaar een der fac toren die verklaren waarom Nixon het er niet al te best heeft afgebracht. Een tweede reden dat Nixon teleux-stel- de, is dat de Republikeinen geen rivaal naast Nixon hebben in de partij. Alle vuur werk in deze campagne werd nu afgesto ken in het duel tussen Kennedy en Hum phrey en dat gaf de Democraten groter publiciteit. Gelukkig met deze uitslag kunnen de Re publikeinen ovex-igens niet zijn, alle vex-- zachtende omstandigheden ten spijt. De gi-ote vx-aag is bij voox-beeld of zij, die van huis uit Republikein zijn en thans op Ken nedy hebben gestemd in november in de Republikeinse gelederen zullen terugkeren, indien zij anderzijds kans zouden krijgen door hun stem bij te dragen tot versterking van de kansen van een Democx-atische x-ooms-katholiek. Indien Kennedy zestig percent van de Democratische stexnmen gekregen had, zou hij Humphrey knockout hebben ge slagen. Humphx-ey deed het echter beter dan was verwacht. Op het moment dat deze, beschouwing werd geschreven was de verhouding tussen Kennedy en Humphrey 410.000334.000. Humphrey verklaax-- de voor de televisie dat deze verkiezing hem niet heeft gekwetst, doch bemoedigd. Zijn volgende duel met Kennedy komt in de voorverkiezing in West-Virginia, waar Kennedy niet kan profiteren van veel roomskatholieke steun aangezien het per centage roomskatholieken daar niet meer dan 3 is. Bovendien is West-Virginia een arme staat, terwijl in Wisconsin bleek dat vooral de welvarenden zich tot Ken nedy aangetrokken voelen. Er zal nog lang worden nagekaart over deze uitslag. Men kan zeggen dat Kennedy het er goed heeft afgebracht, gezien het feit vooral dat Humphrey een man is van het Midden-Westen, afkomstig uit het na burige Minnesota. Kennedy's overwinning is echter niet zo overtuigend dat hij zich thans al van de Democratische kandida tuur zeker kan achten. NEW YORK (Reuter/AFP) De Fran se ambassadeur in de Verenigde Staten, Hervé Alphand, heeft te New York ver klaard, dat de tweede proef in de Shaara het einde betekent van de eerste reeks Fx-anse kernproeven. Hij acht een staken van de kex-nwapenpx-oeven niet een ontwa peningsmaatregel, daar mogendheden, die hun px-oeven al hadden voltooid, dan toch door kunnen gaan met het vormen van voorraden kernwapens. „Wij hebben geen reden om het bestaan van een dergelijk monopolie en een dei-gelijke discriminatie tegen ons land te aanvaarden", aldus Alphand. Hij voegde hieraan toe, dat Frankrijk nog steeds voox-stander is van ontwapening op kerngebied, dat wil zeg gen staken van de produktie van splijt bare nxaterialen voor militair gebruik en een geschikt maken van de bestaande voorraden kernwapens voor vx-eedzaam gebi'uik. Tweeëntwintig Afx-ikaanse en Aziatische landen hebben in een brief aan seci-etaris- genex-aal Hammarskjoeld als hun mening te kennen gegeven, dat een speciale zit- iing van de UNO-Assemblee inzake de Franse kernproeven in de Sahara nog noodzakelijker is dan tevoren, nu de Fran sen vorige week een tweede proef hebben genomen. Volgens de brief blijkt uit deze pi-oef, dat de Fransen zich nog steeds niet storen aan het in november gedane ver zoek van de UNO-Assem'olee om geen kernproeven te doen. Beix-oet (Reuter) De Libanon zal geen gehoor geven aan een aanbeveling van de Ax-abische Liga om Fi-ankrijk te boycot ten wegens zijn kernproeven in de Sahara, zo is vanwege de regering te Beiroet ver klaard. (Van onze correspondent in Bonn) In de Bondsi-epubliek vallen iedere dag veertig doden in het verkeer, dat is bijna één dode per half uurIn 1959 stiex-- ven in totaal 13.515 mensen na verkeers ongevallen, 13 percent meer dan in 1958. Men heeft gepoogd het aantal doden te bepex-ken door invoering van de maxi mumsnelheid in de bebouwde kom. Des ondanks steeg in de gx-ote steden het aan tal slachtoffers. Men let thans in het bij zonder op het aantal nieuwe auto's (3000 per dag) en men kijkt bezox-gd naar het volgende staatje 45 pex-cent van de „ver- keersdoden" zijn fietsers of bromfietsers. 40 percent zijn voetgangex-s en 15 per cent zijn automobilisten. NEW YORK (Reuter) De nieuwe Is raëlische permanente afgevaax-digde naar de UNO, Michael Comay, heeft na het overhandigen van zijn geloofsbrieven aan secretaris-generaal Hammarskjoeld te genover de pers verklaard, dat het mili taire evenwicht in het Nabije Oosten ver stoord is ten voordele van de Arabieren. Hij zei dat zijn land iedere redelijke over eenstemming tussen de grote mogendhe den om de aanvoer van wapens naar het Nabije Oosten in te perken, met instem ming zal begroeten. Volgens hem beschikt Egypte over „vex-bazingwekkende hoe veelheden zeer modern Russisch mate rieel, in de vorm van straaljagers, de nieuwste typen tanks en modern geschut, terwijl de strijdkrachten van de V.A.R door Russen worden opgeleid". Comay zei dat Hammarskjoeld zijn po gingen nog niet heeft opgegeven om te bewerken, dat Israëlische schepen en uit Israel afkomstige ladingen het Suezkanaal kunnen passei-en. p de Eerlijk duurt Er zijn twee manieren, heb ik ontdekt, om te praten en te schrijven: eerlijk en oneerlijk. Bij oneerlijk denk je aan de uit werking van je woorden, bij eerlijk zeg je wat je voor de mond komt. En nu begin ik meer en meer tot de slotsom te komen, dat men veel eerlijker kan zijn dan men vaak voor mogelijk houdt Een paar dagen geleden, in een café, zei iemand tegen me: „Mag ik je voor stellen aan de vervelendste man van de wereld?" Ik keek heel raar, maar de an der ging voort: „Als ik een vrouw aan prijs, kan je er zeker van zijn dat het de mooiste vrouw is, als ik een gedicht of een roman aanbeveel, kun je er zeker van zijn dat het een prachtige roman of een meesterlijk gedicht is. Ik weet waar ik het over heb en spreek de waarheid. Neem het van mij aan. dat deze man de vervelendste man van de wereld is." De vervelendste man grinnikte schaap achtig, de ander bood hem, een glas te drinken aan, en het gesprek ging rustig verder. Er was geen ergernis, geen wrok en geen pijnlijk ogenblik. Mijn kennis had gelijk, de ander was de vervelendste man die ik ooit gezien heb. Ik vroeg de eerlijke man later, hoe dat nu mogelijk was, zo de waarheid te spre ken. Hij zei: „Als je iets oprecht voelt, kun je het altijd zeggen. Het enige is: je toehoorders moeten voelen, dat het je op rechte overtuiging is." Ik heb dit zelf ook gemerkt. Als je te gen mensen in je omgeving precies zegt wat je voelt, zonder na te denken en censuur op jezelf toe te passen, krijg je een contact van meer dan normale kracht. Je moet niet de eerlijkheid misbruiken om de ander stoten onder de ribben te geven of je eigen gevoelens weg te doeze len. Nee, wees kinderlijk maar zuiver op recht en er is contact. Ook bij het schrijven, wanneer ik rond uit zeg wat ik meen, zonder na te denken over het effect, krijg ik een contact dat ik niet voor mogelijk zou hebben gehou den. Zelfs het taalgebruik verbetert en wordt origineler. Ik weet niet, wat ik met dit alles bedoel. Alleen.ik meen het eerlijk. Hoe indi vidueler men zich uit, denk ik, des te meer mensen zullen zeggen:zo voel ik het ook. Of misschien juist helemaal niet? H. B. Fortuin LONDEN (Reuter) Groot-Brittannië is bereid gebieden voor militaire oefenin gen op Cyprus in bruikleen van de toe komstige Cyprische republiek te aanvaar den, aldus verluidt in Londen. Tot dus ver heeft de Britse regering geëist dat de oefenterreinen deel zouden uitmaken van de zones van de Britse steunpunten op het eiland. Deze zones blijven onder de Britse soevereiniteit. ATHENE (AFP) Griekenland en Tur kije zijn het er over eens dat de over- eenkomsten, die de basis hebben gevormd voor het over Cyprus bereikte Brits- Gx-ieks-Turkse akkoord, nageleefd dienen te worden en dat de verwikkelingen, die rondom de Bx-itse bases op Cyprus, zijn ontstaan, in geen geval een belemmering mogen zijn voor de tenuitvoerlegging van deze verdragen, aldus vex-luidt in Athene. Advertentie MEER DAN MODELLEN Barteljorisstraat 2 Haarlem Telef. 13004 JUWELIER HORLOGER Onderdeel. Dc Landdag van Liechtenstein heeft het verdx-ag van de Europese vrij handelszone geratificeei-d, waarna het document door prins Fx-anz Joseph II werd getekend. Liechtenstein zal deel uitmaken van de vrijhandelszone zolang de douane-unie xnet Zwitsexdand van la-acht blijft en Zwitserland zelf lid is van de vx-ijhandelszone. De Zwitserse i-egex-ing behax-tigt namelijk de buiten landse betx-ekkingen en de buitenlandse handel van Liechtenstein, dat voox-na- melijk postzegels produceert, en voorts wat lichte machines, textielgoederen. levensmiddelen en lederwaren. Verraderlijk. In Bohemen is een non ver- ooi-deeld tot 2'/* jaar gevangenisstraf omdat zij godsdienstonderricht had ge geven aan meisjes. Volgens een Tsje- choslowaaks blad had de zuster de meisjes „een godsdienstige neiging en haat tegen de huidige grondwet ingege ven" en „veri-adex-lijk materiaal" onder haar vex-deeld. Grensincident. Radio-Tirana meldt, dat een Griekse militair door Albanese gx-enswachten is gedood, nadat een Griekse patrouille de grens geschonden had. Van Griekse zijde is vex-klaard dal de Griekse soldaat nabij de grens uit een Albanese hinderlaag was bescho ten. Men wist niets van het lot van de militaii-, die deel uitmaakte van een pa- trouille van drie man. Tabak. In Pittsburgh is een proces begon nen tegen een bekende Amerikaanse ta baksmaatschappij, omdat zij verant- woox-delijk zou zijn voor een geval van longkanker. De eiser in deze zaak, de 61-jarige Otto Pritchard. stelt dat hij na gedurende dex-tig jaar twintig tot dertig sigaretten van de betx-okken fabriek per dag te hebben gerookt in 1953 kanker heeft gekregen, waai-door een long moest worden weggenomen. Hij eist in totaal 1.250.000 dollar schadevergoe ding. Volgens de vex-dediger van de ge daagde zal moeten worden bewezen, dat de longkanker van Pritchard inder daad veroorzaakt is door het roken van sigax-etten. Afgewezen. Het gerechtshof van de staat Californië te San Francisco heeft het jongste verzoek van de ter dood ver oordeelde Caryl Chessman om uitstel van executie van de hand gewezen. De tex-echtstelling is vastgesteld op 2 mei. De advocaat van Chessman bereidt een nieuw verzoek voor. Asiel. Een woox-dvoerder van de Jordaanse regering heeft meegedeeld, dat twee hoofdofficieren van de Syrische lucht macht de Jox-daanse regering om asiel hebben gevraagd. Hun verzoek is inge willigd, aldus de woox-dvoerder. Wie de schoen past.De Hongaai'se pos terijen hebben de Oostenrijkse P.T.T. laten weten, dat zij poststukken, ge- fx-ankeex-d met de herdenkingszegel van 't Wereldvluchtelingenjaar zullen wei geren. De gewraakte Oostenrijkse z^gel stelt een met plunjezakken beladen ge zin voor, waarbij noch uit het land schap, noch uit het opschrift blijkt, dat uitgewekenen uit een bepaald land zijn bedoeld. Ondergronds. Premier Kx-oesjtsjev heeft de hoogste onderscheiding voor onder- gi-ondse mijnwerkers in de Sovjet-Unie gekregen, op gx-ond van zijn vex-diensten voor de mijnbouw, aldus Tass. Het Russische pex-sbux-eau meldt voorts dat de Russische x-egeringsleider vijf maal de ox-de van Lenin heeft gekx-egen. Opzet. Volgens in Peking ontvangen be richten uit de provincie Sjan Si hebben in een afgelegen streek in die provincie 10.000 mensen de executie bijgewoond van twee „conti-a-revolutionaix-en", die hadden geprobeerd de aanleg van een weg te saboteren door een aantal ar beiders te vergiftigen met arsenicum. Zij waren in nun opzet bijna geslaagd. Koninklijk. Prins Djordje Karadjordjevic, een 79-jarige oom van ex-koning Peter van Joegoslavië, is naar Frankrijk ver- ti-okken, zo verluidt in Belgrado. De prins was het enige lid van de konink lijke familie die aan het einde van de ooi-log in Joegoslavië bleef. Hij zou on langs toestemming hebben gekregen om het land te verlaten.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3