la Beauté par le Test Orlane MB ilii'/l.i;i!/ll\ RENAULT Nieuwe gereformeerde kerk in Delftwijk plechtig geopend Speeltuinjeugd viert Palmzondag met kleurrijke optochten Verzakkingen in het carillon van de Grote Kerk AUTOMOBIELEN Agenda voor Haarlem en de IJmond Kinderzegelactie bracht bijna 2-\- miljoen op Avondopenstelling van Frans Halsmuseum b GEEN ZOMER A V O ND C ONCER TEN Jels en-JJ muiden Beverwijk kantoormachines Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN Tulpen-postkoets in Joegoslavië Examens Vierdeklassers van H.T.S. naar het buitenland kantoormachines Finale damtitel van Kennemerland Palmpaasoptocht in Heemstede Duitse leraren bezochten Lieven de Keyschool Medische verzorging tijdens het weekeinde Z A TERDAG 9 APRIL 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Rij een, in verband met de voorgeno men restauratie van het carillon, door bet Haarlemse bedrijf van Openbare Wer ken ingesteld onderzoek naar de toren van de Grote of St. Bavo Kerk is geble ken, dat zich in de ophanginrichting van twee klokken verzakkingen hebben voor gedaan. waardoor het noodzakelijk bleek 'ezc klokken te stutten en buiten gebruik e stellen. Het repertoire van de beiaar- "ier wordt hierdoor aanmerkelijk beperkt. De donderdagavondconcerten zullen gedu rende de zomermaanden niet worden ge geven. De wekelijkse bespelingen, op maandag en vrijdag, zijn enige tijd geleden reeds van één uur teruggebracht tot een half uur. Deze kunnen in de zomermaanden gehandhaafd blijven. Omdat de donder- Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Haarlems PTT-Mannenkoor. Maan dag 19.30 uur: Chr. Oratoriumvereniging met de Matthiius Passion. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Toneelgroep Puck met „Verleden zomer" en „De liefdesbrief van Lord Byron". Zon dag 20 uur: Toneelgroep Puck met ..Peli kaaneiland". Maandag 20 uur: De Haagse Comedie met „De kersentuin". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14. 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „Breng de Bismarck tet zinken" 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.30. 19 en 21.15 uur: „Razzia", 18 jaar. Maandag 14, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Eiland dei liefde", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „Vrouwenjagers", 18 jaar. Zon dag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxar Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 19 en 21.15 uur. zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met. woensdag 14 en 20 uur: „Young man with a horn", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.30 uur en maandag 20.15 uur: ..De geheimzinnige passagier", 18 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur en woensdag 14.30 uur: „A C als waaghalzen". Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Crin blanc", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14. 16.15, 19-en 21.15 uur: „Het spookschip van de Chinese Zee", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30. 19 en 21.15 uur: „De misdadiger in de rol stoel", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur. maar zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: ,.Le clochard", alle leeftijden. Zondag. 11 uur: „Ave Maria". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „De zwarte orchidee". 14, jaar. Zondag 14.30 uur: „Boem bij de luchtmacht", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20 uur: „Storm over Perzië", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 10—17 uur, zondags van 13—17 uur: Expositie van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bijzondere avond openstelling met kaarslicht en oude mu ziek van 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 17 april op werkdagen van 11 tot 17 uur: Expositie van schilderijen en plastiek van Ig.aël Tumarkin. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd): Tot 23 april dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werk van Jacques Benoit. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". „Het Huis Van Looy" (Kamperlaan): Tot 25 april dagelijks van 10 tot 12 30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Groeps- exnositie van „Kunst Zij Ons Doel". Frans Halsmuseum, 9 april9 mei. ten toonstelling werken hedendaagse grafische kunst. DIVERSEN Vleeshal: Maandag 12.25 uur: Pauze- bijeenkomst. Ds. D. Ringnalda over „De oude vraag". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 8 april). ZATERDAG 9 APRIL Thalia, 19 en 21.15 uur: „Het mysterie van het zwarte museum". Rex, 20 uur: „Vrouwen verdwijnen". ZONDAG 10 APRIL Thalia, 15 uur: „Rusty en de vluchte ling", 20 uur: „Het mysterie van het zwarte museum". Rex, 15 uur: „De wet van de prairie", 20 uur: „Vrouwen verwijnen". MAANDAG 11 APRIL Thalia, 20 uur: „Haaien van Marseille". Rex, 20 uur: „Vrouwen verdwijnen". dagavondconcerten in de zomer een grote attractie voor de toeristen zijn en grote belangstelling genieten, heeft men besloten liever géén concert te geven' dan met te beperkte programma's de goede naam die het carillon alom heeft in gevaar te brengen. Het was namelijk gebruikelijk dat op die donderdagavond extra-program ma's werden gegeven, die dus afweken van de gebruikelijke liedjes-concerten. Omdat door 't ontbreken van enkele klok ken ook het liedjesrepertoire beperkt, is geworden, zijn de gewone weekconcerten gehalveerd. Als men toch op donderdag avonden de beiaard zou willen doen bespe len. zou de beiaardier slechts herhalingen kunnen geven van wat hij reeds tijdens de gewone concerten heeft gespeeld. Ten stadhuize acht men dit blijkbaar niet ge wenst. De kwaliteit van de liedjesconcer ten is te sterk gedaald. Het tijdstip waarop met de restauratie van het carillon begonnen kan worden, is afhankelijk van het gereed komen van het rapport dat Openbare Werken over de to ren van de Grote Kerk samenstelt. De werkzaamheden zullen onder meer om dat enkele klokken zijn afgekeurd en op nieuw gegoten moeten worden geruime tijd vergen. Als het rapport van Openba re Werken niet te lang op zich laat wach ten, kan gehoopt worden dat de restaura tie van het carillon in 1961 gereed zal zijn. ZATERDAG 9 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De laat ste nacht van Lucretia Borgia". B.W. Theater, 20 uur: „De girl". ZONDAG 10 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: „De vuur doop van de lafaard"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". Luxor Theater, 14.30 uur: „Jailhouse Rock"; 16:30, 19 en 21.15 uur: „De laatste nacht van Lucretia Borgia". W.B. Theater, 14.30 uur: „Tot de laatste kogel": 16.30 en 20 uur: „Eiland der ver schrikking". MAANDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De laat ste nacht van Lucretia Borgia". W.B. Theater, 20 uur: „Eiland der ver schrikking". Advertentie De Kinderpostzegelactie 1959 heeft netto 2.350.000 opgebracht. Dit is 300.000 meer dan de actie in 1958. Dankzij de medewerking van bijna, 600.000 leerlingen uit 7584 (voornamelijk lagere) scholen in het gehele land alsmede van de plaatselijke comité's zijn 24,4 mil joen kinderzegels verkocht, met een totale toeslag van ruim 1,7 miljoen gulden. Er zijn ditmaal minder pakjes zegels van de hand gegaan dan andere jaren, doch meer mapjes briefkaarten, waardoor de aan zienlijk hogere opbrengst is verkregen. Deze opbrengst is bestemd voor 'le kin dertehuizen in de hygiënische en justiële sector van de kinderbescherming. In deze huizen vertoeven c'irca 100.000 kinderen. Bovendien kan ditmaal het verleden jaar door het Nederlands Comité voor Kinder postzegels genomen besluit worden uitge voerd, namelijk het financieren van een groot project boven de twee miljoen. Het astma-centrum „Heideheuvel" verkrijgt hierdoor zijn „Kinderpostzegel-Paviljoen". Advertentie SPEKSTRAAT 5 TEL. 16061 De Floriaae-postkoels heeft donderdag avond na het invallen van de duisternis de Grieks-Joegoslavische grens bereikt. Dit was het slot van een zware dagrit, die in Saloniki begonnen was. Aan de anders tamelijk verlaten grenspost was nu een overweldigende belangstelling van pers, televisie en radio. Vrijdag is de reis voortgezet. Aan de Stichting Klinisch Hoger Onder wijs te Rotterdam is voor het artsexamen geslaagd de heer J. M. H. Blom (Haarlem). Aan de Vrije Universiteit in Amsterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen ge neeskunde tweede gedeelte de heer Chr. Lijesen (Beverwijk). Maandag vertrekken vrijwel alle vierde jaarsleerlingen van de Hogere Technische School te Haarlem op excursie naar het buitenland, teneinde -daar in diverse be drijven een kijkje te gaan nemen. In totaal' zullen twaalf leraren de ver schillende excursies leiden. De leerlingen van de afdeling Scheepsbouwkunde gaan in Noord-Duitsland diverse werven en be drijven bekijken. De vliegtuigbouwkundi gen gaan naar Frankrijk om in de omge ving van Parijs diverse objecten op lucht vaartkundig gebied bezoeken. De elektro technici gaan in Duitsland ondermeer een kijkje nemen bij een stuwmeer en voorts gaan zij naar de A.E.G. en de Westdeut- sche Rundfunk. De weg- en waterbouwkundigen gaan in Duitsland verschillende soorten stuwme ren bezoeken en voorts diverse tunnels en knooppunten van het verkeer om te zien hoe men daar de verkeersproblemen op lost. De bouwkundigen gaan eveneens naar Duitsland, waar zij ondermeer de Port land cementfabriek en in Berlijn een eter- nietfabriek en de Interbau in het Hansa- viertel gaan bezoeken. De werktuigbouw kundigen gaan naar Engeland en zullen daar grof- en fijnmeehanische industrieën gaan bezichtigen. De excursies zullen vier a vijf dagen in beslag nemen.. De trouwkapel van de Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan in Delftwijk was vrijdagmiddag met talrijke belangstellen den gevuld die daar getuige wilden zijn van de plechtige opening van dit nieuwe kerkgebouw. De voorzitter van de com missie van beheer, de heer D. A. J. Spek, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, dat gevolgd werd door het zin gen van Gezang 44-: 1 en een gebed. Ver volgens gaf de heer Spek een overzicht van de voorgeschiedenis der nieuwe kerk. Hij sprak de hoop en de wens uit dat de Ver losserkerk in het stadsdeel ten noorden van de Jan Gijzenvaart niet alleen letter lijk maar ook in het geestelijk leven der bewoners een centrale plaats zal inne men. Na een uiteenzetting te hebben ge geven van de accommodatie van het kerk- complcx richtte de heer Spek woorden van dank en waardering tot allen die in de een of andere vorm aan de totstandkoming van de kerk hebben meegewerkt. Ook ge tuigde hij van de aangename samenwer king met de architect en de aannemer, de financiële medewerking van de gemeente Haarlem en de gastvrijheid van de Her vormde Kerk Spaarndam. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de heer Spek namens de commissie van beheer aan de praeses van de kerkeraad, ds. J. A. van Arkel, een oorkonde vermeldend de over dracht van de kerk. Ds. Van Arkel zei dat hij met een gevoel van intense vreugde namens de kerkeraad het eigendom van de kerk aanvaardde. Ook hij bracht dank aan de bouwers van de kerk. Wethouder W. F. Happé bracht de gelukwensen over van B. en W. van Haarlem. Hij was van mening dat de architect uitstekend in zijn opdracht was geslaagd. De kerk vormt zo wel in- als uitwendig een harmonisch ge heel met haar doel en de omgeving. Hier na boden nog gelukwensen aan ds. Kroon van de Hervormde Kerk Spaarndam. ds. dr. I-I. van der Loos van de Hervormde Kerk Haarlem-Schoten, ds. Rebel namens de Chr. Gereformeerde Kerk. ds. Meijer namens de classis Haarlem, en ds. Hoor weg van de Gereformeerde Kerk van Haarlem-Zuid. De architect de heer J. H. van der Zee dankte voor de opdracht en het in hem gestelde vertrouwen. De heer Groenendijk deed mededeling van de ont vangst. van diverse geschenken waaronder een schilderij van de kunstenaar Roelof Klein dat een plaats heeft gekregen in de hal van het kerkgebouw. Na het officiële gedeelte was er gelegenheid het gebouw te bezichtigen. De eerste dienst die de avond daarop in het nieuwe kerkgebouw is gehouden had eveneens onder grote belangstelling plaats. Advertentie SIMPLEX - BURGERS - BURCO J. LINDENBURG SCHOUWTJESLAAN 67 Vrijdag had de officiële overdracht en aanvaarding van de nieuwe gerefor meerde Verlosserskerk plaats. De voor zitter van de Commissie van Beheer, de heer D. A. J. Spek, biedt hier de praeses van de kerkeraad, ds. J. A. van Arkel, een oorkonde aan. Nadat de heer Spek en ds. Van Arkel hetgeen zij 's middags hadden gezegd, hadden herhaald leidde ds. P. de Ruig de eerste kerkdienst in de Verlosserkerk. Hij ging van zijn predikatie uit van Jesaja 43:11 en Efeze 1:7. Van de overdracht en de openingsdienst zijn geluidsopnamen gemaakt die op zondag 10 april door ra- dio-Bloemendaal. golflengte 245 m, zullen worden uitgezonden. Woensdag 13 april worden de bewoners van Delftwijk in de gelegenheid gesteld het kerkcomplex te bezichtigen. Deze bij eenkomst begint om 's avonds acht uur. Advertentie De finale van de wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap hoofdklas se van het district Kennemerland zijn de ze week voortgezet met het verspelen van de derde ronde. In zijn partij tegen A. Dou ma koos F. Slot de omsingelingstaktiek, door Douma gepareerd met goed aanvals- spel. Het werd een levendige strijd, waar uit Slot met enig voordeel het eindspel in ging. Hoewel de stand een remise bevat te, raakte Douma het spoor bijster en ver loor. De ontmoeting A. de JongJ. H. Meure bracht na een onregelmatige opening een gedegen Hollandse partij, welke in remise zou zijn geëindigd als Meure in tijdnood een door zijn tegenstander listig opgesteld valletje had gezien. De Jong won. P. v. d. Berg en H. v. Gerrevink deelden de pun ten na een fraaie klassieke partij. Th. Tiel- rooy kampioen 1959. heeft zich wegens werkzaamheden moeten terugtrekken. Na de derde ronde luidt de stand: 1. F. Slot 4 uit 3, 2 en 3 J. Bus en A. de Jong elk 3 uit 2. 4 en 5 P. v. d.Berg en H.v. Gerrevink elk 2 uil 2. 6. J. H. Meure 1 uit 2 en 7. A. Douma 0 uit -2. Advertentie ifhieding Artintique KLEEDT U MAGNIFIQUE Amsterdamstraat 62 - J4AARLEM Tel. 11430 De speciaalzaak voor het bruidspaar Advertentie ïii De Esthéticienne van ORLANE-Paris maakt een huidanalyse met behulp van de pH-meter. Van maandag 11 tot en met zaterdag 16 april zullen schoonheidsspecialistes van Orlane uit Parijs, by Gerzon te Haarlem iedere vrouw die prijs stélt op haar uiterlijk en op een goede huidverzorging, gratis onderzoeken met behulp van de pH-meter en een speciale microscoop. Zonder deze wetenschappelijke metingen is een juiste verzorging van de huid niet mogelijk. Morgen Palmzondag houden de bij de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin aangesloten speeltuinen weer hun traditionele palmpaasoptochten ter herdenking van de feestelijke intocht van Christus in Jeruzalem. Langs tien ver schillende routes zullen de kleurrijke stoe ten van honderden kinderen met hun ver sierde palmpaasstokken door de Haarlem se straten trekken. Ook niet-katholieke kinderen kunnen aan de optochten deel nemen. De routes die de diverse speel tuinen zullen volgen zijn als volgt: „KINDERVREUGD". Vertrek van de speeltuin 13 uur. Godfr. van Bouillonstraat, Kruistochtstraat, Nagtzaamplein. Amster damstraat, Zuidpolderstraat, Romolen- straat, Herensingel, Anthoniestraat, Barne- steeg. Spaarne, O. L. Vrouwegracht, An thoniestraat, Schalkwijkerstraat, Zomer- vaart, Vijfhuizerstraat, Dorreboomstraat. Zwaardstraat, Graaf v. Wiedstraat, Kruis tochtstraat, Godfr. van Bouillonstraat (speeltuin)... .„ELBA". Vertrek van de speeltuin 15,15 uur. Ged. Schalkburgergracht, Luc. Meijer- straat, Ged. Schalkburgergracht, Colenso- straat, Olivierstraat, Paul Krugerkade. President Steijnstraat. Zocherstraat, Vrou- wehekstraat, Vreden rijkst raat, Rozenhage- straat, Patrimoniumstraat, Vrouwehek- straat, Kloppersingel, President Steijnstr., Zocherstraat, Schoterweg, Gen. Cronjéstr., Paul Krugerstraat. Pres. Steijnstr., Kloos terstraat, Gen. Bothastraat, Dr. Levdsstr., Ged. Schalkburgergracht (speeltuin). „ZAANENOORD". Vertrek van de speel tuin 13.30 uur. Zaanenstraat, Indischestr., Weltevredenstraat. Bromostraat, Archipel- straat, Oosterstraat, Overtonweg, Timor- straat, Floresstraat, Lombokstraat, Ceram- straat, Atjehstraat, Obistraat, Spaarndam- seweg, Zaanenstraat (speeltuin). „MARIAGAARDE". Vertrek van de speeltuin 14.30 uur. Westergracht, Leidse- vaart, Westergracht (noordzijde), Oranje boomstraat, Brouwerstraat, Voorzorgstraat. Klerkstraat, Gasthuislaan, Brouwersplein, Oost-Indiëstraat, Oranjestraat, De Clercq- straat, Leidseplein, Jan Nieuwenhuyzen- straat, Westergracht (noordzijde), Leidse- vaart, Westergracht (speeltuin). „NOORDERVREUGD". Vertrek van de speeltuin „Dartele Jeugd", Flevopl. 13 uur. Flevoplein, Dinkelstraat, Gen. Spoorlaan, Merwedestr., Waalstraat, Rijnstraat, Eem- straat. Rijksstraatweg, Halte op het Kerk plein vóór de pastorie, Rijksstraatweg, Jan Gijzenkade, Hodsonstraat, Timorstraal, Preangerstraat, Rijksstraatweg, Spaarn- rijkstraat, Van Wickevoort Crommelinstr., Ambachtstraat (speeltuin). „OVERVEEN". Vertrek van de school Korte Zijlweg, 13 uur. Korte Zijlweg, Zandvoorterpad, Zijlweg, Korte Zijlweg, Ramplaan, Schoonoordlaan, Bloemveld laan, Midden Tuindorplaan, Tuindorplaan, Ramplaan. Leendert Meeszstraat, Croesen- slraat. Rollandslaan. Hospeslaan, Voetpad, Houtmanpad, Korte Zijlweg (kerk). „HOF VAN EDEN". Vertrek van school plein Geusevesperstraat, 15 uur. Geuseves- perstraat, Reviusstraat, Tesselschadestraat, Roemer Visscherstraat, Dullaertstraat, Ros- kamstraat, Muiderslotweg, Vergierdeweg. Gijsbrecht van Aemstelstraat. Badeloch- straat, Jephtastraat, Zwaluwstraat, Reiger straat, Vinkenstraat, Nachtegaalstr., Ver gierdeweg, Gijsbrecht van Aemstelstraat, Tesselschadestraat, Roemer Visscherstraat, Geusevesperstraat (schoolplein). „DON BOSCO". Vertrek van de speel tuin 14 uur. Phoenixstraat, Parklaan, Fr. Varkenmarkt, Hooimarkt, Koudenhorn, Cathrijnenbrug, Papentorenvest, Bleeker- straat. Glasblazersstraat, Dijkstraat, Pa pentorenvest, Calharijnenbrug, Valkenstr., Vrouwestraat, Bakenessergracht, Spaarne, Damstraat, Oude Groenmarkt. Spekstraat, Grote Houtstraat, Grote Markt. Jansstraat, Nieuwe Gracht (noordzijde), Kruisweg, Lange Herenstraat, Jansweg, Parkstraat, Ripperdapark, Gonnetstraat. (speeltuin). „HET PARADIJSJE". Vertrek- van de speeltuin 13 uur. Witte Herenstraat. Mag- dalenaslraat, Ursulastraat, Krocht, Nieuwe Groenmarkt. Zijlstraat, Ged. Oude Gracht, Raaks, Brouwerskade, Bilderdijkstraat, Langendijkstraat, Coornhertstraat, Pieter Kiesstraat, Johan. van Vlietstraat, Duven- voordestraat, Garenkokërskade (zuidzijde), Prévinairestraat, Burg. Sandbergstraat, Kinderhuissingel, Zijlstraat, Witte Heren straat (speeltuin). „DARTELE JEUGD" zie „Noorder vreugd". „BURCHT TER CLEEF". Vertrek van speelplaats H. Hartschool, Velserstraat. Velserstraat, Kleverparkweg, Santpoorter straat. Jan Steenstraat. Goltziusstraat, Ver- spronckweg, Brederodestraat, Kleverpark weg, Begastraat, Van der Meerstraat, Mo- lijnstraat, Hedastraat, Engelszstraat, Vel serstraat, Saenredamstraat, Maerten van Heemskerkstraat, halte bij ziekenhuis „Sint Johannes de Deo", Maerten van Heems kerkstraat, Schotersingel, Van Ostadestr., Kleverparkweg, halte bij de pastorie aan de Kleverparkweg, Velserstr. (speelplaats) Voor de jaarlijkse Palmpaasoptocht in Heemstede, welke zondagmiddag om één uur begint, is ditmaal de speeltuin aan de Sportparklaan als startplaats aangewe zen. De jeugdige deelnemers stellen zich hier op en zullen dan een route volgen, welke leidt door de Indische buurt en via Molenwerslaan, Hendrik de Keyzerlaan, Raadhuisplein, Camplaan en Achterweg weer naar het punt van uitgang. Voor het eerst zal aan deze optocht muzikale me dewerking worden verleend door de beide plaatselijke muziekverenigingen, name lijk de r.-k. harmonie „Sint Michaël" en het Heemsteeds fanfarekorps „Eensgezind Excelsior". Na afloop zal de kinderen een tractatie worden uitgereikt, waarna vol gens traditie de versierde attributen dooi de jeugdige deelnemers aan Heemsteedse zieken en bejaarden zullen worden aange boden. Dertig Duitse leraren aan scholen voor bijzonder lager onderwijs hebben een oriëntatie-bezoek aan de Lieven de Key school aan de Schoterstraat in Haarlem gebracht. Zij bezichtigden in deze school voor individueel lager technisch onderwijs verschillende lokalen, zoals het timmer en schilderlokaal en de twee metaalafde lingen. Tijdens het bezoek werden de lessen normaal voortgezet, zodat de bezoekers in de klas voor algemeen vormend onderwijs een gedeelte van een muziekles meemaak ten. Bij de handarbeidafdeling trof de Duitse leraren vooral de artistieke samen- gang met de vakopleiding. In Duitsland heeft men tot nu toe geen school die, zo als de Lieven de Keyschool dat doet, leer lingen die de theoretische lessen van een ambachtschool niet kunnen volgen, op neemt en individueel verder onderricht. „H.A.T." BESLUIT MET EEN KLUCHT. De rooms-katholieke toneelvereniging „Heemsteeds Amateur Toneel" geeft maandag 25 april in het Minerva-theater haar laatste toneelavond van dit seizoen. Opgevoerd wordt „Tot wederdienst be reid", klucht in drie bedrijven door Piet Mossinkoff. De regie is van de heer J. J. Schelvis. PROMOTIEWEDSTRIJD H V.B. De promotiewedstrijd voor de derde klasse HVB DSBDCO 4, die zondag om half drie op het terrein van Ripperöa zou zijn gespeeld, is nader vastgesteld om kwart voor tien op hetzelfde veld. HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: H. Mous, Lakenkoperstr. 18, telefoon 12434. Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg no. 51, telefoon 13174. Apotheken, ook voor Bloemendaal en Heemstede: Noorder-apotheek, Jan Gij zenkade 181, tel. 52956; apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354; apotheek Loomeijer en zoon. Zijlweg 34, tel. 12495; Heemsteedse apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, telefoon 38197. BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Zuider-Sta- tionsweg 12, Bloemendaal, tel 57458. Overveen: C. R. Post, Gillis Schoolmees terlaan 2, Haarlem (post Overveen), tel. 42630. Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiege- lenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 40404. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk. Bloemendaalseweg 307, Overveen. tel. 12698 en zuster H. J. G. Lugthart, Anje- lie.renlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119. Apotheken: Santpoortse Apotheek. B-loe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid. tel. 025608249.' Zie verder onder Haarlem. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat no. 165, Santpoort-Dorp, telefoon 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestrctatweg 145, Santpoort-Zuid, telefoon 8249. HEEMSTEDE Artsen: K. L. Kout. Johan de Wittlaan no. 23, telefoon 34811 en L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, telefoon 37534. Wijkverpleegster: zuster G. F. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Tevens in de week van zaterdag 9 tot en met vrijdag 15 april, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Zie onder Haarlem. ZANDVOORT Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: zuster S. M. de Wil de, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon K 250013174. Anotheken: Van zaterdag 9 tot en met 15 april na 6.30 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestr. 8, telefoon 2389. Echter uitsluitend voor recepten en spoedgevallen. LISSE Artsen: J. M. van Dijk, Achterweg no. 6, telefoon 3134. HALFWEG Artsen: D. A. Riinders. Amsterdamse straatweg 60. Halfweg, tel. 4593. HILLEGOM Artsen: C. M. Wijkmans, Stationsweg 74, telefoon 5771. KUNST HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Frima, telefoon 6220. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, telefoon 280. Badhoevedorp: dokter Nijzink, tel. 2664. Zwanenburg: dokter Riinders, Amsrer- damsestraatweg 60, Halfweg. BENNEBROEK Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, Advertentie Automobielbedrijf HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Haarlem-Noord Telefoon 57455 Met ingang van heden zal het Frans Halsmuseum dagelijks des avonds van 20.30 tot 22.30 opengesteld worden. Da be zoekers zullen dan in het licht van schijn werpers en kaarsen en onder het beluis teren van oude muziek de- kunstvoorwer pen en de bloemen, die voor deze gelegen heid in het museum zijn aangebracht, kunnen bezichtigen. De avondopenstelling van het Frans Halsmuseum duurt tot 23 mei en geldt ook voor de zondag.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5