Jan van Honschooten wordt dinsdag drieennegentig jaar ~Brieven aan de redactie Vijfhuizer stayer Henk Buis op dreef in OostBerlijn Dertig nieuwe flats aan Willem de Zwijgerlaan in O verveen Renault Bestelauto's CEES PELT Een leven lang in de duinen SPROOKJES AAN LOPENDE BAND Haarlemse ploegen in Stedentoernooi GARAGE DEN HOUT Geel Wit 40 jaar ZATERDAG 9 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT NEDERLANDS OUDSTE JACHTOPZIENER Niet uitgepraat Herdenking slachtoffers concentratiekampen de meest gewilde f 8.25 Floratoernooi in het Krelagehuis 1 ton ƒ6700.-; V/2 ton ƒ6900.-. Laadruimte 7 tot 8 m3. Bescheiden voetballers maar goede vrienden Viering bevrijdingsdag in Bloemendaal Raadslid stelt vragen over Lorentzschool GRATIS STOFZUIGER 0#Va/v gr- houtstraat IN EEN KAMER op de bovenste ver dieping van „Het huis in de duinen" in Zand voort woont sinds enkele jaren terug de heer Jan van Honschooten, Nederlands oudste jachtopziener. Dins dag wordt hij in een nog blakende ge zondheid 93 jaar. Tüssen de vele her inneringen aan een langdurige loopbaan zal hij dan het glas op zijn gezondheid heffen. „Ome Jan", zoals hij in Zand- voort bekend is. heeft vanuit zijn kamer een mooi uitzicht op de duinen, waarin hij zijn gehele leven heeft doorgebracht en nu nog steeds te vinden is. Eind vorig jaar heeft hij eindelijk na lang aan dringen zijn „spullen" ingeleverd. Toen was hij meer dan zeventig jaar als jachtopziener in de duinen werkzaam geweest. In dienst van zi.in landheren, eerst Jlir. H. Barnaart, daarna de heren De Favauge en tenslotte de heren Quarles van Ufford, heeft -Jan van Honschooten tijdens de ve le jachtpartijen drie Prinsen van zeer na bij leren kennen. Eerst een van de zoons van Koning Willem III (de juiste naam weet hij niet meer), daarna Prins Hendrik en tenslotte Prins Bernhard. Jan van Hon schooten heeft de Zandvoortse duinen nog gekend, toen het mogelijk was per schaats van Zandvoort naar Vogelenzang te schaat De heer Van Honschooten bekijkt een oorkonde, die aan zijn jarenlange ar beid als jachtopziener herinnert. sen over de bevroren duin-dellen, al moest je dan af en toe wel eens afbinden om een volgende del te bereiken. Hij werd geboren in een klein huisje, Idak bij de oude Zandvoortse renbaan, ge legen achter de Tonnenberg. In de een zaamheid van het omringende duinland schap groeide hij op in een gezin, dat t.ien kinderen telde, zeven meisjes en drie jongens, van .wie hij de enig overge blevene is. Het jachtopzienerschap zat in het bloed, want vader Jan van Honschoo ten, geboren in 1833 en overleden in 1908, was 52 jaar lang jachtopziener in de Zand voortse duinen en zijn grootvader, Piet van Honschooten, aanvankelijk werkman op „Boekenrode", werd jachtopziener in Bent veld en „Het Rozewater." De thans hoogbejaarde „Ome Jan" kreeg vier kinderen. „Twee jongens en twee meiden" zegt hij trots, „en ze gingen allemaal „in de jacht." Dat is ook zo, want de twee meisjes assisteerden trouw bij alles wat zich rondom de talrijke jacht partijen afspeelde. Zijn zoon Engel nam zijn functie over en is jachtopziener in dienst van de heren Quarles van Ufford in de Zandvoortse duinen. Zoon Jan ver richt deze functie in Callantsoog bij Het „Zwanewater". Het is bijna ongelofelijk wat Jan van Honschooten zich uit zijn avontuurlijk le ven, dat zich dag en nacht afspeelde in de prachtige natuur van Hollands blonde dui nen, weet te herinneren. In weer en wind, bij nacht.en ontij zwierf hij door het duin. Hij werd volkomen één met dit landschap, dat hij leerde kennen als u en ik onze huis kamer. „Ik heb er nooit spijt van gehad," zegt hij. „en zou het graag nog eens over willen doen." Dan vertelt hij, hoe hij in z'n leven slechts eenmaal uit de duinen is gevlucht, namelijk voor de kou. Dat was tijdens een surveiilance in februari 1891, tezamen met zijn vader. Hij weet het nog precies. Tien konijnen hadden ze, toen moesten ze voor de felle kou wijken. Ome Jan vertelt honderd uit over de wedrennen op de oude Zandvoortse ren baan, waarvan een litho van rennen, die op 6 september 1844 in Zandvoort werden gehouden, zijn kamer siert. Hij hoorde dat van zijn vader, want de renbaan was ver dwenen, toen hij geboren werd. Maar van de vinkenbaan, die van 1895 tot 1910 werd geëxploiteerd weet hij uit persoonlijke er varingen. „Een rot-bedrijf" zegt hij, „dat vinken en 't is maar goed, dat 't werd af geschaft, maar je kon er wél lekker aan verdienen." Wanneer Jan van Honschooten over zijn duinen begint, dan raakt hij daarover niet uitgepraat. Uit elk woord spreekt de lief de voor deze natuur waarmee hij zijn le ven lang vertrouwd is geweest. Wanneer ik beweer, dat de duinen te genwoordig minder mooi zijn dan vroeger ontkent hij dit met de meeste nadruk. „Inderdaad door de massale water onttrek king zijn de laatste jaren de duinen an ders geworden, maar mooi zijn ze geble ven", zegt hij. Vroeger groeiden er veel andere planten, flora en fauna zijn ver anderd. Hij weet nog, dat in 1907 de laatste kie viten in het duin broedden. Maar de enor me konijnenstand maakte de duinen ruig en de kieviten verdwenen, doch wonder lijk is het, zoals de natuur zich weer her stelt, want dit jaar voor het eerst zijn in de duinen de kieviten weer teruggekeerd met grote aantallen wilde eenden, nu door het kunstmatig inbrengen van Lek- water hier en daar weer plassen in de dui nen ontstaan. Jan van Honschooten weet ook nog heel goed. hoe hij met zijn landheren ging vis sen in de duinkanalen, waarvan hij er vele zag graven. Emmers met paling en soms meer .dan twintig grote snoeken per dag waren dikwijls het resultaat van zo'n vispartij. Ook dat, is verleden tijd, want door onopgehelderde oorzaken is de vis stand in de kanalen enorm teruggelopen. En Jan van Honschooten vertelt maar. Van buizerds en sperwers, van eksters en torenvalken, van vele vogels, die hij tij dens zijn zwerftochten door het duin leer de kennen. Hij vertelt van de hazen, die de laatste jaren zo in aantal toenemen, van de konijnen die een ware plaag wer den en niet te verdelgen waren, totdat de gevreesde myxomatose er bijna radicaal een einde aan maakte. Maar nu komen ze weer terug en men ziet hun aantallen merkbaar groeien. Ome Jan vertelt van het bijna dagelijkse konijnen delven in vroeger jaren. Met de schop trok men er de gehele dag op uit, een zwaar en i?i- spannend werk. „Maar wie wil er nu nog delven?" vraagt hij mij. „Ik heb het m'n hele le ven lang gedaan, maar er is geen liefheb berij meer, 't gaat tegenwoordig allemaal in de eerste plaats om de vraag: wat kan ik ermee verdienen en daarom wordt het in de wereld een steeds grotere rotzooi" filosofeert hij. Nog altijd is Jan van Honschooten niet aan huis gebonden. Meer keren per jaar bezoekt hij zoon Jan in Callantsoog, of vertoeft hij in en om het huis van zoon Engel aan de Zandvoortselaan. Natuur vorsers als Jac. P. Thijsse, Jan Strijbos en Kees Hana werden zijn grote vrienden en zij hebben van deze oude jachtopzie ner veel, zeer veel geleerd. Koninklijke onderscheidingen werden zijn deel. mensen van koninklijke bloede trokken met hem door de duinen en voor allen, van de een voudige werkman tot de hoogste adel, voor hen allen bleef hij „Ome Jan". Het zal hem dinsdag op zijn drie en ne gentigste verjaardag zeker niet aan be langstelling ontbreken. Iets, waarop hij zich bij voorbaat reeds verheugt. Ook al omdat hij zich dan weer temidden van zijn vrijwel voltallige kring van kinderen, klein- en achterkleinkinderen zal bevinden Want de enige ziekte die Jan van Hon schooten kent is familie-ziekte. Advertentie De vijftiende herdenkingsbijeenkomst van de Buchenwald- en Ravenbrückvrien- denkringen ter herdenking van de oor logsslachtoffers uit de Duitse concentra tiekampen wordt zondag 10 april gehou den in Bellevue en in de Doelenzaal. Tij dens deze bijeenkomsten zullen de heer J. Soetendorp, rabbijn van de liberale Jood se gemeente te Amsterdam en de heer J. Brasser, oud verzetsstrijder, het woord voeren. Zaterdagmiddag 9 april zal na mens de vriendenkringen kransen worden gelegd op de monumenten op de Nieuwe Oosterbegraafplaats en zondagmiddag bij het Nationaal Monument op de Dam. 'Advertentie De jonge amateur-stayer Henk Buis uit Vijfhuizen heeft van zijn reis naar Oost Berlijn geen spijt gehad. Drie van de vier wedstrijden achter motoren, waar aan Buis in de „Werner Seelenbinder Halle" heeft deelgenomen, besliste hij in zijn voordeel en verbeterde daarbij te vens de bestaande baanrecords over 15, 25 en 30 kilometer. Zijn mooiste overwin ning behaalde hij in de strijd om het „gouden rad van Berlijn". Als enige van de buitenlanders had Buis zich voor de finale weten te plaatsen de Belgen De Coster en Van den Bergh kwamen met de Italiaan Honi in het stuk niet voor en wist daarin de favorieten Heinz Wahl Siegfried Wustrow en Peter Gröning ach ter zich te houden. Aanvankelijk had Henk Buis, die nog al eens verward wordt met Jan Buis uit Bad hoevedorp, weinig hoop op succes in Ber- lijn, want in eigen land had hij nog hele maal niet achter de motor kunnen trai nen. Alleen op de weg had hij de nodige kilometers af kunnen leggen om in „vorm" te komen. Met de training ach ter de motor in de „Werner Seelenbinder Halle" ging het dan ook miserabel slecht. Nochtans leverde zijn eerste wedstrijd hem een tweede plaats op achter Wahl en vóór Schindler en Bleihöffer. Enkele dagen na dit eerste optreden ging het in de strijd om de ereprijs van „Radsport- Woche" al veel beter en Buis, die toen achter gangmaker Zawadski reed, zege vierde op overtuigende wijze in de eerste manche over 15 km, en verbeterde daar bij het bestaande baanrecord en bracht dit op 14 min. en 53,2 sec. Wustrow volgde hem op 244 meter, Auerswald op 552 me ter en Meister op 702 meter. In de tweede manche over 20 km, waar in Wustrow zegevierde, moest Buis met de tweede plaats genoegen nemen, doch zijn in de eerste manche veroverde voor sprong bleek ruimschoots voldoende om hem de eindoverwinning te bezorgen. In de tweede serie om het „Gouden Rad van Berlijn" Wustrow en Wahl hadden zich reeds in de eerste serie ge plaatst voor de finale heeft Buis een felle strijd geleverd om de overwinning Advertentie Johs. Vrijmoed Vrijmoed Zonen N.V.- Schiedam Sedert 1776 4 1776^ Vandaag houdt HVS in het Krelagehuis in Haarlem zijn jaarlijks „Flora-volleybal toernooi" waaraan door vijftig teams, waaronder tal van ploegen van naam, zul len deelnemen. Vooral de hoofdklasse- vraagt de aandacht. Bij de dames treffen wij hier landskampioene Celebes, met het Amsterdamse Boemerang en DES in de A-poule en Die Raeckse met het Maas trichtse Rapid en VC Tilburg in de B- poule. Bij de heren is het sterke Rotter damse'Libanon van- de partij, het Amster damse studententeam US, VC Tilburg en het Groningse Oranje Nassau en in de andere poule gastheer HVS met het Gro ningse Donar, het enthousiaste Maastricht se Mavoc en The Smash. Uit Haarlem en omgeving nemen aan dit interessante toernooi deel: HBC, De Blinkert, MHBS, HVS, OSS, Santpoort, Die Raeckse en CIOS. Het toernooi begint om twee uur en de eindstrijden zullen 's avonds na acht uur plaats vinden. (Verkort weergegeven) Bevolkingsregister. In uw artikel „Be volkingsregister werkt ook in het belang van de bewoners" staat onder meer dat „verandering van godsdienst nagenoeg nooit wordt opgegeven." Uit eigen erva ring weet ik dat de gegevens van de bur gerlijke stand over mijn gezin twee gods diensten aangeven, hoewel bij de laatste volkstelling uitdrukkelijk voor alle fami lieleden is opgegeven „geen godsdienst". Op mijn vraag waarom dit zo was, ver telde men mij dat wijziging van de gods dienst slechts kon plaats hebben met een verklaring van de betrokken kerkelijke in stanties. In verband hiermee kan de vraag worden gesteld waar de gegevens vandaan komen voor een sociografisch rapport, waarin voor Haarlem de verdeling wordt weergegeven in godsdienstigen en buiten- In Aalsmeer hebben wij een sprookjesachtig mooi bloemencorso voorbij zien trekken. Langzaam gleden de met elkaar in schoon heid en kleurenpracht wed ijverende praalwagen ons oog voorbij. Dreimaderen- haus, Kampvuren langs de evenaar, de Wijze Kater, Melodie der Liefde van Mozart, China zoals Ne derlanders en Holland zo als Chinezen 't zich voor stellen. een Piratenschip, Duivelsland en nog vele andere scheppingen waarin Aalsmeerse corsobouwers hun speelse fantasie en ge degen vakmanschap ten toon spreiden. Eén ding ontbrak aan dit boeiende samenspel van figuren en kleuren. Er stonden geen tienduizenden bewonde raars langs de weg en ook het telkens opklaterend applaus bleef achterwege. We stonden namelijk niet tussen die duizenden, maar in een kas aan de Oostein- derweg waar het Aalsmeers Minicorso voor de zesde keer in zijn bestaan is ge opend. Tegen een schitte rende achtergrond van in heemse en exotische bloe men en planten draaien de bloemensprookjes op de tonen van vrolijke muziek aan de lopende band hun rondjes. Elke voorstelling is opgebouwd uit ontelbare immortellen in een rijke verscheidenheid van kleu ren. In elke wagen zitten zo ongeveer tweehonderd werkuren en er rijden twintig wagens in het Mi nicorso mee. Als men daarbij bedenkt dat elk bloempje afzonderlijk be vestigd moet worden heeft men een indruk van het enorme werk dat het sa menstellen van zo'n bloe mencorso. al is 't dan ook in miniatuur, vergt. Voor de organisatoren, de heren C. de Gooyer en P. Grijp- stra. is deze veelomvatten de arbeid echter niet meer dan een hobby die zij elk jaar weer met veel enthou siasme beoefenen. De ont werpen voor de praalwa- gentjes, het opbouwen, het kostumeren van de poppen en het kleuren van de im mortellen, dit alles is in vrije tijd gedaan. Terecht is de charme en schoonheid van dit „kleinste corso ter wereld" tot ver over onze grenzen doorgedrongen. Trekt dit unieke evenement de „onverbloemde" be wondering van velen, op hun beurt worden de drom men bezoekers met voldoe ning door het bestuur van de afdeling Aalsmeer van het Nederlandse Rode Kruis gade geslagen. Want de baten van het Mini- corso komen aan deze in stelling ten goede. Het Mi nicorso is te zien iedere werkdag van 8 tot 22 uur en 's zondags van 10 uur af. De toegangsprijzen zijn voor volwassenen 50 cent en voor kinderen 25 cent. kerkelijken, een rapport zoals wel eens in uw krant is vermeld. L. V., Haarlem (De afdeling bevolking in Haarlem deel de ons het volgende mee: Het is niet juist dat verandering van de gegevens over godsdienst slechts kan geschieden met een verklaring van kerkelijke instanties. In derdaad wordt op dit punt het bevolkings register niet gewijzigd op grond van een opgave bij de volkstelling. Deze gegevens zijn namelijk bestemd voor het Centraal Bureau voor de Statistiek. De gemeente kan echter wel aan de hand van deze op gave de betrokkene uitnodigen een schrif telijke en door hem zelf ondertekende ver klaring over wijziging van het kerkge nootschap af te geven. Uiteraard kan de betrokkene ook op eigen initiatief een der gelijke schriftelijke verklaring bij het be volkingsregister indienen. Hierna zal het register ongetwijfeld de wijziging aan brengen. Red.) Alles mag hier. Ondergetekende heeft zich reeds lang afgevraagd waarom uw blad nooit een redevoering publiceert van communistische Kamerleden. Mag uw blad dat niet? En wie is degene die dat ver biedt? Denkt u dat niet vele lezers dat vreemd zullen vinden. Ondergetekende dacht dat hier in het vrije westen alles en voox-al wat regering en volk betreft voor ons van belang was. U moogt dat ook als ingezonden stuk publiceren. J. SCHMIDT Naschrift: Afgezien van het feit dat wij bij voorkomende gelegenheid zeer zeker weergeven wat van communistische zijde in de Kamer wordt gezegd, moeten wij de maatstaf blijven aanleggen die ook voor andersgezinde sprekers geldt: is hetgeen gezegd wordt, de moeite van het afdrukken waard? Weest gerust, in een democratie mag de pers alles, voor zover het niet strijdig is met de wet! Redactie. met Gröning. Buis, weer uitstekend ge- gangmaakt door Zawadski, bleef ten slotte met vier meter verschil aan de winnen de hand. De Belg De Coster (op 540 me ter) en de Oostduitser Stoltze (op 672 me ter) kwamen er in deze serie helemaal niet aan te pas. Bijzonder spannend was de finale om het „Gouden Rad", waarin Buis, Wahl, Gröning en Wustrow in deze volgorde ver trokken. Door een snelle start overdonder de Buis zijn drie tegenstanders en hoewel Wahl nog aan een geweldig slotoffensief begon, zelfs naast Buis kwam, kon hij het ten slotte toch niet bolwerken. De Oostduit ser raakte los van de rol en zodoende kon Buis nog dertig meter op hem uitlopen en beslag leggen op het „Gouden Rad van Berlijn". Dat deze finale bijzonder spannend is ge weest, blijkt wel uit het feit dat Wustrow (op 150 meter) en Gröning (op 155 meter) zonder een ronde achterstand op de win naar finishten. Buis verbeterde in deze fi nale het baanrecord over 30 km en bracht het op 29 min. en 52 sec. Daarvoor had hij in zijn serie ook al het record over 25 km gebroken op 25 min. en 0,5 sec. gebracht. Over gangmaker Zawadski was Henk Buis heel best te spreken. Vóór de finale om het „Gouden Rad" was deze Zawads ki door zijn landsman Schöndorf, de gang maker van Wahl, benaderd om tegen de Hollander combine te maken en Wahl te laten winnen. Buis hoorde daarvan het een en ander en vroeg zijn gangmaker wat dat te betekenen had. doch deze gaf hem daarop geen rechtstreeks antwoord en pas tijdens de race liet hij duidelijk blijken niet op de voorstellen van Schön dorf te zijn ingegaan. Na zijn jongste successen in de „Wer ner Seelenbinder Halle" is de hoop van Henk Buis om nog eens wereldkampioen te worden, weer levendiger geworden. De animo om door te blijven gaan met staye- ren was er na de strijd om de wereldtitel in het Olympisch Stadion te Amsterdam, een beetje bij hem uit. Hij heeft nu weer wat meer hoop. Het enige bezwaarlijke is nog dat er in ons land haast geen wed strijden voor amateur-stayers worden ge houden. Het rijden achter de motor is voor een amateur dan ook beslist geen lucratieve aangelegenheid en vooral niet als men zich, zoals Buis, ook in wegkoer- sen onder de prijswinnaars weet te scha ren. Hopelijk stelt de KNWU hem in de gelegenheid om zich op het komende we reldkampioenschap voor te bereiden. Morgen kunnen de basketballiefhebbers in de Amsterdamse Apollohal hun hart op halen. Van 10 tol 17 uur wordt er nl. een stedentoernooi gehouden, waaraan ook een Haarlemse heren-, dames- en jeugdploeg deelneemt, 's Avonds speelt een seleetieplocg tegen het Joegoslavische Lokomotiva, dat tot nu toe nog ongeslagen is in ons land. Deze wedstrijd is bedoeld als voorbereiding voor de trip. die het Nederlandse basketbalteam binnenkort gaat maken. Om 19 uur speelt het Haarlemse Flamingo's een voorwedstrüd tegen een team uit Maastricht, waardoor men kennis kan maken met de kracht van het basketbal in Limburg. Eindelijk komt er weer eens een Haarlems team ;n het veld. Het is alweer lang gele den. dat we dit meemaakten. De herenploeg speelt tegen Den Haag, Den Bosch, Groningen en Amsterdam, de dames zijn ingedeeld bij Den Haag, Den Bosch en Amsterdam A en B. De jongensploeg heeft Rotterdam en Amster dam A en B als tegenstanders. De wedstrij den, die van 10 uur tot 17 uur gehouden wor den. duren 2 x 17'/2 minuut. De Haarlemse teams zijn als volgt samen gesteld: Dames: J. v. d. Hoeden (White Stars), T. Biesbrouck (Antilopen), G. Camminga' (W. Stars), J. v. Soelen (HOC), M. Winter (Anti lopen), N. Kaart (W. Stars), A. Everaarts (W. Stars), R. Kuypers (HOC), T. Hilbrink (HOC), L. v. Staveren (HOC), A. Segerius (HOC) en L v. Wijk (HOC). Coach is de hr. Konings. Jongens: C. Lagerwey (Flamingo's), F. Knopp (ZBVS), R. Ferrier (ZBVS), O. de Rijk (ZBVS), H. v. Nooyen (Flamingo's), H. de Jong (Antilopen). F. Kalis (Antilopen), S. Ver- straeten (Typhoons), J. Hollander (SC Haer- lem, R. Versteeg (HOC) en C. v. Leeuwen (ZBVS). Coach: C. Jonker. Heren: C. Hennis, E. Klein, R. Poll (allen ZBVS), Dingshoff en Sunter (Antilopen)), H. v. Elk en R. v. Elk (Typhoons), De Cock. v. Wijk. v. d. Gevel en Meenhorst (Flamingo's). Coach: R. Klein. Aan de Willem de Zwijgerlaan in Ovcr- veen zullen in de naaste toekomst twee blokken koopflats gebouwd worden, waar voor de Overveense architect, de heer K. J. Aanstoot, het bouwplan ontwierp. Het ene blok zal vierentwintig flats in drie woonlagen omvatten, met een onderver dieping, waarin de garages, de centrale verwarming en een bergingskelder zullen komen. Deze vierentwintig flats komen parallel te staan met de Willem de Zwij gerlaan, terwijl het tweede blokje van zes flats haaks op de Willem de Zwijgerlaan is geprojecteerd. Dit laatste blok omvat slechts twee woonlagen zonder onderver dieping, zodat de bewoners van de flats op de begane grond regelrecht hun tuin kunnen inlopen. Zeer tegen de wil van architect Aan stoot heeft de gemeente Bloemendaal aan de zuidkant van deze zes flats een par keergelegenheid voor auto's geprojec teerd, zodat de „privacy" van deze wonin gen zeer nadelig wordt beïnvloed. Het blokje van zes flats omvat twee slaapka mers, waarvan één slaapkamer zodanig geprojecteerd wordt, dat deze met de woonkamer samengevoegd kan worden. In die zes flats is de bergingsruimte in de flats opgenomen. De toegangen tot het grote flatgebouw van vierentwintig flats komen aan de ach terzijde van het woonblok waar zich ook de diverse garages bevinden, zodat op de Willem de Zwijgei'laan voor het flatge bouw geen auto's geparkeerd behoeven te worden. Deze grote flats bevatten elk drie slaap kamers, waarvan ook één slaapkamer bij de woonkamer getrokken kan worden De woonkamers zijn aan de kant van de Willem de Zwijgerlaan geprojecteerd, zo dat de bewoners zo lang mogelijk van de zon kunnen profiteren en een uniek uit zicht op de sportvelden van het Kenne- mer Lyceum hebben. In totaal zijn er tweeëntwintig garages, vijftien staan er in de onderbouw van het grote woonblok en zeven staan er vrij. Het flatgebouw wordt uit één punt centraal verwarmd met een oliestookinstallatie en in de trappenhuizen is een boodschappen liftje. Alle flats hebben een keuken met balkon, een afzonderlijke douche en toilet. Het gehele gebouw wordt opgetrokken op betonpalen. Zes flats hebben een buiten trap met gaanderij op de eerste verdie ping. Het grote flatgebouw krijgt een trap penhuis, een spreektelefoon aan de voor deur. Aan de kop van het grote flatgebouw (zuidzijde) komt over de volle lengte een balkon van anderhalf bij 9.70 meter. Elke flat krijgt voorts twee balkons; één bij de keuken en één bij de woonkamer. Wat oppervakte betreft: de woonkamer is 3.75 m bij 5.20 m; de slaapkamer 3.75 m bij 3.66 m de tweede slaapkamer is 4.16m bij 2,81 m en de derde slaapkamer 4.16 m bij 2.30 m. De keuken heeft een oppervlak te van 2.70 m bij 2.65 m. Bij de ingangen van de flats komen boodschappenkastjes. De verwachting is dat nog deze maand de rijksgoedkeuring zal afkomen. De aan nemer is W. Thunnissen uit Heemstede en de makelaar J. Strijbis, eveneens uit Heemstede. Er zijn reeds enkele flats ver kocht. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE De r.-k. Haarlemse voetbalvereniging Geel Wit bestaat op 1 mei veertig jaar. Dit jubileum zal door Geel Wit op groot se wijze worden gevierd. Zaterdag 7 mei zal het bestuur van de jubilerende ver eniging 's middags van 3 tot 5 uur re cipiëren in restaurant Brinkmann. De vol gende dag heeft de kerkelijke viering plaats met een plechtige Hoogmis in de Kathedraal, waarna de leden bij Brink mann aan een feestelijk ontbijt zullen aanzitten. 's Middags om drie uur speelt Geel Wit op het terrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat een ere-wedstrijd tegen St. Pancratius uit Badhoevedorp. De feeste lijkheden worden besloten met een gala avond in het Krelagehuis op zaterdag 14 mei. Hoewel Geel Wit in de Nederlandse voetbalgemeenschap een bescheiden plaats inneemt, mag de vereniging met een le denaantal van 200 een krachtige organi satie genoemd woi'den. Voorts telt Geel Wit 400 donateurs en ondersteunende le den en naast voetbal heeft men ook een tafeltennis- en honkbalafdeling. Geel Wit is een typische vriendenclub, waardoor de goede geest in de club altijd bewaard is gebleven. Het jubileum van Geel Wit, betekent tevens een jubileum voor de heer P. B. Koster, een der op richters van de vereniging, die nog steeds voor zijn club in de bres staat. Veel heeft Geel Wit ook te danken aan Jac. Boot, voorzitter van 1923 tot 1953 en thans weer waai-nemend vooorzittex-. Ook de namen van R. van Huizen, penningmeester se- dex-t 1932, H. Hockex-, sinds 1945 secretaris en zijn voorganger J. Faasse, die het secx-etariaat gedux-ende twintig jaar waar nam, mogen niet onvermeld blijven. De oud-international Kick Smit zette bij Geel Wit zijn eerste schreden op het groene veld. Ook de RCH-er Kx-uyer heeft enkele jaren de kleux-en van Geel Wit ver dedigd. Bekende spelers uit het verleden wai'en onder meer Manus Gigengack, di- vei'se malen aanvoerder van het r.-k. Ne derlands elftal, dat voor de oorlog tegen België, Duitsland en Oostenrijk speelde, alsmede doelverdediger Cock Heemskerk, de gebroeders Jaques en Harry Witte- veen, With Bosse, Rinus van Huizen en Piet Höckei'. Dit jaar is voor het eerste elftal van Geel Wit onfortuinlijk verlopen. Uitko mende in de vierde klasse van de KNVB, eindigde de ploeg op de laatste plaats, hetgeen degradatie naar de Haarlemse Voetbal Bond tot gevolg had. 'Advertentie OFFICIAL DEALER „LOCOMOTIEF" RIJWIELEN EN BROMFIETSEN Rijksstraatweg 397-399 - Telefoon 53097 De plannen van de viering van de 5e mei in Bloemendaal zijn uitgewerkt en om die uit te voeren is geld nodig. Maandag trek ken collectanten er op uit en het comité hoopt, dat de ingezetenen een ruime bij drage zullen verlenen om de viering mo gelijk te maken. De tentoonstelling in „Bloemenheuvel" die een beeld zal geven van het verzet en de ooi-log zal zaterdagmiddag 23 april officieel geopend wórden. De expositie blijft tot en met donderdag 5 mei ge opend. Op de bevrijdingsdag zullen op ver scheidene punten in de gemeente vreug devuren worden ontstoken. Het comité ver zoekt jeugdige inwoners thans reeds brandbaar materiaal te verzamelen. Later zal bekend worden gemaakt waar dat be- zoi-gd moet wox-den. Het Haax-lemse gemeentex-aadslid de heer A. J. Fortgens (Arb.) heeft het college van B. en W. schriftelijke vi-agen gesteld naar aanleiding van de op 4 april 1956 door de raad verstrekte kredieten van f 146.163 en f 68.550 ten behoeve van ver beteringen aan het gebouw Leidseplein 33, dat gebruikt wordt door de Lorentzschool voor g.l.o. en de kleutex-school De Peppels. Sindsdien, aldus de heer Fox-tgens, heb ben enkele kleinere voorzieningen plaats gehad. De toestand waax-in dit gebouw mo menteel is komen te vex-keren geeft de heer Fox-tgens aanleiding de volgende vra gen aan B. en W. te stellen: 1. Is het het college bekend, dat outilla ge en hygiënische toestand in dit gebouw in ex-nstige mate het onderwijs schaden en dat het onderwijs zeer wox-dt belemmex-d doordat de bordstelling, de verlichting, het meubilair en de vloex-en zéér slecht zijn? 2. Kunnen B. ne W. meedelen in welk stadium de mogelijkheid om tot vex-bete- ring te komen verkeert en welke maatre- gelen het college denkt te nemen ten ein de op zo kort mogelijke termijn verbete ring in deze onhoudbare toestand te bren gen? 'Advertentie in bruikleen bij reparatie Tel. 16693 132

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7