s an 6 M r rïi 8 frJ hlt3 fTlhlLi En toch. Wie doet zó? U bent niet anders dan de miljoenen vrouwen die reeds Tampax gebruiken Gewurgd meisje Feenstra vandaag ter aarde besteld writ Geen passencontrole meer aan Benelux-binnengrenzen De verkoop van bosgrond aan de „Deutsche Bauernsiedlung" Onbestendig weer Nog geen spoor van de dader Politieschool met een internaat bij Amsterdam Politieagent dient nota voor overuren in Bende van acht jongens valt man aan Nieuwbouw Utrechtse universiteit kost meer dan 400 miljoen gratis schoonheids analyse QRLANE DINSDAG 12 APRIL 1960 2 'APR/L APR,L LwIBLJ APR/L Ji^Lj ^PR/L iwrnuittm APRIL APRIi llBLi II Jr APH,L hILmAli APR,L gj APRfL B H Tampax werd uitgevonden door een dokter voor het welzijn van alle vrouwen. Daar het inwendig wordt gedragen, voorkomt het ongemak, irritatie, schaven en geur. Het vereist geen gordel, spelden, verband of andere hulp middelen. Het is gemakkelijk in te brengen door middel van een handige inbrenghuls, gemakkelijk om mee te nemen, gemakkelijk om weg te doen - inderdaad, de prettigste en meest hygiënische methode van sanitaire bescher ming! Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en speciaalzaken in twee absorptiegraden. Regular f. 1,50, Super f. 1,75 per doos, met Ne derlandse gebruiksaanwijzing. Diplomatieke vertegen woordiging te Djakarta Geen Haagse ambtenaren naar Rotterdam CETA-BEVER BUITENB1JTS Brand vernielde vier huizen Kerkelijk Nieuws Morgen weet U nog meer Geen ontginning landgoed „De Hamertte Bergen Minister Korthals belooft hulp om Surinaamse „cultuurhonger" te stillen U NOG 4 DAGEN Advertentie DINSDAG.4 Uil III"" "II ill' ||||l -p. T^r ^Mgrm38ÊII^VRIIOAG^ÈPmmWI^ATERDAtaPm*ÊM^ZONDMfTÊFim^B%AANDAgr^VFf^PINSDA^f^ÊK WOENSDAG JJF" W DONDERDAG CROESELAANTERREIN BOUW EN TRANSPORT UITRUSTINGEN VOOR INDUSTRIE EN OPENBARE DIENSTEN Vanmiddag werd in Leeuwarden het stoffelijk overschot van de 17-jarige tele foniste Lina Feenstra ter aarde besteld. Zij werd zes dagen geleden in de woning van de Amsterdamse hoofdinspecteur van politie J. Schipper door wurging ver moord. De dader is nog steeds op vrije voeten. In de gang van het politiebureau Lin- naeusstraat in Amsterdam-Oost wachten verslaggevers vergeefs op nieuws over het onderzoek. Achter het venster op de bo venverdieping brandt het licht tot.diep in de nacht. Achter zijn bureau probeert commissaris W. T. G. A. Binnendijk de stukjes van de legpuzzel in elkaar te pas sen. Hij is een scherpzinnig politieman, die zich met grote nauwgezetheid werpt op ieder detail van deze geruchtmakende moordzaak. En over ieder detail worden langdurige conferenties gehouden met de knapste speurders waarover het Amster damse politiekorps beschikt. Daar zijn de rechercheurs van het bureau Linnaeus- straat, die in het verleden reeds vele suc cessen boekten, commissaris H. J. Moll van de Centrale Recherche, de deskundi gen uit de politielaboratoria, de officieren van Justitie en vele anderen. Van tijd tot tijd stapt een lange grijze politie-officier het bureau binnen: commissaris J. L. Pos- thuma, plaatsvervangend korpschef en chef van het Amsterdamse recherche-ap paraat. In 1918 kwam hij als jong inspec teur te Amsterdam waar hij sinds 1927 aan de recherche is verbonden. Commis saris Posthuma heeft weergaloos speur werk op zijn naam staan. Wegens zijn gro te verdiensten werd hij destijds ingescha- Advertentie 7*2* Uitgevonden door een dokter nu gebruikt door miljoenen vrouwen! Stuur mij onder blanco omslag een proefverpabking ran Tampax. Ik sluit hierbij in 50 ets aan postzegels. Naam Straat Plaats A.u.b. In een als brief gefrankeerde envelop renden aan Tampax (Nederland) N.V, Groenburgwal 54, Am sterdam Naar wij vernemen is dr. J. Vixseboxse, op het ogenblik als gevolmachtigd minister Nederlands permanente vertegenwoordiger bij de ECAFE te Bangkok, aangewezen om als hoofd van de Nederlandse diploma tieke vertegenwoordiging te Djakarta op te treden. Thans is mr. W. A. Frowein, hoofd van de consulaire afdeling van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoor diging te Djakarta tot de aankomst van dr. Vixseboxse voorlopig met de leiding van die vertegenwoordiging belast. keld bij de verhoren van de Duitse oor logsmisdadigers in Neurenberg en leidde hij de onderzoeken van parlementaire en quête-commissies. Commissaris Posthuma, de man die de misdaad kent als geen an der, gaat zaterdag aanstaande met pen sioen. Het is duidelijk dat hij alles op al les zet om voor dat afscheid de moord zaak Feenstra rond te hebben. Vragen, vragen, vragen Alles wat de afgelopen dagen uit het onderzoek te voorschijn is gekomen, is echter blijven hangen in de kamer van commissaris Binnendijk, die iedere verslag gever al bij voorbaat toeroept: „Ik vertel niets voor ik alles kan vertellen en dat kan ik pas als ik de dader heb." De vragen blijven bestaan. Talloze vra gen. Is het waar dat Lina Feenstra met de handen is gewurgd en dat eerst daar na het draagkoord van de guitaar om de hals is gelegd? Zijn de schrammen, die op de bovenbenen zijn aangetroffen voor of na haar dood aangebracht? Welke waar de hecht de politie aan de tuimelraam theorie? Is het uitgesloten dat de moorde naar via een andere weg is binnengeko men of reeds eerder binnen was? Waarom is de woning Ter Gouwstraat 16 ontruimd? Wat is het resultaat van het verhoor van hoofdinspecteur Schipper? Wat is het re sultaat van het laboratoriumonderzoek van de kleren van de hoofdinspecteur en diens dochter? Gelooft de politie dat de moordenaar een maniak is? Commissaris Binnendijk omzeilt iedere vraag. „Ik heb een grote lijn getrokken die ik systematisch afwerk. In de kranten lees ik tal van onjuiste feiten, maar ik spreek ze niet tegen. Het spijt mij te moeten zeggen dat ik ieder vals bericht toejuich. Als ik nu zou zeggen, wat ik weet, zou de dader er een listig gebruik van kunnen maken en daarom houd ik mijn mond". Tientallen mensen werken naarstig aan het onderzok, maar niemand van hen is van de juiste ontdekkingen op de hoogte. Zij werken elk aan een bepaald detail en niemand kan zeggen of er tot dusver 40 of 80 mensen zijn verhoord. De draden komen samen in de kamer van Commissaris Bin nendijk. Slechts hij en enkele anderen we ten of de moord op Lina Feenstra inder daad een mysterie is. Geen Haagse ambtenaren naar Rotter Het denkbeeld van detachering van Haags gemeentepersoneel bij de gemeen te Rotterdam is in de praktijk niet voor verwezenlijking vatbaar gebleken. Ener zijds bleek het daarvoor in beginsel in aanmerking komende personeel veelal niet te kunnen worden gemist, terwijl ander zijds de bereidheid bij het personeel om een tijdelijke tewerkstelling in Rotterdam te aanvaarden ontbrak. Advertentie Schuren, bungalows, schuttingen Omstreeks half drie in de nacht van zondag op maandag zijn in het centrum van het dorp Kloosterhaar nabij Almelo, vier woningen afgebrand. De woningen, die naast elkaar zijn gelegen, waren onbe woonbaar verklaard, maar niettemin be woond door vier gezinnen. De bewoners, die zich met enige moeite in veiligheid konden stellen, zijn bij buren onderdak gebracht. Van de inboedels is vrijwel niets gered. Omtrent de oorzaak van de brand, die door twee brandweren werd bestreden, is nog niets bekend. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Poortvliet J. van Dijk te Wezep. Chr. Geref. Kerken Beroepen te AarlanderveenNieuwkoop D. Slagboom te 's-Gravenzande. BRUSSEL (ANP) De ministers van Buitenlandse Zaaen van Nederland, België en Luxemburg hebben maandag in Brussel een conventie ondertekend, die een einde zal maken aan de controle van reispa'pieren aan de binnengrenzen van Benelux. De overeenkomst zal binnenkort aan de natio nale parlementen van de drie landen wor den voorgelegd. De ministers zullen ver zoeken om een spoedige behandeling, waardoor het mogelqk zou worden nog vóór het aanstaande toeristenseizoen op 1 juli de maatregel van kracht te doen worden. De drie landen zullen voorts gemeen schappelijk gaan optreden bij het ver lenen van visa en bij de controle aan de buitengrenzen van de Benelux. Volgens de door de ministers Luns, Wigny en Schaus Advertentie Minister Luns heeft, mede namens mi nister Toxopeus, geantwoord op de schrif telijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Thans (P.v.d.A.) betreffende ver koop van een complex bosgrond in de ge meente Bergen aan de te Dusseldorp in Duitsland zetelende „Deutsche Bauern siedlung". Bij de onderhandelingen met de Duitse Bondsregering, welke hebben geleid tot het op 8 april 1960 ondertekende verdrag tus sen Nederland en de Bondsrepubliek, is van Duitse zijde de wens geuit, dat alle ingevolge het besluit vijdandelijk vermo gen in eigendom op de staat der Neder- grenslanderijen zouden worden terugge geven, c.q. terugverkocht, aldus minister Luns. De Nederlandse regering heeft zich be reid verklaard, voor zover zulks in haar vermogen lag, mede te werken aan de te rugverkoop van nog in eigendom van de Staat of van publiekrechtelijke lichamen zijnde voormalig Duitse grenslanderijen, voor zover niet tot natuurreservaat ver klaard dan wel benodigd voor de aanleg, c.q. de verbetering van waterstaatswer ken. In verband hiermede heeft de Rege ring zich tot de desbetreffende instanties gewend, ten einde na te gaan, in hoeverre van de zijde der betrokken publiekrechte lijke lichamen op medewerking kon wor den gerekend. In dit kader is reeds in februari 1957 contact opgenomen met burgemeester en wethouders van de gemeente Bergen, aan gezien deze gemeente ruim 100 ha. voor malig Duitse grenslanderijen had verwor ven. Het gemeentebestuur wenste deze gronden niet voor terugverkoop in aanmer king te brengen, doch verklaarde zich be reid, aan de gemeenteraad voor te stellen circa 100 ha bos- en heidegronden uit ge meentelijk bezit aan Duitsland te koop aan te bieden onder voorwaarde, dat het Duit se grenskantoor Gaesdonk voor goederen verkeer zou worden opengesteld. Met deze openstelling zijn de belangen van Bergen en omgeving ten zeerste gediend. Het be trokken aanbod is later nader vastgesteld op 111,50.00 ha, waarvoor de prijs in over leg met het staatsbosbeheer is gesteld op 333.746,58. Bij schrijven van 4 januari 1960 hebben burgemeester en wethouders van Bergen medegedeeld, dat zij er de voorkeur aan zouden geven, de onderhavige gronden over te dragen aan de Staat der Nederlan den, die deze dan op zijn beurt zou door verkopen aan door de Deutsche Bauern siedlung G.M.B.H. aan te wijzen personen, waarbij uiteraard is gedacht aan Duitsers, wier voormalige grenslanderijen ingevol ge het besluit vijandelijk vermogen in eigendom op de Staat der Nederlanden zijn overgegaan. Bezwaren van Den Haag Tegen deze suggestie bestonden bij de regering ernstige bezwaren. Een verkoop van de betrokken gronden aan de staat zou immers een omslachtige procedure met zich medebrengen en tot het aanhan gig maken van een speciale begrotingswet bij de Staten-Generaal aanleiding geven. Ook de tekst van het Nederlands-Duitse grensverdrag, welke praktisch reeds was vastgesteld, zou moeten worden gewijzigd hetgeen wederom tot vertragingen aanlei ding zou kunnen geven. Daarom is aan burgemeester en wethouders van Bergen bericht, dat naar het oordeel van de mi nisters van Financiën en van Buitenland se Zaken de in het ontwerpverdrag voor ziene constructie, volgens welke de onder havige gronden door de gemeente Bergen, rechtstreeks aan de daarvoor in aanmer king komende personen zullen worden overgedragen, bezwaarlijk meer kon wor den gewijzigd. Het door de gemeente Bergen gedane aanbod is na een door de betrokken Duit se instanties ter plaatse ingesteld onder zoek door de Duitse Bondsregering aan vaard. Bijzondere consequenties voor het land- schapsschoon vloeien uit deze verkoop niet voort. De Nederlandse wetgeving ter za ke blijft uiteraard op de over te dragen percelen van toepassing. De geruchten dat in het kader van de grensbeperkingen aan de Bauernsied lung zou zijn toegezegd, dat het verbod tot ontginning van 125 ha. natuurschoon op het aangrenzende landgoed De Hamert zal worden ingetrokken, zijn van elke grond ontbloot. De regering heeft noch in, noch buiten het kader van de Nederlands-Duitse onderhandelingen aan de Duitse Bondsre gering, aan de Deutsche Bauernsiedlung G.M.B.H. of aan andere Duitse natuurlij ke of rechtspersonen toegezegd, dat be staande verboden tot ontginning van 125 ha. natuurschoon op het landgoed De Ha mert of van andere Duitse eigendommen In Nederland zouden worden ingetrokken, aldus de minister. In Tuinstad-Slotervaart te Amsterdam is grond gereserveerd voor de bouw van een politie-opleidingsschool met internaat, voor 200 personen. De plannen zijn reeds in een vergevorderd stadium van voorbe reiding. De leerlingen zullen worden opge leid tot agenten, brigadiers en adjudanten voor de politie-korpsen van alle gemeen ten in Noord-Holland. De opleidingsschool van de Amsterdamse Politie zal hier even eens worden ondergebracht. Op het ogen blik vindt nog steeds overleg plaats over de financiële regeling, die d(-. bouw moge lijk moet maken. In afwachting van de bouw worden ech ter reeds de sportvelden, die voor de poli- tie-opleiding nodig zijn, aangelegd. Vol gend jaar moet de Amsterdamse Politie haar sportterreinen bij Sloterdijk prijsge ven in verband met de uitbreiding van de westelijke havens. Tegen die tijd hoopt men de beschikking te hebben over de nieuwe terreinen te Slotervaart, dat een complex groter van omvang zal zijn, om dat dit in de toekomst ook voor de op leidingsschool zal worden gebruikt. Het complex krijgt twee voetbalvelden, tennis banen, atletiekvelden en een oefenveld, dat tevens als ijsbaan kan worden ge bruikt. De Hoofdagent C. van Hezik van de Amsterdamse gemeentepolitie, die over enkele maanden met pensioen zal gaan, heeft in een brief aan de hoofdcommissaris uitbetaling geëist van enige duizenden overuren, welke hij de afgelopen jaren heeft gemaakt. De hoofdagent is chauf feur van de dezer dagen eveneens met pensioengaande commissaris J. L. Posthu ma, het hoofd van de recherche. Daarnaast verrichtte hij ook chauffeursdiensten voor andere leden van de recherche. Vroeger was het gebruikelijk dat voor gemaakte overuren vrije uren werden gegeven. Het tekort aan personeel liet dit echter de laatste jaren niet meer toe. De hoofdcommissaris heeft vooralsnog geweigerd de uren uit te betalen. De heer Van Hezik daarentegen is van plan om via de Nederlandse Politiebond bij het ambte narengerecht een eis tot betaling in te die nen. In het Amsterdamse politie-korps wordt deze zaak met grote belangstelling ge volgd. Het is niet uitgesloten, dat zich meer gegadigden melden, zodra blijkt, dat de vordering van de hoofdagent wordt erkend. getekende overeenkomst zal als regel een visum, verleend aan een vreemdeling, voor het gehele Benelux-gebied gelden. Met derde landen zullen gemeenschappelijke verdragen worden gesloten voor de af schaffing van visa en paspoorten, zoals trouwens in het verleden al is gebeurd. De ministers van de drie landen beslo ten voorts: 1. een systematisch onderzoek te doen instellen door de ministers van Economi sche Zaken en van Financiën van de drie landen naar de gevolgen, die conjunctuur- politieke maatregelen van een der rege ringen hebben voor de economie van de partnerlanden; 2. maatregelen te nemen die op korte termijn een studie mogelijk moeten maken over de geleidelijke opheffing van de kwantitatieve beperkingen voor het onge regelde reizigersvervoer langs de weg in de Benelux; 3. een werkwijze vast te stellen voor het bereiken van een beter contact tussen de drie regeringen en de Raadgevende In terparlementaire Beneluxraad. De ministers van Financiën en van Eco nomische Zaken van de drie landen zullen op 30 mei in Brussel bijeen komen ter voorbereiding van een verdere bespreking over de harmonisatie van de conjunctuur- politiek. Een bende van aciu jongens op brom fietsen heeft te Den Haag een onschuldige voorbijganger zonder einige aanleiding ge molesteerd. De man, de 37-jarige N. M. M. uit Den Haag, kreeg een bloedneus en een paar blauwe ogen, zijn overjas werd geheel vernield en andere kledingstukken werden hem van het lijf gerukt. Als een zwerm horzels kwamen de jongens met brullende motoren op de man af en tracht ten hem omver te rijden. Toen zij voor de tweede keer op hem inreden, maakte de man een afwerende beweging waarbij hij een van de bromfietsers raakte. Dit was- het sein voor de hele bende om zich ge zamenlijk op de man te storten, met bo venvermeld gevolg. Tegen zoveel jongens tegelijk kon de heer M. niet op. Hij vluchtte een portiek in en belde aan. Het geluk was met hem, want de deur werd geopend door een Rijkspolitieman. Deze greep onmiddellijk zijn gummiknuppel en „herstelde de ox-de" zoals het politierapport droogweg ver meldt. De inmiddels gealai-meerde (Haagse) politie ging in de buurt op onderzoek uit en trof in een cafetaria nog enkele jongens aan. Twee negentienjarigen, een loodgieter en een broodbezorger, en een 18-jarige electriciën, werden aangehouden. De re cherche zet het onderzoek voort. PARAMARIBO (ANP) Minister Kort hals heeft met de Surinaamse minister van Onderwijs en Volksontwikkeling, de heer A. J. Morpurgo, de culturele samenwer king besproken en enkele culturele mani festaties bijgewoond. Hij zei, dat een gro te belangstelling voor cultuuruitingen (een cultuurhonger) hem was opgevallen. Er zullen in Nederland besprekingen volgen over de culturele samenwerking en uitwis seling, kondigde de minister aan. Van har te juichte hij het komende bezoek van par lementaire Surinaamse delegaties aan Ne derland toe, want de hieruit voortvloeien de gedachtenwisseling acht hij van groot belang. Ook het Nederlandse parlement stelt de bezoeken op grote prijs en heeft reeds geruime tijd voorbereidingen getrof fen, opdat de delegaties de Nederlandse samenleving en hun Nederlandse collega's leren kennen en wederzijds begrip en on derling respect bevorderen. Minister Korthals vei'klaarde dat hij er voor zal werken dat ook andere Neder- landse ministers een bezoek brengen aan Suriname. Hij is zondag naar Cui-agao af gereisd. De rijksuniversiteit te Utrecht zal in de loop der jaren tal van haar instituten over brengen naar een nieuw terrein in de Jo- hannapolder, ten oosten van de stad Utrecht. Deze uitbreiding en vernieuwing zal meer dan vierhonderd miljoen gulden gaan kosten. Dit heeft de president-curator van de Univex-siteit in Utrecht, mr. Graaf Th. E. van Lynden van Sandenbux-g, medegedeeld. De Johannapolder is momenteel voor het gx-ootste deel in eigendom van de gemeen te Utrecht en voorts van de gemeenten de Bilt, Zeist en Bunnik. Deze gemeenten zullen de grond aan het ministerie van onderwijs, Kunsten en Wetenschappen overdragen. De Utrechtse universiteit heeft dringend behoefte aan uitbreiding en vernieuwing van haar instituten. De nood is het grootst bij de veterinaire faculteit en de institu ten voor de fysica en tandheelkunde. Be gin 1961 zal een aanvang worden gemaakt met de bouw van een nieuw instituut voor de fysica, dat ruim 28 miljoen gulden gaat kosten. Gelijke tred daarmee houdt de bouw van de instituten en klinieken voor de diergeneeskunde, die een oppervlakte zullen beslaan van 125 hectare. De overige van rond 75 ha. instituten worden gebouwd op een terrein Het departement van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen heeft inmiddels de boerderij „De Uithof" aangekocht, die op het terrein van de toekomstige „Univer siteitsstad" lig. Op 1 mei zal begonnen worden met de verbetering en uitbreiding van deze boer- derij ten behoeve van de diex-geneeskundi- ge faculteit. Het ligt in de bedoeling, voorlopig de bètafaculteiten in de Johannapolder onder te bregen. Op het nieuwe terrein zal ook het Hu- brecht-laboratorium, het embx-yologisch in stituut van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, worden ge vestigd. De biologische afdeling van de rijksuni versiteit zal tezijnertijd' de beschikking krijgen over het Fort Hooftdijk. Rond dit fort zal een nieuwe hortus wor den aangelegd. De groei van de universiteit in Utrecht is de laatste jaren zeer groot geweest. Het aantal studenten steeg van 1938 tot 1960 van 2600 tot 6000. Het aantal hoogleraren nam in die periode toe van 108 tot 174, Het aantal wetenschappelijke medewer kers van 92 tot 456 en het aantal insti tuten van 57 tot 85. Men verwacht dat het studentental in 1975 ongeveer 10.000 zal zijn. Advertentie met de opzienbarende wetenschappelijke appa raten van - de Loupe Binoculaire en de p-H meter (breveté en France). Aan de hand van deze metingen geven 5 esthéticiennes u een feil- loos advies voor de enig- juiste verzorging van uw huid. HAARLEM Het K.N.M.I. deelt mede: De depressie die maandag het weer beïnvloedde, trok naar Zuid-Zweden en werd gevolgd door een rug van hoge druk die opklaringen bracht en een afneming van de wind. In tussen is de depressieactiviteit op de Oceaan verder toegenomen. Een vrij ac tieve depressie trok naar het zeegebied ten zuiden van IJsland terwijl het bijbe horende front met een regenzone de Britse eilanden bereikte. Dit front wordt van nacht boven ons land verwacht. Midden op de Oceaan komt een volgende actieve de pressie tot ontwikkeling die met de krach tige westelijke luchtstroming in de hogere luchtlagen met grote snelheid naar het zeegebied ten noorden van Schotland zal koersen. De luchtdrukverschillen tussen deze depressie en een krachtige hogedruk- gebied bij de azoren nemen daardoor sterk toe. Ook in ons land moet onder in vloed hiervan een flinke toeneming van de wind wox-den verwacht. De fronten brengen veel bewolking en regen en het weer wox-dt dus onbestendig. De temperatux-en worden wat hoger, maar voornamelijk gedurende de nacht. WEERRAPPORTEN Woensdag 13 april Zon op 5.49 uur, onder 19.34 uur. Maan op 21.46 uur, onder 6.55 uur. Maanstanden 18 april 13.57 uur laatste kwartier. 25 april 22.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 12 april Hoog water 4.03 en 16.21 uur. Laag water 12.02 en uur. Woensdag 13 april Hoog water 4.41 en 16.58 uur. Laag water 0.21 en 12.46 uur. Temperaturen: Duiten es en binnenlandheden Sf morgen 7 uur Neerslag: «3 d To 5 laatste 24 i uur i 9f ft Ï72 1 IJ Den Helder zwaar bew. w 9 0,1 Ypenburg licht bew. w 10 0,1 Vlissingen onbewolkt w 10 0 Eelde half bew. w 10 1 De Bilt onbewolkt wzw 10 0,1 Twente onbewolkt zw 10 1 Eindhoven onbewolkt wzw 11 1 Zd Limburg half bew. zzw 11 5 Helsinki regen zo 2 7 Stockholm regen zzo 6 1 Oslo half bew. windst. 10 0 Kopenhagen motregen w 8 10 Aberdeen regen ozo 10 5 Londen zwaar bew. z 12 0,1 Amsterdam onbewolkt wzw 10 1 Brussel licht bew. zw 12 0,3 Luxemburg onbewolkt w 10 4 Parijs onbewolkt w 11 1 Bordeaux onbewolkt nw 12 4 Grenoble regen nw 16 1 Nice zwaar bew. ono 16 0 Berlijn zwaar bew. wzw 12 0,1 Frankfort onbewolkt zzw 14 2 München geheel bew w 15 12 Zürich zwaar bew. no 12 10 Genève zwaar bew. ono 14 0.2 Locarno regen ono 12 44 Wenen geheel bew. wnw 21 0 Innsbruck regen windst. 21 19 Belgrado onbewolkt ozo 19 0 Athene licht bew. zzo 20 0,1 Rome zwaar bew windst. 24 0 Ajaccio zwaar bew. O 17 0 Madrid onbewolkt n 23 0 Mallorca geheel bew ono 22 11 Lissabon licht bew nnw 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2