Schoth (*P' zonnige de r Weinig vorstelijke gasten bij Margarets huwelijk DEBRE WIL FRANS PERSBUREAU ONDER VOOGDIJ PLAATSEN Parapluies Regenmantels Conferenties van militante Afrikaanse nationalisten WERELDNIEUWS Van dag tot dag Ongelijk Gelijkheid Society-pers spreekt van ee« boycot Oberlander wordt niet vervolgd RAHG cte vets/uifleunfr van demste Wuj. Strijdfondsen eerste eis in hoofdsteden van Ghana en Guinea Dr. Banda zet strijd tegen federatie met Rhodesia voort DINSDAG 12 APRIL 1960 3 Verzet tegen herbenoeming van directeur-generaal Sukarno in Roemenië Op de raatótce Prinses Paola bezocht de artilleristen v. DUIVENBODEN Als de society-nieuwsschrijvers van een aantal Engelse kranten gelijk hebben (doch dat geloven wij niet) zal het huwelijk van Prinses Margaret en Anthony Arm strong Jones door Europese vorstenhuizen worden behandeld als een aangelegenheid van de tweede rang, zodat alleen minder belangrijke leden van die huizen de hu welijksplechtigheid zullen bijwonen. Dit zou te wijten zijn aan de opvatting, dat de afkomst van Armstrong Jones niet een eerste rangsbehandeling gedoogt. Wie ge looft dat in deze tijd de Europese vorsten huizen zich door een dergelijk argument zouden laten leiden, staat wel ver van de werkelijkheid. De Engelse schandaal schrijvers hebben blijkbaar uit het oog verloren, dat de democratische opvattin gen in de meeste Europese vorstenfami- lies zozeer tot gelding zijn gekomen, dat afkomst en zeker de afkomst van de man die door een lid van de Britse ko ninklijke familie is uitverkoren als levens gezel en door de hele Britse koninklijke familie hartelijk als zodanig is verwel komt niet meer van belang is. Het zal wel volkomen toevallig zijn dat de meeste Europese vorstenhuizen tijdens de periode der huwelijksfeesten in Enge land de handen vol hebben met andere verplichtingen, die de tegenwoordigheid van de voorname persoonlijkheden elders vereisen. Mochten er bij degenen, die de uitnodiging hebben moeten afwijzen, over wegingen van andere aard een rol hebben gespeeld, dan zullen die overwegingen be langrijk genoeg zijn om de reis naar Lon den te verhinderen. Er kunnen tal van an dere redenen zijn om het huwelijk van Prinses Margaret niet als een boven alle andere verplichtingen staande aangele genheid te beschouwen. Waarschijnlijk overschatten de Engelse kritikasters het belang van dit huwelijk van Engelands tweede Prinses en lijden zij aan een na tionalistisch minderwaardigheidscomplex nu de uitzonderlijk conservatieve Engelse opvattingen doorbroken zijn en een gewo ne burger in de koninklijke familie zal worden opgenomen. Doch het gaat te vér, wanneer zij die overgevoeligheid proberen te genezen met het kwaadspreken van andere vorstenhui zen, waar de „gelijkheid van alle mensen" reeds lang geleden de discriminatie van bloed en afkomst heeft vervangen. Wellicht past op de aantijgingen van sommige Engelse bladen ten overvloede nog een verwijzing naar de oproep, die Prinses Wilhelmina heeft uitgezonden ten aanzien van de gelijkheid van alle men sen en rassen. Weliswaar is deze oproep geïnspireerd door de bezorgdheid van Prinses Wilhelmina over de uitbarstingen van rassendiscriminatie op de wereld, doch uitdrukkelijk legt zij de vinger bij de verkondiging van het Christelijke leer element van de gelijkheid van alle rassen „en alle mensen". „Te beginnen bij de heel eenvoudige din gen van het dagelijkse leven, die binnen het bereik van iedereen liggen." Treffende symboliek! De heel eenvoudige dingen van het da gelijkse leven, zoals het huwelijk tussen mensen die elkander hebben liefgekregen, zullen het begin moeten vormen van een verwerkelijking der gelijkheid. Dit is een stem uit een Europees vorstenhuis, die de overdrachtelijke zin van haar boodschap lijkt uit te spreken als een woord van hoogachting aan de heer Armstrong Jones persoonlijk. (Van onze correspondent in Londen) Sommige Britse bladen zieden van woede omdat niet alle door koningin Elizabeth voor het huwelijk van haar zuster Marga ret uitgenodigde Europese personen van koninklijken bloede de invitatie voetstoots hebben aangenomen. Integendeel, tot nu loc hebben de meesten beleefd doch uit drukkelijk geweigerd naar Londen te ko men voor de grote dag. Het ene na het andere bericht van verhindering komt bin nen. De eenvoudige reden hiervoor is dat vele staatshoofden in de meimaand, en speciaal in de eerste week het huwelijk valt op de zesde volledig bezet zijn met gewichtige staatsfuncties en andere bezigheden in eigen land, die niet meer verschoven kunnen worden. Desalniettemin spreken de samenstellers van de „society"- kolommen, die leven van schandalen en roddelen, wanneer het bui tenlandse vorstenhuizen betreft, vaak las ter, opgeblazen van een boycot. Het lijkt alsof hun wrange geschrijf geïnspireerd is door de sfeer van de Euromarktcrisis. wel ke nu ook een breuk tussen de continen tale en Britse monarchieën zou hebben ver oorzaakt. De verheerlijking van de eigen koninklijke familie gaat op verdwazing lij ken als men beledigd is of doet alsof, om dat het feest iets minder luisterrijk dreigt te worden en niet op precies dezelfde lees-t zal zijn geschoeid als het huwelijk van prinses Elizabeth in 1947, die tenslotte de kroonprinses was. Hoe populair prinses De officier van Justitie te Bonn zal geen vervolging instellen tegen professor Ober lander, de Westduitse minister van Vluch telingenzaken. Volgens het openbaar mini sterie heeft, de voormalige Düits-Oekrainse legereenheid „Nagtigall", waarbij Oberlan der was ingedeeld, in de zomer van 1941 niet deelgenomen aan de beruchte moor den in de Poolse stad Lwow (Lemberg). Het openbaar ministerie was tot deze slotsom gekomen na de bestudering van een reeks stukken van het Neuren'oergse proces van vlak na de oorlog. Het zal niet nodig zijn Oberlander's parlementaire on schendbaarheid op te heffen. Daar de op positiepartij, de socialistische S.P.D., be reid is haar verzoek tot instelling van een parlementaire commissie van onderzoek in te trekken als Oberlander voor 5 mei aftreedt, zal „nog slechts" één instantie, buiten het Oostberlijnse gerecht, dat bin nenkort een showproces tegen Oberlander zal beginnen, zich met Oberlander's verle den bezighouden: de ereraad van Adenau ers partij de C.D.U. Vijf kandidaten Als Oberlander's opvolger worden vijf politici genoemd: dr. Hans Krüger, C.D.U.- Bondsdaglid en voorzitter van de invloed rijke, tweemiljoen leden tellende bond van verdreven Duitsers uit Oost-Pruisen, Sude- tengebied en dergelijke.; Oberlander's staatssecretaris Nahm; het C.S.U.-Bonds daglid Schütz; de vroegere president van de Vluchtelingenpartij B.H.E., thans C.D.U.-lid en ex-minister Kratt en het C.D.U.-bondsdaglid Stingl, evenals Schütz een Sudetenduitser. Advertentie DAM. in de nieuwste modctinlcn. SPECIAALZAAK Grote Houtstraat 47 - Telefoon 18036 REPARATIES (Van onze correspondent in Parijs) In binnen- en buitenlandse perskringen in Parijs heerst sinds enkele dagen onge rustheid over het lot dat het Agence France Presse, het grootste Franse pers bureau, beschoren zal worden. Die onge rustheid wordt veroorzaakt door het voor nemen, dat premier Michel Debré wordt toegeschreven om het A.F.P. opnieuw on der regeringscontrole te plaatsen. Na de laatste oorlog was het A.F.P. lan ge jaren het enige westerse persbureau van internationale betekenis dat niet op onafhankelijke leest was geschooid. De re gering had, ten nadele van het prestige, zo niet van de betrouwbaarheid van het A.F.P., altijd vingers in de pap willen hou den, hoewel dit persagentschap voor het overgrote deel door Franse en buitenland se abonnees zelf wordt gefinancierd. In 1957 was er echter eindelijk een akkoord bereikt voor een nieuw statuut, waarbij de staat enige bevoegdheden aan de kranten overdroeg. Zo kon de directeur-generaal niet langer om politieke of andere rede nen door de regering worden ontslagen. Daarvoor was aan directeuren, tengevol ge van conflicten met de Franse regering, al ettelijke malen de bons gegeven. Beslissing uitgesteld De oud-journalist Jean Marin, die toen Ie leidsels bij het A.F.P. in handen nam, noest zaterdag voor een nieuwe dienstpe- -iode in zijn functie worden bekrachtigd. Bij de stemming kreeg hij weliswaar een meerderheid van tien tegen vijf, waarbij de gedelegeerden van de krantendirecties, de journalisten en van het overige perso neel zich tegenover de regeringsgevol machtigden en de vertegenwoordiger van de staatsradio geplaatst zagen. Voor don derdag aanstaande werd toen een nieuwe vergadering uitgeschreven. De minister van Voorlichting heeft doen weten dat de regering een nieuw statuut van het A.F.P. overweegt om zo mogelijk in het vervolg van een meerderheid van stemmen ver zekerd te kunnen zijn. Door zich eenparig achter de huidige directeur-generaal te stellen hebben de vertegenwoordigers van de pers zich tegen deze plannen van de regering willen uitspreken. Uit betrouwba re bron is nog bekend geworden dat deze poging het A.F.P. opnieuw onder rege- ringst.oez.icht te plaatsen in het bijzonder geïnspireerd werd door de minister-pre sident Debré. In de regering zelf zou de premier nogal op enig verzet zijn gestuit. Ook voor het aanzien van het A.F.P. bui ten Frankrijk mag men hopen dat de heer Debré tijdig zal terugkeren van zijn dwa lingen zijns (democratische) weegs om aldus te voorkomen dat hel enige interna tionale persagentschap van Franse huize in de toekomst zijn herwonnen prestige weer verliezen zal. BOEKAREST (AFPUPI) President Sukarno is maandag uit Sofia te Boeka rest aangekomen. Sukarno werd ontvan gen door president Maurer van Roemenië, die de hoop uitsprak dat Sukarno gelegen heid zal hebben zich vertrouwd te maken met de levenswijze van het Roemeense volk. In zijn antwoord wees Sukarno op de vriendschappelijke betrekkingen tussen Romenië en Indonesië. Hij bracht de groe ten van de arbeiders van Indonesië aan die van Roemenië over. Margaret ook in het buitenland zijn mag en hoe iedereen zich er alom over ver heugt dat zij, na vele hindernissen te heb ben overwonnen, eindelijk het geluk heeft gevonden, het huwelijk van Groot Brittan- nië's tweede prinses kan nu eenmaal niet hetzelfde uitbundige karakter dragen als dat van prinses Elizabeth. Dat heeft het hof zelf toegegeven door de gasten geen galacostüums voor te schrijven en door de route na de plechtigheid te verkorten. Het huwelijk van Elizabeth vormde bovendien de aanleiding voor de eerste rëunie van de Europese vorstenhuizen, bestaande en af gedankte, na de oorlog. Men doet het voor komen alsof Buckingham Palace met de handen in het haar zit omdat tot nu toe slechts een vorstin definitief beloofd heeft naar Londen te komen, namelijk koningin Astrid van Denemarken. En men gaat zelfs zover te beweren dat de diepere oor zaak is, dat Antony Armstrong-Jones van gewone afkomst is, alsof dat argument in de algemeen juist democratische gedach- tengang van de meeste Europese vorsten huizen zou opgaan. Prinses Margaret was zelf gast bij het huwelijk van de oudste dochter van de Noorse koninklijke familie, prinses Ragnhild, die in 1953 met de heer Erling Lorentzen, eigenaar van een scheepvaartlijn, huwde. De heer Smith-Kielland, groot kamer heer van het Noorse hof, heeft scherp ge reageerd op de aantijgingen van Britse zij de. Koning Olaf had een afspraak om een belangrijke bijeenkomst van het Noorse Koninklijke Wetenschappelijke Genoot schap in Trondheim bij te wonen. Kroon prins Harald, die op militaire manoeuvres gaat, en prinses Ingrid zijn niet uitgeno digd zodat er geen kwestie is van hun demonstratieve wegblijven. De bladen in Oslo vinden het commentaar in sommige Blitse bladen voor een deel beledigdend voor het Noorse koninklijke huis en andere koninklijke families. Sommige Britten heb ben er zelfs over geklaagd dat een Noorse toneelschrijver de romance tussen prinses Margaret en Antony Armstrong-Jones als uitgangspunt heeft genomen voor een ko medie. Koning Gustaaf van Zweden en koningin Louise, een zuster van Lord Mountbatten, zijn verhinderd wegens een bezoek op 6 mei van de Sjah van Perzië, maar een van hun dochters zou naar Londen kun nen gaan. Koning Boudewijn van België is verhinderd, maar prins Albert is vrij. Uit den Haag is bekend geworden dat prinses Beatrix op 6 en 7 mei een bezoek zal brengen aan Limburg dat niet meer kan worden afgelast, gezien de lange voor bereiding van deze gebeurtenis. Het pers bureau British United Press zegt verder dat Koningin Juliana en Prins Bernhard op 4 en 5 mei zeer drukke dagen zullen heb ben wegens de herdenking van de bevrij ding. Het is echter mogelijk dat prins Ber- Advertentie nard zich zal kunnen vrijmaken voor het huwelijk, of dat prinses Irene naar Londen zal komen. Don Juan, die aanspraak maakt op de Spaanse troon, en diens echt genote, zo wordt uit Lissabon gemeld, zul len niet in staat zijn het huwelijk bij te wonen omdat zich in mei vele Spanjaar den naar Portugal begeven wegens een bedevaart naar Fatima op 13 mei, ter ge legenheid waarvan zij tevens een bezoek brengen aan Don Juan. Prins Juan Carlos, Don Juan's zoon, zit midden in zijn studies in Spanje. Don Juan is verwant met de Britse koninklijke familie door zijn moe der. de vroegere koningin Victoria Euge nie, een kleindochter van koningin Victoria (Van onze correspondent in Brussel) De Brusselaars wachten op de kanon schoten. die vanuit het park van Brussel zullen worden afgevuurd om de geboorte van een prins te melden. Prinses Paola bracht maandagmiddag een bezoek aan de compagnie artillerie van Brasschaat, die met haar kanonnen in het park gereed staat. Prins Albert begaf zich maandag naar zijn kantoor, het hoofdkwartier van het Belgische Rode Kruis, waar hij als voorzitter vrijwel dagelijks aanwe .ig ,s. De prinselijke telg zal ten doop worden gehouden door koning Leopold en prinses Louisa de Ruffo Di Calabria, moeder van de. prinses. De geboorte-acte van het prinsekind zal worden opgesteld door de minister van Justitie professor Merchiers en door de burgemeester van Brussel professor Cooremans. Als prinses Paola het leven schenkt aan een zoon zullen 61 saluutschoten over Brussel daveren: hiertoe staat in het koninklijk park in de Belgische hoofdstad een batterij gereed. Mocht het borelingetje een meisje zijn, dan zullen de kanonnen blijven zwijgen. Nieuws van de eerste orde Ondanks de vele narigheid in de kranten heb ik mijn persoonlijke grote wereld nieuws gevonden in de trein tussen Haar lem en Leiden, want daar staan weer grote ruiten geestgrond in kleur. Dit nieuws is, vrijwel tot op de dag af, voor een gehele eeuw te voorspellen; toch blijft het puur nieuws, omdat het tel kens weer een vleug vreugde over het hart doet gaan. Wij weten het nu wel en journalistiek gezien is het koek, die bikkelhard gewor den is van ouderdom. Het is dus een pro fessioneel waagstuk er toch nog een stukje in-de-krant aan te wijden, want ge loopt grote kans dat de lieve lezerskring een ge richt van scherven van diezelfde versteen de koek over uw kwetsbare hoofd doet losbarsten. Maar het is, afgezien van wat het in uw binnenste oproept, dit allereerste lente tafereel mét de plaatjes-van-lammetjes en torens en hier en daar een molen en een blauwe lucht over alles heen, het is in al zijn vertrouwdheid en zijn eeuwigdurende herhaling, nog zulk door-en-door betrouw baar nieuws bovendien: de bollen velden gaan b l o e i e n en daar mee uit. Het is voor geen enkele speciale uitleg vatbaar, geen ivijsneus-der-journa- listiek kan het van een geheel eigen, ge heel persoonlijke gezichtshoek uit belich ten, er is maar één interpretatie van mo gelijk: het is lente; geen politicus ter wereld die het kan tegenspreken; geen „zegsman" die er een eigen zegsmannen- commentaar op leveren kan; geen „hoog geachte zijdeof „officiële bron", die er een andere betekenis aan geven kan dan welke hooggeachte andere zijde of welke officiële bron ook. Het puurst denkbare, gudste en nieuwste nieuws, dat te vermelden is: er liggen weer felkleurige bloemenvlakken onder de Hol landse hemel. 't Is ieder jaar weer opmerkelijk, hoe veel mensen er blijkbaar zijn die dwars door dit verheugende nieuws rijdende er geen oog voor hebben en er zich in 't ge heel niets van aantrekken. In mijn trein compartiment je zat een dame een pocket boek te lezen, een andere dame kwebbelde acn één stuk door met een derde dame en een man met een, om zijn vorm en leeftijd bezienswaardig petje, zat met een groot zakmes zijn nagels te verzorgen. Niemand keek naar buiten. Niemand zag wat er aan moois en verheugends te zien was. En dat is géén nieuws. De meeste men sen zien nooit iets, tenzij zij er voor op- gepijpt, -getrommeld en -getrompet worden. Rustig zo laten, dunkt mij. Er is toch geen verhelpen aan. Maar dit korte stukje treinreis is een hartv er rukkend stukje nieuws geworden. Als ieder jaar. En als ieder jaar: van de eerste orde. Elias Advertentie aluminium Jaloezieën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 -110 - Haarlem Telefoon 17165 ACCRA (UPI) - Premier2Kwame Nkroe- mah van Ghana heeft zondag op het con gres van positieve actie in Accra gezegd dat Ghana honderdduizend gulden zal bij dragen aan een „vrijheidsfonds" voor Al gerijnse nationalisten. Op de slotzitting van het congres werd gesproken over mid delen tot het verkrijgen van de Afrikaan se eenheid. „De wind die nu waait in Afrika is geen gewone wind", zei Nkroe- mah, „het is een storm. Dit is zeker het meest geschikte uur voor Afrika om over te gaan tot positieve actie", aldus de Ghanese premier. De contributie van Ghana is de eerste aan het fonds, dat door de conferentie werd gesticht om de Algerijnse rebellen financieel te steunen in hun strijd tegen Frankrijk. In deze geest werd een reso lutie aangenomen, waarin aan de rebellen hulde werd gebracht en een beroep ge daan op de Franse regering om onderhan delingen met de voorlopige Algerijnse re gering in ballingschap te beginnen. De volgende zitting van het congres voor positieve actie zal in juni worden gehou den in de hoofdstad van Ethiopië, Addis Abeba. Daar wil men komen tot oprich ting van een vrijwilligerslegioen dat zich aan de zijde van de Algerijnse rebellen zal stellen. De onafhankelijke Afrikaanse staten moeten het nemen van economische sanc ties tegen Zuid-Afrika blijven overwegen zolang in dat land de rassenpolitiek be dreven wordt. Van hen wordt yoorts finan ciële hulp verwacht voor steun aan de Panafrikaanse beweging in hun gebieden en in Zuid-Afrika. Afrikaanse landen, die deel uitmaken van het Britse gemenebest zouden stappen moeten nemen ter uitsto ting van Zuid-Afrika. In Conakry in Guinea is een conferentie van Afrikaanse en Aziatische vertegen woordigers geopend, waarop een resolutie zal worden ingediend, waarin onafhanke lijkheid tegen 1962 wordt geëist voor alle landen in Afrika. De bijeenkomst is de tweede Afro-Azia- tische solidariteitsconferentie een be weging van ultra-nationalistische Afri kaans-Aziatische groepen. De resolutie om onafhankelijkheid voor heel Afrika wordt beschouwd als het voornaamste agendapunt. Andere punten zijn: instelling van een fonds voor de vrij heidsstrijd, instelling van een instituut voor Afrikaanse en Aziatische studies, in stelling van een Afrikaans-Aziatische ge meenschappelijke markt. Het opstellen van een programma om de economische en politieke samenwerking tussen de Afro-Aziatische en Latijns-Ame rikaanse landen te intensiveren. LONDEN (UPI) De nationalistische leider in Nyassaland, dr. Hastings Banda, heeft maandagavond verklaard dat zijn „volgende horde" is de federatie van Rho desia en Nyassaland te breken. Banda, die verleden jaar tijdens de noodtoestand in zijn land werd gearresteerd en pas tien dagen gelede op vrije voeten werd gelaten, zei dat er geen „echt zelfbestuur voor Nyassaland binnen de federatie kan zijn". Elke regering binnen de federatie zou slechts een verheerlijkte provinciale raad zijn, zo voegde hij eraan toe. Banda sprak op een bijeenkomst, die be legd was door het socialistische Lager huislid Fenner Brockway, kort voor hij naar New York zou vertrekken. „Nyassaland is ons huis en ons land", verklaarde Banda, „wij willen geen mees ters in ons huis. Ik ben niet van plan wie ook uit Europa of Azië een bijzondere plaats in Nyassaland toe te kennen, noch als een heerser, noch als een geprivile- geerd persoon". Averechts. De Zuidkoreaanse politie heeft in Masan maandag het vuur geopend toen zeker tienduizend betogers een po ging deden het politiebureau te bestor men. Een betoger werd gedood, zeven tien betogers en politiemannen raakten gewond. De menigte demonstreerde te gen de naar de mening der betogers vervalste uitslagen van de presidents verkiezingen in Zuid-Korea. De schoten hadden een averechts resultaat. De po litie heeft tenslotte met traangas en charges met wapenstokken en gummi knuppels de betogers uiteen gedreven. Voor de politie van geheel Zuid-Korea is thans een alarmtoestand van kracht, omdat men nieuwe betogingen vreest. Honoraria. De Britse regering heeft inge stemd met salarisverhoging voor de artsen en tandartsen van de Nationale Gezondheidsdienst. De verhoging, met drie jaar terugwerkende kracht, zal de Britse regering dit jaar 425 miljoen gul den extra kosten en de volgende jaren 125 miljoen. Stoffering. Wie, vroeg ds. A. E. Devonshi re van de parochiekerk van Royston in Engeland zich af, zou zo laag ge zonken zijn dat hij de hoekkwastjes van het blauwzijden kussen in de Lady Chapel van zijn kerk zou wegnemen? Drie morgens achtereen verdwenen drie van de vier kwastjes. Een politie agent stelde zich verdekt op om te zien wie om het vierde zou komen. Het was een moedermuis die er haar nest onder een bank mee stoffeerde. Brand. Bij een brand in een papierfabriek in het centrum van de Westduitse stad Dusseldorp zijn drie brandweerlieden tijdens het blussingswerk om het leven gekomen. De brand, waarvoor groot alarm was gegeven, woedde meer dan zes uur alvorens men hem meester was. De schade bedraagt meer dan drieën eenhalf miljoen gulden. Voorwendsel. Een Pools militair tribu naal heeft een inwoner van Warschau, wegens spionage ten behoeve van de Verenigde Staten tot tien jaar gevange nisstraf veroordeeld. De man was aan geworven in West-Duitsland en kwam vorig jaar naar Warschau, onder het voox-wendsel familie te willen bezoeken. Expeditie. De vijfde Russische zuidpool expeditie heeft haar eerste tocht naar het hart van het bevroren continent voltooid, na een afstand van 3.500 km te hebben afgelegd van de Indische Oceaan tot de binnenlanden van Atarc- tica, zo meldt het Russische persbureau Tass. De expeditie die gebruik maakte van tractors, had te kampen met he vige sneeuwstormen en temperaturen tot beneden 63 graden Celsius onder nul. Op bestelling. In New Yox-k is een „dis sertatie-schandaal" aan het licht geko men; 25 studenten hebben bekend dat zij thesen en dissertaties hebben laten maken, waarvoor zij prijzen tot driedui zend dollar betaalden. De politie heeft vier mannen en twee vrouwen gearres teerd die werkten voor een bureau dat dissertaties op bestelling leverde. Onder de studenten bevonden zich negen on derwijzers die diploma's voor hogere onderwijsinstellingen wilden behalen. Godsdienstwaanzin. Een volksgroep in het binnenland van communistisch China schijnt een „liturgie" te hebben opge zet rond „god" Mao Tse-Toeng. Vol gens het agentschap Fides" van de Congregatie tot voortplanting van het geloof in Rome, is de „Mao-cultus" gerapporteerd door de secretaris van de communistische partij voor het „autonome" gebied van Yi in de pro vincie Szechwan. De kinderen in deze stam dragen namen als „Bevrijding", „Eenheid" en „Regering". De groep omvat een minderheid van tweeëneen half miljoen zielen in de provincies Szechwan, Yoennan en Kweitsjow. Uitgewezen. Een groep witte zusters heeft opdracht gekregen Kairoean, een heili ge mohammedaanse stad niet ver van Tunis, binnen 48 uur te verlaten, zo meldt het Vaticaanse persbureau Fi des. Er werden geen redenen voor de uitwijzing opgegeven. De orde der wit te zusters helpt de witte paters (Afri kaanse missionarissen) bij hun missie werk, speciaal onder de mohamme daanse vrouwen. Het hoofdkwartier van de orde is in Algerije. Eerder deze maand werd een school die door de zusters werd geleid, op last van de gouverneur bezet. Geliefd. President Eisenhower is maandag in Augusta (Georgia) aangekomen voor een vakantie van een week, waarin hij zich vooral aan zijn geliefde golfsport wil wijden. Een Republikeinse afge vaardigde heeft de president een nieu we golfstok cadeau gedaan met de ver zekering dat hij daarmee zijn spelpeil zou kunnen verbeteren. Een Democra tisch congreslid sprak daarop de hoop uit dat de president, dank zij zijn nieuwe golfstok, spoedig naar het Wit te Huis zal kunnen terugkeren om de dringende staatszaken te behandelen. Thuiswerk. De Verenigde Staten, Rus land en Engeland hebben in gemeen schappelijk overleg besloten de zitting van de kernstopconf eren tie tot heden uit te stellen. Dit uitstel biedt de par tijen gelegenheid hun „huiswerk" te doen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3