Haarlems Bloei verwacht veel drukte met paasdagen en op één mei HOTELS VOOR PASEN REEDS VOLGEBOEKT Europese hotelportiers bij doop van nieuwe tulp „Golden Key" Opticien WEBER c]3rieven aan de redactie W. Voet Zonen PERRY Mogelijkheid voor schriftelijke reservering van logiesruimte 0p ïn P<"she" Critiek op boek over de spoorwegstaking Va Frans Halsmuseum koopt gouache van Corneille Gladde Verlovingsringen 5 Werk van leerlingen in Chr. Huygensschool Paaszangdienst in Grote Kerk te Haarlem Examens Blijf zitten waar je zit" Bouw bejaardentehuis vordert gestaag Moeder bracht haar zoontje om Loosdrechtse Plassen verboden voor snelle motorboten Hervormde kerkbouw passeert 10 miljoen Burgerlijke Stand van Haarlem DINSDAG 12 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IN EEN DRIETAL opzichten biedt de inlichtingendienst ven Haarlems Bloei' de naar Spaarnestad en bollenstreek komende toeristen iets nieuws ver geleken bij voorgaande jaren. Daar is in de eerste plaats het nieuwe verkeershuis op hei Stationspleindal onderdak biedt aan directie, administratieve afdeling en informatiecentrum en dat de bezoeker gelegenheid geeft zijn inlichtingen te ver krijgen in een ruime, lichte, en fleurige hal. In de tweede plaats is de Haarlemse V.V.V. door de A.N.V.V. erkend als officieel l.i.d. (logies- en inlichtingendienst-) bureau. Deze erkenning geeft naast voordelen ook verplichtingen. Eén hiervan is dat hei inlichtingenbureau de gehele dag geopend moet zijn van 's morgens negen uur tot 's avonds tien uur en 's zondags van tien tot één en van vijf tot zeven uur. Bovendien op hoogtijdagen verder nog zolang het nodig is. In de derde plaats is het thans mogelijk bij Haarlems Bloei" schriftelijk logiesruimte te hoeken, waardoor toeristen hij aankomst in Haarlem reeds de zekerheid hebben Advertentie met een NIEUWE BRIL van Gr. Houtstraat 1é'6, bij de Houtbrug dat. zij ergens kunnen overnachten. Bij dit alles komt dan nog. dat men de verwachting heeft dat het voor de deur staande seizoen nóg drukker wordt dan in het topjaar 1959 het geval was. Vooral met het oog op grote evenementen, die dit jaar in Nederland worden gehouden („Floriade" in Rotterdam en de Passièspelen in Te- gelen). verwacht men een grote stroom buitenlandse bezoekers. Deze bezoekers worden indien zij per trein aankomen in Haarlem op feestelijke wijze verwelkomd door kleurige vlaggen en binnenkort ook door bloembakken met bloeiende narcissen. Het aantal vlaggen is be langrijk minder dan vroeger: thans wapperen er zestien vlaggen, waar onder de vlag van de Raad van Europa. Deze vlaggen zijn opgesteld in een volgorde, die is bepaald door een streng protocol, gebaseerd op de benaming van de verschillende landen in de Franse taal. Volgens dit protocol wordt geopend met de vlag van Duitsland (l'Allemagne), gevolgd door die van Oostenrijk (l'Autriche), België en ver volgens de andere landen volgens het (Franse) alfabet. Van elke vlag heeft Haarlems Bloei twee stuks in voorraad, zodat men op eventualiteiten is voor bereid en bovendien nog eens een vlag kan uitlenen. Gehele dog geopend De toerist kan zoals gezegd de gehele dag tot tien uur 's avonds in het verkeers huis terecht. Hiervoor was het nodig dat de informateurs en informatrices in ploe- Advertentie Zaterdagmiddag heeft de heer H. van Lohuizen een tentoonstelling geopend van werk van scholieren van de Christiaan Huygensschool in Haarlem, aan welke school de heer van Lohuizen als hoofd ver bonden is. De heer van Lohuizen herinnerde tijdens zijn openingswoord aan de brand die in november 1958 in zijn school had gewoed, tijdens welke brand een scholier de vogels uit de binnenvolière had gered. Spreker be dankte de vertegenwoordiger van de buurt vereniging Haarlem-Zuid-West voor de hulp, die deze vereniging destijds verleend had. Eveneens werden door de spreker de aanwezige leden van de oudervereniging en de aquariumvereniging „Natuur" be dankt voor de hulp die deze verenigingen tijdens de tien jaren dat de school nu be staat geboden hadden. Deze hulp, aldus de spreker, betekende voor de leerkrachten vaak een „hart onder de riem". Na een geestig speechje van de verte genwoordiger van de oudercommissie, de heer J. van Engelsdorp-Gastelaars, die het hoofd van de school een windwijzer aan bood en een toespraak van de heer E. J. Lodewijks, gemeentelijk inspecteur van het lager- en kleuteronderwijs, bezichtig den de aanwezigen de tentoonstelling, waarbij de hoofdtoon werd gevoerd dooi de vele werken en werkjes die de in- en uitvoer van bollen tot. onderwerp hadden. De bezoekers van de tentoonstelling kon den naast, het werk van de scholieren even eens genieten van aquaria en de volières. gen werden verdeeld met een roulering voor de zaterdag en zondag. Haarlems Bloei heeft, thans vier vaste informatrices in dienst, aangevuld met. twee informateurs voor de avonduren. Op wens van de pro vinciale V.V.V. is het verkeershuis thans, evenals de inlichtingencentrale in Amster dam, Alkmaar en Hilversum, op de telex aangesloten, waardoor men elkaar regel matig op de hoogte kan houden. Hierdoor zijn de inlichtingenbureaus meer in het landelijk geheel ingeschakeld. De dienstdoende informatrices hebben thans elk hun eigen afdeling: informatie, logies, informatie binnenland en wissel afdeling. Op drukke dagen wordt voor de afrekening met een aparte kassier gewerkt. Drukke weekeitides Behalve de paasdagen verwacht men bij de Haarlemse V.V.V. vooral veel drukte rond de eerste mei. die in België en Frank rijk op maandag 2 mei wordt gevierd. Voorts belooft het corsovveekcinde (23 april) bijzonder druk te worden. In het algemeen bespreekt men zeer vroeg dit jaar. Enige cijfers maken dit duidelijk. In maart zijn er bijvoorbeeld reeds 1071 schriftelijke inlichtingen ge geven aan Nederlanders. Dit getal wordt door de Duitsers benaderd met 869 inlich tingen, gevolgd door Engeland met 137. In maart zijn er 680 uitgaande brieven ge schreven (tegenover 482 in maart van het vorig jaar). Maar ook in februari gingen er reeds 818 brieven uit, tegenover 530 in in februari 1959. Voor de paasdagen zijn de hotels in Haarlem reeds vol en de pensions nagenoeg. Er komen bij Haarlems Bloei zo'n dertig tot veertig aanvragen per dag binnen, naast opgaven van reisbureaus, die met grote groepen komen. Primeur Iets nieuws is de mogelijkheid tot be spreking per brief, waarmee Haarlems Bloei een primeur brengt, die vooral door buitenlandse gasten op hoge prijs wordt gesteld. Men vond het bij de Haarlemse V.V.V. niet billijk dat mensen, die vroeg schriftelijk boekten, niet aan logiesruimte konden wordeq, geholpen, terwijl de toe risten, die zo maar eens kwamen aanlopen wel een kamer konden krijgen. Door deze maatregel hoopt men tevens de „paniekavonden" op topdagen tegen te kunnen gaan. Buitenlanders behoeven bij schriftelijke boeking alleen de bemidde- lingskosten a 0 60 per bed. betaalbaar per Haarlems Bloei ontvangt dit jaar de grote toeristemstroom. voor het eerst in het nieuwe verkeershuis. Een kijkje in de ruime hal van het inlichtingen bureau. internationale postwissel of twee inter nationale antwoordcoupons, te voldoen. Tenslotte volgen hier nog enige gezel schappen die de komende maanden in Haar lem worden verwacht. In de eerste plaats is er een groep van 187 Franse officieren, afgestudeerden van de Ecole supérieure de guerre uit Parijs. Deze officieren maken traditiegetrouw een rondreis door Europa, waarbij zij tijdens bun tweedaags bezoek aan Nederland in Haarlem zullen verblij ven. Voorts komt er op 2. 3 en 4 mei een congres van het Bureau international ca- tholique d'enfance. Op 27 april houdt de Union des services routiers des chemins de fer eurepéens een congres in „Duin en Kruidberg". tijdens welk congres de deel nemers een officiële ontvangst in Haarlem zal worden aangeboden. Op 17 juni komen driehonderd leden van de Vereniging van Bevolkingsboekhouding in Haarlem con gresseren en op 10 en 11 mei vergadert de Bond van Gereformeerde Vrouwenvereni gingen. Het aantal congressen in Haarlem is hiermee tot achttien gestegen. Op eerste paasdag zal 's avonds om kwart voor zeven in de Grote Kerk te Haarlem een paaszangdienst worden ge geven. In deze dienst, zullen zeven gemeng de koren uit Haarlem en omgeving, sa mengevoegd tot één groot koor, een aan tal liederen ten gehore brengen. Ook de bezoekers aan deze zangdiènst. zullen ver scheidene liederen zingen. Een koper kwartet zal de gemeentezang versterken. Ds. B. van Ginkel te Amsterdam hoopt in deze dienst voor te gaan. Op vrijdagavond 29 april zal ter gelegen heid van de verjaardag van de Koningin een feestelijke herdenkingsdienst in de Grote Kerk worden gehouden. In deze dienst hoopt ds. J. van den Blink, vloot- predikant te Amsterdam, voor te gaan. Het jeugdkoor „Inter "Nos" zal onder lei ding van zijn dirigent Jan Booda een aan tal liederen zingen, aan de vleugel bege leid door Emmv van Eden. die ook als so liste zal optreden. Deze herdenkingsdienst begint om acht uur. Advertentie (Verkort weergegeven) Voetgangers. „A pedestrian is a man who has just finished parking his car". (Een voetganger is iemand, -die zo juist zijn auto rieel't geparkeerd). Uit een En gels tijdschrift. Daarom zal ook elk verstandig automo bilist de aangekondigde maatregelen ter meerdere bescherming van de voetgan ger toejuichen. Alleen zal dan een drastische wijziging in de ligging van de bestaande voetgan gersoversteekplaatsen dienen plaats te hebben. Hoe heeft men zich b.v. een situatie in gedacht als op de kruisingen bij de Hout- brug voorkomen? Uit de stad komend verkeer, dat bij het op groen springend verkeerslicht rechtsaf de Raamvest op wil, wordt bij de voorge stelde regeling danig gehinderd. Idem het Noordgaand verkeer van Houtplein met bestemming Gasthuissingel. In Zuid-Afrika zag ik de volgende oplos sing: De dubbel gekruiste zebra met ab solute voorrang voor de voetganger ligt niet vlak bij het kruispunt, doch op on geveer 50 km. van dit kruispunt verwij derd. Dit geeft het afslaand verkeer ge legenheid tot afslaan en tevens tot voor rangverlening aan de doorgaande voet ganger. M.i. zijn voetgangersoversteekplaatsen vlak bij hoeken van straten steeds uit den boze. Een oversteekplaats verder van het kruispunt verwijdert bevordert de vlot heid van het verkeer en.... de veiligheid van de voetganger. v.L. Bejaardentehuizen. De heer K. Kok. geriater van de gemeente Haarlem heeft in de bijeenkomst in „Lion d'Or". waarin het plan tot de bouw van een tehuis voor buitenkerkelijke bejaarden aan de orde was, blijkens het krantenverslag enkele op merkingen geplaatst die mijns inziens de bejaardenbehuizing en -verzorging in het algemeen in een volkomen verkeerd licht zetten. Deze behuizing en verzorging heb ben in ons land toch al een minder goede naam, len gevolge van onvoldoende kennis en onvoldoende zo niet onjuiste voorlich ting. Hetgeen dokter Kok heeft aangevoerd, kan dat wanbegrip slechts vergroten. Dok ter Kok meent blijkbaar dat het funest is nagenoeg uitsluitend gezonde bejaarden tot 70 jaar in centra als „De Olijftak" en der gelijke op te nemen. Moeten die centra be ginnen met „ongezonde" bejaarden? Zo ja, dan zouden die centra inderdaad verpleeg inrichtingen worden en dat moet juist niet. Mochten zich na de opneming zogenaamde ouderdomsverschijnselen voordoen, dan is eerste opneming in de verpleegafdeling mogelijk. En daarna als dat noodzakelijk is, opneming in een ziekenhuis of in een inrichting, welke zich in het bijzonder met de verzorging van zieke bejaarden bezig houdt. Dat is een goed en noodzakelijk systeem, dal helaas niet altijd voor de volle honderd percent kan worden toegepast, omdat het aantal speciale verzorgingste huizen voor zieke bejaarden nog altijd on voldoende is. Hier ligt een taak voor de overheid of de instanties die door haar worden gesteund. Laten we de, volgens dokter Kok „klassieke", bejaardentehuizen maar handhaven. Men make zich omtrent het behoud van de leefgemeenschap met buren en familie geen illusie. Is er in gro tere gemeenten nog gezinsbinding zoals op het platteland? En ook daar vermindert deze. En spoelt, de kleine behuizing geen rol als het gaat om het in huis nemen en verzorgen van een bejaarde vader of moe der? Een groot tehuis voor enkele honder den bejaarden kan voldoen als de leiding en de sfeer maar goed zijn. Ook de archi tectuur is van grote betekenis. De bewoners moeten zich niet opgesloten voelen. Er zul len niet alleen in Haarlem en omgeving nog tien bejaardencentra moeten komen, overal in den lande zullen verzorgingste huizen moeten verrijzen, waar bejaarden onderdak en behoorlijke verpleging kunnen vinden. RUGAART, Zandvoort Dierenliefde. Veroorloof mij naar aan leiding van het grote artikel over mejuf frouw P. van Poelgeest en haar wanhopi ge pogingen om op haar dooie eentje een aantal zwerfdieren in leven te houden, het volgende op te merken. Hoe dankbaar wij ook zijn dat deze vrouw en haar dieren nu mede dank zi.i uw publikaties worden geholpen, dit geval brengt niettemin weer eens scherp aan het licht hoe dringend nodig grote, goed ge outilleerde dierenasiels zijn. De stichting „Kënnemer Dierentehuis" maakt van -deze gelegenheid gebruik om de aandacht van het dierlievend publiek te richten op haar doel en streven: in de kortst mogelijke tijd het eerste streekdie^ rentehuis in Kennem.erland op te richten. Laat iedereen die begaan is met het lol van zwerfdieren (waarvan er ook zoveel op de vivisectietafels belanden) ons hel pen dit grote doel zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. Helpt ons met uw giften en gaven, met uw werkkracht en ideeën, met artikelen voor onze markt. Inlichtingen verstrekt onze afdeling propaganda, Rijnstraat 9 Heemstede, telefoon 34726. A. QUAKERNAAT Naar aanleiding van het verschijnen van het boek „Rijden en Staken 1940-1945" door prof. Rüter. heeft de oud-voorzitter van de Nederlandse Vereniging van spoor- en tramwegpersoneel, de heer G. Joustra, die tijdens de bezetting ook voorzitter van de personeelraad van de Nederlandse Spoorwegen was, het A.N.P. medegedeeld, dat prof. Rüter in zijn boek onvolledige geschiedschrijving heeft gepleegd. De heer Joustra meent, dat prof. Rüter zich aan het negeren van feiten en ver klaringen schuldig maakte door ten on rechte aannemelijk te maken dat de voor zitter van de personeelraad en zijn me debestuurders aar. de voorbereiding van de staking weinig of niets hebben gedaan. Alle uitspraken van rechtscolleges, ere raad en congressen ten gunste van het door de heer Joustra c.s. tijdens de pe riode 1940-1945 gevoerde beleid, worden, naar de mening van de heer Joustra, in het boek van prof. Rüter min of meer ge ringschattend behandeld. Dezelfde scham pere behandeling valt volgens hem. ten deel aan de gebleken massale ledentrouw voor en na de bevrijding. De conclusie van de heer Joustra is, dat prof. Rüter in zijn boek de geschiedenis in veel op zichten niet onbevangen behandeld heeft. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM Ten behoeve van de moderne verzame ling van het Frans Halsmuseum heeft de directie van het museum bij Galerie Es pace. Klein Heiligland 36. te Haarlem, aan gekocht een gouache van Corneille, getiteld „Compositie". Amsterdam Gem. Unn- Bevorderd tot accoun tant: K J Nieke, Aerdenhout. Nadat, de portiers van grote Europese hotels, verenigd in de Europese unie van portiers „Clefs d'Or" zondag in Noord- wijk hebben gecongresseerd, hebben zij de vakproblemen, moties en alle andere vergaderkwesties maandagmorgen in de steek gelaten om weliswaar niet de bloe metjes buiten te etten maar ze dan toch buiten te zien staan. De portiers, die in de grote hotels een vertrouwenspositie innemen, hebben met hun dames in de al kleurrijke tuin ge wandeld. De dames vooral konden niet uitgekeken raken op de bloemenpracht. Zo onder de indruk waren zij van de be koorlijke bloemen dat de Nederlandse or ganisatoren nu en dan in de bloementuin een spontane en charmante dankbetuiging van de dames in ontvangst mochten ne men. Na een bezoek aan de bloementuin heb ben de portiers in café-restaurant „Tres long" in Hillegom tijdens een lunch de doop van een nieuwe tulp meegemaakt. Als een eresaluut aan de portiers is een mooie gele darwintulp gewonnen door de n.v. J. J. Grullemans in Lisse, „Golden key" genoemd. Onder luid applaus doopte de voorzitter van „Keukenhof", mr. Th. M. J. de Graaf, met champagne de nieuwe tulp, nadat hij in een toespraak het werk van deze portiers hoog had aangeslagen. Doordat zij in hun werk dagelijks met vooraan staande personen uit de gehele wereld in aanraking komen en deze personen dik wijl moeten adviseren, achtte mr. De Graaf het nuttig dat de portiers weten welke recreatiemogelijkheden ons land heeft te bieden. De voorzitter van het con gres, de Franse heer Gillet, dankte in een enthousiaste toespraak voor d.e naamge ving. Voorts prees hij de voortreffelijke gastvrijheid, waarmee de congressisten waren ontvangen. Meegedeeld werd dat de secretaris van „Keukenhof", de heer Th. Zwetslogt, benoemd is tot erelid van de Europese unie van portiers van grote hotels. Zondagavond brachten de portiers en hun dames een bezoek aan Haarlem, waar zij het Frans Halsmuseum bezich tigden. Het gemeentebestuur van Haar lem ontving de congressisten in de gra- venzaal van het stadhuis. Loco-burgemees ter D. J. A. Geluk maakte de bezoekers Advertentie in 14- en 18-karaats goud ANEGANG 15 - GR. HOUTSTRAAT 165 A mateurtoneel De toneelvereniging „Herman Heijer- mans" heeft haai leden stellig een bijzon der groot genoegen verschaft, door zater dagavond in gebouw „Sint. Jan" aan het Teylerplein haar winterseizoen te beslui ten met de opvoering van „Blijf zitten waar je zit!" een blijspel in drie bedrij ven door Aug. van Zuijlen. Het pretentie loze verhaal, dat door deze auteur in zijn stuk werd ondergebracht, is waarschijn lijk geïnspireerd op het Parijse boulevard- ntoneel. De hierin verwerkte pikante scherts werd gebaseerd op de dwaze situa ties welke ontstaan, wanneer een eerza me en schuchtere wiskundeleraar wordt verondersteld, de nacht met een charman te jongedame in dezelfde slaapkamer te hebben doorgebracht. Overigens blijkt al les in volmaakte onschuld te zijn verlo pen en het gedrag van de belaagde leraar was zelfs zo verbazingwekkend onberispe lijk, dat zijn levenslustige tante hem aan het slot een welgemeend „sufferd!" komt toevoegen, een kwalificatie, waarmee het publiek volledig kon instemmen. Bij een dergelijke klucht is de inhoud van minder belang. Deze komt er in het kort op neer. dat Marcel Tennier zijn ver loofde Yvonne voor één nacht bij de wis- kundelaar Henri Latour laat logeren, ten einde haar vader tot toestemming voor een huwelijk te bewegen. Henri is onmid dellijk bereid zijn vriend bij dit plan be hulpzaam te zijn. Hij staat Yvonne de slaapkamer af en zal de nacht zelf door brengen op de rustbank in de huiskamer. Maar het is een klucht, dus nu komt uit gerekend op dit moment een oude tante op bezoek, waardoor het „Blijf zitten waar ie zit!" uit de titel onmiddellijk zin krijgt. Henri moet Yvonne voor tante verborgen houden, dus krijgt zij de rustbank toege wezen en moet Henri noodgedwongen toch in de slaapkamer zijn intrek nemen.. Maar zoals reeds opgemerkt, het gedrag van Henri blijft zelfs in de meest dolle en hopeloze situaties voorbeeldig braaf, zo dat alles met de traditionele sisser afloopt Hij blijkt aan het slot zelfs de liefde van Yvonne te hebben veroverd. Alvorens over te gaan tot de gebruikelijke nabeschou wing op de voorstelling, moet ons één op merking van het hart. Deze betreft het ge bruik van 'n geluidsversterker; een tech nisch hulpmiddel dat voor deze betrekke lijk kleine zaal toch volkomen overbodig moet worden geacht. De stemmen der spe lers kregen hierdoor een even onnatuur lijk als lelijk bijgeluid, waardoor een her haling van dit experiment allerminst aan beveling verdient. Overigens werd het een bijzonder aardige voorstelling, vooral om dat de rol van de schuchtere Henri La- tour door Willem Bol zo plezierig werd gespeeld. Hij wist dit verlegen type met een juist gevoel voor maat precies binnen de perken der waarschijnlijkheid te hou den. waardoor de opvoering met deze hoofdrol een amusante basis verkreeg. De zelfde speler tekende nog voor een ver dienstelijke regie. Verder typeerden Rie Prinsen en Ati Petersen een paar bemin- nelijk-bemoeizieke tantes, in welke ka rakters door deze dames nog een geestig contrast werd gelegd. Rie Heerens wist het op haar beurt volkomen aannemelijk te maken, dat Henri en zijn vriend bereid waren voor haar al die moeilijkheden te trotseren. Deze laatste rol. door Jaap Gi ling gespeeld, was minder sterk. Vooral in „aangeschoten" toestand bleek hij niet tegen de eisen opgewassen. Kees Ham- ringhausen zouden wij als de opvliegende papa Mareau gaarne iets minder agres- sievef hebben gezien en Cor Kienjet was tenslotte als de slonzige werkster 'n voor beeldig blijspeltype. dat in deze terecht met veel lachsucces beloonde voorstel ling haar juiste positie vond. er opmerkzaam op dat Haarlem veel schoons heeft te bieden. „Het is uw dage lijkse taak de gasten in uw hotels alle service te bieden. U kent de sleutel tot de gastvrijheid", zei wethouder Geluk. Na deze toespraak verschenen de bloe menmeisjes en speldden ieder een grote trompetnarcis op. Namens de organisato ren dankte de heer J. M. de Lang voor de ontvangst, waarna men gelegenheid kreeg het stadhuis te bezichtigen. Vandaag hebben de congressisten een be zoek gebracht aan Amsterdam en 't Gooi. Onder meer hebben zij een rondvaart door de Amsterdamse grachten gemaakt. Woensdag worden zij in Rotterdam ont vangen, waar zij een rondvaart door de havens maken. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet. BMW, Solex, Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 De bouw van het hervormd bejaarden centrum in het uitbreidingsplan Treslong in Hillegom vordert gestaag. Waar eens de koeien langs de Vossevaart graasden, staat nu een imposant bouwwerk in de steigers.. De laatste dagen is men bezig geweest met het stellen van de betonnen kolommen voor de tweede verdieping. Hiermee bereikt men de kaphoogte van het gebouw dat drie verdiepingen hoog wordt. Reeds waren het souterrain onder de noordvleugel, de kelder onder de uitge bouwde keuken en de keuken zelf in on afgewerkte bouw gereed. Reeds zijn de verwarmingsketels geplaatst. Voor het bouwwerk zijn ondermeer de volgende materialen nodig: achthonderd duizend bakstenen, duizend kubieke meter beton, en negentigduizend kg. betonstaal. Nog ruim zes maanden zal gewerkt moe ten worden, voordat met de afwerking en inrichting van het gebouw kan worden be gonnen. Gistermorgen heeft in Onderdijk de 40- jarige mevrouw J. B. vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering haar eenjarig zoontje van het leven be roofd. Vijf weken geleden verloor mevrouw B. een driejarig zoontje door verdrinking. Zij was dit verlies nog niet te boven. Na haar daad gedroeg zij zich volkomen apathisch. Zij is ondergebracht in de psychiatrische inrichting Duin en Bosch te Bakkum. Met ingang van 1 mei is het in het ge hele gebied van de Loosdrechtse plassen binnen de provincie Utrecht, verboden, te varen met motorboten (zoals race-, glij- of speedboten) die sneller dan 16 km per uur kunnen varen. Het dagelijks'bestuur van het Plassenschap kan van dit verbod ontheffing verlenen. Formulieren daartoe verschaffen het secretariaat van het Plas senschap (achter de Sint Pieter 20 in Utrecht) en de secretarieën van de ge meenten Loosdrecht, Breukelen. Loenen en Vreeland. De kerkbouwactie van de Nederlandse Hervormde Kerk, die in september 1959 startte met het doel de bouw van 160 kerken mogelijk te maken, bereikte van daag een bedrag van 10.000.413. Advertentie JUIST deze dagen voor Pasen is onze collectie POSITIE-KLEDING op haar mooist EN ondanks de lage prijzen volledig EXCLUSIEF. Speciaal ontworpen voor u, aanstaande moeder. U slaagt zeker in uw speciaalzaak BEVALLEN van een zoon: 9 april' E. H. Woortman- ten Katen: 10 april M. C. Oudshoorn-de Hamer: H. C. M Boot- Ouwerkerk; M. Stokman-Waleveld: 11 apr.: A. M. Visscher-Visser: M. H. Otto-Proper. BEVALLEN van een dochter: 9 apr.: M. T. Sieraad-Molenaar; D. C. van der Vijgh-Kuijpers; 10 april: W. J. Leen-Berk- hof; C. Kuijk-Scheringa; E. Worp-Bleeker; A. J. Schemmekes-Visser; J. E. M. Ver munt-Groen; J. G. Blok-van de Poppe; 11 april: L. Eerhart-Oudolf. ONDERTROUWD: 9 april: W. B. J. Bög- gering en J. Guijt; 11 april: J. P. I C. Da niels en J. M. A. Neelissen; G. J. C. Neute boom en H. Heddema; H. J. L. Drossaers en J. Spuijman; W. H. M. Holtkamp en A. M. L. ten Wolde; M. de Kruijf en T. W. M. Ruyter. OVERLEDEN: 8 april: H. O. Posthumus Meijjes-Hovij. 92 j„ Crayenesterlaan; W. Bouwer-Bongertman. 49 j„ Zijlstraat: W. H. J. Heijerman-van Maas, 74 j., KL Heilig land; P. Wilkes. 75 j„ Westerhoutpark; 9 april: W. D. Breedijk. 81 j.. Hazepaters- laan: 10 april: H. Kok-Wallast, 80 j„ Zijl- weg.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5