Beverwijk wacht een uitgebreid feestprogramma Gemeentesecretaris knoeide met akten en vergunningen Compromis aanvaarden, al is het geen wezenlijke oplossing Twee jaar met aftrek geëist WOENSDAG 13 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Schoten in de nacht Kort nieuws Minister Luns spreekt met Adenauer Dr. Van Baal naar Amerika Burgerlijke Stand van Haarlem De Deense schilderijen affaire Amsterdammer opnieuw tot 15 maanden veroordeeld Raad van Velsen vergadert 20 april Prof. Riphagen op zeer echt confer en tie: Reddingboot en sleper brengen jacht binnen Drie gewonden door verkeersongevallen Arbeider valt vier meter Interkerkelijke samenkomst Bazaar voor kerkorgel Geslaagd - of niet Drukke verjaarsvisite bij Jan van Honschooten Rode Kruis Zandvoort heeft 1457 leden Gemeentelijke bureaus twee dagen gesloten ARJOS besprak hulp aan achtergebleven gebieden Voor rechtbank te Roermond heeft de zaak gediend tegen de gemeentesecretaris van de gemeente Bergen (L.). De heer L. M. B. van E., die beschuldigd was van het doen opmaken van een notariële akte, waarin een lagere dan de werkelijke koop som was opgenomen, het ontduiken van inkomstenbelasting en het accepteren van geld voor daden, in strijd met zijn plicht als gemeente-secretaris. De officier van Justitie eiste twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, alsmede zeven jaar ontzetting uit het ambt als gemeente secretaris. In deze zaak waren twintig getuigen op geroepen onder wie de burgemeester en wethouders van Bergen. Aan Van E. was primair ten laste gelegd, dat hij in een notariële akte, opgemaakt en verleden voor notaris Bloemarts te Gennep, valse lijk had doen opnemen als koopsom 2000,- terwijl de werkelijke koopsom 3.200,- had bedragen. Voorts was hij er van beschul digd, dat hij voor de inkomstenbelasting 1958, 4.250,- aan neveninkomsten opzette lijk had verzwegen. Verder was hem verweten het accepte ren van een belofte van J. H. Brands te Bergen, die hem een geldsom had toege zegd als tegenprestatie voor de medewer king ter verkrijging van een spoedige gunstige beslissing op een door Brands ge vraagde vergunning om bungalows te bou wen op een terrein te Well (gemeente Bergen). Na het welslagen van de opzet om op dit terrein de bungalows te bouwen had Van E. 4.500,- ontvangen, terwijl een andere aanvrager, een zekere Klomp uit Arnhem, die al eerder een verzoek had in gediend om hier een vakantiecentrum in te richten, schriftelijk van Van E. mede deling had ontvangen, dat op het betref fende terrein geen vakantiecentrum mocht worden gesticht. Tenslotte zou hij van G. T. Meyer uit Doorn 4.500,- hebben ontvangen om, in Een Haagse agent van politie heeft van nacht tegen halfvier in de Frederikstraat drie schoten gelost op een man, die hij op heterdaad bij diefstal betrapt had. Een collega-agent, die verderop surveil leerde, hoorde de schoten. Even later zag hij een hem bekende 42-jarige muzikant per fiets de Maliestraat inrijden. Hij hield de man staande en maakte een praatje met hem. Deze vertelde dat hij de schoten ook had gehoord, doch niet wist wat er aan de hand was. Aan de muzikant was niets bij zonders te merken, zodat hij zijn weg kon vervolgen. Een uur later meldde de muzikant zich aan het ziekenhuis Zuidwal, met een schot wond in het lichaam. Hij is in het zieken huis opgenomen. Er is geen levensgevaar. DC-8-record. De K.L.M. DC-8 „Albert Plesman" heeft de afstand tussen New York en Amsterdam afgelegd in 6 uur en 5 minuten, een nieuw record. Tot nu toe was de snelste tijd op dit traject gemaakt door een Boeiing 707 van de Amerikaanse „Pan Am" op 13 december van het vorig jaar, in 6 uur en 22 minuten. Correspondenten. Een groep van 16 Londense correspondenten van dagbladen uit Nieuw-Zeeland en Australië is op Schiphol aangekomen voor een bezoek van drie dagen aan ons land. Zij bezichtigden de Fokkerfabrieken en maakten daarna een rondvlucht in een Fokker Friendship boven ons land. Vandaag staat een ont vangst in de Australische ambassade op hun programma en donderdag zullen zij in Den Haag worden toegesproken door minister Luns. De 23 van Wyler Een socialistisch lid van de Westduitse Bondsdag, Heinz Pöhler, heeft de regering dinsdag verzocht het vorige week getekende verdrag met Nederland zodanig te herzien dat de 23 inwoners van Wyler alsnog weer Duitsers worden. Wyler komt voor het grootste deel weer bij West-Duitsland. Een gebied waar 23 mensen wonen blijft echter Ne derlands. Pöhler verzocht de regering stappen te nemen dat „het grensvraagstuk vóór ratificering door de Bondsdag in de zin van het zelfbeschikkingsrecht wordt opgelost". Vijftig jaar hotel. Het tot over de landsgrenzen bekende hotel-kasteel Oud Wassenaar te Wassenaar, waar vele per sonen van vorstelijke bloede, diplomaten en hoge gasten van de regering in de loop der jaren hebben gelogeerd, bestaat op vrijdag 15 april vijftig jaar. Vijftig jaar catacomben. De Valken- burgse catacomben bestaan op 10 mei vijf tig jaar. Ze werden indertijd gegraven op initiatief van de industrieel Jan Piepen uit Tilburg, die zich in Valkenburg had ge vestigd. Het idee ertoe ontstond nadat mgr. Max Diepen - in 1909 - een prentbriefkaart stuurde uit Rome, waarop een afbeelding van de catacomben te Rome stond. De grotten in Valkenburg herbergen een na bootsing van deze oude Romaanse cata comben. Automatische telefoon. Dinsdag is de automatisering van het telefoonverkeer op het hele vasteland van Friesland een feit geworden door de ingebruikstelling van de nieuwe, automatische telefooncentrale te Irnsum. Hierdoor is thans ook midden- Friesland automatisch per telefoon be reikbaar geworden. Blindenbibliotheek. Gisteren is het 1000ste boek bij de blindenbibliotheek in Den Haag ingebracht. Dit is gebeurd op de vergadering van de Boekencommissie, die hierdoor een feestelijk karakter kreeg. De commissie staat onder voorzitterschap van de heer P. Teunissen jr te Den Haag en tracht van uitgevers en schrijvers gratis de beschikking te krijgen over de gewenste werken. Deze worden dan overgebracht in braille en als gesproken boek op mag- netobanden. Comité kinderpostzegels. Voor de zit- tingstijd 1960-'63 heeft het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels opnieuw tot leden van het dagelijks bestuur aangewe zen: prof. R. Hornstra (Utrecht), voorzit ter; G. A. L. Feiten, econ. drs. ('s Graven- hage), penningmeester; H. v. d. Bunt (Bloemendaal); prof. mr. I. Samkalden (Wageningen); mepuffrouw mr. E. C. M H. Terwindt (Amsterdam), mr. J. de Vree- ze (Utrecht) en H. J. Willemsen, econ. drs. (Zetten). Mejuffrouw L. H. M. Evers ('s Gravenhage) vlijft met het secretariaat belast. strijd met zijn plicht als gemeentesecreta ris, te bewerkstelligen of te bevorderen, dat een bouwvergunning voor zomerhuis jes zou worden afgegeven voor een terrein op de Geijzelberg. De officier legde er in zijn requisitoir de nadruk op, dat de beklaagde door deze transacties zijn ambtseed had geschonden. Zijn honger naar geld deed hem afglijden van zijn taak en plicht en maakte hem dus ongeschikt voor zijn ambt, aldus dc officier. De twee verdedigers, mr. G. van Hilten en mr. dr. Witteman uit Amsterdam, leg den er in hun pleidooien de nadruk op, dat de gemeentesecretaris in het gemeen telijk kader niet te beslissen had over gunningen of vergunningen, doch het col lege van B. en W. Op grond daarvan vroe gen zij directe vrijspraak. Dit werd echter door de rechtbank afgewezen. Uitspraak over veertien dagen. BONN (Reuter) De Nederlandse mi nister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is vanmorgen met een speciaal vliegtuig in Bonn aangekomen. Hij zou hedenavond naar Nederland terugkeren, nadat hij met bondskanselier Adenauer en met de Westduitse minister van Economi sche Zaken, prof. Erhard, besprekingen zal hebben gevoerd over vraagstukken, die de Europese Economische Gemeenschap (E. E.G.) en de Europese Vrijhandelsassociatie (E.V.A.) betreffen. Dr. J. van Baal, oud-gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, zal als gast hoogleraar aan de universiteit van Oregon (V.S.) enkele colleges gaan geven over toe gepaste volkenkunde op Nieuw-Guinea en over inlandse bestuurs- en cultuurvraag stukken. Dr. Van Baal zal hiertoe eind april naar Amerika vertrekken. rote lijnen het pro opening van het van tot en met zaterdag 7 mei De stichting „Beverwijk 650 jaar stad"' heeft thans in gramma gereed voor de feestviering ter gelegenheid van nieuwe station en stationsplein. Vanaf vrijdag 29 april zullen er in Beverwijk feestelijkheden zijn. Het is bepaald jammer dat de opening van de hertenkamp niet kan samenvallen met die van het station. De kinder boerderij, naar een ontwerp van architect Bleeker uit Beverwijk, kan niet op tijd gereed zijn. Wel zullen er op de grasmat van de hertenkamp al wat dieren te zien zijn in de feestweek. Een teleurstelling is zeker het vervallen van de voor donder dag 5 mei vastgestelde internationale voetbalwedstrijd. Er wordt echter gewerkt aan een andere belangrijke ontmoeting in het gemeentelijke sportpark. Gedurende de gehele feestweek zal er kermis zijn op het Meerplein. Al donder dagavond wanneer ten raadhuize een bui tengewone bijeenkomst wordt gehouden gaan de kermismolens draaien. De gehele feestweek zal men ook de verkeerstentoon- stelling op 't nieuwe Stationsplein kunnen bezoeken. In een houten gebouw zullen tal van vervoersmiddelen te zien zijn; boven dien zijn er stands die facetten van het ver keer in het algemeen belichten. Deze ten toonstelling wordt voorbereid door dc Ne derlandse Spoorwegen. In park Scheybeeck wordt een beeldententoonstelling gehou den. Circa twintig beeldhouwwerken en/of betonmozaïeken van de kunstenaars T. Schrikker, Ch. Weddepohl, W. Mignot, J. H. Engelchor en H. Hulsbergen worden in het park, waar dan circa 35.000 bloemen in bloei zullen staan, te kijk gezet. Des avonds wordt het park verlicht, zo ook het stationsplein. Vrijdagmiddag om vier uur vindt de of ficiële opening van het station plaats in de zaal van Van Gend en Loos. Wie het sta tion komt openen is nog niet bekend. De commissaris van de Koningin in Noordhol land, dr. M. J. Prinsen zal acte de pré- sence geven. Na deze plechtigheid wordt de verkeerstentoonstelling „Wiel - Hart- Lelie" geopend. Dan volgt de onthulling van het beeld dat door de Nederlandse Spoorwegen is aangeboden. Leden van alle plaatselijke zangverenigingen zingen het door de heer G. Bonnema geschreven en door de musicus Lou Tervoort gecompo neerde „Stationslied". Na de oplating van duiven wordt in het Kennemer theater een receptie aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen. Des avonds, om ongeveer ne gen uur, wordt aan de Pijpkade een groot vuurwerk ontstoken. Ons werd verzekerd dat dit vuurwerk alle vorige in Beverwijk zal overtreffen. Zaterdag 30 april wordt het programma verzorgd door de vereniging „Koninginne dag". Maandag 2 mei (op zondag worden bèiaardconcerten gegeven door P. van Zalinge) trekt de verkeersoptocht door de straten, die een indruk zal geven van het verkeer door de eeuwen heen. Men kan zich voor deelname nog opgeven bij de heer L. C. A. van Kuyk, chef van de pro- paganda-afdeling van Hoogovens te IJmui- den. Op 2, 3 en 4 mei wordt in het Kennemer theater te Beverwijk een verzet congres gehouden. Circa tweehonderdvijf tig personen van Nederlandse en buiten landse verzetsox-ganisaties, werkzaam in de Tweede Wereldoorlog, zullen bij elkaar komen. Op het programma staan onder meer bezoeken aan Hoogovens, kx-ansleg- ging, en een stille tocht. De congressisten worden gehuisvest in „Het Hoge Duin" en „Westerduin" te Wijk aan Zee. Donderdag 5 mei woi'dt het programma verzorgd door de stichting „Comité Viering BEVALLEN van een zoon: 8 april: H. C. Komin-Boudewijn; 11 april: J. P. Engelmoer-Knijnenburg; W. F. Beringen de Haas; C. K. Willemse-de Wit; 12 april: M. C. T. Vissers-de Vries. BEVALLEN van een dochter: 11 apr.: A. van Rijn-Stam; C. Hoek-Bui-gerhart; C. J. M. de Mooij-Zonneveld; C. K. Willemse de Wit; A. T. van Dijk-Simonis. ONDERTROUWD: 12 april: W. H. F. Nouris en J. Borg; A. van der Linde en H. van Guldener; J. J. Akkerman en E. Snoeks; G. Uljee en C. A. de Jonge; R. O. van Herpt en A. Braakman; J. Kalisvaart en J. C. Moone. GETROUWD: 12 april: E. J. de Ree en C. M. van Galen; G. J. v. Bedaf en A. H. Steensma; M. L. Hein en J. van den Heu vel; J. van Latum en R. Severijnse. OVERLEDEN: 9 april C. Roemer-Ne- grijn,, 68 j., Drilsmaplein; J. A. A. Brink mans, 74 j., Spiegelstraat; 10 april: M. E. Renshoff-van Wijngaarden, 64 j„ Indische- straat; A. W. de Horde, 28 j., Gasthuisvest; 11 april: G. J. Abeelen-Platel, 59 j., Greb- berstraat. Bevrijdingsdag" en des middags is er een voetbalwedstrijd in het gemeentelijk sportpark. Op zaterdag 7 mei wordt daar een course voor pi-ofs en onafhankelijken gereden. Deze wielerwedstrijden worden georganiseerd door de Beverwijkse ren- nei'sclub „Kennemexdand". Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de inspecteur van het lager onderwijs de scholieren maandagmiddag 2 mei, vrijaf zal geven om de kinderen in de gelegen heid te stellen de verkeersoptocht te zien. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 49-jarige Amsterdamse koopman Emanuel P. terzake van oplichting, meermalen ge pleegd, en poging tot oplichting van twee Deense kooplieden met behulp van 48 oude schilderijen z.g. „oude meesters" veroordeeld tot een jaar en drie maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De rechtbank had na een eis van twee jaar met aftrek dezelfde straf opge legd. Hoewel hij de straf, die de officier in eerste instantie had gevorderd de juis te achtte, had de procureur-generaal, reke ning houdend met het feit, dat P. intussen ernstig ziek is geworden, een jaar en zes maanden met aftrek geëist. Zowel voor de rechtbank als voor het hof had verdachte ontkend zich schuldig te hebben gemaakt aan de oplichtingen. P. werd op 28 mei 1959 gearresteerd en bevindt zich sedert dien in hechtenis. In Denemarken heeft de schilderijen affaire, die zich afspeelde in de zomer van 1958, veel opzien gebaard omdat de tapijt fabrikant S. Witti-up uit Vejle, toen bleek dat hij was opgelicht, zelfmoord had ge pleegd. W. had 34 schilderijen gekocht van P. en hem daarvoor 290.000 Deense kronen (circa 150.000) betaald. Deze schilderijen zouden worden doorverkocht aan rijke Brazilianen, relaties van P., en de winst daarop zouden hij en W. samen delen. De 48 schilderijen zouden volgens twee Neder landse deskundigen bij gezamenlijke ver koop ten hoogste 24.640 hebben opge bracht. Tegen P., die als Nederlander niet kon worden uitgeleverd, werd op verzoek van de Deense justitie toen een strafvervolging in Nederland ingesteld. De gemeentei'aad van Velsen komt op woensdag 20 april in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van een 22 punten tellende agenda. Bij de ingekomen stukken en medede lingen is een schrijven van mr. M. M. Kwint waarin kennis woi'dt gegeven van diens vooi'nemen om met ingang van 1 ju ni 1960 ontslag in zijn functie van burge meester der gemeente Velsen aan te vra gen. Voorts vei-meldt de agenda verlening van een aanvullend krediet ten behoeve van de restauratie van huize „Beecke- steyn". De raad zal bespreken het x-ap- port van de commissie voor de beoox-de- ling en de wenselijkheid en de mogelijk heid van de aanschaffing van een oefen schip voor het onderwijs aan de visserij- scholen van Scheveningen, Katwijk en IJmuiden. Ook zal de x'aad overleg plegen over eventuele verlening van een gax-antie aan de Harddx-averijvereniging „Sant poort en Omstreken" voor de organisatie van een nationaal concours hippique in dit jaar. GENEVE (Reuter) IJslands minister van Buitenlandse Zaken Gudmund Gud- mundsson heeft op de zeei-echtconf eren tie in Genève meegedeeld dat hij zal stem men tegen het Amerikaans-Canadese com promisvoorstel tot regeling van visserij- geschillen. Het voorstel wil een territoriale zone van zes mijl, met aansluitend een zone van zes mijl waarin andere landen, die daar tot dusver hebben gevist, dit nog tien jaar mogen blijven doen. Na die tijd zou alleen de beti-okken kuststaat het visrecht in de buitenste zone hebben. De IJslandse minister zei, dat na de oor log de meeste vis gevangen is buiten de twaalf mijlszone rondom IJsland. Hij noemde het een onhoudbare toestand als op plaatsen waar met vast lijnen of vaste netten wordt gevist, sleepnetten worden gebx'uikt. De kleine vissers moesten tegen de trawlers wox-den beschermd. (AFP) De Nederlandse vertegenwoor- diger, prof. mr. W. Riphagen, deelde mee voor het Canadees-Amerikaanse voorstel te zullen stemmen, hoewel dit op zichzelf niet „in overeenstemming met onze natio nale belangen is". Evenmin is het in over eenstemming met onze nationale opvat tingen aangaande de beste oplossing uit het oogpunt van billijkheid en de belangen van de wereldgemeenschap als geheel. El ke oplossing van het visserij probleem moet de speciale omstandigheden van elk individueel geval in aanmerking nemen, in het licht van de behoeften van zowel de kuststaat als de andere landen, die in de omgeving van deze staat vissen. De Canadees-Amerikaanse resolutie voldoet niet aan deze vereisten daar zij een al gemene regel neerlegt, zonder vermelding van bijzondere situaties en een algemene vooxTang verleent aan de belangen van de kuststaat. Wanneer wij niettemin voor dit voorste! stemmen doen wij dit in de eerste plaats omdat wij willen bijdragen tot een oplos sing die een meerderheid van tweederde op deze conferentie kan verkrijgen. De Nederlandse regering hecht groot belang aan het welslagen der confex-entie. Daar om is zij bereid een compromis te aan vaarden in de hoop dat ook anderen dit zullen doen. Wij hopen dat het Canadees-Amerikaan se voorstel zal woi'den aanvaard omdat wij geen andere manier zien om een nieuwe mislukking ten aanzien van de breedte der territoriale zee te voorkomen. Wij vertrouwen erop, dat na de vaststel ling van een algemene regel voor de terri toriale zee en de aangrenzende visserij zone, de belanghebbende regeringen zo wel van de kuststaten als de andex-e lan den een weg zullen vinden om ondei'ling hun visserijbetrekkingen te regelen in overeenstemming met de vereisten van de bijzondere situatie. Met deze twee overwe gingen voor ogen geeft mijn delegatie haar stem aan het Canadees-Amerikaanse voor stel, aldus prof. Riphagen. De „Neeltje Jacoba" en de „Simson" van bureau Wijsmuller hebben er dins- middag aan te pas moeten komen om het dei-tien meter lange zeiljacht „Bonito" nog behouden in IJmuiden terug te bren gen. De heer en mevrouw Collins uit de Ver enigde Staten waren met dit in Gx'oningen gekochte jacht vanuit IJmuiden, dat ze binnendoor hadden bereikt, op weg naar Dover om vandaar naar de Vex-enigde Staten te zeilen. Bij een botsing tussen een personenauto en een fietser op het kruispunt Tromp- straat-Kortenaerstraat te IJmuiden, is dinsdagavond omstx-eeks half acht een achtjarige jongen uit IJmuiden-Oost ge wond. De jongen was per rijwiel en had geen voorx-ang verleend aan de automobi list. Voor onderzoek is het slachtoffer naar het Antoniusziekenhuis gebx-acht. Om even over achten dinsdagavond kwamen op het kruispunt J.P. Coenstraat- Evertsenstraat te IJmuiden een bromfiet ser en een personenauto met elkaar in botsing. De twintigjarige berijder van de bromfiets had geen voorrang verleend aan de automobilist. Met klachten over pijn in de heupen is het slachtoffer per zieken wagen naar zijn woning te IJmuiden ver voerd. Een bromfietser —een 26-jai-ige IJmui- denaar, rijdend in de Lange Nieuwstraat rnoest vannacht uitwijken voor een perso nenauto die van het Marktplein de Lange Nieuwstraat kwam oprijden. De bromfiet ser maakte een zwaai en viel daardoor op het wegdek. Hij werd aan armen en benen gewond. Hedenmorgen omstx-eeks half acht is een 67-jarige ai'beider, tijdens het ophijsen van een kruiwagen op een bouwwerk, van vier meter hoogte naar beneden gevallen. De man wilde de kruiwagen op de steiger trekken, maar verloor zijn evenwicht toen de kruiwagen weer achteruit schoot. Dit gebeurde op een bouwwerk aan het Pleia- denplantsoen te IJmuiden. Door de val liep de arbeider een hersenschudding en rugletsel op. Hij werd naar het Antonius ziekenhuis te IJmuiden overgebracht. De heer M. van Midde uit Den Haag was dinsdag de 50.000ste bezoeker van de A.N.W.B -kampeert entoonstelling „Goed Kamp". Hij werd bedacht met een fraaie opvouwbare tentwagen, die hem wordt aangeboden door de ont werper van het wagentje, C. J. van Wijngaarde (rechts). VEEMARKT LEIDEN Er zijn aangevoerd op de veemarkt te Leiden: 2 stieren, 85 melkkoeien, 153 vare koeien, 10 pinken, 2 vette kalveren, 118 nuchtere kalveren, 10 vette schapen, 8 fok schapen, 17 vette lammeren, 15 zuig- en weidelammeren, 23 zeugen, 168 schram men, 594 biggen, 9 geiten, totaal 1214. Notering: melkkoeien 8001125, vare koeien 550975, nuchtere kalvex-en levend gewicht per kg 1,20—1,50, drachtige zeugen 250325, schrammen 6585 en biggen 38— 42—46. Handel: melkkoeien, vare koeien en nuchtere kalveren rustig. Zeugen, schram men en biggen redelijk. In verband met gex-inge aanvoer van andere rubrieken geen notering. Bennebroek In het kerkgebouw van de Stichting „Vogelenzang" in Bennebroek zal maan dagmorgen 18 april een bijzondere inter kerkelijke samenkomst worden gehouden. Sprekers zijn: ds. H. S. J. Kalf, Ned. Hervormd predikant in Bennebroek en ds. G. Rang, Gex-ef. predikant in Haarlem. Het Christelijk Gemengd Koor uit Bennebroek onder leiding van de heer Richard Heide- ma en de trompetist Gerrit Schotman uit Rotterdam zullen medewerking verlenen. Richard Heidema bespeelt het orgel. EMMABLOEMCOLLECTE Volgende week zal ook in Bennebroek de jaarlijkse Emmabloemcollecte worden gehouden ten bate van de tuberculose bestrijding. Lis se In de grote hal van de Hobaho in Lisse heeft ds. D. H. Biesma dinsdagavond de bazaar geopend waarvan de baten ten goe de komen aan het orgelfonds van de Christelijk Gereformeei'de kerk. Ds. Biesma wees in zijn openingswoord op de belangx-ijke plaats die het orgel in de eredienst inneemt. Hij bedankte dege nen die het houden van de bazaar moge lijk hebben gemaakt waarna hij de ox-ga- nisatoren veel succes toewenste. De ba zaar is ook hedenavond geopend. De heer C. Plug zal wat er eventueel over is bij opbod verkopen. In afwachting van de bekendmaking van hun bevordering vierden studen ten in Stockholm een groot feest. Op originele wijze verbloemden zij de on rust: geslaagd of niet? Een branden de vraag, welke echter de pret op het feest niet in het minst drukte. Z andvoort In blakende welstand heeft Nederlands oudste jachtopziener Jan van Honschooten dinsdag in „Het huis in de duinen" in Zandvoort zijn 93ste vex-jaardag gevierd. De hoogbejaarde genoot zichtbaar van de grote belangstelling, die men op deze dag voor zijn persoon aan de dag legde. Burge meester mr. H. M. van Fenema, die door ambtsbezigheden verhinderd was, zond een telegram met zijn hartelijke gelukwensen. De heren Quarles van Ufford, vroegere landheren van de jax-ige, kwamen persoon lijk hun oud-jachtopziener feliciteren. De gehele dag was het een komen en gaan van bezoekers. Tal van bloemen en geschenken vielen de heer Van Honschoo ten ten deel. Zijn beide zoons, Engel, die de taak van zijn vader in de Zandvoortse duinen thans geheel heeft overgenomen en Jan, die als jachtopziener waakt over het natuurreser vaat „Het Zwanewater" bij Callantsoog, hadden voor een dag hun jachtterreinen verlaten om op verjaarsvisite te komen. Ook de heer Jan P. Strijbos kwam zijn opwachting maken. Uiteraard kwamen heel wat verhalen los over jachtavonturen, waaraan jarige en gasten maar al te graag hun oor te luisteren legden. Tijdens de jaarvergadering van de af deling Zandvoort van het Nederlandse Ro de Kruis heeft de secretaris meegedeeld, dat het ledental een verheugende stijging vertoont en thans 1457 bedx-aagt. De af tredende bestuursleden, de heer Joh. C. Jung, voorzitter, en W. van den Ban, pen- ningmeestex-, werden bij acclamatie her kozen. Tot adviserend bestuurslid werd gekozen de heer C. de Jong. De heer Th. v. d. Meulen werd in de kascommissie be noemd. Hillegom De secretarie en de gemeentebedrijven in Hillegom zullen op goede vrijdag en paaszaterdag gesloten zijn. Voor het doen van aangiften, uitsluitend van geboorte, overlijden en huwelijk ter burgerlijke stand is het raadhuis zatex-dag tussen tien en elf uur 's morgens geopend. Het badhuis is zowel goede vrijdag als paaszaterdag geopend. Het huisvuil dat anders in bepaalde wijken op vrijdag werd opgehaald, wordt nu in deze wijken don derdag opgehaald. De ophaalbeurt van paaszaterdag vervalt. In de wijken van maandag wordt nu vuil opgehaald op dins dag. Onder voorzitterschap van de heer W. Hoekstra jr. kwam de afdeling Hillegom van de Anti-revolutionaire Jongeren Stu dieclub (ARJOS) dinsdagavond in zaal Weltevreden bijeen. De heer K. van Duin uit Noordwijk sprak over het onderwei-p „De wereld en wij". Hij belichtte daar bij diverse vraagstukken van de achterge bleven gebieden. Aan de hand van statis tieken gaf spreker een beeld van de ar moede en nood in tal van ondei-ontwikkel- de landen. Ook bracht de inleider de ma nierenonder de aandacht waarop de hulp verlening aan deze volken zou kunnen ge schieden. Het bespx-okenen gaf aanleiding tot een levendige gedachtenwisseling. KAASMARKT LEIDEN Aangevoerd één partij Goudse kaas en geen notering. S

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7