Kwatta Reep Lorentzlyceum versloeg Wilhelmina- school na 24 strafschoppen Steradent HEEMS GRAANHANDEL VOGEL-AFDELING Alka-Seltzer grieven aan de redactie Zeepkistenraces op Zandvoorts circuit werden groot succes VAT 69 Dodenherdenking op 4 mei in Heemstede ZWAAR GEGETEN ONPRETTIG? 9 Jan van Honschooten overleden Burgerlijke Stand van Haarlem U komt hem overal tegen DE SCHOOLVOETBALCOMPETITIE TROUWAUTO'S Een-meiviering van Partij v. d Arbeid in Heemstede Feestelijkheden in Haarlem-Noord weer Steradent Faillissementen Brandje in woning aan Haarlemmerstraatweg de geluidsband met studio-zuiver geluid! F. A. M. Seuter pauselijk onderscheiden Eerste steenlegging van Prinses Beatrixschool Veel belangstelling voor schoolhandbaltoernooi WOENSDAG 20 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Er is zeker geen idealer plaats denk baar voor het organiseren van zeepkisten races dan het Zandvoortse circuit en dan zeker bij uitstek de vrij steile Hunzerug, waar de wagentjes op eigen kracht soms vrij hoge snelheden bereiken en de jeugd zich bovendien op dit echte race-circuit voelt als ervaren coureurs en daarnaar dan ook handelt. Zo waren dan dinsdag morgen ruim dertig zeepkist-coureurs met hun helpers naar het circuit getogen om elkaar te bestrijden in wedstrijden die persoonlijk door de heer J. B. Th. Hugen- holtz, directeur van het circuit, waren georganiseerd en die dermate slaagden, dat de Zandvoortse autominnende jeugd voortaan de heer Hugenholtz op handen zal dragen. Ze kwamen met hun wagens, die als uiterst waardevolle racemonsters werden behandeld. Er werd gesleuteld, wielen ver wisseld en er werden zelfs banden ge plakt. Getooid met valhelm en stofbril werd aan de training begonnen. Een klein plankier boven aan de Hunzerug zorgde reeds direct voor een goede begin- snelheid en onderaan, waar de heer Hu genholtz met stopwatch had plaats gevat bij de finishlijn, werden de gemaakte tij den genoteerd. Het rennersveld bracht een grote varia tie in wagens. Er waren er, die niet veel meer waren dan sinaasappelkratten op gammele tvieltjes, er waren er ook, die tot in de perfectie waren afgewerkt, voor zien van een mooie stuur-inrichting en zlefs uitgerust met remmen, werkend op oliedruk. Om tien uur werd met de training be gonnen, om kwart voor elf begonnen de wedstrijden. Aangemoedigd door een nog vrij talrijk publiek, stoven de wagen tjes naar beneden. Zelfs slippartijen ble ven daarbij niet uit en er waren er en kelen, die een vrij pijnlijke val maakten op het ruige eircuitdek, echter alles zon der nadelige gevolgen. Het werd een kos telijk gebeuren, waarvan het publiek en ook de jongens zeer genoten. Tenslotte reikte de heer Hugenholtz bij het tijdwaarnemershuis de speciaal voor deze race vervaardigde medailles uit, die als volgt werden toegekend: Bronzen medaille: Otto Huijsman 32.5 sec., W. Paap 32.4 sec., Zilveren medaille: Ad. v.d. Dezer dagen is in het Huis in de Dui nen in Zandvoort de jachtopziener Jan van Honschooten overleden. Vorige week dins dag vierde hij zijn drieënnegentigste ver jaardag. De heer Van Honschooten was Neder lands oudste jachtopziener. In ons blad van 9 april publiceerden wij nog een uit voerige levensbeschrijving over hem. De begrafenis heeft morgen plaats op het r.-k. kerkhof in Zandvoort, nadat om tien uur in de parochiekerk de plechtige hei lige mis van requiem is opgedragen. Advertentie was dat. Ans, om bij Van Weert een positiepakje te kopen. Kind, wat een ver rukkelijk grote collectie en wat een intieme, rus tige afdeling Heerlijk gewoon En passant heb ben Jan en ik ook de wieg en de wagen uitgezocht. Maar, de wagen wordt pas na de geboorte gele verd. d.w.z. als alles goed is. Trouwens daarvoor ga je dan ook naar dé Speciaal zaak BEVALLEN van een z o o n 13 april: A. R. Adrian-Hoorn; 14 april: M. F. Lou- renburg-Buitendijk, M. J. Felix-Van der Weijden, P. A. Delemarre-De Veen; 15 april: A. J. Bersée-Overmeer; 16 april: J. Gerrits-Schultz, A. M. Opdam-Van Assema; 17 april A. van der Meulen-Ver- does, J. T. Zandstra-Rutte, E. M. C. Evers- Verhappen, D. Piers-Meeuwsen; 18 april: T. Vuijk-Visser; 19 april: M. D. Jansen- Van Straelen, J. de Vos-Veenstra. BEVALLEN van een dochter: 13 april: A. W. Laverman-Steinmann; 14 april: G. W. Capellen-Uitendaal, H. E. van Donselaar-Bontekoe; 15 april: A. M. Ver- hagen-Everaardt, M. L. H. Veldman-De Laat, H. C. M. de Groot-Meiland, F. C. van Wijk-Oosthoek; 16 april: Y. H. E. Key- ner-Anthonijsz; 17 april: M, C. Kruijer- Groot, A. C. van der Wende-Reuijl, G. G. Reijnders-Van Trigt, M. A. Heerkens- Wagemans, W. D. van Driel-Groeneveld: 18 april: T. van Hengel-Van der Reijden, P. Bloemsma-Van Maaren. ONDERTROUWD: 15 april: L. van Voorst en G. J. van Egmond; 19 april: J. R. Floor en J. M. van Oldenborgh, T. van Kampen en J. S. Bijster, G. Gooijer en J. Schuiling, P. P. Meyer en M. M. E. Gold man. GETROUWD: 16 april: C. Heikoop en C. de Bruin; 19 april: J. M. H. Blom en G. E. M. Balm, J. Hubregtse en R. V. Handgraaf, H. M. de Vries en C. T. Smit, A. P. Schgör en W. J. van der Vegte, H. H. Arpad en G. Bovenhorst, W. E. van Duuren en D. van Kempen. OVERLEDEN: 13 april: J. M. A. Berk- hemer-Brückner, 84 j., Karei Doorman laan; A. Wilderom-Bakker, 69 j., Gasthuis- vest; jkvr. W. C. Bierens de Haan-Van Riemsdijk, 77 j., Gasthuisvest; A. E. van der Velden, 4 mnd., Hanny Schaftstraat; P. Kooij, 69 j., Aelbertsbergstraat; C. H. Woortman, 4 d., Hofdijkstraat; 14 april: A. Engeberink, 65 j., Busken Huetstraat; G. van Huissteden, 62 j., Van 't Hofstraat; C. A. van der Wiel, 47 j., Kijkduinstraat; 15 april: J. M. P. de Groot-Meeuwig, 58 j., Hazepaterslaan; P. Plug, 71 j„ Hazepaters- laan; 16 april: A. C. Havik-Steffens, 79 j., Hagestraat; C. Zwaan-Kaaskooper, 50 j., Zonnelaan: M. Verheij, 67 j„ Maerten van Heemskerkstraat; 17 april: A. M. Provoost- Moerkerken, 98 j., Roosveldstraat. Meij 32.2 sec., Dick v.d. Engel 31.2 sec. Vergulde medaille: Henk Koel 30.2 sec., Joep Douma 30.1 sec. Het grote succes, met deze eerste zeep kistenrace behaald, heeft er naar de heer Hugenholtz ons verzekerde toe geleid dat in het komende seizoen nog een of tweemaal een dergelijke race zal worden georganiseerd, waaraan dan ook kan worden deelgenomen door de jeugd uit de omgeving van Zandvoort, Haarlem en Amsterdam, alsmede door kinderen van badgasten. Advertentie I de man die weet wat hij wil en een goede smaak heeft. Hij schenkt graag een glas FINEST SCOTCH WHISKY Advertentie In de winnaarsafdeling van de Haar lemse schoolvoetbalcompetitie won de Jacobaschool uit Heemstede in afdeling E van de St. Aloysiusschool na een zeer spannende wedstrijd met gering verschil (21). De E-kampioen van 1959, de J. P. Coenschool, versloeg dit keer in de ver liezersronde de Haarlemse Montessori school met 50. In afdeling C werd het eerste elftal van St. Henricus ULO uitge schakeld door het tweede elftal van de RK ULO St. Jozef. In afdeling B was het krachtsverschil dit keer bijzonder gering. Er kwamen drie gelijke spelen voor en twee keer noteerden wij de uitslag 21. Na afloop van de wedstrijd tussen Ko ningin Wilhelminaschool en Lorentz lyceum II waren niet minder dan 24 straf schoppen nodig om de beslissing te bren gen. De lyceïsten trokken daarby aan het langste einde. De uitslagen zijn: Afdeling E, tweede ronde verliezërsafde- linig: St. Bavo I Eemstr.dr. Alfons A-iën- school 03: St. Bavo II Eemstr.R.K. School ver. Cruq.str. 0—0 (St. Bavo wint); St. Bonaventurasch.St. Jozefsch. Bl'daal 51; St.. Canisiussch.St. Aloysiusscnool O'veen 02: Teylerschoolmr. J. Thiel- school 22 (Thielsch. wint); Rijksleersch. Chr. Dreefsch. 61; Charl. de Bourbonsch. —Groen v. Prinsterersch. 20; Prinses Marijkeschool (n.o.)—Alb. Schweitzersch. 05; PrinsenschoolLinschotensch. 41; Kon. Julianasch—Prinses Margrictsohool 04; Theo ThijsseSisch.-Aeneas Mackay- school 15; Haarl. MontessorischoolJ. P. Coensch. 05; Frans HalsschoolMin. v. d. Leeuwsch. 100; Dr. Huetsch.Flora- school 13; Chr. Huygenssch.Cornelis Höutmansch. IT 4—1; Führopsch.—Lin- naeusschool 05. Afdeling E, tweede ronde winnaavsaf- deling: St. Barnardussch.Kard. de Jong- sch. 21; St. Petrus Canisiussch.St. An- toniussch. 11 (Canisiussch. wint); Pms X-schoolSt. Lambertussch. 31; St. Aloysiussch. H'stedeJacobasch. H'?tede 12; v. Zeggelensch. IMarnixsch. 01; v. Zeggelensch. IIDr. Bavincksch. 11 (Van Zeggelensch. II wint);Kon. Emma- sch.Vondelschool 23: Dr. A. Kuyper- sch.Spaarnesch. 92; Bornwatcrschool Kon. Wilhelminasch. 12; Julianaschool O'veenJan Gijzensch. 11 (Julianasch. wint); P. H. v. d. Leysch.Crayenestevsch. 30; Buitenrustsch.Dreefsch. H'scede 13; Voorwegsch.Noorderschool 6—0; Nassausch.Bosch en Hovensch. 52; Prof. Kohnstammsch.Willem de Zwijger- sch. 41; Corn. Höutmansch. INic. Beetsschool 12. Afdeling C, tussenronde: St. Jeroen ULO Advertentie AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. Houtplein 21 Telefoon 10338 De afdelingen Heemstede en Bennebroek van de Partij van de Arbeid houden ge zamenlijk een feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van de één-meiviering. Om dat. de eerste mei dit jaar op een zondag valt zal deze viering op maandag 2 mei in wijkgebouw „De Princehof" in De Glip plaats hebben. De traditionele meirede wordt uitgesproken door de heer H. van Kuilenburg, directeur van n.v. „De Arbei derspers". Verder zal het handpoppenthea ter „Mei-lijn" een opvoering geven van het poppenspel „De Toverhoed". Ten slotte be staat er gelegenheid tot dansen, op muziek van een ensemble onder leiding van Henk Woudenberg. De federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid houdt dit jaar geen één-meivie ring, omdat de zondag waarop de eerste mei valt zich niet leent voor een viering en de maandag daarop wel erg in de ver drukking komt door de feest- en herden kingsdagen in begin mei. II—Triniteitslyc. II 0—4; R.K. ULO St. Jozef IISt. Henricus ULO I 41; LTS IV Prinses Irenesch. I 12; Lieven de Key- sch. IKlaas de Vriessch. II 03; Chr. Dreef ULO IIHildebrandsch. II 03. Afdeling A II, voorronde: Mendel Coll. I Marnix v. St. Aldegondelyc. I 11 (St. Aldegonde wint). Afdeling B, 1ste ronde idem: Chr. Dreef ULO I—Hildebrandsch. I 0—4; Kon. Wil helminasch. ILorentzlyc. II 00 (Lorentz- lyc. wint); Wim Gertenbachsch.Bronstee MULO I 1—1 (MULO wint); Keteiaar- sch. ILourens Costerlyc. II 12; Men del Coll. II—Chr. MULO Bl'daal i—1 (MULO wint); Chr. Lyceum IKl. de Vriesschool I 12. De afdeling Haarlem-Noord van het Haarlems comité van Nationale feesten opent de feestelijkheden ter gelegenheid van de Koninginnedag en de bevrijding op vrijdagmiddag 29 april om vier uur. Dan begint de kermis aan de Zaanenlaan, waar nieuwe attracties worden opgesteld, zoals „Calypso", „Wilde muis", „Spoetnik" en „Cocktail-palace". Ook op volgende dagen is de kermis geopend. Zaterdag 30 april rijdt om zeven uur des morgens een geluidswagen door Haar lem-Noord en een kwartier later maakt de N.P.V.-districtsband een rondgang. Des middags is het belangrijke onderdeel van het programma een tekenwedstrijd op het wegdek van de Orionweg, waarvoor men zich als deelncmer(ster) kan aanmelden bij de heren F. H. Pijnakker, Duinoordstraat 36 (tel. 57817) of C. van Cuijlenborg, Zaa- rienstraat 94, (tel. 55078). Die middag maakt de Harmonie Sint Bavo een rondgang en in de verlichte Marnixstraat nabij de Zaa nenlaan kan van acht tot twaalf uur des avonds gedanst worden. Maandag 2 mei wordt de viering voort gezet met een telwedstrijd op het kermis terrein aan de Zaanenlaan. Alle kermis exploitanten zullen Japanse waaiers plaat sen en bezoekers moeten het aantal raden. Op dinsdag 3 mei wordt ook een telwed strijd gehouden op het kermisterrein. Op bevrijdingsdag nemen de kinderen van de leden der afdeling Haarlem-Noord deel aan een feeestelijke ochtend; Martin Vinjee's jeugd-amusement verzorgt het programma. De Boerenkapel „De Peerdenkoppen" maakt een tocht door Haarlem-Noord en zal hier en daar leutige liedjes ten gehore brengen. Evenals vorige jaren is de middag be stemd voor een ringrijderij op het losse paard op de Orionweg. De eerste prijs be staat uit een wisselbeker en een bedrag van 40; de overige geldprijzen zijn 25, 15 en 10. De feestelijkheden worden besloten met een openluchtbal in de Marnixstraat. Kleverpark Het programma der Oranje Vereniging 't Kleverpark vermeldt voor Koninginne dag een rondgang van het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht". Daarna worden op het sportterrein aan de Kleverlaan demonstraties gehouden door de Haarlemse Luchtvaartclub (onder lei ding van A. G. Aarts) met zweefvliegtui gen, volksdansgroep „Marijke" (onder lei ding van Bavo Beyk). Op de bevrijdingsdag vertrekken om half negen afgevaardigden van de scholen in het Kleverpark voor kranslegging op de Erebegraafplaats aan de Zeeweg. Advertentie voor 10 Kwatta- soIdaatjeskrijgtU van Uw winke lier een 20 cents Manoeuvre reep gratis (geldig tot 31 december '60). Advertentie nu ook in handige tabletten P rABUTTEN VOOR HET W ÉNIGEN VAN gemakkelijk f altijd de juiste dosis j^j^NsrcEBir 0 reinigt en desinfecteert f 1,25 Een befaamd Reckitts produkt De commissie „Nationale Herdenkings avond" te Heemstede, heeft op verzoek van burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard voor de dodenherdenking op woensdag 4 mei het volgende programma samengesteld: 1. Vlaggen halfstok. Des avonds om zes uur zullen van alle openbare gebouwen particuliere woningen en vaartuigen in de gemeente de vlaggen halfstok worden ge hesen. Eerbied voor de vlag vordert, dat deze niet gedurende de nacht blijft uitge stoken. 2. Twee minuten stilte. Om acht uur des avonds zal, nadat dertig seconden van te voren door middel van de brandweersire ne dit tijdstip is aangegeven, in de gehele gemeente twee minuten van volkomen stil te in acht worden genomen. De gehele bur gerij, waar zij zich op dit moment ook in de gemeente bevindt, wordt dringend ver zocht hieraan mede te werken. 3. Herdenkingsbijeenkomst. Van half acht tot half negen zal in een tent op het terrein naast de Dreefschool (Heemsteed- se Dreef hoek Julianaplein) een samen komst worden gehouden ter herdenking van de slachtoffers van nood en tirannie 1940-1945. Op deze bijeenkomst zal het woord worden gevoerd door mr. A. G. A ridder van Rappard, burgemeester van Heemstede; pastoor H. A. J. Drost van de parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart; ds. L. D. van Dijl, predikant van de Ne derlands Hervormde Gemeente en dr. A. Dondorp, predikant van de Gereformeer de Kerk te Heemstede. Verder wordt me dewerking verleend door een aantal mu ziekkorpsen en koren en de organist Eg- bert Vos. De koor- en zangleiding is van de heren L. Nelissen en S. P. Visser. Voor personen boven de zestig jaar zijn zit plaatsen aanwezig. De commissie ver zoekt ook de buitenkerkelijken deze sa menkomst bij te wonen. 4. Stille Tocht. Verder zal een ieder om tien voor negen kunnen deelnemen aan de Stille Tocht, waartoe men zich van half negen af kan opstellen op de Heemsteedse Dreef, bij de Zandvaartkade. Vervolgens zal in vol komen stilzwijgen worden gelo pen via Heemsteedse Dreef, Jacob van Campenstraat, Havenstraat, Raadhuis straat, Raadhuisplein, Van Merlenlaan en Vrijheidsdreef naar het monument voor de gevallen strijders. De ingezetenen, die langs deze route wonen, wordt dringend verzocht tijdens de Stille Tocht de lichten in de etalages en woningen te doven en niet voor de ramen te gaan staan. Gedu rende deze tocht zullen de klokken luiden van de katholieke kerk aan het Valkenbur gerplein. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: G. H. Bekooly, lasser-constructeur, Turfmarkt 4, te Haarlem. Rechter-Commissaris: Mr. N. Smits. Curator: Mr. J. Spreij, Ged. Oude gracht 65 te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden dins dag opgeheven de faillissementen van: de nalatenschap van J. Walgien, laatstelijk gewoond hebbende te Beverwijk aan de H. Mandweg 49 (uitgesproken 11 januari 1955). Rechter-Commissaris: Mr. H. G. Rambonnet. Curator: Mr. J. O. Baron, Breestraat 95a te Beverwijk en van J. Trouwen, Bennebroekerdijk 105 te Benne broek (uitgesproken 18 augustus 1959). Rechter-Commissaris: Mr. L. W. M. M. Drabbe. Curator: Mr. J. H. van Wijk, Ke naupark 24 te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn geëindigd de fail lissementen van: N. J. Teerlink, eigenaar van een Centr. Verwarmings- en Lasbe- drijf, Grote Krocht 7 te Zandvoort (uitge sproken d.d. 20 mei 1958). Rechter-Com missaris: Mr. H. J. Ferwerda. Curator: Mr. B. J. de Boer, Wilhelmina- straat 5 te Haarlem: van De Koster N.V., Duinlaan 12 te Bennebroek (uitgesproken 17 maart 1953). Rechter-Commissaris: Mr. N. Smits. Curator: Mr. O. H. van Wijk te Heemstede en van D. J. C. Peters, film technicus, Bussum, Kon. Emmalaan 17, vennoot van de Vennootschap onder firma Lab. Dimar te Haarlem aan het Spaarne 59. Rechter-Commissaris: Mr. J. D. Vink. Curator: Mr. J. O. Baron. Bij beschikking van de rechtbank is ge homologeerd het akkoord in de surséances van betalingen van: Kwast, bewindvoer der Mr. B. J. Lambers, advocaat en procu reur te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht 92 en J. Sytsma, bewindvoerster: Mr. S. Boekman, ^advocaat en procureur te Haar lem aan dè Nieuwe Gracht 51. Advertentie GRAANKOPERS SINDS 1822 OPENT op donderdag 21 april a.s. een waarin u de meest uitgebreide collectie vogels /.uit aantreffen. ANTHONIESTRAAT 54 - 56 ingang KORTE HERENVEST 15. HAARLEM - Tel. 11607 Op de bovenverdieping van het huis Haarlemmcrstraatweg 125 even over de grens van de gemeente Haarlem, welk ge bouw vroeger dienst deed als spoorwegsta tion (halte Rijksstraatweg) is dinsdagmid dag om kwart over twee brand uilgebro ken. De Haarlemse brandweer, die spoe dig met een hoge- en lagedrukautospuit en een ladderwagen ter plaatse was, heeft het vuur met drie hogedrukstralen ge blust. Een kamer op de bovenverdieping, die door een 85-jarige alleenwonende man be woond werd en waar ook de brand is be gonnen, brandde geheel uit. De beneden verdieping die door twee gezinnen werd bewoond, maar die op het moment van de brand niet thuis waren, liep tamelijk veel waterschade op. Het nablussingswerk van de Haarlemse brandweer is later door die van Haarlemmerliede overgenomen. Buren van de gedupeerde bewoners hebben na het ontdekken van de brand zich beijverd het huisraad uit de kamers op de benedenverdieping in veiligheid te brengen. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door een brandend petroleumstel. De 85-jarige bewoner kreeg een shock en kon nog niet door de politie worden ge hoord. Advertentie Nu sfudio-gefuid voor huiskamer-prijs PE Geluidsband POLYESTER VOORGEREKT Géén vervorming bij overmodulatie. Altijd schone, feil loos werkende mag neet koppen. Voorgerekt, volledig rekvrij. Nooit vouwen of knikken in de band. VRAAG FOLDER BIJ 'UW HANDELAAR. De heer F. A. M. Seuter te Haarlem, die dinsdag veertig jaar journalist was, is toegekend het gouden erekruis Pro Eccle sia et Pontifice, als erkenning van zijn ve le verdiensten in de journalistiek. Op 19 april 1920 trad hij in dienst bij de Nieuwe Haarlemsche Courant, die destijds in de drukkerij „De Spaarnestad" aan de Nas- saulaan gevestigd was. Bij de overbren ging van het technisch apparaat van de Nieuwe Haarlemsche Courant naar Am sterdam vertrok de heer Seuter naar de hoofdstad, waar hij eerst aan de redactie binnenland van de Tijdpers zijn krachten gaf in de functie van chef dezer afdeling en waar hij sinds enkele jaren optreedt als eindredacteur van enige edities van de bla den, daarbij in het bijzonder de belangen van de Nieuwe Haarlemsche Courant be hartigend. Dinsdagmorgen is de heer Seuter in Am sterdam gehuldigd en toegesproken door de algemeen-directeur, de heer J. J. W Boerrigter en de directeur-hoofdredacteur mr. W. A. M. van der Kallen. Laatstge noemde deelde de heer Seuter de toeken ning van de pauselijke onderscheiding mee. In de loop van de middag ontving de heer Seuter in zijn woning aan de Park laan nog vele blijken van belangstelling. Woensdagmiddag 27 april om half drie zal aan de Van Breelaan, hoek Bernard Zweerslaan te Heemstede de eerste steen worden gelegd van het nieuwe gebouw van de Prinses Beatrixschool van de Ver eniging Bijzondere Protestantse Scholen te Heemstede. „NUT EN GENOEGEN" BESLUIT RIET EEN KLUCHT De Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" besluit haar winterseizoen met twee toneelvoorstellingen in het wijk gebouw „De Princehof" in De Glip, op de zaterdagen 7 en 14 mei. Opgevoerd wordt „Een huis vol verrassingen", klucht in drie bedrijven door Johan Blaaser. onder regie van de heer M. J. Beek Beide toneel avonden worden met een bal besloten. Nadat de stoet bij het monument is aan gekomen, zal hier, na het stilzwijgen der klokken, twee minuten stilte in acht wor den genomen. Er zullen geen toespraken worden gehouden, terwijl ook geen vlag gen of vaandels mogen worden meegeno men. Het brengen van een eenvoudige hul de door het neerleggen van bloemen aan de voet van het monument, is wel toege staan. De plechtigheid wordt besloten met enkele liederen, te zingen door een ge mengd koor onder leiding van Evert Haak, waarna nog gezamenlijk het eerste en zesde couplet van het „Wilhelmus" wor den gezongen. Alles geschiede naamloos, de Stille Tocht kenne rang noch stand. Slechts de rechtstreeks nabestaanden van de geval lenen zullen aan het hoofd van de stoet mogen lopen. Na afloop van de plechtig heid bij het monument, zal de tocht via de Molenbrug naar de Herfstlaan worden voortgezet, waar de stoet wordt ontbonden. Ten slotte verzoekt de commissie op de ze avond van zeven tot half tien de café's te sluiten en alle buitenverlichting, zoals neons en lichtbakken te doven. Allen die deze plechtigheden bijwonen, wordt drin gend verzocht er toe mede te werken, dat alles zo ordelijk en rustig mogelijk ver loopt, waardoor een waardige dodenher denking wordt gewaarborgd. Advertentie en daardoor Ja! Alfca Seltzer verdrijft de nare gevolgen ervan (maag van streek en... hoofdpijn!), want elk tablet bevat niet .slechts één maar een com binatie van werkzame geneesmiddelen! Alka-Seltzer verhelpt deze ongemak ken even snel... smaakt aangenaam en is heerlijk verfrissend! W1U. - PHASMA NV. AMSTERDAM Als tegenhanger van het school-voetbal- toernooi voor de jongens houdt de school- liandbal-commissie op de velden van het Van der Aartsportpark in Haarlem donder dag en vrijdag een schoolhandbaltoernooi voor de meisjes van het voortgezet onder wijs. Helaas kan het blokjesbaltoernooi voor de meisjes van de lagere scholen, dat gewoonlijk in het Krelagehuis gehouden wordt, geen doorgang vinden. In verband met een te houden congres is de grote zaal van het Krelagehuis niet beschikbaar. Voor het veldhandbaltoernooi is de be langstelling bijzonder groot. Niet minder dan veertig ploegen, ingedeeld in drie leeftijdsgroepen, zullen elkaar ontmoeten. Donderdag om halftien wordt gestart met de wedstrijden voor meisjes van 16 jaar en ouder, die elfhandbal spelen. Hier vinden we in poule A: Rijkskweek school. Meisjes HBS. Hildebrandschool en Ketelaarschool en in poule B: Klaas de Vriesschool, Chr. Dreefschool. L. Coster- lyceum en Kennemerstreekschool. De meisjes van 14 en 15 jaar spelen don derdagmorgen zevenhandbal en de meisjes van 12 en 13 jaar komen donderdagmiddag binnen de lijnen en spelen eveneens zeven handbal. In beide afdelingen zijn vier poules van vier ploegen geformeerd. Vrijdagmiddag om halftwee beginnen de finales van de verliezersronde en de win naarsronde van alle afdelingen. (Verkort weergegeven) Hollandse prjjs. In één van de restau rants op „Keukenhof" gebruikten wij op eerste paasdag twee kopjes koffie, die, zo als gebruikelijk op drukke dagen, direct afgerekend dienden te worden. Prijs 1,15 inclusief; de ober kon echter niet terug geven van 10 zodat de afrekening even diende te wachten. Tijdens het wachten gebruikten twee En gels-sprekende dames naast ons ook twee koffie, prijs nu echter f 1,20 inclusief, van de door hen betaalde twee guldens hebben zij echter geen wisselgeld terug gezien Daarna kwam de ober weer bij ons en constateerde: „Twee koffie is 1,05, Hol landse prijs" en rekende af! En dan durft men nog te zeggen dat men in hei buitenland zo voorzichtig moet zijn! J. K. DE KONING l

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9