Ierse amateurploeg veel te sterk voor Nederlanders Nederlands Jeugdelftal uitgeschakeld ondanks overwinning op Italië Ron Fraser, bondscoach van KNHB, brak een been in Bloemendaal Dubbele zege van basketbalploeg Reeks voor-Olympische wedstrijden afgesloten met verdiende nederlaag RCH-Limburgia gaat niet door Noord-Nederland speelde gelijk tegen Duitsers Nederlands elftal ongewijzigd Mees voor Belgisch team gepasseerd Portugal eindigde met een punt meer Fullmer behield titel Weer etappe-zege voor de Belg Goossens Oefenwedstrijden Nederlands team Tweede plaats voor OVRA na zege op HVS DONDERDAG 21 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Brocic verlaat PSV Bestuur voetbalclub UVS gedagvaard Het Engels voetbalteam Gelijkmaker kwam vlak voor tijd ter wereld Bestuur van stelt een onderzoek in Nederlandse studenten- ploeg voor Antwerpen TOERNOOI EUROPESE VOETBALUNIE Het jubileum van DOS Bob Maas zakte naar de vijfde plaats in Toulon Zuidafrikaanse ploeg naar Nederland Grote Prijs van Duitsland geldt niet voor wereldtitel Het Nederlands dames team tegen België ongewijzigd Moss... op de fiets 1.- Het Nederlands amateurelftal is er ook In dc laatste wedstrijd voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi niet in geslaagd dc zege te behalen. In Talka Park in Dublin leed het oranjeteam gisteren een volkomen verdiende 6-3 nedcrlaa'g tegen de amateurs van de Ierse Vrijstaat, die bij de rust al een 4-1 voorsprong hadden. Het is voornamelijk een strijd geworden tussen de Ierse voorhoede en de Neder landse defensie. Al dient gezegd te wor den dat de schaarse Nederlandse aanval len stellig niet ongevaarlijk waren. Het pleit voor het moreel van de oranje amateurs dat zij ondanks een 3-0 achter stand reeds na twintig minuten spelen opgelopen zijn blijven vechten voor een zo goed mogelijk resultaat. Helaas zijn de Nederlanders maar heel weinig tot goede combinaties gekomen. In tegenstelling tot de Ieren zochten zij het steeds weer in individuele acties. Midden voor Bouwman was stellig de gevaarlijkste Nederlandse voorhoede-speler. Vooral het doelpunt waarmee hij een kwartier na de rust de stand op 5-2 bracht, was van bij zondere kwaliteit. Dat de nederlaag nog tot 6-3 beperkt bleef is voornamelijk te danken aan het voortreffelijke werk van doelman Lagarde. De overige Nederlandse verdedigers wer den keer op keer door de combinaties van hun tegenstanders verrast. Al in de eerste minuten werd het dui delijk dat Nederland het uiterst moeilijk zou krijgen. Eerst was het rechtsback Van Campen (UW) die nog juist redding kon brengen en even later had doelman Lagar de (Emma) alle moeite met een schot van middenvoor Rice. Linksbinnen McCarthy opende al in de 5de minuut de score. Enkele minuten later drukte linksbuiten McGrath het Ierse over wicht uit in een tweede doelpunt (2-0). Het was rechtsbinnen Hale die na 20 minuten de voorsprong van de Ierse ama teurs opnieuw vergrootte (3-0). Wel zorgde Hainje een minuut later voor een Neder lands tegenpunt, doch doordat McGrath kort voor de rust doelman Lagarde op nieuw passeerde (4-1) was de beslissing in feite al voor de rust gevallen. Ook na de hervatting moest Nederland het accent op de verdediging leggen. Elf minuten hield de defensie stand. Toen werd stopper Van Ierland (Willem II) zo in moeilijkheden gebracht, dat hij de bal in eigen doel trapte (5-1). Het is een ver dienste van de Nederlanders dat zij, on danks deze tegenslag, voor een zo goed mogelijk resultaat bleven vechten. Die ijver werd beloond, want uit een van de schaarse Nederlandse aanvallen bracht middenvoor Bouwman (HFC) even later de stand op 5-2. Op zijn lage en goed ge plaatste schot had de Ierse doelman geen verweer. Zelfs werd het nog 5-3. Daarvoor zorgde linksbinnen Slijkhuis, na een weer galoze solo die hij bij de middenlijn begon. Van dichtbij bracht rechtsbinnen Hale de Voetbal De resterende vijf minuten van de des tijds bij de stand 2-2 gestaakte wedstrijd ECHLimburgia zullen niet zondag, maar op een latere datum worden gespeeld. De KNVB had beide clubs er maandag van in kennis gesteld, dat de resterende periode zo gauw mogelijk en wel zondag aanstaande gespeeld dienden te worden, maar Limburgia protesteerde hiertegen en wees op het feit, dat de strafcommis- sie van de KNVB bij haar uitspraak in de strafzaak bepaalde, dat de match al leen dan diende te worden uitgespeeld als dat aan het einde van het seizoen nood zakelijk was. De KNVB heeft aan deze bezwaren van Limburgia gehoor gegeven. RCH speelt nu zondag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Velox (aanvang 12 u.) Met ingang van heden is het dienstver band tussen de Joegoslavische trainer Ljubisa Brocic en PSV geëindigd. Naar aanleiding van gerezen moeilijkheden, die zich tijdens de op tweede paasdag gespeel de wedstrijd PSVBlauw-Wit toespitsten, is dit besluit in onderling overleg genomen. Reeds eerder was bekend gemaakt dat Brocic aan het einde van dit seizoen, dus reeds na een jaar van zijn contract-periode van drie jaar, zou vertrekken. De training is voorlopig in handen gesteld van de twee de oefenmeester, A van Tuyl. Woensdag zal voor de president van de arrondissementsrechtbank Den Haag een kort geding dienen, dat is aangespannen door het geschorste UVS-lid, de heer Kre kelaar. Het bestuur van de voetbalclub UVS is gedagvaard in de persoon van zijn voorzitter, de heer J. Wonderge. De heer Krekelaar eist ontheffing van zijn schorsing en zal de president van de arrondissementsrechtbank verzoeken het UVS-bestuur een dwangsom van 100.— op te leggen voor elke dag, waarop het in gebreke blijft eiser toegang tot de terrei nen van de vereniging te verlenen. Het Engelse elftal, dat op 11 mei in het Wembley stadion in Londen tegen Joego slavië zal spelen, is als volgt samengesteld: doel: Springett (Sheffield Wednesday); achter: Armfield (Blackpool) en Wilson (I-Iuddei'sfield); midden: Clayton (Black burn), Swan (Sheffield Wednesday) en Flowers (Wolverhampton Wanderers): voor: Douglas (Blackburn), Haynes (Ful- ham), Baker (Hibernian), Greaves (Chel sea) en Charlton (Manchester United). Voor de wedstrijden tegen Spanje op 15 mei in Madrid en tegen Hongarije op 22 mei in Budapest zijn behalve de boven genoemde spelers ook nog aangewezen: doel: Hodgkinson (Sheffield United); ach ter: Howe (West Bromwich Albion); mid den: Knapp (Leicester City); voor: Robson (West Bromwich Albion), Connelly (Burn ley) en Viollet (Manchester United). stand negen minuten voor het eindsignaal op 6-3. Het Nederlandse team speelde in de vol gende opstelling: doel: Lagarde (Emma); achter: Van Campen (UW) en Kruitbosch (Gouda); midden:Mul (NAC), Van Ierland (Willem II) en Libregts (Excelsior); voor: Hainje (Heex-enveen), Verschoof (Feijen- oord), Bouwman (HFC), Slijkhuis (Vitesse) en De Kleermaeker (Vitesse). De eindstand van groep 5 (Europese zone) van de voorronden van het Olym pisch voetbaltoernooi is: Groot-Brittannië ..4 3 1 0 7 136 Ierse Vrijstaat 4 1 1 2 3 99 Nederland 4 0 2 2 2 6—13 Woensdagavond is in Groningen de voet balwedstrijd tussen de teams van Noord- Nederland en Noord-Duitsland gespeeld. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel (3-3). Bij dc rust hadden de Nederlan ders een 3-1 voorsprong. Het elftal van Noord-Duitsland is op het nippertje aan een nederlaag ontsnapt. Drie minuten voor het einde profiteerde de international Uwe Seeler van een slechte doelschop van doelman Roffel en dat betekende voor de Duitsers een moei zaam gelijkspel van 3-3 na een achter stand van 3-0. Zonder twijfel was de halve winst voor Noord-Duitsland verdiend. De ploeg liet voortreffelijke combinaties zien, maar het te korte spel van de voorhoede bleef lan ge tijd vruchteloos. De bijzonder hard werkende noordelijke ploeg nam binnen een half uur een vei'X'assend gx'ote voor sprong. Na twintig minuten gaf midvoor Kuiper onze landgenoten de leiding uit een strafschop na een handsbal van de Duitse linksback Kurbjuhn. Zes minuten later strafte linksbinnen La Crois slecht wegwerken in de Duitse defensie af en in dezelfde minuut verraste een ver schot van rechtsbinnen Verhagen doelman Schnoor volkomen. Vijf minuten voor rust ver kleinde linksbuiten Osterhoff de achter stand tot twee doelpunten (3-1). In de tweede helft kreeg de strijd een steeds harder karakter, vooral nadat links binnen Schreuder 'n vrije schop van links half Dieter Seeler inschoot (3-2). On danks het goed werk van Schreuder en Uwe Seeler in de Duitse voorhoede kon Noord-Nederland zich tot drie minuten voor het einde staande houden. Bij een doelschop trapte doelman Roffel echter in de grond en dc geheel vrijstaande Uwe Seeler miste deze gemakkelijke kans niet (3—3). Naar aanleiding van persberichten als zou de trainer van MVV met onsportieve bedoelingen hebben geprobeerd de uitslag van de wedstrijd MVV-VVV, die tweede paasdag in Maastricht werd gespeeld, ten gunste van MVV te forceren, deelt het bestuur van MVV mede, dat het van een dergelijk gebeuren volkomen onkun dig is. Men zal nochtans onverwijld een onder zoek naar de gang van zaken instellen. Van het resultaat van het onderzoek zal afhangen of en legen wie eventuele maat regelen zullen worden genomen, aldus een communiqué, getekend door dc voorzitter, mr. J. M. Tripels, en de secretaris, W M. .J. Notten, van de Maastrichtse ere divisieclub. Het Nedei'lands studenten-elftal, dat zondag als voorwedstrijd van de wedstrijd BelgiëNederland in Deurne tegen de Belgische studenten speelt, is als volgt samengesteld: Vaandrager (HBS): Boskamp (AFC) en Jansen (Hercules); Tap (Forward). Van Eek (Hercules) en Olderiekerink (Hercules); Lens (Sparta), Duis (AFC). Peper (RCH). Van Steensel (Robur et Velocitas) en Du- son (Quick). Na. de training zochten Humphrey Mijnals, Van der Kuil en De Munclc (v.l.n.r.) verstrooiing hij een partijtje biljart. Overeenkomstig de verwachtingen wijkt het Nederlands voetbalelftal, dat op zondag 24 april in het Deurnestadion bij Antwer pen de 90ste officiële interlandwedstrijd tegen België speelt, niet af vam de ploeg, die op 3 april j.l. in Amsterdam met 4-2 van Bulgarije won. Bondscoach EIek Schwartz maakte de opstelling van het team woensdagmiddag bekend na de voorlaatste centrale training in Den Bosch. De laatste trainingsbijeen komst wordt vrijdag in Den Bosch gehou den. De spelers komen vervolgens zaterdag opnieuw bijeen, in Breda, en overnachten in dc omgeving van Antwerpen. Dc opstelling is: Doel: De Munck (DOS); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Muller (Ajax), H. Mijnals (Elinkwijk) en Klaassens (Feijenoord); voor: Van der Kuil (PSV), H. Groot (Ajax), Van der Linden (DOS), Rijvers (Feijenoord) en Moulijn (Feijenoord). Reserves: Pieters Graafland (Feijenoord), Kraay (DOS), Prins (Ajax) en een der spelex's van het Nederlands B-elftal. Deze zal later door bondscoach Schwartz worden aangewezen. De Feijenooi'd-speler Kerkum, die voor de wedstrijd tegen Bulgarije tot de reserves behoorde, kon woensdag we gens een blessure niet deelnemen aan de training. Het Nederlands B-elftal, dat op zaterdag 23 april in Venlo tegen België B speelt, treedt in de volgende opstelling aan: doel: Jongbloed (DWS, Amsterdam); achter: Teeuwen (VVV) en Veldhoen (Feijenoord); midden: Villerius (Sparta), Walhout (Feijenoord) en De Koning (Sparta); voor: Bergholz (MVV), Schouten (Feijenoord), C. Groot (Ajax), C. van der Gijp (Feijen oord) en Bosselaar (Sparta). Reserves: Van Drecht (Ajax), P. de Groot (Hermes DVS), Franssen (GVAV), Bouw meester (NAC) en Swart (Ajax). De achterspeler Van de Lee van Sparta was wegens een blessure niet beschikbaar. Ook het Belgische elftal voor de 90ste „derby der lage landen" is inmiddels sa mengesteld. De opstelling is: Doel: Seghers (La Gantoise). Achter: Diricx (Union St. Gillis) en Ras kin (Beerschot). Midden: Willems (Lierse SK), Saeys (Da ring) en Jurion (Anderlecht). Voor: Piters (Standard-Luik), Lippens (Anderlecht), Ritzen (Waterschei), Van den Berg (Union St. Gillis) en Jadot (Standard- Luik). Reserves: Vandei'stappen (Olympic Char leroi), Happart (Standard-Luik), Mees (Antwerp FC) en Delire (Olympic Charle roi). De grootste verrassing is de verkiezing van Willems als rechtshalf in plaats van Mees. De opstelling van het Belgische B-elftal zaterdag in Venlo de tegenstander van Nederland-B is: Doel: Dresen (Waterschei); achter: Van Mol (Daring) en Degraigne (FC Luik); midden: Sulon (FC Luik), Spronck (Stan dard-Luik) en Hanon (Anderlecht); voor: Crote (FC Luik), Alois Goossens (Lierse SK). Wegria (FC Luik), Geybels (Beringen) en Letawe (FC Luik). Reserves: Pierre Goossens (Daring), Claes (Union St. Gillis), Meyers (Waterschei) en Van Gooi (Ant werp FC). Het Nederlands .jeugdelftal (T618 jaar) werd woensdag uitgeschakeld voor ver dere deelneming aan het jeugdtoernooi van de Europese Voetbalunie, ondanks een voortreffelijke, zij het fortuinlijke, 1-0 zege op de jeugdformatie van Italië. De grote concurrent van de oranjeploeg, Portugal, won namelijk met een duidelijke score (5-1) van de vaak nogal onbeheerste Griek se jeugd en daarmee was het pleit in poule A beslist: Portugal bereikte de haflve finales. Nederland werd in de poule tweede, voor Italië en Griekenland. Een knappe presta tie, die echter geen verdere consequenties heeft, want het organisatiecomité besloot woensdagavond alle classificatiewedstrij den te laten vervallen. Vrijdag worden in Wenen dus alleen de halve finales gespeeld en zonda*g, eveneens in Wenen, de finale en de wedstrijd om de derde plaats. De Nederlandse jeugd dankte de 1-0 overwinning op Italië, die in St. Poelten in Oostenrijk voor 1500 toeschouwers werd behaald, uitsluitend aan voortreffelijk de fensief spel. Het technisch superieure Italië had namelijk vrijwel voortdurend een groot overwicht, maar dat bleef door het enthousiaste verdedigen van de oranje- ploeg zonder resultaat. Het beslissende doelpunt werd reeds na vier minuten gescoord, door de schotvaar- dige NAC-speler Schx-ijvers. Daarna werd Nederland zeer duidelijk op eigen speel- helft terug gedrongen. Vaak zelfs bestond de Nederlandse „voorhoede" uit niet meer dan twee spelex's, die overigens nog kans zagen om af en toe verwarring te stichten in de Italiaanse vei'dediging. De defen sieve tactiek had succes. De score bleef 1-0. De beste spelex's in het Nederlandse team waren: doelman Van der Merwe. Bunning, Wim de Vries, Van der Laak en Engelsma. De opstelling was: doel: Van der Merwe (NAC); achter: Sluyk (Velox) en Potter (PSV); midden: Bunning (Leeuwarden), Wim de Vries (Enschedese Boys) en Ben de Vries (Sparta); voor: Uytermerk (Blauw Wit), Van der Laak (NOAD), Engelsma (Ajax), Schrijvers (NAC) en Adelaar (Ve lox). Het is mogelijk dat het Nederlands jeugdteam zatex'dag nog een vriendschap pelijke wedstrijd speelt in Wenen. In de andere poules werd bekerhouder Bulgarije verrassend uitgeschakeld door een nederlaag tegen Polen. Tot grote vx-eugde van het Oostenrijkse publiek,want nu bei-eikte de Oostenrijkse jeugd de halve finales. Oost-Duitsland vernietigde in poule C de illusies van West-Duitsland. De eindstand was: Portugal Nederland Italië Griekenland 3 2 3 2 3 1 3 0 7—2 3—2 2—1 1—8 Gymnastiek De Amsterdamse gymnastiekvereniging D.O.S. gaat haar zestigjarig bestaan vie ren met een reeks belangrijke turngebeur- tenissen. Zondagmiddag 24 april wordt met zeshonderd leden een grote jubileum demonstratie gegeven in de Apollohal. Op 15 mei houdt D.O.S. de bondskeur- wedstrijden van het K.N.G.V. in Marcan- ti in Amsterdam, tezamen met Simson, dat vijftig jaar bestaat. Voor deze wed strijd is de inschrijving zeer groot: nu reeds hebben zeven en dertig keurploegen uit alle delen van het land ingeschreven. Voorts houdt D.O.S. op 28 en 29 mei ju bileum wandeldagen in de omgeving van Amsterdam. Er is een fraai pax-cours ge kozen met afstanden van 10-15-30-40- kilo meter. Boksen Door gisteravond onbeslist te boksen tegen Joey Giardello, heeft Gene Fullmer de wereldtitel middengewicht, wlke door de NBA erkend wordt, behouden. Het was de eerste onbesliste partij in Fullmers carx-ière van 56 ontmoetingen. In 107 par tijen heeft Giardello nu 6 maal onbeslist gebokst. De 12.000 toeschouwers, die voor een recette van 110.000 dollar hebben gezorgd radio en t.v. deden er nog 100.000 dol lar bij hebben geen fraaie wedstrijd gezien. Vaak leek het meer op worstelen dan op boksen. Waarschijnlijk krijgt Giar dello op 15 juni nogmaals gelegenheid een gooi naar de titel te doen. De gage van Fullmer gisteren, bedroeg 100.000 dollar. Giardello ontvangt 25.000 dollar. TENNIS. De Belgische Davis Cup-ploeg, die volgende week vrijdag, zaterdag en zondag voor de eerste ronde van de Euro pese zone in Genève tegen Zwitserland uit komt, wordt gevormd door Philippe Was her, Jean-Pierre Froment en Marc de Gronkel. Aanvoerder is Lacroix. De nieuwe bondscoach van de KNHB, dc 26-jarige Amerikaan Ron Fraser, is zijn werkzaamheden in Nederland op bij zonder onfortuinlijke wijze begonnen. Woensdagavond namelijk, tijdens de der de centrale trainingsbijeenkomst voor de kandidaten voor het Nederlands A-team op het terrein van Bloemendaal, brak hij bij een „sliding" het linkeronderbeen, even boven de enkel. Fraser werd ter behande ling opgenomen in het Marine-hospitaal in Overveen, waar hij volgens een voor zichtige prognose van de artsen onge veer twee weken moet blijven. Honkbal Het ongeluk gebeurde vrijwel aan het einde van de training. Als laatste onder deel wilde Fraser met de spelex's de „sli ding" beoefenen. Gezien het harde veld adviseerde hij hen de honkbalschoenen uit te trekken. Zelf echter vergat hij dat. Ron Fraser is de eerste Amerikaanse coach, die door de KHNB werd gecontrac teerd voor een geheel seizoen. Hij arri veerde op 25 maart dus nauwelijks een maand geleden in Nederland. Zijn echtgenote kwam maandag j.l. uit de Verenigde Staten over. Door het onge luk is de KNHB met de training voor de vertegenwoordigende teams weer in een impasse gekomen, want Fraser is in ieder geval voor de practische lessen geruime tijd uitgeschakeld. Er is voor de KNHB bij alle pech één financieel gelukje: dinsdagavond besloot Wielrennen Het verhaal over de Ronde van Tunseië wordt eentonig, de Belg Constant Goos sens heeft woensdag wéér een overwin ning behaald. Het werd in deze zesde rit zijn vijfde etappe-zege en langzamer hand heeft de naam van de jonge Belg in Noord-Afrika een legendarische klank gekregen. Het opmerkelijke was, dat Goossens zijn vijfde etappe-triomf behaalde ondanks de handicap van een gebroken derailleur. Hij had ditmaal in de eindsprint gelukkig slechts één tegenstander, de Zweed Jo hansson, die door de geslaagde ontsnap ping met Goossens de eerste plaats in de algemene rangschikking overnam van de Ooslduitser Scheibner. Goossens bereikte in deze rangschikking de derde plaats achter de Nederlander Swaneveld. Ook de Nederlanders hebben in deze zes de rit, die dwars over de Sahara ging van Kairouan naar Le Kef over een afstand van 182 km (tijd van de winnaar: 4.48.45) goede prestaties verricht. Swaneveld ein digde als derde met 18 seconden achter stand, Emiel Verstraete werd in dezelfde tijd vierde, Mik Snijder negende en Leen van der Meulen elïdé^ beiden op 2.08. In het algemeen plpegenklassement werd de fteaerlancJse equipe, Ifeleid door Evert van Mokum, eerste voor Zweden. Het Nederlands dames-basketbalteam heeft woensdagavond ook de tweede wed strijd van de Scandinavische trip gewon nen. Na de triomf op West-Duitsland, behaalden de Nederlandse dames nu in Kopenhagen een 55-44 zege op de ploeg van Denemarken. Bij de rust was de stand 26-20 in het voordeel van Neder land. Basketbal De Nederlandse ploeg was vooral in de beginfase zeer schotvaardig. Reeds na korte tijd was de stand 18-6, maar Dene marken zag kans de achterstand geheel weg te werken (18-18). Daarna had Ne derland voortdurend een voorsprong. Top- scoorster was de jeugdige Hilda Draak van Agon, die voor 9 punten zorgde. Annie Koper-van Es, Lenie Remeijer en Jeanne Knoop scoorden elk 6 punten. De beste Deense speelster was Pernille Rode Pile- gaard, die voor 23 punten zorgde meer dan de helft van het totale aantal. Ook de heren-wedstrijd tussen de teams van Denemarken en Nederland eindigde met een Nederlandse zege (79-54) (rust 32-22). Slechts in de tweede helft werd de Nederlandse ploeg even bedreigd. De Deen Henning Houmann zorgde toen voor Zeilen Woensdag is op de rede van Toulon de dex'de race gezeild van het intei'nationale kampioenschap van Frankrijk Star-klas se. De Fransman Pisani werd met Frip eerste. De Nederlander Bob Maas, die Jo Scheffer als bemanningslid heeft, moest ditmaal met een tiende plaats genoegen nemen. Agostino Straulino, de Europese kampioen, werd met Merope III zevende. De Duitser Fischer heeft de leiding in het algemeen klassement. Hij vergaarde 55 punten. Straulino bezet met 54 punten de tweede plaats, Bob Maas staat met 42 punten op de vijfde plaats. T ennis De Davis Cup-ploeg, die op doorreis naar Zweden op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 april op de Mets-banen in Scheveningen een vriendschappelijke ont moeting met het Nederlandse Davis Cup team zal hebben, bestaat uit de spelers: Vermaak, Koenig, Gaertner en non-play- ing captain Lister. een gelijke stand (37-37). Maar spoedig daarop had Nederland weer een ruime voorsprong. De produktiefste spelers waren Drie huis (20) en Perrier (18), beiden van The Blue Stars. Sterke van Landlust scoorde 15 punten. Henning Houmann scoox'de 18 punten voor Denemarken. Op vrijdag 22 april spelen de Nederland se teams in Stockholm tegen Zweden. Met deze ontmoetingen wordt de tournee afgesloten. Automobilisme De Grote Pi-ijs van Duitsland, die zon dag 31 juli op Nuei'burgring zal worden gehouden, telt niet voor het wereldkam pioenschap der coureurs. De Duitse auto mobielclub heeft namelijk besloten alleen een formule 2-race (cilinder-inhoud tot 1500 cc) te laten verrijden en niet zo als voorgeschreven voor het wereldkam pioenschap een formule 1-race (cilin der-inhoud tot 2500 cc). De oi'ganiserende automobielclub ver klaarde dit besluit te hebben genomen omdat er weinig interesse is voor de hui dige formule 1, die eind 1960 wordt ge wijzigd. Hockey Het Nederlands dames hockey-elftal is na de prachtige 5-0 overwinning op Duits land voor de wedstrijd tegen de Belgische dames van zondag in Breda ongewijzigd gebleven. De opstelling is dus: doel: Marijke van der Wel (Kieviten); achter: Loes Roos (De venter) en Lia OkkerSmith (RBC); midden: Laura Muller (Gooi-), Jet de Vleeschhou- wer (Forward) en Thea Glasz (Gooi); voor- Mariet Vigeleyn Nikijuluw (Kieviten), Laura Dekker (BDHC), Maaike Wetens (Oranje Zwart), Ans Rouwenhorst (Togo) en Trix Nillesen (EMHC). De Belgische dames zullen als volgt in het veld komen: doel: Berghmans (Park Woluwe); achter: Ancart (Rasante) «en Bouvy (Racing C.B.); midden: Kahn (White Star), Sergant (Daring C.B.) en Maes (Ant werp); voor: Knorsch (Victory), Cogels (Antwerp), Carion (Rasante), Verbeeck (Rasante) en Debbaudt (Rasante). Reserves: Govaerts (Antwerp). Devrin (Victory), De Clercq (Country) en Smeets (Ukkel). het bestuur voor de nieuwe bondscoach een ongevallenverzekei'ing af te sluiten. Woensdagavond om zeven uur werden de contracten getekend. En om acht uur ge beurde het ongeluk Het Nedei'lands honkbalteam zal op za terdag 30 april en op zondag 1 mei oefen wedstrijden spelen tegen een in Duitsland gelegerd Amerikaans legerteam. De eer ste wedstrijd wordt in Den Haag gehou den, de tweede in Haai'lem, op het ter rein van EDO. Het zijn de eerste oefen wedstrijden in de reeks ter voox-bereiding op het toex-nooi om het Europees kam pioenschap, dat in september in Barce lona wordt gehouden. In verband met deze oefenwedstrijden zal het programma voor de hoofdklasse waarschijnlijk in zijn geheel een week worden verschoven. De competitie voor de hoogste klassen zou op het weekeinde van 30 april/1 mei beginnen. Volleybal Maandag en woensdag zullen in het Kre- lagehuis de laatste wedstrijden voor de volleybalcompetitie gespeeld worden en zullen mogelijk de drie ontbrekende kam pioenen zich melden. Het programma dat gisteravond werd afgewerkt was nog van weinig importantie. OVRA stelde zich zeker van de tweede plaats in de eerste klasse heren door een zege op HVS 2. De eerste sets speelden de rijksambtenaren sterk; hun serve was goed verzorgd en Cor Neuteboom excelleerde voor het net. Set standen: 1510, 1510, 615 en 159. OSS en HBC besloten het seizoen met een puntenverdeling, verkregen na een enerverend duel: (OSS—HBC) 12—15, 16— 14, 12—15 en 15—13. De Politie Sportvereniging Haarlem was gisteravond goed op dreef en versloeg kam pioen Gios in drie sets: 155, 1510 en 15—12. Met het oog op de beslissingswedstrijd die vrijdag in Delft tussen Die Raeckse en AMVJ plaats vindt, speelden de roodwitten gisteravond nog een oefenwedstrijd tegen MHBS. De „witten" zijn de laatste weken voortreffelijk op dreef en dat ondervond ook Die Raeckse gisteravond. Josien van Calmthout toonde zich zeer machtig met de bal en mede door een goed ploegver- band werden de roodwitten reeds binnen drie sets onder de voet gelopen. De uitslagen luidden: Heren: Gios—PSVH 0—3. HBC—OSS 2—2. HVS 2—OVRA 1—3. PWN—OVRA 3 2—2. HBC 3—PSVH 0—3. WIK 2—DSS 2 3—0. FES—Energie 3—1. Velox 3—PWN 3 13. Gios 4De Blinkert 3 03. Dames: Gios 2Die Raeckse 4 30. Die Raeckse 3—HVS 2 3—1. OSS—JBS 3—0. De Blinkert 2—OVRA 2 3—0. HBC 4— OVRA 3 2—2. SSO—Topscore 0—3. HBC 5—Vesmia 3 3—0 regl. DSS 3—THB 3—0. Gios 3Velox 3 30. Programma Door een misverstand kwam Vesmia 3 woensdagavond slechts met vijf speelsters naar het Krelagehuis en verspeelde de twee winstpunten die net voldoende waren om een geslaagd seizoen met een kam pioenschap af te sluiten. Nu zijn de oranje- witten op gelijke voet geëindigd met De Blinkei't 3 zodat maandagavond een beslis singswedstrijd de titel als inzet heeft. Aan vang acht uur. De Bloemendaalse politie ontmoet OVRA en HVS 2, ontmoetingen die van invloed zijn op de bezetting van de laatste plaats in de eerste klasse. Gios speelt tegen HBC 2 zijn eerste promotie wedstrijd om een plaats in de eerste klasse. Het volledige programma luidt: Heren, eerste klasse: OVRAPSCB (7 uur), PSCB—HVS 2 (8 uur). Tweede en derde klasse: GiosHBC 2 (9 uur), WIKSpaarnestad, OSS 2PWN 3, Velox 2—WIK 3, FES—OVRA 4, Top scoreDe Blinkert 3, HVS 4Die Raeck se 3. Dames, tweede en derde klasse: FES— Eclecta 3, Vesmia 2—Die Raeckse 4, Ves mia 3De Blinker! 3 (8 uur), Eclecta 2 OSS 2, HBC 5—DSS 2, HBC 5—Spaarne stad, De Blinkert 4—PWN 2 en DSS 3—De Blinkei't 5. Voorbijgangers in de deftige Londense wijk Mayfair keken woensdagmorgen vreemd op toen zij fotografen uit rijdende auto's zagen hangen om een wielrijder te fotograferen, zoals de fotopers dat tijdens wielerwedstrijden op de weg pleegt te doen. De wielrijder was geen befaamd pedaal ridder, doch Stirling Moss, die het feit dat hem zijn rijbewijs is ontnomen, niet onder stoelen of banken steekt. De oud-wereld kampioen der auto-coureurs deed bood schappen op de fiets. Bij de paas-races op het circuit van Goodwood verscheen Moss enkele dagen geleden in een wagen met chauffeur.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17