■IÉ r SENATOR Tsjoe zou Mac Mahonlijn willen erkennen op voorwaarde van concessie in Ladakh Plan voor nieuwe O.E.E.S. is thans gereed gekomen NAAIMACHINES WERELDNIEUWS Poezenovelle Van dag tot dag J en Vijfduizend Oostduitsers naar West-Berlijn 31 ct Groothertogin Xenia in Londen overleden ENGEL DONDERDAG 21 APRIL 1960 3 uxatlex v. DUIVENBODEN De Gaulle onder Fransen in Quebec Friendship had botsing boven North Carolina Felix Kersten overleden Symbool van honderd jaren vakmanschap alleen om de geur al! Veel overeenkomst met de oude organisatie Tulpen-postkoets in Grass ontvangen Op de <~Pra.a.tótoel In het rapport van de „vier wijzen" die op 13 januari de opdracht kregen een nieuwe vorm te geven aan de Organisatie voor Europese Economische Samenwer king (O.E.E.S.) wordt in vijftig bladzijden druks iets voorgesteld dat niet zo heel veel om het lijf lijkt te hebben. De nieuwe organisatie zal Organisatie voor Econo mische Samenwerking en Ontwikkeling (O.E.S.O.) heten en daarin zullen dan ook Canada en de Verenigde Staten vertegen woordigd zijn. Deze landen maakten van de oude O.E.E.S. destijds ontstaan om de Mar shall-hulp t-= verdelen geen deel uit. Juist om hen nader bij de Europese sa menwerking te betrekken heeft men thans de nieuwe organisatie voorgesteld. Van de O.E.S.O. zullen alle 18 landen die nu bij de O.E.E.S. zijn aangesloten ook weer lid zijn. Maar de taak van de nieuwe organi satie is een andere dan die van de O.E.E.S. Deze laatste organisatie heeft vooral in de financiële sfeer verdienstelijk werk ge daan en veel bijgedragen tot het ontstaan van de onderlinge inwisselbaarheid van de Europese valuta's. Ook voor de opheffing van handelsbe lemmeringen heeft de O.E.E.S. haar spo ren verdiend. Maar het ontstaan van twee handelsblokken, de E.E.G. en de EVA, heeft zij niet kunnen verhinderen. Tot de taak van de nieuwe organisatie behoort nu de coördinatie van de handelspolitiek der aangesloten landen. Het valt te betwijfe len of de O.E.S.O. daar nu veel aan zal kunnen veranderen, wanneer dat de O.E.E.S. ook maar in beperkte mate ge lukt is. Zoals het er nu voor staat ont breken haar in ieder geval voldoende machtsmiddelen. De O.E.S.O. zal evenals de O.E.E.S. slechts met eenstemmigheid maatregelen kunnen nemen, met dien ver stande dat ministers kunnen verklaren in bepaalde kwesties niet geïnteresseerd te zijn. Zij worden dan geacht niet tegen het voorstel te zijn en behoeven aan de uit voering daarvan ook niet mee te werken. Deze mogelijkheid zal wel speciaal ge handhaafd zijn om het Amerika niet al te moeilijk te maken toe te treden. Het Amerikaanse Congres heeft namelijk in de regel nogal wat bezwaren tegen het prijs geven van de kleinste stukjes souvereini- teit. Maar de kansen van de nieuwe opzet om de Europese en Atlantische economi sche problemen krachtig aan te pakken zijn door deze clausule niet groter ge worden. Het tweede belangrijke doel is de coör dinatie van de hulp aan de ontwikkelings landen. Natuurlijk is dat hard nodig, maar hulpverlening wordt door tal van landen volkomen verschillend opgevat en rege lingen hiervoor geven zelfs bij kleine pro jecten al de grootste moeilijkheden. Alles zal afhangen van de secretaris van de nieuwe organisatie, waarvoor men een man van het formaat van Spaak wil uit nodigen. naar verluidt zouden de gedach ten uitgaan naar een Nederlander. Zulke mannen zijn schaars, zowel aan deze als aan gene zijde van de At lantische Oceaan. Als men hem vindt blijft het nog de vraag of men een derge lijke kapitein op een zo slecht uitgerust schip mag plaatsen. BERLIJN (UPI) Gisteren zijn op nieuw 700 Oostduitsers naar het wes telijke deel van Berlijn gevlucht, waar zij het opvangcentrum tot overlopens vullen. Sinds Goede Vrijdag zijn er thans 5700 Oostduitsers naar het Westen ge vlucht en hebben er asiel gezocht. De meesten dezer vluchtelingen wensten te ontkomen aan de campagne van de Oost- duitse communisten tot het opheffen van het vrije bedrijf. Het is de grootste uittocht sinds de op stand van 17 juni 1953. Vele van de ge- vluchten zijn boeren die zich niet wilden onderwerpen aan de collectivisering. Een der boeren toonde de autoriteiten een foto van wat eens zijn boerderij was geweest. Hij had haar in brand gestoken alvorens uit te wijken. Advertentie aluminium laloezleön De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 -110 - Haarlem Telefoon 17165 OTTAWA (AFP) In Quebec dat in 1608 door de Fransman Samuel de Cham- lain werd gesticht, trof president De Gaulle tijdens zijn bezoek aan Canada eèn volkomen Franse sfeer. In de rede voeringen die tot hem werden gericht, legden de verschillende sprekers dan ook de nadruk op het feit, dat de nakome lingen van de Franse emigranten, ook na dat Canada in 1763 Brits gebied was ge worden, het culturele erfgoed van hun voorouders hebben weten te bewaren. Pre sident De Gaulle noemde het, in een rede in de universiteit Laval, van essentieel be lang dat de Franse gedachte zich over de wereld verbreidt. „In de strijd tussen de geest en de stof want daar gaat het vandaag om zijn de Franse geest en gedachte onmisbaar voor de handhaving van een vrije wereld", aldus de president. HICKORY (UPI) —Een particulier vliegtuig is vandaag in botsing gekomen met een Friendship boven het vliegveld Hickory, waarbij alle vier inzittenden om het leven kwamen. De Friendship die 36 passagiers en drie bemanningsleden aan boord had, landde veilig op het vliegveld ondanks een beschadigde vleugel. Volgens functionarissen gebeurde het ongeluk toen beide vliegtuigen trachtten tegelijkertijd op dezelfde baan te landen. Hamm (Reuter) De lijfarts van de Gestapo-chcf en het hoofd van de S.S. Himmler, de massage-arts dr. Felix Ker sten, is zaterdag op 61-jarige, leeftijd te Hamm in West-Duitsland overleden. Dr. Kersten heeft gezegd door zijn medische behandeling van de Duitse nazi-leider zo veel invloed op deze te hebben gekregen dat hij in de tweede wereldoorlog duizen den mensen, onder wie vele Nederlanders, heeft kunnen redden. Verder zou hij het bezettingsregime in Nederland hebben doen verzachten en plannen tot deportatie van de Nederlandse bevolking naar Polen hebben kunnen verijdelen. Kersten die in Duitsland is geboren, had de Finse na tionaliteit. Volgens Kerstens autobiografie was hij in staat Himmler te beïnvloeden wanneer deze last had van zijn periodieke maag- aanvallen. Himmler raadpleegde Kersten in 1939 voor het eerst. Advertentie •V rw - •vW '•'Ut.L 'V' NEW DELHI (UPI) Aan een staat- sicbanket in New Delhi heeft de Chinese premier Tsjoe En Lai de door zijn Indi sche collega Nehroc verkondigde mening bestreden, dat de geschillen tussen India en China ernstig van karakter zijn. Tsjoe verklaarde dat de geschillen „slechts een van de tien vingers" betreffen. Dat er ge schillen zijn, was volgens Tsjoe de schuld van Engeland. „Dit is een zeer gecompli ceerde kwestie welke ons door het kolo nialisme is nagelaten", aldus Tsjoe. De redevoering welke Tsjoe aan het banket hield, werd door de Indische ra dio uitgezonden en kreeg veel aandacht in de kranten hier vandaag. Deze speech was de enige gelegenheid welke Tsjoe in het program van zijn bezoek hier gebo den wordt om zich uitvoerig tot de bevol king van India te richten. (Reuter) Politieke waarnemers te New Delhi menen uit woorden van Tsjoe de conclusie te kunnen trekken, dat de Chinese regering bereid is de grens in het oosten, de zogenaamde Maemahonlijn, te erkennen maar dat hij India zal ver zoeken China in de streek van Ladakh, waar China al 30.000 vierkante kilometer van het opgeëiste gebied van 38.000 vier kante kilometer heeft bezet, de feitelijke tóestand te bekrachtigen. De Indische premier Djawaharlal Neh- roe heeft woensdag uitvoerig beraadslaagd met Tsjoe en Lai. 's Morgens duurde het overleg een uur en vijftig minuten en 's middags twee uur. Bij de 's middags gevoerde besprekingen waren slechts de tolken mede aanwezig. De Chinese premier had ook een lang durige ontmoeting met de Indische minis ter van Defensie V. K. Krishna Memon In New Delhi acht men dit gesprek van groot belang, vooral omdat Krishna Me- non de naam heeft op zeer goede voet te staan met Tsjoe En Lai. Door persoonlijke interventie van Menon liet de Chinese re gering in 1955 een aantal Amerikanen vrij, die in China werden gevangen gehouden. (Van onze correspondent in Londen) Groothertogin Xenia, een zuster van Ni- colaas II, de laatste tsaar van Rusland, is gisteren op 85-jarige leeftijd in haar wo ning in het oaleis van Hampton Court o- verleden. Haar zoon, prins Andrew en haar dochter-, prinses Joessoepov, waren bij haar. Enkele maanden na de moord op haar broeder slaagde zij er in uit Rusland te ontsnappen, dankzij het feit dat koning George V een Brits oorlogschip naar de Krim had gezonden om de overlevenden van.de keizerlijke familie in. veiligheid te brengen. Zij was de top-figuur onder de Wit-Rus- sische aristocratie in Londen. De „vier wijze mannen" van de O.E.E.S. (Organisatie van Europese Eco nomische Samenwerking) hebben het plan gepubliceerd voor de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwik keling (Organization for Economie Coope ration and Development, O.E.C.D.). Be halve de achttien landen van de O.E.E.S. zouden ook de Verenigde Staten en Cana da deel moeten uitmaken van dc O.E.C.D. De nieuwe organisatie kan in werking treden wanneer alle 20 landen het ver drag hebben geratificeerd, uiterlijk 1 sep tember 1961, vooropgesteld dat op die da tum tenminste vijftien landen het ver drag hebben geratificeerd. De „vier wijze mannen" stellen voor cp 5 mei in Parijs een conferentie van ver tegenwoordigers van de O.E.E.S., inclusief afgevaardigden van de Verenigde Staten. Canada en de Euromarkt bijeen te roe pen om het plan te bespreken, en het la ter aan een ministersconferentie voor te leggen. De belangrijkste taken van de nieuwe organisatie zijn: Het oriënteren van de commerciële en in het algemeen de economische politiek van industrieel ontwikkelde landen, reke ning houdend met de belangen van on derontwikkelde' landen. De uitbreiding van programma's voor technische hulpverlening. Het verbeteren en uitbreiding van pro gramma's voor rechtstreekse financiële hulpverlening door middel van een spe ciale, beperkte commissie. De organisatie van de economische po litiek van de landen die bij de O.E.C.D. zijn aangesloten zal geschieden langs de zelfde lijnen als die van de O.E.E.S. De postkoets waarmee uit Turkije een tulpebol naar Nederland wordt gebracht, is woensdagavond in Graz, de hoofdstad van de Oostenrijkse provincie Stiermar ken, aangekomen. Woensdagochtend om half twaalf was de koets bij Spielfeld de Joegoslavisch-Oostenrijkse grens gepas seerd. Zowel aan de grens als in Graz stonden groepen belangstellenden de mailcoach, die uit Engeland is gekomen voor de rit van Istanboel naar Rotterdam, en het vierspan te bekijken. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTR. 181 TEL, 14444 Hyena's hebben groot gelijk... Ik heb gelezen, dat een geleerde profes sor, die alles van dit soort dingen weet, verteld heeft, dat in de randstad Holland, toen die nog geen randstad was, nog maar een jaar of vijfduizend geleden, beren woonden. Dat is een griezelige gedachte. Waar wij nu kopjes koffie zitten te drin ken en frieten staan te eten en onze tijd verder met glaasjes op bruiloften en par tijen en kijken naar dames in doorzichti ge gewaden, die in nachtgelegenheden op blote voeten rondhupsen, doorbrengen, klonk maandag voor 250.000 weken nog maar, de doordringende bronstroep der beren door wouden, die wij hebben omge kapt, om er steentje voor steentje Rotter dam, Den Haag en Amsterdam te bouwen, om Nootdorp en Halfweg en alles wal daartussen ligt niet te vergeten, en die be ren deden maar. Nog niet lang geleden zijn bij Vlaar- dingen menselijke beenderen gevonden, waarschijnlijk van uw bloedeigen oer-opa, die door deze rakkers is opgegeten toen hij zijn eerste poging wilde doen een beta melijke randstad te stichten. Is dat niet griezelig? Het is ook gewoon gek. Maandag voor 250.000 weken zat geen mens op het Leidseplein en er liep nie- mo.nd over het Lange Voorhout of de Coolsingel, om de enorm eenvoudige re den, dat die er allemaal nog niet eens wa ren. Diezelfde oer-vader van u had er geen flauw idee van, dat hij, als hij eventjes geduld zou hebben, naar de bioscoop zou kunnen gaan en dat die vervelende bossen met achter iedere boom een beer, plaats zouden maken voor broodjeszaken enzélf- helpwinkels en dat hij zich helemaal niet druk behoefde te maken om arme onschul dige vogels te schieten om die rauw met zijn blote handen op te eten, omdat er ca fetaria's zouden komen, waar hij, zonder pijl en boog, broodjes kaas en ballen ge hakt zou kunnen krijgen, zoveel als hij maar wilde en zonder één schot. En die beren maar door de Kalverstraat, door de Hoogstraat en over het Spui wan delen en zich 's winters ingraven onder het Rembrandtplein en zo, voor hun lan ge slaap. Dan kon opa tenminste onge stoord zijn broodje-kraai schieten, maar ten slotte heeft dat blijkbaar toch niet ge holpen, anders waren zijn bleke botten niet bij Vlaardingen gevonden. Overigens hebben wij in de randstad Holland nog beren genoeg, want bijna ie dereen koopt zijn televisie en zijn brom- ponnie op afbetaling; die kluiven ons ook tot op het bleke bot af. Maar zij doen geen winterslaap, o nee. Het is allemaal wel heel veranderd in die 250.000 weken. Nog weer zo'n tijdbe- stekkie en het is wéér helemaal anders Misschien wéér woud met beren. En waar u nu met uw uit de kluiten ge wassen nicht kopjes thee zit te drinken en vrolijke grapjes zit ie vertéllen, leeu wen en tijgers en lachende hyena's, die hardop lopen te grinniken om alle drukte die u over alles hebt zitten te maken. Als je er even over nadenkt, is het alle maal reuze-gek en hebben de hyena's groot gelijk dat zij lachen. Of niet soms? Elias V Verwarring. Bij het. vliegtuigongeluk in de nabijheid van Bogota, Columbia zijn dinsdagavond niet zoals wij berichtten 17 maar 31 personen om het leven gekomen en niet 19 maar 15 gewond Aan boord van het toestel bevonden zich 50 personen. Kort na de ramp heerste verwarring omtrent het aantal inzittenden, omdat in Barranquilla en Medellin reizigers het vliegtuig hadden verlaten en nieuwe passagiers waren in gestapt. Aandrang. Rusland heeft Engeland ge vraagd zijn verwerping van een Rus sisch voox-stel inzake Laos te herzien De Sovjet-Unie had voorgesteld, dat de gezamenlijke voorzitters van de confe rentie in Genève over Indo-China in 1954 een beroep op Laos moeten doen om de overeenkomsten van Genève in acht te nemen. Bij het opentrekken der gor dijnen in de prille ochtend keek ik regelrecht in de sater achtige ogen van een dikke katerkop, die met een fanatiek verlangen ons huis binnen gluurden. Dat was tien weken geleden. Er is sindsdien heel wat gebeurd. Onze egaalzwarte poes is van haar nachtelijk avontuur toen thuisgekomen met het air- van een jongedame, die voor het eerst naar een bal geweest is. Zij nipte van haar melk schoteltje alsof zij met alle materiële geneugten had afge rekend en een nieuwe levens beschouwing was gaan aan hangen. Zij had van toen af aan het contemplatieve leven aanvaard en bracht haar da gen door met diepzinnig in het vuur van de haard te sta ren. Als wij haar aanriepen, draaide zij verveeld en na lange bedenkingen haar kop om met ogen, die zeiden: er is niets meer van belang in het leven, dat ik niet weet. Zij wist alles. Zij wist ook, dat katers onvolwassen dieren blijven tot hun ouderdom toe en nooit de levenswijsheid verwerven, die poezen wordt toebedeeld als zij in verwach ting zijn geraakt. Een kater blijft door ramen gluren en zijn tijd verdoen met. roman- li sche beuzelarijen, doch een poes veracht hem na die ene, bitterzoete nacht. Zij groeit hoven, hem uit, zij wordt ouder dan hij in enkele weken tijds en zij vergeet zijn bestaan bij de gedachte aan wat haar zal worden geschonken door enkel geduldig te zijn. En geduldig is zij tot in het absolute. Zij beweegt zich langzaam en tijdeloos, zij kijkt ons aan met een samengekne pen mondje en halfgesloten ogen, waarin de innigheid van een wiegelied glinstert. Zij legt zichzelf voorzichtig neer, vol tederheid voor haar eigen we zen, dat zich dag na dag ver der verwijdert van haar per soonlijkheid tot het zich af scheidt en zelf persoonlijkheid in veelvoud wordt. De domme kater bleef dom verlangen en glui-en. Hij was even egaal zwart als onze poes, zodat het een huwelijk van ge lijken kon worden genoemd, dat alle beloften inhield voor het achterwege blijven van al te schrille verrassingen. Zwart en zwart, verbonden in één zwarte nacht van hartstochte lijke trouw, uiteengegaan daarna in wijsheid en dom heid, gescheiden door verach ting aan de ene en teleurstel ling aan de andere kant. De zwax-te kater zal zich later wellicht getroost hebben met de overtuiging, dat die zwarte niet de enige op de we reld was en hij zal die over tuiging onmiddellijk in daden hebben omgezet. Onze poes heeft zich geen enkel moment meer beziggehouden met de vraag, wat er van hem gewor den was. Heerlijke concentra tie van barbaarse natuur- kracht op de realiteit van het leven! Barbaarse echtgenote, principieel verachtend wat had afgedaan en principieel ver wachtend wat komen moest zelfstandig en eenzaam de taak aanvaardend die het leven haar had opgelegd en alle sentimentaliteit van zich af schuddend als stof bij de schoonmaak. De daaropvolgende weken brachten fasen van naderbij - komende vervulling: haar con- templativiteit maakte haar menselijker dan een mens. Zij keek bedachtzaam en ernstig rond naar een kraambed, schudde het hoofd tegen de kartonnen doos die wij arme, kunstmatige belangstel lenden voor haar klaarzet ten en besloot nog even te wachten tot de volgende week. Toen werd zij iets actiever en bracht zelfs enkele nachten door in een voddenmand, alsof zij die op zicht had besteld. De voddenmand werd tenslotte afgekeurd en de keus viel ver volgens op een doos met pop- pekleertjes. De poppewieg werkte blijkbaar geenszins op haar fantasie, want die heeft zij niet eens geprobeerd. En al die tijd bracht zij de avonden door op het haard kleedje, ons nu en dan na denkend bekijkend en pein zend over de vraag, hoe wij het zouden opvatten. Zij liet zich geduldig betasten, in de overweging dat zij het onmo gelijk voor ons verbergen kon houden tot de grote dag. Zij bepaalde haar dieetkeus tot vis en weigerde het ordinaire kattebrood, openhartig haar grillen botvierend als een ver wende dame van goeden huize, die stamhouders zal voort brengen. De zwarte kater kwam nog éénmaal kijken, op een mis troostige regenmiddag, toen hij waarschijnlijk elders niemand had thuisgetroffen. Hij stond met zijn voorpoten omhoog tegen het raam met een dom me grijns van mislukte char me op zijn brede gezicht. De kraamvrouw sliep ^p het haardkleed, doch zij werd met een schok wakker en schoot overeind met een grommende woede. De kater trok grote, verongelijkte ogen open en probeerde de schijn te wekken alsof hij langzaam en onge ïnteresseerd wegliep, doch in werkelijkheid vloog hij in barre schrik over de haag het ongewisse in. Men kan onmogelijk vol houden dat hij haar heeft la ten zitten. Integendeel, met sen zeldzame fierheid en di rectheid heeft zij hem verteld, dat hij voor haar part niet eens meer bestónd. Vreemde maatschappelijke opvatting, doch zeldzame levensmoed en adeldom! Toen de zwarte echtgenoot versmolten was in de regen, keek zij ons aan met een wijs heid die ons verbaasde. Wij kunnen die wijsheid niet vat ten, omdat wij eigenlijk héél domme wezens zijn. Hóe dom, dat is met Pasen gebleken. Want nadat wij een vaag medelijden hadden ge voeld met de verachte zwarte kater en onze poes in stilte een gebrek aan trouw hadden ver weten, althans een gebrek aan begrip voor de bindmiddelen der mannelijke liefde, koester de zij op de ochtend van de tweede paasdag een drieling van verbazingwekkend uiter lijk: drie grijsgestreepte kater tjes. De zwarte kater zal nooit weten, wat een onmenselijk krom figuur hij geslagen heeft. En ergens op de wereld zwerft een grijsgestreepte kater rond. die nooit de vreugde kennen zal waarmee een zwarte moe der drie van zijn evenbeeldjes omhult met trotse tederheid Ook in het dierenrijk zijn de levensvreugden vreemd ver deeld en worden zij vreemd genoten. Doch zowel voor de kater als voor de kat geldt, dat hun vreugden nimmer ver gald worden door toekomst- zorgen of verdriet van her innering. Terwijl onze poes in volle weelde de zaligheid van het moederschap smaakt, heeft zij de mensen en dat zijn wij in dit geval belast met de enige zorg die zij eigenlijk hebben moest: Hoe raken wij die drie met ?oed fatsoen weer kwijt? Ondergelopen. De rivier de Secchia is woensdag ten noorden van Modena in Italië buiten haar oevers getreden waar door de plaats Vacezzo (7.400 inwoners) is ondergelopen. In het dorp Sant Anto nio is een dode in het overstromings water aangetroffen. Honderen huizen zijn ontruimd. Op enkele plaatsen zou het water in Cavezzo twee meter hoog staan. Vangst. De politie van Montevideo heeft traangas moeten gebruiken om een enorme menigte uiteen te jagen, die zich op de havenkade bij de Russische walvisvaarder „Sovetskaya Urania" had verzameld. De politie heeft mede gedeeld dat ongeregeldheden waren uit gebroken. Waarom, en door wie veroor zaakt, is niet bekend. De „Sovetskaya" en zestien jagers liepen zondag binnen, na in de zuidelijke ijszeeën een record- hoeveelheid van 4.350 blauwe walvissen te hebben gevangen. Oude kisten. Een vorige maand gehouden proef met het per vliegtuig overbren gen van militairen van de V.S. naar Porto Rico heeft aangetoond, dat 90 percent van de hiervoor beschikbare transportvliegtuigen verouderd is, zo is door het hoofd van de Amerikaanse luchttransportdienst, voor een congres commissie verklaard. Het huidige ma terieel van de luchttransportdienst is een beperking van de omvang der Amerikaanse troepenmacht die binnen een aanvaardbare tijd naar verafgele gen plaatsen kan worden overgebracht. Dreigbrief. De Oostenrijkse politie heeft de bewaking op zich genomen van de dochter van een rijke Indische indus trieel nadat de vader een dreigbrief had ontvangen. Volgens een waarschu wing van Interpol werd in de brief aan de Indische zakenman, die enkele fa brieken in New Delhi bezit, een groot bedrag geëist, anders zou de 18-jarige Pamela Morada, worden ontvoerd en vermoord. Zij studeert aan de hotel school in Bad Hofgastein en wordt sinds Pasen bewaakt door enkele Oosten rijkse politiemannen in burgerkleding. Hulp. Irak zal de Algerijnse verzetsbewe ging twintig miljoen gulden geven en meer wapens en militairen naar Alge rije zenden, zo is te Bagdad bekendge maakt na afloop van een bezoek van drie dagen, dat een Algerijnse afvaar diging onder leiding van vice-premier Belkacem van de voorlopige Algerijn se regering aan Irak heeft gebracht. Irak heeft toegezegd, dat het zijn poli tieke en economische boycot van Frankrijk zal voortzetten. Brand. In een dorp nabij de Indische stad Lucknow zijn woensdag 30 mensen om het leven gekomen en 18 gewond, door dat brand uitbrak in een huis waar voorbereidingen voor een bruiloftsfeest werden getroffen. De slachtoffers wa ren voornamelijk vrouwen en kinderen. Wolk. Een wolk radioactieve stof, af komstig van de eerste Franse kern proef in de Sahara op 13 februari, is tussen 25 februari en 1 maart boven Frankrijk waargenomen, zo heeft het Franse commissariaat voor kernenergie woensdag bekendgemaakt

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3