fa. J. J. van J^atf Goggomobil Geslaagde slotavond van cursus „Jong Haarlem.... vooruit!" Eerste wedstrijd in afd. A I: HTS-Rijkskweekschool3-0 „Er is vooruitgang in de strijd van de Republiek der Zuid-Mol ukken" Aufomobieishcw Geen oefenvluchten van DC-8 op „Arlanda" KLM laat DC-7c's ombouwen tot vracht vliegtuigen Speeltuin Patvliet in Delftwijk zaterdag open Twee ongelukken op onbewaakte overwegen Ernstige schipbreuk bij Philippijnen Men zoekt nieuws in dit dagblad DONDERDAG 21 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 UIT STAD EN STREEK Kermis voor jeugdwerk SCHOOL VOETBALTOERNOOI Mr. A. Stempels spreekt over Europese eenwording Verkoop ten bate van Doe Open'-actie MrK. van Rijckevorsel sprak op herdenkings avond van f,Door de eeuwen trouzv" De uitbreiding van de Gemeente-Universiteit Burgerlijke Stand van Haarlem RECHTSBIJSTAND en zoekt Limousine Combi Bestel (gesloten) ™T" l I Limousine T300 - T 400 Sport Coupé T 400 Bestel (gesloten) Lang niet alle twaalfhonder deelnemers aan de winteravondontwikkelingscursus sen van de stichting „Jong-Haarlem. vooruit!", zijn woensdag in het Minerva- theater bij de traditionele sluitingsavond aanwezig geweest. Zij, die het korte reis je naar Heemstede echter wel hebben on dernomen, zagen deze kleine moeite be loond met een gevarieerd programma, dat een passend besluit vormde. Harry van Os verzorgde hiervan het openingsnummer. Zichzelf op de luit be geleidend zong hij een aantal volksliedjes: een Duits, drie Franse, drie van eigen bodem en drie negro-spirituals. Voorts gaf hij een interessant uiteenzet ting over de luit, het oudste muziekinstru ment ter wereld. Jan Bronk, lid van het pantomimejeugd-theater Carrousel,speel de enige pantomimes, welke bij dit pu bliek nog vrijwel onbekende kunstvorm eveneens veel waardering ondervond. Ty peringen als touwtrekker en wielrenner werden met een verbluffende virtuositeit uitgebeeld. Even vermakelijk was zijn hu moristische parodie op de bedrijvige kap per. Het genre„liedjes aan de vleugel" werd vertegenwoordigd door Jacques van Kollenburg. Op bijzonder gelukkige wijze zelfs, want hier was een talentvol tekst dichter aan het woord, die blijk gaf van een originele woordkeus en visie. Zoals de knap gevonden satire op het even saaie als oerdegelijke Nederlandse familiepen- sion, waarin hij het telkens terugkerend motief van het bekende „Für Elise", zo buitengewoon vermakelijk hanteert. Het ensemble bestond verder uit Joke van de Berg en Gerard Heystée, waarvan eerstgenoemde het volgend seizoen ver bonden zal zijn aan de toneelgroep „En semble". Zij demonstreerde een prettige veelzijdigheid. Eerst als het enthousias te actricetje in een geestig schetsje en vervolgens als Lady Eileen in de bekende één-akter van Alfred Sutro. Na de pau ze voegde zij hier nog een goed getypeer de vrouw van de zelfkant aan toe, in een korte thriller van F. Clarke Smith. Gerard Heystée assisteerde haar vooral in dit stukje knap, als de even lugubere als glib berige Chinees. Dit met veel bijval ontvangen program ma, was aan het begin van de avond met een kort woord ingeleid door wethouder D. J .A. Geluk, als voorzitter van het stichtingsbestuur. Tot zijn genoegen had spreker gedurende het afgelopen winterse zoen een geringer verloop en een toene- Hoewel de K.L.M. circa tien dagen ge leden bekend maakte, dat de nieuwe DC 8 straaltoestellen op het vliegveld Arlanda buiten Stockholm de noodzakelijke oefen- vluchten zouden gaan maken, teneinde de Amsterdamse bevolking niet langer met 't lawaai der motoren te hinderen, draait de eerste DC -8 machine die door de Douglas- fabriek is afgeleverd, de Albert Plesman, nog steeds met vrij grote regelmaat zijn rondjes boven Schiphol. Gisteravond werd de tweede, die de naam .„Daniel Bernoul li" zal krijgen, in ons land verwacht. Heeft de K.L.M. het plan om met deze toestellen bij Stockholm te oefenen laten vallen, nu- de bevolking een beetje aan het nieuwe geluid gewend is en er min der over geklaagd wordt? „Neen," aldus een functionaris.der K.L.M., „het heeft nooit in de bedoeling gelegen de standplaats der machines voor de duur van de oefenvluchten naar Stock holm te verplaatsen. Alleen bij bepaalde weersomstandigheden zal men wellicht van Arlanda gebruik gaan maken." In de nachtelijke uren wordt slapend Amsterdam echter niet meer door de straalmotoren gewekt, want dan blijft de „Albert Plesman" aan de grond. De Douglas-vliegtuigfabrieken in Santa Monica (Californië) hebben van verschil lende luchtvaartmaatschappijen op dracht ontvangen om een aantal DC-7c passagiersvliegtuigen om te bouwen tot DC-7f vrachttoestellen. Nu de straalvlieg tuigen het passagiersvervoer gaan over nemen en de vraag naar luchtvrachtver- voer steeds groter wordt, zal een groot aantal van deze toestellen in de toekomst uitsluitend als vrachtvliegtuig dienst gaan doen. In totaal heeft Douglas reeds 26 opstel lingen ontvangen tot ombouw van de DC-7c's. De K.L.M. heeft zich als eerste niet-Amerikaanse luchtvaartmaatschappij aangemeld voor het ombouwen van 2 DC-7c's. Nog dit jaar zullen die twee vlieg tuigen daartoe naar Amerika worden ge zonden. In september wordt de eerste ma chine omgebouwd in Nederland terugver wacht. De tweede zal in januari 1961 ge reed zijn. Met een snelheid van 580 km. per uur zullen de nieuwe DC-7 „Freights" 15.700 kg vracht kunnen transporteren. Nieuws in het kort Officiële opening. Woensdagmorgen 11 mei om half elf zal de nieuwe rooms- katholieke industrie- en huishoudschool „Mons Aurea" aan de Garenkokerskade te Haarlem officieel worden geopend. Been gebroken. Een negenjarige schooljongen uit Haarlem liep woensdag in een speeltuin in Overveen tegen een zwaaiende schommel op. Met een gebroken linkerbeen is hij' haar het Marinehospitaal overgebracht, nadat hij op de plaats van het ongeluk door een arts was behandeld. Geen spreekuur. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem houdt deze week geen spreekuur. Jubileum. Op 1 mei is de heer D. Schild veertig jaar werkzaam bij de firma A, Vernout, boek- en kantoorboekhandel in Haarlem. Op maandag 2 mei recipieert de heer Schild van half elf tot half één ïan de zaak, Warmoesstraat 10, Haarlem. Ankerclubhuiswerk. De opbrengst •an de actie, die de Vrienden van het \nkerclubhuiswerk in Haarlem zijn be- onnën ten behoeve van een nieuw club- iuis, is dit jaar de 5000 gepasseerd. Ver geleken met de opbrengsten in de voor gaande jaren (1957: 1300, 1958: 1800, '959: 3500) is een duidelijke stijging te bespeuren. mende belangstelling geconstateerd. Hij beschouwde dit als een verdiend compli ment en een verblijdend resultaat voor het enthousiasme van de diverse docenten. Zij vervullen hun taak immers met volle dige overgave, zonder op tijd te letten, voor welke bijzondere toewijding een in verhouding te geringe beloning kan wor den uitgekeerd. Vandaar dat de wethouder gaarne van deze gelegenheid gebruik wenste te ma ken, om nogmaals zijn grote' erkentelijk heid onder woorden te bx-engen ten opzich te van allen, die het mogelijk hebben ge maakt dat de afgelopen wintercursus weer volledig geslaagd kan worden genoemd. Na wethouder Geluk werd het toneel nog betreden door één der cursisten, die zich niet minder dankbaar toonde tegenover zijn docenten. Zijn verzoek om een ap plaus voor de docenten, werd door zijn medecursisten dan ook spontaan ingewil ligd. Zaterdag, des middags om half drie, zal de nieuwe speeltuin „Patvliet" aan het Marianne Philipsplantsoen in Delft- wijk officieel worden geopend. Na de ope ningsplechtigheid houdt het bestuur van het Haarlems Spèeltuinverbond voor ge nodigden en andere belangstellenden een bijeenkomst in de aula van de Louise de G'olignyschool, eveneens aan het Marian ne Philipsplantsoen. Zaterdagmiddag zal ds. W. M. van As- pei-en om twee uur een kermis openen, die zal worden gehouden in het wijkgebouw van de Oostei-kerk in Haarlem. Er zullen verscheidene atti-acties zijn zoals speex-- werpen, ballengooien en ballonblazen. De opbrengst van deze kermis, die is geopend van twee tot vijf en van zeven tot elf uur is bestemd voor het jeugdwerk van de Ne derlands hervormde jeugdkapel-oost. Woensdag werd bij het Haarlemse schoolvoetbaltoernooi voor het eerst ge speeld in de nieuwe afdeling A I, en wel de wedstrijd HTS I tegen Rijkskweek school. De jongens van de Rijkskweek school speelden maar met tien man en hadden een invaller voor de doelverdedi- ger. Deze wedstrijd, die twee keer drie kwartier duurde was tot een kwartier voor het einde zeer spannend. Een klein mis verstand in de achterhoede van de aan staande onderwijzers had een 10 achter stand voor hen tot gevolg. In de laatste minuten van de wedstrijd wisten de HTS'ers er zelfs 30 in hun voordeel van te maken. In de verliezersronde van de afdeling D vielen weer enige grote ovex-winningen, respectievelijk nederlagen te noteren, na melijk 7—1, 7—2, 7—0 en 14—0. Van de drie elftallen van het Christelijk Lyceum werden het tweede en derde uitgeschakeld, terwijl het vierde met 72 won. Na het nemen van strafschoppen wisten de r.-k. ulo Oost II en Triniteitslyceum V zich voor de volgende ronde te plaatsen, evenals het derde elftal van de St. Jei-oen-ulo. Van één elftal van een school met zestien spelers op de lijst, waren echter slechts zeven spe lers aanwezig. Niet prettig voor de com missie, omdat de wedstrijd daardoor niet gespeeld mocht worden. Met inbegrip van tegenpartij en scheidsrechter dus twintig teleurgestelde personen. De uitslagen van woensdag zijn als volgt: Op de onbeveiligde overweg te Colm- schate in de spoorlijn Deventer-Holten is de 73-jarige Th. van der Veen onder een passerende trein geraakt. De man over leed ter plaatse. Hij werdverpleegd in het rusthuis „Salland" dat in de nabijheid van de overweg gelegen is. Op een onbeveiligde overweg in de ge meente Woensdrecht (bij Bergen op Zoom) is de tienjarige Lauren de Klerk uit Ber gen op Zoom door een trein aangereden. Het kind werd zeer ernstig gewond naar het gasthuis in Bergen op zoom overge bracht. Het jongetje was met enkele vriendjes opw eg naar het „zeebad de Duintjes". De fiets, waar hij op reed werd volkomen vernield. De trein had een half uur vertraging. Vanmorgen is de 61-jarige bromfietser J. Snel, aannemer te Alphen a. d. Rijn. op de Herenweg te Alphen door een auto aangereden en op slag gedood. Hij reed op de snelweg omdat het rijwielpad gedeelte lijk was opgebroken. Toen hij de weg overstak om weer het fietspad op te rijden, werd hij aangereden. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: H. van Kappen-Bijlsma, z. ONDERTROUWD: H. A. Zeven en L. Bakker, P. F. W. Dekker en E. W. Ament, R. Voogt en E. H. Polzin, H. H. Ohm en E. Stroeker. GETROUWD: H. J. Mindcrman en H. H. Kramer, P. L. Verzeilberg en A. Lammer- se. OVERLEDEN: Wed. M. Bennema-Feen- stra, 86 j. R. J. Raken, 77 j., mevrouw M. v. d. Laan-v. d. Zon, 83 j. A. E. van Kappen, •93 j. J. C. Hai-sveldt, 78 j. In de Stadsschouwburg te Haarlem heeft het Amsterdams Ballet gister avond een uitvoering gegeven van enkele nieuwe werken van zijn reper toire. Een Haarlemse première was Variaties op een thema van Hay dn, welker schitterende aankleding in goud en wit veel bewondering oogstte. Op de foto: een scène uit dit ballet. Afd. A I: HTS I—Rijkskweekschool 30. Afd. D: derde ronde verliezers: Trini teitslyceum V wintSt. Ger. Maj. VGLO III 22. R.K. ulo St. Jozef IIIR.K. ulo Oost II wint 00. Chr. Lyceum IIICen trale School II 2de 3—5. LTS VI—Kon. Wilhelmina III 71. Chr. Lyceum IV Lorentzlyceum V 72. Sted. Gym. III— Lorentzlyceum VII 140. Hartenlust III Chr. Lyceum II 70. 3de ronde winnaars: St. Ger. Maj. VGLO II—R.K. LTS V 2—1. Triniteitslyceum IVSt. Jeroen ulo III wint 11. Centr. School I 1stePrinses Irenesch. II 41. LTS n.o.Hildebrandsch. III 05. Lorentz lyceum IV—Klaas de Vriessch. III 7—1. Lourens Costerlyceum IVBronstee ulo III 30. A. H. Gerhardsch. IllLouise de Col. III 5—0. MANILLA (UPI) Halverwege Zuid- Vietnam en het meest zuidelijke eiland der Philippijnen, Palawan, verkeert een klein Philippijns schip in nood met 110 perso nen aan boord. Dit schip, de „Marli 5" meet 97 ton. Het is op een rots gevaren. De radiotelegrafist heeft wanhopige bood schappen gestuurd dat het schip in zinken de toestand verkeert en slechts één red dingboot heeft. Later zond hij de bood schap „Water in de machinekamer. Geen hoop, geen hoop." Een vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht heeft gemeld twee ï'ubberreddingsvlotten te hebben af geworpen nabij het schip. Een torpedojager van de Amerikaanse marine die op topsnelheid naar het schip op weg ging, de „Arnold J. Isbell" bereik te het inmiddels en nam de opvarenden over van de reddingsvlotten die door het militaire vliegtuig waren afgeworpen. De zee was kalm en men verwachtte, dat de gehele reddingsactie een vlot verloop zou hebben. De „Marli 5" is een vissei-sboot uit Ma nilla, op weg naar de visgronden in de Chi nese Zee. Aan boord waren 94 vissers en een bemanning van 16 koppen. Het Haarlemse Werkcomité voor het Europese Federalisme houdt dinsdag 26 april, 's avonds om acht uur in hotel Lion d'Or in Haarlem een bijeenkomst, waar mr. A. Stempels, hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamse Courant zal spreken over „Een plattegrond van de Europese eenwording." De werkstukken, die de jongens van de Haarlemse Lieven de Keyschool ten bate van de „Doe Open" -actie hebben ver vaardigd, zullen donderdag 28 api-il 's avonds om acht uur in de Lieven de Key school worden verkocht. Er zijn tuinstoe len bij, prullebakken, bijzettafeltjes en ve le andere nuttige en mooie dingen. „De schaarse, maar toch geregeld bin nenkomende berichten uit de republiek der Zuid-Molukken wijzen op voortduren de strijd. Men kan niet zeggen dat het verzet het gewapend verzet op Ceram en het geestelijk verzet op de andere eilanden, zoals Ambon is verminderd. Men behoeft niet te spreken van stilstand, maar men kan spreken van vooruitgang, niet alleen uitgaande van de realiteit van het recht, maar ook van die van de fei ten. Daarom kunt u voortgaan op de weg die u eens bent ingeslagen", aldus zei woensdagavond het Tweede-Kamerlid nar. K. van Rijckevorsel op de herdenkings bijeenkomst die de stichting „Door de eeuwen trouw" afdeling Haarlem en om streken in de kroonzaal van Brinkmann in Haarlem hield ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Republiek der Zuid-Molukken. Mi". Van Rijckevorsel hield zijn toe spraak onder de titel „De strijd voor Am- bon op het ogenblik". Hij begon te zeggen dat velen Ambon als een hopeloze taak zien, waarvoor enkele groepjes mensen zich maar blijven inspannen ten nadele van de Zuidmolukkers zelf, die doorgaan met een strijd zonder uitzicht. In een tijd dat de mensen steeds meer verantwoorde lijkheid voor elkaar voelen en zich ver plicht voelen morele steun te geven als ergens in de wereld onrecht wordt gedaan (het recentste voorbeeld: de apartheids politiek in Zuid-Afrika) wordt volkomen onvoldoende zorg en aandacht besteed aan de bevolking van de Zuid-Molukken. Het zelfbeschikkingsrecht voor de volke ren in Nieuw-Guinea is wel een zoi"g van de regering, maar er wordt volkomen on voldoende zorg en aandacht besteed aan volkeren die in ontwikkeling verre de meerdere zijn van die in Nieuw-Guinea. Er is geen stilstand, maar vooruitgang, aldus mr. Van Rijckevorsel, die verder zei dat de aanhang van de stichting „Door de eeuwen ti'ouw" is toegenomen, omdat de zaak-Ambon toch aanslaat aan het geweten van het Nederlandse volk. Hij zei ten slotte de stichting te willen noemen een groep van mensen die de lamp van het recht willen blijven bran dend houden totdat het gunstige ogenblik gekomen is door omstandigheden van bui ten en door Gods wil. Tot het uiteindelijk zal kunnen worden een grote vlam die iedereen in beweging kan bx-engen tot het bereiken van het beoogde resultaat". Tevoren sprak prof. J. Prins uit Utrecht over „De Zuid-Molukken ais gewetens vraag". Spreker was van mening dat Ne derland in 1952 vei-dragen heeft gesloten met Jalta-achtige trekken. De zelfstan digheid van Indonesië is beschouwd als een politieke noodzakelijkheid. Daarvóór, in 1950, zag men in ons land tot in de hoogste kringen in dat de zaak van de Republiek der Zuid-Molukken een recht vaardige zaak was. Toen er nog iets ge daan kon worden, hebben ook de Verenig de Naties niets gedaan en in Nederland vond men dat best om allerlei tegen el kaar indruisende redenen. Er is thans nog één vraag, zei prof. Prins en hij inspireerde deze op een bij belse gelijkenis: „Zal er nog een kans zijn dat de onrechtvaardige rechter van de Verenigde Naties de arme, domme en las tige weduwe Ambon ten slotte zal willen aanhoi-en en recht spreken?". Het programma van deze herdenkings avond werd afgewisseld met oostei'se dan sen door de dansgroep „Ramayana". De ministers van O., K. en W. en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heb ben hun instemming betuigd met de plan nen van B. en W. van Amsterdam tot ont eigening bij de wet van een aantal percelen op het zogenaamde Roetei-seiland in Am sterdam, begrensd door de Roetersstraat, Valckeniersstraat, Nieuwe Achtergracht en Plantage Muidergracht. De panden in kwestie zullen moeten worden afgebroken om plaats te maken voor de voorgenomen uitbreiding van de faculteit der wis- en natuurkunde vaxx de Gemeente Universi teit, die ter plaatse enige nieuwe centra zullen krijgen. De eigenaars van diverse panden in deze buurt zijn niet akkoord ge gaan met een minnelijke schikking, zodat thans onteigening bij speciale wet geboden BEVALLEN van een zoon: 19 april: J. C. Molenkamp-TangermannH. van Lieshout-Oosterloo; 20 april: C. Bronk- horst-Metten: H. Both-Ambagtsheer. BEVALLEN van een dochter: 13 apr.: L. Schipper-Horsmeijer; 19 april: E. van der Velde-van der Wal; 20 april: T. van Egdom-Druif. ONDERTROUWD: 20 april: J. B. M. Bongenaar en M. A. Truijens; A. van Schuppen en C. Siekman; L. F. Houweling en J. C. Douglas; H. J. de Leeuw en A. Galjaard; E. M. A. Zwier en W. Philippo; W. H. Maas en W. F. Helsloot; A. A. Piek en C. P. M. Meijer; H. Silvis en M. Zoete- man; T. Silvis en G. Vollmuller; S. L. van der Peet en T. F. Gosewehr; A. C. H. Age- ma en N. Knebel; W. F. Burghout en J. C. Jansen; D. Hogenboom en A. M. M. Ruur- da; J. W. Alberts en H. G. Schenken; J. Duisterhof en E. A. Assie; J. N. Ran en E. Mollema; T. van Orden en A. W. ter Haak; A. Ockhuijsen en J. Vos. GETROUWD: 20 april: C. van der Lin den en M. Calandt; H. A. M. Weijers en C. M. Hollander; G. B. Betjes en J. de Mes; A. N. Hoogers en A. M. Godijn: C. H. Ver- kooij en A. Veen; A. W. Bersee en H. F. Meulenbroek; J. A. Geldorp en J. J. Plei ter; J. L. Korpos en E. van Bree; B. Schaap en J. van der Velde; A. J. Rohling en I. Bijkerk; N. J. Grippeling en A. M. Ver hoeven; J. H. Le Noble en J. van der Lans; H. H. Knopper en H. J. Busser. OVERLEDEN: 14 April: S. J. A. Wonder. 2 j., Leidsevaart; 16 april: J. Brunt-Koster, 84 j., Pegasusstraat; M. G. Liedmeijer-Gijs- bers, 76 j., Potgieterstraat; A. Douwes, 57 j. Teding van Berkhoutstraat; 17 april: L. M. van Tooren, 60 j., Haitsma Mulierstraat; 18 april: G. Dennenman, 77 j., Kamper laan; M. van der Vlerk-Metz, 92 j., Scho tersingel; A. C. van der Waarden-Barens, 74. j., Duinroosplantsoen; 19 april: A. de Jong, 50 j., De Bazellaan. De Heer en Mevrouw BERKELBACH VAN DER SPRENKEL LODDER geven met grote dankbaar heid kennis van de geboorte van hun dochter CORNELIA JACOBA Haarlem, 19 april 1960. Tijdelijk: Jac. van Lenneplaan 10 Hiermede vervul ik de droeve plicht, kennis te geven van het plotseling overlijden van mijn zeer gewaardeerde medewer ker en procuratiehouder, de heer F. G. J. KNUVELDER in de leeftijd van 54 jaar. Zijn toewijding voor de zaak zal mij in dankbare herinnering blijven. L. v. d. STEUR Gerard A. v. d. Steur's Kleermakerij. Haarlem, 20 april 1960 Kruisstraat 7. De uitvaartdienst zal za terdag 23 april om 11 uur plaats vinden in de O. L. Vr. Rozenkrans en H. Lo- minicuskerk, Spaarne 99 te Haarlem. Begrafenis om 12 uur op de begraaf plaats St. Barbara, Soen- daplein 27. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het plotse ling overlijden van onze zeer gewaardeerde col lega, de heer F. G. J. KNUVELDER in de leeftijd van 54 jaar. Wij verliezen in hem een prettige collega. Zijn na gedachtenis zal steeds in onze herinnering blijven. Het gezamenlijk per soneel van de Firma G. A. v. d. Steur's Kleermakerij. Haarlem, 20 april 1960 Kruisstraat 7. Na een kortstondige ziek te ging tot onze grote droefheid van ons heen, mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader, behuwd- en grootvader, onze beste zwager en oom LODEWIJK CAREL MARINUS HARTMANN in de ouderdom van 77 jaar. Haarlem: M. A. Hartmann- Rademaker Hengelo: W. C. Hartmann E. H. Hartmann- Hijkoop Haarlem: R. - Kramer- E. Kramer-Flury Tineke. Haarlem, 20 spril '1960 Spaarnoogstraat 8. De teraardebestelling zal plaats vinden zaterdag 23 april om 11 uur op de Noorderbegraafplaats. Vertrek Spaarnoogstraat 8 tegen 10.30 uur. Op 17 april ging tot onze grote droefheid zacht en kalm van ons heen. onze lieve moeder en groot moeder ANNA MARGARETHA MOERKERKEN Weduwe van J. Provoost in de ouderdom van 98 jaar. A. M. Heugens- Provoost J. J. Provoost en kleinkinderen. Haarlem, 21 april 1960 Roosveldstraat 34. Op verzoek van de fami lie heeft de teraardebe stelling in alle stilte plaats gehad. Geen bezoek. Voor uw bewijs van deel neming ondervonden na het heengaan van onze beste schoonzuster en tante JOHANNA WILHELMINA SOPHIA KENNIPHAAS Weduwe van Christiaan Fortgens betuigen wij U hiermede onze welgemeende dank. Uit aller naam: H. W. Kenniphaas- Meyer. Haarlem, april 1960 Kinkerstraat 24. 5 MEI 1910 50 5 MEI 1960 Onze geliefde ouders 3. 3. AMIABEL W. H. AMIABEL—RIEBE hopen 5 mei a.s. de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen F. J. VAN LUIJKEN H. VAN LUIJKEN—AMIABEL W. H. AMIABEL BAB - HENRY JAN - GERTJE YVETTE - JULIëTTE Receptie: donderdag 5 mei. Acaciastraat 69. van 25 uur. Heden overleed plotse ling na een kortstondige ziekte, onze lieve man, vader, behuwdvader, groot- en overgrootvader CORNELIS BETHS op de leeftijd van ruim 81 jaar. Uit aller naam: T. Beths-Korringa. Heemstede, 19 april 1960 Meerweg 47. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63 te Haarlem, bezoeken van 4-5 uur en donderdag avond van 7.30-8 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 22 april om 12 uur op de Algemene Begraafplaats te Heemstede. Vertrek Meerweg 47 tegen 11.40 uur. Hiermede betuigen wij onze dank voor de blijken van medeleven ondervonden bij het overlijden van onze vrouw, moeder en oma CATHARINA BREED. Uit aller naam: J. A. BREED. Haarlem, april 1960. De Firma G. A. v. d. Steur's Kleermakerij Kruisstraat 7 - Haarlem is zaterdag 23 mil tot 2 uur wegens sterfgeval GESLOTEN Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is het faillissement van de N.V. Koper en Messing Wals- bedryven, destijds gevestigd te Haarlem, geëindigd De curator: Mr. R. K. P. Kalbfleisch, Kruisstraat 1, Haarlem. Bur. Kraneveld, Zylweg 21 Telef. 20707, behandelt alle voorkomende rechtszaken. Kant v. 9-5; 's -v. v. 7-8 u. N.V. „DE RINGVAART" gevestigd te Hillegom Jaarlijkse Algemene Vergadering van aandeel houders wordt gehouden op dinsdag 17 mei 1960 des namiddags 3.30 uur te Hillegom, Meer- laan 222. De agenda ligt ter inzage ten kantore der Vennootschap. Houders van aandelen aan toonder die de vergadering wensen bij te wonen, dienen hun stukken uiterlijk 12 mei 1960 te deponeren ten kan tore van bovengenoemde N.V. DE DIRECTIE. ONTEIGENING Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem d.d. 26 januari 1960 is inzake: Mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester der gemeente Haarlem; eiser q.q.; proc. Mr. F. van der Goot, tege1- Mattheus Hermanus Marinus Thoolen, wonende te Haar lem; gedaagde; proc. Mr. H. J. Pot, uitgesproken de onteigening van de percelen, gelegen te Haarlem en aldaar kada straal bekend als gemeente Haarlem II Sectie T nos. 523 en 2023, tot een grootte van respectievelijk 0.04.30 H.A. en 0.45.30 H.A., met vaststelling van het bedrag der schadeloosstel ling voor de gedaagde op 41.811,86 met de rente, en onder de in he vonnis omschreven nadere bepalin gen, alsmede met veroorde ling van eiser in de kosten van het geding. Bij arrest van de Hoge Raad der Nederlanden d.d. 13 april 1960 is het tegen bo vengenoemd vonnis ingesteld cassatieberoep verworpen. Haarlem, 20 april 1960. De Officier van Justitie, L. H. Feitsma. Voor uw deelneming die wij mochten ondervinden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader en behuwd vader THEODORUS HEEREMANS betuigen wij onze welgemeende dank. Uit aller naam: E. A. HEEREMANS—VAN ROODEN Heemstede, april 1960. Herenweg 58. *5 SS iBBBBBBBBBHBiSSSEIiBBB&iiSIBBBIBBB CITROËN '59, ideaal 19, origi neel 41,000 km gereden. Van eerste eigenaar. Ingeruild op nieuwe Mercedes. Voor slechts J| 7500.— kan deze prakt, nieuwe wagen weg. - Blasiusstraat 121, Tel. 9492S6, A'dam. B SR'^'llSBBRBHSSSBBSBBBBBBBBB daarom ook de advertenties 1 nleuwi uit hei land van vraag en aanbod 1 van 10 uur v.m. tot 22 uur n.m. bij HOUTPLEIN 18 HAARLEM type T 700 - 4 takt van type 2-takt i

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5