„Skelteren" op Zandvoorts circuit NEON INSTALLATIES Lantaarns voor Omvalspoort Paascongres Vereniging leraren en onderwijs lich. opvoeding IgROUUEl) PERRY Ontvangst door B. en W. van Haarlem in stadhuis Spit - Toga! kipt Agenda voor Haarlem en de IJmond Hoofdpijn - Toga! helpt ¥erkouslen - Toga! helpt MODIEUZE G0STUUMS Menstruatiepijn - Toga! helpt Uitspraken Haarlemse rechtbank Fa. A. EVERTS »ETERS- K ©£l$/)icc 1$ Reumatiek - Toga! helpt Bevrijdingsoptocht in Zandvoort Migraine - Togal helpt Griep - Togal helpt DONDERDAG 21 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 V elsen-IJmuiden Beverwijk Tekening van Lindeboom aangekocht Vereniging voor MULO vergadert Baard eraf? Old Spice erop! Koninginneweg 6 tel. 14752—14024 Concert door het r.-k. Stedelijk Gemengd Koor Haarlem Jaarvergadering met verlate huldiging Jeugd en Muziek musiceert in Huis met de Sleutels Vrachtauto reed verkeers- zuil uit de straat Woensdagmiddag zijn de deelnemers aan het Paascongres van de Vereniging van leraren en onderwijzers in de licha melijke opvoeding in Nederland, dat dezer dagen in Haarlem is gehouden, officieel door burgemeester en wethouders van Haarlem ontvangen. Als waarnemend- burgemeester begroette wethouder W. C. Bakker het bestuur en de afgevaardigden in de gravenzaal van het stadhuis. De heer Bakker zei berheugd te zijn dat de vereniging Haarlem had uitgekozen voor het houden van haar congres en dat de afgevaardigden in de gelegenheid zijn geweest diverse moderne voorzieningen op het gebied van de lichamelijke opvoeding in Haarlem in ogenschouw te nemen o.a. het gymnastieklokaal van de P.H. van der Leyschool en het Van der Aart-sportpark in Haarlem-Noord. Hij wenste de afdeling Haarlem en omstreken van de congres- serende vereniging geluk met het vijftig jarig bestaan. De algemeen voorzitter van de vereniging, de heer J. M. J. Korpers- hoek, sprak in zijn dankwoord waarderend over de goede verstandhouding tussen de gemeente Haarlem en zijn vereniging. „In andere gemeenten is het gevecht tussen de gemeentelijke autoriteiten en ons nog in volle gang." De heer Korpers- hoek zei dat de wijze waarop het Haar lemse gemeentebestuur zijn taak op het terrein van de lichamelijke opvoeding op vat aan vele gemeenten in Nederland ten voorbeeld gesteld kan worden. Achterstelling Des middags heeft de vereniging in de tuinzaal van het gemeentelijk Concertge bouw haar 98ste openbare algemene ver gadering gehouden. In ziin openingsrede ging de voorzitter uitvoerig in op de factoren en omstandig heden die de opvoeding van ons volk bepa len, In Nederland is de lichamelijke vor- Advertentie Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „The five pennies", alle leef tijden. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De gebochelde", 14 jaar. Vrijdag, zaterdag, maandag, woensdag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Aladdin in Bagdad", alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De hel van Birma", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „Maigret en het raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De zevende sluier". Vrijdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag ot en met woensdag 14 en 20 uur: „De super man van de marine", alle leeftijden. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Anna Karenina", 18 jaar. Vrijdag 20.15 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „I want to live", 18 jaar. Vrijdag, zaterdag en woensdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Tarzan in New York", alle leef tijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Paniek in een wereldstad", 14 jaar. Vrij dag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De laatste stormloop". Studio Theater: Vandaag tot en met zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Theater Monopolc (Zandvoort): Zaterdag en zondag 20 uur: „De hond van Basker- villes", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 10 tot 17 uur, zondags van 13 tot 17 uur: Expositie van werken van hedendaag se grafische kunst. Tot en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.30 tot 23.30 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heilig land 1 rd.): Tot 23 april dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werk van Jacques Bcnoit. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". „Het Huis Van Looy" (Kampei-laan): Tot 25 april dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Groeps- expositie van „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Theater Monopolc (Zandvoort): Vandaag en vrijdag 20 uur: Zandvoortse toneelver eniging „Op hoop van zegen" met „Bona- ventura". (Verder raadplege men de rubriek .Uit gaan in Haarlem" van donderdag 14 april) DONDERDAG 21 APRIL Thalia, 20 uur: „Gij zult niet begeren". Rex, 20 uur: „Ferry to Hongkong". VRIJDAG 22 APRIL Thalia, 20 uur: „Valstrik". Rex, 20 uur: „Het verborgen leven van Walter Mitty". DONDERDAG 21 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zij zochten het geluk". VRIJDAG 22 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De herberg van het zesde geluk". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als m'n grote broer dat wist....". W. B. Theater, 20 uur: „De pelsjagers van de grensrivier". Advertentie ming jarenlang achtergesteld bij de mo rele en estetische opvoeding. Het groeiend aantal vakken en lesuren hebben de licha melijke opvoeding naar de rand van het pedagogisch arbeidsveld gedrongen, al dus de heer Korpershoek. De spreker uitte er zijn grote waardering over dat in een land, waar een minister van Onderwijs kon zeggen „Bij mij staat de lichamelijke oefening onder aan het lijst je," tegenwoordig een minister en staats secretarissen van Onderwijs in functie zijn die de lichamelijke oefening in haar principiële waarde volledig erkennen en, teneinde een zuiver beeld van de bestaan de toestand te verkrijgen, als grondslag hebben genomen voor maatregelen om de noodzakelijke verdere ontwikkeling van de lichamelijke opvoeding te bevorderen en de achterstand op dit gebied in te halen. Meer lich. oefening op school De voorzitter wees er verder op dat in vele scholen minder dan twee lesuren per week besteed worden aan lichamelijke oefening. De regering wenst dit aantal op drie per week te brengen door het te kort aan gymnastieklokalen in vijftien tot twintig jaar op te heffen. De vereniging van leraren en onderwijzers in de licha melijke opvoeding blijft er echter naar streven het aantal lesuren in lichamelijke oefening op vier per week per klas te brengen, namelijk drie voor eigen oefening en een uur voor voorbereiding van het onderwijs in lichamelijke oefening. Ook voor het middelbaar en voorbei'eidend ho ger onderwijs, waar thans in de lagere klassen drie en in de hogere klassen twee lesuren per week in lichamelijke oefening worden gegeven, zijn er volgens de voor zitter vier uur nodig. Ook vestigde hij de aandacht op het feit dat in het bedrijfs leven de machine steeds meer spierar beid van de mens overneemt waardoor het fysieke apparaat van de totale mens sterk is gereduceerd. Lichaam en geest vormen echter een niet van elkaar te scheiden eenheid. Het bevorderen van de een en het verwaarlozen van de ander druist in tegen de menselijke structuur en waardigheid. Op dit gebied zijn in het verleden grote fouten gemaakt. Door de huidige ministeriële opvattingen wordt de ze „ongunst der denkbeelden" gelukkig omgezet in zijn tegendeel, aldus de voor zitter. De Sportnota achtte hij van grote be tekenis, hoewel hij verscheidene daarin genoemde cijfers aan de optimistische kant noemde. „Maar zelfs als wij deze optimistische cijfers accepteren dan kan de conclusie niet anders zijn dan dat er op het gebied van de lichamelijke opvoe ding van ons volk nog zeer grote tekor ten zijn, in het bijzonder bij het kleuter onderwijs en het lager onderwijs". Belangwekkend referaat Vervolgens hield mevrouw O. van Andel- Ripke een belangwekkend referaat over „Lichamelijke ontwikkeling en karakter vorming in het ritme van de groei". De inleidster heeft een jarenlange studie van dit onderwerp gemaakt en de resultaten van haar onderzoekingen zijn in verschei dene publikaties neergelegd. In haar we tenschappelijk betoog schetste de spreek ster de betekenis van de voortdurende binding Van geest en lichaam. Bij de op voeding van het kind is kennis en begrip van deze samenhang onontbeerlijk. Met verscheidene voorbeelden lichtte mevrouw Van Andel het verband toe tussen de uit drukkingsbeweging en de situatie bij jon ge kinderen. Zij achtte het van veel belang dat de docent in de lichamelijke opvoeding nauw gezet rekening houdt met de aard, aan leg en psychische mogelijkheden van het aan hem toevertrouwde kind en zijn op drachten daarnaar richt. De lichamelijke opvoeding kan in het ritme van de groei een grote rol spelen, zowel in positieve als in negatieve zin. Het is volgens de spreekster, de verant woordelijke taak van de pedagoog met be hulp van dit groeiritme eventuele tekor ten in het type van het kind aan te vullen, opdat men in staat zal zijn niet alleen door de lichamelijke opvoeding maar voor al door karaktervorming elk kind te ma ken tot een volwaardig mens. De voor zitter zegde mevrouw Van Andel-Ripke dank voor haar, naar hij zei, verrijkende uiteenzettingen waarna hij de jaarverga dering, die door verscheidene wethouders uit Haarlem en omliggende gemeenten werd bijgewoond, sloot. De directie van het Frans Halsmuseum heeft ten behoeve van de moderne afdeling van het Frans Halsmuseum de tekening „Duivel met Zotskap" van Dirck Linde boom aangekocht. Advertentie Advertentie Prijzen van 98.00 tot 168.00 TWEN COSTUUMS v.a79.00 SPORTCOLBERTS in licht gewicht en leuke tweedstoffen v.a29.75 Bijpassende PANTALONS in Perion, Ter- lenka, Trevira en Draion v.a24.50 DRI-SIL REGENJASSEN v.a39.00 CEN. CRONJéSTR. la-lb. - TELEF. 53334 In Bergen (Noordholland) vergadert thans de „vereniging voor Mulo" in de Nederlandse Onderwijzersvereniging. Voorzitter J. G. Jansens, schetste in zijn openingsrede de ontwikkelingsgang van het ULO en constateerde, dat de praktijk uitwijst, dat het ULO tot in de meest afge legen gebieden begeerd wordt. Het ULO zal dan ook volgens hem zeker de plaats krijgen die het toekomt. Meegedeeld werd, dat er dit jaar 23.320 (vorig jaar 21.501) kandidaten voor de ulo examens zijn, te weten 11.770 van het openbaar ULO en 11.550 van het christelijk ULO. Hiervoor zijn 117 examencommissies in het leven geroepen. GESLAAGD Mej. G. M. Koning slaagde in Amsterdam voor het examen apothekers-assistente A, afgenomen door de Koninklijke Neder landse Chemische Vereniging. Advertentie De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak van de knoeierijen bij de N.V. Aero Gronddienst op Schiphol. Het ging hierbij om het smokkelen van voor de vliegtuigen be stemde, accijnsvrije artikelen, meestal si garetten, die in de zwarte handel verdwe nen. Er werden douanedocumenten ver valst en er had zich een douaneambtenaar laten omkopen. Een 39-jarige employé in losse dienst die hielp bij het laden en lossen kreeg wegens valsheid in geschrifte, diefstal en omko ping meermalen gepleegd conform de eis zeven maanden gevangenisstraf met af trek. Dc 37-jarige directeur van de grond dienst, werd wegens valsheid in geschrifte veroordeeld tot drie weken (de eis was zes weken), waarbij hij werd vrijgesproken van omkoping en voor een 38-jarige doua neambtenaar die zich had laten omkopen en douanedocumenten had vervalst, was de straf zeven maanden waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en' toezicht van de r.k. reclassering. (De eis tegen hem was een maand onvoorwaarde lijk hoger). Verder vonniste de rechtbank de vier leden van een Haarlemse jeugdbende. Een 19-jarige leerling-chemigraaf die in de Sinterklaastijd in Haarlem-Noord een be jaard echtpaar van een tas beroofde en een fiets had gestolen, werd conform de eis veroordeeld tot anderhalf jaar jeugd gevangenis met aftrek. Dezelfde straf kreeg een 19-jarige beton- vlechter die aan de roof van de damestas had meegedaan en ook een aandeel had gehad in diefstallen van nylonkousen, sok ken en vesten uit een garage. Ook tegen hem luidde de eis anderhalf jaar. Een 18-jarige betonvlechter die de sleu tel van de garage aan zijn vrienden had verstrekt en ook had meegedaan aan de diefstallen uit de garage, werd eveneens veroordeeld tot anderhalf jaar jeugdge vangenis. Tegen hem was de eis een jaar, waarvan acht maanden onvoorwaardelijk en de rest voorwaardelijk met drie jaar oroeftijd en toezicht van het Leger des Heils. Ten slotte veroordeelde de rechtbank een 20-jarige huisschilder die uit de op brengst van de gestolen vesten een tientje als geschenk had aangenomen conform de eis tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek. ■Advertentie Advertentie Hofdïjkstraat 32 - Haarlem - Tel. 12181 Showroom: Wagenweg 104 -Tel. 12730 GASFORNUIZEN - GEYSERS De kleinkunstartiesten Rita Reys, Annie de Reuver Willy Alberti, Pim Jacobs John de Mol, Harry Bos en Joop de Knegt stoven woensdagmiddag in een mi- niscuul race-autootje over het circuit van Zandvoort om uit te maken wie er op de vlakke baan het best uit de voeten kon komen en tevens om voor de vele hon derden (jeugdige) toeschou wers te demonstreren wa- men zoal met een „skelter" kan doen. En dat is heel wat, want zonder aarzelen werd de Tarzanbocht dooi deze „verbeterde zeepkis ten" met een snelheid van om en nabij de zestig kilo meter genomen en op dc rechte stukken haalden sommige coureurs zelfs niet minder dan negentig kilo meter per uur. De deelnemers vonden het allemaal bijzonder ple zierig, de toeschouwertjes genoten van het lawaai en de snelheid, de monteurs en monteurtjes glommen van trots als hun wagen het eerst door de finish kwam, maar in het restaurant van het circuit vertelde de heer Van Haaren, voorzitter van ie sportcommissie van de Koninklijke Automobiel Club, dat men met het in- roduceren van de „skel- ers" wel degelijk een aan- 'al vastomlijnde doelen oor ogen heeft. Op de eerste plaats staat ■amelijk het streven van de CNAC om het bouwen van _>n het racen met deze won derlijk snelle automobiel tjes binnen de perken te houden. Men wil dit doen door het vaststellen van een door de internationale F.I.A. goedgekeurde bouwformule en verder door het opstellen van strenge wedstrijdreglemen ten. De KNAC heeft namelijk begrepen, dat men de door de bromfietsen en scooters verwende jeugd niet los dient te laten op de open bare weg omdat men er van overtuigd is, dat er dan vroeg of laat ongelukken gaan gebeuren. Dat wilde de KNAC voorkomen en daarom heeft men zich in de sportcommissie van deze organisatie met alle energie. op dit probleem geworpen. Het resultaat van een serie besprekingen laat niet met zich spotten. Er komen na tionale en internationale regels, er komen bouwvoor schriften, er komen „skel- ter"-certificaten, er komen nationale en misschien in ternationale wedstrijden en er komen bepalingen voor degenen die wel en die niet mogen meedoen. Alles is dus in juiste banen geleid, waarbij men er van de zijde van de KNAC dus rekening mee gehouden heeft, dat de jeugd zelf steeds het initia tief in handen dient te hou den en dat men uitsluitend de grote lijnen moet aan geven. Te oordelen naar het suc ces, dat de „skelter-wed strijden op het circuit had den mag men er overigens van overtuigd zijn, dat de race-autootjes, gebouwd uit enkele stalen buizen, vier scooterwieltjes en 'n brom fietsmotortje (alles tezamen ook in bouwpakketten van af 700 verkrijgbaar) een uitstekende toekomst te gemoet gaan. g (Si f|; Goed geschoren? Dan H komt het hoogtepunt. After Shave Lotion. Fris, H pittig, opwekkend! Uw huid zegt „ha"! Advertentie ONDER LEIDING van dirigent Gerard de Barbanson werd woensdagavond een concert gegeven door het Rooms-Katholiek Stedelijk Gemengd Koor Haarlem alsme de het daarbij aangesloten jeugd- en kin derkoor. De grote zaal van het Gemeente lijk Concertgebouw te Haarlem was ta melijk slecht bezet voor deze uitvoering die door niet meer dan ongeveer driehon derd aanwezigen bijgewoond werd. Vrij wel zonder uitzondering bewogen de geko zen werken zich in de sfeer van een zoet, maar weinig afwisseling biedend levens- optimisme in sentimenteel-romantische trant. Reeds de titels deden vermoeden dat de voorkeur van de dirigent en wellicht ook van zijn al dan niet jeugdige zangers uitgaat naar een vorm van blijheid die wat bloedeloos aandoet als men er een geheel programma aan gaat wijden. Het zou onzinnig zijn het genoegen van de deelnemers en deelnemertjes te willen doorkruisen met schoolmeesterijen, maar tot het geven van een beoordeling uitgenodigd, moet men wel zeggen dat een overmaat aan liederen als „Troost", „Drang naar schoonheid", „Zonnelied", Der Lindenbaum", De schoonste bloem", „Verlangen", „Vakantie", „Wiegenlied" „Windekind", Wie lieblich sind die Bo ten" van het goede, en ten dele van het brave te veel is. Het gemengd koor heeft misschien niet de beschikking over uitzonderlijke krach ten, maar men zou de dirigent er toch opmerkzaam op willen maken dat er zo wel op het terrein van de klassieke poly fonie als op dat van de moderne leken- muziek genoeg te vinden is dat aan de zangers het genoegen biedt van nieuwe ontdekkingen en hun leider de mogelijk heid tot een ruimere muzikale instructie van zijn koorleden. Als gunstige uitzonde ringen op de hier gesignaleerde beperking wil ik gaarne noemen „Sei mir gnadig" uit de „Schöpfung" van Haydn, en een motet van Albert de Klerk „Christe virgo dilectissima" waarin men duidelijk het harmonisch idioom yan zÜn leermeester Hendrik Andriessen meent te bespeuren. Het koor bleek zich in deze richting, waar bij onder meer een verfijnder toon vor ming en een groter ritmische bewegelijk heid in het geding komen, goed thuis te voelen, hetgeen duidt op het vermogen om in de boven-bedoelde zin verder te werken. Dit geldt ook voor het jeugdkoor, de on geveer tien- tot zestienjarigen die met werkjes van Brahms en Nico Hoogewerf aardig voor den dag kwamen en die men toewenst dat zij gelegenheid krijgen zich ook een s met wat meer vocale vitaliteit te mogen uitleven; er is daarvoor bij he dendaagse componisten als Hindemith, Kodaly, Vaughan Williams voldoende stof te vinden; om van talloze volksliedbewer kingen in verschillende talen nog te zwij gen. De allerkleinsten kregen gelegenheid een paar liedjes te zingen en tenslotte werd dit programma nog geconpleteerd door Bas van Vliet die een werkje van Albeniz en één van Brahms voorspeelde in de tweede helft van de avond vijf van de zes Roemeense Dansen van Bartók liet horen. Sas Bunge Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet, HMVV, Solex, Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Maandag 25 april houdt de Heemsteed- se afdeling van de katholieke bouwvakar beidersbond „Sint Joseph" haar jaarver gadering in gebouw „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg. Behalve de gebruike lijke jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, vermeldt de agenda onder meer een bestuursverkiezing, wegens het periodiek aftreden van de heren W. Toledo en A. van Bergen. Beide functionarissen hebben zich herkiesbaar gesteld. Verder ligt het in de bedoeling de heer N. J. van der Linden, die verleden jaar als afdelingsvoorzitter is afgetreden, nog een huldiging te bereiden. De heer Van der Linden maakt zich namelijk reeds meer dan vijfendertig jaar voor de katho lieke arbeiders verdienstelijk. In ver band met zijn huldiging, zullen deze avond deputaties van het hoofd- en districtsbe- stuur van de bond op de vergadering aan wezig zijn. Advertentie Anegang 29 - Haarlem - Tel. 12472 Vijf jaar duurt het in totaal voordat in Haarlem alle gas-straatlantaarns zullen zijn vervangen door elektrische. Vijf jaar, die ondergebracht zijn in een vijfjaren plan, waaraan de mannen van het ge meentelijk energiebedrijf met veel ener gie en toewijding werken. Met energie, omdat langzaam maar zeker alle gaslan taarns uit het Haarlemse stadsbeeld gaan verdwijnen, met toewijding, omdat de vervanging met veel zorg en begrip voor het historisch gegroeide wordt uitge voerd. Een voorbeeld hiervan is de Omvals poort, een schilderachtig straatje nabij de Heiliglanden, dat de eeuwen dromerig over zich heen heeft laten glijden, zonder dat er ogenschijnlijk veel aan het uiterlijk van net straatje is veranderd. Zelfs de oude gaslantaarns, die sinds jaar en dag tegen de muren van de oude huisjes zijn bevestigd lijken 's avonds met hun zacht geel schijnsel de zestiende eeuw eerder te doen herleven, dan het „fin de siècle" waarin ze zijn gemaakt. Velen betreuren het dat de gaslantaarns nu moeten plaats maken voor elektrische lampen. Maar wie de fraaie lantaarns ziet, die het G.E.B. er voor in de plaats brengt, moet wel bij na verzoend worden met het idee, dat de twintigste eeuw ook in de kleinste en meest romantische grotestadsstraatjes doordringt. Het zijn fraai gevormde kope ren, ouderwets aandoende lantaarns, die goed passen in de Omvalspoort. Het G.E.B. wil ze alleen nog iets lager ophan gen dan op de plaats waar ze thans zijn bevestigd. Bewoners van de Omvalspoort zouden graag zien dat één van de lan taarns op een paaltje in het midden van het kleine pleintje geplaatst zou worden. Het schijnt echter moeilijk te zijn daar nu nog verandering in te brengen, omdat dan én Monumentenzorg én de commis sie straatverlichting weer opnieuw moe ten worden ingeschakeld. Bovendien Advertentie Het comité „Viering bevrijdingsdag 1960" in Zandvoort heeft voor de op 5 mei te houden bevrijdingsoptocht de volgende groepsindeling gemaakt: I. kinderen geen groep vormende (individuelen); II. kinde ren, een kleine groep vormende van ten hoogste drie; III. kinderen, een grotere groep vormende van meer dan drie; IV. volwassenen; V. reclame. Deze optocht zal tevens een wedstrijd karakter dragen. Voor iedere categorie wordt een aantal prijzen uitgeloofd. De totale waarde van deze prijzen bedraagt ongeveer 300.De aanmelding moet geschieden aan het bureau van politie, op werkdagen tussen 9 en 12.30 uur en tussen 14 en 17.30 uur. Op zaterdagen tussen 9 en 12.30 uur. De laatste dag van inschrijving is vrij dag 29 april. Advertentie Oud en nieuw naast elkaar: de oude gaslantaarns moeten plaats maken voor elektrische, die echter een bij de omgeving passende vorm hebben ge kregen. meent men op het G.E.B., dat de lantaarn op het kleine pleintje een „sta in de weg is, waar iedereen tegen aanloopt." Enfin, waar ze ook komen te hangen, de lan taarns zelf trekken zich er weinig van aan. Zij willen alleen maar mooi zijn en slagen er bijna in de bewoners van de Om valspoort met de twintigste eeuw te ver zoenen. JUBILEUMCONCERT Op donderdag 28 april geeft het Schotens Christelijk gemengd koor ter afsluiting van de jubileumherdenking een concert in de Immanuëlkerk te Haarlem. De sopraan Leonie Smits, de alt Lucie Kooy, de tenor Dick de Jong en de bas Harm Wind ver lenen hun medewerking aan dit concert, evenals de hoboïst Cor Coppens. De piano- en orgelbegeleiding geschiedt door Mein- dert Boekei. Op het programma, uitgevoerd onder leiding van Geert de Boer, komen werken voor van Pachelbel, Mendelssohn, Bach en Mozart. Marechaussée. Tot commandant van de eerste divisie der Koninklijke Mare chaussée is benoemd luitenant-kolonel A. O. van Soest. Deze divisie omvat de pro vincies Brabant en Zeeland. Leden van Jeugd en Muziek te Haarlem geven maandag 25 april in het Huis met de Sleutels in Heemstede een uitvoering. Op het programma komen werken voor van Handel, Schubert, Bach en Mendels sohn. Aangezien in het clubgebouw aan de Kleverlaan, waar voorheen de uitvoerin gen van Jeugd en Muziek plaats hadden, geen goede piano is, heeft men besloten bij uitzondering de volgende uitvoering te geven in het Huis met de Sleutels. De uit voerenden zijn onder anderen Wim van Keulen, Ferrie Eiselin, Bellina de Jong. Vera Beths en P. Cysouw. Chauffeur: „Ik hoorde alleen maar een klapje Woensdagmiddag om half drie heeft een vrachtauto op de Delftlaan bij de Zaanen- laan in Haarlem een verkeerszuil uit de grond gereden. De zuil werd door de lucht geslingerd en beschadigde twee auto's, die achter de vrachtauto reden. De be stuurder van de vrachtauto, een 21-jarige chauffeur uit Rotterdam, reed door en zei later tegen de politie, dat hij „alleen maar een klapje had gehoord en meende dat er niets aan de hand was." De vrachtauto reed over de Delftlaan in zuidelijke richting. Bij de Zaanenlaan wil de de bestuurder een motorcarrier inha len, maar toen hij al gedeeltelijk op de linkerweghelft was, zag hij de verkeers zuil te laat. Hij botste er tegen aan, de zuil werd uit de grond getrokken en vier meter de lucht in geslingerd. Eerst viel hij op de voorzijde van een personenauto, die achter de vrachtwagen reed en kaats te toen op een vrachtauto achter de per sonenauto. De bestuurder van de eerste vrachtwa gen reed door, maar zijn collega in de tweede vrachtwagen zette een achtervol ging in. Op de Kleverparkweg kon hij de Rotterdammer tot stoppen bewegen en sa men reden ze terug naar de plaats van de aanrijding, waar de politie de zaak af wikkelde. De vrachtauto van de Rotterdammer kreeg geen schade, de andere vrachtwa gen kreeg een flinke deuk in het linker portier en de pei-sonenauto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Advertentie Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 9