Nederland moet zondag in Antwerpen Belgen andermaal kunnen verslaan Belgische opstelling wijst in de richting van defensief plan Waardevolle adviezen in nota van sectie-bestuur betaald voetbal Hairos II moet het opnemen tegen halfbroer Jouske W. Tulpenrallye met 204 equipes Voor de negentigste keer tegen Rode Duivels Minder semi-profclubs, meer amateurs opstellen, hogere toegangsprijzen Doping-complot in Engeland ontdekt Vijftiende partij eindigde remise SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE 13 Force majeur Na negenentachtig keer Geen sprake van kwade praktijken bij MVV Aleer dan recette Stroulino leidt na vierde race bij Toulon Pcllenaars met een ploeg in Ronde van Zwitserland ZATERDAG 2 3 APRIL 1960 Van onze sportredacteur) Als onze Belgische collega's de stemming goed aanvoelen, dan heeft het Belgisch nationaal voetbalelftal weinig hoop op een redelijk resultaat tegen Nederland. De stemming is wel goed onder de Rode Duivels, die morgenmiddag in het Antwerp-stadion in Deurne tegen het Oranje-team aan treden, maar men schijnt er van over tuigd te zijn dat in een zuiver voet balgevecht de Nederlanders over de meeste capaciteiten zullen beschik ken. Vooral na de overwinning van 4-2 op het toch wel hoog aangeslagen Bulgarije. En algemeen is de ver wachting dan ook dat men alleen met een goed uitgevoerd taktisch plan kans van slagen zal hebben. Hoe dat plan zal zijn is niet zo heel moeilijk te raden. In hun laatste drie wed strijden hebben de Belgen twee keer ge wonnen van Frankrijk met 1-0 en van Zwitserland met 3-1 en een keer gelijk gespeeld, 1-1 tegen Chili, maar men moet niet vragen hoe. Tegen de Fransen speel den de Belgen een verschrikkelijke partij, waarbij een bij een uitval verkregen voor sprong met achttien karaats „afbraak- voetbal" verdedigd werd, waarna de Zwit sers overwonnen werden in een match die zeldzaam slecht voetbal te zien gaf. En tegen de Chilencn grepen de Rode Dui vels andermaal terug op het afbraakvoet bal en dat tegen een tegenstander die na de Europese tournee toch zeker niet voor vol werd aangezien. Neen, ondanks de aardig lijkende uitsla gen van het nationaal elftal is het voet bal in België er nog lang niet en met de smadelijke nederlaag van 9-1 in Rotter dam nog in de gedachten (oktober 1959) kunnen wij ons wel voorstellen dat men niet zo optimistisch gestemd is over de interlandwedsti'ijd van morgen, die de negentigste zal worden tussen België en Nederland. En men kan ervan overtuigd zijn dat onze zuiderburen er alles op zul len zetten om een nieuwe smadelijke ne derlaag te voorkomen. En het lijkt dan ook waarschijnlijk dat de taktische plannen voor morgen een zuiver defensieve basis hebben. In die richting wijst ook de opstelling van het Belgisch elftal. Jurion, die tegen Chili linksbinnen speelde, trók men terug naar de halflinie en op zijn plaats stelde men Lippens op, een zuivere halfspeler, die vermoedelijk tot taak zal krijgen de mo tor van de Nederlandse voorhoede Rij vers, wiens naam alleen al de Belgen de schrik op het lijf kan doen slaan uit te schakelen. Voorts werd spil Willems de grote steunpilaar van zijn club. Lierse SK naar de rechtshalfplaats verwezen (hij speelde tegen Chili als spil een prima partij) en als stopper wees men Saeys van Daring aan. Het lijkt dus vrij zeker dat de Belgen van het begin af aan een kor don van verdedigers zullen trekken rond een strafschopgebied om dan van daaruit met verrassende uitvallen te proberen een voorsprong te bewerkstelligen. Ook voor die uitvallen hebben zij een mannetje uitgezocht. Dat is midvoor Rit- zen van Waterschei, die weliswaar geen grote technische capaciteiten heeft, maar een doorzetter is van de eerste soort. Iiij zal dan gelanceerd moeten worden dooi de zeer handige Piters, die bekend staat om zijn kunde een tegenstander zonder al te veel moeite te passeren. Een leuk vooruitzicht is dat allemaal niet, want als er voor een voetbaltoeschou wer iets vervelend is om naar te kijken, dan is dat dat afbraakvoetbal, gevolgd door harde trappen in de ruimte onder het parool „lopen wat je kan". Afgezien nog van het feit of zo'n taktiek tegen een voor hoede als Nederland in het veld brengt ook kans van slagen heeft. Is de produktiviteit even hoog als enige weken geleden tegen Bulgarije, dan gaan de Belgen er nóg ruim in. daar kunnen ze op rekenen. Slagen ze er evenwel in om het Oranje-team uit zijn gewone spel te halen, dan zou er vast wel eens een verrassing uit de bus kunnen ko men. En tot een verrassing rekenen wij ook al een gelijkspel, want naar onze me ning moeten de Nederlanders zoals de kaarten thans liggen zeker kunnen win nen in het stadion dat de bijnaam „hel van Deurne" heeft, maar daar in de laats te jaren in de verste verte niet aan heeft beantwoord. Duidelijk is ook dat veel zal afhangen van het plan dat de Nederlandse bonds coach Elek Schwartz voor de Rode Duivels heeft klaarliggen. Schwartz is er de man niet naar om zijn spelers niet tevoren een degelijk plan in het hoofd te stampen en dat voor morgen zeker zal zijn gemaakt in de wetenschap dal de Belgen defensief zul len spelen. En het zou ons wat dat betreft niets verwonderen als de Belgen geclwon- Dit is hel Nederlands elftal, dat Bul garije versloeg en dal morgen in onge wijzigde samenstelling in het veld komt tegen de Belgen. Staande v.l.n.r.: Van der Kuil, Groot, Van der Linden, Rijvers en Moulijn; gehurkt: Muller, De Munck, Wiersma. Mijnals, Klaas- sens en Kuys. gen zouden worden „te komen" Schwartz kan dat gemakkelijk doen met een degelijke defensie in het veld en dat dan juist de Nederlanders met uitval len een voorsprong zullen op kunnen bou wen. En in dat geval zou het best eens kunnen dat Henk Groot zijn naam als top scorer van de eredivisie waar zal kunnen maken. Zo ziet men dat ook de negentigste in terlandwedstrijd tussen België en Neder land weer zijn ongewisse punten heeft, maar weegt men de kwaliteit van de elf tallen tegen elkaar af, dan is het duide lijk dat Nederland de overwinning moet behalen in dit altijd met zoveel spanning tegemoet geziene duel tussen Oran.je-team en Rode Duivels. Doordat de scheidsrechter op het mo ment, dat hij het einde van de strijd wilde fluiten zijn kunstgebit verloor, hebben de Deense vierdeklassers Noe- rager en Èbeltoft enkele minuten te lang gespeeld. Er zou nog weinig aan de hand zijn geweest, als Ebeltoft niet in de laatste minuten de stand, op 44 had gebracht. Want toen de spelers juichend naar hel middenveld wilden teruglopen, ge baarde een tandeloze scheidsrechter, dat het doelpunt niet gold. Reden: tegelijk met zijn kunstgebit was de fluit van de arbiter op d.e grond, gevallen, zodat deze niet in staal was geweest het einde van de wedstrijd aan te kondigen. Omdat het hier duidelijk een geval van force majeur betrof heeft Ebeltoft besloten niet te protesteren. De interlandwedstrijd tussen België en Nederland die morgen in Antwei-pen wordt gespeeld wordt de negentigste. De stand van de matches in Nederland is: Nederland 45 25 10 10 60 140—30 België 45 10 10 25 30 80—140 De stand van de in België gespeelde wed strijden: België 44 18 10 16 46 96—86 Nederland 44 16 10 18 42 36—96 De totaalstand is nu dus als volgt: Nederland -89 41 20 28 102 226—176 België 89 28 20 41 76 176—226 Naar aanleiding van de geruchten die rond een gesuggereerde omkooppoging van de zijde van MVV door dagbladpublikaties zijn ontstaan, heeft de voorzitster van MVV, mr. M. J. M. Tripels, vrijdag bekendge maakt, dat er van geen enkele omkoop poging of ongeoorloofde beïnvloeding van MVV-zijde ten opzichte van VVV iets is gebleken, tijdens de desbetreffende wed strijd MVVVVV op j.l. zondag. De vraag, die velen deze week druk bezig hield, is of Haïros II er-zondagmid dag op Duindigt in zal slagen zijn half broer Jousko Williams te kloppen. Geer- sen's kampioen moet dit paard over een 2500 m lange afstand 60 meter voorgift geven, een zeer zware opgave, die Geersen bij het toepassen van de juist tactiek zal weten op te lossen. Zonder aarzeling gaat de voorkeur uit naar Haïros II, ondanks het feit dat Jousko door de meesten als winnaar wordt gezien. De overige paarden zullen in dit ongetwijfeld prachtige duel geen enkele rol van betekenis kunnen spelen. De tweede zege voor het grote entraine- ment kan Uranus boeken. Zijn vorm is buitengewoon goed, hoewel hij tot aan de bodem van zijn reserves zal moeten gaan om Very Nice te kunnen achterhalen. Out sider is Uranus Koff. Koersen op Duindigt In de 2500 m lange autostartkoers ge niet Ville France het meeste vertrouwen, gevolgd door de opkomende Winny Cliff en de tot verrassingen in staat zijnde Willy's Lieveling. Outsider is de sterke Uncle Mars. In de Hendrika-prijs is Windy Hanover het aangewezen paard, daar de met minder uilhouding begiftigde Xita Hanover het op de lange rechte einde van Duindigt wel zal opgeven. Wirna O en de sterk ver beterde Valmikj zullen mede in de eind strijd te vinden zijn. Bij de 3-jarigen zal de strijd zich afspe len tussen Y Saint Parasien en Yemen, waarbij eerstgenoemde wel aan het lang ste einde zal trekken. De crack Yberflöte zal dit dus geen 60 meter voorsprong kun nen geven, zodat zij zich na twee achter eenvolgende overwinningen deze keer mei de derde plaats tevreden zal moeten stellen. Het openingsnummer brengt weinig goeds aan de start. Herhaalt William Ha nover K zijn laatste verrichting, dan kan hij gemakkelijk winnen van Xaverius II. De lang op rust geweest zijnde Winnie H Voor de Tulpqnrallye 1960 hebben in to taal 204 equipes ingeschreven. Hiervan ko men er 174 uit in de 12de internationale Tulpenrallye. De overige 30 uiteraard Nederlandse teams rijden in de eerste nationale sterrit van de RAC-west. Voor het eerst is niet Nederland kwanti tatief het sterkst, vertegenwoordigd, doch Groot-Britannië. Er hebben 82 Britse com- Het sectie-bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft in een nota z'n mening gegeven over het rapport van de „studie commissie spelersvergoedingen" en kan zich in grote lijnen verenigen met de ad viezen van de commissie, maar stelt hier en daar wijzigingen of aanvullingen voor. Ook heeft het sectie-bestuur een voorstel geformuleerd inzake de promotie- en de gradatieregeling dat afwijkt van de huidi ge gang van zaken. Dit voorstel luidt: De nummers 17 en 18 van de ere divisie degraderen automatisch naar de eerste divisie. De nummers 17 en 18 van de eerste divisie A en B degraderen automatisch naar de tweede divisie. De nummers 1 tot en met 4 van de tweede divisie promoveren automatisch naar de eerste divisies. De nummers 17 en 18 van de tweede divisie zullen eventueel moeten terugke ren naar het amateurvoetbal zulks ter be oordeling van het sectie-bestuur. Elek Schwartz de coach van de KNVB zal ook voor morgen wel een slim. plannetje hebben uitgedacht om de Belgen te verslaan. Op de foto ziet men hem in een slechts ogenschijnlijk rustige stand tijdens een interlandwed strijd; in werkelijkheid volgt de bonds coach hel spelverloop vol onrust en herkrijgt pas weer zijn gewone kalmte als zijn team aan de opdracht heeft voldaan. BELGIË - SEGHERS (La Gantoise) DIRICX RASKIN (Un. St. Gillis) (Beerschot) WILLEMS SAEYS JURION (Lierse SK) (Daring) (Anderlecht) PITERS LIPPENS KITZEN v. d. BERG JADOT (■Standard) (Anderlecht) (Waterschei) (Un. St. Gillis) (Standard) Scheidsrechter: KELLY' (Engeland) MOULIJN RIJVERS v. d. LINDEN (Feijenoord) (Feijenoord) KLAASSENS (Feijenoord) KUYS (NAC) (DOS) MIJNALS (Elinkwijk) DE MUNCK (DOS) GROOT v. d. KUIL (Ajax) (PSV) MULLER (Ajax) WIERSMA (PSV) NEDERLAND Wat betreft de mogelijkheid van het vragen van een onbegrensde transfersom voor spelers die een jeugdcontract teke nen. respectievelijk weigeren, adviseert het bestuur dit alleen te laten gelden voor eigen jeugdspelers of spelers die voor hun twaalfde jaar lid zijn geworden van de vereniging die een contract aanbiedt. Voor het vragen van een ongelimiteerde trans fersom in het algemeen meent het bestuur dat dit beperkt moet zijn tot een periode van vijf jaar. Met andere woorden, voor een speler, die een aangeboden jeugdcon tract weigert, kan de betreffende vereni ging gedurende vijf jaar een ongelimiteer de transfersom vragen. Het sectie-bestuur gaat akkoord met het benoemen van de door de studie-commis sie voorgestelde technische studiecommis sie, mits er enkele leden van de huidige technische commissie in worden gekozen. Over de centrale trainingen zijn de menin gen in het sectie-bestuur verdeeld, maar daar een gedeelte de conditie van de gese lecteerde spelers onvoldoende vindt, stelt het bestuur voor de huidige gang van za ken te continueren totdat de technische studie-commissie met haar rapport gereed is. Het is de „studie-commissie in spelers- vergoedingen" bij haar onderzoek geble ken dat in het seizoen 1958-1959 enkele verenigingen gemiddeld minder aan hun spelers hebben betaald dan het vastge stelde minimum van 600,-. Het sectie- bestuur heeft hiertegen inmiddels maatre gelen genomen. Opmerkelijk is het dat drie verenigingen zoals blijkt uit een staatje uit de tweede divisie een ho ger totaal bedrag aan haar spelers heb ben betaald dan de recette bedroeg. Gemiddeld bedroegen de spelersvergoe dingen de volgende percentages van de recettes. Ere-divisie 21 pet., eerste divisie A 36 pet., eerste divisie B 34 pet, tweede divisie A 40 pet. en tweede divisie B 50 pet. De eredivisie-clubs beurden in het sei zoen 1958-1959 tezamen ruim vijf miljoen gulden. De gemiddelde salarissen welke de spelers ontvingen bedroegen: voor de ere divisie 2.800,-; voor de eerste divisie A 1.300,-; voor de eerste divisie B 1.166,-; voor de tweede divisie 745,- en voor de tweede divisie B 916,-. De commissie stelt voor het minimum aantal contractspelers te brengen op 15 en de minimum jaarvergoeding van 600 op 1.000. Clubs die te weinig betalen wor den teruggewezen naar het amateurvoet bal. De commissie heeft een onderzoek in gesteld naar de bestaansmogelijkheden van de clubs in verband met de bevol kingsdichtheid, beveelt, fusies van vereni gingen aan en oordeelt dat een regionale spreiding van de clubs over het gehele land zo belangrijk is dat de KNVB dit moet bevorderen door propaganda voor de voetbalsport te maken met als middelen het spelen van semi-interlandwedstrijden en het laten optreden van bonds-oefen- meesters. De jeugd maakt een apart hoofdstuk uit van het rapport en aanbevolen wordt een of twee assistenten van de bondscoach aan te stellen, districtsgewijs jeugdcompe- tities te organiseren, de leeftijdsgrens te verschuiven van 18 tot 19 jaar en de clubs toe te staan 15 spelers met een jeugdcon tract aan zich te binden, met een latei- uit te betalen maximale vergoeding van f 250 per seizoen. De premie voor club- trouw wil de commissie zien vastgesteld op 20 pet. van de gemiddelde jaarvergoe ding berekend over de laatste vijf seizoe nen. Wat het peil van ons semi-prof voetbal betreft, merkt de commissie op dat er geen stijging meer te be speuren is. En als verklaringen wor den genoemd-het nadeel dat de spelers, door hun normale beroep slechts des avonds kunnen trainen, een verkeer de instelling hebben, niet voldoende discipline vertonen, maar ook dat de clubleiding te amateuristisch is, ter wijl voorts onze oefenmeesters te wei nig ervaring hebben in het beroeps voetbal. Om dit laatste te verbeteren acht de commissie het gewenst de clubleiders op zijn minst één maal per twee maanden met de bonds-coach te zamen te bren gen. Ook de toegangsprijzen zijn aan een beoordeling onderworpen en de commis sie komt tot de conclusie dat deze in ver gelijking tot het buitenland bij ons te laag zijn. Een geleidelijke verhoging wordt nood zakelijk geacht en om dit te bereiken ad viseert de commissie de clubs per divi sie overleg te plegen. Een andere sug gestie is een gezamenlijke actie te onder nemen bij de gemeentelijke overheden om verlaging te verkrijgen van de ver makelijkheidsbelasting. De commissie geeft verder als haar mening dat het aan tal semi-profclubs in ons land eigenlijk de vierenvijftig niet te boven moest gaan. De clubs wordt geadviseerd zakelijke lei ders in te schakelen. Een opmerkelijke suggestie voor betaald voetbal is voorts het advies de semi-prof clubs toe te staan een onbeperkt aantal amateurs op te stellen. binaties ingeschreven. Voorts hebben zich 39 Nederlandse teams aangemeld, 20 West- duitse, 13 Zweedse, 6 Deense, 6 Franse, 4 Amerikaanse, één Noorse, één Belgische, één Italiaanse en één Zwitserse. Het ligt dus in de lijn der verwachtingen, dat er maandag 2 mei in Noordwijk aan Zee meer dan 150 internationale equipes aan de start zullen verschijnen. Hierdoor behoort de Tulpenrallye tot de drie ritten waarin het maximale aantal punten voor A utomobilisme het Europese kampioenschap van de FIA kan worden verdiend. In September heeft de internationale sportcommissie van de FIA (internationale Autosport Federatie) namelijk besloten dat indien er bij een rallye die .telt voor het Europese kam pioenschap meer dan 149 rijders starten, de hoogste zes plaatsen in het algemene klas sement met 2V2 maal de normale aantallen punten voor het Europese kampioenschap worden gehonoreerd. De start van de rallye is maandagnacht 2 mei in Noordwijk aan Zee. Na een bijna 3900 km lange tocht met het zonnige Monte Carlo als meest zuidelijke plaats komen de equipes donderdag 5 mei in de avond in Noordwijk terug. In tegenstel ling met voorgaande jaren is er een rust van bijna 24 uur in Monte Carlo gepro jecteerd. Zeilen Vrijdag werd in Toulon de vierde race gezeild van de internationale wedstrijden in de Star-klasse, die daar momenteel ge houden worden. Wereldkampioen Strouli no (It.) met bemanning Rolandi zeilde zijn Merope III opnieuw als eerste over de fi nish en hij heeft nu met 74 punten in het klassement de leiding Onze landgenoot Bob Maas eindigde met Hi-Fi dit maal op de negende plaats. zou bij haar nieuwe trainer sterk verbeterd zijn, zodat zij de outsiderrol krijgt toebe deeld. Bij de volbloeds blijft Arklow Rock nu op stal, waardoor stal De Bloemert (East Wyn, Bold Cavalier) zal kunnen winnen, daar Sambo vermoedelijk nog niet in de goede vorm is. De veteraan Makarit kan het tweede nummer winnen, vóór Kilo Moto II en Ignatius. In de sprintersren voor de goede klasse zal Home Run weer niet te kloppen zijn. Heraut en Alofi kunnen de plaatsen be zetten. Een geval van doping op grote schaal is dezer dagen in de Engelse paardesport aan het licht gekomen. De Engelse poli tie is volop bezig met het onderzoek en wil nog niet veel loslaten, maar het staat wel vast, dat in de komende dagen vele arrestaties zullen worden verricht. Het eerste onderzoek heeft uitgewezen, dat paarden, behorende tot de enkele van de internationaal meest bekende stallen al langer dan 20 jaar wedstrijden hebben ge wonnen dank zij doping. De ontdekking werd gedaan nadat de politie enkele dagen geleden de 66-jarige, vroegere staljongen, Bertie Rogers uit Compton bij Newburry, het centrum van het trainingsdistrict van Berkshire, aan de tand had gevoeld. Rogers was na de ondervraging volgens ooggetuigen totaal in de put thuisgekomen en de volgende morgen vond men hem dood in zijn huisje. Hij had schotwonden in het hoofd en er lag een geweer naast hem.. Politiemannen vonden in zijn ka mer brieven met opdrachten voor doping van paarden. Een oude bekende van Rogers vertelde de politie, dat hij Rogers al vele malen had gewaarschuwd met zijn verboden praktijken op te houden, maar Bertie blufte dan, dat de samenstelling van zijn stimulerende middeltjes zodanig was, dat zelfs vee-artsen hem nooit zouden kunnen betrappen. Hij droeg altijd zakjes met het poeder bij zich, in een speciaal ingenaai de zak van zijn vest. Hij gaf het poeder aan staljongens op een bepaalde tijd, en kele uren voor de start. „Ik weet niet wanneer het poeder in het voer werd gedaan, maar het is zeker dat de paarden er harder door liepen en Ber tie kon ook altijd van te voren zeggen wanneer een paard ging winnen" ver klaarde Rogers' vroegere vriend. De politie-autorifeiten hebben de hulp ingeroepen van Sir Gordon Richards, de beroemde jockey van voor 1955, ingewijde in de Britse paardesport als geen ander. Pellenaars heeft van de organisatoren van de Ronde van Zwitserland een uitno diging ontvangen om met een ploeg van de „W BR- Sinalco" deel te nemen aan dit wielerevenemtn, dat van 16 t/m 21 juni wordt gehouden. Hij heeft de condities ge accepteerd. Schaken Zonder verder te spelen zijn Botwinnik en uitdager Tal in de vijftiende partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken, die donderdagavond hij de 41ste zet was afgebroken, remise overeengekomen. De nachtelijke analy se had uitgemaakt, dat Botwinnik, die met zwart speelde cn ogenschijnlijk min der stond, toch voldoende ressources ter beschikking had om zich te handhaven. Trouwens, de actieve positie van de zwar te torens verhinderden de uitdager fel op winst te spelen. De stand in de tweekamp is nu S'A-ö1/» in het voordeel van Tal. De 16de partij zal vandaag in Moskou wor den gespeeld. Wereldkampioen Botwinnik zal dan de witte stukken voeren. HOCKEY Zondag worden de halve eindstrijden gespeeld voor een aantal bekers. Als waar schijnlijke finalisten voor de I-ITCC-beker tippen we Laren, dat van Delftse Studen ten moet kunnen winnen, en SCHC, dat over Amersfoort kan zegevieren. In de halve finale van de. veteranen- beker is HBS doorgedrongen. De finale kan worden bereikt als de uitwedstrijd tegen de Gooise veteranen in volle winst wordt omgezet. Voor de halve finale Amsterdam-beker (dames) werd reeds een wedstrijd gespeeld. Daarbij speelde HBS zich in de finale door een 30-score tegen Be Fair. Zondag moet in Driehuis in het sportpark Schoonenberg worden uitgemaakt, of Strawberries of Am sterdam II de tegenpartij van HBS wordt. Bij de heren worden drie wedstrijden gespeeld, van welk resultaat het afhangt welke ploegen van de Onderbond naar de vierde klasse KNHB zullen promoveren. Uit. Kennemerland zijn daarbij Strawber ries IV en twee elftallen van Rood Wit be trokken. TAFELTENNIS In het Krelagehuis in Haarlem worden zondag de tafeltenniskampioenschappen van de afdeling Kennemerland gespeeld. Sinds de bescheiden deelname van vorig jaar is gelukkig wel het een en ander ver anderd, zodat men 450 inschrijvingen kon noteren. De strijd om de top zal naar alle waarschijnlijkheid gaan tussen titelhouder Schoof en zijn oud-clubgenoot Pliester. De vorige maal echter waren er diverse ver rassingen en ook nu zullen Witteman, Boot, Kuiper, Luining en vele anderen zeker trachten roet: in het eten te gooien. Bij de dames kan men zich moeilijk aan een voor spelling wagen, daar de top van vorige jaren hier vrijwel verdwenen is. Het toer nooi begint om elf uur; na 13 uur begint men aan de finales. Voor de promotiecompetitie naar de overgangsklasse worden de eerste wed strijden zaterdag gespeeld. VTC bezoekt VOZ in Zwijndrecht en TOG 2 gaat naar Gispen. WA TERPOLO Twee dameswedstrijden en drie heren wedstrijden worden er vanavond in het Sportfondsenbad in Haarlem gespeeld. Om acht uur begint het programma. HONKBAL De honkballers gebruiken het laatste weekeinde voor de competitie wederom voor een aantal oefenwedstrijden. Het pro gramma luidt: Vandaag: OVVO—Ajax. EDO—WVHEDW VolewijckersVVGA. UWNeptunus en HFC HaarlemKennemerland. Zondag' ABCADO, SC HaarlemEHS (19 uur), HHCSchoten (14.30 uur) en Sparta HCK. ZWEMMEN Zondagmiddag zal in het Velserbad in IJmuiden het puikje van de Nederlandse zwemsport. aanwezig zijn om daar in ver scheidene wedstrijden de krachten te me ten. Met de medewerking van de directie van het bad worden deze wedstrijden ge organiseerd door VZV ten bate van het mr. Bierenbroodspot-trainingsfonds. HANDBAL De herenreserves van Concordia begin nen zondag als kampioenen van de af deling Haarlem aan de promotiewedstrij den om een plaats in de districts tweede klasse. Als eerste tegenstander ontmoet Concordia om twee uur in het Van der Aartsportpark het Aalsmeerse Olympia als kampioen van de afdeling Amsterdam IJmond besluit de competitie op „Water vliet" in Veisen-Noord tegen Aalsmeer 2 De wedstrijd begint om half twaalf. TURNEN In het Concertgebouw in Haarlem wordt zondagavond een internationaal I urnprogramma afgewerk met deelneming van Finse en Deense keurturners. De de monstraties beginnen 's avonds om acht uur. TENNIS Zondag start de tenniscompetitie. Van de toonaangevende teams in Haarlem en om geving begint de Haarlemse LTC voor eigen publiek tegen Lucky Stroke. Een be scheiden Haarlemse zege houden we voor mogelijk. Minder optimistisch staan wij tegenover de kansen van TC Heemstede dat. de Hilversumse LTC 2 ontmoet, Bloemendaal debuteert in de overgangs klasse B in Alkmaar tegen Inside. Zoals gebruikelijk vermeldt het eerste program ma een aantal plaatselijke ontmoetingen, waarvan het duel tussen Brederode en de Haarl. LTC 2 achter dc ruïne van Brede rode de volle aandacht verdient. Voorts speelt voor de tweede klasse TC Heemstede 3 tegen het sterker te achten TC Zandvoort, ontvangt WOC met een redelijke kans op een bescheiden zege de Haarl. LTC 3 en vraagt in Heemstede de krachtmeting tussen Groenendaal en Bre derode 2 de belangstelling. TC Heemstede treedt aan de Wagenweg tegen de Hilv. LTC 3 binnen de lijnen en Groenendaal 2 bezoekt de Oranje TC 3. Voor de derde klasse vermeldt het pro gramma TC Bloemendaal 3WOC 2, Groenendaal 3Rooswijk, het plaatselijke treffen TC VelsenVelserbeek, Kennemer lyceum—Groenendaal 4, Jatiloo—TC Bloe mendaal 4 en TC Bloemendaal 2 tegen TC Heemstede 4. Bastione begint de competitie tegen Duinlust en HBC trekt naar TC Uitgeest 4.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13