Commissaris der Koningin ontving deelnemers aan Akademie dagen Dr. P. Korringa behandelde probleem van overbevissing OCTERNO Vakschool voor detailhandel wacht op commissie-rapport Stichting museum en opdracht aan archeoloog bepleit Keurig bloemenmozaïek in het openluchttheater Bloemendaal Dr. J. Brandt Corstius besprak Camera Obscura Rijkskweekschool veel te sterk voor HTS II Bouw viaduct over Julianalaan te Overveen Route voor de zesde Muggenronde gereed Sluitingsuren in de tapperijen gewijzigd Gemeente heeft taak bij ontbreken van wettelijke regeling ZATERDAG 23 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 SLOT VAN ACADEM1EDAGEN Eindstrijden in het school- handbaltoernooi Het schoolvoetbaltoernooi Kon. Ned. A kademie van Wetenschappen Inleidingen in Krelagehuis over boekdrukkunst en abdij van Egmond als cultuurcentrum Werk gegund aan Kondorte Amsterdam Klare «er Kenners f 8-2S Jaarvergadering van G.A.V. „Hoofddorp" Na drie jaar weet de Haarlemse middenstand nog niet waar hij aan toe is GRATIS STOFZUIGER Vragen over oudheidkundig bodemonderzoek Burgerlijke Stand van Haarlem Onbewoonbaaarverklaring. B. en W. Bij de voortzetting van de Academieda- gen voor Noordholland en Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen te Amsterdam, die in Haarlem worden gehouden, sprak dr. P. Korringa uit IJmuiden vanmorgen over de problemen van de overbevissing in de Noordzee. Na een korte pauze heeft dr. J. C. Brandt Coi'stius uit Utrecht vervol gens gesproken over „Haarlemmerhout, Pall-Mall en Maliebaan", waarbij hij een korte kenschets gaf van Nicolaas Beets, zijn tijd en de Camera Obscura. Dr. Korringa wees er in zijn inleiding op, dat hoewel de zeeën langs de kusten van westelijk Europa beschouwd moeten worden als de visrijkste ter wereld, over bevissing het niet doelmatig beheren van de visstand, waardoor dit kapitaal dat de natuur ons schenkt niet voldoende ren dement in de vorm van vis oplevert geenszins denkbeeldig is. Overbevissing manifesteert zich onder meer door een kleinere gemiddelde vangst per schip en tevens door een dalende tendens in de ge middelde grootte van de gevangen vis. Alle visserijnaties van West-Europa heb ben zich reeds in 1946 principieel uitge sproken voor een internationale regeling van de visserij. Het gevolg was de Over- bevissingsconventie, die in 1946 werd aan genomen. Deze bood de mogelijkheid zo wel de minimummaten voor de mazen van de netten, als de minimummaten voor de aangevoerde vis internationaal voor te schrijven. Inmiddels was gebleken, dat deze con ventie toch nog te beperkt van opzet was. Daarom is men het in 1959 eens gewor den over een nieuwe conventie, de Noord- Oost-Atlantische Visserijconventie, een raamwet, welke het mogelijk maakt ge leidelijk tal van verdergaande maatrege len in te voeren. Dr. Korringa besloot zijn uiteenzetting met op te merken, dat het wetenschappelijk visserijonderzoek steeds weer zal moeten trachten een zo duidelijk mogelijk beeld te geven van de wisselwerking tussen visserij en visstand, want alleen een goed inzicht in dit dy namisch patroon kan volgens hem leiden tot juiste richtlijnen voor een doelmatige regeling van de visserij. Camera Obscura Dr. Brandt Corstius herinnerde in zijn inleiding aan de drie oorden van spel en burgerlijk vertoon Haarlemmerhout, Pall-Mall en Maliebaan die in Nicolaas Beets als persoon en als auteur van de Camera Obscura zijn verenigd. Spreker plaatste dit boek in zijn internationale verband, waarbij hij erop wees dat het werk voortkomt uit de traditie van de zedekundige verhalen en taferelen uit de achttiende eeuw met realistische inslag, Advertentie Vrijdag werden op het Van der Aart sportpark in Haarlem-Noord de eindstrij den van het schoolhandbaltoernooi voor meisjes van het voortgezet onderwijs ge speeld. Het was frappant dat de drie win naars van vorig jaar allen hun titels wis ten te prolongeren. Bij de oudste meisjes won de Rijkskweekschool in de finale van de Chr. Dreefschool die "te individualis tisch speelde en bovendien onzuiver schoot. De pupillen van de Heer Eerdman wonnen de strijd met 4-1. In de eindstrijd van de verliezers-afdeling won de Kenne- mer Streekschool van de Ketelaarschool met 3-2. Bij de meisjes van 14 en 15 jaar stuitte de goed spelende Hildebrandschool op een productiever team van de Ketelaarschool en verloor met 3-1. Hier won de Gerhard- school in de laatste strijd van de verlie- zes-afdeling van de Hildebrandschool 2 met 4-2. In de eindstrijd bij de meisjes van 12 en 13 jaar zegevierde de Gerhard- school met 4-1 over de Meisjes HBS. In de finale van de verliezers-afdeling klopte het Lorentzlyceum de reserve-ploeg van de Klaas de Vriesschool met 2-1. De heer J. Duijff reikte na afloop de prijzen uit en dankte de inspecteur van lichamelijke opvoeding voor het beschik baar stellen van het sportpark. De resultaten van de halve eindstrijden luidden: Meisjes, 14 en 15 jaar, winnaars afdeling; HildebrandschoolGerhard- school 2 3-0, Meisjes HBSKetelaarschool 1-4. Verliezers-afdeling; Centrale school Hildebrandschool 2 1-8, Gerhardschool L. Costerlyceum 3-0. Meisjes, 12 en 13 jaar, winnaars-afdeling; Meisjes HBS—Hilde brandschool 1-0, GerhardschoolKete laarschool 6-2. Verliezers-afdeling; Ger hardschool 2- -KI. de Vriesschool 2 2-4, Hil debrandschool 2i.oventzlyceum 2 2-6. die in Beets' dagen vooral in de Angel saksische litteratuur de vorm hebben aan genomen van bundels, verhalen, schetsen en beschouwingen. Zulk een bundel is ook de Camera Obscura, welk werk door dr. Brandt Corstius in zijn hoedanigheid van schetsboek werd besproken. Naar de eisen van die tijd werden er beschrijvingen in gegeven van alledaagse mensen en din gen, waarbij de held een gewone burger is en de levensopvattingen van de Bie- dermaiertijd tot uitdrukking komen, vol gens welke het geluk gelegen is in de be haaglijke kleine kring van de dagelijkse dingen. Hildebrand bevond zich bij zijn Angelsaksische lievelingsschrijvers op vertrouwde bodem, aldus spreker, die zijn inleiding besloot met een bespreking van de Camera Obscura als humoristisch werk, in taal en stijl aansluitend bij Dickens en enkele Nederlandse auteurs uit het be gin van de negentiende eeuw. Advertentie het corset met de volmaakte pasvorm ook voor Uw figuur HAARLEM: HOUTPLEIN hoek RAAMSINGEL - TEL. 14384 AMSTERDAM v. BAERLESTR. 156 TEL. 712054 Advertentie Hotel - Café Restaurant STRANDWEG 21 - ZANDVOORT Zonnige terrassen met uitzicht over zee Verzorgde keuken Kamers met. privé-douche Tafelres. tel. 2163 - Hotel tel. 3565 Nieuwe Directie De dit jaar voor het eerst ingestelde af deling A 1 in het Haarlems schoolvoetbal toernooi is geen succes geworden. Er had den slechts drie elftallen ingeschreven en tot overmaat van ramp kwam een elftal met slechts acht spelers in het veld, zodat deze wedstrijd in feite weinig zin had. De Rijkskweekschool won op deze manier van de HTS II met 14-1. De uitslagen waren: Afdeling II, verliezersronde: St. Henricus ULO IVTriniteitslyceum V 5-1, R.K. ULO Oost IICentrale School II 1-1 (R.K. ULO Oost wint). LTS VI—Chr. Lyceum IV 4-2, Sted. Gymnasium IIHartenlustsch. III 1-3. Afd. D, winnaarsronde: St. Ger. Maj. VGLO II—St. Jeroen ULO III 6-2, St. Hen ricus ULO IIICentr. School I 0-2, Hilde brandschool IIILorentzlyceum IV 2-3, Lourens Costerlyceum IVA. H. Gerhard school III 1-2. Afd. A.I.: RijksleerschoolHTS II 14-1. Vrijdagmiddag zijn de deelnemers aan de Akademiedagen voor Noordholland en Utrecht, die dit jaar in Haarlem worden gehouden, in het gebouw van het provinciaal bestuur aan de Dreef in Haarlem ontvangen door de Commissaris der Koningin, dr. M. J. Prinsen, en het college van Gedeputeerde Staten. De ontvangst, die tegen vijven begon droeg een geanimeerd karakter en duurde tot na zessen. Na afloop dineerden de congressisten in de Vleeshal, waarna in de gravenzaal van hel stadhuis een samen komst volgde, waar Die Haerlemsche Musijckcamer een programma van kamermuziek ten gehore bracht, waarover elders in dit blad meer. De middag was gewijd aan een tweetal inleidingen van wel zeer uiteenlopend ka rakter. De heer S. L. Hartz uit Haarlem hield in de grote zaal van het Krelagehuis onder de titel „Droge detectivestory zon der dader" een lezing over zijn onderzoe kingen naar een eeuwen geleden toege paste methode van letters maken ten be hoeve van de broekdrukkunst. Dom. A. Beekman hield daarna een verhandeling over de voormalige Egmonder Abdij als cultuurcentrum. Van de heer Hartz kan gezegd worden dat hij in weerwil van de titel zijn onderwerp allesbehalve „droog" behandelde. Op boeiende manier gaf hij een interessant relaas van zijn speuren naar de „missing link" tussen de methode van het letters maken zoals die in de be ginperiode van het boekdrukken in Europa zou zijn toegepast en de latere werkwijze van het lettergieten. Hoewel er nauwkeu rige gegevens bestaan over het drukken met losse lettertekens in Korea, China en Japan, lang voordat deze boekdruktech niek in Europa bekend was, is het nog steeds geen uitgemaakte zaak wie het ver vaardigen van losse letters heeft uitgevon den en daarmee voor het eerst is gaan drukken. De door de inleider bedoelde me thode komt in het kort hierop neer dat in een gegraveerde letter een zachtere me taalsoort wordt geslagen waarna de letter later van zijn vorm wordt losgemaakt. Geen bewijsstukken De heer Hartz vertelde dat hij bijna geen bewijsstukken van deze manier van letters maken had gevonden. Hij werd op het spoor gebracht door een briefje van de Duitse drukker Gutenberg dat deze toen hij in de gevangenis zat schreef aan zijn leerling en waarin Gutenberg aanwij zingen gaf voor het uit elkaar nemen van een boekdrukpers. Volgens de inleider be trof het hier echter geen drukpers maar een apparaat waarmee Gutenberg losse letters vervaardigde. In deze veronderstelling was de heer Hartz gesterkt na nauwkeurige studie van de typografische verzorging van zeer oude boeken. De daarbij gebruikte letters waren niet gegoten zoals algemeen wordt aange nomen maar geslagen. De inleider licht te zijn betoog toe aan de hand van door hem naar oude afbeeldingen vervaardigde instrumenten. De heer Hartz zei dat zijn naspeuringen niet zozeer bedoeld zijn als een poging antwoord tegeven op de oude strijdvraag naar de bakermat van de boek drukkunst, Haarlem of Mainz, maar meer om een mogelijk gevolge werkwijze aan te tonen. De resultaten van zijn onderzoe kingen zullen binnenkort worden gepubli ceerd. Egmonder Abdij Dom. A. Beekman behandelde de stof van zijn inleiding in drie gedeelten. Hij begon met een korte beschrijving van de stich ting der abdij in Egmond in 950 alsmede de aanleiding daartoe: de culturele ophef fing van de bevolking die door de inval len van de Noormannen zoveel geleder had. Vervolgens stelde de spreker dc vraag aan de orde in hoeverre de monni ken, die van Gent waren gekomen, aar de gestelde eisen konden voldoen. Aange zien deze monniken leefden volgens de Re- gula van Benedictus uit de zesde eeuw ging dom. Beekman na in hoeverre deze Re- gula dienstig is geweest voor de vestiging en ontplooiing van de christelijke bescha ving in West-Europa. Ten slotte gaf dc spreker een overzicht van de betekeni: van de abdij als cultureel centrum vooi het graafschap Holland. Hij deed dit aar de hand van drie hoofdbeginselen, in dc Regula vastgelegd: de eerbied voor hel wettelijk gezag, de ordening van het le ven en het bestuur en het „ora et labora". d.w.z. bid en werk. Het eerste beginsel heeft volgens spreker aanzienlijk bijgedra gen tot een rustig bestaan, geleid door een geëerbiedigd gezag in het graafschap. Het tweede is spiegel geworden van het grafelijk bestuur met zijn Raad en de la tere dagvaarten, waaruit de statenverga deringen zijn gegroeid. Het derde is oor zaak geworden van de beveiliging van het land, vooral tegen de zee. Ds. Beekman besprak voorts de werkzaamheid van de abdij tot verzachting en geleidelijke af schaffing van de lijfeigenschap en horig heid, de uitoefening van de rechtspraak, waarbij hij nog wees op de moeilijkheden met de Heer van de Hoef. Ten slotte gaf spreker de directe culturele invloed op de bevolking aan, onder meer door pelgrima ges, het onderwijs, en de zorg voor ouden, zieken en armen. Gedeputeerde staten hebben aan B. en W. van Bloemendaal bericht dat een nauw gezet onderzoek door de provinciale en de rijkswaterstaat tot de conclusie heeft ge leid dat het ontwerp van Ir. Van der Laan voor het maken van een zogenaamde lan ge kuip onder de Julianalaan te Overveen als zodanig niet uitvoerbaar is. Het betreft een onderdeel van de aanleg van de westelijke randweg tussen de Heus- sensstraat en de Zijlweg, via de Willem de Zwijgerlaan te Overveen. Volgens de gemaakte berekening stuit de raming van de kosten van een onder doorgang op een bedrag van 3.000.000.-, daarin niet begrepen de kosten voor het verwijderen en leggen van kabels, leidin gen, enz. Het grote kostenverschil tussen dit plan en het door de provincie geprojecteerde viaduct en de omstandigheid, dat ook aan de bouw van een kuip volgens dat plan tot onzekerheden en risico's ver bonden blijven, hebben er toe geleid dat gedeputeerde Staten besloten over te gaan tot de bouw van een viaduct over de Julia nalaan en de uitvoering van dit werk aan de laagste inschrijfsler N.V. Aannemings maatschappij „De Kondor" te Amsterdam te gunnen. Advertentie SPINWIEL pi t dc Johs. Vrij moed Zonen N.V.- Schiedam Sedert 1776 De zesde Haarlemse Muggenronde begint vaster vormen aan te nemen. Het voor naamste werk, het uitzetten van de route, is na lang wikken en wegen gereed ge komen en daaruit blykt, dat de zestig Haarlemse jongens door een groot deel van Zuid-Nederland zullen fietsen. Op 18 juli vertrekt de karavaan uit Haarlem op weg naar Den Bosch. De tweede etappe (19 juli) leidt van Den Bosch naar Tegelen en de derde rit (20 juli) voert van Tegelen naar Klimmen. Op 21 juli staat de etappe Klim- men-Epen op het programma met een rondrit door Zuid-Limburg. De volgende dag (23 juli) worden alle jongens en fietsen in autobussen en vrachtwagens geladen voor een rit naar Nijmegen, waar de ren ners weer op de fiets stappen voor de etappe naar Scherpenzeel. Op 23 juli heeft de slotrit plaats van Scherpenzeel naar Haarlem, met als finale de inkomst in Haarlem bjj de Richard Holkade. In de diverse etappeplaatsen heeft tour leider H. C. van Hulst na talrijke bespre kingen alle mogelijke medewerking ge kregen zodat de jongens en de lei ders in hun eigen tenten op speciaal gereserveerde ter reinen kunnen bi- rakkeren. Naast de gebruikelijke volgwagens zullen de renners dit jaar onder meer verge zeld worden door een grote kantinewagen, die voor het ont bijt en de lunch gedurende deze week on der meer aan boord heeft: 1200 flesjes limonade, 400 broden, 45 kg margarine, 300 appels, 500 sinaasappels, 300 repen chocolade, 500 koeken, 50 potten jam, 10 dozen hagelslag en 70 kg vleeswaren. Al met al een respectabele hoeveelheid voedsel, die echter tot dè laatste slok en de laatste kruimel opgedronken en opge geten zullen worden. En dat is begrijpelijk ook wanneer men weet dat de zestig jon gens tijdens hun fietstocht gemiddeld dage lijks i-uim negentig kilometer moeten af leggen. De burgemeester van Haarlem brengt ter algemene kennis, dat hij voor de nach ten van 30 april op 1 mei, van 1 op 2 mei, van 2 op 3 mei, van 3 op 4 mei en van 5 op 6 mei het sluitingsuur voor de tappe rijen heeft bepaald op 1 uur. In de inrich tingen, waarvoor een muziekvergunning geldt, mag dan muziek worden gemaakt tot uiterlijk 0.45 uur. Op de nationale herdenkingsavond op 4 mei mag in tapperijen na 18.00 uur geen muziek worden gemaakt. Er mogen geen openbare vermakelijkheden worden ge houden en er wordt geen dispensatie van het sluitingsuur voor tapperijen verleend. De gymnastiek- en atletiekvereniging „Hoofddorp" houdt maandagavond in ho tel „De Landbouw haar jaarvergadering. Aftredend zijn de bestuursleden mej. F. v. d. Helm en de heren A. W. Klomp en N. Zwager. Zij stellen zich herkiesbaar. Besproken zal worden het werkprogram ma van de vereniging. Advertentie i-i 'n bruikleen bij reparatie gr. houtstraat 'mjKJURO Tel. 16693 127 (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen wacht het ministerie van Onderwys, Kunsten en Wetenschap pen met de behandeling van de aanvragen om subsidie voor een in Haarlem op te richten vakschool voor de detailhandel op een door een commissie uit te brengen rapport over de spreiding van het mid- denstandsonderwjjs. Men verwacht, dat dit rapport binnen niet te lange tjjd aan staatssecretaris G. C. Stubenrauch zal worden uitgebracht. Een en ander betekent, dat er nog niet veel schot zit in de departementale proce dure over de stichting van een algemene school voor de detailhandel, waarvan de Haarlemse gemeenteraad bij drie achter eenvolgende gelegenheden namelijk op 17 juli 1957, 23 april 1958 en 27 mei 1959 de noodzakelijkheid heeft uitgesproken. Daarnaast ligt ten departemente ook nog de aanvraag om rijkssubsidie voor een rooms-katholieke vakschool, welke in de Haarlemse gemeenteraad slechts de steun van de leden van de K.V.P. heeft ge kregen. Ook Gedeputeerde Staten hebben af wijzend geadviseerd ten aanzien van de rooms-katholieke vakscholen en zich daarentegen uitgesproken voor de alge mene school, welke, als gevolg van een door het raadslid drs. J. J. Voogd inge diend amendement op de aanvrage van rooms-katholieke zijde, bedoeld is als een „compromisschool", ruimte biedende voor lessen op levensbeschouwelijke grondslag. Zoals wij destijds reeds aankondigde hebben Gedeputeerde Staten een gedegen onderzoek ingesteld naar de mogelijk heid van dit soort scholen. Uit het door de planologische dienst verzamelde cijfer materiaal blijkt duidelijk, dat er te Haar lem voor een algemene vakschool meer Ievensvatbaarhkeid verondersteld moet worden dan voor een specifiek rooms- katholieke. Daar komt. nog bij, dat laatst genoemde instelling in de eerste plaats bedoeld is voor de kinderen van reeds zelfstandig werkzame middenstanders. De algemene school daarentegen bestrijkt het gehele terrein in de detailhandel werk zame personeel dat zijn vakbekwaamheid en zijn positie wil verbeteren. De nood zaak van dat laatste is ook in de jongste Middenstandsnota van de staatssecretaris van Economische Zaken onderkend. Daar in wordt immers gewezen op de afnemen de animo van de kinderen uit winkeliers kringen om zich als zelfstandige onder nemer te vestigen en de moeilijkheden welke zich voordoen bij de voortzetting van oude zaken, waarvan de opvolging niet op „natuurlijke" wijze geregeld kan worden. Wij herinneren eraan, dat men verleden jaar op het ministerie nogal nadrukkelijk heeft gewezen op de vrijheid van de mi nister en de staatssecretaris om van de door gemeentebestuur en Gedeputeerde Staten utigebrachte adviezen af te wijken. Het Haarlemse gemeenteraadslid mr. G. C. J. J. van den Bergh (Arb.) heeft aan het college van B. en W. schriftelij ke vragen gesteld met betrekking tot het oudheidkundig bodemonderzoek in de ge meente Haarlem. Mr. Van den Bergh vraagt of het college bereid is aan een archeoloog opdracht te geven tot het opstellen van een weten schappelijke documentatie betreffende de in Haarlem gedane oudheidkundige vond sten, alsook betreffende de bekende nog te onderzoeken objecten van oudheidkundig belang. Voorts vraagt het raadslid of B. en W. bereid zijn de uitgave van een zo danige documentatie te bevorderen en of het college mededeling kan doen van zijn standpunt inzake het treffen van een ge meentelijke regeling voor het toezicht op bouwkundige werken in verband met de belangen van het oudheidkundig bodemon derzoek, het verlenen van subsidies voor het doen van oudheidkundig bodemonder zoek, met name ook wat betreft het verlet dat als gevolg van zodanig onderzoek bij de uitvoering van bouwkundige werken zou kunnen ontstaan en inzake de instel ling van een museum, waarin naast an dere oudheden, die geen plaats kunnen krijgen in het Frans Halsmuseum, ook de vondsten van het oudheidkundig bodemon derzoek kunnen worden verzameld, geca talogiseerd en tentoongesteld. Ten slotte vraagt mr. Van den Bergh of het college bereid is over deze aangele genheden in overleg te treden met de Rijkscommissie voor het. oudheidkundig bodemonderzoek. Het bloemenmozaïek dat jaarlijks op het speelveld van het Openluchttheater in Bloemendaal wordt gelegd, is vrij dagmiddag omstreeks drie uur gereed gekomen. De oppervlakte van dit mo zaïek bedraagt ongeveer 250 m2 en er werden honderdvijftig manden-hya cintennagels in de kleuren paars, wit, geel, blauw, rose en rood voor gebruikt. Als motief van dit door mevrouw S. Pothof-Haaxman uit Lisse ontworpen mozaïek werd gekozen „Nederland vijftien jaar vrij". Aan de linkerkant van het mozaïek zijn de Nederlandse, de Engelse, de Amerikaanse en de Franse vlag uitgebeeld. Rechts boven aan een stralende zon en rechts onder aan twee meisjes en een jongeman die een vreugdedans uitvoeren in de natio nale klederdracht. Tussen de zon en de dansers zijn een aantal vredes duiven aangebracht. Indien de weers omstandigheden meewerken, hoopt men het mozaïek tot Koninginnedag goed te houden. Aan de schriftelijke vragen heeft mr. Van den Bergh een uitvoerig memoran dum toegevoegd, waarin hij een overzicht aanbiedt van de stand van zaken van het oudheidkund bodemonderzoek in de ge meente Haarlem, waarvoor de gegevens zijn verstrekt door de heer B. J. Wieland Los. Na een opsomming van de oudheid kundige vondsten, wordt in het memoran dum gesteld, dat in Nederland een af doende regeling van het oudheidkundig on derzoek geheel en al ontbreekt en dat door provincie en gemeenten in het algemeen evenmin maatregelen zijn genomen ten einde het systematisch oudheidkundig on derzoek te regelen en te bevorderen. De drie voornaamste hiaten op dit gebied zijn: het ontbreken van documentatie omtrent de vondsten, welke in het Haarlemse ge bied zijn gedaan, het ontbreken van een regeling waardoor kan worden voorkomen dat belangrijk materiaal verloren gaat of vernietigd wordt en het ontbreken van een plaatselijk of regionaal museum waar al le vondsten kunnen worden verzameld en gecatalogiseerd. Het memorandum beveelt het geven van een opdracht aan een archeoloog aan, die het documentatieonderzoek in enkele maanden zou kunnen voltooien. De kosten van dit onderzoek, te verlenen in de vorm van een studiebeurs of stipendium, schat het memorandum op 1500. De vrucht van dit onderzoek zou kunnen worden ge publiceerd in de vorm van een uitgave van de Vereniging „Haerlem". De opstel lers van het memorandum verwachten dat de kosten van een dergelijke uitgave die de eerste in Nederland zou wor- den door de verkoop zou kunnen wor den gedekt. Voorts verdient het aanbeveling een aan tal archeologische zones in te stellen, waar binnen allerlei werken aan een speciaal toezicht zouden dienen te zijn onderwor pen. Bij werken, die door Rijkswaterstaat of Provinciale Waterstaat worden uitge voerd zou een regeling moeten worden ge troffen, waarbij het vraagpunt zal zijn, welke instantie de kosten zal dragen. Het memorandum besluit met de opmer king „Het uitblijven van een landelijke regeling kan voor de gemeente geen argu ment zijn, een afwachtende houding aan te nemen. Waar de wetgever in gebreke blijft, kenne de gemeente haar taak." Advertentie DE EERSTE"COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING "ZlJlWfG 6>;.TEt£fOON.15.1+1 (2 LIJNEN) Aantal leden 24000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid BEVALLEN van een zoon: 21 april: M. J. Zweers—Zwart, L. A. van den Ban— Rietman; 22 april: S. Krijger—Santifort, W. Kuijpers—Middelkoop, A. T. G. Larnars— Schniedewind, M. T. Zethof—Bunnik. BEVALLEN van een dochter: 21 april: H. SlagterChoufour, 22 april E. W. Jan sen—Witkamp. OVERLEDEN: 20 april: F. G. J. Knu- velder, 54 j., Kleine Houtweg. 21 april: M. MaasRodenburg, 76 j., Kennemerplein. GEHUWD: 22 april: G. P. Zoon en A. M. P. Ruwiel. H. T. Lentelink en J. H. Wans- leeben. H. Zeilmaker en M. ,J. Schoorl, J. Snoek en L. Deutekom. van Haarlem verzoeken dé raad om de woning aan de Zonnesteeg 8 in Haarlem onbewoonbaar te verklaren.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6