HOENDERDOS KOLEN BESTELLEN „Bloemendaal Noord" vraagt heden miljoenen-krediet voor bouwplannen Bolbloemen maken zegetocht in „Lenteparade 1960" Relletjes rondom vijftiende interscholair jazzconcours Renault Bestelauto's Onderwijsvoorstellen in de Haarlemse raad Boomgaarden in bloei Nieuwe fontein op Frans Halsplein kost 10 mille GARAGE DEN HOUT ZATERDAG 2 3 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT LENTEFEEST IN BOLLENLAND TEL. 11979 Oude man slachtoffer van roofoverval Perukel leidt in finale hoofdklasse libre Concierge F. Nijenhuis neemt afscheid van de rechtbank C^5rleven aan de redactie Avond zelf had behoorlijk peil Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN De promotiewedstrijden van Hillegom Burgemeester opende zes „eigenbouw"-woningen Spaarndam Kappers vrij op 5 mei ■y (Van een onzer verslaggevers Het is feest in cle bloembollenstreek. De anders zo nuchtere en zakelijk in gestelde „bollenjongens" staan nu trots complimentjes van buur en verre vriend in ontvangst te nemen. Voor die trots is wel reden. Want zelden hebben zij voor het jaarlijkse bloemencorso, dat vandaag door de bollenstreek trekt, zo hun best gedaan als dit keer. De anders zakelijk-harde streek is voor één dag veranderd in een sprookjesland. Niet omdat de boÜenmensen en hun medewerkers van sprookjes zo onder de indruk zijn, maar alleen omdat zij op zon best mogelijke wijze hun bollen willen propageren. En de ervaring heelt bewezen dat zo'n bloemencorso een prachtige vorm van onpersoonlijke reclame is. Vanmorgen vroeg toonde een „bollenjon- gen" trots de wagen waaraan hij enkele da gen lang had meegewerkt: uren achter een de hyacinten op de matten bekleding van de wagen steken en toeven met bloe men aanbrengen. Vanmorgen om zes uur was hij klaar. Met een wat slaperig, maar tevreden gezicht zei hij even later:„'t Is toch wel mooi. Je gaat er zelf ook in ge loven". Ja, bloembollenkwekers en .exporteurs geloven in de waarde van hun bloemencor so, dat zij met medewerking van ontwer per A. W. van Driel ieder jaar weer zo mooi mogelijk proberen te maken. Dit jaar zijn zij daarin wel bijzonder geslaagd. Het belangrijkste is wel dat het bloemencorso een goede vernieuwing heeft ondergaan. De ruim dertig praalwagens die in een lange sliert in de „Lenteparade 1960" van Sassenheim naar Bennebroek trokken, zijn geen kopie van de wagens, die in een vorig corso paradeerden. De ver nieuwing waarom velen na het corso van vorig jaar hebben gevraagd, is er gekomen. En daarmee heeft ontwerper Van Driel be wezen niet alleen de wat wereldvreemde, vage dromer te zijn, zoals hij zich soms in zijn vorige ontwerpen liet zien, maar ook de man die duidelijk aanspreekbare onderwerpen in een herkenbare, grappige vormgeving kan uitwerken. Dit bloemen corso is sterk anekdotisch. De vele godin nen uit de Griekse mythologie zijn door de ontwerper op de rommelzolder ach tergelaten. Wat er nu te zien was, vormt meer een lesje in cultuurgeschiedenis over vierhonderd jaren, welk lesje dan met veel illustraties wordt verduidelijkt. Deze bloemenkaravaan heeft zo'n grootse uitvoering gekregen om dat hier mee wordt herdacht dat de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur honderd jaar bestaat. Tevens wordt herdacht dat vierhonderd jaar geleden de tulp in West-Europa werd ingevoerd. De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft aan het cor so vier wagens toegevoegd, waarmee enke le episoden uit die vier eeuwen bloembol len-cultuur in beeld worden gebracht. De ze wagens vormen een proloog op het corso en zijn in het geheel niet met de andere praalwagens te vergelijken. Zij zullen ook te zien zijn tijdens een historische op tocht, welke op 5 mei in Haarlem zal wor den gehouden. De vraag is of men deze wagens door hun totaal andere opzet wel aan dit corso had moeten toevoegen. De eerste wagen brengt in beeid, hoe de tulp dankzij De Busbecq uit Klein Azië naar Europa is gekomen. De wagen stelt een tulpenkiosk voor, waarvan de over blijfselen nog te vinden zijn in Anadol His- sar. Deze kiosk was het middelpunt van een groot park. waarin tulpen bloeiden. De tweede wagen is aangeboden door de gemeente Haarlem en brengt de dwaze tul penhandel in 1637 in beeld. Men ziet enke le floristen in een gekskap op het hoofd van godin „Flora". Een jaar na de tul pomanie ontstond een dwaze overdreven belangstelling voor de hyacinten, die voor al aan het Franse hof als „zeldzame cu riosa" in trek waren. Tenslotte wordt uitgebeeld hoe dank zij een verbeterde waterhuishouding van „Rijnland" het mogelijk werd in de hui dige bollenstreek met het uitzetten van tul pen. hyacinten en narcissen te beginnen. Hierna trekken de praalwagens met hun rijkdom aan kleuren en vormen voorbij. Om elf uur startte het corso bij de Warmonderdam en precies volgens het Deze charmante meisjes begeleidden de wagen „Het vliegtuig" van een groep kwekers en belanghebbenden uit De Zilk in de stoet „Lenteparade 1960". Advertentie RECTIFICATIE Het verslag in de krant van vrijdag over de N.C.R.V.-avond in Treslong in Hillegom ten bate van de actie 4xZ....N bevat een onjuistheid. Mevrouw Huizing uit Haarlem die Johan Bodegraven 1010 aanbood die zij bij bedi'ijven, particulie ren en verenigingen inzamelde deelt ons mee dat zij niet gezegd heeft dat haar gezin op gezette tijden genoegen heeft ge nomen met een koude maaltijd in plaats van een warme, waardoor geld opzij ge legd kon worden voor de actie. Zij heeft wel verteld dat het collecteren zo prettig ging dat ze het soms jammer vond er mee op te houden. Enkele keren had haar de tijd ontbroken een warme maaltijd te bereiden en dan maakte ze voor haar ge zin een extra belegde boterham klaar. Advertentie „Kleding Artistique" KLEEDT U MAGNIFIQUE Amstcrdaimtraat 62 - J1AARLEM Tel. 11430 Ook voor BRUIDSMEISJES EN JONKERS Duizend gulden gestolen Omstreeks negen uur gisteravond is de SO-jarige heer R. Krikken, wonende aan het Krakeel te Hoogeveen (Dr.) het slacht offer geworden van een roofoverval. Een onbekende ontstal hem duizend gulden. De overvaller belde op genoemde tijd aan de voordeur en toen de bejaarde bewoner opendeed, vroeg de onbekende of de zoon Hilpert thuis was. Toen de heer Krikken antwoordde, dat dit niet het geval was. draaide de man het elektrische licht uit en stapte hij een brandende zaklantaarn in de nand, resoluut op een kast af. Hij rukte deze open en maakte zich meester van twee kistjes, die respectievelijk 200 en 800 gulden inhielden. De heer Krikken trachtte de overvaller nog tegen te houden, maar de onbekende worstelde zich los en verdween in de duisternis. De hierna ge alarmeerde politie is onmiddellijk met haar De stand na gisteren in de finale hoofd- klasse libre klein-biljart van het district Haarlem KNBB is als volgt: P. Perukel 10 1250 76 12.13 B. Bosse 8 1181 81 10.— Ch. Broertjes 8 1000 124 9.80 H. Dekker 6 1149 97 10.35 J. Kiekens 2 760 115 8.44 G. de Bruin 2 678 78 7.36 Th. van Noort 0 627 35 6.81 M. Kraaier 0 829 43 6.79 Voor vanavond staan de volgende wed strijden op het programma: G. de Bruin Th. van Noort, Ch. BroertjesH. Dekker, M. KraaierTh. van Noort, Ch. Broertjes J. Kiekens, J. KiekensG. de Bruin, P. PerukelB. Bosse. De wedstrijden worden gespeeld in café „De Houtpoort" in Haarlem. tijdschema was het om twee uur aan de grens van Bennebroek. Na een wagen gewijd aan de bollenex- port, kreeg het massale publiek uit vele lan den de boliendrieling Hilda, Lisa en Sas- kia te zien, als een symbool van de samen werking tussen de bollengemeenten Daar na volgde „Land van de sultan", die de herkomst van de tulp verbeeldde. De „Eerste bol" werd gevolgd door een „pro fessor", gezeten achter een grote bloemen- microscoop. Men kreeg de eerste bollenreiziger te zien, maar niet „De oude grammofoon". Deze mooie wagen is namelijk vóór het begin van het corso in elkaar gezakt. Grappig was een wagen als „aap- noot-bol-bloem". gewijd aan het onderwijs. Een grote telefoon werd gevolgd door de trekschuit, die de goede oude tijd symbo liseerde. „Het beste paard van stal", ge wijd aan het trouwe trekdier", was bijzon der aardig. Dit geldt ook voor de auto uit vroeger jaren, die in een langzaam gange tje meetufte. Na een oud tweedekkertje, waarmee een eresaluut aan de vliegers van vroeger werd gebracht, volgde een symbolische voorstelling van: „De eerste! bol naar de maan". De lange stoet werd besloten met „Vierhonderd jaar tulp", een mooie wagen van „Keukenhof". Aan de stoet werd luister bijgezet door 21 muziekkorpsen. Het massale publiek uit vele landen, dat in aantal groter leek dan in vorige jaren, heeft de lange stoet praalwagens met be wondering gadegeslagen en nu en dan aan zijn bewondering voor het uitstekende werk van ontwerper en de vele medewer kers tot uitdrukking gebracht. De uitslagen waren als volgt: eerste prij zen werden toegekend aan „Het Land van de Sultan" (tevens prijs voor mooiste kleu rencombinatie), „De eerste bol", „Van bol tot Bols" (tevens prijs voor mooiste re clame), „Flovverdream" (tevens ereprijs personenauto's), „De eerste bollenreis", „Bloem in 't licht", „Aap-noot-bol-bloem" (tevens ereprijs), „De trekschuit", „Het beste paard van stal", „Hollands Lentelied" (tevens ereprijs), „De auto" (tevens ere prijs en prijs meest humoristische wagen), „Het vliegtuig" en „De eerste bol naar de maan" (tevens prijs voor meest originele wagen). Per 1 mei is aan de heer F. Nijenhuis, conciërge aan de Arrondissements-recht- bank te Haarlem eervol ontslag verleend met het oog op het door hem bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op vrijdag 29 april zal in de grote zit tingzaal van het rechtbankgebouw des middags om half vier afscheid genomen worden van conciërge Nijenhuis en diens echtgenote. (Verkort weergegeven) Rusthuizen. Het gemeentebestuur van Nieuwer-Amstel zal, behoudens goedkeu ring van Gedeputeerde Staten, in juli be ginnen met de bouw van een bejaarden tehuis in het Keizer Karelpark te Amstel veen. De stichtingskosten bedragen, na aftrek van premie ongeveer 6 miljoen gulden. Het tehuis biedt plaats aan 351 flats en 10 vrijstaande bejaardenwoningen personen. Daarna zullen er 18 bejaarden- worden gebouwd. De pensionprijs bedraagt 235,per maand, en de huur van de woningen bedraagt 106,en 78,per maand. Het bouwen van dergelijke objec ten lijkt mij geen oplossing van het nete lige bejaarden-vraagstuk, immers degenen, die dergelijke gepeperde prijzen kunnen betalen, zijn nu niet zozeer op bejaarden tehuizen aangewezen, en zij, die moeten rondkomen van de A.O.W.-uitkering, zijn genoopt zich tot Sociale Zaken te wenden, met alle daaraan verbonden narigheden. In dit opzicht ben ik het eens met dokter Kok, de Haarlemse gerator, dat het bou wen van een reeks bejaardentehuizen geen oplossing brengt, maar dat een verhoging van de A.O.W.-uitkering effectiever zal werken. J. A. VAN CLEEF, Haarlem. De gemeente Lisse tekende voor deze prachtige wagen ..De eerste bollenreis". Tijdens en na de jazz-demonstratie die gisteren in het kader van het 15de Inter scholair Jeugdtoernooi in het Haarlems Concertgebouw werd gehouden is het tot vrij ernstige relletjes gekomen. Deze schij nen voornamelijk te zijn veroorzaakt door een klein groepje rumoerige belha mels. grotendeels niet behorend tot de middelbare schooljeugd, voor wie en met wier medewerking deze aan de jazzmuziek gewijde avond nu voor de derde achter eenvolgende maal georganiseerd is. In de pauze werd in de hal en op de trappen van het Concertgebouw met fles jes en glazen gegooid, waardoor de vloer met glasscherven bedekt werd. De aanwe zige rechercheurs verschenen helaas net iets te laat op het strijdtoneel. Er wer den enkele jongens het gebouw uitgezet. Na de pauze verliep het concert vrij rus tig, d.w.z. in de bekende roezige sfeer die deze concerten schijnt te moeten kenmer ken. Na afloop trokken de kinderen niet naar huis, maar bleven op het Klokhuis plein de verdere gebeui-tenissen afwachten. De politie maande uiterst kalm en be heerst aan tot naar huis gaan, maar de jeugd wilde kennelijk van deze gelegen heid tot laat opblijven goed gebruik maken Eerst werd een klein vuurtje gestookt en al spoedig was de politie genoodzaakt tot ingrijpen, waarbij de gummiknuppels ge hanteerd werden. Een hoogopgeschoten fi guur uit Velsen van achttien jaar werd al tegenstribbelend op hardhandige wijze naar het bureau overgebracht, waar tegen hem proces-verbaal wegens weerspannig heid tegen de politie werd opgemaakt. Ook op de Grote Markt kwam het weer even tot 'n kleine charge en daarna waren de jongetjes en meisjes wel enigszins tot De jaarvergadering van de Woning bouwvereniging Bloemendaal-Noord, die vrijdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal werd gehou den, werd door ongeveer tachtig leden bezocht. De voorzitter, de heer D. Roos, deelde in zijn openingswoord mede, dat de vereniging thans 603 leden telt, van wie er 338 woningruimtebezitters zijn en er 265 nog geen woning hebben, waarvan vele urgente gevallen. De voorzitter zei verder, dat er door het streekplan in Bloemendaal niet veel grond meer be schikbaar is. Er is echter thans veel ver anderd, nu het rijk toestemming heeft ver leend, dat de woningbouwverenigingen mogen gaan bouwen volgens de financie ringsregeling particuliere woningbouw (vroeger alleen woningwetwoningen). Bij toerbeurt werd aan de diverse Bloemen- daalse woningbouwverenigingen bouwvo lume toegekend. Thans is, zo deelde de voorzitter mede, „Bloemendaal-Noord" weer aan de beurt. Voor de bouw van vier woningen aan de Brederodelaan is een krediet van 100.000 verleend. Het belangrijkste punte van de agenda kwam na de pauze aan de orde, name lijk de toekomstige bouwplannen in de ge meenten Velsen en Bloemendaal, welke plannen zich echter nog in een beginsta dium bevinden. Aan de vergadering werd toestemming gevraagd voor het te zijner- tijd aangaan van geldleningen voor de piannen tot stichting van een bejaarden complex en woningen voor alleenstaanden in Santpoort-Noord (gemeente Velsen). Voor dit nog maar vage bouwplan, werd door het bestuur met een nog niet nader te noemen instantie contact opgenomen om 81 woningen te stichten met een grote recreatiezaal en een terrein voor een gro te tuin. Het is ook nog niet bekend of dit een flat met vier of vijf woonlagen zal worden ofwel een torenflat. Er zouden ook een of twee liften in dit gebouw ko men. De vergadering verleende aan het bestuur toestemming om hiervoor een geldlening van anderhalf of twee miljoen aan te gaan. Wat de woningen betreft zal er dan een fifty-fifty-regeling worden toe gepast. Voorts bestaat er een plan tot stichting van een vier- of zestal woningen nabij de Kluijskenslaan om daar in samenwerking met de Provinciale bedrijven van Noord holland op het terrein van de nieuwe PEN-garage een aantal dienstwoningen te stichten en te exploiteren. Verder ligt het in de bedoeling een complex woningen in Santpoort-Zuid te stichten waarbij gezinsbouw zal worden toegepast, eventueel galerijbouw, indien het plan van het bejaardencomplex door gang vindt. Hiervoor vroeg het bestuur een lening te mogen aangaan van ongeveer 600.000. Ten slotte zullen er woningen aan de Kennemerweg in Bloemendaal ge bouwd worden. De voorzitter merkt op, dat door de fe deratie van woningbouwverenigingen in Bloemendaal woningwetbouw is toegepast. De Kennemerweg leent zich daar echter niet voor. Door het grote bezit kan de woning bouwvereniging Bloemendaal-Noord nu zelfstandig gaan bouwen. Langs de Ken nemerweg zullen in de toekomst vijfen twintig a zesentwintig villa's of landhui zen komen en verder tot aan de spoor baan een 150 tot 180 woningen. De heer Roos zei echter dat men blij mag zijn als er dit ongeveer 120 zullen worden. Hiervoor zal een krediet van twee a drie miljoen nodig zijn, voor welk bedrag de vergadering, zij het dan ook ietwat be schroomd, haar toestemming verleende. Tijdens de rondvraag werden diverse vra gen gesteld omtrent onderhoud en verbe teringen der woningen, die echter geen nieuwe gezichtspunten opleverden. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om medewerking te ver lenen aan het bestuur van de vereniging voor christelijk uitgebreid lager onderwijs in Haarlem bij de stichting van een bij zondere ulo-school op een nader aan te wijzen terrein gelegen in het uitbreidings plan „Parkwijk" in Haarlem-Oost, welk gebouw ruimte moet gaan bieden voor tenminste 121 leerlingen en dat zal bestaan uit vijf gewone leslokalen, elk bestemd voor ten hoogste 42 leerlingen. B. en W. verzoeken de raad vervolgens 1590.- uit te trekken voor het verbete ren van de ondeugdelijke vloeren in drie lokalen van de kleuterschool aan de Men- tawistraat 39. Voor het verstrekken van gelden voor de eerste aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor het verkeers- onderwijs in de scholen aan de Ambacht straat 1, het Leidseplein 36 rood, de Mui- derslotweg 238, de Rozenhagenstraat 15 en de Zomervaart 170 vragen B. en W. ver volgens in totaal ff 1549,- Het aanbrengen van een aanrecht in twee lokalen van de kleuterschool aan de Oranjekade 41 vergt verder 845,- en een naaimachine ten be hoeve van de Van Zeggelenschool III zal 320,- gaan kosten. Tenslotte stellen B. en W. de raad voor om tot leraar Engels aan het Lourens Costerlyceum te benoe men de heer J. Brouwer jr. te Enkhuizen, tot leraar Frans aan het Coornhertly- ceum de hee'r R. Kruyne te Paramaribo en tot onderwijzer aan de MR. A. Bruch- school de heer J. Bos te Heemstede. rust gekomen, temeer daar het late uur wel een rol zal zijn gaan spelen. De poli tie, die het zij nogmaals gezegd, uiterst coulant optrad, kon het verder met monde linge aanbevelingen tot verwijdering af. Het is hoogst betreurenswaardig dat dit jazz-concert aanleiding moest geven tot de ze relletjes, want daarmee wordt voor de zoveelste keer de verkeerde indruk gewekt dat deze muziek of de muzikanten de oor zaak zouden zijn. Dit is echter geenszins het geval en ook voor de organisatie van deze avond, waarop maar liefst veertien orkestjes optraden, kan men alleen maar lof hebben. In snel tempo losten de bands en de combo's elkaar af en het gebodene stond voor jeugdige amateurs over het al gemeen op behoorlijk peil. Een uitzonde ring daarop vormde het ballroomorkestje van de Louise de Colignyschool dat meer geschikt leek voor de vrolijke noot op een boerenkermis. De beide meisjes die zich aankondigden als „The Earbreakers" braken ons het hart, vooral door hun ge brek aan voordracht en hun volkomen kleurloze zang. Misschien dat het gemis van de gitaar hier meespeelde. In één woord voortreffelijk was het op treden van „Les Petits Déticheurs du Jazz", die met een eigen compositie kwa men. Verder vielen op door goed samen spel „Les quatre Compagnons du Jazz", maar miste de tenorsaxofonist Helmut Heystek voor dit instrument adem; op fluit was hij aanmerkelijk beter. Rob Veh- meyer van het New Swing Quartet lijkt ons een begaafd pianist, die echt begrip heeft voor het onmisbare element swing in de jazz. Dat kon minder gezegd worden van de „Jazz-preachers". Het „East Harlem Quartet" maakte een heel redelijke in druk. Met name Ton Vingerhoets op altsax en Harry Bos op drums waren hier de sterren. „The Dixie Stompers" gaven zeer enthousiast spel, maar hier en daar man keerde 't aan afwerking en klonk 't zelfs wat ruw. Voor de zaal bleek dit optreden en trouwens van Dixieland muziek in het algemeen een verademing. Enerzijds is men toch kennelijk niet ver trouwd met de moderne jazz, die moei lijker verteerbaar en uitvoerbaar is, an derzijds is de akoestiek van het Concert gebouw echt niet berekend op deze muziek die in de regel door zeer kleine bezettin gen ten gehore wordt gebracht. Zelfs met versterking is het op enige afstand in de zaal niet goed meer te volgen. Maar dit wordt stellig onmogelijk wanneer de zaal een constant geroezemoes opbrengt, zo als ook gisteren weer het geval was. Jam mer voor de jeugdige musici die echt hun best deden. De promotiecompetitie, waarin ook Hil legom zal deelnemen voor een plaats in de derde klasse, is bekend. De Hillegom- mers zijn in één afdeling ingedeeld met Oudewater. Foreholte (Voorhout), en Kra nenburg (Den Haag). Hillegom speelt de eerste wedstrijd op zondag 1 mei in Den Haag tegen Kranenburg. In de Betuwe valt reeds veel bloesem te bewonderen. Hagelwitte bloemen heb ben alle soorten pruimen, de peren bloeien rijkelijk, evenals de vroege kersen. De be ginnende bloei van de meikersen belooft veel voor dit weekeinde. Dit alles geldt ook voor Zuid-Beveland. Vooral rond Goes, Kapelle-BiezeÜnge, Wemeldinge en in de „zak" van Zuid-Beveland valt er volop te genieten van de pracht van de boomgaar den. In deze streken hebben eveneens vroegbloeiende appels hun bloemknoppen geopend. Het zal echter nog wel een week duren alvorens de bloei van de appels al gemeen wordt. B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om voor het vernieuwen van de fonteininstallatie op het Frans Halsplein een krediet beschikbaar te stellen tot een bedrag van f 10.000,- In het desbetreffende raadsvoorstel schrijven B. en W., dat de fontein op het Frans Halsplein in de voorzomer van 1959 werd uitgeschakeld wegens een beschadi ging aan de onderwaterpomp, veroor zaakt door baldadigheid. Deze beschadi ging is zo ernstig dat het niet mogelijk is de pomp te herstellen. Het waterbeeld van de oude installatie, bestaande uit verticaal spuitende fontei nen, ondervond bovendien veel hinder van noorden- en zuidwestenwind tengevolge waarvan het water buiten het bassin en zelfs op de weg viel. Dit had mede tot gevolg, dat het bassin droog kwam te staan waardoor de circulatiepomp uitviel. Nu een vernieuwing toch noodzakelijk is, kan er, aldus B. en W„ tevens een wijzi ging in het waterbeeld worden gebracht door een installatie aan te brengen, be staande uit een middengroep met zes for se stralen en twaalf vlakboogstralen, die van de bassinrand uit naar het midden spuiten. Dit waterbeeld is weinig windge voelig en het droogvallen van het bassin is dan ook uitgesloten. Advertentie 1 ton ƒ6700.-; V/2 ton ƒ6900.-. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: in Vrijdagavond heeft de burgemeester van Ouder Amstel en van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, drs, J. J. M. Visser, aan de Ringweg in het deel van Spaarndam, dat onder Haarlemmerliede valt, een gedenk steen onthuld, die was aangebracht in één van de zes woningen, die daar door zes jeugdige inwoners van de gemeente zijn gebouwd. Vrijdag 26 juni 1959 heeft burgemeeszr Visser voor déze zelfgebouwde huizen de eerste steen gelegd en reeds thans is het laatste van de zes woningen gereed geko men. In de gevel van dit huis was een steen ingemetseld, waarop met een korte tekst herinnerd werd aan de eerste steen legging op 26 juni. De steen was bedekt met een rood-wit-blauwe vlag, die door burgemeester Visser werd weggenomen na het uitspreken van een korte toespraak, waarin hij zijn waardering voor dit bijzon dere initiatief uitte. De bewoners boden de directeur van ge meentewerken van Haarlemmerliede, de heer J. W. de Bruijn, die als architect behulpzaam is geweest met de bouw, een sleutel aan, waarmee hij de deur van de woning opende. Daarna werd zowel de burgemeester als de heer De Bruijn een geschenk aangeboden. Tot. slot kregen de aanwezigen gelegenheid de woningen te bezichtigen en een kop koffie te gebruiken. De vakraad voor het kappersbedrijf heeft besloten, het bedrijfsleven te adviseren de dames- zowel als de herensalons op de na tionale feestdag 5 mei 1960, de gehele dag te sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7