Technisch superieure Nederlanders scoorden tegen Wales drie goals Haarlemse LTC boekte duidelijke overwinning op Lucky Stroke Nederlands Davis Cup-team verloor oefenwedstrijd tegen Zuid-Afrika Haarlemse volleyballers eerste in stedentoernooi Van Vroonhoven blonk uit in snelle voorhoede Nederlandse dames wonnen met klein verschil van België Nederlandse dames-keur- ploeg versloeg Oostenrijk Hea Scott-prijs voor Hairos II Puntentelling in de cricketcompetitie is gewijzigd Spel van Maris en Van Eijsden beloofde goed resultaat voor strijd tegen de Noren HKV neemt de leiding in de kampioenscompetitie DE SPORTWEDSTRIJDEN IN CIJFERS VOETBAL KORFBAL HOCKEY HANDBAL TENNIS MAANDAG 2 5 APRIL 19 60 13 Tenniscompetitie is begonnen „die zit'8 „met Quick zit je altijd goed" Nederlandse teams niet op dreef in bridge-Olvmpiade I Twee maal 35 minuten lang heeft een sterk spelende Nederlandse hockey-aan- val storm gelopen op de veste van Wales, afgewisseld door een enkele ongevaarlijke aanval van de Britse gasten was het een strijd van aanvallen en verdedigen, maar toch hebben de nauwelijks 3000 toeschou wers in het Wagenerstadion in Amstel veen slechts drie maal voor een doel punt kunnen juichen. Omdat de veel te zwakke ploeg van Wales hier geen enkele treffer tegenover kon stellen' werd het met 3-0 toch nog een duidelijke overwin ning, doch wanneer we alle Nederlandse kansen in het enorme technische over wicht nog eens nagaan moet de conclusie luiden, dat hel met de produktivitcit van onze Olympische kandidaten maar matig was gesteld. De Beer, Van Erven Dorens en Zwier, die het razendsnel combineren de en switchende binnentrio vormden en van wie Zwier en De Beer van alle kan sen er slechts twee gebruikten, hadden als enig excuus, dat het veld van het Wagener-stadion, hoe mooi groen de mat er ook uit zag, verraderlijk hobbelig was, zodat een pass of een voorzet heel moei lijk onder controle was te krijgen. Vooral De Beer heeft op die manier zeker vijf of zes droomkansen gemist door een schampschot of een volledige misser. Hockey Dit afwerken van de aanval was overi gens het enige onderdeel van het Neder landse spel, dat onvoldoende was. Voor het overige was deze vlotte strijd tegen Wales een bevestiging van hetgeen in Brussel tot uiting was gekomen, name lijk dat wij weer over een sterk team be schikken. Zelfs het feit, dat Wales dat Engeland onlangs toch met 3-2 versloeg een zeer zwakke tegenstander was, kon dit niet camoufleren. De grote man in de Nederlandse voorhoede was dit keer linksbuiten Van Vroonhoven. De jonge Til- burgenaar speelde evenals op 3 april in Brussel een prachtige partij op de uiterst lastige linkervleugel met onstuitbare rushes, gave voorzetten en verrassende solo's. Rechtsbuiten Hooghiemstra kon dit peil met weer dat lange vasthouden van de bal en weer dat in de hoek kruipen bij lange na niet halen. Op het middenveld, van de eerste tot de laatste minuut een prooi van de Neder landers, was Hans Wagener heer en mees ter. Zowel verdedigend, wat dit keer wel een bijzonder gemakkelijke taak was, als aanvallend was de Bloemendaler voor treffelijk; beter nog dan Van Dijck aan de andere lijn en vooral ook beter dan spil Overdijking, die iets minder controle had dan anders. Het achtertrio kreeg niet veel te ver werken, maar behoudens een paar slor digheidjes in de eerste minuut werd ook in de verdediging goed gespeeld. In de eerste minuten van de wedstrijd heeft Wales eigenlijk de beste kansen op een doelpunt gehad. Na de eerste Ne derlandse combinatie op vijandelijk ge bied trok midvoor Thomas met de bal aan zijn stick in de richting van Mulder zonder dat een van de oranje-verdedi gers al zover warm gedraaid bleek om deze snelle zig-zag solo te stuiten. Tho mas kwam in de cirkel en kreeg zelfs een schietkans, maar hij was wat uit de koers geraakt en het resultaat was een strafcorner, waaruit een goede push kwam, die echter werd weggewerkt. Men was geneigd op dat ogenblik te zeggen: ziezo, de aanval van Wales heeft even laten voelen, dat hij meetelt van daag. Maar weldra werd het duidelijk dat het bij dit afgeven van het vistekaartje zou blijven, want bij de keren, dat Wales in de Nederlandse cirkel doordrong, was elk schot zoek. Nederland nam het initia tief in handen en begon over beide vleu gels met een reeks overrompelende aan vallen, vaak plotseling weer afgebroken door een misser of een slordigheidje, vele malen ook gestuit door de goed spelende spil Owen of in laatste instantie door de Na de prachtige 5-0 overwinning op W Duitsland heeft het Nederlandse dames hockey-team zondag in Breda opnieuw een zege behaald. Tegen de Belgische dames bleven onze landgenotes met 2-1 de meer dere, na een voorsprong van 2-0 bij de rust. Het spel waarmede ditmaal echter de zege werd behaald, was van veel min der gehalte dan tijdens de vorige inter land. Aanvankelijk werden de Nederlandse da mes zelfs min of meer door de bezoe- sters overbluft, en pas na twintig minuten raakte onze nationale ploeg wat beter inge speeld, al bleek toen duidelijk het gemis aan schotvaardigheid van de voorhoede en in het bijzonder van het binnen-trio Laura Dekker, Maaike Weytens en Ans Rou- wenhorst. Dit was de reden dat het tot de 23ste minuut in de eerste helft duurde, vooraleer de Nederlandse dames tot sco ren konden komerf? Het Tilburgse meisje Jet de Vleeschhouwer sloeg toen een vrije slag hard in, de Belgische doelvrouwe werkte niet ver genoeg weg, en de toege snelde Maaike Weytens doelpuntte met een zuiver geplaatst schot (1-0). Drie minuten voor de rust kreeg de Ne derlandse ploeg vlak achter elkaar twee strafcorners te nemen. Uit de tweede ont stond een geweldige scrimmage voor het Belgische doel, waaruit Trix Nillessen met een hoge push over de Belgische verde digsters heen scoorde. Na de hervatting bleef het Nederlandse overwicht aanhouden, maar een doelpunt viel aan de andere kant. Loes Roos rea geerde bij een Belgische aanval iets te traag, zodat de Rasante-speelster Carion een vrij veld voor zich kreeg. Wel liep Marijke van der Wel nog uit, maar het strakke schot van de Belgische midvoor was haar te machtig. (2-1). De Nederland se overwinning kwam verder echter niet meer in gevaar. prachtig reagerende doelman Jones, maar in de meeste gevallen doodlopend in een half geraakt of slecht gericht schot. Met de stuwing van Wagener in de rug kon aanvoerder Van Erven Dorens het spel weer met schitterend stick-werk ver delen, kon midvoor De Beer zijn flitsende sprints uitvoeren, liet Zwier zijn rivalen op het verkeerde been staan en werd Van Vroonhoven voor zijn rennen langs de lijn gelanceerd. In de achtste minuut kon De Beer een vrije slag van Van Erven Dorens niet goed verwerken, maar Zwier des te beter. Doelman Jones trapte uitlopende over de bal heen. Nadat De Beer in de 25ste minuut voor open doel een droomkans had gemist kwam in de 27ste minuut een doelpunt van zijn stick, waarbij geen vuiltje aan de lucht leek maar de Nederlandse ar biter Toebosch had gefloten en gaf een strafbully tegen Owen, die in het buly- del met Van Gooswilligen de bal met de voet speelde. Strafdoelpunt dus voor Ne derland en de stand was 2-0. Na rust bleef het een spel van kat en muis. Een klein machteloos muisje tegen een baas van een kat, die echter vele malen misklauwde. Behalve in de negen de minuut toen Overdijking even buiten de cirkel een vrije slag mocht nemen. De Beer, bijna moedeloos geworden door de vele malen dat hij zijn acties zag mis lukken, sprintte met frisse moed in het gat, waarheen de Nederlandse spil de bal school en Jones hoorde toen alleen nog maar een doffe knal achter zich (3-0). Nederland bleef tot het einde in de aan val, waarbij Van Vroonhoven voor zijn prachtig spel menig open doekje kreeg. Doelpunten kwamen er echter niet meer. Voorspel tol het tweede Nederlandse doelpunt. De bal wordt achter de reeds verslagen verdediging van Wales in geschoten, maar scheidsrechter Toe bosch heeft een overtreding geconsta teerd en geeft strafbully. Die wordt daarna alsnog door Van Gooswilligen in een goal omgezet, (foto boven) Nederland toont zich verheugd over hel doelpunt, (foto onder) Zondag is het tennisseizoen officieel geopend met de eerste competitiedag. De gure wind temperde het enthousiasme en stelde bovendien extra eisen aan de techniek, maar de Haarlemse tennissers hebben, gezien de resultaten, zich er letterlijk en fi guurlijk uitstekend doorgeslagen. De HLTC, Bloemendaal, Zandvoort, WOC, Jatiloo, HBC, Kennemer Lyceum en Bastione begonnen veelbelovend met een zege, Groenen- daal, Velsen en Velserbeek startten met gedeelde winst en alleen Heemstede, Brede- rode en Duinlust moesten de eer aan hun tegenstanders laten. De Haarlemse LTC startte met een ge- deciteerde overwinning op net bezoekende Lucky Stroke, 72. De Haarlemse dames wonnen zowel hun singles als hun dubbel, II. Reus versloeg Holleman (75 en 64), T. den Hartog bleef baas over J. v. As (tweemaal 75) en alleen F. Schlatmann vond de juiste richting niet en moest met duidelijke cyfers (60 en 61) de eer aan zijn tegenstander Schmitz laten. Ook in het dubbelspel moest Schlatmann met Den Hartog na drie sets (57, 62 en 16) de winst afstaan. Het eerste gemengddubbel werd met tweemaal 63 en het tweede met 46 en tweemaal 60 door de HLTC'ers gewonnen. Met vervangers voor mej. J. v. d. Duim en A. v. Dinther heeft TC Heemstede met de Hilversumse LTC 2 moeten duelleren. Alleen N. v. d. Horst en H. Borgerding wonnen hun enkelspelen en dit had een ruime 72 nederlaag tot resul taat. Leimonias 2 won in deze afdeling van Park Marlot met 63. De tenniscompetitie In de overgangsklasse B moest Brederode capituleren voor de tweede ploeg van de HLTC. De dames G. Nijssen en E. van Scherpenzeel wonnen hun singles en dub belspel, zodat men op de stand 33 de winst nog moest verdelen, want v. Welie, Tom Okker en Hans Steffelaar lieten zich niet door hun Brederode-tegenstanders verrassen. Maar zowel het eerste als het tweede gemengddubbelspel eindigde ten gunste van de HLTC. Bloemendaal debu teerde in de overgangsklasse B met een 62 zege op het Alkmaarse Inside. Mej. D. Schoorl moest haar single afstaan en ook het damesdubbelspel werd een neder laag voor de gasten. Tweede klasse Groenendaal en Brederode 2 speelden in Heemstede een bijzonder enerverende strijd. Wil v. d. Broek versloeg Yvonne Verheek, Cockie v. d. Broek verloor van Marjan Ocenasek, Gerard Koenders won zijn single, won trouwens drie partijen en v. d. Hoff verloor, nadat hij in de beslis sende set met 41 leidde, van Nederkoorn zodat na de singles de stand 22 was. Het damesdubbel werd door de zusjes v. d. Broek gewonnen maar in het herendubbel brachten de Groenendaal-spelers nogmaals de balans in evenwicht. Spannend was de ontknoping in het ge mengddubbelspel; nadat Gerard Koenders met Yvonne Verheek hun partij vlot tot een overwinning brachten was het eind resultaat afhankelijk van het duel tussen Wil v. d. Broek en Ernst Jasper en Marjan Ocenasek en v. d. Hoff. Brederode won met 68, 61 en 119, zodat 44 het eind resultaat werd. WOC begon met een kleine zege op HLTC 3. Mej. Vink (ex-Bastione) debuteerde met een single-zege en ook F. Neelissen en S. Okker wonnen hun par tijen, 53. Zandvoort beschikt over een sterke ploeg en dat ondervond Heemstede 3, 71. TC Heemstede 2, zonder de heer Hiddinga, ging tegen de Hilversumse LTC 3 met een gelijkspel zeer verdienstelijk van start. Groenendaal 2 moest met 53 de eer aan Oranje TC 2 laten. Voor de derde klasse gaven TC Velsen en Velserbeek elkaar tot de laatste partij niets toe, 44. Kennemer Lyceum klopte Groe nendaal 4 met 62 en Jatiloo, met de da mes J. Meijer en W. v. d. Werff en de heren H. v. d. Willigen, H. Corbeth en J. v. d. Werff, begon met een 53 zege op Bloemendaal 4. Bastione opende met een overwinning op de veteranenclub Duinlust en HBC met een monsterzege op het zwak ke Uitgeest 4, 80. Turnen De damesturnwedstrijd tussen Oosten rijk en Nederland, die zaterdag in Salz burg gehouden werd, is door onze land genoten met klein verschil 186,60186,50 punten gewonnen. In het persoonlijk klas sement zegevierde de Oostenrijkse Friedl Hirnschall met 37,70 pnt. voor Bep Ipen- burg, die tot 37,55 pnt. kwam dank zij een zeer goede prestatie aan de brug met on gelijke leggers. De Zandvoortse keurturn- ster behaalde daarmee 9,65 pnt. De num mers één en twee op de verschillende onderdelen waren: Rek: 1. Friedl Hirn schall (O.) 9,35 pt.; 2. Nel Fritz (N.) 9,30 pnt. Paardsprong: 1. Ria Meyburg (N.) 9,55 pnt.; 2. Henny Parzer (O.) 9,50 pnt. Brug met ongelijke leggers: 1. Bep Ipenburg (N.) 9,65 pnt.; 2. Traude Benesch (O.) 9,60 pnt. Vrije oefening: 1. Friedel Hirnschall (O.) 9,70 pnt.; 2. Nel Fritz (N.) 9,45 pt. De individuele rangschikking luidt: 1. Friedel Hirnschall (O.) 37.70 pnt.; 2. Bep Ipenburg (N.) 37,55 pnt.; 3. Henriëtte Par zer (O.) 37,50 pnt. Koersen op Duindigt De uitslagen van de op Duindigt gehouden rennen luiden: Sampsonprijs (1900 m.): 1. Marialva 2 2.07.3: 2. Sembo; 3. Bold Cavalier. Winn 5.70; pl. 2.90, 3.20; gek. 15.80; cov. 5.00. Sampsonprijs (1900 m.): 1. Kilo Moto II 2.06.9; 2. Mister Benbow; 3. Zampa. Winn. 2.20; pl. 1.50 4.40; gek. 17.80; cov. 15.90. Grote Sprintersprijs (1350 m.): 1. Sir Carston 1.24.-; 2. Home Run; 3. Alofi. Winn. ƒ2.10; pl. 5.00. 1.70; gek. 8.30; cov. 460. De uitslagen van de draverijen luiden; Holly Scottprijs (2040 m.): 1. Woudsnip S 1.28.6; 2 William Hanover K; 3. Westlands Clorie. Winn. 18.30; pl. 4.00, 1.80; gek. 11.20; cov. 4.80. Haroldprijs (2020 m.): 1. Y 6aint Parisien 1.31.2; 2. Yannette; 3. Parisienne K; Winn. 2.10; pl. 1.20, 1.50: gek. 3.10; cov. 3.00. Hcndrika D-prijs (2040 m.): 1. Xanthi Con Dios 1.26.5: 2. Valmiki; 3. Wirna O. Winn. ƒ4.30; pl. 2.40. 2.40. 1.60; gek. 13.20; cov. 9.60. Hans Gregorprijs (2500 m.): 1. Ville France 1.27.6; 2. Willy's Lieveling: 3. Winny Cliff. Winn. ƒ4.60: pl. 1.80", 1.80, 1.80; gek. 12.70; cov. 6.10. Hanover Peterprijs (2000 m.): 1. Victrix V 1.24.2; 2. Very Nice; 3. Vico BS. Winn. 2.80; pl. 1.30, 1.40. 1.50: gek. 9.10: cov. 6.40. Hea Scottprijs (2500 m.j: 1. Hairos II 1.21.2: 2. Umberto: 3. Query Hanover. Winn. 1.80; pl. 1.30, 1.80: gek. 4.80: cov. 3.70. Totale omzet totalisator 113.717. Cricket Opvallend gemakkelijk van de 75 uit te brengen stemmen waren er slechts elf tegen het voorstel heeft de algemene vergadering yan de Koninklijke Neder- Jandsche. Cricket. Bond zaterdagmiddag, jn Den Haag het bestuursvoorstel, over te gaan tot wijziging van de puntentelling bij de competitie van de eerste klassen en de tweede klasse A en B, aanvaard. In tegenstelling met de laatste jaren toen leverde een overwinning drie punten op, een draw één punt en een verloren wedstrijd geen punt is er een grotere differentiatie gekomen. Evenals tot voor enkele jaren het geval was zullen een in ningsoverwinning en een innings-neder- laag apart worden gehonoreerd. In het ko mende seizoen wordt voor een nederlaag met innings 0 punten gegeven, voor een gewone nederlaag 1 punt, voor een draw 2 punten, voor een tie 3 punten, voor een gewone overwinning 4 punten en voor een innings-overwinning 5 punten. Mogelijk doch het is niet waarschijn lijk wordt deze puntentelling ook voor de overige tweede en de derde klassen in gevoerd. Het bestuur zal zich hier nog over beraden. Het was overigens maar goed dat ten minste voor dit punt van de agenda een discussie van ruim een uur nodig was. An ders hadden de afgevaardigden waar schijnlijk binnen een half uur weer op straat gestaan. Immers, KNCB-voorzitter mr. F. F. Hooft Graafland had voor de eerste negen punten van de veertien pun ten tellende agenda precies elf minuten nodig. In die elf minuten was onder meer het gehele bestuur bij enkele kandidaatstel- lling herkozen en waren de Ab de Haan beker voor kampioen van de eerste klas se A voor de 28ste maal in het bezit van HCC I en de R. G. Ingelse-beker aan de kampioen van de eerste klasse B, het jubilerende Haarlem, uitgereikt. Ten aanzien van een eventuele invoe ring van een automatische promotie-de- gradatie-regeling merkte de voorzitter tij dens de rondvraag nog op dat het KNCB- bestuur ook op dit punt diligent blijft. De Nederlandse Davis-Cup-ploeg heeft de oefenwedstrijd tegen Zuid-Afrika met 5-0 verloren. Een kansloze nederlaag dus met sprekende cijfers. Een sfeerloze wed strijd bovendien, in een ijzige wind ge speeld met op alle drie de dagen een handvol toeschouwers op de tribunes van het Mets-centrecourt. Toch zullen de Ne derlandse tennisleiders zondagavond met een zeker gevoel van tevredenheid het Scheveningse tennispark hebben verlaten. De conclusie van dit eerste internationale weekeinde van het seizoen mocht name lijk zijn, dat het spel van onze vertegen woordigende ploeg, wat Piet van Eijsden en Willem Maris betreft, aanmerkelijk beter is geworden. Het tennis van Maris in de extra par tij van zaterdag tegen König en vooral de tegenstand, die Van Eijsden zondag aan de sterke Vermaak bood, bracht spel van goede internationale klasse. Niet con stant genoeg, mentaal ook niet sterk ge noeg, maar in elk geval van een peil, dat we voorgaande jaren niet konden be reiken. De hoop op een goed resultaat in de ontmoeting van het komende weekein de met de Noren is dan ook alleszins gerechtvaardigd. In de eerste fase van de partij tegen Vermaak leek Van Eijsden op een snelle nederlaag af te gaan. Maar na 0-3 her stelde onze landgenoot zich met goed pas seren en met veel vaart en scherpe sprei ding in zijn diepe drives. Hij verloor de set met 5-7, doch ging toen door met sterk spel met vele goede service-games. Van Eijsden won de tweede en derde set (6-4 en 6-3) en kwam in de vierde set op 3-1. Op dat moment kwam plotseling een van die onnodige jammerlijke inzin kingen, waarin door reeksen fouten alle mooie kansen op een vier sets-zege ver loren gingen. Vermaak won vier games achtereen, verloor op 3-5 en 4-5 drie set- points, kwam op 6-5, 7-6 en 9-8 nog een paar maal ernstig in gevaar, (onder an dere door enkele dubbele fouten), doch brak toch op het beslissende moment door de sterk geworden service van zijn tegen stander heen (9-11). In de beslissende set toonde de langbenige Zuidafrikaan zijn grotere routine en met weer zeer sterk volleren in grote net-pressie werd het 4-6. Tegen de jeugdige Albert Gartner, ook al zo'n volley-specialist, begon Van Dal- sum zeer zwak. Hij verloor de.eerste set met enkele love-games binnen twaalf mi nuten. De tweede set werd na 2-0 ook snel beslist (2-6), doch daarna kwam Van Dalsum ineens in zijn spel. Zonder vaart, maar met goed geplaatste drives werd Gartner teruggedrongen. De Hagenaar won deze derde set met 6-3 en nam in de vierde met 4-2 de leiding. Toen kwam de controle in het spel van de blonde Zuid afrikaan terug en kreeg Van Dalsum geen been meer aan de grond: 4-6. Het dubbelspel dat de Zuidafrikanen in vier sets wonnen, besliste op de tweede dag reeds de ontmoeting ten gunste van de gasten; -Zonder nochtans lot grote hoog te in. hun spel te reiken, "waren de jonge Zuidafrikanen König en Gartner té sterk voor Van Dalsum en Van Eijsden, die aanvankelijk goed partij gaver, in de tweede set zelfs tot winst kwamen (6-2), maar ten slotte moesten buigen voor het meer gevarieerde spel van hun tegenstan ders, die vooral aan het net superieur wa ren. De Zuidafrikanen liepen in de eerste set uit tot 3-0. In de servicegame van Van Dalsum kwam er echter een wen ding ten goede in het spel van onze land genoten. Via een lovegame kwamen zij op 3-3 en ofschoon de set verloren ging (met 4-6), bleken er toch zeker perspec tieven te zijn voor een goed resultaat, vooral toen zij met goede plaatsing in de tweede set over hun tegenstanders heen liepen naar 6-2. Het meer gevarieerde spel van de Zuidafrikanen, die bovendien sneller waren en onze landgenoten verre de baas waren in het afmaken aan het net, gaf ten slotte de doorslag. In de der de set wisten Van Eijsden en Van Dal sum zich nog lang op gelijke hoogte te handhaven met de Zuidafrikanen, maar in de vierde set gingen zij door de knieën. Zij stapelden fout op fout en waren geen moment meer in staat de strijd een an dere wending te geven. De korfbalcompetitie In de wedstrijdenreeks voor de lands titel won HKV met 84 van Westerkwar tier, dat dit seizoen steeds zonder de ge blesseerde N. Janssens en L. Venekamp moet spelen, hetgeen een geduchte ver zwakking betekent. Howel de Amsterdamse speelsters hun Haagse collega's de baas waren, won HKV uiteindelijk nog verdiend, ook al omdat Westerkwartier vijf strafworpen miste. In de reserve-klassen was de uitslag 53 favoriet; met deze cijfers wonnen Aurora 2 en Haarlem 3 respectievelijk van Koog Zaandijk 3 en BEP 2 en verloor Ooster kwartier 3 van Roda 2. De stand in de kampioenscompetitie is: HKV 2 4 ZKC 1 0 Westerkwart. 2 2 Kamp. Zuid 0 0 Wordt Kwiek 1 0 Advertentie zei Polly Pit SPORTSCHOENFABRIEK N.V. HENGELO (Gld.) Zaterdag werd in de veilinghal in Alk maar om het afdelingenkampioenschap van district west I van de NeVoBo (Noord holland zonder Amsterdam en Het Gooi) gespeeld. De Haarlemse volleyballers be zoeken dit toernooi gewoonlijk als favorie ten, want Haarlem bezit onbetwist de bes te en bovendien de meeste spelers en speelsters. Maar een nog steeds niet ver groeid suprematiegevoel ten opzichte van de provinciale ploegen heeft aanhoudend en ook zaterdag tot gevolg gehad dat door een te lichtvaardige opvatting het elan in het spel ontbrak en de resultaten ver onder de verwachtingen bleven. Hoewel de Haarlemse heren-stedenploeg het toernooi won en Alkmaar in de finale met tweemaal 15-11 versloeg, waren de verrichtingen in de poulewedstrijden lang niet overtuigend en dwongen zowel de Enkhuizer als de Zaanse volleyballers de Haarlemmers drie sets af. De heren B- ploeg bereikte een verdienstelijke tweede plaats in zijn poule en verloor slechts van finalist Alkmaar met 15-9 en 15-12. De Haarlemse dames werden zelfs ver slagen door de vertegenwoordigsters van Enkhuizen (12-15, 15-2 en 14-16) en kwa men zelfs niet verder dan de tweede plaats HAARL. VOETBALBOND Prom.wedstrijden derde kl. Groep 2: DCO 4—Ripperda 5 14 DSBRipperda 3 4—0 Competitie Kl. 2B: Onze Gezellen 2HFC 4 2—0 Van der Aart-beker: Tweede ronde verliezers: Concordia a—Beverw. a 3—2 Zaterdagmiddagcompetitie Jubileumwedstrijdcn Halfweg—SMS 1—3 IJmuiden 3—Telelonia 11 Competitie: KI. 3 A: SMS 2—VVRA 5—0 Kl. 3 B: SMS 2SVJ 4 4-1 Kl. 4 A: VEW3—VVSV3, VVSVn.o. Kennemerl. 6—ETO 2 2—4 Kinheim 5Energie 2 02 Kl. 4 B: Halfweg 2—SAC 2 1-3 Interregionale jeugd: Velox—RCH 2—5 Alcm. Victr.—Volewijk. 41 RKAFC—Volendam 0—6 K.N.K.B. Kamp.seliap van Nederland: HKVWesterk warl ier 8—4 Promotie hoofdklasse: SwiftGroen Geel 53 Promotie tweede klasse: Tovers—KVD 1—3 Reserve tweede klasse A: Swift 3—Roda 2 2—9 Reserve tweede klasse B: Luto 3-DTV 2 1—2 Groen Geel 3—BI. Wit 3 4-8 Reserve derde klasse A: BEP 2Haarlem 3 35 Tovers 2—DED 2 5—3 Archipel 3Amsterdam-Z. 2 A'dam-Z, n.o. Reserve derde klasse B; Roda 3—O'kwartier 3 53 Aurora 2KZ 3 53 Beslissingswedstrijd Altius—Oosterpark 4—3 HAARL. KORFBALBOND Derde klasse: O'kwart. 6Haarlem 5 00 Watervliet. 5—N. Flora 5 3—7 Sp. Vereent 3O'hoek 4 16 WESTEN Heren Prom. Onderbond/4e klasse: Rood WitAmsterdam 0—0 Alkmaar 4Rood Wit 2 21 FIT 3—Strawberries 4 0—3 Alkmaar en Rood Wit 2 pro moveren naar 4e klasse. Bekerwedstr. (halve fin.) H.T.C.C.-beker: Laren—Delftse Stud. 1—2 SCHC—Amersfoort 3—0 Veteranenbeker: Gooi—HBS 3—1 Dames Promotie 4c/3e klasse: Eechtrop 2—Kampong 4 60 Eechtrop promoveert HBS 3Kampong 3 32 Amsterd.-beker (halve fin Strawberr.—Amsterd. 2 3—2 Na verlenging Reeds gespeeld: Be Fair 3—HBS 0—3 Hoofdklasse: Heren AalsmeerNiloc 1112 Blauw Wit—Hellas 7—7 Swift—PSV 8-9 Dames OlympiaUDI 13 WLC—PSV 5-0 AtheneHygiëa 53 NilocZeeburg 28 DISTRICT WEST A: Tweede klase A: Dames SDW—Lijnden 4—3 (Besl. wedstr.) Lijnden degr. Tweede klasse B: Blauw Wit-Tavenu 6—2 SEWConcordia 40 Eerste klasse: Heren IJmond—Aalsmeer 2 9—13 Tweede klasse B: AmersfoortArma 174 Prom. hoofdklasse: Dames Athleta—V en K 4—3 Heren Sport Vereent—Esca 11—11 Operatie '55Stratum Meteoor 1310 Tweede klasse: Unitas—Lijnden 5—4 AFDELING HAARLEM Tweede klasse: Dames DSOIJmond 3 31 DSO kampioen ADO 2Concordia 3 51 Full Sp. 2—De Blink. 2 0—3 Eerste klasse: Heren Zandv.m. 2Rapiditas 2 55 Tweede klasse: Rapiditas 3—IJmond 3 9—3 Hoofdklasse A: DDV—Thor 4—7 LeimoniasHilv. LTC 34 (voorlopig) Hoofdkl. B: Afdeling 1: Enschedese LTCJoy 55 (voorlopig) IWOO—ELTV 5—6 Afdeling 2: Dash—DDV 2 6—5 Quick (Nijmegen) Toeg. Hillegersberg 38 Eerste klasse: Afdeling 2: Oranje TC 2—Kenn.lnd. 4—7 Alta—Dash 2 5—6 Overgangsklasse A: Haarl. LTC—Lucky Str. 7—2 P. Marlot—Lemonias 2 3—6 Hilv. LTC 2—Heemstede 7—2 Overgangsklasse B: Rreder.—Haarl. LTC 2 3-5 Inside—Bloemendaal 26 Tweede klasse; TC H'stede3—TC Zandv. 1—7 WOCHaarlemse LTC 3 53 TC Heemstede 2— Hilv. LTC 3 4-4 Gr.daalBrederode 2 44 Oranje TC 3—Gr.daal 2 5—3 Derde klasse: TC Bloemend.3—WOC 2 2—6 Gr.daal 3Rooswijk 44 TC VelsenVelserbeek 44 Kenn. Lyc.—Gr.daal 4 6—2 JatilooTC Bloemend.4 53 TC Bloemendaal 2— TC Heemstede 4 53 Vierde klasse: TC Zandv. 3Bastione3 71 WOC 3—Jatiloo 2 7—1 TC H'stede5Bastione 2 5—3 Brederode3—WOC 5 6—2 TC Zandvoort 2 TC Heemstede 6 8—0 Bastione—Duinlust 5—3 Oud Wassen. 6—WOC 4 5—3 Vijfde klasse; DEM 4—TC Velsen 2 1—7 TC Uitgeest 4—HBC 0—8 Haarlemse LTC 4— Kennemer Lyceum 2 8—0 WOC 6—TC Bakkum 3 6—2 Bastione 4TC BI.daal6 53 Groenend. 6Jatiloo 3 71 Zandv. 4Kenn. Lyc. 3 80 HBC4—'TC Heemstede8 1-7 TC BI.daal 5—Breder. 4 1—7 HBC 2Brederode 5 08 TC Heemst. 7-HBC 3 4—4 in hun poule. Ook de B-ploeg deed niets opzienbarends en bleef alleen IJmond de baas. De Haarlemse jeugdploegen eindigden op de tweede plaats in hun poule. De se niorenteams van de afdeling IJmond won nen geen wedstrijd en speelden slechts een figurantenrol. Volleybal Eindstanden, poule A; 1. Haarlem, 2„ Enkhuizen, 3. Zaandam en 4. Den Helder. Poule B; 1. Alkmaar, 2. Haarlem B, 3. Hoorn en 4. IJmond. Dames: Haarlem AZaanstreek 14-16, 15-7, 15-11; Haarlem AEnkhuizen 12-15, 15-2, 14-16: Haarlem ADen Heidér 15-5, 15-8; Haarlem BAlkmaar 4-15, 5-15; Haarlem BIJmond 15-10, 15-7; Haarlgm B —Hoorn 10-15, 10-15. Finale: EnkhuizenAlkmaar 0-2. Eindstand, poule A: 1. Enkhuizen. 2. Haarlem, 3. Zaandam en 4. Den Helder. Poule B: 1. Alkmaar, 2. Hoorn, 3. Haar lem B en 4. IJmond. Het districtsbestuur van de NeVoBo nam in Alkmaar zaterdag een gewaagd besluit om de overgangsklasse-afdelingen uit te breiden tot veertien ploegen met een sterk gewijzigde promotie/degradatierege ling. Twee ploegen zullen in het vervolg direct degraderen, nummer 11 en 12 zul len degradatiewedstrijden spelen. We achten de hieruit voortvloeiende ruime doorstroming toe te juichen, maar staan iets gereserveerd tegenover de grotere fi nanciële offers die de organisatie en de reiskosten voor de verenigingen zullen vragen. Bridge Zaterdag begon in Turijn de eerste we- reld-bridge-Olympiade, waarvoor niet min der dan 25 landen met 43 teams hebben ingeschreven. De Nederlandse dames en heren verloren beiden hun wedstrijd in de eerste ronde, de heren in groep 2 van het tweede team van de Verenigde Staten, die met vier ploegen deelnemen, met 40 (5344) en de dames eveneens met 40 (6934) van Duitsland. Na de eerste zit ting waren de standen respectievelijk 2429 en 1735. Een verrassing in deze eerste ronde was de 40 overwinning van de Libanon op het vierde team van de V.S. (65—57). t Zondag versloegen de Nederlandse heren Duinl. 2—Katw. LTV 5 26 België met 40 (7050). De Nederlandse Uithoorn 2—Groenend.5 1-7 dames verloren van Italië met 3—1 (5249).

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13