LINOLEUM DiJ OM! LINOLEUM KROMMENIE v. DUIVENBODEN Albert Heljn Speeltuin „Patvliet" in Delftwijk feestelijk in gebruik genomen Renault Bestelauto's Vele festiviteiten bij gouden jubileum van padvinders H. SUPERMART TIPS wperdfortr GARAGE DEN HOUT Agenda voor Haarlem en de IJmond MAANDAG 25 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT warme blijvende schoenheid voor elke vloer! Jaarvergadering KNBRD Jongetje verdronken in Haarlem-Noord Jubileum W. Klaver Sch ooivoetbaltoernooi Lourens Costerlyceum en Rijkskweekschool in finale Animo voor kweekschool- onderwijs gestegen V eisen-! J muiden Santpoort Tien aanrijdingen tijdens bollendrukte De moord op Lina Feenstra Burgerlijke Stand van Haarlem Gouden en zilveren Jacobstaven uitgereikt UIT STAD EN STREEK INTERIEURVERZORGING GEHAKT lner5p0a°kgJng 148 SLAVINKEN 3 voor 98 HAMBURGERS FRIKANDELLEN SCHIJVEN 4 voor 98 LAMSCOTELETTEN158 RABARBER 500 gram 19 SPINAZIE BRAADKU6KENS en POULARDES KIPPE-POULETiopogr 46 Verse POULARDE per k io 495 Poularde 525 Grote Houtstraat 99 Advertentie Met wapperende vlaggen, trompetge schal en tromgeroffel heeft de jeugd van de speeltuin „Patvliet" in Delftwijk zater dagmiddag blij haar nieuwe domein aan het Marianne Philipsplantsoen in bezit ge- nemen. Nadat de voorzitter van het Haar lemse Speeltuinverbond, de heer D. Rook- huiszen, de speeltuin officieel had overge dragen aan het bestuur van „Patvliet" bestormden de van ongeduld trappelende jongens en meisjes de verschillende speel toestellen en heerste er nog lang daarna een gezellige drukte van' schommelende, wippende en rondtollende kinderpn. Van te voren heeft een aantal grote mensen in de aula van de Louise de Co- lignyschool in een aanzienlijk rustiger sfeer de openstelling van deze laatste aan winst van het Haarlems Speeltuinverbond gevierd. De ambtenaar voor jeugdzaken der gemeente Haarlem, de heer A. van Moock, complimenteerde namens het ge meentebestuur het Haarlems Speeltuin verbond, het speeltuinbestuur en de bewo ners van Delftwijk met de nieuwe speel- gelegenheid voor de jeugd in deze, zoals de heer Van Moock noemde, „Showwijk" van Haarlem. Hij herinnerde aan het vruchtdragende overleg tussen de Haar lemse Raad voor de Jeugd en het speel tuinverbond toen de christelijke sociale vereniging „Patrimonium" het plan be kend maakte een christelijke speeltuinver eniging te willen oprichten, waardoor de mogelijkheid bestond van een derde zuil in het speeltuinwezen. De besprekingen hebben daarna geleid tot de toetreding van de speeltuinvereniging „Patvliet" tot het Haarlems Speeltuinverbond. De heer Van Moock deed een beroep op de ouders me de ervoor zorg te dragen dat de speeltuin in goede staat zal blijven. De heer Rook- huiszen bracht hierna dank aan het ge meentebestuur alsmede aan de diensten van openbare werken en Hout en plantsoe nen voor de totstandbrenging en aanleg van de speeltuin. Op zijn beurt droeg de verbondsvoorzitter de speeltuin over aan de voorzitter van „Patvliet", de heer L. van Ameijde, die in zijn dankwoord zijn erkentelijkheid uitsprak voor de ondervon den gastvrijheid van de speeltuin „Delft wijk" en de medewerking van de woning bouwverenigingen „Patrimonium" en „Zorgvliet". Namens de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties (N. U. S. O.) sprak vervolgens de heer F. Oostrom. Hij Advertentie De jaarlijkse algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen werd zaterdag middag onder voorzitterschap van de heer J. P. Weyburg in Zaandam gehouden. Na het openingswoord van de voorzitter heet te de burgemeester van Zaandam de con gressisten hartelijk welkom in zijn ge meente. Met enige hartelijke woorden werd door de bondsvoorzitter aan de Zaandamse Reddingsbrigade de Bonds- vlag aangeboden ter gelegemeid van het veertigjarig bestaan. De reddingsbrigade Utrecht kwam voor een jaar in het bezit van het „Winkelschild". In de vacature ontstaan door het aftre den van de heer Van de rMije als bonds- penningmeester werd de heer F. J. van der Groep uit Zandvoort gekozen. Omtrent de bestuursvacature ontstaan door het be danken van de heer Terpstra zullen voor de bezetting nog besprekingen met de heer Terpstra gevoerd worden in de hoop dat hij het Noorden zal blijven vertegenwoor digen in het bondsbestuur. Het voorstel van de Zandvoortse Reddingsbrigade om voor alle bondsleden het officieel orgaan het maandblad „De Brigade" verplicht te stellen vond geen meerderheid. Besloten werd dit jaar de bondskam- pioenschappen aan de Heemsteedse Red dingsbrigade toe te wijzen. De bonds EHBO-wedstrijden zullen in Den Haag worden gehouden. De vergadering stemde er mee in dat in 1962 de bondsvergadering in Zandvoort wordt gehouden. De jaarlijkse e.h.b.o.-wedstrijd van het districht Noordwest als voorwedstrijd voor de bonds-e.h.b.o.-wedstrijd is vast gesteld op 21 mei in Schoorl. Vanmorgen tegen twaalven werd de tweejarige Franciscus Sparreboom uit de Palamedesstraat in Haarlem-Noord ver mist. Men trok op onderzoek uit en het bleek dat de jongen verdronken was in een sloot langs de Vondelweg. Wel is ge tracht de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo overgebracht. overhandigde de heer Van Ameijde als ge schenk van deze organisatie een bal. Hierop begaf het gezelschap zich naar de speeltuin om de daadwerkelijke opening van de speeltuin bij te wonen. Voorafge gaan door de drumband van de speel tuin „Frans Hals" stroomden na de toe spraak van de heer Rookhuiszen enkele honderden speeltuinklantjes juichend het terrein op. In de Louise de Colignysehool hebben daarna nog het woord gevoerd de voorzitter van „Patrimonium", de heer R. N. Busser, die een evenwichtsbalk aanbood, de heer R. Cats namens de jubileumcom missie van het Haarlems Speeltuinverbond, die een geschenk in enveloppe overhandig de en de heer Ch. Roos van de woning bouwvereniging „Zorgvliet", die het be stuur van „Patvliet" gul alle medewer king toezegde bij het oplossen van even tuele materiële moeilijkheden. Veertig jaar in diëtist van Openbare Werken Heemstede Op 1 mei hoopt de heer W. Klaver, hoofd commies A bij het bedrijf voor Openba re Werken van Heemstede de dag te vie ren dat hij veertig jaar bij dit bedrijf werkzaam is. De heer Klaver kwam op 1 mei 1920 als kantoorbediende in tijde lijke dienst bij Openbare Werken, waar bij hij onder leiding van de directeur, de heer Schelling, en de boekhouder van het bedrijf, de heer Vester, onder meer belast werd met kantoorwerkzaamheden, admi nistratief werk en archief. Op 1 januari 1927 werd hij als kantoor bediende vast aangesteld bij de gemeen te, waarna in 1928 en 1931 zijn benoemin gen volgden tot respectievelijk 2e klerk en klerk. Met, ingang van 1 januari 1932 volg de de benoeming tot adjunct-commies 2e klas'en op 1 januari 1935 werd hij adjunct commies bij het bedi-ijf voor Openbare Werken. In de oorlogsjaren benoemde het college van B. en W. hem tot commies 2e klas. In de laatste maanden van 1945 volgde zijn benoeming tot boekhouder in vaste dienst bij Openbare Werken, eerst in de rang van commies A, later als hoofd commies en sinds 1 januari 1955 in de rang van hoofdcommies A. De gehele administratie, zoals deze thans is opgezet, is voor een belangrijk deel het werk geweest van de heer Klaver. Behalve de technische dienst, dus de uit voering van werken, het aankopen van materiaal, enzovoort vormt de boekhou ding en de administratie onder zijn lei ding, gedurende de laatste vijftien jaren, een onmisbare schakel bij het bedrijf voor Openbare Werken. De ieder jaar wederke rende begrotingen en ook de afrekeningen worden door hem uitgewerkt en in staat- vorm gebracht. Naarmate het bedrijf gro ter werd. is de functie van boekhouder bij Openbare Werken steeds belangrijker ge worden en de functie zal bij de huidige in gewikkeldheid van salaris- en loonbereke- ningen, van de diverse boekingen op kaart systeem en de wijze van administratie nog steeds in belangrijkheid toenemen. In de morgen van maandag 2 mei zal de heer W. Klaver in het Verversingshuis in Groenendaal worden gehuldigd en des middags is er aldaar van vier uur tot. half zes voor vrienden, bekenden en relaties gelegenheid tot gelukwensen. In de afdeling A II van het schoolvoet- baltoernooi in Haarlem heeft het Lourens Costerlyceum zaterdag met 2-1 het Lo- rentzlyceum verslagen. In de andere hal ve finale verliet de Rijkskweekschool met een 2-0 zege op het Seminarie Hageveld het strijdperk. Hierdoor zullen evenals vo rig jaar het Lourens Costerlyceum en de aanstaande onderwijzers in de finale te gen elkaar uitkomen, waarbij het elftal van het Lourens Costerlyceum als favo riet start. In afdeling C plaatsten zich voor de hal ve finale het Triniteitslyceum II, de Klaas de Vriesschool II, de L.T.S. II en het Lou rens Costerlyceum III. In de verliezersronde van afdeling E be haalde de mr. J. Thielschool een ondubbel zinnige 7-0 zege op de Albert Schweitzer- school. In de winnaarsronde van deze af deling versloeg de Jacobaschool uit Heem stede de St. Petrus Canisiusschool met 5- 3, de Nic. Beetsschool overwon de Voor wegschool met 5-0 en de Julianaschool (Overveen) gaf met 4-1 de P. H. van der Leyscbool klop. De Van Zeggelenschool II bleef met 3-0 de Dr. A. Kuyperschool de baas. De laatste vier in de winnaarsron de van afdeling E zijn dus de Jacoba school, de Van Zeggelenschool II, de Ju lianaschool, en de Nic. Beetsschool. De overige uitslagen luiden: Afdeling C. Triniteitslyceum IIr.k. L.T.S. II 1-1 (Tri- niteitslyc. wint), Mendelcollege III Klaas de Vriesschool II 1-2, Hildebrand- school IIL.T.S. II 0-3, Lourens Costerly ceum IIKetelaarschool II 4-2. Afdeling E (verliezersronde: DR.. A. Ariëpsschool—St. Aloysiusschool (Over veen) 1-5, Prinses MargrietschoolAeneas Mackayschool 1-5, Frans HalsschoolLin- naeusschool 0-5. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek telde het kweekschoolonderwijs op 16 oktober 1959 21.163 leerlingen tegen 19.135 in 1958. Dat betekent een toene ming van 11 percent. Het aantal toegela- tenen nam toe van 5.671 tot 6.468, of met 14 percent. In 1959 behaalden 3.719 leer lingen de akte van bekwaamheid als on derwijzer en 1.549 die als volledig bevoegd onderwijzer, exclusief de resultaten van de herexamens. Van de eerstgenoemden vervolgden 2.300 hun studie in de derde leerkring, terwijl 1.419 (van wie 1.342 vrouwen) zich voor een functie bij liet la ger onderwijs beschikbaar stelden. Advertentie 1 ton ƒ6700.-; 11/2 ton óm- Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen, als een personenwagen. HOOFDAGENTE: Minerva Theater: Dinsdag 20.15 uur: Concert N.Ph.O. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Ensemble met „Het tuinfeest". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot. en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „The five pen nies", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, alsmede dinsdag 14 en 20 uur: „Aladdin in Bagdad", alle leeftijden. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Maigret en het raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Luxor Thea'ter: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „De superman van de marine", alle leeftijden. Minerva Theater: Woensdag 14.30 uur: „Tarzan in New York", alle leeftijden. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Ana tomy of a murder", 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „714 ant woordt niet", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wun- derkinder", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvcl (Overveen): Tot 6 mei dagelijks van 1017 en zondags van 1417 uur: expositie over het verzet en de oorlog. Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 1017 uur, zondags van 1317 uur: Expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bijzon dere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 14 mei op werkdagen van 1117 uur: ex positie van werk van Lucebert. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat 41): Tot 15 mei dagelijks van 1117 uur: expositie van aquarellen van. Joop Dam, „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat Tof 1 mei dagelijks van 1022 uurf Ex positie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tot 8 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F. Boot. DIVERSEN Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: Zandvoortse operettevereniging met „Een walsdroom". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 22 april.) MAANDAG 25 APRIL Thalia, 20 uur: „De onzichtbare vijand". Rex, 20 uur: „Walter Mitty". De Rank, 20 uur: Uitvoering jeugdwerk Nederlands Hervormde Gemeente. DINSDAG 26 APRIL Thalia, 20 uur: „De onzichtbare vijand". MAANDAG 25 APRIL Hervormde Dorpskerk, 20 uur: Sant- poorts Christelijk Vrouwenkoor. DINSDAG 26 APRIL Zomerlust, 20.15 uur: Toneelavond Jan van Dommelen. Advertentie Zondag hebben zich in Lisse tijdens de drukte tien aanrijdingen voorgedaan, die hoofdzakelijk veroorzaakt werden door plotseling stoppen waardoor de achter rij dende auto op de voorste botste. Slechts één auto werd ernstig beschadigd. Bloedsporen van moordenaar onderzocht Hoofdinspecteur Schipper en zijn dochter in wier woning het meisje Lina Feenstra vermoord gevonden is, hebben zich vrij willig beschikbaar gesteld voor een onder zoek van hun bloed. In de woning van de heer S. zijn namelijk bloedsporen gevon den, die niet van het vermoorde meisje afkomstig kunnen zijn en dus waarschijn lijk wel van de moordenaar. Bij het onder zoek van de bloedmonsters van de heer Schipper en zijn dochter is nu gebleken, dat hun bloed tot een andere groep be hoort dan dat van de genoemde bloed sporen in de woning van de hoofdinspec teur. BEVALLEN van een zoon: 22 april: P. E. Dijkstra-Borst, L. M. Amelung-Junger, M. B. Faber-Rijbroek, A. M. L. Lasschuit- Burm; 23 april: A. H. Schoonebeek-Lefeber J. M. Stigter-Van Lohuizen. BEVALLEN van een dochter: 22 april H. H. M. Niehe-Wesselingh, F. E. de Groot- Lankeren; 23 april: P. J. Foppen-Sangers. OVERLEDEN: 22 april: G. Borreman, 77 j., Westerhoutpark; J. P. Leenheer, 81 j., Jansstraat; J. Jonkman, 69 j., J. J. Hame- linkstraat.. GETROUWD: 23 april: G.J. Groenendijk en M. M. van der Molen, J. Westerop en A. M. Smelter, J. A. Tannhauser en S. Janus, F. van der Putten en A. M. Koe- dooder, G. van der Wolf en E. Wesstra, M. L. K. Ebbeling en C. de Wit, O. P. Middel koop en H. M. T. van Tol. Nieuws in het kort Opbrengst collecte. De collecte, die de afdeling Haarlem van de Algemene Neder landse Invalidenbond onlangs heeft gehou den, heeft een bedrag van 9233,58 opge bracht. Dit bedrag is samengesteld uit bij dragen van Halfweg, Haarlemmermeer, Haarlem. Heemstede, Bloemendaal en Ben- nebroek. Transportleiding. Voor het vernieu wen en langs een ander tracé leggen van de watertransportleiding in de Slachthuis straat in Haarlem-Oost vragen B. én W. van Haarlem de gemeenteraad een kre diet van 85.000 ter beschikking te stel len. Wijziging spreekuren. De heer J. A. Schippers, wethouder van volkshuisvesting en economische aangelegenheden en de heer D. J. A. Geluk, wethouder van onder wijs en kunstzaken, zullen spreekuur hou den op donderdag van half twaalf tot half een. Mevrouw mr. E. A. J. Scheltema- Conradi, wethouder van sociale zaken en volksgezondheid, houdt deze week geen spreekuur. Zwemvyfkamp. De jaarlijkse zwem- vijfkamp van zwemclub Haarlem wordt woensdagavond aanvang 8 uur in Stoop's bad in Overveen gehouden. Ploegen van DWR. DWT, HVGB, HPC en de organi serende vereniging zullen op 100 meter nummers de strijd aanbinden om de Haarlem-wisselbeker. Forumavond. De afdelingen I en II van de Federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid hebben voor vanavond een forumavond belegd in het gebouw Oranje kade 1 te Haarlem. Leden van het forum zijn onder meer: J. van Os van den Abee- len, voorzitter van de raadsfractie in Vel- sen, mevrouw De Haan, gemeenteraadslid in Alkmaar, mr. M. A. Stufkens en W. Mensink, lid van Gedeputeerde Staten. Prestaties. „Prestaties van geestes zieken" zal de titel zijn van de lezing die dr. R. J. Hommes dinsdag voor de Cultu rele Kring van Bennebroek in „Oud Berg en Dal" houdt. Overplaatsingen. De hoofdinspecteur van 's rijks belastingen D. W. Sonneveldt, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Amsterdam, is verplaatst naar Haarlemmermeer en aangewezen als hoofd van de inspectie der belastingen al daar. Advertentie Dit jaar is het een halve eeuw geleden, dat in Nederland de padvindersbeweging werd opgericht. Voor de viering van dit jubileum is een gevarieerd feestprogram ma voorbereid, dat landelijk en in nauwe samenwerking tussen de beide padvinders bewegingen zal worden uitgevoerd. Dit zijn de verkenners van de katholieke jeugdbeweging (V.K.J.B.) en de Neder landse padvinders (N.P.V.). Dit feestpro gramma wordt landelijk vrijdagavond 29 april ingezet- met> een grote -fakkeloptocht Door verschillende omstandigheden kan deze fakkeloptocht in Haarlem niet eer der worden gehouden dan op vrijdag avond 13 mei. Het vertrek is bepaald om acht uur van de Stadsdoelen. Aan de tocht wordt deelgenomen door de welpen van beide organisaties; de muziek is van de N.P.V.-districtsband „Haarlem". Aan het traditionele défilé langs paleis Soestdijk, ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. Koningin Juliana, op za terdag 30 april, wordt deelgenomen door een welp en een verkenner van elke groep van de N.P.V. en de V.K.J.B. uit het ge hele land. Uit Haarlem en omgeving zijn dit ongeveer honderd padvinders, die des morgens om halfacht met twee autobus sen naar Soestdijk vertrekken. Voorts vermeldt het programma een weekeind-bijeenkomst voor de verkenners van de N.P.V., te houden op zaterdag 14 en zondag 15 mei op het kampeerterrein „Vogelenzang". De welpen en verken ners van de V.K.J.B. houden dit week eind op zaterdag 28 en zondag 29 mei op het voormalig Floraterrein in „Groenen daal". Eén der hoogtepunten van dit jubileum feest zal bestaan uit de „Dienst aan de gemeenschap" op zaterdag 11 juni. Op de ze dag gaan de leden van de N.P.V. en de V.K.J.B. honderd schooltuintjes van zieke kinderen in orde maken en brengen zij verder een bezoek aan vijfhonderd zie ken en minder-validen en tien kinder- en bejaardentehuizen. Op deze dag wordt ver der £oor de N.P.V. een grote buitenacti viteit verzorgd op het zogenaamde „Heli- copterveld" aan de Spanjaardslaan. Na een mars van de N.P.V.-districtsband „Haarlem" door de stad, wordt 's avonds in de tuinzaal van het Concertgebouw een bijeenkomst gehouden voor bejaarden en mindervaliden. Het programma bestaat voor de pauze uit een padvindersshow. gevolgd door het vertonen van de padvin dersfilm „Ridders zonder harnas". Deze film speelt zich af in de omgeving van Bloemendaal en Santpoort. Op zaterdag 18 juni wordt vervolgens op de „Vinkenbaan" in de Waterleiding duinen in Aerdenhout 'n rimboejacht voor welpen gehouden. Welpen van de N.P.V. en de V.K.J.B. spelen hier een „Wereld jamboree") een spel, dat gelijktijdig in alle districten van Nederland zal worden uitgevoerd. Ook neemt de N.P.V.-dis trictsband „Haarlem" deze dag deel aan het nationaal bandconcours, dat in Dor drecht wordt gehouden. De jubileumfeesten worden zondag 19 juni besloten met een dankdienst, des avonds om halfzeven in de Grote Kerk te Haarlem. Deze dienst wordt geleid door ds. J. J. H. van der Ree. Nederlands her- Advertentie ALLE DESSINS UIT VOORRAAD BIJ GED. OUDE GRACHT 108 - 110 - TELEFOON 17165 Ir. J. Pool, districtscommissaris van het district Haarlem van „De Neder landse Padvinders" heeft zaterdagmid dag aan de heer W. Sepp, commissaris van politie te Velsen, als voortrekker leider en aan dr. G. de Vos, onder- districts-commissaris te Haarlem, de zilveren Jacobstaf uitgereikt. yoOTd. predjkantte Amsterdam, tevens assistent-districtscommissaris voor de X- groepen in de hoofdstad. Als tastbare herinnering aan dit gouden padvindersjubileum, is in opdracht van het hoofdkwartier een bronzen gedenkpen ning geslagen, welke zaterdag, op de avond van Sint Jorisdag, aan alle leden van de N.P.V. werd uitgereikt. De pen ning vertoont aan de ene zijde een pijl punt (Franse lelie), met als onderschrift „Weest Paraat". Rond de pijlpunt staat: „De Nederlandse Padvinders 1910-1960" De keerzijde vermeldt de woorden: „Goe de Daad gedaan, laat mij dan van de linker- naar de rechterzak toe gaan". De uitreiking van deze gedenkpenning was bedoeld als een verrassing voor de leden. De eerste functionaris, die in Haar lem de penning in ontvangst mocht ne men was wethouder D. J. A. Geluk, als vice-voorzitter van de plaatselijke com missie van de N.P.V. Dit geschiedde tij dens een intieme bijeenkomst ten huize van de heer A. W. Voors, lid van de plaatselijke commissie van de N.P.V., aan de Van Merlenlaan te Heemstede. Een bijeenkomst, welke was belegd voor het uitreiken van een aantal Jacobstaven: medailles die worden toegekend aan hen, die de padvindersbeweging langdurige goe de diensten hebben bewezen. In deze om geving kwamen voor een dergelijke onder scheiding in aanmerking: voor de zilve ren Jacobstaf waarbij dient te worden aangetekend, dat de zilveren Jacobstaf een hogere onderscheiding is dan de gou den de heer W. Sepp, commissaris van politie te Velsen, voortrekkersleider, en dr. G. de Vos, onder-districlscommissaris te Haarlem. Voor de gouden Jacobstaf wa ren dit de heren F. Braaksma, assistent districtscommissaris voor de X-(christe- lijke padvinders)groepen; C. Groot, on derdistrictscommissaris: H. P. H. Plevier, groepsleider van de „Elfregi-duinzwer- vers" en assistent-districtscommissaris voor verkenners; H. Ratsma, lid van de plaatselijke commissie van de N.P.V. (al len te Haarlem) en G. K. Keessen, groeps leider van de Willem Barendsz-zeever- kennersgroep te Aalsmeer. Deze bijeenkomst werd geopend door de heer D. J. A. Geluk. Hij noemde dit jaar voor de Nederlandse padvindersbeweging bijzonder belangrijk, omdat 1960 een mijl- plaa in de jeugdbeweging betekent. Voor al in een tijd als deze, die zich kenmerkt door massificatie en vervlakking van de geest, is het van zulk een uitermate grote betekenis dat er een beweging bestaat, waar jonge mensen de gelegenheid krijgen zich te vormen. Aldus wordt het verant woordelijkheidsbesef aangekweekt en de opvoeding tot goede staatsburgers bevor derd. Daarom noemde de heer Geluk het een uitstekende gedachte, juist op deze Sint Jorisdag een onderscheiding uit te reiken aan hen, die zich met hun gehele persoonlijkheid voor deze opvoedende taak hebben ingezet. Het uitreiken der medailles geschiedde door ir. J. Pool, districtscommissaris in het district Haarlem, die voor hij tot deze handeling overging opmerkte, dat bijzon dere prestaties ook bijzondere kenmerken vereisen. Wat de Nederlandse padvinders beweging betreft, kijken vele tienduizen den jongens in vertrouwen naar hun lei ders op, die meestal karaktervolle men sen zijn gebleken, in staat de jeugd bij haar natuurlijke ontwikkeling op te van gen. Ook de desbetreffende functionaris sen hebben zich vele jaren met groot enthousiasme aan dit jeugdwerk gewijd, met welke trouwhartige dienst zij de hun toegekende onder-scheiding in alle opzich ten hebben verdiend. Nadat ir. Pool de Uit onze SLAGERIJ Prima magervlees 3 voor 9© 3 voor 98 GELDERSE 500 gr. Uit onze afdeling GROENTE EN FRUIT zonder zaadjes per kilo 25 JAFFA'S 8 voor 100 Uit onze POELIERSAFDELING Uit de diepvries! Panklaar! Heerlijk malse Gewicht per stuk varieert van 750—1000 gram <»/in per 500 gram 24U Voor soep en ragout AAN HET SPIT GEBRADFN gelukwensen van het hoofdkwartier had overgebracht, speldde hij de betrokkenen de toegekende medaille op de borst. De aanwezigen brachten een driewerf hoera op de pas onderscheidenen uit. Hier na viel ook de gebroeders Lasschuit nog een kleine huldiging ten deel. Namelijk voor hun wakend oog en het stimulerend effect, dat hun toegewijde vrijwillige hulp steeds bij de wijdingsdiensten ten gevolge heeft. De heer W. Sepp betuigde ook namens zijn medeleden voor de zojuist uitgereikte onderscheidingen zijn dank. Hij verklaar de hierbij dat allen op dezelfde wijze door de idealen van de padvindersbeweging getroffen waren. Voor hen was het „Eens padvinder, altijd padvinder!", waardoor het hun een behoefte was geworden aan de jeugd datgene door te geven, wat hun vroeger zelf in de jongensjaren was ge schonken.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7