PERRY Raad geeft hogere subsidie aan de politiesportvereniging VAT 69 BODE NIJENHUI5 MET PENSIOEN DIAMANTENFEEST VIJFTIG JAAR TROUW 115 liter fl. 425.- S MOTIE AANVAARD Jonge Kerk Heemstede Fa. A. EVERTS a?™»""5' Burgerlijke Stand van Haarlem Kranslegging op 10 mei Herdenkingsbijeenkomst in Bloemendaal Feestelijk kamp van katholieke verkenners Eerste steen gelegd voor Beatrix-school U herkent hem direct, Uitspraken Haarlemse rechtbank koelkasten Voorlichting Fanclub Boottochl DONDERDAG 28 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COLRAN'l De Haarlemse gemeenteraad heeft de bouw van een school het uitzicht zou woensdagmiddag een vrij korte agenda in recordtempo afgehandeld. Er kwam één motie aan de orde, waarin werd voorgesteld de door B. en W. gevraagde subsidie van 500 voor de viering van het veertigjarig bestaan van de Politie sportvereniging Haarlem te verhogen tot ten hoogste 1.000. De motie werd aan genomen met 32 tegen 5 stemmen. Slechts de wethouders kantten zich tegen de voorgestelde verhoging, omdat zij van oordeel waren dat men in het bijzonder „op de kleintjes" moest letten. Het voorstel om een geprefabriceerd hou ten gymnastieklokaal te zetten ten behoe ve van het stedelijk gymnasium ontmoet te geen critiek. Wél hadden verscheidene raadsleden ernstige bezwaren tegen de door B. en W. hiervoor aangewezen plaats: het, huidige parkeerterrein aan de Wilhelminastraat. De heer Van Velsen (K.V.P.) be toogde dat deze plaats stedebouwkundig al lerminst gelukkig is. Hij zag er liever een hoog flatgebouw staan in de toekomst. Als alternatieven noemde hij: het einde van de Voldersgracht nabij het. Wilsons- plein. het Leidseplein of de Vestestraat. Hij vroeg de zaak nog eens drie weken aan te houden. Ook de heer P i e 1 a g e (Arb.) had ste- debouwkundige bezwaren, maar vond het een kwestie van afwegen, waarbij de sportbelangen prevaleerden. Mevrouw van Rappard-Kobus (V.V.D. was van oordeel dat men zonder verwijl zou moeten gaan bouwen. Uitstel betekent meteen een zeer grote vertraging, betoog de zij. De heer Van Marselis Hart- s i n c k (Prot.-Chr.) geloofde niet dat die vertraging zo groot zou zijn. „Openbare Werken werkt snel. Zo'n nieuwe tekening kan er gauw zijn,'' meende hij. Overigens wilde hij de zaak ook liever nog aanhou den. Wethouder H a p p wees erop dat uitstel een vertraging van ten minste een half jaar betekent, omdat alle instanties een nieuw plan opnieuw zouden moeten keuren. B. en W. vonden de plaats ook niet ideaal, maar hadden de zaak van alle kanten bekeken. De suggesties van de heer Van Velsen waren niet te verwe zenlijken volgens de wethouder. De Veste straat niet vanwege het toekomstige sane ringsplan omgeving Doelen, de Volders- gracht niet, omdat die ook in het gebied van een saneringsplan ligt en voor het Leidseplein zou een geheel nieuw reor ganisatieplan moeten worden gemaakt. Bovendien ligt dit te ver verwijderd van de school. Wethouder Geluk deed een drin gend beroep op de raad de zaak niet uit te stellen. De plaats zal wel meevallen, vond hij. Bij stemming bleek, dat 29 leden zich vóór het voorstel verklaarden. Tien leden stemden tegen (5 K.V.P.3 Prot.-Chr. en 2 V.V.D.) De voorgestelde partiële wijziging van heL.uitbreidingsplan „Tuinbouwgebied" ontmoette aanvankelijk nogal wal. tegen stand bij de heer Van Velsen. Hij meen de dat men het tuinbouwgebied ongerept zou moeten laten, evenals bij voorbeeld De Hout. Bovendien vreesde hij dat door worden bedorven. De heer Pielage (Arb.) was het niet met. hem eens: het stukje waar het om gaat is niet erg belangrijk voor het tuinbouw gebied vond hij. De heer Bet tink (V.V.D.) kon zich alleen met B. en W. verenigen als de geprojecteerde school in laagbouw zou worden uitgevoerd. Wethou der Happé zegde dit toe: het waren pa viljoens, waarvan oen enkel aan de rand van het gebied iets hoger. Het uitzicht zou niet belemmerd worden. „Men kan naar mijn smaak gemakkelijk over de be zwaren van stedebouwkundige aard heen stappen", vond hij. Hetgeen de heer Van Velsen dan ook deed. Pleitbezorgers De heer Schreurs (K.V.P.) toonde zich een warm pleitbezorger voor de Po litiesportvereniging Haarlem. Het speet hem dat de aangevraagde subsidie voor de viering van het veertigjarig bestaan 1000) tot op de helft was beperkt, door B. en W. Ook de heren Steijaart (P.S.P.), Vink (V.V.D.), Proper (Comm.) en Fort- gens (Arb.) waren het met hem eens. De laatste vond dat er geen punten op de hui dige begroting waren, die voor verlaging in aanmerking kwamen. De heer Spek (Prot. Chr.) zei dat hij geen bezwaar zou hebben tegen een verhoging tot duizend gulden, maar hij wilde wel weten, hoe B. en W. precies tot een bedrag van 500 wa ren gekomen. De voorzitter, burge meester mr. O. P. F. M. Cremers, meende dat „op de kleintjes letten" in ideële zin iets anders is dan krenterigheid. „Wij heb ben ten aanzien van dit voorstel de lijn van begroting en subsidies rechtlijnig doorgetrokken." Hij ontried een verho ging. De heer Schreurs: „Als het om de klein tjes uit de laatste begroting gaat, kan ik er nog wel tweehonderd brengen." Het speet hem dat een motie nodig was. Op advies van de heren Spek en Vink werd het bedrag in de motie aangeduid als „ten hoogste duizend gulden." Met 32 tegen 5 (de wethoudei-s) stem men werd de motie aanvaard, waarmee de politiesportvereniging de gevraagde duizend gulden aan subsidie zal krijgen. De andere voorstellen werden zonder of met geringe discussie aanvaard. Tijdens de maandelijkse centrale avond van de Jonge Kerk Heemstede, woensdag gehouden in het. Jeugdhuis aan de Heren weg, weid door diverse attracties zoals kienen en Amerikaanse verkoop een be drag van ruim vijftig gulden bijeenge bracht voor de Actie Doe Open. De avond was georganiseerd door de wijk Midden, die een aantal zeer aantrekkelijke prijzen bijeengebracht, had, door Heemsteedse winkeliers beschikbaar gesteld. Het zeer afwisselend programma, dat door decla maties, pianomuziek en bijbellezing een stemmig karakter kreeg, vormde een ge slaagde omlijsting van de introductie van een aantal nieuwe lidmaten. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 SANITAIRE INSTALLATIES Advertentie Koopt u dit voorjaar eens ons ENGLISH TWIST KOSTUUM IN STREEPDESSIN nieuwe gemêleerde tinten, zoals bleuw-groen en cognac-bruin. Dit mode-kostuum wordt gebracht in 1 -rij, 3-knoops met split. 159.50 208.— Advertentie VOOR LEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle. Magneet, HM1V, Solex, Giulielta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 ANSGANG 17 BEVALLEN van een zoon. 25 april: B. J. M. Bot.Krommendijk; 26 april: B. J. BeumerKorevaar; M. A. KolpaDe Vries; C. M. PrinsenKloppenburg; 27 april: J. WiedijkDuursma; C. J. Stam Wagemaker. BEVALLEN van een dochter. 26 april: L. GriffioenCoene; M. A. Kuijpers— Koning; B. J. SpreijDoolaard; 27 april: C. J. UitendaalHeemskerk; A. Kalkhuls Boontje: G. T. ReindersOttenhoff. OVERLEDEN, 23 april: C. M. van Han- ja, 92 j., Westerhoutpark; 25 april: R. de Boer, 61 j„ Kempstraat; 26 april: A. Gruij- tersDe Looze. 73 j.. Kenaupark. ONDERTROUWD. 27 april: P. M. N. v. d. Meer en M. C. M. Koster mans; A. C. L. Zieltjens en W. J. M. van Roode; J. Treep en M. Hasenack; P. M. Spee cn M. Kroon; T. de Muijnck en A. H. Schiller!; A. Kiel en C. M. Hoffman: R. J. Boon en T. van Koningsbruggen; J. Kortekaas en C. M. Prins; H. H. van Trappe en P. M. Schregardus; S. J. Meegdes en W. J. P. Duineveld; W. C. Koomans en C. L. Kern- per; W. L. R. van Coevorden en I. H. Hor dijk; V. E. Dubois en J. M. E. Brinkmann; E. H. J. van der Poel en F. Plevier. GEHUWD. 27 april: J. E. Lous en M. G. Bakker; G. M. J. van Heusden en J. C. Swaalf; T. H. Saeijs en W. M. R. Kerste: C. J. W. Jansen en J. M. Schuijt; C. Hoog land en G. W. van Veen; L. Knorr en J. M. de Lang; M. de Kruijf en T. W. M. Ruijter; J. M. Koning en A. M. Weijers; F. W. Martens en C. G. J. van Rooden; G. J. C. Neuteboom en H. Heddema; M. C. van der Meeren en A. Mooij; A. W. Fre- riks en G. Geeris; A. W. G. M. van dei- Linden en J. C. M. Venneker; J. Mus en M. C. E. van Kampen: G. Valk en M. Weijers; J. Kroesen en P. van Wijk. Namens het gemeentebestuur van Bloe- mendaal zal er op dinsdagmorgen 10 mei een krans worden gelegd aan de voet van bet. monument aan het Kerkplein. Deze kranslegging zal geschieden door de bur gemeester. dr. D. H. Peereboom Voller. Hiermede zullen de omgekomen ingezete nen van de gemeente Bloemendaal wor den herdacht. Op dinsdagavond 3 mei om kwart over acht zal er in de hervormde kerk in Bloe mendaal een herdenkingsbijeenkomst ge houden worden. De voorzitter van de oud- illegale werkers Bloemendaal, de heer W. C. Bier, zal een openingswoord spreken. Daarna zal het dubbelmannenkwartet „Harmonie" onder leiding van Henk J. Arisz zich laten horen. Dr. A. van Bie- men zal een toespraak houden, gevolgd door orgelspel en door een toespraak van mr. F. P. Th. Rohling. Nadat het dubbelmannenkwartet zich nog eenmaal heeft, laten horen, wordt de bijeenkomst besloten met het gezamenlijk zingen van het. eerste en zesde couplet van het „Wilhelmus". Zoals reeds eerder werd bericht, zal volgende maand een begin worden ge maakt met de jubileumfeesten, ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan van de Nederlandse Padvinders beweging. Te gelijkertijd zullen ook de katholieke ver kenners en welpen het dertigjarig bestaan van hun organisatie vieren. Een der hoogtepunten van de feestvie ring zal bestaan uit een groot weekend kamp. georganiseerd door het district Haarlem. Dit. kamp wordt gehouden zater dag 28 en zondag 29 mei op het weiland aan de Vrijheidsdreef in Heemstede, het voormalig terrein van de Flora-bloemen tentoonstelling. Men heeft hiervoor de vol ledige medewerking verkregen van de pachter, de heer Th. Milatz en het. ge meentebestuur van Heemstede, dat de or ganisatoren toestemming verleende op de ze plaats een tijdelijk kamo in te richten. Er zal hiervoor waterleiding worden aan gelegd. plus verlichting en was- en toilet- gelegenheden. Ongeveer vijfhonderd ver kenners en hun leiders zullen aan dit kamp deelnemen. Ondanks het koude voorjaarsweer be stond er woensdagmiddag toch een gro te belangstelling voor het leggen van de eerste steen voor de ..Prinses Beatrix- school voor christelijk later onderwijs in Heemstede. Deze nieuwe school zal ver rijzen aan de Bemhard Zweerslaan. On der de aanwezigen bevonden zich wethou der J. C. Oorver: de gemeente-secretaris, de heer A. van Wingerde: de inspecteur bij het lager onderwijs, de heer H. van Faassen, dr. A. Dondorp. hervormd pre dikant in Heemstede en de heer P. J. van Noppen, toekomstig hoofd van de school. De heer H. Franken sprak als voorzit ter van de protestants-christelijke school vereniging een welkomswoord. Hij noem de deze middag een nieuw mijlpaal in de plaatselijke geschiedenis van het christe lijk onderwijs, omdat de in deze krin gen reeds zo lang gekoesterde wens. nu eindelijk op het nunt staat in vervulling te "gaan. Vervolgens richtte spreker zich meer in het biizonöer tot de heer W. Boers, die zoveel tot de stichting van dit nieuwe gebouw heeft bijgedragen. Van daar dat hij aan de rij van prominente fi guren in het christelijk onderwijs, die een maal is begonnen met Nicolaas Beets, gaarne de naam van de heer Boers zou willen toevoegen. Daarom heeft men be sloten hem te verzoeken de eerste steen te leggen. Nadat de heer Boers aan dit verzoek ge volg had gegeven, sprak hij de wens uit. dat de verdere bouw een vlot verloop zou mogen hebben en de heer Van Noppen nog dit jaar een begin kon maken met hel. onderwijs. Wethouder J. C. Corver bracht de geluk wensen van het gemeentebestuur onder woorden. Hij wees daarbij op de bijzonder aangename relaties tussen de plaatselijke overheid en de diverse schoolverenigin gen. Ook deze spreker hoopte dat de nieu we school spoedig zou zijn voltooid. Op zijn beurt onderstreepte de heer H. van Faas sen, inspecteur bij het lager onderwijs, het grote belang hiervan, waarna hij het bestuur complimenteerde met de keuze van de naam voor de schooi. Prinses Bea trix is immers bekend geworden als de prinses met de stralende lach; een lach. die naar spreker hoopte, ook in de nieuwe school steeds zou mogen doorklinken. De heer P. J. van Noppen sprak tot slot een dankwoord. Als toekomstig hoofd dei- school verzekerde hij. dat zowel onderwij zers als kinderen popelen var. verlangen om hier aan het werk te gaan. Advertentie 9 de man die weet u:al hij wil en een goede smaak heeft. Hij schenkt graag een glas FINEST SCOTCH WHISKY De Haarlemse rechtbank heeft nog geen uitspraak gedaan in de zaak tegen een dertigjarige los werkman uit Haarlem, die zich te verantwoorden heeft, gehad wegens verduistering van gehuurde fietsen en een gehuurde bromfiets. Bepaald werd. dat eerst een onderzoek zal worden ingesteld naar de geestvermogens. Overeenkomstig de eis van de officier van Justitie werd een eenendertigjarige Haarlemmer, wie verduistering en dief stal van geld ten nadele van een brood fabriek was tenlastegelegd. veroordeeld tot. een gevangenisstraf van tien maan den met. aftrek van voorarrest. Een drieëntwintigjarige loodsbediende ui Amsterdam, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens diefstal van een kof fer met grammofoonplaten uit een bagage- loods op Schiphol, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Wegens diefstal van I 1825 uit de kas van een diakoniehuis in de Zaanstreek en van vijf damesjaponnen en een badpak in Zaan dam werd een ach ten veertigjarige oud-di rectrice van een rusthuis veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. Advertentie Korr Ispoedigl eens kijken bij: Technisch volmaakt en toch zo ongelofelijk laag in prijs Compressor 5 jaar schriftelijke garantie. Desgewenst via onze credietservice v.a. fl. 17.84 p. maand (dat is fl. 4.- p. week) gg „Ik kan het me nog niet goed voorstellen", zegt de heer F. Nijenhuis, de con cierge van de rechtbank in Haarlem, die per 1 mei met pensioen gaat. Reeds bijna 28 jaar zetelt hij in de bode kamer naast de ingang van het paleis van Justitie aan de Jansstraat. Maar hij is al veel langer in dienst van het rijk ruim zevenenveertig jaar. Vrijdagmiddag neemt men, zoals we al eerder schreven, in de grote zitting zaal afscheid van de con cierge en zijn echtgenote. De heer Nijenhuis heeft niet bepaald een zittend leven gehad. Deze voormalige mi litair deed zijn werk op een strategische post in 't recht bankgebouw. Talloze mensen kwamen, de dagvaarding in de hand. de bodekamer bin nen. Talloze malen klonk dan het „Wacht u maar even op de bank". Verder bediende hij het centrale telefoonappa raat voor het gebouw, die zwarte tiran met zijn groene, gele en rode lichtjes. Talloze keren klonk zijn stem in het toestel en de wijze waarop hij het woord „rechtbank" uitspreekt, verraadt nog iets van zijn militaire tijd. Vaak leek bet wel of de telefoon meer ging als de heer Nijenhuis juist even het gebouw in was. Hij weet nog niet wie zijn opvolger is, maar wel weet. hij dat die hei, wat de telefoon aangaat, makkelijker krijgt. Het cen trale apparaat verdwijnt na melijk uit de bodekamer en wordt vervangen door een nieuwe centrale voor recht bank, en kantongerecht, die door een telefoniste wordt bediend. „Och. ik heb nooit erg ge boft"', zegt de heer Nijenhuis. En hij vertelt dal hij in 1912 in dienst van het rijk trad, als zestienjarige volontair bi.j het instructiebataljon. In 1923 werd hij op wachtgeld gezet, omdat er moest wor den bezuinigd. Hij bleef ech ter nog anderhalf jaar mili tair. In 1926 kwam hij bij de registratie der domeinen in Heerenveen. ..Toen bofte ik weer niet. Mensen onder een bepaalde leeftijd, die boven dien geen vier jaar bij de do meinen waren, hadden geen kans op promotie meer en moesten maar solliciteren". Inmiddels was hij in 1923 getrouwd. In november 1930 kon hij concierge worden van de rechtbank in Winschoten. Maar ook hier zat het niet mee, want na twee jaar was er sprake van opheffing. Weer solliciteerde de heer Nijenhuis en in 1932 ging hij met zijn gezin naar Haarlem en betrok de woning in het rechtbankgebouw. Het is voor hem hier een drukke tijd geweest. Meestal was hij 's avonds om acht uur pas klaar. Hij is een lief hebber van tuinieren en hij heeft vroeger kippen gehou den. Een andere hobby van hem is knutselen. „Maar als je ouder wordt, ben je daar allemaal 's avonds te moe voor", zegt hij. De heer Nijenhuis weet nog niet: precies wat hij nu gaat doen. Dat hangt ook af van het huis dat hem wordt toe gewezen. Op een flat zal hij aan tuinieren niet veel kun nen doen. Even gaat hij weer terug in het verleden. Aan sommi ge van al die mensen die zijn kamer zijn gepasseerd, heeft hij herinneringen, Hij vertelt van een mevrouw, wier hond niet naar binnen mocht. Toen vroeg zij een stoel om buiten bij haar hond, op baar beurt te wachten. Dan waren er de vaste bezoekers; delinquen ten en belangstellenden voor de publieke tribune. Sommi gen ontpopten zich in de loop van de tijd als ..rechtskundig adviseur" voor de bezoekers die nog niet zo'n ervaring hadden. Incidenten zijn er ook wel geweest. Mensen die elkaar na een echtscheiding nog in de haren vlogen. En dan was er die stroper die de trap oprende naar de kamer van de officier van Justitie en daar het een en ander vernielde. De heer Nijenhuis heeft in de afgelopen 27 jaar vier presidenten meegemaakt. Nu zit het er op. En hij zegt nog eens „Ik kan het me nog niet goed indenken". Generaal Spoorlaan 29; .Tussen twee kleine haag jes dooi- kom je bij de voor deur, je belt aan en na een poosje wachten doet een oud vrouwtje de deur open en dan sta je voor „oma". De hele buurt noemt mevrouw A. Vergers-Kolderie „oma" en de hele buurt weet ook, dat de heer en mevrouw J. R. Vergers-Kolderi op 2 mei zestig jaar getrouwd zijn. Zestig jaar getrouwd Als wi.i binnen zitten in de kleine, propere huiskamer „let u maar niet op de stof, want er is nog niet schoon gemaakt hoor" komt iemand van het gemeente huis vertellen, dat de burge meester op 2 mei ook nog even komt. Mevrouw Vergers moet dit nieuws even verwerken, maar dan zegt ze „Ik vind het echt aardig, werkelijk waar". En mijnheer Vergers? „O, die weet het nog niet. Hij is een beetje doof ziet u, hij hoort, niet zo goed meer." - rii rustig in zijn stoeltje bij het raam en kijkt een beetje naar bui ten en een beetje de kamer rond. Hij is machinaal-hout- Gebr. Blokker N.V.. Gebr. Blokker N.V.. .-o', P'okker N.V.. Grote Houtstraat UiB. Haarlem Generaal Cronjéstraa' 31. Haarlem Brêe.Graat "8. Beverwijk. Op 4 mei zullen de heer M. van Kordeiaar en me vrouw E. Smits-Kordelaar het feit herdenken, dat zij vijftig jaar geleden een bij zonder belangrijke beslissing namen: ze traden toen name lijk in het huwelijk. „We hebben er geen moment spijt van gehad", vertelde me vrouw Van Kordeiaar ons in haar huisje aan de Arthur van Schendelkade 9 in Haar lem temidden van een aantal familieleden, „als ik weer zou moeten kiezen zou ik het pre cies hetzelfde doen." De heer Van Kordeiaar knikte instemmend en ver telde verder, dat zijn eigen lijke vak handdrukker op de Haarlemse kaloenmaatschap- pij was. In de eerste oorlogs jaren van '14-'18 werd deze fabriek echter voor goed ge sloten. Na de oorlog kwam hij in vaste dienst van de n.v. Mekog en later ging hij over naar het schoonmaak bedrijf van de n.v. Cemsto aan de Nassaulaan. Ruim 22 jaar werkte hij er met veel plezier, maar toch vond hij het op 65-jarige leeftijd bij zonder prettig dat hij gepen sioneerd werd en wat meer tijd kon besteden aan zijn twee zoons, zijn ene dochter, maar vooral aan zijn zes kleinkinderen. Toen het echt paar Van Kordeiaar boven dien enkele jaren geleden een spiksplinternieuw, zon nig en ruim huisje kreeg toe gewezen was het geluk com pleet. zodat daar aan de Ar- thur van Schendelkade twee tevreden oudjes (van 75 en 72 jaar) leven. Op 4 mei is er dus feest en het zou ons niets verbazen, als er behalve de familie leden talrijke vertegenwoor digers van een groot aantal Haarlemse toneelverenigin gen het echtpaar Van Kor deiaar even de hand komen drukken. Want de heer Van Kordeiaar heeft nu eenmaal niet minder dan 35 jaar een belangrijke rol gespeeld in het Haarlemse dilettanten toneel. bewerker geweest en heeft nog in de oude fabriek van Beijnes gewerkt, die tegen over het station in Haarlem gestaan heeft. Mevrouw Vergers weet niet precies meer hoeveel hij toen ver diende. Maar zij vraagt het. op luide toon en in korte zin nen. ..Elf gulden per week ja, het was aanpezen". De heer Vergers is 27 april 83 jaar geworden. „Ik word 84 op 3 juni", zegt mevrouw Vergers en dan „ik heb tién kinderen grootgebracht', waarvan er vijf zijn over leden. Ach. ziet u de an deren komen niet zo vaak meer. Maar ik ben tevreden en gelukkig. Wij zijn ge zond. wat moet je nog meer?" De heer Vergers loopt af en toe nog eens een blokje om. mevrouw doet nog regel matig boodschappen en overal waar zij komt heet zij „oma". „Ja ik zeg wel eens: hoe veel kleinkinderen heb ik nou eigenlijk?" Het is een net ingericht huisje, waar het echtpaar Vergers in woont, witte streepjes verf tussen de ste nen van de schoorsteen mantel „Dat heb ik zelf gedaan". zegt mevrouw, ,,'t staat zo ouderwets" en een keurige heldere keuken. Als wij afscheid nemen, zien wij een vaas met prach tige rode tulpen. „Die gaf een bloemenman uit de buurt. Hij kwam laatst aan de deur en zei oma, ik kan je niet zo voorbijlopen, hier, een bos bloemen. Een oude bekende is weer verschenen: het boekje dat de officiële naam draagt van „Studiemogelijkheden na de lagere school in Haarlem en omgeving" en dat is samen gesteld door de afdeling on derwijs der gemeentesecreta rie van Haarlem ter voor lichting aan ouders van wie kinderen gaan studeren, als mede ter oriëntatie van de studerenden, die hun keuze nog niet gemaakt hebben. Deze officiële aanduiding wordt op de derde pagina nader toegelicht door een voorwoord van wethouder D. J. A. Geluk, waarin deze er bij de ouders op aandringt hun kinderen te laten testen op een bureau voor schooi en beroepskeuze. Om elk misverstand te voorkomen, wijst de wethouder erop, dat deze bureaus slechts voor lichting geven en dat de uit eindelijke beslissing bij de ouders blijft liggen. Na deze officiële zaken wat meer over het boekje. Het is dit jaar met veel zorg samen gesteld door Levinus Tolle naar, die de stof op een over zichtelijke wijze heeft ge rangschikt. De tekst wordt afgewisseld met overzichten en foto's. De laatste geven een gevarieerd beeld van de diverse studierichtingen, als mede enige schoolimpressies. Mede door deze foto's heeft het boekje aan fleurigheid gewonnen. Alleen was het misschien beter geweest de onderschriften bij de plaat jes te zetten en niet in een lijstje achterin. Nu lijkt het soms of de foto's lukraak door het boekje verspreid zijn. Dit. is overigens maar een bescheiden critiekje op een overigens prettige en nuttige uitgave. Wie de studiemoge lijkheden voor zijn of haar kinderen nauwkeuriger wil bestuderen, vrage het werkje aan op de afdeling onderwijs van het stadhuis. Dezer dagen kregen wij bezoek van de twaalfjarige Harry Vergers, die ons een ongebruikelijk verhaal deed. „Weet u", zei hij, „ik ben dol op autoraces. Ik heb verschil lende autofabrieken en cou reurs aangeschreven om fo to's, brochures en tijdschrif ten. Nu heb ik besloten in Haarlem een fanclub op te richten." Die fanclub is er inmiddels. Stirling Moss, de Engelse coureur, heeft er zijn naam aan gegeven. Bovendien is hij erelid van de club. De bedoeling van Harry is er een echte fanclub van te maken met veel leden. „Kunt u niet een stukje in de krant zet ten?", vroeg hij, „dan krijgen we misschien veel leden." Dat stukje is hier dan. Jon gens. die enthousiast zijn voor coureurs in het alge meen en Stirling Moss die overigens tijdelijk moet fiet sen in het bijzonder, kun nen zich opgeven bij Harry Vergers. Zijn adres is: Leeu wendalerstraat 37, Haarlem- Noord. De Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij ongelukken „Snelver- band" organiseert voor dit jaar opnieuw twee boottoch ten voor invaliden en licha melijk gebrekkigen. Deze zul len worden gehouden op woensdag 15 en donderdag 16 juni. Deze tochten zijn dus niet bestemd voor valide ouden van dagen. Zij, die menen hiervoor in aanmer king te komen, wordt ver zocht zich vóór 15 mei schrif telijk op te geven bij de secretaris van de bootcom- missie, de heer C. de Boer. De Ruvterplein 18, Haarlem. Na genoemde datum kunnen geen aanmeldingen meer in behandeling worden geno men.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 5