lij houdt van vis als ze graatloos is! C0URV0ISIER MMoclcl Eerste promotiewedstrijd werd voor Het Oosten een teleurstelling Nederlands Kamerorkest met Bach-programma C. A. Schipper neemt afscheid van Heemsteedse Sportparken „Het Wisselseveld draait voortaan het hele jaar door KOFFIE Agenda voor Haarlem en de IJmond tyoUUEi) MARMITE schenkt u meer voldoening DONDERDAG 28 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 V eisen-IJ muiden Beverwijk Alle finalisten zijn thans bekend Alleen Findus vis is gegarandeerd graatloos! ELEKTRISCHE INSTALLATIES OP ELK GEBIED Kinderenbejaarden en vermoeide moeders beleven hier een heerlijke tijd Herdenking en stille tocht in Bloemendaal socks of standing Het Nederlands Kamerorkest, dat dit jaar vijf jaar bestaat, liet zich gisteravond 'horen in een programma dat geheel ge wijd was aan werken van J. S. Bach. De grote zaal van het gemeentelijk Concert gebouw in Haarlem was voor dit op treden helaas tamelijk onvoldoende bezet. Met. Szymon Goldberg als aanvoerder werd allereerst uitgevoerd het zesde Bran- denburgse Concert, voor de merkwaardige bezetting van twee altviolen, twee viole da gamba, een violoncel, contrabas en clave- cimbel. De opvallend gevoileerde toon die deze bezetting (zonder violen) produceert was prachtig in harmonie met de helder heid van het polyfoon discours. Bijzondere indruk maakte het tweede deel, mede dank zij het expressieve spel van de tweede alt violiste Joke Vermeulen, die aan haar in strument een toon wist te ontlokken die enigszins aan de labiaalstemmen van het orgel deed denken. Verder viel op te mer ken dat het. orkest een vollere sonoriteit en meer stuwkracht ontwikkeld heeft sinds het vorige optreden in Haarlem, ongeveer een half jaar geleden. Wellicht is hieraan het feit niet vreemd dat de bezetting zich aanzienlijk vernieuwd heeft; wanneer ik mij niet vergis zijn er van de vaste kern van twintig musici veertien verdwenen en door andere vervangen. Welke de reden hiervoor ook geweest moge zijn, het orkest lijkt aan elan gewonnen te hebben door deze mutaties. Het bovenstaande is bijzonder van toe passing op de uitvoering van het viool concert in a, met Goldberg als solist-diri gent. Vooral in de finale was er een krach tige wisselwerking bespeurbaar tussen de solist en het ensemble. Het nadrukkelijk applaus bewees dat ook de toehoorders in Minerva Theater (foyer); Vandaag 20.15 uur: Concert Gerard Warburg (cello) en Edward Mobbs (piano). Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: The Youth Theatre met „Hamlet". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „The five pennies", alle leeftijden. Vrijdag tot en met donderdag 14 en 20 uur. echter woensdag 14 en 21.15 uur: „Salomo en de koningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Aladdin in Bagdad", alle leeftijden. Vrijdag, zaterdag en maandag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur (woensdag gesloten): „Zon daars in bezettingstijd", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met maandag 14. 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Maigret en het raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De bruid is niet bleu", 18 jaar. Vrijdag, maan dag en dinsdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.-15 uur en woensdag 14 uur: „Herodes de genadeloze", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Anatomy of a murder", 18 jaar. Vrijdag en maandag 20.15 uur. zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur: „De man die verdwijnen moest", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „A C als waag halzen", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met zaterdag 14. 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „714 antwoordt niet", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30. 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Opmars der Tartarén", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met zaterdag en maandag en dinsdag 14.15. 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14.15 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoord): Vrijdag tot en met maandag 20 uur: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Overveen): Tot 6 mei dagelijks van 1017 en zondags van 1417 uur: expositie over het verzet en de oorlog. Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 10—17 uur, zondags van 13—17 uur: Expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot. en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 14 mei op werkdagen van 1117 uur expo sitie van werk van Lucebert. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat 41): Tot 15 mei dagelijks van 11—17 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 10—22 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1—3): Tot 8 mei dagelijks van 9—17 uur: expositie van werken van H. F. Boot. DIVERSEN Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: Zandvoortse Operettevereniging met „Een Walsdroom". Hervormd Jeugdhuis (Zandvoort): Van daag 20 uur: Toneelgroep „De vliegende schotel" met „De surprise". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 22 april). DONDERDAG 28 APRIL Thalia, 20 uur: „Een koning in New York". Rex, 20 uur: „Het schandaal van Cloche- merle" (Fernandel). VRIJDAG 29 APRIL Thadia, 20 uur: ,,'s Nachts langs de trot toirs". Rex, 20 uur: „De zoon van de kalief". DONDERDAG 28 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „The beat generation". VRIJDAG 29 APRIL Kennemer Theater, 19 en.21.15 uur: „Thé five pennes". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 uur: „De gebroken pijl". deze cirkei van muziek gebannen waren geweest. Veel succes viel ook Aafje Heynis ten deel voor een klankschone en doorleefde voordracht, van de cantante nr. 170 „Ver- gnügte Ruh', beliebte Seelenlust". Zeer fraai was de afwisseling met het vreed zame ritornello van de strijkers in de eer ste aria, maar ook in de dialoog met het. orgel (bespeeld door Bernard Bartelink) bleek de zangeres haar stijl aan te kunnen passen aan de eisen van hei. ensemble in de delicate taak om in de slot-aria de vele tekstherhalingen aannemelijk te maken, slaagde zij door subtiele verschillen in „kleuring" van de stem zo goed als mo gelijk. Zoals ik al zei. heeft het publiek de geliefde zangeres veel succes bereid. De avond werd wederom besloten met een Brandenburgs Concert, namelijk het vierde, voor viool, twee fluiten en strijk orkest, Het „concertino" werd gevormd door Szymon Goldberg en de fluitisten Jan Visser en Marius Ruysink. Hoewel men zich de fusie tussen dit kleine groepje en het „ripieno" van de strijkers nog hechter had kunnen denken, was het in vele op zichten een waardig besluit van de avond. Vooral de met krachtige bewogenheid voorgedragen finale, zal vele toehoorders met „geest van Bach" in de oren huis waarts hebben doen keren. Sas Bunie Schoolvoetbaltoernöoi In afdeling E van het schoolvoetbaltoer- nooi in Haarlem hebben zich gisteren voor de finale geplaatst de Van Zegge- lenschool II en de Julianaschool uit Over veen. Eerstgenoemde school speelde 3-3 tegen de Jacobaschool uit Heemstede, maar benutte daarna meer strafschoppen. De Nic.Beetsschool dolf met 4-2 het onder spit. In de verliezersronde uit Overveen en de Mr. J. Thielschool een puntloos ge lijkspel. De Mr. Thielschool won na straf schoppen. De Linnaeusschool klopte de Aeneas Mackayschool met 3-1. In afdeling D speelde de St. Jeroen ULO III 0-0 tegen het eerste elftal van de Cen trale School I. De uo-eeringen waren ge- ukkiger met helt nemen van strafschop pen en plaatsten zich dus in de finale. De andere finalist werd de A. H. Gerhard- school III die het Lorentzlyceum IV met 1-0 klop gaf. In de verliezersronde won de St. Henricus ULO IV met 5-3 van de r.k. ULO Oost II en bleef de Hartenlustschool met 1-0 de meerdere van de LTS IV. De eindstrijd in afdeling B tussen de A. H. Gerhardschool I en de Wim Gerten- bachschool zal niet als de andere finales op 7 mei worden gespeeld maar op 30 april 's morgens om tien uur op het terrein van Zandvoortmeeuwen in Zandvoort. De eerste promotiewedstrijd van de Haarlemse schaakclub Het Oosten is voor de Haarlemmers teleurstellend verlopen. In een poging als kampioen van de Noord hollandse schaakbond een plaats in de tweede klasse KNSB te veroveren werd in Amsterdam de wedstryd VAS IIIHet Oosten gespeeld. De ontmoeting eindigde in een 6'/i3Vè zege voor de gastheren, die daarmee vrijwel zeker van promotie zyn. Er zullen namelyk in deze promotiegroep van drie verenigingen (Zeist is de derde) twee clubs voor promotie in aanmerking komen. Indien één of meer verenigingen gelyk eindigen zal het behaalde bordge- middcldc bepalend zijn wie al dan niet voor deze promotie in aanmerking komt. Het begin was al weinig hoopgevend voor Herfst c.s. In drie vooruit gespeelde partijen boekten zij een 2V2V2 achter stand, hetgeen de taak van de spelers tij dens de eigenlijke wedstrijd er niet gemak kelijker op heeft gemaakt. C. Hovingh speelde met wit Engels, maar kon hiermee tegen zijn bekwame rivaal geen voordeel behalen, In tijdnood gekomen bleek de Amsterdammer bovendien zeer slagvaar dig. Hovingh, ook in hevige tijdnood, speel de even te langzaam en zag toen één zet voor de tijdcontrole het fatale uur 0.00 passeren. Het aangenomen damegambiet dat J. J. van Kampen met zwart speelde leverde hem goed spel op en achtereen volgens twee pionnen. Hij verzuimde evenwel bezit te nemen van de 7e lijn en kwam mede daardoor nog voor grote moeilijkheden te staan. Toen a tempo moest worden gespeeld liep het spel de Oosten-man uit de hand en moest hij voor de vlag van zijn klok capituleren. R. Faase heeft de hele partij zijn tegen stander in het defensief gedrongen. Deze toonde zich echter een zeer bekwaam ver dediger en sleepte zodoende nog juist een verdienstelijke remise in de wacht. J. van Pelt had al snel met moeilijkheden te kam pen, had daarbij een dame die een te zware verdedigingstaak te vervullen kreeg en moest overeenkomstig het spelbeeld zijn tegenstander de eer laten. C. Koster ver ging het ook niet best. Ondanks zijn taaie verweer was een klein foutje voor zijn ri vaal voldoende middels een loper-offer de partij ten gunste van het VAS te beslissen. J. Wolff kreeg in een Konings-Indiër duidelijk beter spel hetgeen twee pionnen opleverde. Hij snoerde daarop de VAS- veste dicht en won fraai. Een venijnig pionoffer van C. Hoogland in de Spaanse partij gebracht bracht de Oosten-man stukwinst. Uiteraard een ferme inleiding tot de uiteindelijke winst. H. C. Honsbeek kwam in een Siciliaan iets minder te staan maar stug verdedigen hield hem staande. De partij kreeg voor de Haarlemmer een gunstige wending toen de VAS-speler een fout maakte waarvan Honsbeek dankbaar profiteerde de bakens te verzetten. Toen hem bovendien een stuk ten deel viel was de zaak bekeken. De gebroeders Herfst hielden zich wel aan de opdracht fel op winst te spelen maar Kwamen niet verder dan de snode plannen. A. Herfst koos Konings-Indisch en kreeg door zeer sterk spel een veelbe lovende stelling. Om zijn voordeel tot winst te realiseren offerde hij twee pionnen. Zijn rivaal offerde echter precies op tijd een kwaliteit terug en ontnam daarmee A. Herfst een van zijn gevaarlijkste aanvals- stukken. De VAS-speler nam het. initiatief over en won dank zijn een fraai offer. S. Herfst pakte meteen zijn opdracht met veel energie aan en offerde snel een pion. Het overwicht dat hij hierdoor tijdelijk kreeg bleek op den duur echter niet vol doende, temeer niet. daar hij een listig af trekschaak over het hoofd zag en toen zelf in beslissend nadeel kwam. De gedetailleerde uitslag luidt: VAS 3— Het Oosten: 1. J. P. C. Wichers—A. Herfst 10, 2. mr. J. K. Franx—C. Hovingh 1—0, 3 J. de Jong—J. Wolff 0—1, 4. J. Boom- Deelneming. B. en W. van Heemstede willen voor 171.000,— participeren in de uitbreiding van het aandelenkapitaal van de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Als de raad hiermee akkoord gaat, zal de gemeente bij de bank een lening van 17.1000,— aangaan. gaard!R. Faase remise, 5. A. Jager jr. C. Koster 10, 6. E. van LentS. Herfst 10, 7. G. C. Mossing HolsteijnJ. J. van Kampen 10, 8. C. J. SintC. Ploogland 0—1, 9. A. P. Poletuyn jr.—H. C. Hons beek 01, 10. R. van AltenaJ. van Pelt 1—0. Totaal 6V2—3V2- Zaterdag 7 mei zal in Haarlem de wed strijd Het OostenZeist worden gespeeld. De Haarlemmers zullen tenminste gelijk moeten spelen om een kans op promotie te behouden. Indien zij er in slagen een overwinning van 73 of meer te behalen zal promotie een feit zijn, ongeacht de uitslag van de wedstrijd VAS 3Zeist. Advertentie Weekmarkten. De weekmarkt, welke 's zaterdags op de Botermarkt/Ged. Oude Gracht/Raaks en in de Diezestraat wordt gehouden, gaat op 30 april (Koninginnedag) normaal door. De maandagmarkt van 2 mei zal in ver band met de aanwezigheid van een aan tal kermis-inrichtingen op de Gedempte Oude Gracht,'die dag ook gedeeltelijk op de Raaks worden gehouden. Advertentie 'n Goede vriend op bezoek? eer hem door het nobelste te schenken dat Frankrijk voortbrengt the brandy of Napoleon IMP. OUD HAARLEM Advertentie KONfNGfNNEWEG 6 HAARLEM TELEFOON 14752-14024 Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zal de heer C. A. Schipper zaterdag 30 april zijn functie van directeur van de Heemsteedse sportpar ken neerleggen. Hij wordt opgevolgd door de heer H. van de Riet uit Almelo, die op 7 december 1930 is geboren en hoofd van een christelijke school is geweest. Wanneer men destijds bij de benoeming van een directeur voor de Heemseedse sportparken had uitgezien naar een figuur die behalve capaciteiten had voor deze functie ook sportsman moest zijn, dan had het gemeentebestuur moeilijk een bete re keus kunnen doen. De heer Schipper was in 1913 een der oprichters van het Apeldoornse AGOVV (thans erelid), ver dedigde enige jaren het doel van deze club en was later middenvoor van het eerste elftal van Ajax uit Amsterdam. In Haar lem, werkzaam bij de N.Z.H., richtte hij de voetbalvereniging „Tramvogels", be staande uit leden van het personeel van deze maatschappij, op. In Heemstede was de heer Schipper acht jaar voorzitter (thans erelid) van de Heemsteedse Zwem- en Poloclub „HPC" en thans is hij vice-voorzitter van de gym nastiek en sportvereniging „Heemstede". Verder lid van het Haarlems Districtsbe- stuur van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond en lid van de techni sche en centrale propagandacommissie van deze organisatie. Van de Bond van Tennisbaandirecties is hij erelid, lid van Advertentie alles smaakt veel lekkerder' de basis voor een gezonde en ■smakelijke voeding Vraag vandaag nog dö receptenbrochure „Toverspreuken uit da Keuken" aan bij Marmite, Hooikaas 58, Den Haag De gaande en de komende man, Rechts de heer C. A. Schipper, links zijn opvolger, de heer H. van de Riet. het hoofdbestuur en voorzitter van het ge west Noordholland. De heer Schipper werd 18 april 1895 in Alkmaar geboren en heeft diverse admi nistratieve functies vervuld in Enschede, Apeldoorn en Amsterdam. Vervolgens werd hij in Haarlem bij de N.Z.H. aange steld als chef van de afdeling variabele budgetering. In Heemstede was intussen, als een object voor de werkverschaffing het was in de crisisjaren een be gin gemaakt met de aanleg van een com plex sportterreinen. Met goedkeuring van de directie van de N.Z.H.belastte het gemeentebestuur van Heemstede de heer Schipper met de voorbereidende werk zaamheden, welke hij dus in zijn vrije tijd moest verrichten. Het complex werd 1 ju li 1932 officieel geopend met een erewed- strijd tussen RCH en Ajax. De bezuinigingsvoorschriften van de re gering in die tijd verhinderden het gemeen tebestuur echter voor het sportpark een directeur aan te stellen, meer officieus werd de heer Schipper toch met de leiding belast. Pas in juli 1942 werd hij officieel als zodanig benoemd. Als directeur van de sportparken strek ten de bemoeiingen van de heer Schipper zich uit over de tennisbanen en de zwem vijvers in „Groenendaal" en het gemeen telijk badhuis. Onder zijn leiding werden de tennisbanen uitgebreid van vier op acht en werden verder aan het sportpark twee nieuwe voetbalvelden toegevoegd. Andere verbeteringen zijn de drie vernieuwde zit- tribunes en de restauratie van de badin richting. Ondanks de drukke werkzaam heden, welke aan de leiding van een der gelijk uitgebreid complex zijn verbonden, kon de heer Schipper nog tijd beschikbaar stellen voor het stichten van diverse speel tuinen, zoals in De Glip en de Provincie- buurt en had hij steeds een belangrijk aan deel in de sportuitwisselingen tussen Heemstede en Leamington-Spa in Enge land. Ook kan hij met voldoening terug zien op het initiatief, dat hij in 1949 met wijlen wethouder Disselkoen heeft geno men, waarvan de medische sportkeuring in Heemstede het gevolg werd. Maandag 2 mei van half drie tot drie uur zal hij in het restaurant van de Heem steedse sportparken afscheid nemen van de gemeente, daarna is er van drie tot, vijf uur een receptie. Woensdag heeft een groep Haarlemmers, voornamelijk mensen uit het onderwijs, het jeugdwerk en het maatschappelijk werk, per bus het jaarlijkse oriëntatie- bezoek gebracht aan het „stukje Haarlem in Epe": het gemeentelijk buitencentrum „Het Wisselseveld". Het gezelschap heeft daarbij kunnen zien ivelke ingrijpende ver beteringen in het afgelopen jaar aan dit voormalige, in staat van verval verkerende hotel zijn aangebracht. Nu de centrale ver warming klaar is, gaat het buitencentrum een nieuwe periode in. Het is namelijk van nu af aan mogelijk het hele jaar dóór groepen te ontvangen. Hiervoor zijn reeds aanvragen binnengekomen en het gemeen tebestuur hoopt nu ook mensen onder te brengen die voor langere tijd moeten wor den uitgezonden. „Het Wisselseveld" gaat zijn vierde zo mer in. In 1957 boekte het buitencentrum 4500 overnachtingen, het jaar daarop wa ren het er reeds 7300. In 1959 opende het later doordat allerlei voorzieningen wer den aangebracht, maar het aantal over nachtingen kwam toch nog tot 6200. De gemeente Haarlem heeft het buitencentrum in eerste instantie gesticht voor kinderen die korte of langere tijd in groepsverband een heerlijke vakantie in de omgeving van Epe kunnen doorbrengen. Het huis telt 76 bedden en behalve verscheidene eet- en recreatiezaal zijn er een speelzaal, waar men onder meer kan ping-pongen en sjoe len en een lokaal voor handenai-beid. Op het drieëneenhalve hectare grote terrein om het huis zijn enkele sportgelegenheden, waaronder een tennisbaan. Een attractie ook is de kinderboerderij en verder kunnen de bezoekers in het bos volop spelen en wandelen. Een deel van het terrein is „ravotbos". Hier kan de jeugd naar hartelust hutten houwen en allerlei spelletjes doen. „Het Wisselseveld" is dus voornamelijk voor kinderen. Kinderen van scholen, speeltuinverenigingen en clubhuizen, kin deren uit zwak-maatschappelijke gezinnen, kortom de kinderen hebben voorrang. Maar daarnaast kan het buitencentrum ook be jaarden ontvangen en kunnen ook confe renties worden gehouden, bijvoorbeeld van onderwijzers en kampleiders. De gemeente denkt er zelfs aan bijvoor beeld voor een maand een schoolklas naar „Het Wisselseveld" te laten gaan, waar de kinderen hun lessen voortzetten en tevens een stuk gemeenschapsvorming beleven. Uiteraard zal een dergelijke uitzending moeten geschieden met medewerking van de ouders en het onderwijzend personeel Verder kunnen vermoeide moeders in het buitericentrum op hun verhaal komen Er is in de afgelopen jaren zeer veel m het huis verbeterd. Thans zijn door het hele gebouw de voorgeschreven brand veiligheidsmaatregelen uitgevoerd. Daar toe behoren de brandtrappen van de bo venverdiepingen naar de begane grond en BURGRLIJK STAND BLOEMENDAAL. BEVALLEN: H. van StratenLieftink, d.; J. WittemanLanzaat, z. ONDERTROUWD: K. van der Horst en H. A. van Noort. GETROUWD: C. Klerk en A. Vrabl; J. W. Hofman en E. M. Verplanke; J. Nieu- wenhoven en R. E. Wijsmuller. OVERLEDEN: Wed. D. E. Kemner— Dirks. 84 j.; W. F. Ie Febre, 80 jaar. op de gangen tussen de slaapzalen heeft men zodanige voorzieningen getroffen dat de directie bij brand een kwartier de tijd heeft het huis te ontruimen. Het gezelschap maakte gisteren een rondwandeling door het gebouwencomplex en gebruikte 's avonds, wat directeur De Ruyter noemde, een kampmaaltijd. Maandag opent „Het Wisselseveld" zijn deuren. Dan komen de eerste gasten en voor het eerst zal het buitencentrum dan, met een kleine onderbreking in de tijd van Kerstmis en oud en nieuw, dóór- draaien. In de tuin van dit gemeentelijk stukje grond in Epe wappert van nu af aan de Haarlemse vlag het hele jaar door. Advertentie COFFELNEVRIJ In een der gebouwen van Publieke Wer ken aan de Brouwerskolkweg in Overveen zal op woensdag 4 mei om zes uur een herdenkingsbijeenkomst plaats hebben, gevolgd door de stille tocht naar de Ere begraafplaats. De herdenkingsbijeenkomst is bestemd voor de nabestaanden en de inwoners van Bloemendaal. Na gemeen schappelijke zang van „Wilt heden nu tre den" houdt dr. A. van Biemen een toe spraak. Daarna brengt het dubbelmannen- kwartet „Harmonie" onder leiding van Anton de Beer „Boven de sterren" en „Oh bonne Jesu" te gehore. Vervolgens zal pastoor J. P. van Beukering uit Aer- denhout een toespraak houden. De plech tigheid wordt besloten met het zingen van het zesde couplet van het „Wilhelmus". Na het einde van de bijeenkomst vindt de opstelling van de stoet voor de stille tocht naar de Erebegraafplaats plaats op de Brouwerskolkweg, hoek Zeeweg in Overveen. Om vijf vóór zeven begint de stille tocht; om acht uur wordt twee mi nuten stilte in acht genomen, ter nage dachtenis van de gevallenen, op veertien grenspunten in de gemeente zullen weer padvinders met de bekende borden worden opgesteld voor het in acht nemen van twee minuten stilte. De stille tocht kent rang noch stand; evenwel wordt onder scheid gemaakt tussen de nabestaanden van hen, die rusten op de Erebegraaf plaats en belangstellenden. De nabestaan den kunnen een plaats in het eerste ge deelte van de stoet in nemen. Om kwart voor zeven zal de Zeeweg, ter hoogte van de Militairenweg, voor auto's en fietsen worden gesloten. Advertentie Textielfabrieken Emlle Loekefeer N.V. - Hulst (Z)

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7