rCERKD TIEN Droste's VERPAKSTERS Bezwaren tegen verkoop van grond aan „Vogelenzang" - iiliilffl PARKUAN 22 Agenda voor Haarlem en de IJmond ZATERDAG 30 APRIL 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 GEMEENTERAAD BENNEBROEK Haarlem Vel sen-IJ m u id en Beverwijk Jaarfeest van chr. geref. jeugdverenigingen Streek-BB oefening Oratoriumvereniging opgericht Zaadhandel Jan Roozen ALLES VOOR UW TUIN Nieuwe trainer bij „Zandvoortmeeuwen" Vliegtuigbom gedemonteerd Comité Ouden van dagen" krijgt nieuwe voorzitter Wandelmarsen Protest van hoogleraren tegen vrijlating nazi- oorlogsmisdadigers Eerste groene veiling steno-fypistes -& typisSe jongste bediende (mnl.) P HOOGEVEEN BOEDELVEILING Huwelijks-bemiddeling Slechts zes punten telde de agenda, wel ke de gemeenteraad van Bennebroek voor de vrijdagavond op het raadhuis gehouden vergadering ter behandeling was voorge legd. Hiervan hadden er vijf uitsluitend betrekking op formele zaken, zodat enkel het voorstel van B. en W., betreffende de verkoop van bouwgrond aan de stichting „Vogelenzang" voor enige discussie in aan merking kwam. Deze werd ingeleid door de heer Krou- weel (Arbeid), die meende enige bezwa ren tegen de voorgestelde verkoop te moe ten aanvoeren. En wel voornamelijk om dat hij vreesde, dat de hierop te verrijzen woningen niet aan inwoners van Benne broek ten goede zouden komen. Een der gelijke methode leidt immers niet tot ver mindering van de woningnood in eigen gemeente. De heer B 1 o e m i n k (Prot.Chr.) was ongeveer dezelfde mening toegedaan. Hij achtte het eveneens onjuist, dat van de Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Rot terdams Toneel met „Het spel der vergis singen". Zondag 20 uur: „Het Rotterdams Toneel met „Wie het eerst lacht". Maan dag 20 uur: Toneelgroep Puck met „Peli kaaneiland". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14 en 20 uur. echter woensdag 14 en 21.15 uur: „Salomo en de koningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheatcr: Vandaag en maandag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur (woensdag geslo ten): „Zondaars in bezettingstijd", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met maandag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Maigret en het raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Vandaag 23.30 uur: „Pa niek in het circus", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leef tijden. Dinsdag en donderdag 14, 19 en woensdag 14 en 21.15 uur: „Slavenjagers van Afrika", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur, maandag en dinsdag 14 en 20 uur en woensdag 14 uur: „Herodes de genadeloze", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.30 uur en maandag 20.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 18 jaar. Zon dag 14 en 16.15 uur: „A C als waaghal zen", alle leeftijden. Dinsdag 20.15 en don derdag 14.30 en 20.15 uur: „Het verborgen leven van Walter Mitt.v", 14 jaar. (Woens dag gesloten). Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. zondag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Crin blanc", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Op mars der Tartaren", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur (behalve woensdag 19 uur): „De bandieten van Cimarron", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag, maandag en dinsdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14.15 en 21.15 uur: „Wir Wun- derkinder", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Zanzabuku", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met maandag 20 uur: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. Zondag 14.30 uur: A en C bij de kanni balen". TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Overveen): Tot 6 mei dagelijks van 1017 en zondags van 14— 17 uur: expositie over het verzet en de oorlog. Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 1017 uur, zondags van 1317 uur: Expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36) Tot 1<} mei op werkdagen van 1117 uur expo sitie van werk van Lucebert. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat 41): Tot 15 mei dagelijks van 11—17 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 133: Tot 8 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F. Boot. DIVERSEN Stadhuis: Vandaag 20—22 uur: openstel ling van met kaarsen verlichte Gravenzaal. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 29 april). ZATERDAG 30 APRIL Thalia?, 19 en 21.15 uur: 's Nachts langs de trottoirs". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Advendo. ZONDAG 1 MEI Thalia, 15 uur: „Tarzan de aapmens" 20 uur: ,,'s Nachts langs de trottoirs". Rex, 15 uur: „Sensatie op Rijksweg 101" 20 uur: „De zoon van de kalief". ZATERDAG 30 APRIL Rennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 uur: „De gebroken pijl". ZONDAG 1 MEI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 14.30 uur: „Zolang de lepel in de brijpot staat"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De gebochelde". W.B. Theater, 14.30 uur: „Knock out en kruitdamp"; 16.30 en 20 uur: „De terug keer van de vlieg". MAANDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 uur: „De terugkeer van de vlieg". Zandvoort geringe bouwgrond die Bennebroek nog ter beschikking staat, een gedeelte voor bepaalde mensen" zal worden gereser veerd. De voorzitter, burgemeester D. v a n der Hoop van Sloch teren, telde deze bezwaren minder. In de eerste plaats wees hij erop, dat een belangrijke instel ling als „Vogelenzang" alle zeilen moet bij zetten om haar personeel te kunnen onder brengen. En niemand kan beweren, dat het bestuur niet alle pogingen in deze richting in het werk stelt, gezien de recente aan kopen in omliggende gemeenten. Verder had spreker zich wel eens afgevraagd, welke categorie voor Bennebroek nu eigen lijk het meest belangrijk is. De inwoners die buiten de gemeente hun werk verrichr ten en hier hun woonplaats hebben, of zij die niet in Bennebroek zijn gevestigd, hier wel werkzaam zijn. De heer Beek (K.V.P.) meende deze kwestie te kunnen oplossen, door het col lege te adviseren, met het bestuur van de stichting over de toewijzing der woningen in overleg te treden. Nadat de heer Enthoven (V.V.D.) eveneens had aangedrongen op een oplos sing, welke voor de eigen inwoners zo gunstig mogelijk zou uitvallen, verklaarde de heer Hoogedoorn (Prot.Chr.) ook niet enthousiast over het voorstel te zijn. Want nu kreeg hij de indruk, dat de be langen van de gemeente bij die der stich ting worden achtergesteld. Als lid van de gemeenteraad achtte hij het onjuist aan een dergelijke gedragslijn zijn medewer king te verlenen. Wethouder E 1 g e r s m a (Prot.Chr.) ver dedigde het voorstel, onder meer door erop te wijzen, dat de betreffende woningen niet ten nadele van het bouwvolume van de gemeente zouden komen. Spreker meende zelfs gegronde reden te hebben om aan te nemen, dat Bennebroek nog enig percelen bouwgrond in reserve heeft. De heer K r o u w e e 1 (Arbeid) verzocht de wethouder over dit punt meer concrete gegevens te verstrekken, hetgeen in dit stadium echter niet mogelijk bleek. Hierop gaf de heer Enthoven (V.V.D.) te kennen, dat hij het voorstel van B. en W. zou ondersteunen, indien het college het optimisme van de wethouder meent te mogen delen. Dit werd door de voorzitter beaamt. De burgemeester was zelfs zeer positief in zijn antwoord door te verklaren, dat de raad er absoluut van overtuigd kon zijn. dat indien Bennebroek een nieuwe toe wijzing ontvangt, inderdaad de mogelijk heden tot de bouw aanwezig zullen zijn. Dit argument werd door de raad kenne lijk steekhoudend genoeg geacht, om het daarop in stemming gebrachte voorstel te aanvaarden. Alleen de heren Bloemink (Arbeid) en Hoogedoorn (Prot.Chr.) wer den als tegenstemmers genoteerd. Ten slotte merkte de heer Bloemink nog op, dat hij voor het geval de gemeente weer eens met de stichting over de ver koop van grond in onderhandeling moet treden, het verloop hiervan gaarne af hankelijk zou zien van de manier, waarop het bestuur deze vier woningen gaat toe wijzen. Hillegom De christelijk-gereformeex-de jeugdver enigingen in Hillegom hebben vrijdag avond in de kerk aan de Raadhuisstraat hun jaarfeest gevierd. Ds. A. H. Schip pers las na samenzang een gedeelte van Mattheus 22 en sprak een openingswoord naar aanleiding van dit schriftgedeelte. De secretaris van „Jong Leven", Wim Adriaanse liet een berijmd jaarvex-slag ho ren, waai'op Joop Adriaanse het jaarvex-- slag van de vereniging voor leden boven de veertien uitbracht. De heer Rein Roode hield een inleiding over „Omgang met mensen", waarna samenzang volgde. De voordrachtskunstenaar J. B. Oosterwelder uit Amsterdam droeg het verhaal „Het geheim van het gouden wagenwiel" voor. Dit verhaal werd zeer gewaardeerd. Sa menzang werd afgewisseld door een ge heugentest, waarbij men psalm-melo dieën moest herkennen. Tot slot sprak de heer Smits een dankwoord en bood hij ds. Schippex-s een boekenbon aan Met „Ik wil U, o God, mijn dank betuigen" werd het jaai-feest besloten. Maandagavond houdt de Bescherming Bevolking uit Sassenheim, Lisse en Hille gom op het terrein achter Openbare Wer ken aan de Jhr. Mockkade in Hillegom een gezamenlijke streekoefening. In Hillegom is opgericht de Hillegomse Oratorium Vereniging (HOV). Het bestuur bestaat uit: de heer ir. F. B. van Hamme. voox'zitter; H. B. Heemskerk, secretaris. Meerstraat 26; mevrouw G. A. Lommerse- Matlxijs, penningmeesteresse; mevrouw M. van den Berg van der Wallen en mej. Tx\ Huijsson. De muzikale leiding van dit koor, dat elke maandagavond in het Nutsgebouw de Matthaus-Passion instudeert, is in han den van de heer Gosse Kroesé uit Haar lem. GESLAAGD De heer J. Duyzei's behaalde in Den Haag met lof het diploma werktuigbouw kundige B. Advertentie SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 De voetbalvereniging „Zandvooi'tmeeu- wen" heeft als nieuwe tx-ainer aangesteld de heer L. Talbot, oud-ti-ainer van R.C.H. De heer W. Buchèl zal zich met de training van de lagere elftallen en van de jeugd gaan belasten. De tijdens graafwerkzaamheden in de duinen achter de Corodexfabriek in Zand voort deze week opgegraven vliegtuigbom, die ongeveer een meter lang was, is dooi de mijnopruimingsdienst ter plaatse gede- monteei-d en opgeruimd. Het projectiel was ongeveer 250 kg zwaar, ter plaatse gedemonteei-d en opgeruimd. Het projected was ongeveer 250 kg. zwaar. Tot het comité „Ouden van dagen" in Zandvoort is toegetx-eden de heer H. L. Hildering. Het ligt in de bedoeling, dat de ze straks de functie van voorzitter van de heer Joh. C. Jung zal ovex-nemen. De heer Jung heeft de wens te kennen gegeven, zijn functie aan een jongere kx-acht over te dragen. Tijdens het jaar lijkse uitstapje in september zal deze overdracht geschieden en zal de heer Jung tevens afscheid van het comité nemen. Op 7 en 8 mei organiseert de Zandvoort- se gymnastiekvereniging „Oefening staalt spiex-en" de twaalfde bondswandelmars van het Koninklijk Nederlands Gymnas- tiekverbond. De tochten bestaan uit afstanden van tien en vijftien km voor de jeugd en 25 en 40 km voor de ouderen. De routes lopen ge heel door de Zandvoortse duinen: start en finish zijn bij het Gemeenschapshuis aan het Schoolplein. Vex-schillende gymnas tiekverenigingen, ploegen van Zandvoortse scholen en vele individuelen schreven reeds BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Karin, d. v. I. Broere en W. Cornelisse; Wilhelmus Hermanus, z. v. A. J. van Rijn en A. J. Bakker; Jacquelien. d. v. J. de Waal en N. E. Lagendijk: Baren- dina. d. v. L. Klaasen en A. P. Noox-loos; Jurgen Robertus Quirinus Marie, z. v. J. A. Q. M. Smits en E. G. H. M. van Heijst; Anne Marie, d. v. W. Schildmeijer en D. Strackkee; Shii-ley Constans. d. v. R. E. Keyner en Y. H. E. Anthonijsz; Robert, z. v. A. Wagensveld en W. Geel: Johanna Max-ia, d. v. H. P. A. van Nobelen en J. C. Kroezen. ONDERTROUWD: J. Breuring en T. J. van Offenbeek; J. de Ruiter en A. van der Wilt; C. van Bergen en C. den Boer; M. J. de Jong en A. M. Verhoeven. GETROUWD: M. van Andel en A. Oost- wouder: K. de Wolde en M. J. Verboom; C. N. van der Lans en M. Onos; H. Boers- ma en M. Boer: W. H. F. Kroese en A. Onder de Linden; J. A. H. Drieman en J Vogelaar; M. van Damme en G. Vlaming- G. H. M. Weijers en C. H. Bouwmeester: G. Koolhaas en J. Klootwijk; L. G. den Boer en M. J. Klootwijk; M. Kersloot en N. van Yperen: J. L. M. Mesman en C. M. Bx-oertjes; D. Scheick en E. Kuusna; A. Dijkstra en S. van Strien. OVERLEDEN: A. Schutte, e.v. G. A. P. Brands, 28 jr.; B. Groenendijk, e. v. A. Sjerp, 79 jr.; T. A. Kroezen, w. v. A. Roose. 79 jr.; J. Dekker, e. v. A. den Brave, 45 jr.; R. Slinger, 714 mnd.; A. H. Weiland, 15 jr.; W. D. Bx-eedijk, w. v. J. Strooiner, 81 jr.: J. M. P. Meeuwig, e. v. E. A. de Gx-oot, 58 jr.: A. Bakker, w. v. J. H. Wilderom, 69 jr.; G. M. Janszen, w. v. F. Jansen, 83 jr. Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Van der Zee, tel. 6135 Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, tel 280. Ba-dhoevcdorp: dokter Den Ouden, tel 2368. Zwanenburg: P. W. Sinnige, Oranje Nas- saustraat 27, Halfweg, tel. 4820. Het Px-otestcomité Vrijlating Oorlogs misdadigers richt zich met de volgende brief, die ondertekend is door 39 Neder landse hoogleraren tot het Nederlandse volk: „Over enige dagen zullen wij de vijf tiende verjaardag van de bevrijding van ons land viex-en. Voordien zullen wij diegenen herdenken die de dag van de bevrijding van de Duitse bezetting niet meer meemaakten en door het misdadige nazisme de dood werden ingejaagd: de meer dan honderdduizend Joodse landgenoten en hen die in en door het verzet het leven lieten. In ditzelfde jaar ovex-weegt onze x-egering de vrijlating van een aantal hunner, die rechtstx-eeks mede verantwoox-delijk zijn voor de marteling en de dood van deze duizenden. Wij menen, dat geen beledigender maat regel ten opzichte van de nagedachtenis der doden genomen kan worden, dat op geen noodlottiger wijze het x-echtsgevoel van het Nederlandse volk kan worden ge kwetst, en ook op geen betere wijze de mogelijkheid van herhaling der plaats ge had hebbende gebeurtenissen kan worden in de hand gewerkt, dan door vrijwillige wedertoelating van in onze samenleving niet thuisbehorende elementen. Reeds heeft, de publieke opinie zich bij verschillende gelegenheden, tegen het voor nemen van de minister van Justitie uit gesproken, en duizenden bekrachtigden reeds met hun handtekening het volgende protest" „Laat deze schanddaad niet plaats vinden. Eisen onverbiddelijke hand having van de aan hen opgelegde straf, in naam van menselijkheid en recht." Wij vragen uw steun alsnog hieraan toe te voegen opdat aan de vooravond van de dodenhex-denking de regering de mening van ons volk vex-neme! Instemmingsbetui gingen kunnen worden geadresseerd aan mevrouw H. Lataster-van Hall, Spaarn- dammerdijk 677, Amstei-dam, secretaresse van het protestcomité Vrijlating Oorlogs misdadigers. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XOCOCCOCCOCCOI ZONDAG l MEI 1960 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. N. van Egmond, bed. H. Doop. 15.30: Liturgische dienst voor slechthoi-enden in de Consistoriekamer. 19: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Jeugd dienst. Donderdag 5 mei. 9-10 uur: Herden king bevrijding. Voorganger: Ds. Joh. Brons geest. Orgel: Klaas Bolt. Zang van Kon. Liedei-tafel „Zang en Vriendschap". Dirigent: Albert de Klerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noor- derkerk, Velsersti-aat Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30 uur: Ds. R. Bijl, bed. H. Doop. Oosterkerk, Zo- merkade. 10 uur: Ds. J. Heidinga. Bakenes- serkex-k, Vrouwestraat. 9.30 uur: Kinderkerk dhr. C. Spaans. 10.30 uur: geen dienst i.v.m. Jeugddienst Gx-ote kerk, 19 uur. Kapel Sa- repta, Hazepaterslaan. 9.30 uur: Kinderkerk Mevr. E. Hagen-Smit. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. G. Snijders. Jacobskerk (Vryz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Ds. W. M. van Asperen. Janskapel, Jansstraat 36. 17 uur: Ds. J. E. Drost, van Aerdenhout. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 9.30 uur: Ds. J. van dei- Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: Gaan naar de Gezinsdienst in de Noor- derkerk. Oost. Zomerkade. 10: dhr. R. Wij- ers. West, Leidsestraat. 10: dhr. J. de Vink. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. W. Dam. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Pas de service. Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 3 p. m. Sunday, May 1st. Alle Dag Kerk. Dinsdag 3 mei 15 uur: Ronde- tafelbijbelbespreking in de Broederkerk, Parklaan 32. Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Janssti-aat 74. 10 uur: Ned. taal. 11.15 uur: Engelse taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 20 uur: Avondbijeen komst. Filadelfla Gemeente, Pax-klaan 21. Zondagmiddag 14 uur: dienst. Bethel Pente costal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Zondagmiddag 15 uur: dienst. Donderdag 5 mei des avonds 19.30 uur: bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 17 uur: Eerw. heer J. Kattenberg, van Utrecht. Woensdag 4 mei 19.30 uur: Ds. L. Vroegindewey, van Delft. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Zondag 10 uur: dhr. Ed. W. Pera, van Den Haag. 17 uur: dezelfde. H. A.; vrij voor alle ge lovigen. 20 uur: Jeugdsamenkomst o. 1. v. Jaap Polderman. Dinsdag 20 uur: bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderkapel, Zui derstraat 15. Donderdag 20 uur geen samen komst. Rooms Katli. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30. 7.30. 9 uur: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nw. Groenmarkt. 6.30, 7.30 uur: Kindermis. 8.30 uur: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. II. Jozef, Jansstraat. 6.45. 8. 9.15 uur: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avond mis). O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne. 6. 7.30. 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amsterdamstx-aat. 6.15, 7, 8.15, 9.30 uur: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark. 6.30. 7.45. 9, 10.30 uur: Hoogmis en 12 uur. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heerenstx-aat. 10.30 uur: Ds. D. Solingex-. 10.30 uur: Ds. G. Kroes, in de foyer van het Minervatheater te Heemstede. Donderdag 5 mei. 10 uur: Gezamenlijke bevrijdings- dienst in de Doopsgezinde kerk. Gr. Hout straat 43. Voorganger: Prof. Dr. W. Banning. Evang. Broedergem., Parklaan 34: 10.30 uur: Preekdienst door Ds. J. Mittemeyer uit Zeist. Vrije Evang. Gemeente. Lange Heerenstraat 6. 10 uur: Ds. D. J. D. du Fossé. met mede werking van Zangkoor Asaf. 18.30 uur: Voor- ganger H. Raven. Remonstrantse Kerk, Öranjekade 1. 10.30 uur: Ds. Wery. Gezins dienst. Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, Gr. Houtstr. 43. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon. Haarlem-Oost. Wijkgebouw Ned. Herv. Kerk, Zomerkade 161. 19.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. C. Goeman. 17: Drs. A. M. Boeijinga, van Heiloo. Donderdag 5 mei 9 uur: Bevrijdingsdienst. Zuid-Oosterkerk, Richax-d Holkade 125. 10: Ds. G. Rang. 17: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Drs. A. M. Boeijinga. van Heiloo. 17: Ds. G. Rang. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17 uur: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. Zondag 10 en 17 uur: leesdienst. Dinsdag 3 mei 19.30 uur: dhr. Ligtenberg. Gereform. Gemeenten in Ned., Nassauplein 8. Aanvang diensten des morgens 10.15 en des avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gemeenten in Nederland, Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: leesdienst. Aposto lische Gemeente, Jacobijnestraat 15. Zondag 10 en 17 uur: Godsdienstoefening. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. Zondag 10 uur: Hoogmis. Woensdag 4 mei 9.30 uur: H. Mis. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente). Elim Kapel, Paul Krugei-straat 36. Zondag 10 uur: Openbare samenkomst. 19 uur: Opwekkingssamenkomst. Spr. Br. v. d. Sluys, Voorganger te Hilversum. Dinsdag 20 uur: Zangrepetitie. Donderdag 20 uur: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente. Im- manuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 uur: dhr. J. Verwoert, van Rhenen. Bediening H. A. 10 uur: Zondagsschool. 19.30 uur: dhr. J. Verwoert. Woensdag 20 uur: Jeugddienst Donderdag 20 uur: bidstond. Vrijdag 20 uur: Bijbelcursus. Pinkslergeloofsgemeenschap, Wolstraat 7. Zondag 10 en 19.30 uur: Samen- konxsten. Woensdag 20 uur: Bidstond. Scho tersingel 99. De Christengemeenschap, Wil- helminastx-aat 60. Zondag 10 uur: De Men- senwijdingsdienst. Donderdag 5 mei des morgens 8.30 uur: De Mensenwijdingsdienst. Vereniging De Vrije Gemeente. Zondag 10.30 uur: Voorganger de heer G. J. de Nie, in Restaurant Brinkmann aan de Grote Markt. Hersteld Apostolische Zendingskerk, Wilhel- minastraat 21. Zondag 10 en 17 uur: Kerk dienst. Gemeente van Christus. Spruitenbos- straat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdag 20 uur. Zevende Dags Adventisten. Jacob straat 6. Iedex-e zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Zevendedags Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur prediking. Vergadering van Ge lovigen, Oranjestraat 9. Zondagmorgen 10 uur samenkomst (broodbreken). Gemeente des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30 uur samenkomsten. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30 uur: Zondagsschool. 17 uur: Kerkdienst. Stads Evangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. Zondag 10 uur: Voor gangers W. de Jong en G. Koedijker. 12 uur: Zondagsschool. Vrijdag 6 mei: Bijbelbespre king. Leger des Heils, Schagchelstx-aat 26. 10 uur: Heiligingssamenkomst. 18.45 uur: Openluchtsamenkomst. 19.30 uur: Verlos singssamenkomst o.Lv. Kapitein W. Ver schoor. Soefi-Beweging. Universele Eredienst om 11 uur in de aula van het Stedelijk Gymnasium op de Prinsenhof. Jehovah's Ge tuigen, Wolstraat 7. Zondag 17-18 uur: Wachttox-enstudie. Donderdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. Kam. Onnesstraat 83. Zondag 16.30- 17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30- 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. 10: Ds. G. Koch. 19: Dr. H. van der Loos. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr. G. Ph. Scheers, bedie ning van de H. Doop. Woensdag 4 mei 19 uur: Dr. H. van der Loos, herdenkings bijeenkomst. Hervormde Kapel, Eenhoorn straat 29. 19: Ds. G. Koch. Jeugdkapel. Jeugdhuis, Schoterweg. 10: dhr. R. Rollema. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken. Zondagsschool. 12: Marnixschool, Herv. Kapel, Eenhoornstraat en Kleuter school, Colensostraat. Sionskerk, Ekster straat. 10: Dx\ H. van der Loos. Jeugddienst. 19: Ds. J. Kroon. Donderdag 5 mei 9 uur: Ds. G. H. van der Woord. Kapel Sionskerk. Geen jeugdkerk i.v.m. Jeugddienst. 10 uur: Oppasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 Charl. de Boui'bonschool (Jan Prinslaan), jaar). 10 uur: Kon. Emmaschool (Raafstraat), 10.30 uur: Elout van Soeterwoudeschool (Muiderslotweg). Klcuterdienst (4-6 jaar) 10 uur: Koningin Emmaschool (Raafstraat). Doopsgezinde Gemeente. Noorderkapel, In- dischestraat. 10.30 uur: Ds. S. M. A. Daalder. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30 uur: dhr. G. A. de Ridder, van Beilen. Rooms Kath. Kerk. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstx-aatweg. 6.30, 7.30, 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45 uur: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H.H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30. 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Zuiderkapel afd. Noord, ge bouw Speeltuin „Vondelkwartier" aan de Vex-gierdeweg. Zondag 10 uur: dhr. C. v. d. Vlis, van Vlaardingen. 19.30 uur: Jeugdsa menkomst. Woensdag 4 mei 20.15 uur: dhr. •J. Bouman spx-eekt over het onderwex-p: „Tot vrijheid gex-oepen". Zusterkring. dins dag 5 mei 19.45 uur: Maasstraat 8. Zondags school voor kindei-en tot 14 jaar elke zon dagochtend van 10-11.30 uur in het lokaal Vergierdeweg 225. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 9.30: Ds. J. Thomas, van Hil versum. 17: Ds. J. A. van Arkel. Donderdag 5 mei 9.30 uur: Ds. G. van Duinen, van Wassenaar. Herdenking bevrijding. Vrijdag 6 mei 20 uur: Bevestiging en inti-ede van Ds. O. Jager. Bevestiger Ds. A. Pos. Goede Herderkerk. Spaarnrijkstx-aat. 9.30: Ds. H. W. Wiex-da. 17: Ds. J. Thomas, van Hilver sum. Verlosserkerk, Gen. Spoorlaan. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. H. W. Wierda. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 uur: Ds. J. J. Rebel. 17 uur: Ds. H. Visser, era. pred. te Sassenheim. Jehovah's Getuigen. Feestzaal Noord, Rijksstraatweg 433. Zondag 19-20 uur: Wachttoi-enstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en px-aktische toerusting tot de px-ediking van het evan gelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30-19.30 .uur: Wachttorenstudie. Woensdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evan gelie. Leger des Heils. Ceramstraat 4 (in de poort). Zondag 10 uur: Heiligingsdienst (gedenkdienst Br. W. Jansen). 12 uur: Zon dagsschool. 19 uur: Openluchtdienst Gen. Cronjéstraat). 20 uur: Verlossingsbijeen komst. Dinsdag 14.15 uur: Vrouwenbijeen komst. Alle bijeenkomsten o.l.v. Kapiteins Verhagen. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vredenliof. 10.30: Ds. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Snijders. Kapel Irene. Meer en Bosch. 10 uur: Ds. J. H. Bethe. Ned. Herv. Kerk. Discodienst Herenweg 111. 11 uur v.m. Bijzondere dienst i.v.m. Konin ginnedag en bevrijdingsdag (o.a. filmstrip). Rooms Kath. Kerk. H. Bavo, 7.30, 8.30, 11. 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45, 7.45, 8.40 uur: Hoogmis. 10. 11 en 12 uur. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30 uur: dhr. G. J. Bierenga, Theol. Kand. te Leiden. Geref. Kerk. Kocdiefs- laan. 10 uur: Dr. A. Dondox-p. 17 uur: Dr. P J. Richel. Pinksterkerk, Camplaan. 10 uur: Dr. P. J. Richel. 17.30 uur: Dr. A. Dondorp Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Herenweg 111. 9.30 en 17 uur: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen. Gemeenschappelijke bijbelstudie, dinsdag 20 uur: Crayenestersingel 7. Ir. Lelylaan 63. Glipperweg 121. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Kinder- dier.st. 10.30 uur voor kinderen van alle ge zindten van 5-12 jaar. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30 uur: Mevr. Ds. Mr. M. B. Kolff-Vos, Rem.. Bussum. Rooms Kath. Kerk. St. Antonius. 7.30. 9 uur: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: Ds. J. J. Poldervaart, van Scheveningen. Donderdag 5_ mei. 9.30 uur: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10: Ds. H. v. d. Berg. van Sassen heim. 17: Ds. P. D. Kuiper, van Sassen heim. Rooms Kath. Kerk. 6.45 en 8 uur: H. Mis. 9 uur: Processie H. Mis. 11 uur: Laatste Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Bx-ouwer, bediening H. Doop. 17: Ds. J. Vee- nendaal. Geref. Kerk. 10 en 17 uuc Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: lees dienst. Ned. Prol. Bond. Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. 10 uur: dhr De Nie, van Haar lem. Evangelisatie-samenkomst om 15 uur in het Nutsgebouw. v. d. Endelaan 52. Spr. dhr J. Zeegers. evangelist te Haarlem. Mara- natha-byeenkomst. Woensdag 4 mei 20 uur in het Nutsgebouw. v. d. Endelaan 52. Spr. dhr. Ds. J. Visser, van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. St. Joseph. 6.30. 7.45 en 9 uur: Hoogmis en 11 uur. St. Martinus. 7. 8.30 en 10 uur: Hoogmis en 11.30 uur. Jehovah's Ge tuigen. Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Zon dag 17 uur: Theocx-atische bedieningsschool. Dinsdag 3 mei 20-22 uur: Opleiding tot de prediking van het evangelie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 19 uur: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doops gezinde Gemeente. 10.30 uur: Ds. C. P Hoe kema, van Haax-lem. Rooms Kath. Kerk. 7_en 8.30 uur: Hoogmis en 10.30 uur. Geref. Kerk. 9.30 uur: Ds. Kuiper, van Sassenheim. 17 uur: Ds. M. Ros. Herdenking bevrijding. De Coöperatieve Bloembollenvereniging H.B.G. (g.a.) in Lisse heeft de eerste groene veiling van dit seizoen gehouden te Noordwijkerhout. Voor deze veiling was een buitengewoon grote belangstelling met een record aantal bezoekers. De stand van de gewassen was zeer goed. Het was een zeer gevarieerde kraam met goede han delssoorten. De verkoop verliep uitzonder lijk vlot en er werd veel geld besteed. Hier volgen enige prijzen voor bedden van 3 i"oe: DvT Oranje Nassau ƒ95, EvT Brilliant Star 80,Bellona f 117, TrT Denbola 95,Paris 76,Promi nence ƒ105,Topscore ƒ120,Olaf ƒ85,—; Golden Eddy ƒ115,—; Edith Eddy 50,Preludium f 58,MdT Piquante 86,—; E1T Golden Measure 42,—; Gol den Harvest 45,DwT Mamasa 47, Golden Age f 63,—; Hybr. Oxford 110.— Karei Doorman 107.E.N. Poetaz Ge ranium f 21,Poët. Actaea 24.—; Wrest ler 50,—; Carlton 50,—; Rembrandt 70,—; King Alfred 68.—; Unsurpassable f 75,Mount Hood 50, Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15 uur: dienst. 15 uur: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Ge meente. 10 en 17 uur: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15 uur: leesdienst. Donderdag 5 mei 19.30 uur: Ds. Schipaan- boord. van Leiden. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: Ds. Fokkema. 19 uur: Ds. H. P. Swets. Jeugddienst. Abbenes. 9.30 uur: Ds. H. Bi-ons. 19 uur: Ds. van Boven, van Den Haag. Jeugddienst, vooraf een kwartier sa menzang. Pniël. 19 uur: Ds. H. Brons. bed. H. A. Rooms Kath. Kerk. 7 en 8.30 uur: Hoog mis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: Ds. C. W. Thijs. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: Ds. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19 uur: Ds. C. W. Oppelaar. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15 uur: Prof. G. E. Berkouwer, van Amsterdam. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur (bed. H. Doop): Ds. G. Pettinga. 19 uur: Ds. J. Th. van Veenen. van Utrecht. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. H. J. Rip, hagen, van Barendrecht. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30 uur: Prof. J. Hovius, van Apel doorn. Geref. Gemeente. 10 en 16 uur: Ds. H. van Gilst. bediening H. A. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30 uur: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15 uur: leesdienst. Ned. Prol. Bond. 10 uur: Ds. P. Brakman, van Naarden. Rooms Kath. Kerk. II. Agatha. 7. 8.30, 10.15 en 11.30 uur: H. Mis. II. Maria. 7. 8.30. 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. H. Engel. 7, 8.45 en 10.45 uur: H. Mis. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 uur: Dr. J. H. Stelma. 10.30 uur: Dr. G. Snijders, van Haarlem. Zondagsschool. 10.30 uur: Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond. Potgietex-weg 4. 10.30 uur: Prof. Dr. M. J. A. Oosterbaan. Doopsg., Haarlem. Rooms Kath. Kerk. AUerh. Drieëenheid. 7.30 en 9 uur: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30 en 9 uur: Hoogmis en 11 uui". Geref. Kerk. Vijverweg 14. 9.30 uur: Ds. G. Toorn vliet. 15.30 uur: Dr. P. J. Richel, van Heem stede. 19.30 uur: Ds. G. Toornvliet. Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30 uur: Gez. H. Mis. Woensdag 4 mei. Hex-denking van de geval lenen. 1.9.45 uur: Predikatie en IJ. Lof. Don derdag bevrijdingsdag. 8 uur: Klokkengelui en Gespr. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Dr. Ch. de Beus. Zondagsschool. 12 uur: Wijkgebouw „Irene". Julianakwartier. 10.15 uur: Kon. Wilhelminaschool. Marine Hospi taal. 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7 en 8 uur: Kindermis. 9 uur: Hoog mis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. D. Ringnalda. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: Ds. J. Kroon. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10 en 19 uur: Ds. J. C. Remijn. Ad- ventskerk. 10 uur: Ds. G. H. van Willens- waai-d. Jeugdhuis. 10 uur: dhr. G. J. Kwak kel. Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 en 17 uur: Ds. A. Pos, van Haarlem. Chr. Geref. Kerk. Pniëlkapel. 10 uur: Ds. H. Visser, em. pred. te Sassenheim. 15 uur: Ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Wüstelaan. 10.15 en 14.30 uur: Ds. P. Lok. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30 uur: Ds. R. H. Oldeman, bedie ning H. Doop. 19 uur: geen dienst. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 uur: Ds. A. de Ruiter, voox-bereiding H. A. en Openbare Geloofs belijdenis. 17 uur: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prol. Bond, Bi-ugsti"aat 15. 10.30 uur: Prof. Dr. T. Jansma. van Leiden. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha, Grote Krocht. H.H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoogmis. 19 uur: Lof. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 3 mei n.m. 15 uur samenkomst in huize „Pniël". Zuidersti-aat 3. Spr. dhr. J. W. van Zeijl. Jehovah's Getuigen. Dinsdag 3 mei 20 uur: Gemeenteboekstudie in het Gemeen schapshuis (ingang Willemstraat). N.V. BUREAU WIJSMULLER Zeesleepvaart- en Bergingsmaatschappy IJMU1DEN vraagt voor spoedige indiensttreding (Nederlands, Engels en bekendheid met andere talen strekt tot aanbeveling) in het bezit van MULO-diploma leeftijd pl m. 17 jaar, bij voorkeur in het bezit, van MULO-diploma. Schriftèlijke sollicitaties te richten aan ons adres Postbus 510. fJmuiden. cacao- en chocnladej abri eken n.v., Haarlem vraagt voor het verpakken van de bekende Droste-artikelen (leeftijd tot 50 jaax-) GEHUWDEN kunnen ook voor HALVE DAGEN worden geplaatst. Vraagt eens inlich tingen bij onze Afdeling Loonadministx-atie. Harrnen- jansstraat 2, Haarlem (vlak bij Prinsenbi-ug dagelijks behalve 's zatex-dags. zal men u gaarne ontvangen van negen tot twaalf uur. DROSTE HAARLEM MAKELAAR - VEILINGMEESTER - BEÈD. TAXATEUR hS|9SpBI NIEUWE GRACHT 74 lifllfflBffi HAARLEM Woensdag (niet don derdag) a.s.. aanv. te 9.30 uur. t.o.v. Deur waarder K. C. v. d. Mije Pzn. Ter veiling zullen o.m. komen: Huiskam. en Slaapk. Ameubl., div. fraaie Bankstellen, No- tenh. Hang-Legkast m. ingeb. Toilettafel en verlichting, „Uebel Eechlciter" Piano, Ant. Hoekkast, Kristallen Kroon, Secretaire, Zil veren Tafelbestek, Per zische Tafel- en Vloer kleden, Mod. Dressoir kastjes en Bergmeu bels, Blanke Klap- en Eethoekstoelen, dito Ronde Tafels, Bureau's, Tuinligstoelen. Opkl.-. Divan-. Onderschuif bedden, Matx-assen. Linnenkasten. Haar den ex Hetelucht- kachels. Alsmede wegens fail lissement: een Winkel- inventaris (w.o. elcktr. Koffiemolen. Vlees- snijmachine. Snelwe gers. Kaassnij machine. Winkelkasten en Toon banken etc.) en een tweetal Scooters. Kijkdag: dinsdag (niet woensdag) a.s. van 10 tot 15 uur HUWELIJK Voor goede betrouwbare Geheim. Serieus. Coulant ook voor U het oude ver trouwde adres: KANTOOR „METROPA" Mathenesserlaan 458 B Telef. 50613, Rotterdam Jvcral te ontbieden Gratis uxlicht. in blanco couvert

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7