KONINGINNEDAG-FLITSEN Reünie bij Lontje Zes inzittenden van Duitse auto bij botsing met autobus gewond TAXI 13000 „The Economist" heeft lof voor Nederland Eén hunner verkeert in levensgevaar Marswedstrijd in Haarlem-Oost Muzikale show besloot de feestviering in Haarlem-Oost Eerste violist Vierveyzer in Concertgebouw gehuldigd MAANDAG 2 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Koninginnefeest in de gemeente Bloemendaal U. J. Cerfontaine nam afscheid van het P.W.N. Dodenherdenking en Bevrijding Op de Wagenzveg in Haarlem Bestuur van Oran je bond recipieerde Nederland is vriend van de EVA De zes inzittenden van een Duitse personenauto zijn zondagavond om kwart voor zeven zwaar of zeer zwaar gewond, toen de wagen op de Wagenweg nabij de Spanjaardslaan in Haarlem in botsing kwam met een autobus van de NZHVM. Een hun ner, de 50-jarige schoonmoeder van de bestuurder, werd de borstkas in gedrukt. Zij verkeert in levensgevaar. Alle gewonden werden in het Grote Gasthuis in Haarlem opgenomen. Koor katholiek Haarlem zingt „Die Jahreszeiten" Jong Haarlem,vooruit Bollenstreek trok ook dit weekeinde veel bekijks Tot de feestelijkheden, die op Ko ninginnedag door het bestuur van de Oranjebond ..Prinses Juliana' in Haar lem-Oost waren georganiseerd behoorde een nationale marswedstrijd voor tam boers-, pijpers- en trompetterskorpsen. Vijfentwintig korpsen hadden zich voor deze wedstrijd ingeschreven. In twee groepen onderwierpen zij zich aan het oordeel van de jury, die gevormd werd door Jos. de Klerk, J. Groot en W. van der Peijl. Haarlem, heeft Koninginnedag 1960 met ongekend jolijt gevierd. De mannen van het Haarlems Comité voor Natio nale Feesten uit het Centrum, uit Noord. Oost, Kleverpark, Zuidwest en Spóarndam kunnen tevreden zijn. En ook de leden van de Oranjeverenigingen in Heemstede, Bloemendaal, de Haarlemmermeer en de Bollenstreek hebben geen reden tot mopperen gehad. Integendeel, want alle factoren werkten mee. Het was niet te koud en niet te warm, de meeste mensen hadden vrijaf gclcregen en de diverse met zoveel zorg samengestelde programma's konden zonder haperingen doorgang vinden. In Haarlem beleefde men in de eerste plaats de grote invasie uit Kerkrade. De Lim burgse feestvierders hebben namelijk van 's morgens vroeg tot 's avonds bijzonder laat Haarlem op een plezierige manier op stelten gezet. Mei muziek en dans, met ernstige toespraken en met vrolijk gezang en tenslotte gewoon met zuidelijke „leut" waar de Haarlemse bevolking eerst wat vreemd tegenaan keek, maar die later de juiste manier bleek te zijn om de banden lussen Kerkrade en de Spaarnestad zeer nauw aan te halen. In het stadhuis, tijdens een ongedwongen receptie, hoorden we liet. nog eens duidelijk. Uit de mond van Haarlems burgemeester, van Prins Friets de Eerste en van een aantal andere sprekers, die elkaar over en weer enkele geschenken aanboden zodat men bovendien diverse leden van hel Centrum Comité Koninginnedag de komende dagen wellicht getooid kan zien gaan met allerlei kleurige onderscheidingstekenen. Maar niet alleen in het centrum werd. er feest gevierd. Ook de diverse wijken lieten zich uiteraard niet onbetuigd en de talloze comité-leden zullen na afloop elkaar onge twijfeld vermoeid maar tevreden een beste nachtrust hebben toegewenst. Tevreden omdat, de festiviteiten in alle onderdelen geslaagd waren. Van de aubade tot het Oranjebal, van de marswedstrijden tot de ringrif derijen. Met. als alles overkoepelende vorm van vrolijkheid de lawaaierige kermissen. Kortom een Koninginnedag zoals wij in jaren niet gekend hebben en die bewezen heeft dat men in Haarlem en nabije omgeving wel degelijk een echt vrolijk feest kan vierengeorganiseerd door een groep hard werkende mannen, die overigens ook voor de komende viering van de Bevrijdinsdag weer een groot programma op stapel heeft gezet. Onze fotografen hebben zich zaterdag eveneens van de vroege ochtend tof de late avond in het feestgewoel gestort. Het resultaat van al hun werk ziet men op onze fotopagina. Als illustratie van de viering van Koninginnedag. I960. Ook in de gemeente Bloemendaal is za terdag opgewekt feest gevierd ter gele genheid van de verjaardag van koningin Juliana. Om precies tien uur sprak de burge meester van Bloemendaal, dr. D. H. Pee reboom Voller in het Openluchttheater een kort openingswoord tot vijftienhonderd kinderen van lagere scholen. De burge meester wees op de belangrijkheid van dit van ouds bekende feest, met name voor de jongeren. Na de woorden van de bur gemeester lieten het christelijk muziek korps „Sursum" en het tamboerkorps die de kinderen ook begeleid hadden naar het Openluchttheater zich nog eenmaal horen op het speelveld van het theater. Een aan tal radio- en televisieartiesten bracht daarna een gevarieerd programma, waar mede vooral Peter Piekos met zijn koste lijke imitaties de kinderen wist te verma ken. Het programma werd besloten met het optreden van de jeugdballetgroep on der leiidng van mevrouw H. Sylvaine en een zeer geslaagde Judo-demonstratie on der leiding van de heer J. Nauwelaerts d'Agé. De lampionoptocht waaraan enige hon derden kinderen deelnamen bood weer een fantastische aanblik en tot besluit van de dag werd er op de Bloemendaalseweg, hoek Dr. D. Bakkerlaan een balchampêtre gehouden, waar vele jongelui nog een dansje hebben gemaakt. Ook in Overveen sprak de burgemees ter weer een openingswoord. Op de Vrij- burghlaan werd een straattekenwedstrijd gehouden met kleurkrijtjes. Zeer geslaagd was de gecostumeerde kleuteroptocht met daarna een poppenkastvoorstelling in de Julianaschool. Een grote attraktie was de zeepkisten wedstrijd op de Bloemendaalseweg tussen Marinehospitaal en hotel „Roozendaal". Hier werden de feestelijkheden besloten met. een openluchtbal met optreden van de Tyrolerkapel ..De Alpenjagers" en de Boerenkapel onder leiding van W. van Baekel. Ook in de wijken Aerdenhout en Voge lenzang was met name voor de jeugd een rijk gevarieerd programma door de Oran je-comités samengesteld. Voor de ronde in Vogelenzang waren twaalf deelnemers. De kruiwagenrace voor paren was zeer ko misch. Hier werd de dag besloten met een Oran jebal in het Verenigingsgebouw. T^en jaar geleden praatte de heer C. J. Scheffer, chef van de afdeling binderij van de n.v. Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen in Haarlem, met tien meisjes van zijn afdeling wat over de toekom-/,. ..Weel je -wat. we beloven elkaar over tien jaar bijeen te komen bij het standoeeld van L our ens Coster op de Grote Markt", zei de heer Scheffer toen. Zondagmiddag om half drie xoas hel moment van de reünie aangebroken. De heer Scheffer was er en de een na de ander kwamen ook. de meisjes, die inmiddels huismoeders ivaren geworden met een tot. vier kinderen. Sommigen hadden elkaar in die tien jaar niet gezien. ..Jij bent niet veel veranderd", klonk het, of „Ik zou je niet hebben hakend". Toen het stel compleet was ging het naar Brinlcmann, ivaar de dames herinneringen ophaalden uit de tijd op de binderij en elkaar foto's van hun kinderen lieten zien. De gedachte dat sommige meisjes van heinde en ver naar de reünie zouden moeten komen, werd niet bei naarheid, want. alle tien waren ze de Spaarnestad trouw gebleven. De heer Scheffer wenste hun geluk en gezondheid voor de toe komst en mei zijn voorstel de reünie over vijf jaar te herhalen gingen de dames unaniem akkoord. Niet over tien jaar, want dan is de heer Scheffer met pensioen. Dus op 1 mei 1965 om half drie hoopt hel gezelschap elkaar weer voltallig te ontmoeten bij Lontje. Vrijdagmiddag is in het hoofdgebouw van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland in Bloemendaal door di rectie, personeel, afgevaardigden van de districtskantoren en gepensioneerde oud medewerkers afscheid genomen van de heer U. J Cerfontaine, chef van de afde ling Waterverkoop in de rang van admi nistrateur B. die het bedrijf wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd ging verlaten. Tal van sprekers voer den het woord en vele fraaie geschenken werden aangeboden. De directeur van het P.W.N., ir. S. Kra mer, prees de vele goede eigenschappen, de activiteiten en de nauwgezetheid van do heer Cerfontaine, die gedurende negen endertig en een half jaar in dienst van het P.W.N. is geweest, waarvan achten dertig jaar als chef van de afdeling Water verkoop. Bij de oprichting van het bedrijf begon deze afdeling met zes man perso neel. Thans zijn er vijfendertig man aan verbonden. Gememoreerd werden de be moeienissen van de scheidende functiona ris met betrekking tot het invorderings systeem watergelden via de Postcheque en Girodienst in 1922. waardoor het ver schuldigde watergeld vooruit werd be taald. De tariefsherzieningen in 1954 en 1958 brachten een organisatie met zich mee, die 20.000. respectievelijk 10.000 extra manuren vergde. De directeur bracht de heer Cerfontaine hulde voor het bevorderen van de teamgeest op de afde ling Waterverkoop en voor alles wat hij met betrekking tot de watervoorziening van Noordholland heeft gedaan en hoopte dal de scheidende functionaris met zijn gezin een goede toekomst mocht tegemoet gaan. De heer B. P. Maat, die de heer Cer fontaine thans opvolgt, dankte hem na mens de afdeling Waterverkoop voor alles wat hij voor het personeel van zijn afde ling heeft gedaan en voor zijn vaderlijke gezag. De heer B. F. C. Keesom sprak namens het Jubileumfonds. De heer C. A. de Water uit Hoorn schetste namens de districtshoofden de goede verstandhou ding, die met de scheidende functionaris bestond. Namens de administratieve amb tenaren uit de provincie Noordholland voerde de heer H. A. Sick uit Zaandam het woord. De heer Cerfontaine dankte daarna alle sprekers voor hun vriendelijke woorden en geschenken. Tijdens een samenzijn in besloten kring bood de directie daarna nog een afscheids geschenk aan. Advertentie Op woensdag 4 mei des avonds zullen wij wederom de gevallenen uit de twee de wereldoorlog herdenken. Voor zover nodig verzoek ik de be volking die avond als uiterlijk kenteken van deze nationale herdenking de vlag gen halfstok te hangen van 18.00 uur tot zonsondergang. Voorts doe ik een dringend beroep op het bedrijfsleven om de ontsteking van buiten- en etalageverlichting, zoals neons, lichtbakken, e.d. die avond ach terwege te laten. Verlichting van de openbare gebou wen, e.d. zal die avond niet plaats vinden. Donderdag 5 mei is voor ons allen een feestdag. Die dag toch vieren wij het derde lustrum van de bevrijding van ons land van de Duitse overheer sing. Gaarne roep ik de bevolking op die dag door het uitsteken van de vlaggen uiting te geven aan onze grote vreugde om de herwonnen vrijheid en mede daardoor de feestelijke aanblik van onze stad te verhogen. De burgemeester van Haarlem, CREMERS Terwijl builen op het Teylerplein de trommels en pauken van de deelnemende korpsen aan het nationaal muziekfestijn roffelden, hield binnen in het parochiehuis St.. Jan het voltallige bestuur van de Oranjebond ..Prinses Juliana", onderafde ling van het Haarlemse comité voor Na tionale Feesten, een receptie ter gelegen heid van het gouden jubileum van de bond. Er heerste een geanimeerde stemming, waarvan het bestuur van de jubilerende bond het middelpunt was. Nadat namens de leden een waarderende toespraak tot het bestuur gehouden was, feliciteerde de heer E. H. Tenckinck, voorzitter van het hoofdbestuur, de bond met zijn bijzonde re jubileum. Hij deed zijn woorden verge zeld gaan van een geschenk onder cou, vert, hetgeen de volgende spreker, de heer C. van Cuylenborg van de afdeling Noord, enkele kreten van verrassing ontlokte. In zijn toespraak tot het bestuur van „Prin ses .Juliana" zei hij namelijk: „U hebt iets gedaan wat ons nog nooit gelukt is: geld loskrijgen van het. hoofdbestuur". De heer Tenckinck kon daarop repliceren met een hartelijk gemeend: „Het zijn onze laatste centen." Een hoogtepunt van de receptie vormde het onverwachte bezoek van burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, die in een harte lijke toespraak zijn gelukwensen aanbood. Verder voerden nog het woord de waar nemend hoofdcommissaris van politie, de heer A. L. de Boer, die dankbaar de goede samenwerking tussen Oranjebond en poli tie roemde en vertegenwoordigers van an dere afdelingen van het Comité voor Natio nale Feesten. De heer A. J. van Wijk bracht, de felicitaties van de kinder- en aubadecommissie over. De voorzitter van de jubilerende bond. de heer G. F. van Dijk, die zelf eveneens verjaarde, beant woordde iedere spreker afzonderlijk en dankte voor de vriendelijke woorden en geschenken. Daarna kwam een lange stoet belang stellenden het bestuur met dit bijzondere jubileum gelukwensen. Dc Londense „Economist" heeft zich in een hoofdartikel prijzend uitgelaten over het beleid van de Nederlandse regering in de kwestie van „dc zes" versus „de anderen", dat wil zeggen de Euromarkt versus de Europese Kleine Vrijhandelszo ne (EVA). Door kundig manoeuvreren is Neder land erin geslaagd de zes landen van de Euromarkt in een liberale richting te bewegen. Indien Engeland hiervan profijt trekt, kan die liberale koers worden voort gezet, aldus het weekblad, dat verklaart dat „geen enkel lid van de gemeenschap zo trouw is geweest aan dc beste dingen waar (die Gemeenschap) zich voor heeft ingezet, geen enkel lid heeft zich bij voort during zo ingespannen om de gemeen schappelijke markt open te houden voor de buitenwereld. Alleen de Fransen zijn even vastbesloten geweest als de Neder landers, maar in de tegenovergestelde zin". ,Veél onderhandelingen binnen de ge meenschap hebben de vorm aangenomen van een strijd tussen deze twee, waarbij de Nederlanders vechten voor het behoud van de visie van een groter Europa". De Nederlanders „zijn de vrienden van de ze ven, die spreken vanuit het kamp van de zes", en om die reden is het waard te luis teren naar wat zij zeggen. „De Nederlan ders zijn nog steeds geporteerd voor de idee van aansluiting van Engeland bij de Gemeenschap als een uiteindelijk doel, maar op het ogenblik willen zij nog niet zo ver vooruit kijken." Na een bespreking van de Nederlandse standpunten over de tarieven en wat de Britten zouden kunnen doen, wordt in het artikel gezegd: „Indien het procés van concurrerende liberalisatie dit jaar niet vooruit gaat. zou elke toekomstige rege ling voor geheel vrij Europa, zo menen de Nederlanders, neigen tot een heilloos bond genootschap tussen Brits en Frans indus trieel protectionisme." „De Nederlanders hebben twee doelstel lingen: Europa nauw politiek verenigen en het open te houden voor de buitenwe reld. Zij hebben twee overeenkomstige angsten. Dat het Europa dat uiteindelijk oprijst, protectionistisch zal zijn en dat zijn politieke aard niet gevormd zal zijn door een geest van eendracht maar door een ongemakkelijk huwelijk van nationa- lismen." zo besluit het artikel. De auto, bestuurd door een 29-jarige inwoner van Essen, reed uit de Span- jéardslaan naar links de voorrangsweg de Wagenweg op. De wagen was onge veer twintig meter ten zuiden van het kruispunt, toen zij werd ingehaald dooi de autobus. Plotseling zwenkte de Duitse auto vrij scherp naar links. Het is mogelijk dat de bestuurder wilde keren en niet op het achteropkomend verkeer lette. De autobus botste tegen de kleine wagen, die om haar as draaide en in een greppel links van de weg schoof. Van de zes inzittenden raakten er vijf buiten bewustzijn. De bestuurder en zijn vijfjarige zoontje liepen een hersenschud ding op. De schoonmoeder van de be stuurder was er het ernstigst aan toe. Haar borstkas werd ingedrukt en zij ver keert in levensgevaar. De 28-jarige echtgenote van de bestuur der kreeg een gebroken sleutelbeen. Haar 22-jarige zuster, het enige slachtoffer dat bij kennis bleef, kreeg letsel aan de wervels en de vierjarige zoon van de chauffeur kreeg ernstige inwendige ver wondingen. De gewonden werden naar het Grote Gasthuis vervoerd. De Duitse auto werd zeer ernstig be schadigd. De autobus kreeg lichte schade. Getuigen van het ongeluk, speciaal de buspassagiers, wordt verzocht zich in ver binding te stellen met de Haarlemse verkeerspolitie, telefoon 02500-15350. Advertentie Het Koor Katholiek Haarlem geeft met het N.Ph.O. donderdag 12 mei, onder lei ding van Albert de Klerk, in het Concert gebouw te Haarlem een uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Haydn. Als solisten werken mede de sopraan Elly Ameling, de tenor Henk Meyer en de bas Hermann Schev. De stichting „Jong Haarlemvoor uit" houdt op zaterdag 7 en zondag 8 mei in de aula van het Stedelijk gymnasium aan het Prinsenhof te Haarlem een ten toonstelling. De resultaten van de cursus sen handenarbeid, tekenen, vrije expressie, siersmeden, costuumknippen enzovoorts zulen te zien zijn. Zaterdagmiddag om halfdrie zal de voorzitter van het stich tingsbestuur, wethouder D. J. A. Geluk, een inleidend woord spreken. Ondanks het vrij onaangename weer, wel enigszins vergoed door een zo nu en dan stralende zon, is het in de bollen streek het gehele weekeinde en vooral zondag, bijzonder druk geweest. Opvallend was dat er minder fietsers, bromfietsers en scooterrijders waren dan anders. Het centrum van de bollenstreek. Keukenhof, heeft dit weekeinde ongeveer 60.000 bezoe kers gehad. Ze kwamen onder meer met extra treinen uit Duitsland en Luxembrug. Voorts arriveerden ongeveer 7.000 perso nenauto's en 750 autobussen. Opmerkelijk is, dat het Nederlandse bezoek veel ge ringer is dan in andere jaren. Hel bui tenlandse bezoek, speciaal uit Duitsland, slaat dit jaar weer alle voorgaande re cords. Keukenhof heeft op dit ogenblik al 400.000 bezoekers gehad. Er stond een gure noordooster op het Teylerplein, waar de korpsen zouden af marcheren, maar desondanks was er een behoorlijke belangstelling voor deze spe ciale sectie van muziekbeoefening, die in de laatste jaren een duidelijk merkbare groei heeft ondergaan. Een voortreffelijke stimulans daarvoor zijn wedstrijden als die. welke op deze Koninginnedag gehouden werd en waarbij de deelnemers een grote verscheidenheid van nieuwe indrukken konden opdoen en nieuwe inzichten krij gen omtrent de ritmische en dynamische behandeling der trommen, ja zelfs van de intonatie van de slag. Want deze wedstrijd was behalve een krachtmeting ook een demonstratie van trommelslagtechniek, van zuiver gericht marcheren en van nauw keurig aanvoelen van tempo. Ver uiteenlopen deden de prestaties zeker niet en dit maakte de taak van de jury verre van gemakkelijk. Van de korpsen, die zich bijzonder kon den onderscheidden noem ik de drumband van „Sursum" uit Bloemendaal. dat zijn verplichte ommegang keurig van tempo, paslengte en ritmische trommelslagbege- leiding volbracht. Ook de mars-op-de- plaats slaagde uitnemend. Een uitstekende indruk maakten ook de drumband „Adest Musica" uit Sassenheim, de jeugddrumband „Sint Catharina" uit Amsterdam, en de drumband „Sint Rita" uit Amsterdam. De Amsterdamse mondaccordeonvereni- ging „Kattenburg" had ook zijn drumband afgevaardigd en deze kon de naam van de hoofdstad hoog houden. Een bijzondere prestatie leverde de drumband „Excelsior" uit Limmen, waar van de leden ongeveer op gelijke hoogte bleven als hun Bloemendaalse collega's. De andere korpsen kwamen over het algemeen verdienstelijk voor de dag. Een kranige kinderdrumband, „H. J. Klare", genaamd uit Amsterdam, waarvan het dappere negenjarige meisje, dat als tamboer-maitre optrad vermelding verdient. Zij behaalde voor haar werk een extra prijs. De tam boer-maitre van „Sursum" de heer W. A. van Roosmalen werd de prijs voor band aanvoerders boven 18 jaar toegekend. Eerste prijzen behaalden de drumbands „Mercator", „Vlug en Vaardig", ..Gibral tar" „H. J. Klare". „Sint Catharina". „Sint Rita" en „Kattenburg", alle uit Amster dam Verder Wormerveers drumband „Jeugd", „Adest Musica" uit Sassenheim, „Aalsmeer", (drumband en muziekvereni ging) „Door Inspanning Ontspanning" uit Koog-Zaandijk. Tweede prijzen waren voor de bands „Jong Hoorn", „Onze Jeugd" uit Zaandijk, „Bloemenkwartier" uit Amsterdam, „Tot ons genoegen" (Amsterdam), „Het Funen" (Amsterdam). De kinderdrumband „Diemen" uit Die- men werd beloond met een derde prijs. De drumband „Sursum" uit Bloemendaal behaalde een eerste prijs met 143 p. en lof van de jury en bovendien de eerste ere prijs: een zilveren medaille beschikbaar ge steld door de Koningin. „Excelsior" uit Limmen kreeg met 141 punten een eerste prijs met lof en de twee de ereprijs: de beker door het gemeente bestuur van Haarlem uitgeloofd. Het tamboerkorps en de harmonie „Kunstkring-Apollo" en de drumband „Bato" uit Haarlem deden buiten mede dinging aan de wedstrijd mee. P. TsWaansioijk Van links naar rechts de jubilaris, de heer Jan Vierveyzer, met zijn zojuist verkregen onderscheiding, de heer M Mensink, voorzitter van de Stichting N. Ph. 0„ burgemeester Cremers en dr. J. R. H. de Smidt, secretaris van de Stichting N. Ph. O. De feestviering van Koninginnedag in Haarlem-Oost werd bekroond met een uit gebreide muzikale show, welke werd ver zorgd door de drumband „Bato" onder leiding van Wim van der Peijl en door de harmonie „Kunstkring-Apollo", die ge dirigeerd xverd door Jan Groot. Omstreeks tien uur rukten de twee korp sen uit tegengestelde richting op naar het Teylerplein, waar bij hun aankomst de fraaie, vlakke rolschaatsbaan bij verras sing overgoten werd met het stralende licht van enige doeltreffend opgestelde schijnwerpers. Het harmoniekorps en de drumband na men hun positie in en toen voltrok zich in een behoorlijke orde een levendig afwisse- land spel van klank, ritme en beweging, aangehoord en gadegeslagen door talrijke belangstellenden. De drumband ..Bato" is onder Wim van der Peijls leiding een keurkorps geworden, waarvan de leden, zowel de zeer jonge als de wat oudere, volkomen ingewijd zijn in de geheimen van de trommelslag, trommel klank, ritmische figuren. Zij kennen ook de moeilijkheden van het figuren lopen in allerlei variaties en tempi en met grote bedrevenheid weten zij deze op te lossen, zelfs bij buitenlucht-temperaturen, waarbij de ledematen verstrakken van koude! Men kon terecht bewondering hebben voor de afwerking van de verschillende nummers, waarvoor soms ook het tam boerkorps van „Apollo" ingeschakeld werd. Een woord van speciale waardering komt de uitvoering toe van de „Saint-Louis"- blues in een geslaagde variatie-vorm. om haar gaafheid en muzikale expressie, waar aan niet alleen de trompetters maar ook de tamboers veel bijdroegen. Hier werd ook de genuanceerde roffel van betekenis, die bij andere uitvoeringen in deze show een frappant element was. Veel dank is de band ook verschuldigd aan de voortreffelijke, vrouwelijke „tam boer-maitre", die de mobiele verrichtingen energiek en bewust leidde. Er viel bij deze show een voorbeeldige samenwerking te constateren tussen „Kunstkring Apollo" en de band. De har monie speelde ter afwisseling enkele ge voelige nummers en bracht ook met mars muziek het element, dat men in een show niet gaarne zou willen missen. Voorbeeldig ook waren de ordemaat regelen van de politie. Zij bewerkten de rust, die 't mogelijk maakte volop van de verrichtingen te genieten. P. ZWAANSWIJK Hedenmorgen is in de voorzaal van het Concertgebouw te Haarlem de heer J. Vier veyzer gehuldigd, wegens zijn veertigjarig jubileum als orkestlid van de Haarlemse Orkest Vereniging en het Noordhollands Phüharrnonisch Orkest. Op 1 september 1959 werd de heer Vierveyzer als eerste violist gepensioneerd wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Tijdens de bijeenkomst speldde de burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cre mers. na enkele waarderende woorden, de heer Vierveyzer de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, op. De heer D. Schild bood vervolgens na mens de vereniging van leden van het N.Ph.O. een bloemhulde aan. De heer W. Mensink. voorzitter van het algemeen be stuur van de Stichting N.Ph.O.. zei dat de pensionering van de heer Vierveyzer niet in het belang van de stichting is geweest, maar geschiedde in het belang van diens rechtspositie. „Wij hadden de heer Vier veyzer graag in staat gesteld zijn functie in het orkest te blijven vervullen". De heer Mensink bood namens het bestuur een en veloppe aan. waarna hij nóg een enveloppe te voorschijn bracht, namens de Vereniging van Vrienden van het N.Ph.O.. welker voorzitter, de heer J. M. André de la Porte, verhinderd was de huldiging bij te wonen Tot slot sprak dirigent Marinus Adam. die veertig jaar met de jubilaris heeft samengewerkt. Hij roemde diens beschei denheid en haalde enkele humoristische herinneringen op. De heer Vierveyzer dankte in een spon taan toespraakje alle sprekers. De huldi ging werd onder anderen bijgewoond door vrijwel alle leden van het orkest.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7