Eerste dag van de Tulpenrally e leverde weinig moeilijkheden op „Centrale training van Olympische boksploeg lijkt nergens naar" Geldermans verdedigde leiderstrui met succes in de vierde etappe Het Brits hockeyteam voor Amstelveen Theo Huizenaar bedankt als leider Bekercompetitie NHSB begint op 9 mei Achtste Ronde om de Haarlemmermeer Peloton reageerde iliet op vroege ontsnapping UCI inspecteerde het parkoers voor titelstrijd Hairos II en Jousko Williams op tournee Van der Hart weer in selectiegroep Burnley kampioen van Engeland DINSDAG 3 MEI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De biljartuitslagen Santpoorter Visser won in Pu mierend DE RONDE VAN DUITSLAND Zestien worstelaars in de Olympische selectieploeg Zsigmond Nagy stootte kogel 18 meter 31 ver Nederlandse atleten naar het buitenland Toernooi in Istanbul is uitgesteld De HLTC won Australië met 216 atleten naar Spelen in Rome 17 a UnKUnn Iftlrl'A» In !««-»< «tn1. 111.1 J 1 a t „We hebben lekker in bet zonnetje ge zeten en rustig gedineerd." zei Hans Tak lachend nadat hij zijn snelle Mercedes 300sl. bij de tijdcontrole van St. Flour tot stilstand had gebracht. „Het was gemak kelijk en hopelijk wordt het nu tenminste in de nacht, wat moeilijker F.n dat was eigenlijk de mening van vrij wel alle rijders over de eerste dag. In St. Flour waar de 5000 inwoners zo geluk kig zijn dat de vrije zondag er traditie getrouw door een vrije maandag wordt ge volgd kwamen de coureurs vele tienlal len minuten te vroeg aan. Slechts de Brit se Jaguar-rijders Haddon-Vivian, die bij na drie kwartier voor hun ideale passeer tijd arriveerden, vonden het lang niet ge makkelijk. Niet omdat de wegen slecht en het gemiddelde hoog zouden zijn geweest, doch louter en alleen omdat ze het niet eens waren met de aanduidingen in het routeboek. Zij mochten het dan in verschil lende talen zeggen, de rijders waren het er unaniem over eens dat de rally eigen lijk nog moest beginnen. Keurig opgepoetst begon het legertje auto's aan het grote toeristische evene ment, dat toch altijd een ook weer even groot avontuur is. Doordat enkele equipes verstek lieten gaan, waaronder die van de bekende Franse rallyrijder Trautmann, bleef het totale aantal beneden de magi sche 200, dat volgens de binnengekomen inschrijvingen bereikt was. Overigens is Trautmann, wiens eigen Citroen „niet ral lyvaardig" was, toch de rally ingegaan, zij het als passagier van zijn landgenoten Verrier en Umbricht. Een desillusie bereidden de technische controleurs de Engelsen Cunn en Hughes, die met een eigenbouwwagen een Gran- tura naar Noord wijk waren gekomen A utomobilisme om aan de rally deel te nemen. Daar de wagen echter niet door de Internationale Automobielfederatie (FIA) was gehomo logeerd, konden ze niet tot de rally wor den toegelaten. Zelfs niet buiten mededin ging om daarmee het gevaar te vermij den, dat zij in de klassementsproeven ook maar enige invloed op het rijden van de overige deelnemers zouden kunnen uit oefenen. Met gematigd optimisme gingen de meesten van start, terwijl anderen zich bij voorbaat reeds kansloos waanden voor een hoge klassering, doordat een blik in de deelnemerslijst hen had geleerd, dat de p.k.'s van de concurrentie in hun klas se te groot in aantal waren. Groot kan het vertrouwen zijn in eigen kunnen, maar een complex van onvoorziene omstandig heden kan soms de mooiste illusies wreed verstoren. Vol goede moed vertrokken de Neder landers, die met alle corypheën vertegen woordigd zijn. De concurrentie is echter zwaar, want onder de starters treft men vele rijders van naam uit de internationa le rallywereld aan, onder wie ook de win naars van het vorig jaar, de gebroeders Morley met Austin Healey en de vermaar de Mercedesequipe van de Duitsers Schock en Moll, de winnaars van de rally Monte Carlo van dit jaar. Om de Nederlandse rij ders moreel en zo nodig materieel te steu nen heeft de rallyclub Holland op de rou te zes posten ingericht. Bij de start hadden de rijders totaal 3858 km. voor de wielen, 1958 naar- en 1900 van Monte Carlo. Vele goede wensen verge zelden de rijders op hun tocht, niet het minst het Engelse echtpaar Attwood, dat als enige met een open wagen van start ging. Brrr. De grootste moeilijkheden kwamen in St. Flour. Doordat de controleurs de fout maakten, de wagens direct na de aan komst de startstreep voor de eerste spe ciale etappe te laten passeren, raakte de toch echt niet smalle straat spoedig ver stopt, zodat de rijders voor de start van deze eerste secteur chronomètre het vaak erg moeilijk hadden om alleen maar de startstreep te vinden.. Ook de nieuwe tijdklokken brachten en kele equipes in moeilijkheden. Ze klokten vaak te vroeg in, wat hen op onnodige strafpunten kwam te staan. Franske de Vogel, die met de Duitser Clemens een equipe vormt, kwam wel heel erg triest aan zijn strafpunten. Hij had in Vichy zijn controlekaart al in de opening van de klok gestoken, toen hij door een duw in de rug zijn evenwicht verloor. De Nederlander stak zijn hand uit om het evenwicht te be waren, raakte daarmee echter de stem- pelknop aan en de kaart van equipe 38 was twee minuten te vroeg afgestempeld. Maar al is de rally dan gemakkelijk, toch zijn er ook nu weer de pechvogels van het eerste uur. Dat waren ditmaal Joop I-Ieidendahl en Rob Gorris. In de loop van de maandagmiddag raakte de cardan- as van hun Alfa Romeo defect. Wel zijn zij terstond gaan repareren, doch dat is hen wel zo veel tijd gaan kosten, dat. zij zelfs op dit gemakkelijke deel teveel straf punten hebben opgelopen om nog voor een hoge klassering in aanmerking te komen. In de loop van de middag kwamen de equipes van de maandag gestarte Tulpen- rallly in Monte Carlo en begon het werk voor de rekenploeg die moet uitmaken wie in deze eerste etappe de Coupe Mediterra- née, de wisselprijs, aangeboden door de automobielclub van Monte Carlo, verdiend heeft. Bij de post In Noord wijk aan Zee is be richt ontvangen dat de Nederlandse equipe D. A. Schwarz-G. J. Vie na een slipper in de omtrek van St. Flour is uit gevallen. De Triumph werd zwaar bescha digd. maar de inzittenden bleven onge deerd. Hans Tak en R. S. de Boer met hun Mercedes. Hockey Het Britse hockey-team, dat zaterdag in Amstelveen tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: H. Cahill (Belfast YMCA); Achter: J. W. Neill (Army) en D. F. Tom- linson (Cambridge University); Midden: C. I. M. Jones (Southgate), F. V. Davis (North Stafford) en R. M. Sutton (Blackheath); Voor: I. D. Taylor (Oxford University), F. H. Scott (Royal Air Force), D. F. C. Thomas (Hounslow), P. D. Austen (Old Kingstonians) en D. R. Miller (Old King- stonians). De uitslagen in de competitie van de K.N.B.B., district Haarlem, waren: Afrl. A: SWDuvelshoek 24. Haarlem Noord Scheiwijk 4—2. ADO/OVS—SVV 2—4. Afd. C: Scheiwijk 2—OVS 2—6. Hof van Hol la nd— Suisse 3 8—0. CentrumSW 2 44, Schei wijk 2Suisse 3 08. De VaartKennemerland 4—4. Haarlem Noord 2—IVO 2—6, Scheiwijk 3— ADO 2 8—0. Afd. D: IVO 2—Hof van Holland 2 2-6, Irene— ADO 3 8—6. Afd. E: ADO 5Het Noorden 2 44. Houtpoort. 3—SVV 4 8—0. Irene 2—ADO 4 2—6, Houtpoort 3 Het Noorden 2 6—2. Voetbal Schaken Op 9 mei zal de eerste wedstrijd worden gespeeld in de bekercompetitie van de Noordhollandse Schaakbond. Van de 20 deelnemende teams (kwartetten) zullen er acht in de eerste ronde moeten uitkomen. De overige teams komen zonder meer in de tweede ronde. Deze tweede ronde wordt dus met 16 kwartetten gespeeld. Het programma voor de eerste ronde luidt: Pat Mat 3 (B'wijk)Castricum 1 (wedstrijd A). Weenink (B'wijk)HWP 1 (H'lem) (wedstrijd B). Heemstede 2Pat Mat 1 (B'wijk) (wedstrijd C), HWP 2 (H'lem)Halfweg 2 (wedstrijd D). De tweede ronde die in de week van 2328 mei wordt, gespeeld brengt de vol gende clubs tegenover elkaar: 1. Edam VVV (Alkmaar), 2. BloemendaalWinnaar A, 3. Heemstede 1Winnaar B, 4. Halfweg 1Pat Mat 2, 5. Castricum 2Schaaklust (Andijk), 6. Zaanstreek NoordWinnaar C, 7 Pat Mat 4—Winnaar D, 8. MSC (Den Helder)Kijk Uit (IJmuiden). De winnaars komen in de 3e ronde in de volgende paring: 12; 34; 56; 78. 4e ronde 1—2, 3—4, 5—6, 7—8. De finale die in de week van 4 tot 9 juli zal plaats hebben brengt dus de uiteinde lijke winnaars uit de wedstrijden 1 t/m 4 en 5 t/m 8 tegenover elkaar. Elke Elke speler krijgt voor zijn partij anderhalf uur bedenktijd ter beschikking. In tegenstelling tot de normale bondscom- petit.ie speelt men dus niet een bepaald aantal zetten in anderhalf uur maar een gehele partij. Is de beslissing dus voordien niet afgedwongen, dan zal één der partijen door tijdsoverschrijding verliezen. Van af gebroken partijen is dus geen sprake meer. Dit systeem lijkt, ons een overweging voor de normale bondscompetitie en alle onder linge competities zeker waard. Theo Huizenaar is geen leider meer van de centrale training der boksers, die op de nominatie staan voor de Olympische Spelen. De man, die jarenlang boksers heeft opgeleid en bokswedstrijden organi seerde een van de beste bokskenners van Nederland vertelde ons. waarom hij niet langer de verantwoording wilde Boksen van een training, welke zoogenaamd nog onder zijn leiding plaats vindt. Maanden geleden ontving Huizenaar het verzoek van de Nederlandse Boksbond dc training van een boksploeg voor Rome op zich te nemen. Men zou starten met een gedecentraliseerde training in zes centra van Nederland. Oefenmeesters van de cur- 1958- een uitstekende „lichting" om met Huizenaar te spreken- zouden van deze centra de leiding krijgen. Dit is ook ge schied, zjj heteen paar maanden la ter dan was afgesproken. Maar goed men begon met les te geven. In vijf cen tra waren geen moeilijkheden, in de zes de Amsterdam begonnen de moeilijk heden al met de aanstelling van de instruc teur. Oorspronkelijk waren hiervoor aangewe zen de oefenmeesters Walraven en Hein van der Zee, doch de bond verzocht Hui zenaar om een „sterke man", die in staat zou zijn tegen de „Amsterdamse stroom" op te roeien. Huizenaar stuurde toen Span genberg, zijn eigen helper, en het lukte deze inderdaad behoorlijk les te geven. Als overkoepelende man fungeerde Hui zenaar zelf. Hij reisde alle centra af en stond overal boksers en instructeurs met raad en daad ter zijde. De tijd, die ver loren was gegaan met getreuzel kon Hui zenaar zo vertelde hij ons ook niet inlopen. Dat is wel gebleken bij de Ne derlandse kampioenschappen op 29 febru ari, die in doorsnee een slechte pers heb ben gehad. Tot overmaat van ramp wilde de NBB op 5 maart reeds een wedstrijd Belgie-Nederland. Huizenaar wist de NBB te bepraten deze wedstrijd te annuleren. Wie schetst evenwel zijn verbazing toen hij hoorde, dat op3 maart een wed strijd Wales-Nederland wel zou doorgaan. Toen hij naar de oorzaak hiervan infor meerde vernam hij, dat de NBB deze wedstrijd niet meer had kunnen annuleren. Men heeft toen maar geprobeerd het beste ervan te maken en de Nederlandse Boksploeg is inderdaad nog met een draag lijk resultaat uit Wales teruggekeerd. De NTC had inmiddels een schifting ge daan en dertig boksers zouden voor de centrale training naar Rotterdam komen Wielrennen Tal van favorieten zullen donderdag 5 mei (bevrijdingsdag) in Zwanenburg van start gaan in de achtste Ronde om de Haarlemmermeer van „De Bataaf". Het veld deelnemers, geselecteerd uit dc meer dan 250 inschrijvingen, voor deze .jklassic- ker" is 160 man sterk. Voor het eerst in de geschiedenis van deze ronde zal er door dc amateurs met beperkte reclame op hun koerskieding worden gereden. Wie cr alzo tot de kanshebbers behoren? Dat zijn er heel wat. Om er een paar te noemen: Snijder, Verstraete, Scholten, Hopman, Wesseling, Nijdam. Oudkerk, Van Kreuningen, Zilverberg, Janssen, Van Smirren, Visser, Dullemans, Henk Buis, Riethoff, Rouweler, Van der Ven en Le Grand. Als enige buitenlander is de Deen Oele Nielsen van de partij. Aan deze ronde is als ploegprijs ook weer de „Schiphol-trofee", vorig jaar door „De Bataaf" zelf gewonnen, verbonden. Twin tig ploegen, waaronder twee van „De Ba taaf" en verder van „De Kampioen" (Haar lem), „De Zwaluw" (Vlijmen), „De Spar taan" (Den Haag)), „Rotterdamse Leeuw", „Alcmaria Victrix" (Alkmaar) en „Le Champion" (Amsterdam), zullen naar deze ploegprijs meedingen. Voor de met reclame rijdende ploegen is er een aparte prijs. De start van deze 180 kilometer lange ronde om de Haarlemmermeer (3 ronden) is om elf uur op het Cirkelparkoers in Zwanen burg, waar de renners tussen half vier en vier uur ook weer worden verwacht om te finishen. In afwachting van de aankomst worden er op het Cirkelparkoers wedstrij den voor nieuwelingen en aspiranten ge houden. De Santpoorter Coen Visser heeft in de Ronde van Purmerend, waarvoor een sterk veld deelnemers aan de start verscheen, zijn eerste overwinning behaald in het nog maar pas begonnen wielerseizoen. Hij ze gevierde in de eindsprint van een twaalf man sterke kopgroep. Daarvoor had Vis ser zich ook al enkele keren de snelste getoond in de sprints voor het premie klassement. Tal van andere streekrijders reden zich in Purmerend eveneens onder de prijswinnaars. De uitslag luidde: 1. C. Visser, Sant poort, de 100 km. in 2 uur 33 min. en 43 sec.; 2. M. Snijder, Halfweg; 3. W. Zonneveld, Uitgeest; 4. J. Oudkerk, Am sterdam, 5. A. Helsloot, Amsterdam, 6. P. van Dijk, Wormerveer; 7. A. Ree kers, Nieuw Vennep; 8. H. Hendriks, Heemskerk; 9. A. Bogaard, Haarlem; 10. C. Dullemans, Beverwijk. (12. H. Win kelaar, Velsen-Noord; 13. F. van Tonge ren, Beverwijk; 14. J. Frcyee, Uitgeest; 17. A. Lute, Castricum; 19. H. Kuitwaard, Velsen). Eindstand premieklassement: 1. C. Visser, 2. J. Oudkerk, 3. P. van Dijk. Behalve Visser hebben ook de andere renners van „De Kampioen" uit Haarlem zich in de verschillende rondes verdienste lijk geweerd. Een opmerkelijke prestatie leverde de 50-jarige Ben van Dijk weer eens door in het Belgische plaatsje Genk, waar een internationale koers voor vete ranen werd gereden, een tweede plaats te veroveren. Het verschil met winnaar Liekens uit Antwerpen was aan de finish nauwelijks waarneembaar. Ook in de vierde etappe van de Ronde van Duitsland heeft Ab Gcldermans zijn gele leiderstrui met elan verdedigd. Ter wijl de gehele renners-karavaan zich nau welijks druk maakte, toen Planckaert, Bugdahl, Wolfshohl en Van der Steen reeds na 16 km de benen namen, zag Gcldermans de ernst van deze ontvluchtingspoging in. De Beverwykse renner ontsnapte en na een korte solo kreeg hij aansluiting bij het viertal, dat in hechte samenwerking een flinke voorsprong opbouwde. Merkwaardigerwijze reageerde het pe loton m het geheel niet op deze vroege ontsnapping, zodat het verschil al gauw omstreeks acht minuten ging bedragen. Toen maakten zich uit de hoofdgroep acht man los, met o.a. De Haan, Kersten, Wim van Est en de Duitse favoriet Junkermann. Nadat het vijftal was ingehaald, bleef de dertien man sterke kopgroep tot 12 km van Hanau bijeen. Hier demarreerde Planckaert met zo'n geweld, dat alleen Geldermans zich aan zijn wiel kon handhaven. De technische commissie van UCI, be staande uit Walter Stampfli (Zwitserland), Alfredo Binda (Italië), Fernand Paul (Bel gië), Marius Dupin (Frankrij), en René Chesal (Frankrijk) heeft het circuit ge- inspecteerd dat door de Zwitserse Wieler bond was voorgesteld voor de wereldkam pioenschappen op de weg in 1961. Dit circuit, 12.346 meter lang, waarvan 4182 meter vlak, 3784 meter stijgend en 4380 meter dalend, werd twee keer gere den. Daarna sprak de commissie de wens uit dat, alhoewel het circuit drie vrij las tige heuvels telde, er een lus van 500 me ter waarvan 200 meter stijgend, aan zou worden toegevoegd. Hiermee ging de Zwitserse bond akkoord. De totale lengte van het circuit voor de wereldkampioenschappen zal dus 12.846 meter zijn waarvan 4.000 meter stijgend, met een totaal hoogteverschil van onge veer 270 meter. De professionals zullen 22 ronden moeten rijden (ongeveer 292 km) en de amateurs 14 ronden (ongeveer 180 km). Het circuit volgt voor ongeveer 6 km het vroegere parcours van de grote automobielprijs van Zwitserland bij Brem- garten. Titelstrijd in 1960. Wat de wereldkampioenschappen in 1960 betreft, die in Oost Duitsland zullen wor den gehouden, heeft de commissie beslo ten dat overeenkomstig een voorstel van de Oostduitse Wielerbond drie stayers per land zullen mogen deelnemen aan de wed strijden achter motoren voor profs en die voor amateurs. In de series voor profs zullen acht stayers mogen rijden, en in die voor ama teurs zes. Met betrekking tot de Olympi sche Spelen heeft de technische commis sie bepaald dat de deelnemers aan de tijdrace een rijwiel naar hun keus mo gen gebruiken mits dit remmen op voor- en achter wiel heeft. In de' jachten die volgden viel de Duit ser Jaroscewitcz, door een val waarbij ook Junkermann betrokken was, terug. Jun kermann herstelde zich, maar Planckaert en Geldermans bleven ook voor hem onbe reikbaar. In de eindsprint kon de Neder lander niet tegen de Belg op. Geldermans kon echter tevreden zijn: de Italianen Pa- dovan, Fantini en Pettinati, die tot voor kort zijn ernstigste belagers schenen, wa ren in het peloton gebleven, dat in de straten van Bad Nauheim door het drukke verkeer nog vele minuten verloor en ten slotte in Hanau arriveerde met een ach ter stand van 23 minuten en 50 seconden. De uitslag van de vierde etappe was: 1. Planckaert (België) de 150 km in 3 uur 53 min., 2. Gelder mans (Ned.) z.t., 3. Bugdahl (Did.) 3.53.48, 4. Wolfshohl (Did.) z.t., 5. Van derSteen (Ned.) 3.54.00, 6. De Haan (Ned.) 3.59.45, 7. Schepens (Bel gië) z.t., 8. Altweck (Did.) z.t., 9. Kersten (Ned.) z.t., 10. Vergoossen (België) z.t, 11. Wim van Est (Ned.) z.t., 12. Junker mann (Did.) z.t., 14. Rudi Altig (Did.) 4.16.50 Na de vierde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Gelder mans (Ned.) 22.27.23. 2. Planckaert (België) 22.29.13, 3. Bugdahl (Did.) 22.29.43, 4. Wolfshohl (Did.) 22.29.54, 5. Van der Steen (Ned.) 22 uur 30 min. 38 sec., 6. De Haan (Ned.) 22.34.23, 7. Wim van Est (Ned.) 22.35.41, 8. Kersen (Ned.) 22.36.04, 9. Junkermann (Did.). 10. Altweck (Did.), 17 Van Steenvoorden (Ned.) 22.53.31, 25. Van den Borgh (Ned.) 22.56.58. Paardesport Naast Hairos II gaat nu ook diens half broer Jousko Williams deelnemen aan de verdere draverijen voor het Europees kampioenschap. Beide paarden starten op zondag 22 mei in de vierde race van het Grand Circuit, de eliterennen op Solvalla bij Stockholm. De afstand is 2700 meter en het prijzengeld bedraagt 70.000 kronen. Jousko Williams, die gereden wordt door Nol Heskes, vertrekt van meet o.a. met hel snelle Zweedse paard Adept. Hairos II, die bijzonder gunstig gehandicapt is, staat met Willem H. Geersen op de sulky op 2720 meter, terwijl zijn grote concurren ten als Icare IV, Jamin en Tornese allen op de maximum afstand van 2740 meter geplaatst werden. Een weel later is op charlottelund bij Kopenhagen de vijfde draverij die meetelt voor het Eui'opees kampioenschap, het int, Mesterskab over 1600 meter met auto start in twee series en een finale. Hierin komen Hairos II en Theo Messidor uit. De koers is met 100.000 Deense kronen gedo teerd. Voor het paard dat het baanrecord van Jens Protector (vorig jaar liep deze hengst 1.16.3.) verbetert, is er een extra premie van 5000 kronen. Hierna volgen op 5 juni in Gothenburg voor Jousko Wil liams en Hairos II, de zesde race, de Grand Prix d'Aby over 2600 meter en op vrijdag 17 juni in Duitsland de zevende koers, de Grote Prijs van Recklinghausen over 2100 meter en met 36.000 DM aan prijzen. Zoals bekend heeft Hairos II in het klassement voor het Europees kam pioenschap de leiding. naar de boksschool van Huizenaar. De eerste training was op 5 maart j.l. ge pland, velen hoorden pas op de dag zel ve dat zij in Rotterdam werden verwacht, zodat Huizenaar met een groepje van 6 boksers zat. De week daarop toen er circa 20 waren gekomen was Profilti in Rotterdam gekomen om opnamen te maken. Resultaat: veel tijd verloren met filmopnamen, weinig tijd over om te trai nen. In dezelfde week een vergadering van de NBB met de NTC, met als resul taat de noodkreet: het geld is bijna op, maak de ploeg zo klein mogelijk. En toen de ploeg tot circa acht man was gede cimeerd, kreeg Huizenaar te horen: er zou in het vervolg maar in Amsterdam wor den geoefend. Intriges uil de hoofdstad. Volgens Huizenaar komen de intriges tegen zijn beleid hoofdzakelijk uit de hoofd stad. De instructeurs daar kunnen het niet verkroppen, dat hun jongens door Huizenaar worden getraind. De raad van Huizenaar om diverse boksers af te trai nen voor een lager gewicht, deed even wel de deur dicht. Dit was wat men noemde een inmenging, welke men niet kon tolereren. En toch blijft Huizenaar ook nu nogterwijl hij reeds voor de cen trale training bedankt heeft bij de me ning dat de meeste kandidaten voor Rome in een te hoog gewicht uitkomen. In Brug ge, voor de wedstrijd tegen België, kwa men er zelfs vier- vijf boksers te zwaar op de weging, hetgeen door Huizenaar rondweg een schandaal werd genoemd. Ook de profs. Dit wat betreft de amateurs. Maar ook wat de profs betreft en in het bijzon der de profs die regelmatig in het bui tenland boksen en daar niet zelden knock out gaan is Huizenaar verre van tevre den. Er worden contracten afgesloten door geroyeerde managers. Huizenaar kon zo een stuk of wat boksers opnoemen, die met zo'n „business-contract" in de zak lopen. Dc NBB staat er vrijwel machte loos tegenover Integendeel: men durft een bokser, die voor het oog van de NBB een te zware wedstrijd afsluit de licentie niet te weigeren, uit vrees dat men hier mede de betrokkenen nadeel berokkent. Huizenaar noemt dit een ongezonde toe stand, waaraan een einde dient te komen, daar anders bonafide boksers, die óók kun nen verliezen, hiervan het slachtoffer wor den. Dc naam van Nederland staat op het spel. Worstelen Zestien worstelaars zijn na de Neder landse kampioenschappen, die respectieve lijk in Amsterdam en Schaesberg zijn ge houden, aangewezen voor de. Olympische selectieploeg. De zestien „geselecteerden" zullen in de periode van 16 totr err met 22 mei in een vijftal wedstrijden uitkomen tegen een officiële Zweedse landenploeg, namelijk op 16 mei in Rotterdam, op 17 mei in Utrech,t op 18 mei in Tegelen, en 19 mei in Arnhem. Het hoogtepunt valt on getwijfeld op 21 mei in Den Haag, dan volgt een drielandenwedstrijd tussen Ne derlandZweden en België. Na deze seriewedstrijden zal de Konink lijke Nederlandse Krachtsportbond een aantal atleten aan het NOC voordragen De 16 geselecteerde worstelaars zijn: Extra vedergewicht: J. Smit (KDO-De- venter) en F. Degenhart (KDO-DgnHaag) Lichtvedergewicht: L. C. Alflen (De Hal- ter-Utrecht) en A. Stijlaart (SDZ-Utrecht) Vedergewicht: H. J. Emo (Olympia- Utrecht) en T. Ran, (De Halter-Utrecht). Lichtgewicht: A. IJ. H. Temming (Olym- pia-Utrecht) en L. Piek (pers. lid KNKB) Lichtmiddengewicht: A. Rosbag (Olym- pia-Utrecht) en L. Brandenburg (Hercules- A'dam). Middengewicht: H. Weitner (Hercules- Amsterdam) en J. Kops (Hercules-Amster dam). Zwaarmiddengewicht: H. J. Karstens (Achilles-Krommenie) en G. Vogelsang (Hercules-Amsterdam). Zwaargewicht: A. Geesink (De Halter- Utrecht) en L. van Leer (SDZ-Utrecht). Atletiek Tijdens een atletiekwedstrijd in Boeda pest kwam de student in de lichamelijke opvoeding, de Hongaar Zsigmond Nagy bij het kogelstoten tot een zeer goede prestatie. Hij stootte de 7,25 kg zware ijzeren bol 18,31 meter ver, hetgeen een nieuw nationaal record betekende. Zsig mond Nagy bleef met deze verrichting 28 centimeter onder het Europese record van de Brit Arthur Rowe (18,59 meter). Een aantal Nederlandse atleten zullen op 8, 15 en 29 mei aan internationale at letiekwedstrijden deelnemen. Op 8 mei starten in Tourcoing Wim Essajas (400 meter), Hein Cuje (3000 meter), Jan Par- levliet (400 meter horden) en Aad Steylen (1500 meter). Op 15 mei volgt een landen- wedstrijd over 30 km in Gronau tussen Duitsland-Nederland-Oostenrijk en Zwit serland. Frans Kunen, Fons Velthuizen Joop Frederiks en Piet Bleeker verdedi gen de Nederlandse kleuren. Veel wordt verwacht van Kunen die op 18 april in Paderborn een fantastische race liep over 30 km. Zijn tussentijden op de 20 km (1 uur 03 min. 39 sec.), 25 km (1.19.30.-) wa ren onder de huidige Nederlandse records. Op 29 mei zullen Kunen en Velthuizen deelnemen aan de 25 km wedstrijd dwars door Berlijn. Sport in het kort VOETBAL. Charley van der Weerd en Beyer beiden 38 jaar hebben zon dag na 20 jaar trouwe dienst voor Wage- ningen hun laatste wedstrijd gespeeld. Bondscoach Elek Schwartz heeft Cor van der Hart weer opgenomen in de selectie ploeg voor het Nederlands elftal. Van der Hart behoort namelijk tot de 16 spelers, die op 4 en 12 mei in Den Bosch bijeen komen voor een centrale training ter voor bereiding op de wedstrijd tegen Zwitser land, die op woensdag 18 mei in Zürich wordt gespeeld. De geselecteerde spelers zijn: de doelver- dedigers De Munck (DOS) en Pieters Graafland (Feijenoord); de achterspelers Kerkum (Feijenoord), Kuys (NAC) en Wiersma (PSV); de halfspelers Van der Hart (Fortuna), Klaassens (Feijenoord), Kraay (DOS), Muller (Ajax) en Mijnals (Elinkwijk); de voorspelers H. Groot (Ajax). Van der Kuil (PSV), Van der Lin den (DOS), Moulijn (Feijenoord), Prins (Ajax) en Rijvers (Feijenoord). Ook Wiersma werd dus voor de centrale trainingsbijeenkomsten uitgenodigd. Maar het is zeer onwaarschijnlijk dat hij binnen kort zal kunnen spelen. De rechtsachter van de nationale ploeg liep zondag j.l. in de wedstrijd tegen Rapid namelijk een lichte hersenschudding op. Door in de laatste wedstrijd van de com petitie met 21 te winnen van Manchester City heeft Burnley hel kampioenschap van Engeland veroverd en dus Wolverhamp ton's kansen op de zozeer begeerde „dou blé" teniet gedaan. Het was een speling van het noodlot, dat het doelpunt dat de beslissing bracht, ontstond doordat een achterspeler van Manchester City Trevor Meredith de bal in eigen doel werkte. Dit voorval ontnam veel van de glans aan het kampioenschap van Burnley. Bij een ge lijkspel immers, zou Wolverhampton Wan derers met dc titel zijn gaan strijken, om dat deze club verreweg het beste doelge- middelde heeft. Burnley nam maandag reeds na drie minuten de leiding toen Brian Pilkington via de handen van keeper Bert Trautmann doel trof. Joe Hayes zorgde in de twaalfde minuut voor de gelijkmaker. In de dertig ste minuut ontstond de ongelukkige situatie, waarbij Trevor Meredith onge wild de hoofdrol speelde. Ondanks deze krappe zege, speelde Burnley echter over het geheel genomen beter voetbal, zodat de overwinning toch bij de beste ploeg terechtkwam. Het is Burnley's eerste kampioenschap sinds 1921. Burnley zal nu Engeland vertegenwoor digen in de strijd om de Europese beker. Volgende maand gaat de club naar New York, om daar het Britse voetbalprestige hoog te houden in de wereldcompetitie. De eindstand in de kopgroepf: Burnley 42 24 7 11 85—61 55 Wolves 42 24 6 12 106—67 54 Tottenham 42 21 11 10 86—50 53 Volleybal Het internationale volleybaltoernooi, dat zaterdag in Istanbul zou beginnen en waarvan het Nederlandse team was uit genodigd, is voor onbepaalde tijd uitge steld. De Nederlandse herenploeg zal nu van 10-17 juli deelnemen aan een zeslanden- toernooi in Leipzig. Buiten Nederland ne men de volgende landen deel aan deze wedstrijden: Hongarije, Oost-Duitsland, Joegoslavië, Finland en Polen. Tennis De Haarlemsche LTC heeft niet met 5—4, zoals wij gisteren abusievelijk vermeldden, maar met liefst 7—2 van het Haagse Thor RW 4 gewonnen. Dit impliceert dat de Haarlemmers zondag in Amsterdam de strijd met rivaal DDV 3 op gelijke voet aanvangen. De stand luidt: DDV 3 2—6 (17—1), Haarl. LTC 2—6 (14-4), Lucky Stroke 2—0 (3—15) en Thor RW 4 2—0 (2—16). Enkele nagekomen uitslagen VelserbeekBakkum 35, Lcidse Studenten 6 --Heemstede 7 5—3, Rooswijk—Inside 4 3—5. Katwijkse LTV 5Forescate 3 17, Noordwijk 2 —Oranje TC 3 0—B. De standen in de derde, vierde en vijfde klasse luiden: Derde klasse west. afd. 3: WOC 2 24, Inside 6 24. TC Bloemendaal 3 2—0 en DEM 20. Afdeling 4: Inside 4 2—4, TC Beverwijk 2—2, Groenendaal 3 21 en Rooswijk 2 1. Afdeling 5: TC Bakkum 2-4, TC Velsen 2—3, Velserbeek 21 en Inside 5 2—0. Afdeling 6: Jatiloo 24, Kennemer Lyceum 2—3. TC Bloemendaal 4 21 en Groenend. 4 20. Afdeling 7: TC Bloemendaal 2 2-4, TC Heem stede 4 2—2, Donald Duck 2—2 en Twentsche Bank 20. Vierde klasse west, afd. 23: WOC 3 24, TC Zandvoort 3 2—4, Bastione 3 2—0 en Jatiloo 2 2—0. Afdeling 24: Brederode 3 24. TC Heemstede 5 2—2. WOC 5 2—2 en Bastione 2 2—0. Afdeling 25: Forescate 2—4, TC Zandvoort 2 2—2, TC Heemstede 6 2—2 en Excelsior 20. Afdeling 26: Bastione 2—4, Duinlust 2—2, De Leidse Hout 3 20 en Sobri 3 20. Vijfde klasse west, afd. 4: HBC 2—4. TC Velsen 2 24, DEM 4 2—0 en TC Uitgeest 4 2—0. Afdeling 7: Haarl. LTC 4 2-4, WOC 6 2—3. Kennemer Lyceum 2 2—1 en TC Bakkum 3 2-0. Afdeling 8: Bastione 4 24, Groenendaal 6 23, TC Bloemendaal 6 21 en Jatiloo 3 2—0. Afdeling 9: Zandvoort 2—4, TC Heemstede 8 22, Kennemer Lyceum 3 2—1 en HBC 4 20. Afdeling 10: Brederode 4 24, Leidse Studenten 8 2—2, Unicum 5 2—1 en TC Bloemendaal 5 2—1. Afdeling 11: Brederode 5 24. Excelsior 3 22, Leidse Studenten 7 22 en HBC 2 2—0. Afdeling 12: HBC 3 2—3. De Leidse Hout 4 2—2, Do Leidse Stud. 6 2—2 en TC Heemstede 7 21. Afdeling 13: Forescate 3 2—4. TC Voorhout 2—2, Katwijkse LTV 5 2-2 en Duinlust 2 2-0. Olympische Spelen Australië zal op de Olympische Spelen in Rome worden vertegenwoordigd door 216 atleten. Onder hen zijn Herb Elliott, Albert Thomas, M. Lincoln, Betty Cuthbert, Norma Thrower en Marlen Ma thewsWillard, de zwemmers John Kon- rads, John Devitt, John Monckton en Terry Gathercole, de zwemsters Ilsa Kon- rads, Rosemary Lassig en Dawn Fraser en de roeier Stuart Mackenzie. Chef d'equipe is de heer Sydney Gran ge, die verwacht dat Australië ditmaal een record aantal gouden medailles zal win nen. In 1956 behaalde Australië 13 eerste, 8 tweede en 14 derde prijzen.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17