Verzetscongres: oproep tot waakzaamheid verkoopsier flinke wijkbediende Aankomende verkoopster gevraagd Zie het „PRINSHEERLIJK" op uw eigen tv, Viering 1 mei blijft betekenis behouden Grondwaterpeil nog steeds niet normaal Waarschuwingsstaking van Franse artsen „Arabische werkers klaar voor langdurige strijd" Zuid-Korea verzoenend Peking belooft steun aan de Algerijnse rebellen PHARMACHEMIE MEISJES van 15 jaar en ouder voor enkele productie afdelingen. Aantrekkelijke voorwaarden en voor flinke krachten goede mogelijkheden. DINSDAG 3 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 DRIE DAGEN IN BEVERWIJK Zuster Schout gehuldigd Vele boeken ingezameld Gereformeerde synode stelt deputaatschap in Viering bevrijdingsdag Zomerpostzegels brachten 218.000 op Tegen regeringscontrole op hun honoraria Boycot op Amerikanen Nederlands congres in Gent mensje in dit blad CO-OP - C O - O P - HiSIegom RADIO-EH GRAMOFDONSPECIALIST GR.H0UTSTR.108 TEL. 13046 HAARLEM In een met bloemen versierd Kcnnemer Theater te Beverwijk is maandag het drie daagse congres van de Nationale Federa tieve Raad van het Voormalig Verzet Nederland begonnen. Ruim honderdvijfen zeventig congressisten, onder wie ook buitenlanders, hebben aan de oproep gehoor gegeven. Het congres wordt in Beverwijk gehouden, omdat die stad een weck feest viert ter gelegenheid van de officiële ope ning van het station en de ingebruikneming van het nieuwe stationsplein. De openings rede werd uitgesproken door de voorzitter van de raad, de heer J. J. F. Borghouts. Hij heeft gesproken over vreedzame coëxisten tie en gepleit voor voortdurende waak zaamheid tegen iedere poging ons van onze vrijheid te beroven. Onder de aanwezigen die het congres bijwonen, bevinden zich onder andere de minister van Staat, prof. mr. P. S. Ger- brandy. de regeringsvertegenwoordiger mr. O. W. S. Josephus Jitta, de chef van het kabinet van de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Noordholland, jhr. Beelaerts van Blokland. Onder de aanwezi gen waren maandag ook de erevoorzitter van het congres, burgemeester J. G. S. Bruinsma en wethouders van de gemeente Beverwijk. Een welkomstwoord werd gesproken door de voorzitter van de congrescommissie, de heer M. A. Ph. H. M. Janssen, die dom heid, onwetendheid, eigenbelang een groot gevaar noemde voor de huidige maat schappij. Hij meende dat het de plicht is van ieder om zich tegen alles wat de vrij heid belaagt, te verzetten. In deze geest was ook de toespraak van de heer J. J. F. Borghouts gesteld. Hij sprak over vreed zame coëxistentie. De spreker, herinnerend aan het offer dat Nederland in de afgelopen jaren heeft gebracht, 270.000 doden, meende dat dit alles nog niet zo erg zou zijn, wanneer de toekomst onbekommerd tegemoet kon worden getreden. Dat is volgens hem niet mogelijk. De vreugde wordt getemperd door het gevaar van het communisme, al dus de spreker. Ofschoon van communis tische zijde gesproken wordt over „coëxis tentie" (het vreedzaam naast elkaar be staan en voortbestaan van twee verschil lende sociale systemen), geloofde hij daarin niet zo erg. Staving Hij trachtte deze mening te staven door de zes thesen, die in het november-nummer van „Der Kommunist" voorkomen, te weerleggen of te becommentariseren. Eén dier thesen zegt dat de tegenwoordige sta ten of tot de kapitalistische wereld of tot Vijfhuizen Zondag vierde zuster J. C. Schout te Vijfhuizen haar koperen jubileum als wijk verpleegster ter plaatse. Maandag werd zij naar aanleiding hiervan verrast door een huldiging, waarbij zij vele geschen ken kreeg. In alle stilte had zich een hul digingscomité gevormd, omdat bleek dat de burgerij het jubileum van zuster Schout niet ongemerkt voorbij wilde laten gaan. Men organiseerde een inzameling, waar voor veel belangstelling bestond. Daar door was het mogelijk dat zuster Schout maandagmorgen opeens één van haar lie- velingswensen vervuld zag, toen zij na mens de burgerij van Vijfhuizen en omge ving een filmtoestel met toebehoren kreeg aangeboden. De overhandiging geschied de maandagmorgen in het Witte Kruisge- bouw aan de Spieringweg door het huldi gingscomité, waarvan de heer C. A. de Ko ning het woord voerde. De heer De Ko ning memoreerde de dienende taak van de wijkverpleegster en bracht haar na mens de burgerij dank voor de wijze, waarop zij al deze tijd haar werk ver richt heeft. Als tastbaar bewijs van de er kentelijkheid bood hij haar namens de be volking het cadeau aan. Zuster Schout was maandag tot vier uur thuis om gelukwensen in ontvangst te ne men. Velen hebben hiervan gebruik ge maakt waarbij natuurlijk het bestuur van het „Witte Kruis" in Vijfhuizen niet ont brak. Verscheidene cadeaus werden aan geboden en talrijke bloemstukken waren evenzoveel bewijzen van waardering die men in Vijfhuizen en omgeving voor het werk van zuster Schout heeft. Het Rode Kruis in Vijfhuizen heeft de balans opgemaakt van de lectuur, die in de afgelopen drie maanden werd ingeleverd ten behoeve van zieken in ziekenhuizen en sanatoria en thuisliggende patiënten. Er werden in deze periode niet minder dan bijna 4000 stuks lectuur ter beschikking gesteld, waaronder 225 boeken (romans, populair-wetenschappelijke werken en kin derboeken). Sedert de oprichting van de lectuurdienst in Vijfhuizen een half jaar geleden beloopt het totaal 8250 stuks. In Beverwijk is maandagmiddag het driedaags congres van de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet Nederland begonnen. Ere-leden waren onder meer (v.l.n.r.) de heer G. Ritmeester, lid van de Tweede Kamer, mevrouw Gerbrandy, prof. mr. P. S. Gerbrandy, burgemeester J. G. S. Bruinsma en jhr. Beelaerts van Blok land. de socialistische moeten worden gerekend. De heer Borghouts zei. dat de wereld in derdaad in twee kampen is verdeeld. De tweede these zegt dat de kapitalistische wereld tot de ondergang gedoemd is en dat zij het socialistische kamp bedreigt. Spreker meende, dat de communisten het aantal manschappen verminderen omdat zij over atoomstrijdmiddelen beschikken. Vol gens het manifest zou de concurrentie tus sen de twee systemen de koude oorlog uitsluiten, maar de ideologische oorlog in zich sluiten. De heer Borghouts vroeg zich af wat het verschil is tussen de koude en de ideologische oorlog. De concurrentie, aldus het manifest, zou de basis voor vreedzame coëxistentie tussen de staten vormen. Maar de spreker geloofde niet in vreed zame coëxistentie. Hij zag de huidige toe stand als „ontspanning" of als coëxisten tie, zoals de communisten dat bedoelen. De hand in eigen boezem stekende, meende spreker toch wel dat de zwakheid van het kapitalistische stelsel is hebzucht en egoïsme, die een rol spelen bij het stel len van onze daden en het nemen van be slissingen. „Zolang wij alleen met de mond de theorieën over recht, humiUiiteit en vrijheid blijven uiten en onze daden daar mee niet- in overeenstemming kunnen of willen brengen, zolang zullen wij het com munisme in de kaart spelen", aldus de heer Borghouts. Ontvangst Op het stadhuis „Scheybeeck" werden de congressisten door het gemeentebestuur ontvangen. De Haarlemse bloemenmeisjes, die zich al eerder in Beverwijk hebben laten zien en zich hier bijzonder populair hebben gemaakt, deelden kwistig bloemen uit. Burgemeester J. G. S. Bruinsma sprak de gasten toe en zei verheugd te zijn dat Beverwijk de plaats van het congres is. De vele gasten bleven lange tijd in het stadhuis. Een kinderkoor onder leiding van de heer C. van 't Maalpad zong voortreffe lijk enkele liedjes. De Generale Synode der Gereformeer de kerken is vanmiddag in Utrecht haar laatste zittingsweek begonnen met een be sloten vergadering. Later werd de zitting openbaar en toen zette de Synode zich aan de behandeling van het rapport van de coördinatiecommissie „randstad Hol land", waarover de heer J. de Boer uit Den Haag rapporteerde. De besprekingen over deze materie namen de resterende middagzitting en de gehele avondzitting in beslag. De Synode besloot een deputaatschap voor kerkbouw in te stellen Dit deputaat schap zal bijstand verlenen aan kerken, die voorzieningen moeten treffen, welke in verband staan met, of het gevolg zijn van structurele veranderingen, omvangrijke be volkingsaanwas of sterke ontvolking. Hoofddarp De viering van bevrijdingsdag zal in Hoofddorp als volgt zijn: 8.00 uur: Vlaggen uitsteken en klokgelui. Muzikale rondgang door het fanfare gezelschap „Excelsior" met een drum band. 10.00 uur: Tractatie van de kinderen. 10.30 uur: Filmvoorstelling voor bejaarden in theater „Royal". Jeugdvoetbalwedstrijd Hoofddorp— Nieuw-Vennep. De elftallen zijn sa mengesteld uit leerlingen van de lagere scholen uit Hoofddorp en Nieuw- Vennep. 14.00 uur: Gekostumeerde optocht met ver sierde voertuigjes voor leerlingen van de lagere scholen door het dorp. 15.00 uur: Demonstratie van de Landelijke Rijverenigingen „Kapitein v. d. Wal", „Venneper Ruiters" en „Ritmeester de de Kruyf'. Springconcours en jachtrit met eindloop. •i) uur: Gekostumeerde optocht door de gehele burgerij door het dorp. Voor muzikale omlijsting zorgen de fanfare gezelschappen „Excelsior" uit Hoofd dorp en „Uiterweg" uit Aalsmeer Voorts zullen op het feestterrein op 5. 6 en 7 mei diverse vermakelijkheden zijn. Zandvoort De afdeling Zandvoort van de Partij van de Arbeid heeft maandagavond in res taurant „Zomerlust" het 1 mei-feest ge vierd. De voorzitter van de afdeling, de heer G. J. Sterrenburg, wees er op, dat er tegenwoordig verschillend gedacht wordt over het 1 mei-feest, doch de stem men van hen die het willen staken ver stommen bij de zeer velen die het willen handhaven. Met veel overtuiging droeg mevrouw Hagedoorn een tweetal Mei-gedichten voor van Margot Vos en Adema van Schelte- ma, waarna de afdeling Zandvoort van „De Stem des Volks" onder leiding van de heer B. Nuyen met pianobegeleiding van mevrouw A. Walhout een lovenswaar dige vertolking bracht van het Benedictus uit de Theresia-Messe van Haydn. De heer G. Bakker, redacteur van de Vara-gids, sprak de mei-rede uit. Spreker achtte het goed de traditie van dit onge veer zeventig jaar oude feest voort te zet ten. In 't kort ging spreker de ontwikke ling van de partij in de loop der jaren na. Nader ingaande op de 1 mei-leuze van dit jaar: „Gelijkheid van kansen, gelijkheid van rassen, vrede door recht" achtte de spreker de tweede leuze thans hel meest actueel. Wat deze gelijkheid van rassen betreft, wees spreker op de onmogelijke toestanden in Afrika, ging uitvoerig in op dit probleem en concludeerde dat rassen politiek alleen maar tot haat kan leiden. Ook aan de gelijkheid van kansen ont breekt volgens spreker onder de huidige regering nog zeer veel. Wat „vrede door recht" betreft, meende spreker dat de atoomgevaren dagelijks groter worden. Daarom zal de P.V..A blijven streven naar ontwapening en ge bruik van de atoomkrachten voor vrede lievende doeleinden. Echter geen eenzijdi ge ontwapening, ook streeft zij naar vrij heid voor thans nog onderdrukte volken met als bekroning een internationale rechtsorde. Voorts sprak de heer Bakker over Nieuw-Guinea. Spreker besloot met erop te wijzen dat de P.v.d.A. nuchterder is geworden dan voorheen, maar de betekenis van de partij blijft, omdat haar beginselen zijn afge steld op de toekomstige ontwikkeling van de maatschappij. De Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" oogstte na de pauze met de ondeugende en bijzonder vlot gespeelde eenacter „De brief van Don Juan", ge speeld onder regie van de heer J. G. Bisenberger. 's Middags werd de kinderen in theater „Monopole" een feestmiddag aangeboden. POSTDUIVEN VLOGEN Ook de Zandvoortse postduivenvereni ging „Pleir.es" nam deel aan de wedvlucht van Roosendaal af. die zondag werd ge houden. Gelost om 8.30 uur, werd de eerste duif getoond om 10.39 uur. De uitslagen waren als volgt: A. H. Daane: 1. 2, 4, 7, 8, 22: K. Driehuizen: 3, 15, 17: A. Dorsman: 5, 20: C. Visser: 8. 13. 14. 21; W. Driehuizen: 9. 24: B. Lukkassen: 10; H. Lansdorp: 11. 12. 14; A. Molenaar: 16, 23 en G. Drie huizen: 18. De droge zomer van 1959 werkt in de Nederlandse bodem nog steeds sterk na. Het grondwaterpeil is op sommige punten een meter lager dan normaal in deze tijd het geval is. Bovendien is de regenval ook in april weer beneden normaal gebleven. Het absolute regentekort bedraagt thans 100 mm. en de kans is wel zeer minimaal, dat dit tekort op korte termijn wordt in gehaald. aldus de heer M Scharringa, landbouwmeteoroloog te De Bilt op een in 's-I-Iertogenbosch gehouden persconfe rentie, gewijd aan de „Pluviade" (een de monstratie met besproeiings- en berege- ningsapparaten) op de Werktuigendag, de de tuinbouwbond van de Noord-Brabantse Christelijke Boerenbond op 12 mei in Liempde zal houden. Land- en tuinbouw heeft op de droogte gereageerd met het tonen van een sterk verhoogde belangstelling voor besproei ings- en beregeningsinstallaties. In de Nederlandse tuinbouw zijn de be- sproeiingsapparaturen reeds zodanig ge meengoed geworden, dat bijna de helft van de bedrijven ervan voorzien is. In de landbouw is er ook een aanzienlijke toe neming van het gebruik van zulke appa raten te verwachten. Deze zal echter een nieuw probleem met zich brengen. Wan neer ook in de landbouw beregening op aanzienlijk grotere schaal toegepast gaat worden, zal het waterpeil in de bodem zo aanzienlijk dalen dat ook de lager gelegen gronden daarvan last zullen gaan onder vinden. Bij beregening onttrekt men namelijk (door water uit sloten, putten e.d. op te pompen) water aan dieper gelegen grond lagen. Doordat een deel van het water, dat gebruikt wordt voor beregening door verdamping verloren gaat, wordt de totale hoeveelheid grondwater kleiner. Met name voor Brabant, Gelderland en Limburg zal men gaan uitzien naar mo gelijkheden om het benodigde water van- De Deltazegels, die in 1959 als zomer- postzegels door de P.T.T. zijn uitgegeven hebben een nettobedrag opgeleverd van ƒ218.000. Dit bedrag is verdeeld onder landelijke en provinciale instellingen voor maatschappelijk werk, volksgezondheid en culturele zorg. Op 23 mei begint de zomerpostzegelac- tie 1.960 met een bloemenserie, ontworpen door P. Wetselaar onder het motto „bloe- menzegels-Vreugdezegels". De tulpenzegel in de waarde van vier cent is voorzien van de speciale opdruk „Floriade". De bloemenserie is op de post kantoren en bij de plaatselijke comités verkrijgbaar, tot en met 9 juli. De verkoop aan het tijdelijk postkantoor op de Floria de te Rotterdam zal tot de sluiting van deze expositie worden voortgezet. (Van onze correspondent xn Parijs) Gisteren hebben, ofschoon de eerste mei, de dag waarop in Frankrijk niemand werkt, al weer achter de rug was, acht honderd Franse artsen de arbeid neerge legd. De staking die gericht was tegen een wetsontwerp waarbij de geneeskundige ta rieven van hoger hand zouden kunnen worden vastgesteld, trof in het bijzonder het departement van de Alpes Maritimes waar. zeer ernstige en urgente gevallen uitgezonderd, alle zieken aan hun eigen lot bleven overgeleverd. Op het bureau van de vakvereniging der geneesheren was wel een dertigtal medici en chirurgen aanwezig, maar die derangeerden zich slechts voor de zeer dringende ziektege vallen. In de ziekenhuizen waren alle le den van het lagere personeel, verplegers en zusters echter op hun post gebleven om eventueel de bijstand van de dokters in te kunnen roepen. De apothekers hadden zich solidair met de dokters verklaard, doch werkten overigens gewoon door. Het was de eerste maal in Frankrijk dat in een vrij beroep een staking werd ge proclameerd, die bijna algemeen gevolgd werd. Een vroeger initiatief van de rege ring om de medische stand te reglemen teren werd, al onder de vierde republiek, weer ingetrokken tengevolge van de hefti ge protesten van de dokters. De staking van gisteren was nog slechts als een waar schuwing bedoeld, en men is ook in poli tieke kringen daarom wel benieuwd of de huidige regering haar plannnen niettemin zal dusven doorzetten. CAIRO (AFP) Radio-Cairo heeft maan dag gemeld, dat de regering van Saoedi- Arabië besloten heeft het parool voor de boycot van Amerikaanse schepen geheel op te volgen. Dit had de zaakgelastigde van Saoedi-Arabië in Cairo meegedeeld. De autoriteiten van Saoedi-Arabië zullen vol gens de zaakgelastigde niet toestaan dat Amerikaanse' schepen geladen, gelost of geproviandeerd worden, aldus radio-Cairo. (Reuter) Het Iraakse vërbond van vakverenigingen heeft volgens radio-Bag- dag bekendgemaakt, dat het besloten heeft „alle Amerikaanse schepen in de haven van de Iraakse republiek" te boycotten. (UPI) De internationale confederatie van Arabische vakbonden heeft vandaag te Cairo meegedeeld, dat thans in alle Arabische havens een boycot van Ameri kaanse schepen geldt. De Arabische ar beiders. aldus de bekendmaking, bereiden zich voor op een langdurige strijd en zul len niet wijken voor dreigementen. Bij de behandeling van de kredieten voor hulp aan het buitenland in de Amerikaan se Senaat heeft de Democratische senator William Fulbright nog geprobeerd de mo tie van de vorige week, waarin de senaat zich uitsprak voor opschorting van de hulp aan landen, die economische represailles toepassen, verzacht te krijgen. Zijn voor stel werd echter met 45 tegen 39 stem men verworpen. De uitspraak van de Senaat is gericht tegen de Verenigde Ara bische Republiek, die reeds jaren het ver voer van Israëlische goederen door het Suezkanaal hindert. Het ministerie van Buitenlandse Zaken had tevoren de sena toren gewaarschuwd dat hun uitspraak na delige gevolgen voor de V.S. in het Nabije Oosten zou kunnen hebben. De Democratische senator Javits ver klaarde na de stemming, dat president Eisenhower de senaatsmotie kon negeren omdat zij niet de gevoelens van het hele Congres vertolkt. uit de grote rivieren of uit boezems te betrekken. Deze beregening in de land bouw zou de mogelijkheid scheppen om op gronden waar vroeger alleen granen kon den worden verbouwd ook aardappelen, bieten of tuinbouwprodukten te verbou wen. Of de beregening rendabel is, zal echter sterk beïnvloed worden door de vraag of er voldoende mankracht aanwe zig is voor deze meer arbeidsintensieve teelt. Voor het eerst sinds 1912 wordt deze maand weer het Nederlands Congres ge houden exi wel van 20 tot 22 mei ixi de Bel gische plaats Gent. Deze congressen, die van 1849 af zijn gehouden, waren van grote betekenis voor de Nederlandse taal- en letterkunde. De eerste ivereldoorlog was de oorzaak dat zij niet meer bijeexigeroepen iverden. Aanvaxxkelijk lag het in het voor nemen het congres in november van dit ja.ar te houden. Hel Algemeen Nederlands Verbond, dat zich veel moeite heeft ge geven het Nederlands Congres weer bij een te roepen, heeft de datum echter ver vroegd, omdat het verwacht te mogen rekenen op de voortvarendheid van een aantal jongemannen van het Erasmusge- nootschap te Gent, die reeds vele jaren de Gentse cultuurdagen hadden ingericht. Het ligt voorts in de bedoeling deze congressen voortaan weer geregeld bijeen te roepen. Dit congres is het vierendertig ste. Op het programma staan een toe spraak door dr. Roger Gheyselinck (Was senaar), ondervoorzitter van het Algemeen Nederlands Verbond, en een herdenking van dr. F. A. Snellaert op vrijdag 20 mei. Zaterdagmorgen 21 mei wordt de eerste consresbijeenkomst gehouden. De heer F Koote, voorzitter van het Algemeen Ne derlands Verbond, opent deze bijeenkomst, waarna prof. dr. H. van der Merwe Scholtz (Zuid-Afrika) zal spreken over „Die seg- gingskrag van Afrikaans", de heer J. J. M. Bakker (Eindhoven) over „Taal en publici teit" en prof. dr. W. Pee (Rijksuniversiteit Gent) over „Eenheid van taal- en woord gebruik". Tijdens de middaguren spreekt dr. Mi- chiel van de Kerckhove (Kortrijk) over •De Nederlandse kuituur in het nieuwe Europa". Hierna volgt een concertavond Tijdens de pauze houdt de heer Achilles Mussche. voorzitter van de Vereniging van Vlaamse Letterkundigen een toespraak Zondag 22 mei wordt het Gust de Smet- museum in Deurle aan de Leie geopend. Prof. dr. Walter van Beselaere (Antwerpen) houdt hierbij een toespraak, waarna een ontvangst door het gemeentebestuur volgt. Hierna wordt een demonstratie vendel- zwaaien op het dorpsplein gegeven. Tijdens de slotzetting in de middaguren spreekt dr. P. Knapen, voorzitter van de Inter provinciale Kultuurraad voor Vlaanderen, over „Nederlandse kultuurnood in Vlaan deren", prof. dr. P de Keyser (Gent) over „De taal is gansch het volk". Na een toe spraak van de burgemeester van Deurle. dr. A. de Pesseroey, spreekt de heer F Koote, voorzitter van het Algemeen Ne derlands Verbond, een slotwoord. SEOEL (Reuter) Het Zuidkoreaanse parlement heeft Syngman Rhee officieel ontslag verleend uit zijn functie als pre sident van Zuid-Korea. Plet parlement ver klaarde eveneens de verkiezingen van 15 maart ongeldig waarbij Syngman Rhee voor de vierde maal tot president werd gekozen. De waarnemende president, Hoeh Tsjoeng, heeft na de voltooiing van zijn zakenkabinet waarin hij zelf minister van Buitenlandse Zaken is, bekendgemaakt dat verscheidene journalisten van Japanse bla den dadelijk naar Zuid-Korea mogen ko men. De mildere houding jegens Japan blijkt ook uit een bekendmaking van de onderminister van Buitenlandse Zaken, Tsjoi Kjoe Ha, over voorbereiding van de onmiddellijke repatriëring van 28 Ja panse vissers die op 9 april hun gevange nisstraf wegens het vissen in verboden water langs de Koreaanse kust hadden uitgezeten. De Nationale Vergadering heeft de 64- jarige Kwak Sang Hoon van de Demo cratische oppositiepartij tol voorzitter ge kozen als opvolger van Lee Ki Poeng. die de vorige week overleed. LONDEN (UPI) De vice-premier van communistisch China, Ho Loeng, heeft de Algerijnse opstandelingen de steun van zijn regering „en het zeshonderd miljoen zielen tellende Chinese volk" toegezegd, aldus bericht het persagentschap Nieuw China. Ho Loeng sprak aan een banket ter ere van de Algerijnse missie die een bezoek aan Peking br-engt, onder leiding van de minister van Buitenlandse Zaken in de Algerijnse regering in ballingschap, Krim Belkacem. China zal de volken van Afrika blijven steunen in hun strijd voor nationale onaf hankelijkheid tot imperialisme en kolonia lisme zijn verdwenen, aldus Ho Loeng. In tegenstelling tot. de Sovjet-Unie heeft Chi na de voorlopige regering van de repu bliek Algerije erkend. BAGDAD (Reuter) Irak heeft „de Franse agressie tegen Tunesië" veroor deeld en volledige steun aan het Tunesi sche volk toegezegd Zoekt U een voor de morgenuren? GEVRAAGD voor onze afd. Manufacturen. Prettige werkkring. Goed loon. Vakantie wordt geregeld. Aanmelden: Hoofdstraat 62 GEVRAAGD afd. Kruidenierswaren. Prettige werkkring. Goed loon. Vakantie wordt geregeld. Aanmelden: Hoofdstraat 62 Kennis van bont niet vereist. Vakantie wordt geregeld. WEILL EN ZOON - BONTWERKERS BARTELJORISSTRAAT 26 - 28 Da huwelijksplechtigheden uit Londen worden zichtbaar In uw eigen huiskamer I la dat kan Met televisie zit u prinsheerlijk op de eeiste TV-rang bij het huwelijk op 6 mei a s. van Prinses Margaret en Anthony Armstrong lones. Wij verzorgen graag een demonstratie voor u I PHILIPS TELEVISIE selecteert voor u de gebeurtenissen uit de gehele wereld en tovert ze vlak voor uw luie stoel I PHILIPS TELEVISIE in prijzen vanaf é?5. vraagt: Aanmelding dagelijks tussen 9 en 4 uur bij N. V. PHARMACHEMIE Nüvcrheidsweg 50 HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 6