Herdenkingssamenkoms ten op woensdag 4 mei BOSCH 5JJ AQ TAXI 13000 PERRY Uw Kunstgebit Nieuwe vleugel Chr. Lyceum genoemd naar dr. Dieperink Produktie bloembollen moet geleidelijk worden uitgebreid ƒ532.- Belgisch circus in Heemstede WEBER KOELKAST 7 MODERNE BRILLEN GROTE HOUTSTR.166 6.4. H0UTBRU9 Nationale collecte voor kinderbescherming Getuige gevraagd van aanrijding op 13 april BELEGGINGSPROBLEMEN "INTERUNIE" Parkstraat 30 - Den Haafr Feestelijk in gebruik genomen W. Klaver koninklijk onderscheiden VOORZITTER KVOB zorgt voor Uw gezondheid Prijzen vanaf N.V. Willem van Rijn Kinderboerderij weer opengesteld Nederlandse kappersbond houdt congres in Haarlem super kwaliteit Altijd vers in plastic shagbeurs- Bevrijdingsdienst in de Doopsgezinde kerk Nutsspaarbank Haarlem ^fërieven aan de redactie Marcel Mare eau op 24 mei in Haarlem Dr. Jef Last sprak over Japan tijdens 1 meifeest Portret van P. V. de Wit in Stadsbibliotheek Zond,. 8 mti 'Motdtydl het met BL&EMEN WINKELNIEUWS DINSDAG 3 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE H.AARLEMSCHE GOURAN'I HAARLEM-CENTRUM 18.45: Grote of St. Bavokerk: herdenkingsbijeenkomst, met medewerking van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" en de organist Klaas Bolt, Spreker: de heer B. Verhoeven. 19.30: Stille tocht naar het monument aan de Dreef. HAARLEM-NOORD 15.45: Parkeerterrein voetbalveld Haarlem: jeugdherdenking. 19.25: Muiderslotweg-Floresstraat en Junoplantsoen: stille tochten naar monu ment aan de Jan Gijzenbrug. 20.00: Herdenkingsbijeenkomst met medewerking van de harmonie Haarlem. Sprekers: mr. Th. F. Raedt en de heer A. C. Wijkhuizen. Na afloop défilé langs het monument. HAARLEM-OOST 19.15: Nagtzaamplein: stille tocht, Op de Kampervest aansluiting bij de stoet, die door de Grote Houtstraat trekt. HAARLEM-ZUIDWEST 12.15: Emmaplein: jeugdherdenking. 12.20: Stille tocht naar fusilladeplaats aan de Westergracht. Bloemenhulde door de kinderen en défilé. 19.15: Stille tocht vanaf het verenigingsgebouw van Haarlem-Zuidwest (Kamerl. Onnesstraat 83), voorafgegaan door het muziekkorps van „Het Leger des Heils". 19.25: Stille tocht vanaf de van Oosten de Bruynstraat hoek Pijlslaan. Deze stille tocht sluit zich aan bij de deelnemers welke vanaf de Kamerl. Onnes straat komen. 19.20: Stille tocht vanaf het Theemsplein, voorafgegaan door de harmonie „De Spaarnebazuin". 19.30: Stille tocht vanaf het Hasselaersplein, voorafgegaan door het tamboer en pijperkorps „Haarlem". 19.25: Stille tocht vanaf het Oranjeplein, voorafgegaan door het tömbóerkorps van „De Haarlemse Postfanfare". 20.00: Herdenkingsbijeenkomst, met medewerking van de leerlingen van de Koorschool en het herenkoor „Cantemus Domino" en het muziekkorps van het Leger des Heils. Spreker: pater J. Huigens O.F.M. Na afloop défilé. SPAARNDAM 19.40: Kerkplein: herdenkingsbijeenkomst, met medewerking van Spaarndams gemengd koor. Spreker: kapelaan S. Lokker. Kranslegging en gelegenheid voor bloemlegging. HEEMSTEDE 19.30: Terrein naast de Dreef school: herdenkingsbijeenkomst ,met medewerking van een aantal koren en muziekkorpsen. Sprekers: mr. A. G. A. ridder van Rappard, pastoor H. A. J. Drost, ds. L. D. van Dijl en dr. A. Dondorp. 20.30: Heemsteedse Dreef: stille tocht naar het monument. BLOEMENDAAL 18.00: Herdenkingsbijeenkomst in één der gebouwen van Publieke Werken aan de Zeeweg te Overveen, met medewerking van het dubbelmannenkwartet „Harmonie". Spreker: dr. A. van Biemen. 18.55: Stille tocht naar Erebegraafplaats aan de Zeeweg. Advertentie passend bij UW uiterlijk Voor de moderne vrouw die gaarne een aparte bril draagt. Model Corona 39.— —trcrrrt. In de week van 9 tot en met 14 mei wordt de jaarlijkse nationale collecte voor de kinderbescherming gehouden. Onder de naam SAKOR (Samenwerken de Kinderbescherming Organisaties) zijn alle 550 verenigingen van kinderbescher ming samengebundeld, die met elkaar 55.000 kinderen verzorgen. Kinderen die om een of andere trieste reden zoveel te kort komen in hun opvoeding. Kinderen veelal voor wie een verblijf in het ouder lijk huis een gevaar voor hun toekomst zou kunnen betekenen. In vele tehuizen en pleeggezinnen vinden deze kinderen een veilig onderkomen, waar men aan hun problemen aandacht schenkt. Men tracht door heropvoeding, school- en vakoplei ding hen te helpen bij het scheppen van een goede toekomst. Tevens zoekt men naar middelen om deze kinderen een goe de ontspanning te bezorgen. Hiervoor ont breken veelal de nodige fondsen. Het geld is bestemd om kinderen weer iets te ge ven van het geluk dat voor zoveel andere kinderen vanzelfsprekend is. Er is nog te vens dringend behoefte aan collectanten, ook voor de straatcollecte die op 14 mei wordt gehouden. In Haarlem kan men zich hiervoor opgeven bij het secretariaat van het U.V.V., Proveniershuis aan de Grote Houtstraat, in Heemstede bij de volgende dames: Mevr. S. Beusekamp-ten Broeke Mendelssohnlaan 3 telef. 35924; Mevr. H. Jongepier-Roodenburg Javalaan 25 telef. 39124: mevr. E. J. Maleman-de Ruig No- bellaan 2 telef. 36472. Voor de straatcollecte: mevr. M. Ku- batz-Brugman L.v.Leydenlaan 6 telefoon 34406. Woensdagmorgen 13 april om ongeveer negen uur is een meisje aangereden door een motorrijder, toen zij met een groep schoolkinderen de Rijksstraatweg nabij de Zaanenlaan in Haarlem-Noord overstak. De politie vraagt of een dame, die tege lijk met het groepje kinderen overstak, zich voor het geven van een getuigenver klaring met haar in verbinding wil stel len. Zij wordt verzocht contact op te ne men met hoofdinspecteur P. Sandijck op het hoofdbureau van politie, Florapark, tel. 15350. Advertentie Met één „Interunie" koopt U een aandeel in 300 zorgvuldig geselecteerde binnen- en buitenlandse fondsen. Inlichtingen hij iedere hank en commissionair N.V. INTERNATIONALE BELEGGINGS UNIE Advertentie De heer W. Klaver, boekhouder bij Openbare Werken in Heemstede, in de rang van hoofdcommies A was maandag veertig jaar bij het bedrijf in dienst en daarom werd hij des morgens in het Ver versingshuis in Groenendaal koninklijk on derscheiden. Tevoren overhandigde wethouder E. J. van Lent de jubilaris een geschenk onder couvert en de oorkonde voor veertig jaar trouwe dienst. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard zei dat de heer Kla ver prachtig werk achter de schermen heeft verricht en speldde hem, zoals hij zei „als kroon op het werk" de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op. De directeur van het bedrijf, ir. Th. J. Mebius, bood namens het personeel een paar tuinstoelen aan en de heer C. van Dijk overhandigde namens het jubileum fonds een geschenk onder envelop. Me vrouw Klaver kreeg bloemen. Tenslotte dankte de jubilaris voor alle vriendelijke woorden en de geschenken. Lange tijd heeft het geduurd voor de uitbreiding van het Christelijk Lyceum aan de Emmakade in Haarlem een feit was. Maandagmiddag was het dan einde lijk zo ver dat de nieuwe vleugel in ge bruik kon worden genomen. Dat gebeurde tijdens een feestelijk getinte bijeenkomst, waar nog eens de noodzaak van deze nieuwe vleugel duidelijk werd aangetoond. De huidige rector, dr. G. J. Diepering, gaat per 1 september de school met pen sioen verlaten. Uit waardering voor het werk van dr. Dieperink zal de nieuwe vleugel naar hem worden genoemd. Tijdens een bijeenkomst in de kantine van het Christelijk Lyceum kon de voor zitter van het schoolbestuur, de heer A. W. Voors, onder meer de inspecteur van het m.o., vertegenwoordigers van de ge meente en van andere onderwijsinstellin gen welkom heten. De heer Voors noemde de gereedkoming van de vleugel het sluitstuk van een reeks moderniseringen. Vlak na de eerste we reldoorlog voldeed het oorspronkelijke schoolgebouw aan alle eisen. Maar intus sen zijn de inzichten ten aanzien van het onderwijs veranderd en moesten de ge bouwen aan de veranderde inzichten wor den aangepast. Thans bestaat over het schoolgebouw len volle tevredenheid. Dat de uitbreidingen en moderniseringen no dig waren is ook een gevolg van de uit breiding van het leerlingental, dat thans 768 bedraagt. Bijzonder veel waardering toonde de heer Voors voor de wijze waarop architect H. W. van Kampen het plan voor de uit breiding had ontworpen. De architect stond voor een moeilijke opgave, maar heeft zich uitstekend van zijn taak gekweten. Dank bracht de heer Voors ook uit aan dr. Dieperink, de aannemers en allen die verder bij de bouw hadden meegewerkt. Voorts stelde hij de nieuwe rector, dr. D. Barends, aan de aanwezigen voor. Na deze toespraak boden twee meisjes van de M.M.S. dr. Dieperink een kussen aan met een op de school betrekking heb bend borduursel. Bij de bezichtiging van de uitbreiding konden de genodigden in een van de loka len de resultaten van een teken- en schil- Advertentie kompressor verkrijgbaar bij de bonafide handel Alleenvertegenwoordiging Amsterdam, Haarlemmerweg 475, tel. 185222 (10 lijnen). Woensdagmiddag om twee uur zal wet houder E. J. van Lent in Heemstede de kinderboerderij in het wandelbos „Groe nendaal" voor het publiek openstellen. Gedurende de zomermaanden zal deze da gelijks ook des zondags van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur zijn ge opend. Inmiddels werd de levende have nog met een lama uitgebreid, waarbij de me nagerie verder is verrijkt met enige zeld zame moeflons en rode flamingo's. De Katholieke Vereniging van Onderne mers in het Bloembollenbedrijf hield maandagmiddag in „Lion d'Or" te Haar lem haar algemene vergadering, die werd gepresideerd door de heer C. G. Meskers. Deze zei in zijn openingsspeech, dat het bollenvak aan het eind van het vorig jaar voor de onaangename verrassing stond, dat de teeltbewijzen zeer duur werden. Op dat moment regeerden vraag en aanbod. De K.V.O.B. vraagt zich af, uitgaande van de gedachte dat deze vereniging ook een sociale taak heeft, wat hier aan te doen is. Men zal het teeltbewijs moeten verstrek ken aan hen die ook werkelijk telen. Bij het vergelijken van de export van 1959'met die van 1958 waarbij hij con stateerde dat er aan gewicht 3 Va percent meer is uitgevoerd wees hij er op dat er dit jaar geen overschotten zullen zijn. De kwekerij zal daarom de leverbare bol len niet aan de handel mogen onthouden. Men zal de produktie ook langzaam moe ten uitbreiden. In dit verband wees hij er op, dat de oppervlakte-statistiek van het PVS enkele verrassingen te zien gaf, maar dat men er ook uit heeft kunnen zien, dat er volgens globale schattingen toch weer 62 miljoen tulpen meer kunnen worden geoogst. De K.V.O.B. heeft ook stelling genomen tegen het advies van de S.E.R. om de erkenningseisen af te schaffen. Het bloem bollenvak is beslist geen gesloten groep. Er komen per jaar gemiddeld 478 mensen de gelederen van de bollenkwekers ver groten. Maar deze nieuwe kwekers moeten goede produkten kunnen leveren, wat door erkenningseisen enigszins in de hand kan worden gehouden. De K.V.O.B. heeft een bezwaarschrift bij de minister van Land bouw ingediend en tevens verzocht aanwe zig te mogen zijn, als een eventueel be raad over deze materie wordt gehouden. Daar er geen kandidaten in de vacature Ant. Nijssen door de afdelingen waren in gediend kon de aanvulling van het bestuur niet plaats hebben. De moeilijkheden blij ken te schuilen in het feit, dat de afde lingen Kennemerland Zuid en Noord heb ben besloten te liquideren wegens gebrek aan belangstelling van de leden. Men zal nu plaatselijke afdelingen gaan stichten. In het bestuur van de kring Hoorn kwa men ook moeilijkheden voor, die tot een reorganisatie van het kringbestuur zullen leiden. Men kon Warmenhuizen, Andijk ert Rijp-Graft als nieuwe afdelingen begroe ten. Aldus het jaarverslag van de secre taris, de heer A. J. Baars. De behandeling van de agendapunten leverde niet veel moeilijkheden op door Dinsdag 10 mei wordt, in Haarlem het congres van de Nederlandse Kappersbond gehouden. De voorzitter van de Kappers bond, de heer F. J. Werner, opent het con gres om tien uur 's morgens in het Con certgebouw, waarna de heer H. Pennink- hof, voorzitter van de Stichting Vakoplei ding in het Kappersbedrijf, een rede zal houden over „De betekenis van de vak opleiding voor het kappersbedrijf". Na deze inleiding bestaat er gelegenheid tot 't stellen van vragen. Na de lunch spreekt de heer J. Huis, secretaris van de Neder landse Kappersbond over „De vijfdaagse werkweek in het Kappersbedrijf". Het congres wordt des middags om half vijf gesloten. Het college van B. en W. zal de deel nemers aan het congres maandagmiddag om half vijf officieel op het raadhuis ont vangen. een grote eenstemmigheid, maar wel wer den alle onderdelen uitvoerig besproken. Ieder was het er mee eens, dat de teelt vergunningen met 5 percent konden wor den uitgebreid. Iets minder gemakkelijk was het voor stel om een uitbreiding van het recht al leen te verstrekken op de meetbonnen en dus niet aan de hand van de geregistreer de oppervlakten. Een kweker zou op deze manier wel kunnen verhuren, maar over het. verhuurde gedeelte geen uitbreiding van zijn teeltrecht krijgen. De hurende kweker zou dat wel over het gehuurde ge deelte op zijn naam geschreven zien. De grote vraag was, wat er zou gebeuren als er zou worden gekrompen bij een over- produktie. Dan zou dezelfde methode gel den. Tenslotte bleek dat 602 stemmen voor waren, 119 tegen en dertien blanco. Advertentie Spaar de voetbalclub-emblemen Uitgaande van de Doopsgezinde gemeen te, de Evangelisch Lutherse, de Ned. Pro testantenbond. de Oud-Katholieke Kerk, de Remonstrants Gereformeerde Gemeen te en de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden zal op donderdag morgen om tien uur in de Doopsgezinde kerk aan de Gro te Houtstraat te Haarlem een bevrijdings- dienst worden gehouden. Voorganger is prof. dr. W. Banning. De inleggingen bij de Nutsspaarbank Haarlem bedroegen in de afgelopen maand 3.736.058,97 en de terugbetalingen 3.518.772,07, zodat het spaaroverschot 217.286,90 beliep. Het totale inleggerste goed groeide hiermede tot een bedrag van 65.059.217,69. In april werden 619 nieuwe spaarders ingeschreven, waardoor het aan tal inleggers een totaal bereikte van 96.235. Advertentie HUUR EEN GOEDE AUTO van het laatste bouwjaar. Volkswagen - Opel - Chevrolet AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MIJ. HOUTPLEIN 2.1 - TELEF. 10338 (Verkort weergegeven) Aubade. Gaarne mag ik luisteren naar de aubade. Dat heerlijke massale kinder gezang, die mooie frisse kinderstemmen vind ik altijd ontroerend. Zaterdag j.l. is het luisteren mij echter geen onverdeeld genoegen geweest. Waarom toch moest de afzetting hele maal reiken tot de Smedestraat, terwijl de voor de kinderen benodigde ruimte niet verder reikte dan tot het beeld van „Cos- ter". Daardoor ging voor velen de zang verloren terwijl men bovendien nog voort durend werd gestoord door het drukke verkeer, dat nu vlak achterlangs ging. Thans bleef een ruimte nog groter dan benodigd voor de kinderen leeg, waarvan het luisterend publiek gaarne gebruik zou hebben gemaakt, waardoor het zeker veel meer van de zang had kunnen genieten. Gaarne hoop ik dat voortaan bij voor komende gelegenheden ook wat meer reke ning zal worden gehouden met het genoe gen van het publiek. EEN LUISTERAAR Bejaarden. In een op 23 april 1.1. ge plaatste brief van de heer J. A. van Clecf, betuigde deze zijn instemming met de me ning van dokter Kok, de Haarlemse geria ter, dat het bouwen van een reeks bejaar denhuizen geen oplossing brengt. Een be langrijke stap tot oplossing van dit vraag stuk zou echter ook stellig liggen in het afschaffen der extra belasting voor gezins hulpen, die met de zorg der bejaarden be last zijn, daar deze gezinshulpen vaak uit gehuwde vrouwen bestaan, die hun nood zakelijk werk eensklaps beëindigen zodra zij de 300,die als norm gesteld is, be naderen. E. W. Komeet. Nu u zich de moeite heeft ge troost een artikel te plaatsen over de nieu we komeet, vindt u het wellicht prettig te vernemen dat er ook mensen zijn die daar practische aandacht aan hebben geschon ken. Ik heb de komeet op de avonden van 26 en 29 april en 1 mei telkens omstreeks 10 uur goed kunnen waarnemen, keurig op de aangegeven plaatsen, met behulp van een prismakijker. Met 't blote oog was wel iets waar te nemen, althans 26 april, maar toch eigenlijk alleen als je precies wist waar hij stond. Met. mijn kijker kon ik geen kern erin ontdekken. B. Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Glulietta enz. JED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 143(51 derwedstrijd onder de leerlingen zien. On der meer was er een groepstekening, waar aan tien leerlingen van de eerste, tweede en derde klas hadden gewerkt. De uitbreiding omyat vijf leslokalen, twee gymnastiekzalen, een tekenlokaal, een handwerk- en muzieklokaal en een bi bliotheek. In de kelder zijn de fietsenstal ling en een dokterskamer ondergebracht. Met de bouw van deze gymnastieklokalen is een grote wens van de school in ver vulling gegaan. De nieuwe vleugel ziet er prachtig uit. De architect is erin geslaagd een goede indeling van de diverse lokalen tot stand te brengen. Met de bouw van de Dieperink-vleugel is men op 1 juli 1958 begonnen. De bouw verliep niet zo gemak kelijk, maar heeft uiteindelijk toch een goed resultaat gekregen. De diverse lokalen zijn verlucht met goe de reproducties. In het trappenhuis van de vleugel zal een soort glasmozaïek wor den aangebracht, dat op symbolische wij ze de menselijke geest zal voorstellen. Marcel Marceau, die met zijn panto mime-theater een wereldtournee maakt, komt vrijdag 13 mei in ons land. Tot 31 mei zal hij in dertien steden optreden: Amster dam (Carré, 1315), Den Haag (K. en W., 16 en 17), Sittard (19), Eindhoven (Phlips, 20), Hilversum (Gooiland, 21), Haarlem (24), Deventer (25), Rotterdam (26), Groningen (27), Arnhem (28), Enschede (29), Leeuwar den (Harmonie, 30) en Utrecht (Stads schouwburg, 31 mei). Het geheel nieuwe programma bevat onder andere „Exercises de style" en „Bip". Advertentie voelt U de gehele dag niet! Geen vrees meer, dat de gebitsplaat van het gehemNte loslaat. DENTOFIX, het nieuwe. verbeteTBe, antiseptische poeder 's mor gens een weinig op de plaat gestrooid houdt het gebit de qehele dag onwrikbaar od riin plaats. Geen onaangename smaak. DENTOFIX verschaft U een gevoel van zeker heid bij het eten, ladien, spreken en niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heeft. Ver krijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, nrijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Van vrijdag 6 tot en met maandag 9 mei zal het Belgische circus Dejonghe voorstellingen geven nabij het Heemsteed se Sportpark. Het is lange tijd geleden dat dit circus, dat het oudste van België is en ongeveer tachtig jaar bestaat, in ons land voorstellingen gaf. De laatste jaren trok men naar Belgisch Kongo, maar van een tournee heeft men dit jaar afgezien en Maandagavond heeft de afdeling Bloe- mendaal van de Partij van de Arbeid in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan haar 1 mei-feest gevierd. De voorzitter, de heer G. Stapel sprak een kort openingswoord, waarin hij onder meer zei dat het 1 mei-feest vroeger een dag van strijd was, later een dag van strijd en feest en de laatste zeventig jaar meer een feestdag. De leuze voor dit 1 meifeest was: gelij ke kansen voor iedereen, gelijkheid voor alle rassen en vrede door recht. Het ac cent moet liggen op het internationaal fa- eet van het socialisme, niet alleen ten aan zien van de apartheidspolitiek, doch over de hele linie. Vervolgens heeft dr. Jef Last aan de hand van grammofoonplaten en dia's iets verteld over zijn ervaringen in het Verre Oosten. Vóór de pauze over Japan, waar het 1 mei-feest heel anders wordt gevierd dan bij ons. De heer Last was daar ver leden jaar op 1 mei en ondanks de stro mende regen kwamen er 600.000 mensen tijdens een openluchtmeeting bijeen. De groei van de bevolking is sterk stijgend. De arbeider in Japan is trots op zijn status. Hij is strikt eerlijk en accepteert geen fooien, ook niet als vindersloon. Godsdienst bestaat in Japen voor velen niet. De tempels zijn leeg, uitgezonderd enkele beroemde tempels, waar de toeris ten komen. De vakbeweging zorgt voor nieuwe bindingen, zonder revolutionaire tendens. De vrouwen zijn veelal pacifis tisch en de socialistische partij voert ook een vrij pacifistische koers. Na de pauze sprak Jef Last over de Philippijnen en India. Zijn lezing sloot geheel aan bij de 1 mei-leuze. Op dinsdag 10 mei zal de overdracht plaatshebben van een portret van de oud directeur van de Stadsbibliotheek, de heer P. V. de Wit, in opdracht van burgemeester en wethouders vervaardigd door de kunst schilder E. Verboog. Het portret zal een plaats krijgen in de „portrettengalerij" van voormalige Haar lemse stadsbibliothecarissen. Ontslag. Bij K. B. is aan jhr. T. W. M. van Grotenhuis van Onstein, op zijn verzoek met ingang van 1 oktober 1960 eer vol ontslag verleend uit zijn ambt van notaris in Haarlemmermeer. Gaby Dejonghe met twee van haar drieëntwintig honden. Nederland is gekozen voor het geven van een serie voorstellingen. Ongeveer zes maanden zal het circus in ons land blij ven. De leiding van het circus berust bij Al- phonse, Octave en Gaby Dejonghe, die ieder met een nummer zullen optreden. Gaby Dejonghe verzorgt een troep van drieëntwintig honden, Octave Dejonghe treedt op met Ierse jachthonden en Al- phonse Dejonghe presenteert de Holly- wood-chimpansee-revue. De directie van het circus heeft het ac cent vooral gelegd op amusement, waar aan verscheidene Belgische artiesten me dewerking verlenen. Er wordt zowel op een toneel als in de piste gewerkt. Advertentie Jubileum. Heden, 3 mei, is het 75 jaar geleden dat het loodgietersbedrijf onder de naam W. A. Rijbroek werd opgericht en gevestigd was in perceel Begijnhof 5 te Haarlem. Later is het verhuisd naar Jans straat 71. Het vervaardigen van loden pompen, het gieten van raamgewichten en het bekleden van goten en platten met lood is geheel vervallen, om plaats te ma ken voor sanitaire installaties. In 1919 werd de zaak voortgezet door de heer J. W. M. Rijbroek sr., die aan de zaak een elektrisch technisch bureau verbond. De heer J. W. M. Rijbroek jr. trad in 1958 als firmant toe.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7