kders Ifp! Opheffing gymnasia vormt een bedreiging der kerk Fa. B. ENGELENBERG KLM heeft hoop op groot Amerikaans chartercontract Kort en bondig op Veilig kopen! 538,- Veranderlijke bewolking Felle critiek van Christelijk Onderwijs op mr. Cals' mammoetwet Te weinig zekerheid in het belastingrecht? Felle brand in centrum van Alkmaar werkt snel Herdenking gevallen militairen Burgerluchtvaart maakt plannen voor de super sonische era Restaurant De Echoput uitgebrand Vier doden in het verkeer 2 OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Hoge Raad als adviseur suggereert prof Heil erna Grote drukte tijdens zomerse zondag Benzinedrum ontplofte Bekend herv. predikant wordt rooms-katholiek Reünie van ex- Davos-patiënten Miljoenste telefoon aansluiting op til OPERATIE KOELKAST" Vervoer van zevenduizend dealers-met-vakantie Weer een vliegtuig in Suriname neergestort mm m Meer granen uitgevoerd Conferentie in Parijs Inval in „jeugdkelder" Kerkelijk Nieuws F MAANDAG 9 MEI 1960 Advertentie V/hip „Een nieuwe wettelijke regeling van hel voortgezet onderwijs is een gebiedende eis maar zo moet het niet," aldus vatte ds. O. V. Henkei, hervormd predikant in al gemene dienst in Den Haag, zijn kritiek op het ontwerp van wet tot regeling van het voortgezet onderwijs (de zgn. mam moetwet) samen tijdens een zaterdagmid dag in Amsterdam gehouden appèl over de mammoetwet, van het Convent van het Christelijk Onderwijs. Hierin zijn alle bestuurs- en personeelsorganisaties op het gebied van het protestants-christelijk on derwijs vertegenwoordigd. Ds. Henkei richtte zich o.m. tegen de in de wet besloten mogelijkheden t.a.v. de stichting en opheffing van gymnasia en gymnasiumafdelingen der lycea. „Het wetsontwerp geeft geen enkele garantie omtrent deze materie." zei hij, „terwijl het gevaar van opheffing reëel is voor vele kleine gymnasia in de provincie. Voor de kerk betekent de opheffing van deze scholen een bedreiging, omdat alleen de theologen opleiden." In felle bewoordingen bestreed ds. Hen kei die nadrukkelijk verklaarde niet na mens een kerkelijk orgaan of organisatie te spreken ook het voornemen, om het einddiploma van alle scholen van voorbe reidend wetenschappelijk onderwijs zon der enig ondei-scheid te erkennen voor dc theologische opleiding. „De kerk acht zulks voor de opleiding van haar dienaren on aanvaardbaar," aldus dr. Henkei. „Het gymnasium is voorwaarde voor een ver antwoorde theologische studie." „Onaanvaardbaar" De spreker verwierp ook het in het wets ontwerp vastgelegde toetsingsrecht van de overheid t.a.v. de schoolbesturen. De consequentie ervan is volgens spr. dat niet alleen de vrijheid van de school, maar ook die van de kerk wordt aangetast. „Kerke lijke organen die scholen beheren, kunnen Advertentie Doclstraat 59 - Haariem - Tel. 15252 SPEEDY VERFSPUITEN compleet 355. De Nederlandse Federatie van Belas tingconsulenten heeft in het Kurhaus te Scheveningen haar jaarlijkse consulenten dag gehouden. Prof. mr. H. J. Hellema hield hier een inleiding over „de rechts zekerheid in het fiscale recht". Ten aanzien hiervan doen zich volgens hem enkele specifieke problemen voor, die men in andere delen van het recht in mindere mate kent. Wijziging van de Juris prudentie kan vooral bij de huidige hoge belastingtarieven vaak ruïneuze con sequenties hebben voor degenen, die in goed vertrouwen op de bestaande recht spraak zijn afgegaan. Hij vond het dan ook onjuist dat de Hoge Raad in een korte tijdsduur tot verschillende aan elkaar te genovergestelde uitspraken over een be paald onderwerp komt, zoals dat is ge beurd ten aanzien van de vraag, of uit vervreemding van bedrijfsmiddelen ver kregen winst belastbaar is. Het zou vol gens spreker wenselijk zijn dat de nieu we opvatting alleen zou worden toegepast op feiten en omstandigheden, die tot stand zijn gekomen nadat men van de jurispru dentie heeft kunnen kennis nemen. Hij meende dat de minister van Finan ciën bij nieuwe jurisprudentie overgangs maatregelen zou kunnen nemen om te voorkomen, dat belastingplichtigen door onvoorziene wijzigingen zouden worden gedupeerd. Verder noemde hij het onbevredigend, dat nieuwe jurisprudentie daar wordt toe gepast, waar de aanslagen nog niet defi- nietief tot stand zijn gekomen. Dit kan leiden tot ongelijke behandeling van be lastingplichtigen, die in dezelfde omstan digheden verkeren, al naar gelang de aan slagen vroegtijdig of met vertraging zijn opgelegd. Prof. Hellema noemde het tenslotte wenselijk dat hier te lande de (in Duits land reeds bestaande) mogelijkheid wordt geschapen, dat aan de Hoge Raad advies wordt gevraagd over belangrijke fiscale rechtskwesties. Het advies zou niet bin dend moeten zijn en de Hoge Raad zou eerst aan belanghebbende organisaties ge legenheid moeten geven, hun visie ken baar te maken, zo meende hij. Het bijzonder fraaie weer van zondag heeft velen naar zee gelokt. De spoorwe gen legden zeven extra treinen in op het traject Amsterdam-Zandvoort, terwijl trei nen uit de normale dienstregeling werden versterkt. In totaal vervoerden de spoor wegen 6750 reizigers naar Zandvoort. Ook de N.Z.H. moest extra diensten inleg gen om de bezoekers snel aan en af te voeren. nu op hun competentie getoetst worden. Dit is voor de kerk onaanvaardbaar," al dus spr. De eerste spreker tijdens dit appel, mr. J. J. Hangelbroek uit Den Haag, secreta ris van de Schoolraad van Scholen met de Bijbel, noemde de mammoetwet, een ern stige aantasting van de vrijheid van 011- derwijs. Groot bezwaar had hij vooral te gen het voornemen van de regering om een sluitend geheel van onderwijsvoorzie ningen te geven. Mr. Hangelbroek noemde enkele voor beelden, waaruit volgens hem blijkt dat uit de kracht van het particuliere initia tief veel tot stand is gebracht. De laatste spreker, prof. mr. L. W. G. Scholten, lid van de Vereniging voor Chris- telijk-Nationaal Onderwijs, belichtte de vrijheid van onderwijs van drie aspecten uit, t.w. de formele vrijheid, de materiële vrijheid en de pedagogische vrijheid. Hij baseerde zich daai-bij op het woord van Thorbecke: vrijheid van onderwijs en pe dagogische vrijheid zijn onverbrekelijk met elkaar verbonden. Het aldus sinds Thorbecke gestelde vrijheidsideaal achtte prof. Scholten in geen enkel opzicht in de mammoetwet aanwezig. Het appèl over de mammoetwei stond onder voorzitterschap van de heer J. W. van Hulst, directeur van dc hervormde kweekschool te Amsterdam. In zijn ope ningswoord merkte hij o.m. op, dat de mammoetwet het hele Nederlandse volk raakt cn dat er dus ook algemene belang stelling verwacht mag worden. De grote zaal van het concertgebouw was geheel bezet, zodat velen die nog bui ten stonden te wachten in de kleine zaal moesten worden ondergebracht. Onder de gasten waren de minister van O. K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals, en enkele hoofdambtenaren van zijn ministe rie, een aantal leden van de vaste onder wijscommissie uit de Tweede Kamer en andere leden van het parlement. Inrde binnenstad van Alkmaar heeft za terdag een grote brand gewoed. Het vuur ontstond door een explosie in een vat was benzine in het magazijn van een fabriek van chemische produkien aan het Luttik Oudorp. Een magazijnbediende, A. van der Kluk raakte gewond en moest naai een ziekenhuis werden vervoerd. Het vuur vond voedsel in duizenden liters benzine en allerlei chemicaliën. De brand strekte zich uit over een oppervlakte van ruim 200 m2. Een winkelpand met woonhuis en een aantal magazijnen met inventaris wer den een prooi van de vlammen. De brand weer slaagde erin het vuur enigszins te lo- caliseren en ongeveer 40.000 aan mate riaal in veiligheid te brengen. Dr. H. van de Linde, Nederlands her vormd predikant te Middelburg en voor heen studiesecretaris van de oecumeni sche raad in Nederland heeft aan de cen trale kerkeraad meegedeeld, dat hij voor nemens is over te gaan naar de r.k. kerk Dit besluit heeft ds. Van de Linde geno men op oecumenische gronden. In ver band rnet de belangrijke beslissing is zon dag in de Middelburgse Nederlands her vormde kerken een verklaring van de cen trale kerkeraad voorgelezen. Ook ds. Van de Linde zal tegenover de leden van de kerk een verklaring afleggen. Advertentie bij de erkende vakhandel met de volledige garantie van De Technische Unie. I3E com p ressle koel kast t vanaf met TECHNISCHE UNIE- Zaterdagmiddag is in Utrecht voor de derde maal een reünie gehouden van oud-bewoners van het Nederlandse sana torium te Davos. De bijeenkomst werd in hoofdzaak bezocht door oud-patiënten van het sanatorium. Dit jaar waren er echter voor het eerst ook oud-patiënten van de astmakliniek „Eugenia". Dr. P. Zuidema, geneesheer-directeur van het Nederlands sanatorium in Davos, die voor de reünie speciaal naar Neder land is genomen, noemde de „Eugenia"- kliniek één van de vooraanstaande in Europa. De kliniek is in september 1957 opgericht. Deze reünie werd door ruim 350 perso nen bijgewoond. De vorige twee ontmoe tingen vonden plaats in 1951 bij de benoe ming van dr. Zuidema en in 1957, toen het sanatorium zestig jaar bestond. In de tweede helft van deze maand wordt voor ons land de miljoenste telefoonaan sluiting verwacht. In welk deel van het land en in welke plaats deze historische verbinding zal worden aangebracht, valt bij benadering niet te zeggen. Ongeveer zevenduizend Amerikanen moeten in september en oktober 1961 naar Europa gevlogen worden, waar zij vijf dagen zullen doorbrengen. Daarmee zijn vele miljoenen dollars gemoeid en zoals het zich thans laat aanzien maakt de K.L.M. meer kans deze gigantische op dracht te krijgen, dan de naaste concur renten: de BOAC, Pan American Airways of Air France. Zondagmiddag is Schiphol geconfron teerd met deze nieuwste vorm der Ameri kaanse .sales promotion", het opvoeren van de verkoop der produkten. Met een van de DC-8 machines, die de K.L.M. thans heeft, arriveerde een klein, maar select gezelschap Amerikanende presi dent en de vice-president van Gibsori Re frigerator Company, één van de vele gro te Amerikaanse koelkastenfirma's, met een aantal deskundigen. Zij zijn gekomen om de gratis vakaniietocht voor hun dea lers en andere leden van de groothandel voor te bereiden. Ieder jaar krijgen de verkopers van de Gibson koelkasten, die een bepaald quotum van de produkten we ten af te zetten, een dergelijke vakaniie tocht aangeboden en ieder jaar zijn het er meer, die dit weten te bereiken. Het ligt in de bedoeling, dat in septem ber van het volgend jaar elke dag een ze ventigtal Amerikaanse koelkasten-dealers met hun echtgenoten, dus honderdveertig in totaal, per DC-8 van New York naar Schiphol worden gevlogen. Ze zullen voor het merendeel niet 5 dagen in Nederland blijven, doch zo mogelijk ook nog een be zoek aan Parijs, Lissabon, Madrid of de Franse Riviera brengen. Ook voor dat transport zou de K.L.M. moeten zorgen. Daarna zouden ze per K.L.M. terug moe ten vliegen naar New York. „Weliswaar zijn de reis- en verblijfkos ten geheel voor onze rekening", zo zei op Schiphol de vice-president van de koel- kastenfabriek W .C. Conley, „maar wij weten dat iedere dealer op zo'n reis zelf ook nog ongeveer driehonderd dollar uit geeft. Het is dus een zaak van miljoenen dollars. Bovendien vertellen al die dealers na hun terugkomst wat ze in Europa heb ben gezien en dat zal zonder twijfel het volgend jaar weer een stroom van andere toeristen naar Europa brengen". Gevraagd of deze grootste charter-vlucht uit de historie der burgerluchtvaart aan de K.L.M. zou worden opgedragen, zei de heer Conley: „De K.L.M. maakt een zeer goede kans. Dat blijkt alleen al uit het feit, dat deze verkennersgroep van ons, die de reis voorbereidt, met de K.L.M. naar Neder land is komen vliegen." „Dit soort vakantietrips kan vergeleken worden met het verplaatsen door de lucht van een leger", vervolgde de vice-presi dent. De verkennersgroep gaat thans in Europa kijken wat dit continent onze dea lers heeft te bieden. Daartoe hebben wij onze filmoperateurs bij ons. Zij nemen dit verkenners-reisje op de filmband op. Dat gaan we straks vertonen aan de dealers, die in september in Honoloeloe zijn. Maar dat is nog niet alles. Als we besloten heb ben (en dat weten we waarschijnlijk op 21 mei als y/e weer terug zijn in Amsterdam) of de K.L.M. de opdracht krijgt, dan bren gen we* ifi september een groep Nederland se artiesten naar Honoloeloe, die daar de dealers vast een voorproefje kunnen geven van wat Nederland hun het volgende jaar zal tonen. Trouwens, dat beperken we niet tot Nederland alleen. We zijn van plan in Honoloeloe dit jaar een Europese show te geven, zoals die daar nog nooit vertoond is, dus ook artiesten uit Parijs, uit Spanje en uit Portugal. De K.L.M. had de kans op deze op dracht met beide handen aangegrepen. Op Schiphol vloeide zondagmiddag niet alleen champagne, maar ook scheen er een heer lijk lentezonnetje en dansten er zes Vo- lendamse paren. Een aantrekkelijke man nequin, uitgedost in een gemoderniseerd Volendams kostuum bood tulpen aan. PARAMARIBO (ANP) Dezer dagen is opnieuw een toestel van de Surinaamse Luchtvaart Mij., dat een vlucht uitvoer de in het kader van de „operatie-sprink haan" verongelukt. Bij het opstijgen van de airstrip in het Kaysergebergte is een tweemotorige Beechcraft neergestort. De beide inzittenden, de Amerikanen Sorren (piloot) en Forbes (mecaniciën), werden gewond. Zij zijn per vliegtuig naar Para maribo vervoerd, waar zij in het hospi taal zijn opgenomen. De Surinaamse lucht vaartdienst stelt een onderzoek in naai de oorzaak van het ongeval. Advertentie ilia T Zaterdag 14 mei zal met instemming en medewerking van de minister van Defen sie onder auspiciën van het. comité Natio nale Herdenking Militaire Gevallenen een nationale herdenking worden gehouden ter nagedachtenis aan alle militairen van het voormalig KNIL, Marine, Landmacht en Luchtmacht, die in Nederland, Indonesië, of waar elders ter wereld het offer van hun leven hebben gebracht. Aanvankelijk zou deze herdenking wor den gehouden op dinsdag 10 mei, maar verkeerstechnische bezwaren, die door de burgemeester van Amsterdam kenbaar zijn gemaakt, hebben het comité genood zaakt de herdenking te doen plaatsvinden op zaterdag 14 mei. Om 14.00 uur zal in de Oude Lutherse kerk aan het Spui te Amsterdam een her denkingsdienst worden gehouden. Sprekers zijn de vlootaalmoezenier dr L. A. M. Goossens en luchtmachtpredikant ds D. N. Wouters. Na afloop hiervan zullen alle aanwezi gen zich in een stille stoet naar de Dam begeven voor een plechtigheid bij het Na tionale monument. Naar schatting zullen circa 3.000 perso nen aan deze herdenking deelnemen. In de maanden augustus 1959 tot en met februari 1960 heeft ons land 88.800 ton graan geëxporteerd, ter waarde van 24,5 miljoen gulden. In het overeenkomstige tijdvak 1958/1959 was dat 84.800 ton ter waarde van 22,3 miljoen gulden. In hoofd zaak werd gerst uitgevoerd, namelijk 61.600 ton (vorig seizoen 51.200 ton). Het betreft hier vrijwel uitsluitend brouw- gerst. Daarvan ging ca 43.000 ton naar West-Duitsland en ca. 15.000 ton naar Bel gië. Er werd 18.900 ton haver uitgevoerd (vorig seizoen 28.700 ton), waarvan naar West-Duitsland 12.000 ton, naar Zweden 4.000 ton en naar Denemarken 2.000 ton. De export van Nederlandse peulvruch ten in het genoemde tijdvak 1959/1960 be droeg 50.155 ton ter waarde van 27,7 mil joen gulden (vorig seizoen 54.150 ton ter waarde van 34 miljoen gulden). De ver mindering van de totale uitvoerwaarde vindt mede zijn oorzaak in de bij uitvoer gemaakte lagere prijzen voor groene erw ten en schokkers. Aan Nederlandse zaden werd in het ge noemde tijdvak geëxporteerd 19.200 ton ter waarde van 14,2 miljoen gulden (vorig seizoen 12.500 ton ter waarde van 10.8 miljoen gulden. Vooral de koolzaadexport was belangrijk groter (9.200 ton tegen 3.200 ton vorig seizoen). De heren U. F. M. Dellaert, S. de Mul en O. Carré, respectievelijk directeur, ad junct-directeur en secretaris voor specia le diensten van de n.v. Luchthaven Schip hol, zijn zondag naar Parijs vertrokken ter bijwoning van de jaarlijkse vergade ring, die daar van heden tot en met 15 mei voor vertegenwoordigers van de be langrijkste Europese luchthavens wordt gehouden. Men zal onder andere over maatrege len spreken, die reeds genomen zijn of nog genomen kunnen worden tegen het lawaai, dat straalvliegtuigen veroorzaken. Voorts staat een gedachtenwisseling op het program over introductie van nog snel lere toestellen, ditmaal de supersonische, die in de komende jaren wordt verwacht. Ten slotte zullen de gedelegeerden zich bezighouden met de uitbreiding van de ca paciteit der luchthavens, teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de ontwikke ling van het luchtverkeer zoals mén die kan verwachten in de komende 20 jaar. Zondag heeft de Utrechtse politie een in val gedaan in een kelder aan de Lijnmarkt waar ongeveer 40 jongelui, allen minder jarig. bijeen waren. De kelder werd ont ruimd en de jongelieden werden naar het politiebureau gebracht in drie arrestanten auto's. Zij werden ondervraagd en daarna in de loop van de avond weer vrij gelaten. De politie hoopt door het verhoor van de jongelui te weten te komen wat er pre cies in de kelder gaande was. Zij heeft zich nog niet uitgesproken over de aanleiding tot de inval. Geref. Kerken Aangenomen naar Krommenie. P. Hain- jé, voorheen koopvaardijpredikant. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Huizen (N.H.) J. C. van Ravenswaaij te 's-Gravenhage-Schevenin- gen. Bloescmwandcling. De traditionele bloesemwandeling van de ANWB wordt dit jaar op 7 en 8 mei gehouden. Zowel leden als niet-leden kunnen aan deze wan deling, die door het bloesengebied in de omgeving van Oudewater, langs het rivier tje de Linschoten en de dorpjes Linscho- ten en Snelrewaard voert, deelnemen. Landbomvwcek. Het Koninklijk Ge nootschap voor Landbouwwetenschap houdt in samenwerking met het Neder lands instituut van landbouwkundige in genieurs de 25e Nederlandse landbouw- week van maandag 30 mei tot 3 juni in de Landbouwhoogeschool en de Stadsschouw burg te Wageningen. Op de openingsdag worden inleidingen gehouden over bedrijfsvraagstukken. Op de andere dagen wordt het klimaat als centraal thema gesteld. Tot de vele bezoekers van „Keuken hof" in de afgelopen dagen behoorde de minister-president, professor dr. J. de Quay. Zaterdagmiddag bracht hij mei zijn echtgenote een privé-bezoek aan de bloementuin. De voorzitter van „Keukenhof", mr. Th. M. J. de Graaf, leidde de hoge gasten rond. Tijdens het bezoek van de iii inister-president meldde zich de vijfhonderdduizendste bezoeker van dit seizoen. De gelukkige was mrs. Cecilia Chearton uil Londen. Zij kreeg ondermeer een groot boeket Zondagmiddag is brand uitgebroken in het bekende Apeldoornse restaurant „De Echoput", dat volledig is uitgebrand. De schade beloopt ongeveer 140.000,-. Vermoedelijk is de brand ontstaan door dat vonken uit het fornuis in de keuken op het rieten dak terecht zijn gekomen, dat onmiddellijk vlam vatte. Het restau rant brandde in nauwelijks een half uur tijd volledig uit, waarbij tevens de gehele inventaris verloren ging. Slechts enkele meubelstukken en machines konden nog worden gered. Ook het dagverblijf van de pachter, de heer J. Klosser werd totaal vernield. Het restaurant was eigendom van het Kroondomein. De Apeldoornse brandweer heeft met een ladderwagen, een nevelspuit en enke le tankwagens het vuur bestreden. De gas ten, die bij het uitbreken van de brand in het restaurant aanwezig waren, moes ten ijlings vluchten. De schade wordt door verzekering gedekt. tulpen aangeboden. Professor De Quay bood zijn gelukwensen aan. Zondagmiddag is op de rijksweg onder Boxtel de 57-jarige G. van Osch uit Ros malen verongelukt, toen hij de weg over stak en daarbij door een personenauto werd aangereden. Het slachtoffer, dat ter plaatse overleed, was gehuwd en vader van zeven kinderen. Zaterdagmiddag is op de ringbaan West in Tilburg de driejarige F. Verhoosel onder een vrachtauto geraakt toen hij met een step aan de hand de weg overstak. Het jongetje kreeg een der achterwielen over zich heen en werd in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis vervoerd. Daar is het 's nachts overleden. In het St. Elisabeth Ziekenhuis te Til burg is overleden de 12-jarige M. Staken burg aldaar, die woensdag op de Meierij baan in Tilburg door een personenauto werd aangereden, toen hij met een vriendje onverhoeds de weg overstak. Zondag is op de Deventerstraat te Apeldoorn een personenauto, bestuurd door de 33-jarige Rotterdammer J. P. S., tegen een lantaarnpaal gebotst, nadat de bestuurder (die „onder invloed" zou zijn geweest) de macht over het stuur was kwijtgeraakt. Een inzittende, de 23-jarige mej. N. Kars uit Rotterdam, werd zodanig gewond, dat zij op weg naar het zieken huis is overleden. De bestuurder brak zijn rechterpols. Een andere inzittende, de 22- jarige mej. K. S. B. liep een beenfractuur op. De auto werd zeer zwaar beschadigd. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Scandinavië en Noord-Rusland handhaaft zich een groot hogedrukgebied, dat in grote delen van West- en Midden- Europa oostelijke winden veroorzaakt. Een zwakke storing trok van Spanje over West-Frankrijk naar Engeland. Aan de achterzijde hiervan stroomde minder warme lucht van de Golf van Biscaje Frankrijk binnen, waarna de luchtdruk daar weer begon te stijgen. Noemens waardige regen is echter bij de weersver andering in deze streken niet gevallen. De iets minder warme lucht zal verder in noordelijke richting stromen en ook ons land passeren, maar bij ons waarschijn lijk geen aanleiding geven tot regen van enige betekenis. Op de Oceaan bevindt zich ongeveer halverwege tussen Schotland en New-Foundland een diepe depressie. Deze breidt zich momenteel in hoofdzaak in zuidoostelijke richting uit hetgeen ei- Dinsdag 10 mei Zon op 4.55 uur, onder 20.19 uur. Maan op 19.21 uur, onder 4.50 uur. Maanstanden 11 mei 6.43 uur volle maan. 17 mei 20.55 uur laatste kwartier. 25 mei 13.27 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuidcn Maandag 9 mei Hoog water 2.09 en 14.32 uur. Laag water 10.02 en 22.32 uur. Dinsdag 10 mei Hoog water 2.51 en 15,15 nnr. Laag water 10.47 en 23.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot, '5 minuten vroeger dan te IJmuiden. aanleiding van zal zijn dat na geringe af koeling de temperaturen in West-Europa weer zullen gaan stijgen. W fcEKKAPPORTKN Temperaturen Duiten- ea en binnenland heden morgen 7 uui Neerslag- of d laatste TA uur g s 2 ia Den Helder licht bew. O 16 0 Ypenburg licht bew. windst. 23 0 Vlissingën geheel bew O 22 0 Eelde licht bew. OZO 18 0 De Bilt licht bew. OZO 24 0 Twente zwaar bew. O 22 0 Eindhoven licht bew. ZO 24 0 Zd-Limburg half bew. O 18 0 Helsinki licht bew. nno 12 0,2 Stockholm regen O 16 0,1 Oslo onbewolkt windst. Kopenhagen zwaar bew. O 16 0 Aberdeen geheel bew zo 15 0,1 Londen geheel bew ono 24 0 Amsterdam licht bew. 0 22 0 Brussel zwaar bew zo 25 0 Luxemburg zwaar bew. no 22 0 Parijs zwaar bew. O 26 0 Bordeaux mist wzw 27 0 Grenoble zwaar bew. windst. 25 0 Nice zwaar bew. n 19 0 Berlijn onbewolkt O 22 0 Frankfort onbewolkt ono 23 0 München onbewolkt z 19 0 Zürich onbewolkt windst. 21 0 Genève licht bew. windst. 23 0 Locarno licht bew. windst. 21 9 Wenen motregen windst. 11 5 Innsbruck onbewolkt w 19 0 Belgrado zwaar bew. windst. 14 0 Athene half bew. windst. 23 Rome half bew. ono 18 4 Ajaccio half bew. ono 19 0 Madrid zwaar bew. windst. 27 0 Mallorca onbewolkt windst. 24 0

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 2