SÖÜPUX water STIJFSEL HLTC heeft de leiding stevig in handen na verdiende zege epeda slapen NU met 3 GRATIS plastic wasknijpers Nederlandse ruiters sprongen opnieuw beter dan de Belgen Competitie is al weer op de helft Op z'n Argentijns Actie voor invallers bij de Cupfinale Brik Schotte leidt de Belgische Tour-ploeg Quicksilver S favoriet op Duindigt '■mmw 13 Drobny leidt Italiaans Davis Gup-team Centrale training van Nederlands B-elftal Jeugdkampioenschap van Nederland Oost-Nederland tegen Westelijk team Puskas mag weer tegen Duitsers spelen Sectie betaald voetbal zet vergadering voort Truus Biesbrouck gaat mee naar Sofia Record-inschrijving voor de Spelen in Rome Nederlander Lute tweede in de zevende etappe Boetes voor stakende wielrenners Negen ploegen in Ronde van Nederland WereNampioen Tal gaat met vakantie Nieuw wereldrecord voor Miyaka O i iMEi 196 0 De tennissers hebben het keerpunt van hun competitie bereikt en starten zondag met de returnwedstrijden. Tot nog toe hebben de ploegen uit Haarlem en omgeving zeer redelijke resultaten geboekt; de Haarlemsehe LTC 1, 2 en 3, TC Zandvoort 1, 3 en 4, WOC 1 en 2, Jatiloo, Bloemendaal 2, Bastione, HBC, Brederode 4 en 5 en Groenendaal 5 leiden in hun afdelingen zonder enig verlies en bovendien nemen ook Bloemendaal. Heemstede 2, Velsen, Brederode 3, Groenendaal 6 en HBC 3 in hun afdelingen de eerste plaats in. Brederode. HLTC 3, Velserbeek, WOC 3 en 5, Zand voort 2, Velsen 2 en Bastione 4 behoren nog tot de titelkandidaten en hebben de leiders nog binnen bereik. Het aantal degradatiekandidaten Is belangrijk minder. De Haarlemse LTC heeft aan de vooravond van haar 75-jarig bestaan voor een bij zonder succes gezorgd door in tegenstel ling met de verwachtingen rivaal DDV 3 gedecideerd te verslaan. De Haarlemmers hadden voor dit treffen Tom Okker en mevrouw Ottolini aan het weede team ont trokken om het eerste team streker op het gravel te brengen. Hun opzet heeft dus succes gehad en geen nadelige ge volgen gehad voor de overige teams, die allen uitstekend geklasseerd staan. Het was geen geheim dat DDV haar derde team weer naar de eerste klasse hoopte te zien terugkeren en Henk Reus moest het dan ook opnemen met de ster ke Rappange, die hij in een hoogstaande strijd versloeg. Ook Tom Okker klopte zijn tegenstander Maas en alleen Tonnie den Hartog moest de winst aan zijn tegen stander Blom laten. Ook het herendubbelspel ging voor Den Hartog en Okker verloren, echter na een zeer enerverende strijd. De damessingles werden een Haarlemse zege en het dames- dubbel werd eveneens door de HLTC ge wonnen. Hierbij ondei-scheidde zich mevr. Ottolini die met Yvonne Harms een dub bel vormde en ook met De Reus het ge mengd dubbelspel won. De eindstand werd 7-2 in het voordeel van de HLTC, dat nu met drie punten voorsprong de leiding ste vig in handen heeft. Lucky Stroke ver sloeg in deze afdeling Thor RW 4 met 7-2. Stand: HLTC 3-9, DDV 3-6, Lucky Stroke 3-3 en Thor RW 4 3-0. TC Heemstede werd door leider Leimo- nias 2 met 7-2 verslagen. Borgerding speelde een sterke single en won van v.d. T ennis Weg met 6-8, 6-4 en 6-4 en won samen met mej. v.d. Duim. weer voo rhet eerst op het gravel, het gemengddubbelspel. De Hilv. LTC 2 klopte Park Merlot met 5-4 waardoor de stand hier luidt: Leimonias 2 3-8, Hilv. LTC 2 3-6, Park Marlot 3-3 en TC Heemstede 3-1. In de overgangsklasse B won Brederode met 6-2 van Raedy'28. mej. E. van Scher- penzeel en ir. Boer verloren hun enkel spelen. Ir. Boer kwam vijfmaal match point te hoven naar sneuvelde ten slotte in de derde set met 10-8. Over het alge meen werd er behoorlijk gespeeld. HLTC 2 bleef leiden door een zege op Het Spieghel 2 (5-3). Van Welie, die Tom Ok ker verving, Steffelaar en mej. E. Ran- dag wonnen hun singles. Van Welie sloeg een record van zijn tegenstander K. Bak ker stuk, die in 5 jaar geen competitie enkelspel had verloren: 6-3, 6-2. Boven dien eindigden het herendubbel (v. Welie Steffelaar) en het gemengddubbel (mej. RandagSteffelaar) in winst voor de HLTC. Stand: Haarl.LTC 2 3-6, Brederode 3-4, Het Spieghel 2 3-1 en Ready '28 3-1. Bloemendaal kwam tegen LTV Zaan dam niet verder dan een puntenverdeling maar ook de overige ploegen deelden de winst, zodat de spanning hier voortduurt; Bloemendaal 3-4, LTV Zaandam 3-3, Insi de 3-3 en de Aemstelspelers 2 3-2. Het moest van de heren komen bij Bloemen daal; Nieland en Verhoef wonnen hun en kelspel en wonnen samen het herendubbel. De dames verloren alles en vooral Milly Sikkes stelde teleur. De score ging dus gelijkop en in de gemengde dubbelspelen kon de beslissing vallen. Maar ook hier werd het gedeelde winst want alleen mej. Schoorl en Nieland tot een zege. Tweede klasse In de rweede klasse nam TC Zandvoort geen risico tegen Amteno en won met liefst 7-1. WOC bleef de leiding behouden door een zege op Shell. De heren verloren, de dames wonnen hun singles en dit impli ceert dat favoriet Fred Neelissen de winst moest afstaan. Dit gebeurde na drie sets en ongeveer 2V2 uur tennis. Het is vreemd te noemen dat het herendubbel hierna ge wonnen werd en het damesdubbel voor WÓC verloi-en ging. Twee overtuigende twee sets-overwinningen in de gemengde dubbelspelen brachten de eindstand op 5- 3 voor WOC. De Haarl. LTC 3 bedwong Groen Wit 2 (5-3) en blijft de leiders volgen. TC Heem stede 2 profiteerde door een 6-2 overwin ning op VVGA 2 van het gelijkspel van Shell 2 en Hilv. LTC 3 en heeft de leiding genomen. Heemstede 3 werd door Kenne- merland 2 op de laatste plaats gedrukt (5- 3). Groenendaal speelde goed tegen Festi- na 3 met als resultaat een ruime zege (7-1). Alleen Koenders moest zijn partij afstaan. Brederode 2 behaalde voor de derde maal een gelijkspel, hoewel men tegen Dash 4 meer binnen bereik had. Groenendaal 2 distancieerde zich van de laatste plaats door een 6-2 zege op Noord- wijk 2. Standen in de tweede klasse: Afd. 2: Zandvoort 3-6; Kennemerland 2 3-4, Am teno 3-2 en TC Heemstede 3 3-0. Afd. 3: WOC 3-6, Haarl. LTC 3 3-4, Shell 3-2 en Groen Wit 2 3-0. Afd. 4: TC Heem stede 2 3-4, Shell 2 3-4, VVGA 2 3-2 en Hilv. LTC 3 3-2. Afd. 5: Dash 4 3-5, Brederode 2 3-3, Groe nendaal 3-3 en Festina 3 3-1. Afd. 13: Park Marlot 3 3-6. Oranje TC 3 3-4, Groenendaal 2 3-2 en LTC Noord- wijk 2 3-0 (Oranje TC 3Park Marlot 3 1-7). De oud-Wimbledon-kampioen, de vroe de Tsjech daarna Egyptenaar thans rit Jaroslav Drobny heeft naar in Rome ordt meegedeeld, de functie van team- ïanager van de Italiaanse Davis-Cup- loeg aanvaard. De secretaris van de Ita- aanse Tennisbond, France de Grais, voeg- ;e er aan toe dat Drobny geen coach zal ijn. „Hij zal voor Italië zijn, wat Harry Hopman is voor Australië, aldus Signor Grais. Derde klasse: Afd. 3; WOC 2 3-6, Inside 6 3-4, DEM 3-2 en Bloemendaal 3-0. Afd. 4; Inside 4 3-5, TC Beverwijk 3-3, Groenendaal 3 3-2, Rooswijk 3-2. Afd 5; TC Velsen 3-5, TC Bakkum 3-4, Velserbeek 3-3, Inside 5 3-0. Afd. 6: Jatiloo 3-6, Kennemer Lyceum 3-3, Groenendaal 4 3-2, Bloemendaal 4 3-1. Afd. 7: Bloemendaal 2 3-6, Donald Duck 3-4, Heemstede 4 3-2, Twentsche Bank 3-0. Vierde klasse Afdeling 23: TC Zandvoort 3 3—6, WOC 3 34, Jatiloo 2 32, Bastione 3 30. Afdeling 24: Brederode 3 3—5, WOC 5 3-^, TC Heemstede 5 33, Bastione 2 3—0. Afdeling 25: Forescate 36, TC Zand voort 2 34, TC Heemstede 6 32, Excel sior 30. Afdeling 26: Bastione 36, de Leidse Hout 3 34, Duinlust 3—2, Sobri 3 3—0. Vijfde klasse Afdeling 7: Haarl. LTC 4 36, Kenne mer Lyceum 2 3—3, WOC 6 3—3, TC Bak kum 3 30. Afdeling 8: Groenendaal 6 35, Bastione 4 34, TC Bloemendaal 6 33, Jatiloo 3 3—0. Afdeling 9: TC Zandvoort 4 36, Ken- nemer Lyceum 3 33, TC Heemstede 8 3—2. HBC 4 3—0. Afdeling 10: Brederode 4 36. Leidse Studenten 8 33, TC Bloemendaal 5 32, Unicum 5 31. Afdeling 11: Brederode 5 36, Leidse Studenten 7 34, Excelsior 32, HBC 2 3—0. Afdeling 12: HBC 3 35, de Leidse Hout 4 3—3. TC Heemstede 7 3—2, Leidse Stu denten 6 32. Drie ivedstrijden in het Argentijnse voet bal hebben geleid tot wilde taferelen, waarbij politie en brandweer in actie moesten komen om de verhitte gemoede ren tot bedaren te brengen In Buenos Aires leverden de ploegen van Argentinos Jwiiors en Charicata Juniors een felle strijd, die tenslotte zo weinig nog met voetbal te maken had. dat de scheids rechter niet meer in staat ivas de orde te handhaven. Vooral niet, toen het pu bliek zich ook in de strijd ging mengen. De alom aanwezige politiemacht moest ri- goreus optreden om de vechtende partijen te scheiden en wierp als wapen in de strijd traangasbommen. Met stenen trachtten de toeschouwers op de tribunes zich te ive- ren,' maar toen de politie tot arrestaties overging, kwam de „sterke arm" tenslot te als winnaar uit het strijdperk. In Corrientes in een plaatselijke ont moeting waren hel niet de spelers, die re belleerden, maar de scheidsrechterDe toeschouwers verlieten uit protest het sta dion en in een massale optocht trokken zij naar de binnenstad. Hier werd de brand weer te hulp geroepen, die met een aan tal stralen de menigte verspreidde. Toen ten slotte de politie met een aantal scho ten in de lucht van haar aanwezigheid blijk gaf, droop het legioen, letterlijk en figuurlijk, af. Twee aartsvijanden, Mar del Plata en Balcarce, storiden te Balcarce, ten zuiden van Buenos Aires, tegenover elkaar, waar bij het hard tegen hard ging. Spelers gin gen op de vuist, waarbij de scheidsrech ter Balcarce als de schuldige aanwees. Mar del Plata icon met 13-1, daar ten slotte de ploeg van Balcarce dermate was geslonken, dat het tot geen tegenstand meer in staat was. In de kleedkamer za ten de schuldigen hun zonden te overden ken. Onder politiegeleide moest het win- nende elftal de stad verlaten. Voetbal De Britse pers heeft naar aanleiding van het aan de linksachter van Blackburn Rovers, Dave Whelan, overkomen ongeval in de eerste helft van de Cupfinale tegen Wolverhampton Wanderers een actie ont ketend om voortaan in de bekereindstrijd invallers toe te staan. Whelan. die een been brak, was de zevende speler, die in de laatste negen bekerfinales een ernstige blessure opliep. De Britse journalisten hebben zich hier mee geschaard achter Stan Cullis, de ma nager van de Wolves, die in zijn commen taar op de wedstrijd een beroep op de Britse voetbalsupporters deed, de Cupfina le te boycotten, tot er voor de eindstrijd een invallersregeling is gekomen. Na afloop van de wedstrijd in het Wem- bley-stadion werd Bill Slatei', de aanvoer der van de Wolves, toen hij werd ontvan gen door de hertogin van Gloucester, door een deel van de toeschouwers uitgejouwd. Toen de ploeg een ererondje over het veld maakte, werden de spelers door verschei dene heethoofden bekogels met sinaas appelschillen. Als laatste voorbereiding van de inter landwedstrijd tegen Zwitserland B op 18 mei in Tilburg, zal donderdag 12 mei a.s. in het sportpark „De Vliert" in Den Bosch een laatste centrale training voor de Ne derlandse B-spelers worden gehouden. Voor deze oefenbijeenkomst zijn uitgeno digd: Van Drecht (Ajax), Jongbloed (DWS/A), Veldhoen (Feijenoord). Van Wis sen (PSV), Villerius (Sparta), De Koning (Sparta), Franssen (GVAV), Walhout (Feijenoord), Swart (Ajax). Kruyver (PSV), C. Groot (Ajax), C. van der Gijp (Feijen oord) en Bouwmeester (NAC). Tegelijkertijd met deze training van de B-spelers wordt ook een oefenbijeenkomst van het. Nederlands A-elftal gehouden, eveneens in Den Bosch. Het ligt in de bedoeling van het bonds- bestuur van de KNVB over te gaan tot de instelling van een kampioenschap van Ne derland jeugdvoetbal. In alle zes distric ten zullen eerst twaalf jeugdteams een halve competitie spelen. De eerste zes in de eindrangschikking komen vervolgens in drie afdelingen van twaalf clubs opnieuw in een halve competitie tegen elkaar uit. De kampioenen van deze drie afdelingen spelen vervolgens, op een nader aan te geven manier, om het kampioenschap van Nederland jeugdvoetbal. De clubs die in de competitie van de districten op de zevende tot en met twaalf de plaats eindigen komen eveneens in drie afdelingen tegen elkaar uit. Aangezien deze landelijke jeugdcompe- titie grote kosten voor de clubs met zich brengt, zal de KNVB een subsidie op de reiskosten verstrekken van 50 of misschien zelfs 75 percent. De opstelling van het semiprof-team van Oost-Nederland, dat woensdag 11 mei op het AGOVV-terrein in Apeldoorn een oefenwedstrijd speelt tegen een westelijk team, luidt als volgt: doel: l'Ami (Vitesse); achter: Kanselaar (AGOVV) en Donners (Enschede); midden: Greving (Heracles), Beekmanen Huiberts (beiden Vitesse); voor: Kerkhoffs (Enschede), Theunissen (Vitesse), De Vries (AGOVV), Vrielink (Heracles) en Janssen (Enschede). Reserves: Hesselink (Go Ahead). Jansen (De Graafschap), Pesman (Heracles) en Schuman (Heracles). VOETBAL. In een wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Euro pese voetbalbeker voor landenteams heeft Portugal in Lissabon met 2-1 gewonnen van Joegoslavië. De ruststand was 1-0 voor de Portugezen. Het was de eerste ontmoe ting tussen beide landen. Advertentie STIJF SOEPELER! STRIJK PRETTIGER! DIRECT KLAAR IN KOUD WATER 0 KW S i l De Westduitse Voetbalbond heeft het verbod aan de clubs om uit te komen tegen een elftal waarin de oud-Hongaar Puskas speelt of dat door hem getraind wordt, opgeheven. Het verbod was in 1957 opge legd naar aanleiding van uitlatingen van de ex-Hongaar over het Westduitse elftal, dat Hongarije in 1954 tijdens de wereld kampioenschappen versloeg. Officials hebben verklaard dat Puskas zich in een brief van genoemde opmerkin gen heeft gedistancieerd en zijn excuses voor het incident heeft aangeboden. Puskas had al eerder verklaard, dat een sportblad zijn opmerkingen verkeerd had uitgelegd. Frankfurt Eintracht zal dus op 18 mei zonder bezwaar in Glasgow tegen Real Madrid (met Puskas) kunnen uitkomen. De algemene vergadering van de sectie betaald voetbal van de Koninklijke Neder- landsche Voetbal Bond, die zaterdag 7 mei werd geschorst, zal worden voortgezet op zaterdag 14 mei as., 's middags om 15.15 uur in hotel Astoria te Amersfoort. Basketbal Het Nederlands damesteam, dat van 3 tot en met 11 juni in Sofia deel neemt aan net toernooi om de Europese Basketball- titel, is samengesteld uit de volgende speel- fllfèrs:. Lenie van Beek en Annie Koper-Van Es (beiden The Blue Stars), Truus Biesbrouck (Antilopen), Hilda Draak (Agon), Greet Duyf, Bep Dijkstra en Frieda Kloek (allen AMVJ), Els van der Heijden (JMC), Els de Groot. Jannie van der Pui-Brouwer, Lenie Remeijer-Van der Velde en Toos Vesseur (allij Landlust). Coach is de heer J. Bur gert. Olympische Spelen Een record aantal van tenminste 87 van de in totaal 97 aangesloten landen zullen zijn vertegenwoordigd bij de Olympische Spelen in Rome. Volgens een lid van het organisatie-comité hebben slechts twee landen definitief verklaard geen ploeg te zullen afvaardigen. Het zijn San Salvador en Nicaragua. De landen, waarvan de in schrijving pas onlangs is binnengekomen, zijn Brits Guyana, de Soedan en Syrië. Advertentie Wagemans Van Tuinen NV Fabrikante van Artifort meubelen en Epeda matrassen Voor de derde achtereenvolgende maal heeft de Nederlandse ruiterequipe de jaar lijkse landenwedstrijd tegen België gewon nen. In het park Middelheim in Antwer pen kwamen onze landgenoten zondagmid dag tot een totaal van 61 strafpunten te gen België 105,75. Het grootste aandeel in dit aanmerkelijke verschil werd geleverd door de jeugd, die met een verschil van 27 tegen 54,75 pnt de basis voor de over winning legde. Hoewel, het heeft er nog even naar uitgezien dat onze zuiderburen, die in de sterkst mogelijke samenstelling in de ring verschenen, althans bij de se nioren nog tot een overwinning zouden ko men. Paarde sport In de grote Prijs van de Stad Antwer pen, een bijzonder zwaar springconcours, dat in twee manches beslist werd, stonden zij na de eerste ronde met 3 pnt voor. Toen reden echter zowel Willy Scheeren met Pouquoi als Jos van Loon met Naki- ri een foutloos parcours, kreeg Anton Eb ben met Easter Parade voor een weige ring 3 en Mady Koster met Axel 8 straf punten en op dat lage totaal voor de vier besten van slechts 11 strafpunten hadden de Belgen geen antwoord. Het werd ten slotte een verhouding van 34-51. In de ochtenduren was er zowel voor de jeugd als voor de ouderen eerst een se lectiewedstrijd geweest. De beste vijf ju nioren en de beste zes van de senioren kwamen 's middags in de landenontmoe- ting uit. Voor de rangschikking telden res pectievelijk de 3 en 4 besten van elke equipe. In de eerste manche was Anton Ebben met Easter Parade bij de senioren de enige Nederlander die zonder strafpun ten bleef, in de tweede ronde, toen hij fout loos moest rijden om te winnen, kreeg hij op een Oxer met een sloot eronder een weigering (3 strafpunten), maar verder liep de Hagenaar geen enkel strafpunt meer op. En daarmee was de overwinning in het individuele klassement voor Ebben, want Willy Scheeren die met Pourquoi in de eerste manche een fout gekregen had, kon die vier strafpunten ondanks een prachtig gereden tweede ronde niet meer wegwerken. Met een eerste en tweede plaats in het individuele eindklassement, een team-over winning zowel bij de junioren als bij de senioren en nog een individuele zege bij de jeugd van Rob Kouwenberg met Quodi- an had het Nederlands succes in Antwer pen nauwelijks vollediger kunnen zijn. Onze landgenooot Lute is maandag als tweede geëindigd in de zevende etappe van de wielerwedstrijd Praag—Warschau— Berlijn voor amateurs. Winnaar werd de Oostduitser Weissleder, die de 132 km van Lodz naar Warschau aflegde in 3 uur 31 min. 37 sec. Weissleder nam door zijn overwinning de leiding in het algemeen klassement over van zijn landgenoot Hagen. De Roemeen Braharu eindigde in de zevende etappe als derde, Vostriakov (Rusland) werd vierde, Levacic (Joego slavië) vijfde en Wiltcher (Engeland) zesde. Het dagploegenklassement werd gewonnen door Oost-Duitsland dat daardoor uiteraard eerste bleef in de algemene ploegenrang- schikking. Het algemeen klassement na de zevende etappe is: 1. Weissleder (Oost-Dul.) 31.13.09, 2. Hagen (Oost-Dld.) 31.13.58, 3. Gazda (Polen) 31.14.03, 4. Adler (Oost-Dld.) z.t., 5. Vandenberghen (België) 31.14.11, 6. Claes (België) 31.14.49, 7. Duez (Frankrijk) 31.15.39, 8. Eckstein (Oost-Dld.) 31.17.05, 9. Saidchushin (Rusland) 31.17.08, 10. Bangs- borg (Denemarken) z.t., 20. Luie (Nederl.) 31,29.31, 33. Coehorst 31.43.29, 36. Balvert 31.45.20, 87. Van Smissen 34.11.44. Wielrennen Tot directeur-technique van de Belgi sche Tour de France-ploeg en dus tot op volger van Jean Aerts is woensdag be noemd de oud-wereldkampioen op de weg Brik Schotte. De benoeming is in strijd met een der artikelen van het Tour-reglement, dat be paalt dat een directeur-technique van een merk geen nloegleider in de ronde van Frankrijk kan zijn. De Belgische Wieler bond zal bij de Tour-organisatoren trach ten ontheffing van deze bepaling te krij gen. Mocht Schotte echter worden gewei gerd, dan zal het ploegleiderschap worden overgedragen aan Georges Ronsse. De „staking en langzaam-aan-actie" van een aantal renners tijdens de laatst gehou den Grote Pry's der Naties is voor de ren ners, die er by waren betrokken, niet zon der gevolgen gebleven. De commissie van de Italiaanse wielerbond, die deze zaak aan de hand van de processen-verbaal heeft onderzocht, heeft enkele zware boe tes opgelegd. Pierino Baffi,.een der grootste rebellen onder de renners, die wegens de abnor maal slechte weersomstandigheden wei gerden de rit op het circuit van Riccione achter scooters te rijden, heeft als de man die de grootste verantwoordelijkheid voor de actie droeg, een boeté van 200.000 lire (ongeveer 1200 gulden) gekregen. Een an dere Italiaan, Zamboni, en Louison Bobet (wegens „passieve houding") zullen 100.000 lire van hun gage moeten afstaan. Een collectieve boete van 500.000 lire zal moe ten worden opgebracht door een zeven- tiental renners, onder wie Wout Wagtmans. Maandagavond werd bekend dat er de finitief negen ploegen van zeven renners in de Ronde van Nederland, die vandaag van het Rembrandtplein vertrekt, zullen uitkomen. De onderhandelingen over de tiende ploeg waren op niets uitgelopen. Intussen begon Amsterdam maandaga vond ook iets te merken van de Ronde. Op het terras van Schiller moesten de vaste klanten plaats maken voor de ronde bazen, die hier ip de open lucht de per manence vestigden. Van de renners waren de Italianen en Duitsers met volledige 1eETAPPE-10MEI 2 32KM ploegen present. Bij de Duitsers was een wijziging gekomen. Fritz Ommer moest wegens ziekte vervangen worden door Manfred Donicke. De Nederlandse en Belgische renners waren nog maar schaars vertegenwoor digd. Een groot aantal van hen had in het „Ardennen-weekend" gereden en was nog onderweg naar Amsterdam. Dinsdag middag om twaalf uur, na het voorstellen van de ploegen, zal wethouder mr. G. van 't Huil namens de burgemeester van Am sterdam het startschot lossen voor de eerste etappe, de rit van Amsterdam naar Heerenveen over 231 km. Koersen op Duindigt Na een vrij lange periode van een te zwakke bezetting der koersen treedt lang zamerhand een kentering in. Op de woens dagmiddagmeeting van Duindigt is het aantal deelnemers thans zeer bevredigend met de Luxor-prys als uitschieter. Van de 16 dravers, die hierin aan de start zullen verschijnen, zullen de met 40 meter gehan dicapte paarden weinig aanspraak op een gunstige plaatsing kunnen maken, omdat de beide jaargenoten Winston Hanover en Wilster S in een blakende vorm steken en er aan de kop zo hard aan zullen trekken dat zij onder elkaar de eindstrijd zullen beslissen. Winston Hanover zal dit duel vermoedelijk winnen. Uranus zal ondanks zijn niet geringe capaciteiten slechts tot de derde plaats kunnen doordringen. In het internationale nummer gaat het meeste vertrouwen uit naar Quicksilver S, die zijn inzinking volkomen te boven is. Sorento en Taranlella zullen achter hem eindigen. De veteraan Peterhof is de outsider. Bij de 3- jarigen blijft een keuze moeilijk, daar nu niet alleen de snelheid, maar ook de uit houding een rol zal gaan spelen. Het ziet er naar uit dat Yvonne Heny beide eigen schappen bezit en daardoor vermoedelijk Yellow Rose en Xirene Hollandia zal kun nen kloppen. Hoewel Victor Maire zondag j.l. met, een neusje werd geslagen was zijn optreden dermate overtuigend, dat hij nu bij een gunstiger start revanche zal kunnen nemen op Wilfield. De goede Woelwater zal met een geroutineerde rijder eveneens in het voorste gelid kunnen eindigen. Voor Van H ligt in de autostartkoers een zege in het verschiet, daar bij Walküre en Wanda de. goede vorm nog ontbreekt. In een soortgelijke koers zal Wcndy Hol landia zich de meerdere kunnen tonen van X Pluto. Indien beide paarden falen kan de trouwe Thea Drabbe als dikke outsider de eerste plaats gaan bezetten. Bij de rennen is opnieuw een harde strijd te verwachten tussen Home Run en Swash- Buckler, waarbij eerstgenoemde een lichte voorkeur heeft. Voorts kunnen in de ove rige rennen Fram en Kilo Moto II de eer ste plaatsen bezetten. Schaken Het is vrijwel zeker dat Michail Tal en oud-kampioen Michail Botwinnik in 1961 weer tegen elkaar zullen uitkomen in een tweekamp om het wereldkampioenschap. Tal deelde maandagmiddag tijdens een persconferentie in de schaakclub van Moskou namelijk mede, dat hij uit ge sprekken met Botwinnik zeer sterk de indruk heeft gekregen dat deze hem tot een revanche zal uitdagen, iets waartoe een onttroonde wereldkampioen reglemen tair het recht heeft. „En ik ben ervan overtuigd dat de revanche-partij spannen der zal zijn dan deze tweekamp", voegde hij eraan toe. Tal was uiteraard zeer voldaan over het resultaat van de zaterdag geëindigde tweekamp. Maar ook de wijze waarop was gestreden, had hem veel voldoening ge schonken. „Ik houd van creatief spel, van het zoeken naar nieuwe, soms zelfs ris kante voortzettingen. Gedurende mijn trai ningsperiode heb ik mij doelbewust niet overwegend geconcentreerd op de theorie van de openingen en het is interessant dat de van tevoren bestudeerde openingen in deze strijd niet van beslissende beteke nis zijn geweest, hoewel de Caro-Kann verdediging en ook de Nimzo-Indische verdediging zonder twijfel hun waarde hebben bewezen". Tal gaat nu eerst twee a drie maanden vakantie houden, in het zuiden van Rus land. In oktober neemt hij met de Rus sische ploeg deel aan de „schaak-Olympia de" in Leipzig. Daarna zal hij zich waar schijnlijk voorbereiden op de revanche- strijd tegen Botwinnik, die reglementair in 1961 moet worden gehouden. Gewichtheffen Bij wedstrijden in Tokio heeft Miyaka, student aan de Hosei Universiteit, bij het trekken van gewicht van 110 kg omhoog gebracht. Hiermee verbeterde hij het op zijn naam staande record trekken voor de bantamklasse met 2l/z kg. T Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13