B. en W. van Haarlem verwachten spoedig plaatsing van Hildebrandmonument RENAULT B. en W. zetten beleid ten aanzien van huurverhoging uiteen „Bloemenmeisjes zorgden het best voor Nederlandse propaganda" B. en W. bestemmen grond aan Schipholweg voor t.h. Haarlemmermeer in principe bereid tot afstand van omsluitend terrein Geen reden voor extra uitkering aan gesteunden Twee ton gevraagd voor Koudenhornkazerne „Daktoerist" bekogelde politie met pannen Morgen keren de Haarlemse vertegenwoordigsters terug ZATERDAG 14 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In toelichting op het raadsvoorstel tot plaatsingskrediet: B. en W. Haarlem KRUISSTRAAT 5 HAARLEM - TEL. 18908-14689 Fa. H. GROOTEGOED NOTA AAN HAARLEMSE RAAD Raad van Bloemendaal komt donderdag bijeen Benoeming leraren Drie mille gevraagd voor vakantiespelen Glasgows burgemeester mrs. Jean Roberts: LABOR - HAARLEM „Spaarnestad" koopt enige percelen aan Nieuwe Gracht Haarlemse bloemen voor topconferentie Examens Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben heden de raadsleden het voorstel doen toekomen inzake het verstrekken van het benodigde krediet voor de plaatsing van het Hildebrand monument in de doorkijk in de Haar lemmerhout. Wij laten dit historische document hieronder in zijn geheel volgen. Het „historische" besluit van uw raad d.d. 4 april 1956 nr. 29, houdende aanvaar ding van het Hildebrandmonument ter plaatsing in de zogenaamde Kleine Hout, zal uw raad, ondanks het feit, dat sedert dien reeds weer vier jaren zijn verstre ken, nog vers in het geheugen liggen. Dat wij aan uw uitnodiging, vervat in hetzelfde besluit, om ter zake van de rea lisering zo spoedig mogelijk nadere voor stellen te doen, niet eerder konden vol doen, is zeker niet te wijten aan gebrek aan belangstelling voor de onderhavige aangelegenheid. Een en ander vindt echter zijn oorzaak in de omstandigheid, dat met de bespre kingen met betrekking tot de details van de uitvoering vrij veel tijd gemoeid was. Bovendien waren er moeilijkheden van andere aard, welke de gemeente welis waar niet direct aangingen, doch waar voor toch eerst een oplossing moest wor den gevonden. Het laat zich echter aan zien, dat een zodanige oplossing thans aan wezig is en wij zijn dan ook van oordeel, dat aan de realisering van het Hilde brandmonument thans geen ex-nstige be lemmeringen meer in de weg behoeven te staan. Zoals u zich zult herinneren geeft uw raad ons college bij zijn besluit van 29 augustus 1956 nr. 45 gemachtigd om aan het Hildebrandcomité mede te delen, dat de kosten, verbonden aan het vermaken en enige keren opstellen van de maquette van het Hildebrandmonument, het water passen van het terrein, het uitzetten van het bassin en paden enz., tot een bedrag van ten hoogste 6.000,- in aanmerking zqllen worden genomen bij het voteren van het krediet, hetwelk nog benodigd zal zijn tot dekking van de kosten, verbonden aan de plaatsing van het moument. De pi'oefopstellingen, waarop het zojuist genoemde besluit van uw raad doelt, von den plaats op 3 mei 1957. Hoewel bij prof. Bronner van de aanvang af de bedoeling voorzat om zijn monument zoveel moge lijk te vatten in de situatie, zoals ter plaatse wordt aangetroffen, bleek toch reeds aanstonds, dat een kleine reorgani satie onvermijdelijk zou zijn. Teneinde ons ervan te overtuigen, dat een dergelijke re organisatie uit esthetisch oogpunt verant woord zou zijn, hebben wij prof. Bronner verzocht omtrent de gedetailleerde vorm geving van de bij hem levende gedachten overleg te willen plegen met prof. dr. ir. .J. T. P. Bijhower, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, een man, wiens autoriteit op dit gebied wel door niemand zal worden ontkend. Prof. Bronner heeft in dit overleg op loyale wij ze bewilligd en het stemt tot grote voldoe ning, dat een en ander heeft geresulteerd in een plan, dat aan alle aspecten bevre diging schenkt. Het door de desbetreffen de gemeentelijke diensten in overleg met de beide hiervoor genoemde profes soren uitgewerkte plan, waarvan enkele details nog nader bij de uitvoering zul len moeten worden bezien, hebben wij voor uw raad ter inzage gelegd. In het kort omvat dit plan het vol gende: 1. het maken van een achthoekige fonteinbak, met een diameter van cir ca 9 m en een borstwerking van circa 90 cm hoogte, van gewapend beton en een bekleding van „Euville Mar- brier"; 2. het aanbrengen van een riolering van de fonteinbak naar de bestaande gracht in de Hertenkamp; 3. het maken van een aansluiting op het waterleidingnet; 4. het aanbrengen van een elektri sche rondpompinstallatie met bronzen fonteinsproeier voor de fontein, inclu sief het maken van een gemetseld pompke'ldertje; 5. het maken van een gewapend-be- tonfundering met natuurstenen voe- ting voor de Hildebrandfiguur van het monument; 6. het wijzigen van de bestaande voetpaden en het aanleggen van nieu we paden, het rooien van bomen, het aanbrengen van beplantingen, gazons, enz.; 7. het aanbrengen van een afraste ring ter lengte van circa 240 m; 8. het plaatsen van 2 straatlan taarns aan de zuidzijde van het monu ment; 9. het plaatsen van 3 natuurstenen zitbanken aan de noordzijde van het monument. De kosten van een en ander met in begrip van het bedrag van 6.000,-, waarop uw besluit van 29 augustus 1956 nr. 45 betrekking heeft en van de kosten van de bemoeiingen van prof. Bijhower belopen 132.000,-. Bovendien is het re delijk, dat de vergoeding voor prof. Bron ner ad 5.000,- voor diens algemene lei ding bij de uitvoeringswerkzaamheden, voor rekening van de gemeente komt. In totaal derhalve 137.000,-. Wij zijn ons bewust, dat een dergelijke uitgaaf voor dit doel onder de huidige om standigheden niet minder dan een offer betekent, doch mede gelet op de alom ook bij de regering heersende opvat ting, dat het hier een kunstwerk van na tionale betekenis betreft, zijn wij van oordeel, dat het verwerven van dit kunst werk een offer van deze omvang recht vaardigt. Mede in dit verband willen wij uw raad nog herinneren aan een tweetal, mede tot hem gerichte adressen, welke uw raad in zijn op 15 april 1959 gehouden vergade ring in preadvies in onze handen heeft ge steld. Het betreft hier een adres, ondertekend door de heren jhr. D. C. Röell, hoofddi recteur van het Rijksmuseum te Amster dam, jhr. W. J. H. B. Sandberg, direc teur van de Gemeente Musea te Amster dam, drs. J. C. Ebbinge Wubben, direc teur van het Museum Boymans te Rotter dam, dr. J. J. P. Oud, architect, mr. dr. P. J. Witteman, voorzitter van de raad van de kunst, mr. L. F. J. Wijsenbeek, di recteur van de dienst van schone kunsten te 's-Gravenhage, dr. L. Brummel, direc teur van de Koninklijke Bibliotheek te 's-Gravenhage en A. Roland Holst, letter kundige en een tweede adres van de Ne derlandse Kring van Beeldhouwers. Beide adressen beogen een onderstreping van de kunstzinnige kwaliteiten van het monu ment en een aanbeveling om aan de tot standkoming daarvan de grootst mogelijke medewerking te verlenen. Het wil ons voorkomen, dat het, gelet op de strekking van het onderhavige voor stel, niet meer nodig is hierop nader in te gaan. Wij geven u dan ook in overweging beide adressen voor kennisgeving aan te nemen. Spoedige plaatsing Naar het zich laat aanzien, zal dan bin nenkort de Haarlemmerhout, welke in Hildebrands leven een zo belangrijke rol heeft gespeeld, worden verrijkt met een monument te zijner onvergankelijke nage- De proefopstelling op 3 mei 1957. dachtenis. In de wetenschap, dat prof. Bronner erin gesle^gd is ons niet alleen een visuele beeltenis van de „Camera Obscura", te schenken, doch tevens een kunstwerk van nationale betekenis, kan men zich op de totstandkoming daarvan slechts oprecht verheugen. Het monument heeft een langdurige en vooral ook bewogen voorgeschiedenis doorgemaakt, waarvan wij u bij ons voor stel d.d. 13 maart 1956, gedrukt stuk nr. 135, een zo volledig mogelijk overzicht hebben gegeven. Veel is in die jaren reeds over dit monument geschreven en gezegd en helaas waren die uitingen, vooral in de laatste jaren, niet steeds gebaseerd op een grondige kennis van zaken. De finan ciële positie der gemeente moest door ons vooral in de jaren na de tweede wereld oorlog, bij herhaling in het geding worden gebracht, terwijl voorts een gezond demo cratisch bestel nu eenmaal de plicht op legt om ook aan de opvattingen van an dersdenkenden zo groot mogelijk recht te doen wedervaren. Helaas is dit alles niet steeds naar waarde onderkend en wij wil len dan ook niet verhelen, dat verschil lende publikaties ons ernstig hebben ge griefd. Wij willen echter evenmin verhelen en wij willen zulks met grote voldoening vaststellen dat wij voor dit alles groot begrip hebben ontmoet bij prof. Bronner en bij het Hildebrandcomité en dat de betreurenswaardige publikaties nimmer tot een vertroebeling in die relaties heb ben geleid. Wij hebben reden om op de samenwer king met prof. Bronner en met de leden van het Hildebrand-comité met dank baarheid terug te zien en wij kunnen ons met hen slechts verheugen op de tot standkoming van het Hildebrandmonu ment. In overeenstemming met het advies van de commissies van bijstand in het beheer van de gemeentefinanciën en van stads ontwikkeling en openbare werken stellen wij u voor het ontwerp-besluit te bekrach tigen. B. en W. van Haarlem hebben zich tot de raad gericht met een nota, waarin zij uiteenzetten welke argumenten naar hun mening sterk pleiten voor de vestiging van de derde technische hogeschool in Haar lem. Het college komt in deze nota tot de slotsom dat Haarlem ten opzichte van het bevolkings- en studentenpotentieel het gunstigst is gelgen. Na zorgvuldige afwe ging van de planologische mogelijkheden is het college tot de conclusie gekomen dat Haarlem in staat zou zijn het grond- gedeelte dat wordt begrensd door Park wijk, de Amsterdamsevaart, de Buitenlie- de, de Ringvaart en de Schipholweg voor de vestiging van een technische hogeschool te bestemmen. De oppervlakte van het terrein is ongeveer 55 hectare en zou naar aanvankelijk werd gedacht toereikend zijn voor het te stichten object. Het terrein behoort thans nog tot het grondgebied van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, maar het college verwacht dat het per 1 januari 1961 bij Haarlem zal worden gevoegd. De gunstige ligging van het terrein ten opzichte van de hoofdver keerswegen springt, naar het oordeel van het college, duidelijk in het oog. Tijdens informele besprekingen, gevoerd met het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en het gemeentebestuur van Eindhoven was gebleken dat voor vesti ging van de technische hogeschool met in begrip van de uitbreidingsmogelijkheid uiteindelijk op een terrein van 100 hectare zal moeten worden gerekend. Omdat in Haarlem een dergelijk terrein niet be schikbaar is hebben B. en W. contact op genomen met B. en W. van Haarlemmer meer om na te gaan of Haarlemmermeer bereid zou zijn een aansluitend terrein be schikbaar te stellen, waardoor de nodig geoordeelde 100 hectare zou kunnen wor den verkregen. Het gemeentebestuur van Haarlemmermeer heeft een open oog voor de belangen, die voor de gehele streek op het spel staan. Uit de besprekingen is gebleken dat B. en W. van Haarlemmermeer principieel bereid zijn mee te werken aan de be schikbaarstelling van in de gemeente Haarlemmermeer gelegen aansluitende gronden ter grootte van ongeveer 50 hec tare. Het terrein ligt ten oosten van de Ringvaart aan de schipholweg. B. en W. van Haarlem hebben de mi nister van Onderwijs Kunsten en Weten schappen op 31 maart en 20 april ingelicht omtrent de mogelijkheden in de gemeente Haarlem, alsmede van de resultaten van de onderzoekingen, die de gunstige ligging van Haarlem voor vestiging van een t.h. duidelijk in het licht stellen. Het college vraagt de raad zich te willen verenigen met de stappen, die B. en W. reeds heb ben ondernomen. Advertentie Official dealer „LOCOMOTIEF' RIJWIELEN EN BROMFIETSEN Rijksstraatweg 397 - 399 - Telef. 53097 B. en W. van Haarlem hebben geant woord op vragen van het raadslid me vrouw E. Smitz-Peper (Arb.) over de mogelijke verstrekking van een extra uit kering ter gelegenheid van bevrijdingsdag aan personen die een uitkering genieten via de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken. B. en W. antwoorden mevrouw Smitz op haar vragen dat inderdaad in enkele gemeente extra uitkeringen aan on dersteunden zijn verstrekt en dat daarbij is gedacht aan de uitkering welke ter ge legenheid van de kerstdagen pleegt te wor den gegeven. Het college deelt mee geen aanleiding tot het doen van een extra uitkering te hebben gevonden. Een vergelijking met de extra kerstuitkering gaat naar het oor deel van B. en W. niet op, omdat het kerst feest een huiselijk karakter heeft en extra uitgaven vergt. De viering van bevrijdings dag daarentegen is een openbare aange legenheid. Het merendeel van de gemeen ten is daarom niet tot verstrekking van een extra uitkering overgegaan. Wat betreft het inhouden van de kolen- toeslagen, hebben B. en W. geantwoord dat deze elk jaar worden gegeven voor maximaal dertig weken, voor de afgelo pen periode van 27 september 1959 tot en met 23 april 1960. De ondersteunden zijn van deze regeling op de hoogte. De minister van Defensie is zoals wij reeds eerder hebben bericht bereid ge bleken de Koudenhornkazerne terug te ge ven aan de gemeente Haarlem tegen een vergoeding van 200.000, als bijdrage in de kosten van verplaatsing van een nog in de kazerne gevestigd magazyn en de kosten van overplaatsing van het gehuw de personeel. B. en W. delen de raad mee, dat zij dit bedrag niet onredelijk vinden en stel len voor de gevraagde 200.000 ter be schikking te stellen. Het is het college nog niet mogelijk de raad een inzicht te verschaffen in de kos ten, die met de verbouwing van de kazer ne tot hoofdbureau van politie gemoeid zullen zijn, maar het adviseert de raads leden de aanbieding van de minister van Defensie zo spoedig mogelijk te aanvaar den. Door het ter beschikking komen van de kazerne kunnen de voorbereidende werkzaamheden met betrekking tot de ko mende verbouwing worden bespoedigd en bovendien is het niet uitgesloten dat één of meer onderdelen van de politie reeds op korte termijn zullen kunnen worden overgebracht. Advertentie KERKPLEIN 14-15 - BLOEMENDAAL SHOWROOM BLOEMENDAALSEWEG 18 - TELEFOON 52502 Burgemeester en Wethouders van Haar lem hebben in een uitvoerige nota aan de raad hun beleid en de genomen maatre gelen ten aanzien van de huurverhoging uiteengezet. Zij vragen de raadsleden het gevoerde beleid goed te keuren. Op april is de raad deze nota toegezegd na de interpellatie van mevrouw M. van der Wall-Duyvendak (Arb) over de huurver hoging. In hun nota delen B. en W. mee, dat de besturen van de woningbouwcorpora ties door middel van circulaires volledig zijn voorgelicht over de te nemen maat regelen. De inhoud van deze circulaires komt in het kort hierop neer, dat de huren van alle soorten woningen, welke per 1 augustus waren verhoogd, nu met 20 per cent dienen te worden verhoogd en dat ten aanzien van de huur van de woningen, welke per 1 augustus geen huurverhoging hebben gehad, alsmede omtrent de huren van de daarna gereedgekomen woningen nog nadere mededelingen zullen volgen. Het onderzoek naar het percentage waar mee de huur van de twee laatstbedoelde categorieën van woningen eventueel zal moeten worden verhoogd is nog niet be ëindigd. Deze percentages zullen variëren van 0-20 percent. Met betrekking tot de vóór 5 mei 1945 gereedgekomen woningen met een week- huur van 9,- of lager hebben B. en W. de corporaties in overweging gegeven on verwijld bij de huuradviescommissie een schriftelijke verklaring aan te vragen, volgens welke de woningen geen gebreken vertonen en aan de gestelde eisen ten aan zien van het onderhoud voldoen. De datum van indiening van het verzoek is in het algemeen bepalend voor het tijdstip waar- op eventueel na ontvangst van de ver klaring van de hum-adviescommissie de 20 percents-huurverhoging kan ingaan. B. en W. verwachten dat het met het oog op het zeer grote aantal aanvragen bij genoemde commissie wel geruime tijd zal duren eer een beslissing zal afkomen. Tevens heeft het college de besturen van de woningbouwcorporaties geadviseerd de huurders omtrent de door hen te nemen stappen in te lichten en hen voox-ts aan te raden op basis van vrijwilligheid de 20 percents-huurverhoging reeds terstond te gaan betalen, teneinde te voorkomen dat op een later tijdstip een huurachter- De gemeenteraad van Bloemendaal zal op donderdagmiddag 19 mei om kwart over twee bijeenkomen ter behandeling van ze ventien punten. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. om aan mejuffrouw H. M. M. C. Witmer met ingang van 1 september eervol ontslag te verlenen als onderwijzeres in de nuttige handwerken voor meisjes aan de Hartenlustschool te Bloemendaal. Voorgesteld wordt tot het aangaan van een lening groot f 352.000 met de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten Het geld is bestemd voor de financiering van verschil lende onderhanden zijnde kapitaalswerken Ook wordt voorgesteld met 40 aandelen B., elk groot f 1.000 deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal van de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten te 's Graven- hage. Deze bank heeft de statuten gewij zigd, waarvan de belangrijkste bepaling is, dat het maatschappelijk kapitaal wordt vergroot van 10 miljoen tot 1000 miljoen Voorts vermeldt de agenda het verlenen van kredieten voor ö'e bouw van 2 gym nastiekzalen, 't vaststellen van een gepre- miëerde spaarregeling voor het gemeen- tepersoneel, 't verlenen van 'n bouwvoor- schot en uitgifte van gronden in erfpacht aan de woningbouwvereniging „Sint Jozef" ten behoeve van de bouw van 24 woning wetwoningen, het verlenen van een krediet voor de bouw van een dubbele woning bij de politiepost te Aerdenhout en toeken ning van een schadevergoeding wegens tus sentijdse ontbinding van een pachtovereen komst voor gronden bij de Kennemerweg waar woningen gebouwd zullen worden. Voor de benoeming van een leraar in vaste en twee leraren in tijdelijke dienst aan de Lieven de Keyschool in Haarlem hebben B. en W. van Haarlem de vol gende voordracht opgemaakt: leraar schil deren in vaste dienst: H. van Zwam in Renkum; tot leraren in tijdelijke dienst P. Rijswijk in Hoorn en B. J. Waanders in Maastricht. B. en W. van Haarlem hebben de ge meenteraad een krediet van f 3000.- ge vraagd voor de in de zomervakantie te organiseren vakantiespelen, bestemd voor kinderen voor wie nauwelijks of in het geheel geen recreatiemogelijkheden aan wezig zijn. De proefneming met de va kantiespelen vorig jaar is alleszins ge slaagd. stand ontstaat, die dan nog moet worden aangezuiverd. Ook voor gemeentewoningen Een zelfde standpunt is ook ingenomen ten aanzien van de woningen van de ge meente zelf. Voor alle gemeentewoningen is bij de huuradviescommissie een verzoek om de verklaring van „geen gebreken en voldoende onderhoud" ingediend. Slechts voor een drietal complexen is een uitzondering gemaakt, aangezien de algemene toestand nog niet rechtvaardigt. Het betreft hier een complex van 12 woningen aan de Kerklaan in Spaarndam, het complex van 24 woningen aan de Al- lanstraat en omgeving en het complex van 26 woningen aan de Van Loostraat. Tenslotte hebben B. en W. de besturen van de woningbouwcorporaties verzocht een opgave te doen toekomen van die wo ningen, waarvoor geen verzoek tot huur verhoging bij de huuradviescommissie is ingediend, onder vermelding van de rede nen, die daartoe aanleiding waren. Tot dusver hebben B. en W. nog geen enkele mededeling van deze aard ontvangen. B. en W. zijn voor wat betreft gemeente woning en woningen van de woningbouw corporaties van mening, dat een 20 per- cents-huurverhoging moet worden toege past op vóór 5 mei 1945 gebouwde wonin gen met een huur van meer dan 9,- per week, alsmede voor de na die datum tot stand gekomen woningen, welke per 1 augustus 1957 in huur zijn verhoogd. Voor woningen, die vóór 5 mei 1945 tot stand zijn gekomen met een huurprijs van 9,- per week of minder, kan alleen een huur verhoging worden toegepast als de wonin gen voldoende onderhouden zijn en geen gebreken vertonen. In het tegenovergestel de geval moeten eerst voorzieningen wor den getroffen. De huren van woningen, die per 1 augustus 1957 niet zijn verhoogd, als mede de huren van woningen, die na die datum voor bewoning zijn gereedgekomen, zullen moeten worden verhoogd indien na vergelijking van de huren met die van vergelijkbare objecten blijkt, dat de huur beneden 211 percent ligt van de huren van mei 1940. Deze verhoging kan het percen tage van 20 niet overschrijden. Met de Gorinchemse los werkman A. A., oud 31 jaar, was op 22 december van het vorig jaar geen verstandig woord te pra ten geweest. Om onnaspeurlijke redenen was hij op de nok van het ongeveer acht meter boven de begane grond gelegen dak van de Huishoudschool in het Steeogover- sloot te Dordrecht geklommen, waar hij misschien wel omdat hij zich de volgende dag aan het Huis van Bewaring te Dor drecht moest melden zat na te denken over zijn trieste levenservaringen. De be woners van het Steegoversloot waarschuw den de politie en die verscheen op het alarm ..man-op-dak" met een patrouille wagen, waaruit heel wat vervaarlijke agenten sprongen. Op het bevel om naar beneden te komen reageerde de man op het dak dóódsimpel. Hij pakte een dak pan en keilde die naar beneden. Bij die ene pan bleef het niet: zijn belegeraars kre gen er welgeteld vijfendertig naar het hoofd geslingerd, zodat de agenten in het rond moesten springen om hun ongehelm de hoofden ongekneusd te houden. Toen eindelijk beliefde het de man naar bene den te komen. Het had hem gistermiddag echter niet beliefd op de zitting van de Dordse recht bank te komen, waarvoor hij moest ver schijnen wegens poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en wegens het vernielen van vijfendertig dakpannen, die „andermans eigendom" waren. Een inspecteur van politie vex-klaarde, dat de man maar niet lukraak pannen naar be neden had gegooid, maar er doelbewust mee op de politiemannen had gemikt. „En hij mikte nog goed ook", zei de in specteur. De officier van Justitie eiste te gen de scherpgooier twee maanden gevan genisstraf en terbeschikkingstelling van de regering „omdat er met de man al heel wat narigheid beleefd was". Uitspraak vrijdag 27 mei. Advertentie Automobielbedrijf HARDEBELT Rijksstraatweg 249 - Telefoon 57455 Haarlem-Noord Nadat de Haarlemse bloemenmeisjes vanavond nog een cocktailparty aan boord van één van de in Glasgow op bezoek zijnde Nederlandse mijnenvegers zullen hebben bijgewoond, keren zij morgen na een welbestede en drukke week naar Haarlem terug. De zo succesrijke Haar lemse vertegenwoordigsters hopen zon dagavond tussen zes uur en halfzeven op Schiphol aan te komen. Een welbestede week: de populariteit van de bloemenmeisjes in Glasgow is groter gebleken dan die van de andere Nederlandse sterren, die ter gelegenheid van de Nederlandse week naar Glasgow waren gekomen. De Schotten konden ter gelegenheid van dit evenement ook „Miss World" bewon deren. De Amsterdamse Corinne Rotschae- fer, werd samen met een aantal Neder landse mannequins van de modeontwer per Dick Holthaus verwelkomd door een grote groep officiële personen. De Schot ten bleken merkwaardigerwijs niet zó on der de indruk van 's werelds schoonste te zijn. De vrouwen.hadden vanzelfsprekend meer belangstelling voor de modecrea ties. De bloemenmeisjes zijn elke morgen te Advertentie PRETTY-FORM B.H.'s en STEP-INS RIJKSSTRAATWEG 127 Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben de Provinciale Staten voorgesteld aan de n.v. Drukkerij De Spaarnestad te Haarlem te verkopen de percelen aan de Nieuwe Gracht 43 tot en met 49, waarin de Provinciale Waterstaat thans gevestigd is. Deze dienst vertrekt in de toekomst naar de Zijlweg, waar op het ogenblik een nieuw pand in aanbouw is. De koopsom bedraagt 350.000. zien geweest op Saint George Square, op andere punten in de stad en in de grote warenhuizen. In Coplands warenhuis wer den de meisjes verrast met een grote lap Schotse stof voor een rok, nadat zij het personeel en de bezoekers bloemen had den opgespeld. Gisteren bezochten de meisjes de mode show van Holthaus alsmede een zieken huis met duizend bedden. Des avonds was er in de City Chambers, het stadhuis van Glasgow, een grote afscheidspartij, die door de organisatoren van de Hollandweek aan Glasgow werd aangeboden als dank voor de hartelijke ontvangst van de Ne derlanders. Honderden gasten waren hierbij aanwe zig. Tijdens de toespraken in de grote As sembly Hall besteedde de burgemeester van Glasgow, mevrouw Jean Roberts, veel aandacht aan de bloemenmeisjes, wier charmante verschijning naar haar mening de beste propaganda van Holland is ge weest. Zij bracht hulde voor de wijze waarop de meisjes zich de gehele week van haar taak hadden gekweten. Eén van de meisjes overhandigde haar een pop, een bloemenmeisje voorstellende. Vanmorgen hebben de Haaxdemse gasten nog een aantal warenhuizen bezocht. Ook woonden zij de voetbalwedstrijd tussen Sparta (Rotterdam) en Glasgow Celtic bij. Een drukke week, die veel succes heeft gebracht, is daarmee voox'bij, Een Haarlemse bloemenzaak heeft zes grote manden met px-achtige bloemen ge reed staan, die vanmiddag per vliegtuig naar Parijs verzonden worden, w ar zij fleur zullen geven aan d'e topconferentie van de Grote Vier. De bloemen zijn namens het Produktschap voor Siergewassen be steld en worden uit naam van de Neder landse bloemisterij aangeboden. Twee grote manden zijn bestemd voor de con ferentiezaal en vier kleinere voor de ap partementen van Eisenhower. Kroesjtsjev, Macmillan en De Gaulle. Men hoopt, dat deze fraaie vex-siering het welslagen van de topconferentie zal bevordex-en. Aan de Rijksuniversiteit in Leiden is ge slaagd voor het cand. ex. Ned. i-echt de heer H. M. de Jong Schouwenberg (Aer denhout). f

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 7