Adenauer acht kans op ontspanning aanwezig Landbouw mag niet bij andere bedrijfstakken ten achter komen DISCUSSIE IN DE S.E.R. OVER PRESSIEGROEPEN Dagblad- abonnees Marcel Marceau met nieuwe „Bip"-creaties Engeland betreurt Noors besluit over visserijzone Landbouw en middenstand zouden in alle commissies willen zitten Minister signaleert gevallen van onwettige huurverhogingen Onweer richt schade aan in Limburg én Ontwapening zou mogelijkheid openen voor akkoorden over oostergrenzen Wereldraad zendt open brief aan Grote Vier Sociaal-economische commissie EEG Nederlaag voor Labour bij gemeenteraadsverkiezing Spoorongeluk bij Hamburg: vele gewonden Ferdinands belevenissen Zondag bidstond voor het slagen der topconferentie Norstad in de politiek? Vervolg Zaken-annonces van pag- 14 ZATERDAG 14 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Het sociaal-economisch comité van dc E.E.G. heeft zijn visie gegeven op de ont- werp-voorstellen van de commissie der E.E.G. voor een gemeenschappelijk land bouwbeleid. In de voorstellen der commis sie dient, naar het sociaal-economisch co mité meent, er dc aandacht op gevestigd te worden dat de relatieve waarde van de landbouwinkomsten op funeste wijze achterblijft bij de inkomsten uit andere beroepen, als de prijzen van landbouwpro- dukten voortdurend sterker omlaaggaan of de kosten sterker stijgen dan de produc tiviteit in de landbouw toeneemt. Ook is die achterstand er als. bij ge lijke inspanning, de verhoging der pro ductiviteit in andere bedrijfstakken een grotere stijging van winsten en lonen mo gelijk maakt dan in de landbouw, zoals dat nu het geval is. Een jaarlijks op te stellen „balans" zou een vergelijking mo gelijk moeten maken van de ontwikkeling der levensvoorwaarden in de landbouw met die in andere beroepsgroepen. Structuurbeleid, markt- en prijsbeleid, handelspolitiek en sociaal beleid zijn alle vier even noodzakelijk en van elkaar af hankelijk, zo meent het comité. Vermeden moet worden dat bij de uitvoering van de gemeenschappelijke landbouwpolitiek aan een of meer van deze elementen slechts een ondergeschikte rol wordt toegedacht. Structuurpolitiek zou, behalve overheids- acties, ook individuele en gezamenlijke acties van de landbouwers zelf moeten sti muleren. In de voorstellen zal rekening moeten worden gehouden met de onderlin ge samenhang van de markten voor ver schillende landbouwprodukten. Er zullen zodanige prijsverhoudingen moeten wor den geschapen dat het evenwicht tussen de verschillende produkties de verschillen de ondernemingsvormen en de verschillen de gebieden gewaarborgd is. Er zal een harmonisatie tussen de agra rische en de niet-agrarische arbeidsmarkt moeten worden overwogen, die ertoe kan leiden dat uit de landbouw afkomstige ar beidskrachten, naarmate zij tengevolge van technische ontwikkeling en produktivi teitsverbetering beschikbaar komen, pro- duktief emplooi vinden in andere sectoren. Het toneel van het Theater Carré te Amsterdam is enorm groot. Op dat to neel, zonder decors, zonder orkest, zonder fraaie kostuums, zonder lichteffecten heeft gisteravond Marcel Marceau uren lang een volle zaal ademloos geboeid. Om kwart over elf rezen alle 1800 toe schouwers overeind om het eenzame wit te figuurtje op die enorme Bühne een ova tie te brengen zoals Amsterdam slechts zelden beleeft. Na een afwezigheid van drie jaar staat Marcel Marceau weer op de planken in Nederland. Wij twijfelen er niet aan of hij zal tijdens zijn tournee door ons land evenals gisteravond overal uitverkochte huizen treffen en wij kunnen ons niet voorstellen dat iemand zich teleurgesteld zal voelen na de sensatie van Marceau's optreden te hebben beleefd. Marcel Marceau heeft twee medewerkers meegebracht, die naast de voortreffelijke tableaus waarmee Marceau's nummers worden aangekondigd, zelf twee scènes brengen: de Fransman Pierre Verry en de uit Amsterdam afkomstige Will Spoor. Wij hebben genoten van hun „Siamese Tweeling", maar hun werk kan niet tip pen aan dat van hun leider en leermees ter. Marceau's „Bip"-creatie is uitgebreid met een aantal nieuwe figuren, die in het programma na de pauze hoogtepunten zijn zoals „Bip" als leraar plantkunde, „Bip maakt zeereis" en „De maskermaker". Marceau blijft tot en met zondag in Am sterdam. Vervolgens komt hij onder an dere in Den Haag op 16 en 17 mei, Hil versum 21 mei, Haarlem 24 mei, Rotter dam 26 mei, Groningen 27 mei, Arnhem 28 mei, Enschedé 29 mei, Leeuwarden 30 mei en Utrecht 31 mei. Omschakeling en migratie zal mogelijk moeten zijn zonder nadeel voor belangheb- ben. Gezrogd zal moeten worden voor een blijvende samenhang tussen het structuur beleid en het sociaal beleid, met name door een coördinatie der werkzaamheden van het sociale fonds, de Europese inves teringsbank en het fonds voor structuur- verbeterin. In de voorstellen zal moeten worden vastgelegd dat voor de produkten, waar voor richtprijzen bestaan, de sluisprijzen zodanig worden gesteld, dat de marktprij zen in de buurt liggen van de richtprijzen. Rekeing zal moeten worden gehouden met het feit dat er een samenhang be staat tussen de landbouwproduktie en de agrarische veredelingsindustrie. Bij het leggen van heffingen op agrarische grond stoffen en bij andere maatregelen de im port betreffende, zullen voor de verede lingsindustrie de normale concurrentie voorwaarden ten opzichte van derde lan den moeten zijn gewaarborgd, zowel bin nen de gemeenschap als op de buiten- markten. De individuele en collectieve initiatieven, die de producenten en hun organisaties, de veredelingsindustrie en de handel kun nen nemen om de marktorganisatie-maat regelen op nuttige wijze aan te vullen, dienen op hun juiste waarde te worden geschat. Als hoofd-doelstellingen voor het sociaal beleid, die in de voorstellen dienen te wor den opgenomen, noemt het sociaal econo misch comité onder meer, dat boeren en landarbeiders hun kinderen algemeen en beroepsonderwijs kunnen laten volgen, dat gelijkwaardig is met wat andere lagen der bevoling krijgen, dat jonge boeren en land arbeiders, die zich zelfstandig in de land bouw willen vestigen, een werkkring bui ten de landbouw willen zoeken of zich binnen de landbouw willen heroriënteren, daarbij geholpen worden, dat op leeftijd gekomen boeren en landarbeiders zonder bezwaar de uitoefening van hun beroep kunnen staken. LONDEN (Reuter) De Britse rege ring heeft vrijdagavond verklaard het be sluit der Noorse autoritcictn. om voorbe reidingen te treffen voor de invoering van een visserijzone van twaalf mijl ..buiten gewoon te betreuren, omdat dit werd ge nomen voordat het mogelijk was geweest hierover van gedachten te wisselen". Een woordvoerder van de federatie voor de Britse trawlervisserij verklaarde vrij dagavond het Noorse besluit „zeer ern stig" te achten. Hij zei dat het invloed zou hebben op de operaties van alle 235 bij de federatie ingeschreven trawlers, die de „verre visserij" beoefenden. De federatie meent dan ook, dat dc Brit se regering deze kwestie met de Noorse autoriteiten moet opnemen. „Door het invoeren van een viss'erijzone ter breedte van twaalf mijl zou Noorwe gen vrijwel uitsluitend de beschikking krijgen over het gehele viswater langs zijn kust, daar zijn aangrenzende zeebo dem op sommige plaatsen tot twaalf mijl uit de kust reikt", aldus de woordvoerder. Bij de rondvraag van de in het ge bouw van de S.E.R. gehouden openbare vergadering van de Sociaal-Economische Raad heeft de heer De Heij, plaatsver vanger van het lid de heer Kriellaars, zich, naar hij zei tot zijn spijt, genood zaakt gezien vragen te stellen naar aan leiding van hetgeen de algemeen secre taris van de S.E.R.. de heer Hub. L. Jan sen. blijkens een verslag in een dagblad (De Tijd-Maasbode) in een lezing voor een honderdtal studenten van het Neder lands Opleidings Instituut voor het Buitenland zou hebben gezegd over pressiegroepen. Blijkens het verslag heeft de heer Jan sen daar medegedeeld: „Wezenlijk voor het optreden van de pressiegroepen achtte de heer Jansen het feit dat zij zich regel matig laten leiden door prestige-overwe- gingen. Dit blijkt met name bij het be mannen van de S.E.R.-commissies. Land bouw en middenstand verlangen in die commissies altijd één of meer zetels, ook wanneer het commissies betreft die hun Londen (Reuter) Bij de verkiezingen die donderdag voor een deel der gemeen teraden van Engeland en Wales gehouden zijn heeft Labour de ernstigste nederlaag bij plaatselijke verkiezingen in de laatste jaren geleden. De uitslagen zijn: Conservatieven: 409 zetels gewonnen, 20 verloren, 37 nieuwe zetels. Labour: 23 gewonnen, 493 verloren, 10 nieuwe zetels. Liberalen: 64 gewonnen, 13 verloren, geen nieuwe zetels. Onafhankelijkcn: 79 gewonnen, 49 ver loren, 7 nieuwe zetels. Labour heeft in achttien gemeenteraden zijn meei-derheid verloren. De Conserva tieven kregen de meerderheid in dertien gemeenteraden waar dit nog niet het geval was. In geen enkele raad verloren zij hun meerderheid. HAMBURG (AFP) Een sneltrein uit Lübeck is vrijdagavond even voor midder nacht op het station van Hamburg inge reden op een stilstaande trein waarbij zeventig mensen verwondingen hebben op gelopen. Van ongeveer tien gewonden is de toestand ernstig; twee van hen ver keren in levensgevaar. De stilstaande trein was een extra trein met personeelsleden van een verzekeringsmaatschappij die een uitstapje hadden gemaakt. Alleen de ach terste wagon van deze trein en de locomo tief van de sneltrein werden zwaar be schadigd. eigen belangen nauwelijks of niet raken". De heer De Heij heeft nagegaan dat de landbouw in acht van de zestien commis sies die de S.E.R. kent is vertegenwoor digd. In al die commissies is de land bouw naar zijn mening terecht vertegen woordigd. Inplaats van vermindering van het aantal vertegenwoordigers van de landbouw ziet dc heer De Heij de gerede mogelijkheid voor uitbreiding (gelach). De voorzitter merkte op dat hij niet in de gelegenheid is geweest de uiteenzettin gen van de heer Jansen te volgen. Overigens is het zo, aldus zeide de voor zitter verder onder meer en hij wilde dit bepaald geenszins opgevat zien als een ver wijt aan de pers, dat men, als men een rede aanhoort of in tekst voor zich ziet. een andere indruk daarvan kan krijgen dan als men een samenvatting van die rede in een persverslag leest. Het accent in een persverslag kan gemakkelijk op een andere plaats komen te liggen dan de spreker bij het uitspreken van zijn tekst heeft bedoeld. Het gaat daarom, naar de mening van prof. Verrijn Stuart, niet aan een spreker te atta queren op grond van hetgeen in een pers verslag wordt medegedeeld. Prof. Verrijn Stuart ried daarom de heer De Heij aan in de nodige rust kennis te nemen van de tekst van de rede van de heer Jansen. Geen der andere leden van de raad mengde zich in de discussie. II u uradviescom missies beslissen niet „automatisch" Uit mededelingen en persberichten heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, de lieer Van Aartsen, ver nomen dat een aantal verhuurders op of kort na 1 april de huurprijs van wonin gen, waarvan de huurprijs op 31 maart beneden de bij de wet vastgestelde grens lag, (weekhuur van 9 of lager), hebben verhoogd. Deze handelwijze is in strijd met de Huurwet, aldus de minister in zijn ant woord op schriftelijke vragen van het C.P.N.-Tweede-Kamerlid Borst. Deze heer Borst had voorts gevraagd, of het de mi nister bekend was, dat de Huuradviescom missies aan de huiseigenaren „desge vraagd automatisch toestemming verlenen deze huren met 20 percent te verhogen, als de desbetreffende huurders daartegen niet binnen een bepaalde termijn nadrukkelijk en schriftelijk bij de Huuradviescommis sies protesteren". Hierop antwoordt de minister, dat deze gang van zaken in overeenstemming is met het Huuradviescommissiebesluit. Zij geld overigens niet alleen ten aanzien van de verzoeken van verhuurders om alsnog een huurverhoging goed te keuren, maar evenzeer ten aanzien van de verzoeken van huurders om, gelet op de toestand, waarin hun woning verkeert, een rechtens toegepaste huurverhoging ongedaan te ma ken. De twee Nederlandse officieren die door president Eisenhower onder scheiden zijn met het „Legion of Merit", hebben gisteren uit handen van ambassadeur Philip Young in Den Haag de versierselen van deze orde ontvangen. Na de uitreiking feliciteert de heer Young de beide begiftigden. Het zijn luitenant-kolonel J. M. Ver. meijs (rechts) en kolonel J. Rothuizen (midden). Tijdens een hevig onweer dat gistermid dag boven de Limburgse gemeente Ge leen en Spaubeek woedde, is de bliksem ingeslagen op de ondergrondse kabel van het telefoonnet bij het gemeentehuis van Geleen, waardoor deze kabel doorbrandde en 't in- en uitgaande telefoonverkeer van gemeentehuis, politie en brandweer ge blokkeerd werd. Door deze blikseminslag werd tevens de luchtalarminstallatie van de gemeente in werking gesteld. Nadat de sirenes tien minuten lang geloeid hadden, slaagde de B.B. erin deze tot zwijgen te brengen. De tunnel die de verbinding vormt tus sen het centrum van Geleen en dc Staats mijn Maurits, kwam door de zware regen val blank te staan, evenals de bloemen markt de Lindenheuvel-Geleen, dc Kloos terstraat en de Mijnweg. In Oud-Gelecn was het een ware bandjir, waarbij het water verscheidene woningen aan de voor kant 'binnenstroomde en aan de achter kant weer verliet. De tunnel te Spaubeek stond eveneens verscheidene uren onder water. Spoorbaan verzakt Door hevige regenval is gisteravond om half zes ten noorden van het station Spau beek (L) de bazaltlaag van dc spoorbaan naar Sittard gedeeltelijk verzakt. Door dat personeel van de afdeling weg en wer ken ter plaatse aanwezig was, kon het herstel van de baan onmiddellijk ter hand worden genomen. Tegen zeven uur konden de treinen weer passeren, zij het met matige snelheid. Bij een zeer zwaar onweer boven Schoon hoven en Berg-Ambacht is gistermiddag te half vijf de bliksem geslagen in een stenen landbouwschuur van de landbou wer- Peters aan de Lekdijk. Wegens- het gevaar, dat de nabij staande boerderij liep, moest de Bergambachtse brandweer de hulp inroepen van de Schoonhovensc brandweer. Gezamenlijk wist men het vuur te beperken tot de schuur, die echter ge heel uitbrandde. Boerderij uitgebrand Tijdens een hevig onweer, dat zich gis teravond boven de Maaskant ontlast heeft, is dc bliksem tweemaal ingeslagen. De eerste maal werd een nog niet bewoonde bungalow van het recreatie-oord „Herper- duin" in de bossen van de gemeente Ra- venstein getroffen. Het huisje brandde uit. 39 in de nabijheid staande bungalows ble ven onbeschadigd. Ook kon bosbrand wor den voorkomen. De tweede maal sloeg de bliksem in een boerderij in de gemeente Nuland. be woond door de gezinnen van de gebroe ders I. en J. Hanegraaf. De boerderij brandde geheel uit en van de inboedels kon niets worden gered. De brandweer stond aanvankelijk machteloos wegens watergebrek. Toon een neveltankspuit werd ingezet, had net vuur reeds te ver om zich heengegrepen. De boerderij was tegen brand verzekerd. Op de vraag, of door deze gang van za ken vele huurders het slachtoffer zullen worden van dit „wie-zwijgt-stem-toe" be leid, herinnert de minister aan het be paalde in artikel 20a van het Huuradvies- commissiebesluit. Ingevolge dit artikel wordt de huurder van een woning van wege de huuradviescommissie in kennis gesteld van het feit, dat de verhuurder die commissie toestemming heeft verzocht, de algemene huurverhoging alsnog toe te passen. Daarbij wordt uitdrukkelijk onder de aandacht van de huurder gebracht dat hij een maand de gelegenheid krijgt schriftelijke bezwaren in te dienen tegen een zodanige huurverhoging en dat, indien hij dit niet doet. het verzoek van de ver huurder zal worden ingewilligd. De minis ter heeft een exemplaar van een zodanig bericht bij zijn antwoord gevoegd. Hij ver wacht dan ook niet, dat vele huurders het slachtoffer zullen worden van het door de heer Borst genoemde „wie-zwijgt-stem- toe-belcid". De minister acht hst dan ook niet nood zakelijk, aan de huuradviescommissies voor te schrijven dat verzoeken door huis eigenaren om 20 percent huurverhoging voor woningen, waarvan de huren bene den de eerder genoemde grens liggen, pas mogen worden afgehandeld na een ambte lijk onderzoek naar de onderhoudstoestand en eventuele gebreken van de betrokken woningen. willen weten wat er te koop 1» ln de wereld, in het land. In de omgeving In uw winkel I (Van onze correspondent in Bonn) „Mijns inziens bestaan cr op het belang rijkste gebied, dat van de ontwapening, mogelijkheden om tot een resultaat op dc topconferentie te komen. Een overeen komst is evenwel alleen te bereiken wan neer ook de Sovjet-Unie bereid is conces sies te doen" aldus de Westduitse bonds kanselier Adenauer in een rede die hij gis teravond voor de Westduitse televisie hield. Adenauer verwacht overigens geen enk- kele vordering bij dc oplossing van dc Duitse kwestie. Hij meent dat het tot een ernstige crisis kan komen als de Russen te Parijs hun eisen met geweld willen verwezenlijken. Slechts door eenheid en standvastigheid kan men dan zijns inziens zo'n crisis te boven komen. GENcVE (UPI) De Wereldraad van Kerken heeft de Grote Vier in een open brief meegedeeld, dat cr zondag in de bij dc Wereldraad aangesloten kerken overal ter aarde gebeden zal worden voor het slagen van de topconferentie. In de brief wordt de grote vier voorts gevraagd „duidelijke en niet mis te ver stane directieven" te verstrekken om dc ontwapeningsconferentie in Genève weer op gang te krijgen en de „weinige be langrijke meningsverschillen" weg te ne men, die een verdrag over een verbod van kernwapens nog in de weg staan. Zelfs indien de Duitse en Berlijnse kwes ties niet opgelost worden in Berlijn, aldus de brief, zal de topconferentie toch een vooruitgang betekenen, als zij een ver slechtering van de toestand verhindert. Aangaande een verbod van kernwapens wordt in de brief gezegd, dat deze naast een zegen ook een bedreiging voor de mensheid zal zijn. „als de landen voort gaan met het maken van nieuwe kernwa pens. zonder zich te onderwerpen aan con trole". „Elke overeenkomst inzake het be ëindigen van de proeven met kernwapens maakt de eis te dringender, dat er een eind komt aan de produktie, als onderdeel van een wijder ontwapeningssysteem, voorziend in verificatiemiddelen". Ten slotte verklaart de Wereldraad dat voor een goed functioneren van vreedza me coëxistentie nodig is, dat alle partijen open staan voor de wegen, die een vreed zame wedloop kunnen vergemakkelijken. Opmerkelijk was in Adenauers vrij kor te rede dat hij tot driemaal toe een toe speling maakte op gedachten of verlan gens in de communistische landen waarop het Westen zou kunnen voortborduren. „Er broeit iets achter het ijzeren gordijn", zou men uit de volgende opmerkingen van de bondskanselier kunnen opmaken: 1. Adenauer houdt het niet voor uitge sloten dat de Russische leiders werkelijk aan een verlangen van het Russische volk tegemoet komen wanneer zij verklaren dat zij de internationale toestand willen ontspannen en de verhoudingen willen nor maliseren. 2. „Men weet ook," aldus Adenauer „dat enige Russische politici het regime van Ulbricht (de agressieve, stalinistische lei der in Oost-Duitsland) als een wezenlijke hindernis naar de door hen gewenste ont spanning zien." 3. „De bondsregering heeft alle grens problemen met haar westelijke buurlan den en zij waren tamelijk moeilijk vreedzaam via vrije overeenkomsten op gelost. ^Datzelfde zal ook in het Oosten ge beuren"'wanneer wij vrij met onze ooste lijke buren, die evengoed als wij Europea nen zijn, onderhandelen kunnen om ge meenschappelijk een permanente vrede te vestigen waarin allen ik herhaal: allen vrij van vrees de vruchten van hun arbeid kunnen genieten." aldus Adenauer tenslotte. Hiermee doelde hij ongetwijfeld op Polen en Tsjechen en op de mogelijk heid van een overeenkomst van een vere nigd Duitsland met Warschau en Praag over het Sudetenland en de Oder-Neise- grens, gelijk Bonn, na moeilijke onderhan delingen, tot een akkoord is gekomen over een reeks grenskwesties met Nederland, België en Frankrijk. MUNCHEN (UPI) Volgens de Ame rikaanse zender in West-Duitsland (AFN) heeft een radiostation te St. Paul in de Verenigde Staten bericht dat vice-presi dent Richard Nixon een afgezant naar ge neraal Lauris Norstad, commandant van de NAVO-strijdkrachten, heeft gestuurd, om Norstad over te halen zich komend najaar republikeins kandidaat te stellen voor de Amerikaanse Senaat, als tegen stander van de Democratische senator Humphrey uit Minnesota. Een assistent van Norstad heeft ver klaard dat hem hiervan niets bekend is. Norstad bevindt zich in een hospitaal te Mnchen. Hij heeft een lichte hartaanval gehad en verwacht wordt dat hij enkele I weken in hot ziekenhuis zal moeten blijven. TER OVERNAME AANGEBODEN: Op pr. stand Haarlem in HUURHUIS (overname huur is mogelijk ad f 1272.— p. jaar). Prima inger. en onderh. Ind JO.kapri... ke.uk.. §erre. irtger. badk.. 7 vaste wast.. 2 we's. Gas-centrale-verwarming. Div. bedrijfsverg. aanw. Difalorha vereist. - In vol bedrijf, waardoor koper dadelijk in het genot treedt van ruime inkomsten. - Koopprijs van de GOODWILL met inventaris, aankleding, gas-centrale- verw.-installatie, sanitair, etc. (excl. enig privé meubilair) totaal slechts: f 25.000.—. Bevr.: MAK. KANT. J. W. G. DROSTE - HAARLEM Ged. Oude Gracht 67 - Telefoon 10398 To koop aangeboden CONSUL '57. in prima staat van onderhoud, met radio en kachel. Garage J. v. d. Klooster, Fr. Halsstraat 33, Teelfoon 55799. RADIO- EN T.V.-reparaties aan huis. Tel. 14335. H'lem. Noteer 't. ..ONS HUIS", Zijlstraat 18, voor matrassen, led., meu belen. gordijnen, tap., be kleding. enz. Tel. 11078. Alle rep. SIMCA RONDE. JAWA TWIN. 350 cc. Overbildtweg no. 44. Santpoort-N. Te koop gevraagd GEERTS KOOPT EN VERKOOPT inboedels, antiek, meu bilair uit opoe's tijd. Perzische tapijten, oud kristal, klok- kenstellen, goud en zilver, tegen de bekende hoge prijzen a contant. Geerts - sinds 1913. Taxatie - Tel. 15602 - 14672 - Expertise. Ged. Oude Gracht 34. nabij Postkantoor. BROEKMAN BETAALT VEEL GELD voor hele oi ged. inboedels, noten of mah. meubelen, tapijten, antiek, koper of tinwerk, porselein, kristal enz. enz. Doelstr. 5. Tel. 10794. VOOR TIMMER- of metsel werk. Gen. Cronjéstraat 12a. telefoon 54071. TUINONDERHOUD. Hier in Haarlem woont een man, die uw tuin verzorgen kan. Maakt u nu niet overstuur, want wij zijn beslist niet duur. Uw tuinman, die is gauw besteld, als u 1.7.3.6.3 in Haarlem belt. Van SPIRAAL lot WENTEL- BED. Beter dan goedk. nieu we. Tamarindestr. 6. T. 56276 OUDEN VAN DAGEN tot 85 jr. die niet of te laag ver zekerd zijn voor begrafenis of crematie, kunnen tegen lage premie verzekerd wor den. Br. met leeftijd: D. van Zomeren. Duvenvoordestr. 11. Haarlem. BOEKHOUDER heeft nog enkele uren beschikbaar v. uw administratie en belas tingzaken. Bi', no. 2824. LUXE VERHUUR: Opeis 1960, allr. verz. J. v. d. Lubbe. Sophiastraat no. 25, telefoon 10002. WIT - REPARATKEWERK gevraagd door stukadoors- bedrijf. telefoon 12955. LAAT UW wit- en repara- tiewerken opknappen dooi de vakman. Vraag vrijblij vend prijsopgaaf. Br. no. 2835 Te koop gevraagd Steinway of Bechstein VLEUGEL of ander klasse instr. Aanb. no. 2882. bur. van dit olad. BOEKEN. Atlassen. Encycl. In- en verkoop. Vrij entree. Gé Verboom. KI. Houtstraat 60. Haarlem. Telefoon 19732. GOEDE ROMANS, kinder boeken. kunstboeken, etc. te koop gevr. door boekhandel H. de Vries. Ged. Oude Gracht 27. INKOOP. Verkoop, ruilen, huurkoop. Radio's, bandre corders. pick-ups. grammo foonplaten. T.V. enz. Onder garatnie. J. v. d. Mije. Am sterdamstraat 20. Telef. 17601 VELLEMAN KOOPT In boedels, antiek, mahonie stoelen, kristal, porselein, zilver, etc. voor hoge prijzen. Gratis taxatie. Expertise. Alleen gevestigd: Zijlstr. 62, Telefoon 14637. Diversen AUTOMOBIELFIN ANC. Bij overlijden gedurende finan ciering zijn geen verdere termijnen verschuldigd. Potgie terstraat 64. Tel. 20358. ook 's avonds. MAAKT U ZICH GEEN ZORGEN OVER UW IIAAR. Bij Maison Trieny (med. gedipl. haarkundige. levens haarspe- cialiste) is hel in goede handen. Voor f 12.50 al een bijz. mooie permanent. Gegar. zonder kroes. Gr. I-Ioutstr. 26rd„ recht t.o. Anegang boven la. Vogelzang. Telefoon 17856. 20®/KORTING op alle sloomgoederen, mits gebracht en gehaald aan onderstaande adressen. Chemische Wasserij en Ververij Keyser, Lorentzplein 25. Soendaplein 37, Duven- voordestraat 68; Binnenweg 43, Heemstede; Bloemendaalse- weg 80. Bloemendaal. UW TUIN GOED VERZORGEN is een zaak van vertrouwen in de erkende vakman. Laat u niet misleiden. Het bekende adres met meer dan 25-jarige ervaring en de naam. Lubbers tuinbouwbedrijf Haarlem. Tel. 16191, Kruistochtstraat 32. Rietmatten en alles voor de tuin. NAAISTER maakt jurken rokken, blouses, ook knoops gaten. Dj. v. d. Wal. Hert zogstraat 7 rood. Gaat U een CARAVAN hu ren of kopen? Voor een goed advies naar Olivier Camping Cars. Vijverlaan 1, Sassen- heim. Telefoon 02532-7072. DAF- en V.W.-VERHÜUR. Nieuwe modellen. Garage De Haan. Twijndcrslaan >5, Tel. no. 13.300. METSELAAR b.z.a. voor alle voork. werkzaamh.. zeer bill. pr. Brieven no. 2872. W7T OVERTREKKEN uw markiezen en rolsehermen. Binnenweg 17. Heemstede. BEDDEN VERTIJKEN t 10. ƒ15. Stofferen. Tel. 18031. v. Oosten de Bruynstraat 1. KAMPEREN? Nw. 4-pers. bung.-tent te huur van nart., bill. pr. Brieven no. 2873. AUTO HUREN, groot of klein moet U bij Van Èijkeren zijn. Diverse merken w.o. V.W. en Opel Rekord. Teylerstr no. 2. telefoon 13577. VERBOUWINGEN - BUR GER WERK gevraagd door aannemersbedr. Br. no. 2866. KREDIETEN voor meubelen en woningtextiel rechtstr. van fabriek. Zeer soepele betaling. Geheimh. verze kerd. Vraag vrijblijvend in lichtingen. Brieven postbus 251. Rotterdam. Uitsl. de allern. OPELS 1960. Verhuur z. ch. J. v. d. Lubbe, Sophiastraat 25, Telef. 10002 Voor TROUWRI.TDEN Taxi 13.000 Plein 33 Haarlem. 3 lijnen. 13.000-17.000-18.000. VOLKSWAGENVERHUUR Luxe en Busjes model 1960. Taxi 13.000. Plein 33. H'lem. VERHUIZEN O. Feitsma. Lading verzekerd. Saenre- damstraat 9. nieuw telefoon nummer 54100. MULLER en v. d. LANDE. verhuizers emigratie emoal- leurs. expediteurs, levering kisten, inboedelsbew. Nieuwe Raamstr. 6. Tel. 11423-18656. AÜTOVERHUURBEDR. I)E GROOT: Nieuwe Opeis Re kord, Kapitan. Erkend Bo- vagbedr. Allrisks verzekerd. Timorstraat 163. Tel. 61475, Roerdompstr. 31. Tel. 56471. WIJ TYPEN uw korrespon dentie Nederlands. Neder lands-Duits. Duits-Neder lands. Ook voor ander tvp- werk een snelle en korrekt' afwerking. Van Loghcnrsli 9 hs.. Haarlem (Parkwijk). ZAGEN VIJLEN en zetten ƒ1,H. W. Wilms. Genc- stetstraat 62 telefoon 16.'86 TUINGROND, grint, gras tegels, enz. Gen. Cronjé straat 12. telefoon 54071.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 8