Neo- Silvikrin PeektCloppenbnrg 3 Kroesjtsjev zou niet vrij zijn om te handelen r r Sportshirts Amerika geeft niet Eisenhower maar Kroesjtsjev de schuld Wereldwijd proef alarm voor de Amerikaanse strijdkrachten WERELDNIEUWS Van dag tot dag Top^acteiuir Sjah van Perzië vertoeft een week in Oostenrijk Bemiddelaar Macmillan kon hem niet alleen te spreken krijgen GOUDSWAARD GEEFT SPIONAGE VOOR ISRAEL TOE 0/5 de Niet 12 maar 59 doden bij spoorwegongeluk HIER HOORT HAAR! Begin direct met elke woensdag jongensmarkt Politieke winst valt Democraten in de schoot nu Republikeinse vredesdroom is verstoord Interesse voor industrie studenten en stuwdammen Russische tegenspraak ^praatótoel Officieel bedoeld om verbindingen te controleren Jongensoverhemden, Jacks, Pantalons DINSDAG 17 MEI 1960 Advertentie Er is alle kans dat de thans in Parijs vastgelopen topconferentie de kortste zal zijn die ooit gehouden is. Wie de schuld draagt voor de daaruit voortvloeiende mis lukking is onmiskenbaar duidelijk, nu Kroesjtsjev zelfs een aanvang van de be sprekingen over de oorspronkelijk op het programma staande onderwerpen blok keert met zijn overdreven en koppige eis tot Amerikaanse zelfvernedering. De aanleiding tot deze blokkering, het vliegtuigincident van de U-2, zou tijdens de conferentie gemakkelijk uit de weg kunnen zijn geruimd door tussentijdse en informele besprekingen tussen Kroesjtsjev en Eisenhower, wanneer de Russische pre mier er niet een gigantische propaganda stunt van had willen maken. Zijn houding is die van een gelijkhebber, die het on derste uit de kan wil hebben en daaraan de kansen op een veiliger en vreedzamer wereld opoffert. Propaganda is een gevaarlijk instru ment, wanneer degenen die het voeren, wandelen op de rand van een afgrond. De taktiek van Kroesjtsjev krijgt de allure van een grotesk toneelspel, opgevoerd voor het miljoenenkoppig wcreldpubliek dat ademloos toekijkt en welks applaus aan het einde de grote, voldoeninggeven- de buit voor de held van het stuk zal zijn. De held van het stuk zal misschien zijn applaus krijgen in de volgzame, gedweeë vergadering van de Opperste Sovjet, doch bij de rest van de wereld zal hij het greintje vertrouwen verliezen, dat hij moeizaam had gewonnen door zijn stre ven naar het top-overfeg tegen de weer stand van de westelijke groten in. Dat hij zijn zin heeft gekregen en het dus tot een topconferentie is gekomen, leek eerst een vredesverdienste voor deze volksleider, doch ook deze lauweren heeft hij zichzelf nu ontnomen. Want blijkbaar heeft hij slechts naar de topconferentie gestreefd om er als de morele overwinnaar van daan te kunnen lopen. Zijn hoofdrol van de edele bedrogene, die genoegdoening eist nadat hij als rid der zonder vrees of blaam de gruwelijke kuiperijen van zijn tegenstanders aan de kaak heeft gesteld, is misschien met ta lent ten tonele gevoerd, doch als men hem na het stuk in zijn kleedkamer zou zien, zou de glorie danig verbleken. Want daar laat hij zijn masker vallen en blijkt hij niets meer of minder dan de comediant, die zelf met veel vaardigheid dezelfde euvelen bedrijft als die waartegen hij met zoveel acteursgaven tekeer ging. Én voor dit absurde spektakelstuk moet de ganse wereld bevreesd de adem inhou den alle mensen moeten het verslag er van als het belangrijkste nieuws beschou wen en uitspellen. En allen moeten het hoofd buigen in afwachting van de slagen, die hun dagelijkse veiligheid kunnen tref fen: zo spéélt 'n man met de massa, die hij als zijn figuranten beschouwt. Zouden wij eigenlijk niet liever het toneel de rug toe keren en overgaan tot de werkelijk be langrijke dingen van ons bestaan, zolang daar in Parijs geen tekenen van serieuzer arbeid rijzen? Advertentie Herstel uw haargroei! Begin er terstond mee. Voedt uw haar via de wortels met Neo-Silvikrin, de enige biologische haarvoeding, die alle 18 opbouwstoffen voor het haar bevat in overeenstem ming met de leer van Sir Fred. Hopkins, Nobelprijswinnaar voor Chemie. Reeds miljoenen men sen over de gehele wereld her wonnen hun jeugdig uiterlijk, levensgeluk en zelfvertrouwen na een succesvolle kuur met Neo-Silvikrin. Kuurflacon f7,60. Kuurflacon f7.60 Voor de dagelijkse haarverzorgitig is er Silvikrin- Lalion (met of zonder vet 1.70 - 3.30 met korte mouw, in kleurige fantasiedessins speciaal verlaagde J. M. prijs leeftijd 5 jaar kleine stijging per moot. (Van onze correspondent in de V.S.) Kroesjtsjev moet zich geen illusies maken: Amerika zal hem en niet Eisen hower er de schuld van geven indien de topconferentie mislukt. Het beleid van dc Amerikaanse regering is de laatste weken riskant en ontactisch geweest, doch dat alleen behoefde voor Kroesjtsjev ger#.i reden te zijn geweest de koers radicaal te wijzigen en een sensationele mislukking nabij te brengen. Over Kroesjtsjevs bewfeggredenen zal de komende weken nog veel gespeculeerd worden. De eerste reactie te Washington was, dat men zal moeten afwachten in hoeverre Kroesjtsjev het buitenland er van zal kunnen overtuigen, dat Amerika vlak voor de topconferentie de kansen op inter nationale toenadering heeft getorpedeerd. In elk geval staat vast, dat hij die visie niet in Amerika aan de man heeft kunnen brengen. De leiders van beide partijen in het Congres verklaarden gisteren onmid dellijk, dal Kroesjtsjev kennelijk niet wenst te onderhandelen. Vooral nu Kroesj tsjev de Amerikaanse president aanvalt, zullen de Democraten het Republikeinse bewind niet afvallen en partij kiezen voor (Van onze correspondent in Wenen) Gistermiddag is de Sjah van Perzië per vliegtuig in Wenen aangekomen, waar hij door bondspresident Scharf. kanselier Raab, andere leden van het kabinet en door vele diplomaten werd begroet. Latei- verscheen de monarch op het balkon van het hotel Imperial, en begroette honderden Weners die hem toejuichten. Vandaag be zoekt hij de „Spanische Reitschule", de schatkamer in de Hofburg en 's avonds een opvoering van „Don Giovanni" in de Opera, waarna een gala-receptie volgt in het slot Schönbrunn. De sjah blijft een week in Oostenrijk en wil dan voorname lijk de loeomotieffabriek in Wenen, de staalfabrieken van Linz en in Kaprun de stuwdammen ter opwekking van de elek trische energie bezichtigen. De betrekkingen tussen Perzië en Oos tenrijk zijn zeer hartelijk en nauw, niet alleen omdat veel Perzische studenten aan de universiteiten van Wenen en Graz stu deren, maar ook omdat een aanzienlijk aantal Oostenrijkse artsen, ingenieurs en architecten in Perzische staatsdienst zijn. Perzië is van alle staten in het nabije oosten de grootste afnemer van Oosten rijkse locomotieven, staalconstructies en elektrische installaties. N.S.-gift voor vluchtelingen. Het per soneel van de Nederlandse Spoorwegen heeft een bijdrage gegeven van 21.000 gul den aan het Nederlands comité vluchtelin- genjaar 1960. Dit bedrag is door de directie van de N.S. verdubbeld. De N.S. heefl 32.000 personeelsleden, zodat de bijdrage neerkomt op gemiddeld 1.30 per hoofd. de Russische communisten. De Democraten behoeven waarlijk niet onmiddellijk munt te slaan uit de gebeurtenissen van de laat ste weken. Het getij is zeer te hunnen gun ste gekeerd en Kroesjtsjevs sensationele koerswending te Parijs, hoe zorgwekkend deze ook is, kan een kolossaal politiek voor deel voor de Democratische partij beteke nen. Kort geleden zag het er nog naar uit, dat de Republikeinen deze zomer een paar forse slotakkoorden zouden aanslaan van het algemeen geliefde vredesthema, terwijl op de topconferentie een bescheiden begin in de goede richting mogelijk bleek. Op Eisenhowers reis door de Sovjet-Unie kon men dagelijks koek en ei op het menu ver wachten en tegen de verkiezingen zou Eisenhower dan zijn vredesmantel demon stratief om Nixons schouders kunnen leg gen en de hoop uitspreken, dat de trouwe vice-president, die acht jaar lang keurig in Eisenhowers spoor gelopen heeft, de Amerikanen het beloofde land van wereld vrede zou brengen. Deze schone Republi keinse droom heeft Kroesjtsjev wreed ver stoord. Zelfs al zou Macmillan er op het laatste ogenblik nog in slagen, Kroesjtsjev aan de conferentietafel te houden, dan nóg zijn de Republikeinse papieren sterk ge daald. De Russische premier zalzeker niet in de eerste plaats de koers gewijzigd hebben teneinde invloed uit te oefenen op de bin nenlandse politiek van Amerika, doch een indrukwekkende verschuiving in Ameri- ka's binnenlandse constellatie kan het ge volg zijn van Kroesjtsjevs stunt. Nixons vredes-zwemvest, waarin hij betrekkelijk rustig het Witte Huis kon binnendrijven, is plotseling door Kroesjtsjev doorgeprikt. Van nu af aan zullen de Republikeinen hard moeten zwemmen om niet te ver drinken. Hoe stuntelig het beleid van de Ameri kaanse regering de laatste weken is ge weest, bleek gisteren opnieuw te Parijs. De verklaringen van het State Department en Eisenhower zelf hadden de vorige week niet alleen bij de Russen, doch bij een ieder die horen en lezen kan, de indruk gewekt, dat Amerika zou doorgaan met de verkenningsvluchten boven de Sovjet- Unie. Toen de New York Times meldde (zie ons blad van maandag 9 mei), dat Eisenhower opdracht had gegeven deze vluchten ie slaken, werd zulks terstond officieel door de Amerikaanse regering ontkend. Achteraf blijkt dit bericht in hoofdzaak juist te zijn geweest, doch de Amerikaanse regering bleek zolang moge lijk hoog van de toren te blazen. Eisen hower haalde pas officieel bakzeil, toen Kroesjtsjev zich nog grimmiger toonde dan men aanvankelijk verwachtte. Het Amerikaanse volk vernam achteraf, dat voor de Amerikaanse luchtmacht in de Verenigde Staten zelf en overal elders ter wereld zondagavond laat het alarmsignaal weerklonk. De defensieminister, Gates, heeft te Parijs orders voor dit alarm ge geven. Officieel heette dit gedaan te zijn teneinde het wereldwijde verbindings systeem te controleren, doch enig verband met een gevoel van gevaar, dat te Parijs heerste, lijkt waarschijnlijk. Op de Newyorkse beurs gingen de aan delen van raketten- en geleide projectie len-producerende ondernemingen omhoog, toen dit nieuws uit Parijs bekend werd. (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) Eisenhower, De Gaulle en Macmillan zijn vanochtend om tien uur in het Elysée bijeengekomen om zich te beraden over een laatste poging die Macmillan gister avond op gang bracht om de topconfe rentie en daarmee de politiek van inter nationale ontspanning te redden. Macmil lan bezocht, terwijl Eisenhower en De Gaulle in feite de moed al hadden opge geven, gisteravond Nikita Kroesjtsjev. Gedurende anderhalf uur probeerde hij de Russische premier over te halen zijn ultimatieve eis aan Eisenhower te laten vallen. Hij stelde voor het incident met nieuwe verklaringen van Kroesjtsjev en Eisenhower te sluiten en met het werk van de topconferentie te beginnen. Maar het. resultaat van dit onderhoud werd na derhand door Britse delegatiekringen als „niet erg goed" omschreven. Het enige resultaat was dat „het contact met de Russische delegatie nog niet verbroken is". Na de besprekingen tussen de westelijke grote drie vanmorgen zal Macmillan he den vermoedelijk opnieuw Kroesjtsjev ont moeten. Het ziet er inmiddels naar uit dat zelfs in het gunstigste geval de be middelingspogingen van Macmillan niet meer zullen kunnen bereiken dan het uit een gaan van deze mislukte topconferentie op 'n wat minder scherpe toon. die de kans op toekomstig overleg niet helemaal zal afsluiten. Maar in westelijke delegatie kringen rijst meer en meer het vermoe den dat de vraag: „Kunnen wij het ons veroorloven Kroesjtsjev te verspelen"?, al vóór de topconferentie door anderen en wel in Moskou is beantwoord. Men heeft de sterke indruk dat Kroesjtsjev geen vrijheid van handelen meer heeft. Het is volslagen onmogelijk gebleken Kroesjtsjev in enig tête a tête met een westelijk staatsman te krijgen. Ook gisteravond bij het onderhoud met Macmillan was de maarschalk Malinovski, de minister van defensie, van begin tot eind aanwezig En op de persconferenties van alle de legaties viel steeds weer dezelfde vraag: Wat nu? Is de conferentie afgelopen? Gaan de delegaties nou weg? Op al die vragen kwam gisteravond steeds hetzelf de antwoord: wij weten het niet. Wat men wel wist was, dat Macmillan en De Gaulle het alleruiterste doen om de conferentie aan de gang te houden, althans te berei ken dat zij niet op een al te scherpe toon uiteenspat. De Gaulle en Macmillan di neerden samen en om halftien volgde een ontmoeting tussen Macmillan en Kroesjt sjev. PARIJS (Reuter) De functionaris van de Russische ambassade, die mededeelde, dat Kroesjtsjev eventueel morgen naar Oost-Berlijn zal vertrekken, glimlachte toen hem werd medegedeeld dat men in sommige westerse kringen van mening is dat Kroesjtsjev onder krachtige druk staat van het Rode Leger en minister Malinovski om het topoverïeg te staken. ..De politiek van de Russische regering wordt bepaald door het presidium van de communistische partij", zo verklaarde hij. Vakantie in zicht De vakantie-advertenties staan weer bij rijen en rijen in de krant. Ik lees ze altijd met het grootste plezier, om te ervaren dat deze wereld de schoon ste, beminnelijkste en zonnigste aller we relden is. Wanneer ik bedenk dat nog niet eens alle landen, alle hotels en alle reisjes- voor-bijna-niets adverteren, dan kom ik tot de overtuiging, dat er vrijwel niet één stad of dorp ter wereld bestaat, die niet de geringe moeite van een bezoek waard zijn en dat ik, tot nu toe, enorm veel ge mist heb, omdat ik slechts een minimaal gedeelte van al dit schoons met eigen ogen heb aanschouwd. Men denkt zichzelf aardig bereisd, maar dat lijkt er niet op: Van Boekelo tot Bena res, van Colombia tot de Zuidpoolik heb nog maar een snipperschijntje genoten van al hel genot dat deze lieve aarde mij bereiden wil. Iedere dag. die ik thuis zit, is een verloren dag. Terwijl ik naarstig in mijn eigen kamer zit te werken ,had ik beter op voetreis door de Andes of de Ape- nijnen kunnen zijn en in één van de twee miljard beelderige hotelletjes allemaal puntgaaf en bezeten van zorg voor de zwerver mijn bivak kunnen opslaan. In stede van mij per bus van huis naar mijn afspraken te begeven, moest ik maar liever violen laten zagen en zingen en mij inschepen voor een kruis tocht over de zeven zeeën per droomboot: alles en iedereen is daar aanwezig om die droom lot de zoetste werkelijkheid van mijn leven te maken. Hel lezen van alle toeristische adver tenties is. in deze lijd, een dagelijks terug kerend genot voor de welwillende mens: maar er zijn er ook en ik schroom niet te'zeggen, dat ik tot dezen behoor die er scheuten van snerpende pijn in achter hoofd en hartstreek van krijgen: een voudige en verklaarbare jaloezie op allen, die alles zullen zien en van alles zullen genieten, waarvan ik verstoken blijven moet: in al die hotels, in al die bloeiende natuurtaferelen, in alle steden en dorpen die het schoonste op aarde representeren, op alle boten met dekstoelen in de zon, aandragers van de verrukkelijkste spij zen en mooie dames in badpak of fraai avondtoilet, zullen mensen de paradijzige heerlijkheid ervaren, waarvan ik ge speend zal blijven. Want gesteld al, dat ik één van die hart verkwikkende plaatsen zal bezoeken en in één tuin die hotels als een wiegekind vertroeteld zal worden, dan nóg gaan 1.386.516 heerlijkheden mijn neus voorbij. Wanneer ik op één boot de hemelse heer lijkheid zou ondergaan, die de advertentie mij zo gul belooft, dan mis ik toch nog de verrukking van de troetelreis op de drie duizend andere boten, die zonder my de blauwste zeeën doorklieven. Wat ik krijgen kan is altijd slechts een minimale fractie van de ganse reeks van mogelijkheden. Ik blijf maar thuis. Floris Flaneur WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Defensie heeft meegedeeld, dat de minister van Defen sie Thomas Gates, die als adviseur met president Eisenhower in Parijs is, enkele uren voor het begin van de topconferentie een paraatheidsoefening voor alle Ameri kaanse strijdkrachten, waar ook ter we reld, heeft gelast „om de verbindingen te controleren". Op het departement wilde men niet zeggen, waarom het proefalarm juist op dat moment werd gegeven. Het bevel van minister Gates was in algemene termen vervat en het werd aan de stafchefs in Washington overgelaten de juiste vorm van de oefening te bepalen. Men had de oefening geheim willen hou den, maar zij werd bekend doordat enke le bevelhebbers in de Verenigde Staten te levisie, radio en politie inschakelden om militairen van verlof terug te roepen. Zelfs de voorlichtingsdienst van het de partement werd aanvankelijk niet van het proefalarm op de hoogte gesteld. Een woordvoerder van het leger te Was hington heeft gezegd dat er geen perso neel voor sleutelposities op zijn post is ge roepen. Het is telefonisch gelast zich ter beschikking te houden. De strategische luchtmacht heeft, naar gemeld wordt, op enkele bases extra bemanningen voor bommenwerpers laten aantreden. (UPI) Het proefalarm werd na zeven uur ingetrokken. Kennelijk had dit alarm ten doel te onderzoeken hoe snel Eisen hower, wanneer hij in het buitenland is, contact kan opnemen met de strategische luchtmacht en andere onderdelen van de strijdkrachten die over kernwapens be schikken. Uitsluitend de president kan de ze strijdkrachten opdracht geven in actie te komen. Het „routine" alarm gaf onder het Ame rikaanse volk aanleiding tot enige onge rustheid. In Denver (Colorado) had een gezin reeds toevlucht in de schuilkelder gezocht. CAIRO (Reuter) In Cairo is maan dag het proces tegen een 67-jarige Neder lander, Meewis Goudswaard en twee Ita lianen begonnen, dat het eerste is in een reeks van zes tegen personen die ten be hoeve van Israel zouden hebben gespio neerd. Goudswaard zei in antwoord op een vraag van de president van het opperge- rechtshof voor staatsveiligheid dat hij „rapporten voor de Israëlische geheime dienst" had opgesteld. De openbare aanklager is van plan de doodstraf tegen hem te eisen. Het hof heeft de Nederlander een Egyptische ver dediger toegewezen. (UPI) De heer Goudswaard, een 67-jarige Amsterdammer, ontkende gege vens te hebben doorgegeven. Hij vertelde, in 1957 te zijn aangeworven door David King, toentertijd Israëlische vice-consul in Amsterdam. King gal hem opdracht, naar Egypte te gaan en gegevens te ver zamelen over de strijdkrachten van de Verenigde Arabische Republiek. „Was u zich bewust, naar Egypte te worden gezonden om voor Israel te wer ken"? vroeg de president van het hoog gerechtshof, Mohammed Kamel-el-Bahnas sawi hem. „Jawel", antwoordde Gouds waard. Hij voegde hier aan toe: „Ik heb echter geen rapport gezonden omdat ik instructies had te wachten tot de noodtoe stand". Desgevraagd verklaarde hij, het begrip „noodtoestand" uit te leggen als oorlog tussen Israel en de V.A.R. Gewapende politiemannen hielden voor het gebouw van het hooggerechtshof en in de gangen de wacht. De drie verdachten verschenen geboeid in de zaal. De president van het hof zei- de de agenten, aan wie de verdachten wa ren vastgeketend, op scherpe toon dat het volgens de Egyptische wet is verboden dat iemand geboeid terecht staat. Dit mag niet meer voorkomen, aldus de president. Het proces wordt voortgezet. BERLIJN (Reuter) 1-Iet. Oostduitse persbureau A.D.N. meldt dat het spoor wegongeluk buiten het station van Leip zig, waar zondagavond twee treinen op el kaar zijn gelopen, niet aan twaalf, maar aan 59 mensen het leven heeft gekost. Er- werden ongeveer honderd personen opge nomen in ziekenhuizen in de omgeving van Leipzig. Het reddingswerk is verricht on der toezicht van de Oostduitse minister voor'Vervoerszaken Kracmcr. A.D.N. meldt dat de oorzaak van het ongeluk nog niet bekend is. Het vermoeden bestaat dat het dodencijfer nog aanmerkelijk zal stijgen, aldus het Oostduitse persbureau. De heer Goudswaard tijdens het proces. Telefoto Advertentie KOM MORGENMIDDAG met uw jongens kijken naar onze enorme collectie c.en. Cronjéstraat 40 - 44 - Haarlem Telefoon 54679 Ontmaskerd. Een Westberlijns gerechts hof heeft de 32-jarige Heinz Losch ver oordeeld tot acht maanden gevangenis straf voorwaardelijk wegens spionage. Losch heeft als technicus op een vlieg veld van de Russische luchtmacht in 1955 hand- en spandiensten verricht voor zowel de Amerikanen als dc Rus sen. In 1959 werd hij door de Amerika nen ontmaskerd als een agent met tweezijdige activiteiten. Verkeerd verbonden. De inlichtingen dienst van de Australische marine stelt een onderzoek in naar mogelijke sabo tage tegen de Britse onderzeeboot „An chorite". In de boot waren draden op zodanige wijze met elkaar verbonden, dat de boot verkeerd zou reageren en bijvoorbeeld naar de oppervlakte zou komen, als hij zou moeten duiken. Oh. Mevrouw Eisenhower, die in Boone (Iowa) op familie-bezoek is, zei giste ren alleen maar „Oh", toen zij op de hoogte werd gesteld van het feit dat de Russische premier de uitnodiging aan haar echtgenoot om Rusland te be zoeken had ingetrokken. Afgelopen. Prensa Libra, het laatste onaf hankelijke blad in Havana, is gisteren door zijn employé's overgenomen. De directie van het blad werd gedwongen het gebouw te verlaten. De uitgever is waarschijnlijk uit Cuba vertrokken. Een commissie van employé's is inge steld om het blad te leiden, hetgeen bij andere bladen, die onlangs werden overgenomen, eveneens is gebeurd. Ongezond. De Russische minister van Fi nanciën, Zverev, heeft ontslag ge vraagd wegens zijn slechte gezond heidstoestand, aldus heeft het Russi sche persbureau Tass meegedeeld. Zverev zal worden opgevolgd door zijn huidige plaatsvervanger, Garboezov. De zestigjarige Zverev is sedert 1946 minister van financiën. Overleden. Mevrouw Burton, een blanke vrouw die op 8 mei nabij Ndola in Noord-Rhodesië door Afrikanen was aangevallen en ernstige brandwonden opliep doordat haar auto in brand werd gestoken, is in een ziekenhuis in Ndola overleden. Haar twaalfjarige dochter is hersteld van haar verwondingen, maar haar vierjarig dochtertje ligt nog met brandwonden in het ziekenhuis. Rczoek. Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh zullen in november 1961 een bezoek brengen aan Ghana Sierra Leone en Gambia. Speculatie. Het Amerikaanse hoogge rechtshof heeft een verzoek om een nieuwe behandeling van de zaak-Abel van de hand gewezen. Kolonel Rudolf Abel werd in 1957 door een federale rechtbank te New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf wegens spionage voor de Sovjet-Unie. Er is ge speculeerd over de mogelijkheid Abel uit te wisselen tegen de Amerikaanse spion-vlieger Powers die in Russische handen is. Dothan. Een groep Amerikaanse oudheids- kundigen onder leiding van dr. Joseph Free heeft op de noordwestelijke oever van de Jordaan, 15 km. van Djenin, in Jordanië overblijfselen ontdekt van de bijbelse stad Dothan. Verongelukt. Een viermotorig Zwitsers verkeersvliegtuig is in de nacht van zondag op maandag in Soedan veronge lukt waarbij alle twaalf inzittenden van wie tien bemanningsleden om het le ven zijn gekomen. Het Zwitserse vlieg tuig. een Douglas DC-4, was op weg naar Fort Lamy in Tsaad. Te laat. Marcel Jeanpierre. die in Put- tignv woont, liep gisteren hard naar de post van de gendarmerie om te vertel len dat hij onder de vloer van zijn huis een kist uit de tweede wereldoorlog afkomstige Duitse handgranaten had ontdekt. Een deskundige ging mee om de handgranaten onschadelijk te ma ken. Toen Jeanpierre en de gendarme thuiskwamen vonden zii Gerard Jean pierre, oud acht jaar, dood in de ka mer. Hij had met een van de hand granaten gespeeld en was door de ex plosie om het leven gekomen. Beslag De Italiaanse regering heeft in de haven van Genua beslag laten leggen op het zesduizend ton metende Argen- tijse vrachtschip „Rio Primero" op verzoek van een Italiaanse zakenman die beweert door het regime Perón voor twintig miljard lire te zijn bena deeld. He,. Milanese gerechtshof had zaterdag beslag laten leggen op een Argentijns liinvliegtuig om dezelfde re den. Zondagavond moest dit beslag op last van het Italiaanse ministerie van Defensie ingetrokken worden. Hoofdpijn. De Rode-Kruispost voor de journalisten in het Palais de Chaillot heeft maandag honderden doosjes met tabletjes uitgedeeld om op de eer ste dag van de topconferentie verlich ting te brengen in de vele gevallen van hoofdpiin. aldus heeft iemand van het Rode Kruis meegedeeld.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 3