leef gelukkig op 2 sigaretten per dag! C0URV0ISIER Huurverhogingsbeleid van B. en W. ontmoet critiek van P. v. d. A. PERRY Avondvierdaagse gaat weer honderden wandelaars trekken Raad verwerpt motie-Van der Wall Kwen Lun tabletten Migraine Togal Verkouden Togal Helpt St. Franciscus van Assisië viert in oktober feest Slagersknecht in Haarlem bij ongeluk gewond Reumatiek Togal helpt Mr. J. Gerretsen kanton rechter te Beesterzwaag SPQRTCOLBERTS Menstruatiepijn - Togal helpt Fa. A. EVERTS B?DRIJF,ETERS „Snelverband" 50 jaar Spit - Togal helpt Griep - Togal helpt POLAROID ZONNEBRIL Opticien WEBER Hoofdpijn - Togal helpt DONDERDAG 19 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Burgerlijke Stand van Haarlem Jeugdtoernooi RGH Haarlemse verkeerspolitie zoekt getuigen W. A. Dekker overleden Doopsgezind zangkoor geeft kerkconcert D. Wijtmann treedt af als voorzitter ANGB Algemene vergadering en wedstrijd in Haarlem Carla v. d. Zalm uit Warmond won eerste prijs (reis naar Wenen) Van 31 mei tot en met 3 juni Eerste vergadering van Landbouwschap on dei- nieuwe voorzitter Inbrekers richtten grote schade in fabriek aan UIT STAD EN STREEK Het in een nota uiteengezette beleid van B. en W. van Haarlem heeft woens dagmiddag tijdens de vergadering van de Haarlemse gemeenteraad nogal wat critiek ontmoet van socialistische zijde. Mevrouw Van der Wall-Duyvendak en de heer Voskuilen verweten B. en W., dat zij in circulaires aan de besturen van de woningbouwverenigingen en aan de huurders van gemeentewoningen hadden gesuggereerd, dat bij uitzondering geen huurverhoging zou worden toegepast bij woningen, die vóór 5 mei 1945 zijn ge bouwd en die minder huur „doen" dan 9 per. week. Dit in tegenstelling tot de bedoeling van het ministerie, dat voor deze woningen slechts bij uitzondering wél een verhoging zou willen doen toe passen. Bovendien kantten de socialisten zich le gen het doen ingaan van de huurverhoging op het moment dat de aanvrage hiervoor hij de Huuradviescommissie is ingediend. Zij wilden dit tijdstip verplaatsen naar het moment, waarop de commissie een beslis sing zal hebben genomen. Mevrouw Van der Wall-Duyvendak maakte er zelfs een motie van, waarin tevens werd gevraagd de woningbouwverenigingen uit te nodigen een zelfde gedragslijn te volgen. Van andere zijde werd gesteld, dat de beslissing in deze kwestie bij de Huur adviescommissie ligt en dat de gemeente dit onafhankelijke lichaam niet kan beïn vloeden. Hoe het allemaal precies in el kaar zit is niet uit de doeken gekomen. Het was echter ook niet nodig dat deze competentievraag werd opgelost, want de socialistische motie kon slechts de steun krijgen van P.v.d.A., P.S.P. en Comm. zodat zij met 22 tegen 14 stemmen werd verworpen. Met eenzelfde stemmenverhou ding schaarde de raad zich vervolgens achter B. en W. inzake het huurverho gingsbeleid. Mevrouw Van der Wal 1-D uyven- d a k (Arb) noemde het beleid van B. en W. niet gelukkig. Zij betoogde dat in een boekje van het ministerie niet had ge staan dat de verhoging inging op het mo ment dat de verhuurder deze had aange vraagd. Zij deelde mee, dat bewoners van gemeentewoningen, die een huur „doen" van 8.90, een briefje hadden ontvangen, waarin had gestaan dat de huurverhoging van 20 percent per 1 april was ingegaan en waarin zij werden uitgenodigd te be talen. Ook vroeg de socialistische spreek ster of B. en W. stappen hadden gedaan om de huur van de woningen in de Ein- steinstraat niet te verhogen, aangezien de ze woningen vele gebreken hebben. De heer Rood (KVP) hield een lang pleidooi, waarbij hij de zaak van de kant van bestuursleden van woningbouwvereni gingen bekeek. Deze besturen zijn geen voogdijkinderen van de gemeente, meende hij. Hun verenigingen zijn aangesloten bij landelijke organisaties en de besturen wa- Advertentie Meer mens met minder sigaretten. Rook gerust, maar met verstand. Met de heerlijke goudgele Kwen Lun tabletten wordt de behoefte aan teveel roken weggenomen en u geniet op nieuw voor 100 °/o van elke sigaret. Smakelijk - doeltreffend - gezond Bij apotheek en drogist 50 tabletten, 2.75. Volledige kuur 5 a 6 flacons. BEVALLEN van een zoon: 16 mei: J. C. KemperHoogduin; 17 mei: H. Chr. Roos Balfoort. J. C. ZuidbergFrijn, J. A. E. van der WijdenSchouten; 18 mei: A. J. SieraadMaerten. BEVALLEN van een dochter: 17 mei: S. BogaardGovers; 18 mei: A. M. E. de GraafBerendonk, O. M. van den Berg— Kieft. ONDERTROUWD: 18 rnei: J. W. A. Schoonebeek en B. M. Nijman. M. H. van Ingen en M. J. Rienstra. A. H. Mantjes en M. J. Jansen. J. G. Spoor en E. C. Kruijff. 'A. Veerman en G. van der Putten. S. de Vries en G. J. Mosch. G. Wille en I. A. Beenhakker. I. F. van der Meer en Th. C. de Berg. N. Fruman en E. C. Visser. J. A. Korthouwér en Chr. Th. M. Lemmers. G. C. van der Kuijl en A. Petersen. R. Wild schut en S. E. Stevens. N. F. Huitinga en W. H. Wiersma. R. J. J. Wolf en B. M. E. Ter Weijde. J. Rodink en T. P. Jongens. GEHUWD: 18 mei: Th. H. A. Mathot en P. A. Vaars. W. J. Moonen en M. M. I. M. Christan. W. Snijder en J. W. van Aggelen. C. J. Guldemond en S. A. Jansen. J. W. Peters en C. J. Rietvink. J. G. Kuntze en A. van Eden. E. H. J. van der Poel en F. Plevier. A. A. A. van der Velden en C. van Rotterdam. OVERLEDEN: 17 mei: S. Zwemmer Funke, 53 j., Gast'nuisvest. 18 mei: M. C. Schraders, 77 j., Waldeck Pyrmontstraat. Advertentie ren door deze organisaties reeds ingelicht. Hij achtte het verstandig dat de huurders aangeraden was de verhoging te betalen. Daarmee werden ze voor een latere ach terstand behoed. De heer Van den Berg (Prot-Chr.) achtte een huurverhoging nodig uit een oogpunt van exploitatie. Hij wees op het slechte onderhoud van de woningen thans. Het gezinsbudget wordt door de huurver hoging niet onmiddellijk aangetast, omdat er een compensatie is gegeven voor het merendeel van de bevolking. Hij vroeg de wethouder wanneer de nota over het ach terstallig onderhoud is te wachten en sprak de hoop uit dat de verhoging van de onderhoudsnormen gebuikt zal worden om de woningen te verbeteren. De heer P. r o p e r (Comm) steunde de socialisten en de heer Lichtenveldt (VVD) het college van B.en W. Sociael kant De heer Voskuilen (Arb) meende dat de sociale kant niet voldoende beke ken is. Er was volgens hem tegenover de bouwverenigingen gesuggereerd, dat de Huuradviescommissie de huurverhoging wel zou goedkeuren. Hierdoor zouden de particuliere eigenaars ook gestimuleerd worden dergelijke circulaires rond te stu ren. Hij zei geen bewondering te hebben voor het gevoerde beleid. De heer Van der Veldt (KVP) vond dat B. en W. juist wél de sociale kant van het vraagstuk hadden bekeken. „Sociaal is, dat men de mensen tegen zichzelf beschermt", vond hij. Wethouder Schippers zette nog eens uitvoerig de achtergrond van de huurverhoging uiteen. Hij wees op de gro te tekorfen, die de exploitatie van de wo ningen oplevert, waardoor de gemeente Advertentie VOOR IEDER EEN PASSEND RIJWIEL OF BROMMER Gazelle, Magneet, HMW, Solex, Giulietta enz. GED. OUDE GRACHT 102 - TEL. 14361 Advertentie wees dan de volmaakte gastheer en schenk de volmaakte cognac the brandy of Napoleon IMP. OUD - HAARLEM direct en indirect grote kredieten moet verlenen aan woningbouwverenigingen. Omtrent de gemeentewoningen van 8,90 per week was kennelijk een misverstand ontstaan. De wethouder had een geheel andere circulaire in handen dan die welke mevrouw Van der Wall hem liet zien. „Zijn er dan twee brieven uitgegaan?", zo vroeg de heer Schippers zich af. Hij zou het onderzoeken. De wethouder voorzag grote moeilijkhe den als men als datum van ingang van de huurverhoging zou aanvaarden het tijd stip van beslissing van de Huuradviescom missie, omdat zich dan onderling grote tijdsverschillen zouden voordoen, gezien de lange tijd van behandeling, die de Huuradviescommissie nodig heeft. Hij ried de motie af. Ten aanzien van de woningen aan de Einstetnstraat was een vergelijking ge maakt met vergelijkbare objecten. Toen bleek dat de huren in de Einsteinstraat lager lagen. In elk geval zouden spoedig voorzieningen worden getroffen om de hui zen te verbeteren. Er was niet, zo ant woordde hij de heer Van den Berg, na mens B. en W. met zoveel woorden een nota over achterstallig onderhoud beloofd. Wél zou hierover binnenkort meer worden meegedeeld. Na de duplieken bleek, dat de socia listen hun motie handhaafden. Zij werd met 22 tegen 14 stemmen verworpen. Advertentie Halve eeuw r.-k. vakbond In oktober hoopt de afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholieke Bond van administratief, verkopend en verzeke- ringspersoneel St. Franciscus van Assisië haar gouden bestaansfeest te vieren. Op de jaarvergadering, die ivoensdagavond in restaurant Brinkmaan werd, gehouden, heeft een lid van de jubileumcommissie het feestprogramma, dat in grote lijnen is samengesteld, bekendgemaakt. De afdeling zal het vijftigjarig bestaan vieren op 9 oktober. De dag begint met een plechtige hoogmis in de Jozefkerk aan de Jansstraat. Dan volgt in het Con certgebouw een feestelijk ontbijt, waar dr. Leopold Verhagen de feestrede zal uitspreken. Des avonds geeft de Hoofdstad Operette een uitvoering in het Concertge bouw en daarna recipieert het bestuur in een der bijzalen. Op deze jaarvergadering werden het jaarverslag van de secretaris het finan cieel overzicht van de penningmeester en de begroting na enige discussie goedge keurd. Bij acclimatie herkoos de verga dering in het bestuur de heren Hetem, Koehorst en de voorzitter, de heer Van Straaten. De heer G. J. v.d. Aardweg de vice-voorzitter, werd kandidaat gesteld voor de verkiezingen van de bondsraad. Na het zakelijke gedeelte van de verga dering gingen de aanwezigen een paar ron den kienen. Op de Leidsevaart in Haarlem heeft zich woensdagavond een verkeersongeluk voorgedaan tengevolge waarvan een 28- jarige slagersknecht uit Heemstede zeer ernstig gewond werd. Om tien minuten voor half twaalf was de slagersknecht, die volgens getuigen enigszins slingerend op zijn scooter reed, in botsing gekomen met een op de Leidsevaart rijdende personen auto. De slagersknecht verloor de macht over zijn stuur, reed tegen de stoeprand op en viel. Met een schedelbasisfractuur moest hij naar de Deo overgebracht wor den. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: I. Zuidema en G. J. Ga de Bruijn. L. P. M. van Elferen en M. •T. C. Bos. GETROUWD: J. H. Hertstein en E. Tim merman. V. J. A. Poppelaars en C. Tim- mers, T. D. Luijk en H. Spaargaren. W. J M. Eldering en Th. J. G. Woerden. GEBOREN: Maartje G. J., d. van N. Ver does en J. M. de Haas; Robert P., z. van J. Stierman en P. C. Hanhart, Anna M. Th., d. van J. G. Roeien en W. C. Kortekaas: Sonja M.. d. van J. van Zutphen en J. L. A. Coevoet: Karen, d. van C. P. H. Verbeek en W. Katff: Annette E„ d. van J. Schip per en R. Brummel. OVERLEDEN: F. J. de Rijk. 62 j. mevT. A. Visser-Ruiter. 83 j. V. P. H. Klep, 63 j. C. J. Kroon, 81 j. Mevr. A. J. van Zomeren- Frans, 70 j. Advertentie Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot kantonrechter te Beesterzwaag mr. J. Ger retsen, thans griffier van de kantongerech ten te Haarlem en Zaandam en tevens kantonrechter-plaatsvervanger te Haar lem. Mr. Gerretsen is op 16 juni 1921 in Den Haag geboren cn studeerde rechten aan de Leise Universiteit, waaraan hij in 1948 het doctoraal examen aflepde. In 1949 vestig de hij zich als advo caat in Leiden, eerst als medewerker, la ter als compagnon van mr. F. D. L. Gun ning. In 1952 werd mr. Gerretsen. assis tent van prof. mr. R. P. Cleveringa, hoog leraar in de burger lijke rechtsvordering aan de Leidse Uni versiteit. Na enige tijd als waarnemend griffier bij het kan tongerecht te Dord recht werkzaam te zijn geweest werd mr. Gerretsen op 10 mei 1957 geïnstalleerd als griffier van het kantongerecht te Haar lem; hij volgde mr. C. M. J. de Jongh op, die kort tevoren wegens pensionering af scheid had genomen. Later is mr. Gerret sen benoemd tot kantonrechter-plaatsver vanger '~e Haarlem. Advertentie in licht gewicht en leuke tweedstoffen v.a. 29.75 Bijpassende PANTALONS in Perion, Terlenka, Trevira en Draion v.a. 24.50 TREVIRA COSTUUMS, zeer licht van gewicht v.a. 119. WEEKENDERS in een zeer uitgebreide sortering van 8.90 tot 24.50 CEN CRONJéSTR. la-lb. - TELEF. 53334 Zaterdag en zondag houdt RCH haar jeugdtoernooien in het Heemsteedse Sport park. Zaterdagmiddag (aanvang twee uur) komen de aspiranten in het veld. In poule A zijn ingedeeld: Aalsmeer, Bloemendaal, Haarlem, Spartaan en Zandvoortmeeuwen; in poule B spelen: EDO, NFC, Stormvo gels, TYBB en RCH. Om vijf uur is de finale. Zondag (aanvang tien uur) spelen de ju nioren. In poule 1: HDVS, DWV, Haarlem en UVS en in poule 2: DHC, NFC, Spar taan en RCH. De aspirantenploegen zijn op zondag als volgt ingedeeld: DHC, DWV, Hilversum en RCH, Hermes DVS, NFC, Spartaan en UVS. LEERLINGENUITVOERING Leerlingen van Ans Stroink zullen za terdag 21 mei in de Doopsgezinde kerk aan de Gx-ote Houtstraat een uitvoering geven. Op het programma staan onder meer werken van Mozart, Brahms, Schu mann en Pergolesi. Advertentie Advertentie De Haarlemse verkeerspolitie verzoekt eventuele getuigen van een verkeersonge luk, dat plaats had op woensdagmiddag om tien voor half zes op de Koudenhorn in Haarlem, zich met haar in verbinding te stellen. Bij dit ongeluk werd een 45- jarige magazijnmeester, die daar reed op zijn fiets, vermoedelijk aangereden door een bromfietser. De magazijnbediende moest met een hoofdwond, een hersen schudding en een shock naaar de Deo ver voerd worden. Te Bloemendaal is op negentigjarige leeftijd overleden de heer W. A. Dekker, president-commissaris van de n.v. Eerste Stichtse Kopergieterij en Machinefabriek te Blauwkapel. De thans overledene was aanvankelijk als directeur verbonden aan de Zeepfabriek J. Dekker te Wormerveer. In 1918 was hij mede-oprichter van de n.v. Eerste Stichtse Kopergieterij en Machine fabriek te Blauwkapel en na zijn aftreden als directeur bleef hij als commissaris aan de n.v. verbonden. De crematie is vandaag in stilte ge schied. Het Doopsgezind Zangkoor geeft dins dag 24 mei in de Doopsgezinde kerk aan de Grote Houtstraat een concert, waaraan de sopraan Joop Gietema en de organist Klaas Boersma medewerken. Het Doops gezind klein dameskoor en het Kinderkoor verlenen eveneens hun medwerking aan dit concert, waarop onder leiding van de heer Hans de Jonoj werken van Mozart, Brahms en Pachelbel-Fauré uitgevoerd worden. In de op dinsdag 31 mei in restaurant Brinkmann te houden .jaarvergadering van de afdeling Haarlem van de Algemene Ne derlandse Grafische Bond zal de voorzitter de heer D. Wijtmann zijn functie neerleg gen wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. In het ditmaal gecombineerde verslag over 1958 en 1959 wordt als de belangrijk ste gebeurtenis genoemd de gang van zaken bij de vernieuwing van de technische c.a.o. Bij de firma Joh. Enschedé werd de eerste ondernemingsraad in het grafisch bedrijf in Haarlem ingesteld, aan het eind van 1959 gevolgd door de instelling van een ondernemingsraad bij de firma Boom- Ruygrok. In 1958 werd een netto-winst van 20 leden geboekt, in 1959 een van 31 leden. Eind 1959 telde de afdeling 1461 leden. De samenwerking in de Districts-Opleidings- commissie voor het Boekdrukkers- en Ras- terdiepdrukbedrijf wordt als uitstekend gekenschetst. De commissie kwam in de verslagperiode 18 maal bijeen. Het twee jaarlijks onderzoek naar de vakbekwaam heid had op 31 mei 1958 en 26 september 1959 bij de Grafische Inrichting Joh. En schedé'en Zonen n.v. plaats. In 1958-namen 35 en in 1959 15 leerlingen deel. Advertentie Hofdijkstraat 32 - Haarlem - Tel. 12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730- GASFORNUIZEN GEYSERS Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de afdeling Haarlem van de koninklijke Nederlandse vereniging voor e.h.b.o. „Snelverband" geheten, zullen de algemene vergadering en de jaarlijkse wedstrijd op vrijdag 27 en zaterdag 28 mei in Haarlem plaatshebben. Op vrijdag 27 mei wordt van 11 tot 12.30 uur en van 14 tot 15.30 uur de algemene vergadering gehouden, die van 15.30 tot 16.30 uur wordt voortgezet met het officiële gedeelte van deze vergadering. Van 17 tot 18 uur worden de deelnemers officieel in het stadhuis ontvangen. Voor zaterdag 28 mei staan op het pro gramma een bezoek aan „Heliomare" en „Het hoge duin", de nationale wedstrijd (van 14 tot 19.30 uur) en een feestavond. De vergaderingen, de wedstrijd en de feestavond hebben plaats in het Concert gebouw.- In het Koninklijk Instituut voor de Tro pen te Amsterdam heeft de secretaris generaal van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. J. H. Klat- te, woensdagmiddag een expositie geopend van tekeningen der vijftig winnaars van de kindertekenwedstrijd „Melk onze beste drank". Voor deze wedstrijd, georgani seerd door de Stichting het Nederlands Zuivelbureau in het kader van de woens dag gehouden internationale melkdag, waaraan meer dan vijftien Europese lan den meededen, waren 19.000 tekeningen door kinderen in de leeftijd van vijf tot veertien jaar ingezonden. De tienjarige Carla van der Zalm uit Warmond behaalde met haar inzending de hoofdprijs: een verblijf van een week in Wenen, waar zij tezamen met de eerste prijswinnaars uit de andere landen de gast zal zijn van de International Dairy Fede ration. De opgave was melk onze beste drank uit te beelden. De jury heeft 500 tekeni- gen, die na een voorselectie uit de 19.000 waren gekozen, beoordeeld. Mr. Klatte zeide in zijn openingswoord o.m. dat in 1955 de schoolmelkvoorziening in 152 gemeenten aan gemiddeld 350.000 kinderen ten goede kwam. Dit aantal is in vijf jaar gegroeid tot 285 gemeenten, waar naar schatting totaal een half mil joen schoolkinderen iedere dag een kwart liter melk ontvangen. Advertentie Advertentie Een evenement waaraan de liefhebbers van een gezonde wandeling langs velden en wegen hun hart kunnen ophalen staat weer voor de deur. Van 31 mei tot en met 3 juni zullen weer honderden tippelaars aan de Avondvierdaagse van de YVandel- kring Holland-Noord der K.N.L.v.L.O. deelnemen. De organisatie is in handen van de ju bilerende Politic-Sportvereniging Haarlem in samenwerking met de Haarlemse Wan delsportvereniging Jan Pastoors. Punt van vertrek en aankomst is het gebouw Domi aan het Zandvoorterpad in Over- veen. Er wodt gestart van 's avond zes tot zeven uur. De controle sluit om half elf. Op de laatste avond zullen de wan delaars met muziek worden ingehaald. Men kan zowel individueel als in groeps verband aan de wandeltochten deelnemen. Deelpgmers van acht tot en met dertien jaaf' lopen vier maal tien kilometer, die van veertien jaar en ouder wandelen drie maal 17 kilometer en een maal 14 kilo meter. Iedereen die de Avondvierdaagse reglementair uitloopt ontvangt een medail le alsmede een speciale herinnering ter gelegenheid van het veertigjai'ig bestaan van de P.S.V. Haarlem. Zij die reeds in het bezit zijn van deze medaille ontvan gen het cijfer 2, 3. 4 enz. Verenigingen en korpsen bestaande uit tenminste tien personen komen in aanmerking voor een groepsprijs. Adressen Men kan zich op de volgende adressen voor deelneming aan de Avondvierdaagse opgeven: H. van Oorschot, Gen. Spoor- laan 33, Aerdenhout; W. A. van Soest, Jan Gijzenkade 65, Haarlem-Noord; E, H. Vierhout, Laurierstraat 48, Haarlem- Noord; J. W. Schorfhaar, Dr. Schaepman- straat 63. Haarlem-Oost; J. de Vries, Dickmansstraat 21, Haarlem-West, L. Pe- besma, Lindestraat 33, Haarlem-Noord, P. Zitman, Roemer Visscherstraat 307, Haarlem-Noord en bij de tijdschriftenhal Kick Smit aan de Krocht en het Stations plein in Haarlem. Aanbeveling van burgemeester De burgemeester van Haarlem mr. O. P. F. M. Cremers, heeft met de volgende woorden de Avondvierdaagse ingeleid: „Daar ik zelf een groot liefhebber van het wandelen ben weet ik hoeveel deugd een flinke wandeling kan doen, niet alleen we- Advertentie De nieuwe voorzitter van het Landbouw schap, de heer A. W. Biewenga. heeft woensdag voor het eerst een openbare be stuursvergadering hiervan geleid. Vol lof sprak hij over zijn voorganger de heer H. D. Louwes, die gedurende veertig jaren een vooraanstaande positie in de Nederlandse landbouw heeft ingenomen. De heer Biewenga zei dat de landbouw in vele opzichten een moeilijke tijd door maakt. Tegenover een snelle groei van de beroepsbevolking in andere bedrijfstakken staat een werkelijke vermindering van de agrarische beroepsbevolking. Dit proces roept allerlei spanningen op in de agrari sche bevolking. De een zal zich door om scholing een plaats moeten verwerven in het industriële bedrijf, de ander denkt aan emigratie en de overblijvende zal onder geheel andei-e omstandigheden en daar voor is aanpassing nodig zijn werk bin nen de bedrijfstak blijven voortzetten. Het georganiseerde bedrijfsleven, aldus de heer Biewenga, zal zijn volle aandacht moeten schenken aan het feit dat de welvaarts stijging buiten de landbouw aanmerkelijk groter is dan daarbinnen. De samenwerking in grotere verbanden, in het bijzonder de Benelux en de E.E.G., biedt voor de landbouw nog veel onzeker heid. Het Landbouwschap is niet ontevre den over de resultaten die op de ministers conferentie van de E.E.G. vorige week zijn geboekt, ofschoon er nog wel wensen over blijven. Mr. B. W. Biesheuvel, vice-voor zitter van het Landbouwschap, wenste de heer Biewenga geluk met zijn verkiezing. gens het effect van een „luchtje schep pen", maar ook vanwege het gevoel van vrij te zijn, geen haast te hebben en open te staan voor al hetgeen dat dikwijls al leen bij een wandeling ontdekt wordt. Daarom ben ik ervan overtuigd, dat de ongetwijfeld talrijke deelnemers aan de Avondvierdaagse veel sportief genoegen zullen ondervinden aan de tochten en dat zij tevens onze stad en omgeving eens met andere ogen zullen bezien, hetgeen zeer zeker de moeite waard is." Advertentie de ideale van f 14.25. Grote Houtstraat 166 (b.d. Houtbrug) In de nacht van dinsdag op woensdag is er ingebroken in een rijwielfabriek aan de Zuidergrachtswal te Leeuwarden. Het on gewenste bezoek heeft zich vermoedelijk via de rijwielstalling van de gemeentelijke h.b.s. aan Achter de Hoven toegang tot het terrein van de fabriek verschaft om ver volgens 'n tuimelraam in te slaan en daar door het gebouw binnen te dringen. Toen de buit die de inbrekers in de boven de toonzaal gelegen kantoren vond te klein bleek: ondanks een grondige en met veel vernielingen gepaard gaande strooptocht, hebben zij waarschijnlijk uit wraak- overwegingen een enorme ravage aan gericht Ruiten zijn kapot geslagen, kasten en bureautjes vernield en de inhoud in grote wanorde verspreid. De ergste schade is evenwel aangericht doordat men een waterkraan op een overloop op de boven ste verdieping heeft onengedraaid na de normale- en veiligheidsafvoer dicht ge maakt te hebben. Het water drong door de verdiepingen heen om tenslotte in de toon zaal terecht te komen. De ravage werd gis termorgen ontdekt door werksters, die onmiddellijk de diretceur, de heer G. J. Schootstra, waarschuwden. De inbrekers hebben ook nog een bezoek gebracht aan een naast de fabriek gelegen dekkledenbe- drijf. Daar heeft men een bedrag van onge veer 250,weten buit te maken door een bureaulade te forceren. Nieuws in het kort Geen spreekuur. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard, zal op maandag 23 mei geen spreek uur houden. Benoeming. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Amster dam mr. M. B. L. M. Regouin, werkzaam op een advicatenkantoor te Amsterdam, wonende te Aerdenhout. Gewond bij aanryding. Een 58-jarige ambtenaar uit Haarlem heeft dinsdagmid dag omstreeks half zes op de Julianalaan bij de Stooplaan in Overveen zijn linker arm gebroken, toen hij op zijn bromfiets rijdend, werd aangereden door een hem inhalende bestelauto, bestuurd door een 50-jarige timmerfabrikant uit IJmuiden, die de bocht te kort nam. De ambtenaar moest in het Marinehospitaal worden op genomen. Bedankt voor beroep. Ds. J. Bosma uit Arnhem heeft bedankt voor het beroep dat de Baptistengemeente in Haarlem op hem heeft uitgebracht in de vacature-ds. J. van Dam. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11