Pieters Graafland voorkwam tegen Zwitsers debacle voor Nederland Zwitserland verdiende 3-1 voordelige score tenvolle Real Madrid weer Europees kampioen Eintracht Frankfurt met 7-3 verslagen in Glasgow Grendelsloot perfect Voetbal van zeer matige kwaliteit bij Nederland B Zwitserland B Na afloop: akelige stilte in Nederlandse kleedkamer Nederlandse aanvallers faalden volkomen Nauwelijks duizend toeschouwers zagen Nederland met 2-0 winnen Drukke dagen voor Cor van der Hart DONDERDAG 19 M EI 1 960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Lui Steeds terug De tweede ster Een meevaller Rusland met 300 atleten naar Olympische Spelen j De vele twinkelende lichtjes boven in de bergen om Zurich schenen gisteravond wel even zo vele spotlachjes tegen alle Nederlanders dit het vopr het Nederlandse voetbal blamerende feit hebben meegemaakt, dat hun nationale elftal tegen de Zwitsers alleen door fantastisch werk van doelman Pieters Graafland, aan een debacle is ontkomen. Onze goalie had zonder dat zijn naam er onder zou hebben geleden nog best twee doelpunten aan dc schietlustige Zwitsers kunnen toestaan. Dan zou trou wens de ware veldverhouding ook beter verdisconteerd zijn geworden in de uitslag welke nu bij 3-1 is gebleven. ff Drie maal hebben de Zwitserse toeschouwers vuurwerk kunnen afsteken uit de volle tribunes. Een gewoonte bij het maken van een doelpunt welke nu des te meer vreugde zal hebben gegeven, omdat de Helveten de laatste tijd helemaal niet verwend zijn. Daarom ook hadden zij „oudjes als Vonlanthen (rechtsbinnen) en Allcmann (linksbinnen) weer een kans gegeven". Terecht, en wel speciaal dat kleine manneke, met. het rugnummer 10, dat steeds overal zo snel opdook dat het er soms op leek, alsof de Zwitsers meer spelers met dat nummer hadden uitgerust. Het was een lust om naar dat kwieke spelertje te kijken met zijn nooit aflatende ijver en zijn uitstekende sprints. Daar hij bovendien twee doelpunten op zijn naam heeft gebracht, is het duidelijk dat hij, en niemand anders de grote favoriet is geworden van de verrukte Zwitsers. Voor hem speciaal spatten boven in de donkerende blauwe lucht de bommen extra. Een dergelijke wijze om bijval te betui gen kent men in Nederland niet. En het zal bij ons waarschijnlijk ook niet zo tot zijn recht komen, omdat in Nederland nu eenmaal geen bergen zijn, welke hel uit eenspattende vuurwerk zulk een bewonde renswaardige echo verlenen. Die bergen vormen vanzelfsprekend een aparte en tourage voor het prachtige sportveld, dat Letzigrund heet, en dat een grasmat heeft van een diep groene kleur, omzoomd met deels nieuwe tribunes. Maar groot is die accommodatie toch niet. Met een 20 dui zend toeschouwers ishet er reeds eivol. En die waren er gisteravond zelfs niet. Tijdens de wedstrijd althans gebeurde het dat plotseling uit de luidsprekers de stem van een omroeper klonk, met een mededeling voor de pers, dat er 17.500 toe schouwers waren. Niet Veel dus, maar het nationale elftal is in Zwitserland de laatste jaren door het uitblijven van suc cessen gedevalueerd. En, wie weet, is dat. zijn trotse tegenstander, Nederland, ook. „Hollanders" staan in het. algemeen bij de Helveten wel gopd aangeschreven, maai wè hebben toch zo de indruk dat er voor al1 nu na' gisteravóhcl 'óp'gë'nièrkt 'zaf' vVöt- den: „maar voetballen kunnen ze niet." En geef ze eens ongelijk. Immers, wat daar"zo onbarmhartig door de felle schijn werpers (de verlichting was uitstekend) is blootgelegd bij oranje, was dermate kwa liteitsloos, dat men zich eigenlijk zou moe ten generen. De oorzaak? Ach, misschien speelde de ijle lucht de spelers parten, maar toch is het ook niet overdreven te beweren dat Nederland maar met 8 spe lers heeft gespeeld! De heren Moulijn en Van der Kuil beliefden wel een bal te spelen en enige moeite te doen, als het niet te veel inspanning kostte, maar zeker niet als er een tegenstander te dicht in de buurt kwam. Dan lieten de heren het maar liever afweten! En Van der Linden was de stilstaande midvoor. Hij zal na af loop heus niet moe zijn geweest. Dit drietal heeft dus naar onze smaak, zijn uit hun benoeming voortspruitende plicht, tegenover de rest van de ploeg, te genover het Nederlandse voetbal vooral, Kees Rijvers, de enige Nederlandse voorhoedespeler die voldoende ijver toonde. In de Nederlandse kleedkamer heerste na afloop een akelige stilte. De spelers lie ten de hete thee, de koude limonade staan en vluchtten zo snel mogelijk onder de douches om aan alle vragen te ontkomen. De enige man met een blij gezicht was doelman Eddy Pieters Graafland, die een nog veel grotere nederlaag heeft voorko men door zijn prachtige werk in het doel. Aanvoerder Cor van der Hart kon over de prestaties van zijn eigen ploeg moeilijk enthousiast zijn, maar hij was vol lof over het spel van de kleine Zwitserse linksbin nen Alleman, die van de eerste tot de laatste minuut als ongrijpbare oproer kraaier paniek in de Nederlandse verde diging heeft gezaaid „De Zwitserse kranten hadden het al voorspeld: Alleman zorgt voor de terreur tegen Holland. Het is uit gekomen ook. Overigens, als je het mij vraagt, geloof ik dat we te moe zijn voor zo'n interland."aldus de. Nederland.se aan voerder. Piel. van der Kuil: „die Zwitsers zaten er bovenop. Ik kon de bal niet kwijt. Bij hen /iepen er altijd spelers in vrije positie, bij ons maar zelden". Elek Schwartz was aanvankelijk niet aan het praten 'te krijgen. Hij verdween, nog donkerder kijkend dan anders, onder de douche, maar wat later wilde ook hij toch wel zijn mening geven: ons tempo lag te laag. Wij speelden traag, te gecompliceerd. Het was misschien snel genoeg voor com petitie-, maar niet voor internationaal voetbal. Wij hebben een doelpunt gemaakt, maar eigenlijk waren wij nooit gevaarlijk en als de bal in Zwitsers bezit was, was er voortdurend gevaar. Een typisch voorbeeld ivas het derde doelpunt. Even tevoren had Van der Kuil de bal verloren. Toen hij het leer kivijt was, heeft de bal 70 meter tot Pieters Graafland afgelegd zonder dat ie mand van ons bij machte was de combina ties te onderbreken". Schwartz schudde nog eens moedeloos het hoofd en ging toen maar weer verder met het dichtknopen van zijn overhemd. Bestuurslid Dirk Nijs vatte de zaak nogal nuchter op: „ach jongens, het lukte nu eenmaal bij de Zwitsers. In zo'n winning- mood hebben wij ook wel eens gespeeld. En tref je zo'n tegenstander dan is het vechten tegen de bierkaai. Een maand ge leden waren diezelfde Zwitsers in Brussel eenvoudig nergens". De andere bondsbestuurder, die de reis naar Zurich liad meegemaakt, de Rotter dammer H. Zon, was van mening dat de wedstrijd Feijenoord-Ajax van zondag on getwijfeld van invloed is gewees't op het spel van de zes Ajax- en Feijenoordspelers, die behalve Pieters Graafland van de partij waren. „Het is natuurlijk onmogelijk om je mentaal in te zetten voor twee wedstrijden in een week, hoewel ik niet wil beweren, dat iemand zich bewust heeft gespaard. Uiteraard heerste in de Zwitserse kleed kamer grote vreugde. Karl Rappan, de Zwitserse bondscoach, die zojxtist weer is teruggeroepen, was het middelpunt van de algemene belangstelling. „Het is een volkomen verdiende zege zo geloof ik. De Nederlanders moesten goed gedekt worden en dat is ook gebeurd. Toch ben ik wel wat teleurgesteld over het. ge brek aan geestdrift, dal de Nederlanders, vooral in de tweede helft, aan de dag leg den. De wedstrijd liep hen veel te snel uit de hand. Ze gaven het al op, terwijl zij nog kansen hadden Aanvoerder Ballaman was vanzelfspre kend al even gelukkig over de zege: „Met Rappan hebben we de weg omhoog weer gevonden. Iedereen heeft gedaan ivat hij moest doen, tweemaal drie kwartier lang. Ik ge loof, dat we met Rappan de mogelijkheid hebben om met het Zwitserse voetbal in ternationaal weer terug te keren tot een redelijk niveau". En zij zeiden het in ver schillende beuwordingen, maar het kwam allemaal op hetzelfde neer. Ze waren blij en tevreden. Niet alleen met de overwin ning, maar misschien meer nog. omdat het een ruimschoots voldoende en in het ge heel niet geflatteerde zege is geweest. Pieters Graafland, de enige uitblinker in de Nederlandse ploeg, in actie bij een Zwitserse attaque (Telefoto). niet gedaan. Men kan een slechte dag heb ben, maar dat heeft met werklust niéts te maken. En die ontbrak juist! Van hun kant is het de Zwitserse verdediging Ma- gerli-Meier-Schneiter zeker niet moeilijk gemaakt, en daarom pleit het voor de rest, dat het laatste Helvetiaanse bolwerk toch nog een actievolle avond heeft ge had. Kees Rijvers en Henk Groot hebben ongetwijfeld hun uiterste best gedaan. Hun spel was niet groots, het plaatsen zelfs vaak onnauwkeurig, maar het maak te zeker niet de indruk zoals bij voorbeeld bij Moulijn, dat men zich spaarde voo,x de komende competitie zondag. Wat hebben in het middenveld ook Klaassens en Muller niet gedaan. Zij wa- ■ss: De enige Nederlandse goal in beeld. Rijvers (rechts) zendt de bal met een ren actief en konden vaak nuttig werk doen, terwijl het in de verdediging, nu Van der Hart weer zijn plaats had her kregen. gelukkig beter klopte dan tegen Bulgarije en België. Daarom verheugend omdat de órönje- vërdedigin'g onder zware druk heeft moe ten werken, want bij de Zwitsers was de opbouw dank zij de kanthalfs Bani (la ter vervangen door Bigler) en Grobét-y vee! beter dan bij de Nederlanders, die wellicht het drama veelden aankomen. En als teken van rouw maar in zwarte broek waren gaan spelen. Bovendien was het tempo bij de Helveten heei wat hoger en zij pasten ook vaker dan de Nederlanders de diepte-pass toe voor de op zichzelf reeds zeer beweeglijke voorlinie. Speciaal was dat ook bedoeld voor Allemann en hoe' die er op reageerde, weten we reeds. Hij kreeg de steun van actieve buitenspe lers als Reij en Bellaman, had wel een Hügi, de falende midvoor, naast zich, maar kon zelf het geheel toch motorische impulsen geven. Maar hij vond de tweede ster van het veld. onze doelman Pieters Graafland, te genover zich. In de negende en twaalfde minuut reeds wist de Feijenoord-doelman door meesterlijke reacties bij vrije kan sen van Hügi en Allemann treffers te voorkomen en even later rolde het applaus weer tegen de bergwanden omhoog, toen diezelfde Allemann in vrije positie bard inschoot en opnieuw Pieters Graafland voor een fantastische redding zorgde. En zo is het zo vaak gegaan waarbij steeds weer Allemann op dieptepasses en snelle combinaties in meestal vrije po sitie reageerde. Toch moet men niet den ken dat onze verdediging slecht was. In tegendeel, maar Kerkum-Van der Hart- Kuys kregen geen adempauze. Natuurlijk zijn er wel Nederlandse tegenacties ge weest, zelfs goede, maar die hebben toch niet de indruk kunnen vestigen dat hier een voorhoede van internationale beteke nis opereerde. Dat was tegen België reeds mis en het was nu nog erger. Helaas. Het heeft dan ook weinig zin verder nog veel van de wedstrijd te vertellen, hoewel die een levendige beginperiode, ook van Nederlandse kant, had en in de doelge bieden toen spectaculaire rnomenten ge bracht heeft. Het is misschien wel funest geweest voor het oranjeteam dat in die periode, in de zesde minuut, er reeds een doelpunt kwam. De grote activiteit van Groot leid de er toe dat de Zwitserse verdediging werd overrompeld en toen de Ajaxied voorzette, kon Rijvers in de hoek schie ten. Doelman Schley reageerde onvoldoen de en waarschijnlijk daarom is hij na de rust door Elsener vervangen. Nederland kreeg dus door dat meeval lertje de leiding (0-1), maar de Zwitsers reageerden er fel op, trokken in hoog tem po naar voren en zetten de ox-anje-ploeg onder druk. Het werd een opwindende strijd, maar naarmate duidelijker bleek dat het voetbal-intellect in de Nederland se voorlinie niet voldoende voorradig was, om de solide dekking der Zwitsers op te heffen werd het Helvetiaanse overwicht groter. Na zeventien minuten kwam, wat komen moest: de gelijkmaker! Uit een voorzet van Reij schoot Allemann in (1-1) en' de gastheren bleven daarna onstuimig aandringen. En pas na een half uur luw de die storm wat. Toen kon zowaar Ne derland weer aanvallen. scherp schot naar het Zwitsersenet. (Telefoto). Drie minuten na de rust heeft oranje de genadesl?.g gekregen. Tijdens een periode van Nederlands overwicht doorbrak plot seling een Zwitserse pass de opgedrongen Nederlanders en ondanks een vertwijfelde poging van Pieters Graafland kon rechts buiten Reij de stand op 2-1 brengen. Dat was daarom de genadeslag omdat onze landgenoten mentaal niet sterk genoeg wa ren en elke overtuiging kwijt raakten. Het werd ten slotte, een armzalig spel letje van, zoals gezegd, acht harwerken- de spelers, die echter niet bij machte ble ken de Zwitsers in het middenveld effec tief te bestrijden. Daar konden de Helve ten dus steeds weer hun acties baseren en in de 24ste minuut leidden die tot de derde treffer, weer van Allemann (3-1). Toen leek Nederland onder de voet gelo pen te zullen worden, maar op miraculeu ze wijze wist Pieters Graafland bij van dichtbij geloste schoten tocho nog treffers te voorkomen. In het laatste deel van de match, waar in de gastheren stoom afbliezen, gingen Rijvers, Groot. Klaassens en Muller zo wel Moulijn als Van der Kuil zelf schie ten en daarbij kreeg Elsener nog gelegen heid lauweren te oogsten. Maar die laats te ogenblikken konden de naam van het Nederlandse voetbal natuurlijk niet meer redden. De wedstrijd tussen de B-elflallen van Nederland en Zwitserland in het gemeen telijk sportpark van Tilburg heeft slechts weinig optimistische aanwijzingen voor de nationale teams opgeleverd. De plaats voor deze semi-interland was heel erg on gelukkig gekozen, want in het zuiden kon men televisie-uitzendingen van de finale om de Europa-cup en Zwitserland-Neder land zien en dat had tot gevolg, dat er nauwelijks duizend toeschouwers waren De spelers werden dan ook geen mo ment geïnspireerd, er was geen sfeer en er was evenmin sprake van goed voetbal. Het Nederlands B-elftal won door twee doelpunten van Mick Clavan met 2-0 en daarmee kan men wel vrede hebben, ook gezien het feit dat de Zwitsers twee keel de steun van het houtwerk moesten accep teren. De Nederlandse reserves hebben niet al teveel moeite gehad om de teleur stellende Zwitserse garde, waarvan de 36- jarige Jacques Fatton nog de beste speler was, de nederlaag toe te brengen. De in blauw-wit gestoken Nederlanders konden zich verscheidene slordigheden in de verdediging veroorloven, omdat,de,aan- valslinie van de Helveten niet over schut ters van formaat beschikte, uitgezonderd dan Fatton, die het Bekkering tegen het einde nogal lastig maakte. Cor van der Hart heeft het druk. Van morgen vroeg is de stopper van het Neder lands elftal samen met Fortuna's manager Huub Adriaans per vliegtuig naar ^Brussel vertrokken. Een snelle auto stond daar klaar om de internationaal naar Geleen te brengen. Zelfs als alles volgens plan ver loopt, zal Van der Hart maar juist een uurtje „vrij" hebben. Want vanavond nog speelt Fortuna in Geleen een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het Londense Ar senal. En zonder de steun van hun enige internationaal is een Fortunaploeg nu een maal geen tegenstander meer voor de En gelse eerste-divisieploeg. En dan te bedenken dat Fortuna nog geen drie dagen later zijn belangrijkste wed strijd voor de competitie van dit seizoen speelt. Dan komt de ploeg namelijk in Breda uit tegen NAC, een ontmoeting die beslissend kan zijn voor het al dan niet degraderen van de eertijds zo vermaarde eredivisieclub uit Geleen. Zelfs indien Fortuna er in slaagt NAC te verslaan, is het lang niet zeker dat de ploeg zich heeft gehandhaafd in de hoogste klasse van het betaalde voetbal Bekkering moest al in de eerste minuut de handen uit de mouwen steken, toen rechtsbuiten Armbruster de bal in de hoek plaatste. De PSV-doelman kon op tijd in grijpen. Dat gelukte zijn Zwitserse collega Chevrolet kort daarop niet: in de tiende minuut bekroonde Mick Clavan namelijk een goede combinatie tussen Kruiver en Cees Groot met een doeltreffend schot (1-0) De Zwitsers namen even het initiatief over, het gevaar moest daarbij vooral van de rechtervleugel komen. De listige passes van Fatton, die 53 keer voor het Zwitserse A-elftal speelde, vonden echter geen juist begrip. In de Nederlandse voorhoede lie pen de combinaties al evenmin zoals men het zou wensen. Er werden verschillende uitstekende kansen gemist door te laat reageren, o.a. door Kruiver. Bouwmeester en Cees Groot zagen de bal van lat en paal terugspringen. In dn tweede helft werd met even weinig elan gespeeld. Kennelijk sprak de wed strijd tussen Feijenoord en Ajax al een woordje mee er waren drie /Ajacieden en twee Feijenoord-spelers in het B-team want er werd weinig risico ge nomen. Swart maakte nog de beste indruk. Hij stichtte verschillende keren verwar ring in de Zwitserse gelederen, waarin reserve-doelman Eichmann en Walker de plaatsen van respectievelijk Chevrolet en spil Reutlinger hadden ingenomen. In de 25ste minuut bracht Clavan na enkele listige schijnbewegingen de stand op 2-0. Met enkele harde schoten van o.m. Swart van Nederlandse zijde en kogels van Fatton werd deze zeer matige wed strijd afgesloten. Villerius liet zich in de slotfase nog wegens een blessure vervan gen door dé ADO-speler Haak. De opstellingen waren: Nederland-B: Bekkering; Van Mourik cn Veldhoen; Villerius (Haak), Walhout en Franssen; Swart, Kruiver, Cees Groot, Clavan en Bouwmeester. Zwitserland-B: Chevrolet (Eichmann); Morf en Sidler; Weber, Reutlinger (Wal ker) en Schoenmacher; Armbruster, Schneider, Schmid, Fatton en Mauron. Rusland zal een ploeg van ongeveer drie honderd atleten afvaardigen naar de Olym pische Spelen in Rome. Malta wórdt ver tegenwoordigd door slechts zeventien at leten en officials. De beste kansen op een ëreplaats heeft Malta bij het zeilen. Real Madrid is voor de vijfde achter eenvolgende keer winnaar van de Europa-beker. Op de foto ziet men hoe Di Stefano de Duitse doelman Loy passeert. (Telefoto). Real Madrid heeft de macht in het Euro pese voetbal niet uit handen gegeven. De dominerende rol, die de Madrilenen nu reeds jaren spelen, hebben zij voor 135.000 toeschouwers in Ilampden-park in Glas gow nog eens duidelijk onderstreept met een overwinning met 73 (rust 31) in de finale tegen Eintra'chl Frankfort, dat in de halve finales historie schreef met twee grote overwinningen op Glasgow Rangers. Midvoor Alfredo di Stefano en linksbinnen Ferenc Puskas waren de gro te figuren in de Spaanse ploeg met respec tievelijk drie en vier doelpunten. Het oegin van het duel was ongetwijfeld voor de Duitsers, die reeds heel spoedig na de aftrap dicht bij een doelpunt kwa men, toen linksbuiten Meier een schot loste, dat van de lat afketste. De tech nisch superieure Spanjaarden, die enigs zins nerveus begonnen, mochten weliswaar reeds in de allereerste fase tot menige goede aanval komen, veel gevaar school er niét in. Niettemin gaf het enige sensa tie, toen in de 18de minuut Eintracht een voorsprong van 10 nam door een doel punt van rechtsbuiten Kress. De Madrile nen waren gewaarschuwd en hun verdedi ging nam geen i'isico, wanneer de Duitse aanvallei's in hun linie doordrongen. Geenszins uit het veld geslagen door deze achterstand bleef Real zijn spel spe len en bij het vorderen van de tijd werd de druk op de Duitse verdedigingslinie groter. De Spaanse plóeg bleek in haar beste vorm te zijn: een ploeg zonder zwak ke plekken, slechts met grootmeesters, toegex-ust met een grote technische bagage. Een ploeg, die niettemin nog vier uitblin kers telde, namelijk spil Santamax-ia, links binnen Puskas, de ex-Hongaax-, die aan zijn tweede internationale carrière bezig is, midvoor Di Stefano en de nog jonge aanwinst van de Spanjaarden, ï-echts- binnen Del Sol, wie slechts een beslissend schot ontbreekt. Tegen deze technische overmacht was de Duitse ploeg niet opgewassen en behal ve in het eerste kwartier, was het een on gelijke str(jd, die bij de rust in feite reeds beslist was, toen Di Stefano (2) cn Puskas in de eerste helft de Duitse winst niet al leen hadden opgeslokt, maar bovendien hun ploeg op 31 hadden gebracht met voortreffelijke doelpunten. En dan mocht de doelman van Eintracht, Loy, niet zijn beste dag hebben gehad, om hem de ne derlaag in de schoenen te schuiven, zou onbillijk zijn. Ook de voortreffelijk spelende spil Eigenbrodt kon het geweld niet keren, dat de Spanjaax-den ontwikkelden en dat waarschijnlijk geen enkele vex-dediging ter wereld had kunnen breken. Ook in de duels van man tegen man kwamen in bijna alle gevallen de Madrilenen als winnaars uit het strijdperk en toen de tweede helft begon, stonden de Duitsei's voor een schier hopeloze taak. Dadelijk na de rust namen de Spanjaar den het initiatief weer in handen en hun aanvalsgolven bleven op het Duitse doel aanrollen. Zeven minuten waren er in de tweede helft gespeeld, toen Gento paniek zaaide in de Duitse vei-dediging. Als laat ste redmiddel zag rechtsachter Lutz nog slechts een unfaire tackle, die de Schotse scheidsrechter Mowat betrafte met een penalty, die Puskas feilloos inschoot (41). Pas nadat Puskas met een kopbal en een schot, na goed voox-bereidend werk van Del Sol, de stand had opgevoerd tot 61, konden de Duitsers zich even bevx'ijden van de knellende Spaanse greep. Het ge lukte midvoor Stein zelfs de achterstand tot 62 te verkleinen, maar de geringe vreugde over dit succesje was nauwelijks vei'stomd, of Di Stefano schoot de score naar 72. Grandioos was het nu, wat de Spanjaar den aan voetbal demonstreerden. De Schotten waren in extase. Zelden hadden Ferenc Puskas, die in een blakende vorm verkeerde tijdens de finale om de Europa-cup. zij zulk voetbalspel gezien. Het laatste doelpunt, dat Stein op het gcoringbord bracht, was nog slechts een formaliteit (73). De Spanjaarden vonden het al lang mooi zo en de laatste twintig minuten ga ven zij nog slechts een demonstratie. De Duitsex-s konden hier slechts vrede mee hebben. Want anders had het voor Eintracht wel eens de „debacle van Glas gow" kunnen woi'den. In het toex-nooi om de Europese beker waren de resultaten van Real Madr-id in de finales: Parijs 1956: Real Madrid—Sta de Reims 4—3; Madrid 1957: Real—Fioren- tina 2—0; Brussel 1958: Real—Milan 3—2 (na verlenging); Stuttgart 1959: Real—Sta de Reims 2—0; Glasgow I960: Real—Ein tracht Frankfort 73. De elftallen waren als volgt samenge steld: Real Madrid: doel: Dominguez; achter: Marquitos en Pachin; midden: Vidal, San ta-Maria en Zarraga: voor: Canario, Del Sol, Din Stefano, Puskas en Gento. Einti-acht Frankfort: doel: Loy; achter: Lutz en Hofer; midden: Weilbacher, Eigen brodt en Stinka; voor: Kress, Lindner, Stein, Pfaff en Meier.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 17