P. J. Parson waakt 40 jaar over gemeentelijke sportterreinen Renault Bestelauto's VAN DER POL Haarlemse politie heeft nog steeds groot personeeltekort Veelzijdig sportman introduceerde honkbal en basketbal in Haarlem Veld aan Kleverlaan eerste werkstuk GARAGE DEN HOUT Onteigeningsplannen in raad Hiliegom Castricumse jeugdbende gebruikte vuurproef KNAP SNEL WEER OP T0GAL openden wij onze MODERNE SPECIAALZAAK Agenten schreven 21.365 processen- verbaal uit 11 UIT STAD EN STREEK Collecte voor Rode Kruis Jaarvergadering motorclub „De Bloembollenstreek" VRIJDAG 2 0 MEI 1960 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Als er één man in Haarlem is die met recht van spraken kan zeggen dat hij het sportveld aan de Kleverlaan als zijn broekzak kent, dan is dat wel de heer Parson. Want toen hij veertig jaar gele den in Haarlemse overheidsdienst trad was de aanleg van dit terrein zijn eerste opdracht. De gemeente had in die dagen nog slechts de beschikking over één sport veld van bescheiden afmetingen, namelijk dat aan de Van Oosten de Bruynstraat. Thans bezit de gemeente een achttal sportcomplexen. „Ja, dat veld aan de Kleverlaan daar ben ik nog altijd een beetje trots op", zegt de heer Parson. „Toen ik er aan begon kon je van de Kleverlaan af nog helemaal tot Oud-Scho ten door kijken. Je zat toen nog midden tussen de weilanden. Dat kun je je nu moeilijk meer voorstellen". Na vier maan den verlegde de heer Parson zijn werk enkele kilometers noordwaarts waar ter hoogte van het huidige E.D.O.-terrein een sportveld ten behoeve van de juist opge richte Politie-Sportvereniging „Haarlem" moet worden aangelegd. Politie-assistentie Daarbij kreeg hij 's morgens assisten tie van 20 politiemensen en 's middags kwam een evengroot aantal agenten hem Van 23 mei tot en met 4 juni wordt ook in Vijfhuizen en omgeving de jaarlijk se Rode Kruis-inzameling gehouden. Zo als gebruikelijk geschiedt dit met „inza melingsenvelopjes," die eerst huis aan huis worden bezorgd en later opgehaald. Het jeugdtamboerkorps „Vijfhuizen" zal aan deze actie meewerken. Wanneer de weersomstandigheden hiertoe gunstig zijn, zullen de collectanten met drumbandbege leiding op de dinsdagavond in het dorp en de naaste omgeving actief zijn. Volgen de week vrijdagavond komen de Cruquius en de Oude Kruisweg aan de beurt en op 1 juni de Vijfhuizerdijk enz. Tijdens de muziek worden door het Rode Kruis de envelopjes opgehaald. 1 ton ƒ6700.-; 11/2 ton ƒ6900.-. Laadruimte 7 tot 8 m3. Garantie: 6 mnd. incl. arb.loon. Brandstofgebr. en onderhouds kosten zeer laag. Wegligging van de nieuwe typen, zowel leeg als geladen als een personenwagen. HOOFDAGENTE: Voorstel om pion „Treslong" gedeeltelijk te loten vervallen In de vergadering van hedenavond zal de raad van Hiliegom een beslissing nemen met betrekking tot de onteigeningsplan nen „Elsbroek Zuid I" en „Treslong". Tegen het onteigeningsplan „Elsbroek Zuid I" zijn geen bezwaren ingebracht. B. en W. stellen de raad voor dit plan definitief vast te stellen. Naar aanleiding van het raadsbesluit tot voorlopige goed keuring van het onteigeningsplan „Tres long" is een zestal bezwaarschriften inge diend. De bezwaren van reclamanten zijn in hoofdzaak gericht tegen de eventuele ont trekking van kostbare cultuurgronden aan de huidige bestemming. De hoofdinge nieur-directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid heeft meegedeeld dat in het bijzonder deze bezwaren een rol zullen spelen bij de besluitvorming van Gedeputeerde Staten. Ook de omvang van de bebouwing voor beide uitbreidingsplan nen, totaal 1900 woningen, zal bij de be oordeling door G.S. een factor van bete kenis zijn. Het komt bedoelde hoofdinge nieur-directeur voor dat dit bouwvolume de behoefte aan woningen in Hiliegom voor de eerstkomende paar jaren te boven gaat. Rekening dient ermee te worden ge houden dat van de Kroon niet verwacht kan worden dat zij een beslissing neemt over het onteigeningsplan indien zij nog geen beslissing heeft genomen over de te gen de uitbreidingsplannen ingebrachte be roepen. Gelet op deze opmerkingen stellen B. en W. de raad voor een gedeelte van het onteigeningsplan „Treslong" te laten ver vallen en wel het gedeelte dat ongeveer is gelegen ten noorden van de Molen laan en de in het verlengde daarvan ge projecteerde weg. Wanneer dit gedeelte van het onteigeningsplan komt te verval len zal aan de bezwaren van de meeste reclamanten worden tegemoet gekomen. De motor-, auto- en bromfietsclub „Bloembollenstreek" hield donderdag avond de jaarvergadering in de zaal van café Turkenburg in Hiliegom. Nadat de voorzitter, de heer E. W. Pollé een wel komstwoord had gesproken werden de jaarverslagen uitgebracht. Het ledental bleef vrijwel stabiel op 140 staan. Drie le den der vereniging, de heren Bronkhorst, Bakker en Schaap hebben een motorrit ge maakt naar Polen en daar een prachtige beker gewonnen. Voorts heeft Kees Griek- spoor deelgénomen aan een wedstrijd in Finland. De wandelrit bleek geen voldoen de belangstelling te hebben. De bestuursverkiezing had tot gevolg, dat de heren Polle en Turkenburg met nagenoeg algemene stemmen herkozen werden. In de vac.-Roks werd de heer H. Bakker als bestuurslid gekozen. De heer De Groot bracht het financieel verslag uit. De ontvangsten beliepen bijna 1500.- doch door een zuinig beheer was er aan het eind van het jaar nog een voordelig saldo van 337.02. Medegedeeld werd dat op zaterdag 28 mei door V.V.V. te Voorhout een puzzel- vit wordt uitgeschreven. Op 27 mei zal de bekende jaarlijkse „Ome-Tinus-rit" worden verreden. De prijsuitreiking werd uitgesteld tol een volgende vergadering. te hulp. In 1922 legde de heer Parson een complex van vier velden aan nabij Mid denweg en de Overtonstraat in Haarlem- Noord naast het oude terrein van R.C.H. Ook deze terreinen moesten later voor de woningbouw wijken. Verder heeft hij aan de Vergierdewëg op de plaats van het te genwoordige terrein van Onze Gezellen een gemeentelijk sportveld tot stand gebracht. De heer Parson, die als bediende is be gonnen, is in de loop der jaren via de functie van voorman en opzichter tot zijn huidige rang van technisch ambtenaar op geklommen. Grasbaan sneller dan sintelbaan Prettige herinneringen heeft hij aan de Olympische Spelen van 1928 die in Am sterdam werden gehouden. Atleten uit Ar gentinië, Japan en Zweden kwamen op het veld aan de Kleverlaan trainen. Dank zij de zorgen van de heer Parson verkeerde de grasmat in een puike conditie. Honderd- metersprints van 10,5 en 10,6 sec. waren voor deze topatleten geen uitschieters. Op de sintels in het Olympisch Stadion maak ten ze in de finale minder snelle tijden dan op de grasbaan aan de Kleverlaan al moet ik er bij zeggen dat de sintelbaan toen door de regen doorweekt was, ver telt de heer Parson. En dan de feesten op Koninginnedag wanneer honderden kin deren na de aubade op de Grote Markt naar het veld aan de Kleverlaan trokken om daar aan allerlei spelen en wedstrij den deel te nemen. Tijdens de grote va kantie werd een groot deel van het veld in beslag genomen door een reusachtige tent waarin de schooljeugd met spel en handenarbeid werd beziggehouden. Veelzijdig sportman In zijn jonge jaren is de heer Parson een veelzijdig sportman geweest. Mis schien is het daarom dat zijn 63 jaren hem niet zijn aan te zien. Hij was een van de steunpilaren van de voetbalvereni ging „Volksweerbaarheid", die later een fusie aanging met „Bloemendaal". Nog weinigen zullen weten dat de naam BVC „Bloemendaal" in feite Bloemendaal- Volksweerbaarheid Combinatie betekent. Meer dan twintig jaar van 1917 tot 1937 heeft de heer Parson deel uitgemaakt van het eerste elftal van Bloemendaal^ dat voor de oorlog in de tweede klasse van de KNVB een geduchte tegenstander was. Meermalen kwam de heer Parson ook in vertegenwoordigende elftallen uit. Maar niet alleen voetbal had zijn liefde. In schieten, cricket, tennis, honkbal, hockey en basketbal stond hij zijn mannetje. De heer Parson is zelfs de man geweest die in 1923 het honkballen in Haarlem heeft ingevoerd, een sport die voordien in ons land alleen in Amsterdam beoefend werd. Van 1923 tot 1936 had hij zitting in het bestuur van S.C.Haarlem, welke honkbal vereniging hem vanwege zijn verdiensten tot ere-lid benoemde. Verscheidene jaren is de heer Parson voorzitter van negen talcommissies van de Nederlandse Honk- balbond geweest. Op zijn initiatief was het S.C.Haarlem die in de Stadsdoelen de basketbalspoli in Haarlem introduceerde. Scheidsrechter en consul Verder heeft de heer Parson zich ver dienstelijk gemaakt als voetbalscheids rechter en was hij vele jaren consul van de K.N.V.B. voor de keuring van de vel den. Enkele jaren geleden heeft de heer Par son onder deze activiteiten een streep ge zet. „Ik vond het welletjes, al die dingen laat ik nu graag aan de jongeren over". GESLAAGD In het Wilhelminaziekenhuis in Amster dam behaalde mej. M. Dol uit Lisse het diploma A voor verpleegster. Politie doet goede slag De groep Castricum van de Rijkspolitie heeft een jeugdige bende opgerold die, wat haar handel en wandel betreft, er typische gangstermethoden op na hield. Nieuwe le den moesten zelfs een proef doorstaan om aan te tonen dat zij wel werkelijk zwijg zaam en een goed lid konden zijn. Dit ge beurde in het z.g. Krengebos aan de Be verwijkerstraatweg. De jongen werd dan vastgebonden aan een boom vanwaar op een geringe afstand wat hout in bi-and werd gestoken. De hitte van het vuur en ook de angst moesten het adspirant-lid dan niet van zijn plan kunnen afbrengen om toch lid te willen worden. Tijdens deze „ceremonie" lieten de ove rige bende-leden het slachtoffer alleen met de brandstapel om, nadat het vuur zo goed als gedoofd was, terug te keren. Met plechtige woorden werd dan gevraagd of de kandidaat het lidmaatschap wilde aan vaarden. Er zullen er wel gestruikeld zijn na een dergelijke proef, maar ook dezen hebben toch nimmer mededeling van de metho den gedaan. De jeugdige bende bestond thans uit zeven knapen compleet met leider die na tuurlijk op de één of andere wijze aan geld moesten komen. De laatste anderhalf jaar hebben zij hiervoor ook gezorgd want zij hadden verscheidene diefstalletjes en inbraakjes op hun naam staan. Ook de snoeperij werd niet vergeten want het vernielen van zeventien ruitjes van een automatiek, om de zich daarach ter bevindende lekkernijen te bemachti gen, stond op hun naam. Twee maal werd ingebroken in een schoolgebouw waar geld werd weggenomen uit de lessenaar terwij] ook geld werd weggenomen uit de jassen hangende aan kapstokken in de ULO school. Er werd geld gestolen uit een col lectebus in de Rooms Katholieke kerk en in de Nederlandse Hervormde kerk te Castricum en ze pleegden diefstallen van snoepgoed en fruit uit vrijwel alle in Castricum gevestigde winkels v/barin de ze goederen worden verkocht. Er werden bloemen gestolen in tuinde rijen. Grafvazen werden vernield op de rooms katholieke begraafplaats. De zaak kwam aan het rollen toen en kele weken geleden enkele knapen met- bloemen liepen te venten en de politie constateerde dat deze bloemen van dief stal afkomstig waren. De diefstalletjes gebeurden niet altijd gezamenlijk v/ant de bendeleden gingen er ook wel afzonderlijk op uit al kwam men nadien toch weer tezamen om ver dere plannen te bespreken. De politie heeft nu allen een verhoor afgenomen, maar hen vanwege hun jeugdige leeftijd niet achter slot en grendel gezet. Toch zullen zij zich voor de kinderrech ter moeten verantwoorden die dan wel zal beslissen wat er met de „bende" gaat ge beuren. Met het oprollen van deze jeugdige die venbende is tevens een einde gekomen aan de geheimzinnige inbraakjes en dief stalletjes die de laatste tijd van hier en daar uit Castricum gemeld werden. Voor hoofdpijn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek, spit. ischias, kiespijn, zenuwpijn en menstruatiepijnen hebt u een antineuralgicum met zeer grote pijnstillende kracht nodig. Dat is Bij apotheek en drogist. TOGAL 0.95: 2.40; 8.88. Receptie W.I.K. De afdeling „Willen is Kunnen" van het Haarlems Speeltuinver- bond houdt ter gelegenheid van haar vijf tienjarig bestaan een receptie in het buurt huis aan de Harmenjansweg nabij de Prin- senbrug in Haarlem. Deze receptie wordt zaterdagmiddag 28 mei van drie tot vijf uur gehouden. Opbrengst P.I.T.-collecte. De op brengst van de collecte voor het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront bedroeg in Haarlem f 4.807,07, in Heemstede 1.179.65 en in Bloemendaal 1.198,53. Te zamen met het bedrag dat per buscollecte is opgehaald (f 1.251,83) is de totale op brengst voor Haarlem en randgemeenten f 8.437,08. Pyperdag. Vierendertig tamboer- en pijperkorpsen met in totaal 2.500 leden nemen deel aan de nationale pijperdag die op Hemelvaartsdag voor de eerste keer in Hilversum wordt gehouden. Dit is het grootste aantal, dat ooit aan een dergelijke pijperdag heeft meegewerkt. Lisse BURGERLIJKE STAND VAN LISSE. GEBOREN: Marianne, d. v. A. Kuipers en E. Schalk, Wagenstr. 12. ONDERTROUWD: L. C. de Koning te Oud-Vossemeer en J. M. A. v. Velzen te Lisse; M. N. v. d. Putten en A. L. v. d. Zwet; Th. M. v. d. Geest te Hiliegom en C. C. J. Bergman te Lisse; C. J. v. Noort en A. C. A. Kozijn; B. v. Andel te Hiliegom en E. J. A. de Kooker; GEHUWD: Th. C. Duivenvoorden en A. J. M. v. d. Wiel; L. M. Zandvliet te Alke made en Ch. M. Wessels; G. L. Vink te Hiliegom en W. M. A. Vermolen; J. P. Schrama en C. G. de Rhee te Haarlemmer meer; J. A. Zuilhof te Sassenheim en D. Rooker; J. Vijfhuizen te Hiliegom en A. de Kooker. OVERLEDEN: Petrus Matthcus van der Veld, oud 68 jaren. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK. GEBOREN: Cornells Nicolaas Maria, z. v. A. Th. Oostes en M. J. v. Dongen. HEDENMIDDAG OM 3 UUR in huishoudelijke en electrische apparaten. Bloemendaalseweg 275 - Tel. 60142 - Electro-techn. installaties JAARVERSLAG 1959 Uit het jaarverslag over het jaar 1959 van de gemeentepolitie van Haarlem blijkt dat de uitbreiding van de diverse woon wijken van Haarlem heeft geleid tot een vermeerdering van het aantal rayonamb tenaren. Daarnaast is in het afgelopen jaar tegemoetgekomen aan de steeds klemmender behoefte de algemene sur veillance te intensiveren en men is over gegaan tot uitbreiding van de radioauto- dienst en tot instelling van de scooter- dienst. De korpssterkte bedroeg per 31 december 1959 in totaal 329. Dit betekent, dat men bij de politie in Haarlem nog steeds met een tekort heeft te kampen want de maximum korpssterkte is door de minister van Binnenlandse Zaken vastgesteld op 352 man. Bovendien gaat aldus het jaarverslag de kwantiteit en ook de kwaliteit van de sollicitanten in sterk dalende lijn achteruit. Het ledental van de reservepolitie ver toonde daarentegen ten opzichte van 1958 een stijging van bijna IIV2 percent. Uiteraard zou het te ver voeren alle ge gevens uit het lijvige jaarverslag over te nemen, zodat wij een keuze hebben ge maakt uit de diverse hoofdstukken. Zo le zen wij bijvoorbeeld, dat de politieverbin- dingsdienst in 1959 op de kop af 1000 be richten via de telex heeft verzonden en dat deze dienst in het verslagjaar de be schikking kreeg over zes stuks motormo bilofoons en drie stuks automobilofoons. Onder het kopje „gevonden voorwer pen" staat, dat het aantal op kaartsy steem geregistreerde gevonden voorwer pen 6054 bedraagt (5806 in 1958) waaron der niet begrepen enige duizenden onbe langrijke zaken zoals „enkele" handschoe nen, sleutels e.d. In 1798 (in 1958 1678) gevallen konden de eigenaars hun verlo ren zaken weer terugkrijgen. In 1959 wer den voorts geregistreerd 243 (322 in 1958 aangiften van verloren waardevolle voor werpen. In 57 (in 1958 61) gevallen kon bemiddeling worden verleend bij het te rug verkrijgen daarvan. Bij het hoofdstuk algemene dienst lezen wij, dat het personeelstekort enerzijds en de intensivering van het verkeer ander zijds het noodzakelijk maakten, over te gaan tot uitbreiding van de op 1 juni 1959 ingestelde radioautodienst (RAD). In de doelstelling van de RAD kwam eveneens wijziging in die zin, dat naast een snelle en doeltreffende hulpverlening aan publiek of politie, meer het accent werd gelegd op intensieve surveillance op alle daarvoor in aanmerking komende we gen. Door het personeel van de RAD werd in 1959 5628 maal assistentie verleend in de meest uileenlopende gevallen: in 1958 ge beurde dat 5644 maal. De RAD schreef 977 (in 1958 725) processen-verbaal uit en gaf 1665 waarschuwingen. Door het personeel van de scooterdienst wer.d sedert de datum van instelling 2 november 1959 141 maal assistentie verleend: er werden 512 procéssen-verbaal opgemaakt, waarvan 312 maal contra de bestuurders van rijwielen met hulpmotor; voorts werden wegens jeugabaldadigheid 108 waarschuwingen gegeven. In 1959 maakte het personeel van de al gemene dienst in totaal 21.365 processen- verbaal op tegen 18.347 in het jaar 1958. Voorts werden er in het verslagjaar 916 (894 in 1958) arrestanten voor kortere of langere duur ingesloten. Het personeel van de verkeerspolitie maakte in 1959 4072 processen-verbaal op tegen 4113 in het jaar daarvoor. In totaal legden de diverse motorrijtuigen gezamen- lijk een afstand af van 466.910 kilometer (in 1958 387.439 kilometer). Het totaal door de politie te Haarlem behandelde verkeersongevallen bedroeg 2968 (2712). Dit betekent ten opzichte van 1958 dus een stijging van 256 (51) zijnde 9.44 percent (1.9 percent). Ter vergelijking van het ongevallencijfer van 1959 met dat van vorige jaren, volgen hieronder de ge gevens sinds 1950: 1950: 1506 ongevallen 1955: 1768 ongevallen 1951:1484 1956:2306 1952: 1332 1957:2661 1953:1302 1958:2712 1954:1547 1959:2968 Het door het centraal bureau voor de statistiek te 's-Gravenhage voor het jaar 1955 vastgestelde indexcijfer van de lande lijke verkeersintensiteit van motorrijtui gen bedroeg 100 en de landelijke index cijfers voor de jaren 1956, 1957, 1958 en 1959 zijn vastgesteld op onderscheidenlijk 110, 120, 130 en 140. Het verloop van de verkeersintensiteit over de jaren 1955 tot en met 1959 geeft dus een stijging te zien van 40 percent. Het aantal verkeersonge vallen in Haarlem is echter van 1768 in 1955 gestegen tot 2968 in 1959, derhalve een stijging van 1200 (944) of 62.2 percent (53.3 percent). De stijging van het aantal verkeersongevallen in Haarlem is dus veel groter dan de stijging van de landelijke verkeersintensiteit van motorrrijtuigen. In 1959 verloren 11 (15) personen het leven tengevolge van een verkeersongeval. Tengevolge van een verkeersongeval kre gen 454 (383) personen zwaar lichamelijk letsel en werden 254 (232) personen licht gewond. Het jaar 1959 geeft dus wel een daling van het aantal doden te zien, doch daarentegen een stijging van het aantal licht en zwaar gewonden. In 1959 waren volgens opgave van het C.B.S. bij de verkeersongevallen betrok ken: 224 autobussen, 2477 personenauto's, 959 vrachtauto's, 56 motordriewielers, 443 motorrijwielen, 575 bromfietsen, 723 rij wielen en bakfietsen. De laatste jaren viel er een stijging waar te nemen in het aantal misdrijven, doch dit jaar is het aantal, vergeleken met 1958, vrijwel hetzelfde gebleven. De vermogensdelichten zijn wel belangrijk in aantal gestegen, en wel van 1194 tot 1281, hetwelk voornamelijk moet worden ge zocht in het aantal ontvreemde rijwielen; n.l. 354, dat in vergelijking met het vorig jaar steeg met 131 aangiften. De overige misdrijven zijn echter sterk in aantal verminderd. Winkeldiefstallen Het aantal winkeldiefstallen, dat in het verslagjaar 1958 was opgelopen van 51 tot 98, is in 1959 weer teruggelopen tot 49; een belangrijke vermindering dus. Het aantal opgeloste feiten is dit jaar aanmerkelijk teruggelopen, t.w. van 62,02 percent tot 57.14 percent. Dit moet onder meer worden gezocht in een steeds groter wordend gebrek aan personeel. In 1959 kwamen 294 (317) jonens en 34 (35) meisjes wegens het plegen van ern stige strafbare feiten met de kinderpolitie in aanraking. Er werden 78 (71) proces sen-verbaal opgemaakt, terwijl 44 (35) jeugdige personen in verzekering werden gesteld. Ook nu weer was het de zo zeer begeerde bromfiets, die in de meeste ge vallen de mannelijke jeugd voor de straf rechter bracht. Doch ook andere voort brengselen van de moderne samenleving hadden een fatale aantrekkingskracht. Zo ontvreemdden drie ulo-leerlingen in een tijdvak van enkele maanden 215 grammo foonplaten. Meisjes pleegden in de regel eenvoudige diefstallen, soms oplichterijen en verduisteringen. De allerjongsten wer den voor hun misdragingen ernstig onder houden en aan de ouders teruggegeven. Er werd 59 (63) maal aan de Justitie gerapporteerd. Voor de raad voor de kin derbescherming in Haarlem werden 30 (24) rapporten opgemaakt. Ambtshalve werden voor deze raad 6 (8) rapporten opgemaakt. In 1959 werd de opsproring van 127 (181) minderjarigen gevraagd, t.w. 61 meisjes en 66 jongens. Op 31 december 1959 waren alle minderjarigen op één na weer onder het wettig gezag terug. Van deze ene, een achttienjarige jongen, die onder voogdij staat, wordt vermoed dat hij zich heeft aangemeld voor het vreem delingenlegioen. Uit het ouderlijk huis liepen 34 (4z) jon gens en 25 (36) meisjes weg, uit pleeg gezinnen 2 (12) jongens en 3 (5) meisjes. Uit inriechtën 25 (36) jongens en 23 (22) meisjes. Terzake van overtreding van de leerplichtwet werden 44 (39) processenver- baal opgemaakt. Ruim 2000 personen be zochten in 1959 het bureau van de kinder politie. Bij 3 (14) aanvragen voor een pleegkind werd over de toekomstige pleeg ouders gerapporteerd. Ook met rebellante jongeren tegen woordig „nozems" geheten werd de kinderpolitie geconfronteerd. In navol ging van de film „Les Tricheurs" werd ook in Haarlem de toegan gtot een huis, waar een feestje werd gegeven, door niet- genodigden geforceerd, waarna dezen zich ernstig misdroegen. De Justitie kon de hoofdschuldige in een tehuis geplaatst krijgen voor heropvoeding. Als verdacht van misdrijf of anderzins werden tenslotte door de technische opspo- rings- en herkenningsdienst in totaal 387 (398) personen gedactyloscopeerd en gefo tografeerd. Op het gebied van dactylosco pie. herkenningsdienst, expertise, alsmede op het gebied van foto- en filmtechniek werden ten behoeve van verschillende af delingen alsmede van andere politie-in- stanties 618 (479) opdrachten uitgevoerd. Voor het instellen van onderzoeken op de plaatsen van het misdrijf, dan wel tot het fotograferen van diverse aangelegen heden of het doen van technische ver richtingen, werd in totaal 325 (385) maal uitgerukt. Op 1 juni hoopt de heer P. J. Parson, wonende Sparenbergstraat 12 in Haarlem, het feit te gedenken dat hij veertig jaar in Haarlemse gemeentedienst is. Als technisch ambtenaar bij de dienst Lichamelijke Opvoeding is de heer Parson in de eerste plaats verantwoordelijk voor het toezicht op en de staat van onderhoud van de gemeente lijke sportaccommodaties zoals terreinen, gymnastiekzalen, zwembaden en ijsbaan. Op de dag van het jubileum zal hij 's middags van drie tot vijf uur in het clubgebouw op het sportterrein aan de Kleverlaan in de kring van het personeel van de dienst worden gehuldigd. Daarna is er in hetzelfde gebouw een receptie van half zes tot zeven uur. Advertentie Over de toestand van de gemeentelijke sportterreinen in Haarlem kan de heer Parson niet juichen. „Er heerst een ge weldig tekort aan velden. De beschikbare velden zijn doorlopend overbezet. Drie of vier maanden nadat een veld piekfijn in orde is gemaakt hebben we weer handen vol werk om de grasmat te fatsoeneren omdat die volkomen kaal gespeeld is. Dat komt natuurlijk ook omdat de scholen veel meer dan vroeger sport in de open lucht krijgen". En om dat te bewijzen heeft de heer Parson ons tot slot meege nomen naar het terrein aan de Klever laan waar zijn mensen bezig zijn het veld op verscheidene plaatsen van een nieuwe grasstoffering te voorzien, terwijl vlak daarnaast scholieren op een vers gedeelte opgaan in hun balspel. De heer Parson zorgt er voor dat de gemeentelijke sportterreinen er zo goed mogelijk bij liggen. Hier ziet men hem op het sportveld aan de Kleverlaan dat hij veertig jaar geleden aanlegde. Advertentie Advertentie Nieawe in het kort Op acht kilometer van het Parijse vliegveld Orly is donderdag een Caravelle-straalverkeersvliegtuig van de dienst Algiers-Parijs op. een hoogte van tweeduizend meter geramd door een sportvliegtuig. De sportvlieger en een van de dertig passagiers van de Caravelle kwamen om het leven, 10 luchtreizigers toerden gewond, van wie vijf ernstig. Het sportvliegtuig is geheel vernield, de gezagvoerder van de Cara velle wist zijn zwaar gehavende ma chine veilig op Orly aan de grond te zetten. Hij vloog op één motor. De foto toont belangstellenden voor de zwaar beschadigde Caravelle op Orly.

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 11