Ontwikkelingslanden in ongunstige positie Ideaal voor straat en strand SP0RTKUIS „HAARLEM „SUISSE" ZANUSSI Congrescommissie acht risico dat Eisenhower neemt te groot Scherpe critiek van Westduitse Joden op William S. Schlamm 2 luchtige sportschoenen N Ph, O. Wereldexport van 100 miljard „Gebrek aan ruimte voor sport is schrikbarend" De complete GOVERNOR en EURG-0AMPING serie! RECHERCm MINERVA IDEAAL VEISERSTRAAT 1 TEL. 52847 VRIJDAG 2 0 MEI 196 0 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 DE WERELDECONOMIE IN 1959 HWesselo (KNSB) Om een akkoord over kernproeven Grotere omzet Amstel Brouwerij Hogere winst Utermölilen GAST EN GASTHEER Bezoek de grootste tentoonstelling ooit in Den Haag gehouden! Snowfire, de wilde witte hengst ROOM AT THE TOP m Blijkens het verschenen elfde statistisch jaarboek van de Verenigde Naties heeft de wercldexport, exclusief die van de Sovjet-Unie, Oost-Europa en communis tisch China, zich in 1959 hersteld van de terugval in 1958. Vorig jaar werd een nieuw hoogtepunt bereikt, dat een per cent hoger lag dan de export van 1957, het vorige topjaar. De wcreld-energieproduk- tie is in de periode 1951 1958 met on geveer een derde van de produktie daar vóór gestegen en is in sommige landen zelfs meer dan verdubbeld. De produktie van koper-, lood- en zinkerteen is van 1957 op 1958 over de ongevear vijf percent gedaald, ter wijl in 1958 de wereldproductie van ijzer erts tien percent lager was. De Verenigde Staten moesten hun positie als de groot ste leverancier van ijzererts afstaan. Het aantal personenauto's op de wegen, uitge zonderd die van de Sovjet-Unie, commu nistisch China en de meeste Oosteurope- se landen, steeg in 1958 ten opzicht van het jaar daarvoor met bijna vier miljoen. In volume was de wereldexport, weder om exclusief de genoemde landen, 8'4 percent hoger dan in 1958, terwijl de ex portprijzen gemiddeld 2 percent lager wa ren. Op basis hiervan wordt de totale waarde van de wereldexport in 1959 ge schat op ongeveer 100 miljard Amerikaan se dollar. Dit is ongeveer 6 miljard dollar meer dan in 1958 en 1 miljard dollar meer dan het reeds genoemde topjaar 1957. De in- en uitvoer van de geïndustriali seerde landen hebben tussen 1953 en 1957 een toeneming van 42 percent te zien ge geven: de waarde van zowel de in- als de uitvoer steeg in deze periode met vijf percent en het volume met 35 percent. In dezelfde periode steeg de invoer van de niet geïndustrialiseerde landen met 39 percent (3 percent in waarde en 34 per cent in volume). De waarde van de uit voer van deze landen nam echter met slechts 21 'h percent toe, als gevolg van iets lager prijzen, in volume steeg hun uitvoer met 22 percent. Het verkeer Het jaarboek bevat ook tal van cijfers over het verkeer te land, ter zee en in de lucht, zij het dan over 1958. In de we reld als geheel nam het spoorwegverkeer tussen 1948 en 1958 met 1.000 miljard netto ton-kilometers of ongeveer 56 percent toe, of gemiddeld 4 Ve percent per jaar. Het aantal in gebruik zijnde motorvoer tuigen in de wereld (exclusief Sovjet- Uni, communistisch China en de meeste Oosteuropese landen) is in 1958 wederom toegenomen, en wel met 4V2 percent voor personenauto's en 3 V2 percent voor be drijfswagens. Het toale aantal personen- autos in de gezamenlijke landen bedroeg in 1958 86 miljoen, waarvan 57 miljoen in de Verenigde Staten en 18 miljoen in West-Europa. Het gemiddelde aantal per sonenwagens per 1.000 wereldbewoners was ongeveer 45. Voor Canada was het 200, de Verenigde Staten 325, West-Europa 60 en voor de rest van de wereld ongeveer 5 wagens per 1.000 inwoners. Wat de koopvaardij betreft meldt het jaarboek, dat de wereldkoopvaardijvloot in 1958 met bijna 8 miljoen brt. of 7 per cent werd uitgebreid, ondanks een daling met ongeveer één percent van de geladen en geloste goederen in het buitenlandse Noodtoestand. Volgens bezoekers van de gevangenis van Pretoria zijn de blan ke vrouwen onder de gedetineerden nog steeds in hongerstaking. De bezoe kers weerlegden hiermee een verkla ring van de minister van Justitie Eras mus dat de gedetineerden voedsel koch ten buiten de gevangenis. Een der be zoekers zei dat de vrouwen zeer zijn verzwakt. De meesten van haar heb ben sinds het begin van de hongersta king een week geleden, geleefd op klei ne doses glucose. De vrouwen waren, aldus deze bezoeker, „met stomheid geslagen" geweest toen zij hoorden van de verklaring van Erasmus. handelsverkeer voor de wereld als geheel. In 1958 deed zich ook een scherpe da ling van de scheepsvrachttarieven voor. Ook de burgerluchtvaart breidde zich in 1958 verder uit. Vergeleken met 1957 steeg het aantal gevlogen kilometers met 3 per cent tot 2,9 miljard km; het aantal pas sagiers-kilometers met 5 percent tot 85 miljard km; het aantal vracht ton-kilome- ters met 2 percent, en het aantal ton- kilometers voor post-vervoer met 9 per cent, in alle gevallen exclusief commu nistisch China en de Sovjet-Unie. Verge leken met 1948, was het aantal gevlogen kilometers in 1958 2V2 maal zo groot, het aantal passagiers-kilometers 4 maal, het aantal ton-kilometers voor vrachtvervoer bijna 4 maal, en dat voor postvervoer bij na 2 3/4 maal. Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de technische raad van de Ne derlandse Sportfederatie en de centrale adviescommissie voor speel- en sportter reinen sprak de heer H. Wesselo, vicc- voorzitter van de KNSB woensdagmorgen in het conferentie-oord de Tempel in Rot terdam over de behoefte aan ruimte voor de lichamelijke opvoeding en de sport. Dit tekort aan ruimte wordt ieder jaar groter. Indien men de noodzaak van de sport vooral als afweermiddel tegen de schadelijke invloeden van de tijd op geest en lichaam erkent", aldus spreker, „dan slaat ons de schrik om het hart". Waar in Nederland de achterstand op het gebied van volkshuisvesting, wegen bouw, scholen e.d. steeds kleiner wordt, daar blijft de sport ver ten achter. Er zijn geen middelen. Er moet toch echter een vermindering van spanningen moge lijk zijn tussen onze gestelde idealen op sportgebied en het realiseerbare. Maar de uitbreidingsplannen van de gemeenten voorzien zelden of nooit in voldoende ruim te voor actieve recreatie en sport. Waar om? Omdat de sport onrendabel is? Maar dat zijn vele andere lichamen en instel lingen ook". Volgens de heer Wesselo introduceert men, wanneer er niet voldoende zorg aan recreatie en sport besteed wordt, vele en grote gevaren in de samenleving en een woonplaats zonder harmonie tussen ar beid en ontspanning is onvolledig en on aanvaardbaar. Na hem sprak mevrouw mr. Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland over ruimtelijke planning voor de recrea tie. Zij beperkte zich tot het gebied van Zuid-Holland waar ze niet de stedelijke recreatie op sportvelden, zwembaden, par ken en volkstuinen als onderwerp nam maar de recreatie in de vrije natuur, waar ruimte geschapen moet worden voor wandelen, fietsen, zwemmen en bovenal de watersport, waar deze provincie, met zijn polder- en merengebied zo geschikt voor is. Deze plaatsen zullen niet 'te ver van de steden verwijderd mogen liggen en daarom pleitte zij er bovenal voor de nog bestaande ruimten tussen de steden open te houden en niet vol te bouwen met hui zen of industrievestigingen. „Wanneer we zonder merkbare onder breking van.de ene stad in de andere rij den, kunnen we nooit het gevoel hebben er eens uit te zijn. Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen zijn in Zuid-Holland een prachtig voorbeeld van hoe het niet moet". Na deze voordrachten maakte het gezel schap, dat voor deze jubileumdag uitgeno digd was en dat bestond uit leden van de technische raad met hun dames, de cen trale adviescommissie voor speel- en sport terreinen, vertegenwoordigers en bestuurs leden van de bij de N.S.F. aangesloten sportbonden, het N.S.F.-bestuur en verte genwoordigers van het gemeentebestuur van Rotterdam per boot uit Rotterdam een excursie naar het Delta-gebied waai de bouwput in het Haringvliet bezichtigd werd. (Van onze correspondent in de V.S.) Indien Eisenhower tijdens de topconfe rentie vordering wil maken om met de Engelsen en de Russen tot een stopzet ting van militaire kernexplosies te komen, heeft hij daarbij niet de sympathie van de deskundigen in het Amerikaanse Con gres. De gecombineerde sub-commissie van Huis en Senaat voor kernenergie is namelijk na verhoren, die vier dagen duurden, tot de conclusie gekomen dat de Russen, indien zij dat wensen, in het ge heim met proefexplosies door kunnen gaan. Afdoende controle daarop is, vol gens wetenschappelijke deskundigen die voor de commissie verschenen, voorlopig niet mogelijk. Eind maart hebben Macmillan en Eisen hower te Gettysburg hun politiek gecoör dineerd, nadat de Russen voor de dag' wa ren gekomen met een compromis-voorstel dat militaire proef-explosies in de ban wilde doen. Engeland en Amerika bleken toen bereid om een officieel verbod te aan vaarden voor alle explosies, die gecontro leerd konden worden. Tevens zouden zij een moratorium willen accepteren, waar bij alle partijen op erewoord beloofden geen kleine explosies onder de grond te veroorzaken, die niet afdoende gecontro leerd kunnen worden. Het ziet er nog altijd naar uit, dat de Sovjet-Unie, Engeland en Amerika te Pa rijs, zonder Frankrijk en daarom buiten het officiële kader van de topconferentie, een dergelijke overeenkomst nader tot verwezenlijking willen brengen. De onder handelaars te Genève zouden daarna zulk een akkoord nog technisch moeten uitwer ken. In Eisenhowers regering waren de me ningen verdeeld over deze actie, maar me de door aandrang van Engeland, won voorlopig de groep die zulk een ban, al waren er risico's aan verbonden, door wil de zetten. Achteraf heeft echter de oppo sitie tegen de ban (voornamelijk komend van het Pentagon en de commissie voor kernenergie), steun gekregen uit het Con gres, waar een subcommissie vele geleer den ondervroeg over de mogelijkheid van ontduiking van een eventueel moratorium. Niet alle geleerden waren even positief in hun uitspraken, maar de algemene conclu sie was toch, dat de Russen onder de grond belangrijk groter explosies geheim zouden kunnen houden dan eerst werd aangenomen en dat bovendien proefexplo sies ver buiten de atmosfeer van de aarde heel moeilijk te constateren zouden zijn. Over de wenselijkheid om, ondanks de ri sico's, toch om politieke redenen een ak koord aan te gaan met de Russen, lieten de Congresleden zich niet uit. Zulk een akkoord heeft natuurlijk meer dan alleen technische aspecten: er kan een ontspan ning door worden bevorderd. Men kan hopen, dat andere landen aldus moeilijk kernwapens kunnen ontwikkelen, enzo voort. Sommigen van die Congresleden, die het door hun actie Eisenhower thans moeilij ker hebben gemaakt de plannen te vol voeren, waar hij het met Macmillan over eens was geworden, werden waarschijn lijk beïnvloed door overwegingen van bin nenlands-politieke aard. Het bereiken van een, zij het onvolmaakt, verbod van ex plosies, zou de populariteit van Eisen hower stellig vergroten. Het zou inder daad een succes zijn, wanneer men het met de Russen eens werd ovei een weder zijds controle-systeem, hoe gebrekkig dat aanvankelijk ook zou zijn. Zulk een succes gunnen de Democraten dit jaar niet graag aan hun Republikeinse tegenstanders en de remmende actie, waar de genoemde sub commissie thans kans toe heeft gezien, moet men daarom ten dele uit verkie zingsmotieven verklaren. De omzet van Amstel Brouwerij n-v. werd behalve door de verbeterde conjunc tuur nog extra gestimuleerd door zonnig en droog weer gedurende een groot deel van het jaar. De exportomzet bereikte op nieuw een hoger peil. In binnen- en bui tenland tezamen werd 16 percent meer hectoliters omgezet dan in 1958. Er traden ook kostenstijgingen op. De brutowinst steeg van 8.667.281 tot 9.833.530 en de nettowinst van 1.864.000 tot 3.036.726. Zoals reeds bekend wordt voorgesteld een onveranderd dividend van 12 percent in contanten, waarvan reeds 6 percent als interim-dividend is betaald, en een extra stockdividend van 2 percent uit te keren. Aan de statutaire reserve zal een onveranderd bedrag van 200.000 worden toegevoegd, aan een bijzondere reserve een bedrag van 900.000 (v.j. nihil), terwijl het onverdeelde winstsaldo 33.377 zal bedra gen (v.j. 47.650). Het totstandkomen van de Euromarkt zal de concurrentie op de Nederlandse markt aanzienlijk verscherpen. In het lopende jaar ontwikkelt de omzet zich bevredigend. De optimistische verwachtingen van de directie der n.v. Koninklijke Fabriek van Verbandstoffen v.h. Utermöhlen cn Co. in Amsterdam zijn in 1959, blijkens het ver slag, volledig in vervulling gegaan. De bruto-winst op goederen steeg van 2.342.082 tot 2.592.475. De onkosten na men in mindere marte toe van 1.628.724 tot 1.690.801. De gunstige uitkomsten maakten het mo gelijk uit de winst ad 321.329 (v.j. 247.998) 65.000 te doteren aan het fonds voor versterkte afschrijvingen. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van elf percent op het door conversie van 1,4 miljoen tot 1.435.700 verhoogde kapitaal. Zoals bekend, werd begin 1960 de conver teerbare obligatielening 861.000 per uit. 1959) verder geheel vervroegd aflosbaar gesteld. De omzetten over de eerste vier maan den zijn wederom belangrijk hoger verge leken bij dezelfde periode van 1959. Dit geeft de directie vertrouwen de toekomst met enig optimisme tegemoet te zien. Zij verwacht ook over het verhoogde kapitaal een behoorlijk dividend te kunnen uit keren. (Van onze correspondent in Bonn) Een der meest omstreden publicisten over de politieke houding van West-Duits- land, de auteur William S. Schlamm. heeft bijzonder scherpe critiek van de centrale raad van de Joden in Duitsland moeten incasseren. De agitatie die Schlamm be drijft, aldus dr. van Dam, de secretaris generaal van deze raad, is een terugval len in een Duits nationalisme. Schlamm werd bekend door de publika- tie van zijn boek „Die grenzen des Wun- ders" waarin hij betoogde dat West-Duits- land zich bij de Verenigde Staten moet aansluiten en dat niet voor een zekere vorm van preventieve oorlog tegen de Sovjet-Unie moet worden teruggedeinsd. Dr. Van Dam verwijt de auteur, dat deze van het Duitse volk een sterke houding eist die bewust grote risico's inclusief een kernoorlog inhoudt en in de Sovjet-Unie als een bewijs voor het Duitse revanchis- me kan doorgaan. >,MedicijnmannciI uit het zuiden" Dr. van Dam gaat nog verder. Hij wijst er in een artikel in de „Allgemeine Wo- chenzeitung der Juden" op dat de Duitsers gedurende de laatste dertig jaar de nei ging hebben gehad om naar agitators uit het zuiden en zuid-oosten van Europa te luisteren. Zij lieten zich door lieden uit de vroegere Oostenrijks-Hongaarse mo narchie politieke medicamenten opdringen waarvan het genot dodelijk bleek te zijn. Deze opmerking van dr. van Dam slaat enerzijds op Hitler, die afkomstig was uit Oostenrijk, anderzijds op Schlamm zelf die afkomstig is uit de stad Prczamsyl in het voormalige Oostenrijkse Galicië en later naar de Verenigde Staten emigreerde. Volgens dr. van Dam moeten de meeste Westduitse joden niets hebben van de be denkelijke opvattingen van de vertegen- tegenwoordiger van „De rechtsen zonder vaderland", die Schlamm zou zijn, Perso nen, aldus dr. van Dam, die iedere dag hun koffers kunnen pakken om zich naar hun farm in Amerika of naar een ander toevluchtsoord te begeven hebben zich niet voldoende met het lot van de staat ge ïdentificeerd waarmee zij politiek bedrij ven, om volledig au serieux te worden genomen. Dr. van Dam critiseert tenslot te het feit dat Schlamms Joodse afstam ming zo sterk naar voren wordt geschoven. Proces tc Bonn Inmiddels is te Bonn het proces van Schlamm tegen het weekblad van de li berale F.D.P. begonnen. Dit blad, „Das Freie Wort" heeft zich beziggehouden met Schlamms polilieke verleden als stalinist, socialist, pacifist, aanhanger van Mac Carthy en als voorstander van een zekere vorm van preventieve oorlog in zijn huidige publicistische werk. Volgens Schlamm poogt het blad daarmee hem in .de publieke opinie onmogelijk te maken. Het proces begon met een merkwaardige stap van de strafkamer te Bonn: deze wenste het geding alleen te laten doorgaan als Schlamm een borgsom van zesduizend mark zou storten voor het geval hij'het proces zou verliezen en de proceskosten zou moeten betalen. Franse raket. Op 5 mei heeft Frankrijk op lie du Levant een viertrapsraket ge lanceerd. Volgens het bureau voor aeronautisch onderzoek, bereikte de twaalf meter lange raket een hoogte van 150 km en een snelheid van acht duizend km per uur. Voor zover bekend was dit de eerste raketlancering op het eiland voor de Franse Middellandse zee kust. Er werd door de Fransen al eni ge tijd met raketten geëxperimenteerd in de Sahara. Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland zullen op vrij dag 3 juni 1960, om 12 uur 's middags in het gemeen- landshuis van Rijnland te Leiden, Breestraat 59. open baar doen aanbesteden: het schoonmaken van wa teren en het onderhouden van sloten cn greppen gedurende de jaren 1960, 1961 en 1962, in percelen of in groepen van per celen (bestek 455). Bestek ad 0.50 verkrijg baar ter secretarie van Rijn land (postrekening 300680), bij de waterbouwkundigen van Rijnland te Gouda. Half weg en Katwijk en bij de tcchn.-hoofdambtenaar van Rijnland te Spaarndam. Blijkens exploit van mij, deurwaarder, d.d. 19 mei 1960 is opgeroepen Theodorus Al- bert Ceci' de Baas, zonder bekende woon- en verblijf plaats (procureur Mr. J. C. Smithuysen, Gedempte Oude Gracht 65 te Haarlem) om op vrijdag 27 mei 1960 des namiddags 14 uur, te ver schijnen in Raadkamer der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, te houden in het Gerechtgebouw Jansstraat 81 te Haarlem, teneinde te wor den gehoord omtrent de voor ziening in de voogdij en toe ziende voogdij over het uit het huwelijk van opgeroe- pene en Maria Quinera Eel- tink. wonende te Beverwijk geboren kind. V. E. A. Galle, (deurwaarder). NU NOG uit voorraad leverbaar: Keuze uit 24 modellen Bijzonder aanbevolen GOVERNOR AUTOTENT SANTA FE Dubbeldaks combinatie. Binfientent 200 x 200 cm., hoogte: 180 cm. Kuipvormig grondzeil, luifel, kookhoek en noklatten. IA Totale lengte 450 cmZ49.5U EURO-CAMPING BUNGALOW-TENT JUPITER Dubbeldaks frame-tent. Binnentent 180 x 200 cm. hoogte: 210 cm. Kuipvormig grondzeil, uitzetbare luifel en verende dakconstructie. Totale lengte 400 cm2/9.50 40 JA A R ERVARING VAKMANSCHAP en DEGELIJKHEID Alléén gevestigd GROTE HOUTSTRAAT 123 Telefoon 22085 (3 lijnen) 11 B ARTEL J ORISSTR. 1 Haarlem - Telef. 13131 ZEESTRAAT 13 Beverwijk - Telef. 4970 De Heer en Mevrouw VAN DER ELST- TJADEN geven kennis van de ge boorte van hun zoon LODEWIJK ADRIAAN Haarlem, 20 mei 1960 Jacob van Lenneplaan 1. Jhr. cn Mevr. von Schmidt auf Altenstadt-Philips geven met grote vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon FRITS Den Haag, 16 mei 1960 Zijdclaan 34. Tijdelijk: Emmakliniek Heden overleed onze lieve moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder JANTJE VENEKAMP- DE JONGE op de leeftijd van ruim 95 jaar. Heemstede: H. Zwier-Venekamp W. Zwier Haarlem: W. A. Venekamp- Akkerman Heemstede: A. van Ommen- Venekamp W. van Ommen J. P. Venekamp- van Hcmert G. Bakker-Venekamp Joh. Bakker Haarlem: Tine Venekamp klein- en achterklein kinderen. Haarlem, 18 mei 1960 Gasthuislaan 38. De overledene is opge baard in Huize „Wik", Crayenesterlaan 132. De crematie zal plaats vinden maandag 23 mei in het crematorium te Velsen, na aankomst van trein 12.03 uur. halte Driehuis-Westerveld. Vertrek van Gasthuislaan 38 tegen 11.30 uur. De heer en mevrouw VAN DER HOORN- LAMMER SE danken mede namens weder zijdse ouders voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Woonboot Lida. Zuider Buiten Spaarne. R. J. P. Muller Arts AFWEZIG VAN 23 MEI TOT 8 JUNI Waarneming: Heemsteedse artsen BRITISH BORN CLUB REUNION All old members are invited to a reunion on june thir teenth from three to five p. m. at Berliozlaan 13, Heem stede. tel. of write to Mrs. Dodo 35715 or to Mrs R. B. Schmidt-Lees. Teding van Berhoutlaan 47. Aerdenhout, tel. 42731. - All British or commonwealth ladies are welcome! De Griffier der Arrondisse ments-Rechtbank te Haarlem maakt bekend, dat door Cor nells Antonius Johannes Lammers, wonende te Bent veld. gemeente Zandvoort, en zijn echtgenote Lijntje Cornelia den Boer, in alge hele gemeenschap van goede ren gehuwd, aan de Recht bank goedkeuring is ver zocht tot het maken van huwelijkse voorwaarden. Eventuele schuldeisers van verzoekers, die bezwaren mochten hebben tegen het gedane verzoek, worden in de gelegenheid gesteld deze naar voren te brengen ter zitting der Rechtbank, welke gehouden zal worden in Raadkamer op 24 juni 1960 te 11.30 uur. Een ontwerp van huwelijkse voorwaarden ligt ter inzage op de Griffie der Rechtbank, Jansstraat 81 te Haarlem. De Griffier der Arron dissements-Rechtbank te Haarlem. Mr. C. M. Vliegenthart. TEL. 5.73.74 RECHERCH "I! ERFORM'; IUFCRMATÏES. XPERTISE LEM PLANETENPLEIN 20 If MUUR 10 1? j() UUR CN V01CINS AISPRifih Internationaal hotel-en restaurantleven in volle luister Salon Culinaire Restaurant „Voor de jeugd - door-de jeugd" Tafcldekwedstrijden Collectie curieuze menu's Het hotel door de eeuwen heen Shows van haute couture-, sport-, strand-, en vacantiekleding Restaurant „La Palette" met glazen keukens Luchtfotoherkenningswedstrijd met tal van prijzen Biertap- en wijnproefwedstrijden en.... Een gezellig feest met Internationale attracties, Entree tentoonstelling en ver- maakscentrum'fi,50 (voor kin deren en groepen reductie). Geopend van 10-23 uur; 's zon dags van 12-23 uur; HORECAF- FIESTA tot na middernacht! Gecombineerde reis-/entrecbil- jetten op meer dan 100 stations verkrijgbaar. t/m 23 mei in de Houfrusthallen fe Den Haag Si??; Concertgebouw dinsdag 24 mei - 8.15 uur DERDE CONCERT BEETHOVENCYCLUS Dirigent: Hans Walter Kampfcl Solist: Stefan Askenase - piano Programma: Ouv. Egmont. Pianoconcert no. 3, Symfonie no. 7. Entrée 3.10 (a.i.). Kaartverkoop ALPHENAAR, Kruisweg 49, telefoon 10125. HEEMSTEDE Tel. 34345 Zaterdag 21 en zondag 22 mei ALLEEN in de matinee's Speciale filmvoorstelling voor de jeugd Deze film ontving het predikaat „Jeugdfilm". Zaterdag 2.30 uur, z.ondag 2.00 en 4.15 uur.a. 1. Maandag 23 t/m woensdag 25 mei ALLEEN 8.15 uur: Op veelvuldig verzoek nogmaals LAURENCE HARVEY en SIMONE SIGNORET in 18 j. NED. VER. VAN SPIRITISTEN - AFD. HAARLEM Zondag 22 mei. 10.30 uur in Geb. „Cultura". Jansstraat 83 WIJDINGSDIENST Spreker: dc bekende auteur v.h. hoek „Waar het om gaat" compressor koelkast 135 I- 428.— Betaling desgewenst in overleg GR. HOUTSTRAAT 158 TEL. 15426 Onverwoestbare sandaal, ijzersterk, zéér'Voor delig! Gemakkelijk schoon te houden metwaterenzeep, m. 24-28 3,50 m. 29-34 3,95 m. 35-40 4,50 Sandalet om een hele zomer plezier aan te beleven! De geprofileerde zool is onverslijtbaar. In crème of zeegroen plastic. Enig! Br is een Bata- filiaal vlaJcbij l

Haarlem's Dagblad | 1960 | | pagina 13